Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59801) nubreed


nubreed
veterán

A mouse scroll egyik pillanatról a másikra megszünt a Firefoxban. Legfrisebb változat, 64 bit... Soha életemben nem tapasztaltam még ilyet, Valaki már igen? Nagyon idegesítő... Mi a megoldás erre?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59802) Cs1csó válasza nubreed (#59801) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi sem nálam is legfrissebb és ott a görgetősáv. Tedd újra a böngészőt. (HA okosabb tanács nem érkezik)

(#59803) csako válasza nubreed (#59801) üzenetére


csako
veterán

F7 esetleg?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59804) nubreed


nubreed
veterán

Köszi a válaszokat, nem tudom mi volt, egy gép újraindítás után jó lett minden. Ma frissítettem Windows 10 1809 -re, nem tudom, hogy ennek van e bármi köze a fent leírt jelenséghez, amit összesen egyszer tapasztaltam. Az is igaz, hogy nem rég egy új egeret is beszereztem, azt hiszem kedden, egy Logitech M720 Triathlont. Lehet, hogy a 1809 és a Logitech driver/szoftver nem szeretik egymást annyira. Nem tudom, majd hosszabb távon kiderül.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59805) kranazoli válasza Kékes525 (#59798) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ez azt jelenti ha ilyet látsz valahol, hogy Group Policy. Ami ha admin vagy sem tudsz felülírni.
gpedit.msc; magasabb szintű mint egy lokális admin fiók.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#59806) Szellem.


Szellem.
nagyúr

Sziasztok!

Szeretnék olyat kérdezni, hogy amikor FF-ben megnyitom a youtube-ot, akkor nemindul el automatikusan a videó lejátszása mint pl. Chrome alatt. Ezt hogyan és hol tudom beállítani FF-ben?

Köszönöm.

(#59807) vlevi válasza Szellem. (#59806) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemrég került bele, valamelyik verzióban.
A beállításokban az automatikus lejátszásnál állítható be, de szerintem amikor a YT videót megnyitod, akkor a címsor elejére kattintva is engedélyezheted.

(#59808) Szellem. válasza vlevi (#59807) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Köszönöm szépen! Működik!

(#59809) junior11


junior11
veterán

Kipróbálta már vki a Firefox Monitor szolgáltatást? Kíváncsi voltam (állítólag a Have i pwned oldallal van összekötve), tudom, hogy 2- 3 e-mail címem már ott szerepel, régi adatszivárgásokból, a FF Monitor szerint viszont minden rendben :D Fura, a pwned oldalon pedig szépen ott virít...

Amúgy akit érdekel, a Firefox Lockwise jelszókezelő alfa verzióját már egy ideje ki lehet próbálni a böngészőben innen kell feltelepíteni a bővítményt, érdekes módon automatikusan fut privát módban is, nem lehet kikapcsolni. A pletykák szerint ez lesz a 70-es verziótól beépítve, mesterjelszó nélkül, a FF fiókkal lesz összekapcsolva, a Mozilla szerint jobb, biztonságosabb titkosítással.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59810) Jack Oneill válasza junior11 (#59809) üzenetére


Jack Oneill
veterán

En a monitort hasznalom. Be van allitva 4 db email cimem. Jeleztr is, hogy van par oldal, amiket azzal a cimmel hasznaltam es korabban ott tortent adatszivargas. Azokon az oldalakon valtoztattam is jelszot, de volt amelyiket mar nem is hasznalom, es toroltem. Egyebkent ha idokozben megint tortenik valami, emailben jelez.
A monitor nem azt jelzi, hogy a te emailedet fel akartak torni, hanem ha azzal az emaillel valahol hasznalsz egy szolgaltatast, pl dropbox, akkor azon az oldalon tortent-e incidens.

[ Szerkesztve ]

(#59811) junior11 válasza Jack Oneill (#59810) üzenetére


junior11
veterán

Igen, én ezt értem, nekem csak az a fura, szintén be van állítva 4 mail cím, amiből tudom, hogy 2 már érintett régóta, de a monitor szerint rendben van, bezzeg a HIBP oldalon tisztán le van írva, hogy adatszivárgások voltak, ahonnan megszerezték az e-mail címeket és jelszavakat. Ezért nem értem, ha a FF monitor a HIPB apiját használja, ő miért nem jelez azokra a mail címekre, ahol a HIBP (és az Avast hack check is) igen.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59812) aprokaroka87 válasza junior11 (#59811) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nekem pl 2 korábbi e-mail cimem érintett volt, pwned, és firefox jelzi is.

lehet valami bug került a rendszerbe, neked.

[ Szerkesztve ]

(#59813) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Nektek ez az oldal rendesen működik?
https://www.spiegel.de/international/world/football-leaks-lionel-messi-s-100-million-euro-contract-a-1187549.html
Betölti, látszik egy darabig oldalt a görgető sáv, hogy kb 4x akkora, aztán eltűnik onnan és se az egérrel, se a billentyűzettel nem lehet gördíteni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59814) aprokaroka87 válasza efi99 (#59813) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mobilon megnézve jónak tűnik.
nem valami reklámblokkoló kavar be?
Más böngészőkben nem produkálja a hibát?

(#59815) junior11 válasza aprokaroka87 (#59812) üzenetére


junior11
veterán

Mindegy, csak kíváncsi voltam. Mikor tavaly elindult a szolgáltatás, azóta 2-3x néztem, ahogy fejlődött a szolgáltatás, egyszer sem jelzett, de a Pwned igen.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59816) csako válasza efi99 (#59813) üzenetére


csako
veterán

Nincs ilyen probléma, simán betöltött.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59817) nubreed


nubreed
veterán

Sziasztok!

Csak nekem tűnt el a Firefox jobb klikk menüből a Reload page és Bookmark this page parancs?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59818) DS39 válasza nubreed (#59817) üzenetére


DS39
nagyúr

ikonok formájában vannak, a jobb klikk menü felső részén.

(#59819) nubreed válasza DS39 (#59818) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom. :) Úgy értem az ikonok tüntek el....

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59820) efi99 válasza aprokaroka87 (#59814) üzenetére


efi99
senior tag

Ő volt az:
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/i-dont-care-about-cookies/
Ha letiltom, megjelenik a párbeszédablak és utána már tovább lehet lépni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59821) nubreed válasza DS39 (#59818) üzenetére


nubreed
veterán

Egy css kódrészlet okozta a userChrome.css -ben. :) Most már jó minden. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59822) kranazoli válasza efi99 (#59820) üzenetére


kranazoli
senior tag

Újabb érdekesség.
Nálam jó az oldal és az add-on-t is használom.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#59823) nubreed


nubreed
veterán

Hohó mit találtam.

[link]

Ezek szerint az FF 69 -től kezdve alapból le lesz tilva a userchrome.css és usercontent.css használata. Rohadjon meg a Mozilla.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59824) Kékes525 válasza nubreed (#59823) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem eszik annyira forrón a kását:

"Your CSS customizations are not going away; all you will need to do is set the pref toolkit.legacyUserProfileCustomizations.stylesheets to truein about:config."

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59825) nubreed válasza Kékes525 (#59824) üzenetére


nubreed
veterán

Tudom, ezt is olvastam, meg lehet oldani, hogy működjön továbbra is. Csak attól félek, hogy ez az előfutára annak, hogy előbb-utóbb a Mozilla végleg el fogja venni a userchrome.css használatának lehetőségét.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59826) Kékes525 válasza nubreed (#59825) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor valami mást kell kitalálnia a testre szabhatóság érdekében.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59827) nubreed válasza Kékes525 (#59826) üzenetére


nubreed
veterán

Remélem lesznek még kiskapuk. Egy default firefox semmire nem jó önmagában. Szarul néz ki és funkció szegény. Ha ezeket a "hackeket" esetleg kinyírja a Mozilla, akkor kereshetek új böngészőt. Csak az a baj, hogy a Chrome -ot utálom, az MS féle szarokat is, Operát is, főleg amiót kínai kézben van, nem tudom mi marad... de talán ez még a jövő zenéje.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59828) Kékes525 válasza nubreed (#59827) üzenetére


Kékes525
félisten

Ezzel én is így vagyok.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59829) Cs1csó válasza nubreed (#59827) üzenetére


Cs1csó
félisten

A választás ennél is egyszerűbb: Firefox vagy valamelyik Chromium alapú.

(#59830) Syl válasza nubreed (#59827) üzenetére


Syl
nagyúr

> nem tudom mi marad...

Safari :D
De a Firefox letolt gatyával is több, mint a Safari...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59831) csako válasza Kékes525 (#59824) üzenetére


csako
veterán

Sőt, akinek már vannak css fájljai, annak nem kell ezt megtennie, hanem marad úgy, ahogy volt. Tehát egyelőre csak azoknál kapcsolódik ki, akik még vagy soha nem is akarták használni ezt a lehetőséget. Legalábbis béta esetében még így volt.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59832) Kékes525 válasza csako (#59831) üzenetére


Kékes525
félisten

Így van. Ez nem komoly korlátozás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59833) pados


pados
csendes tag

Hali.
Valaki hátha tud segíteni, mert már fáradt vagyok hozzá:
FF68.0.1, amióta a 68 fent van, ha lenyomom a ctrl-t gyorsbillentyűhöz, akkor azonnal elkezdi kicsinyíteni a méretet. A gyorsbillentyű kombó attól még működik. + nem tudok egy csomó oldalon legördülő menüt használni, egyszerűen mikor rányomok felvillan a lista, de be is zárul. Kurzorral tudok le-fel váltani, de azért ez elég kényelmetlen. Illetve pl. a címsorba ha az URL nem fér ki, akkor ha rányomok, automatikusan elkezd jobbra menni, amíg a végéig nem ér. de ezt csinálja (pl. hahu.hu-n a fényképekre állva autómatikusan elmegy a végéig, ha ráállok a kurzorral.) máskor is a képernyőn, ha olyan fajta lista van.
Hátha valakinek eszébe jut valami öltet, mert én nem jövök rá.

(#59834) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hol tárolja a firefox az Addonokat, és információikat?

Profilokban? Ok

Akkor hogyan lehet az, hogy a Lastpass akart frissülni a fő profilomban (napok óta), de nem sikerült, írtam is a supportnak... Most jött egy email, hogy rakjam újra a firefoxot mert nem tudják reprodukálni, mondom köszi nem: inkább nyitottam egy másik telepítésen egy új profilt, amibe csak a lastpass-t töltöttem bele (a főprofil és az alap telepítés ez alatt is futott a háttérben). A friss profilon lement a frissítés, mondom, hogy ez így nagy blama erre is szűrögetni, azt bezártam, visszatérve a főcuccokba meg látom, hogy abban az addig le nem futó frissítés(i animáció, és grafikai változások) érvénybe lépett...

Ez így okés? Ez így biztonságos? Melyik cégnél kéne mélyebben utánajárni, hogy ez mégis így hogyan okés?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59835) Rimuru válasza ledgeri (#59834) üzenetére


Rimuru
veterán

A profilod/extensions mappa alatt.

Vigyázat, csalok!

(#59836) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Sziasztok! A munkahelyemen szeretnem telepiteni gyengebb gepekre a firefoxot. A rendszer 64 bites, de gyenge gep, core 2 duo 2ghz.es 2 GB ram. Eredeti win 7 64 bit. Hiaba telepul a firefox, nem a 64 bites verzio kerul fel. Tudom, van egyeni telepito is, de az automata lenyege lenne a rendszer felismerés nem?

(#59837) junior11 válasza Jack Oneill (#59836) üzenetére


junior11
veterán

Nálam régebben, tavasszal csak akkor rakta fel a 64-bitest, ha saját magam választottam ki, amúgy magától mindig a 32-bites ment fel. Szintén 64bites Windows 10.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59838) Jack Oneill válasza junior11 (#59837) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Csak mert otthon lazan felment a 64 bites magatol. De az erosebb gep sokkal.
De van itt egy viszonylag jobb munkahelyi gep, arra is 64 ment.

[ Szerkesztve ]

(#59839) junior11 válasza Jack Oneill (#59838) üzenetére


junior11
veterán

Nem tudom, nekem egyik gépre sem rakta fel magától a 64bitest.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59840) ledgeri válasza Rimuru (#59835) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor mégis hogyan tudott egy "futó exe" egy profillal hatni a másik futó exe-re, ami egy másik profilt futtatott?

(#59836) Jack Oneil biztos, hogy egyéb verziók és telepítési helyek-es verziót töltöttél? Ha nem 40 mega +-os a telepítő, akkor az webisntaller...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59841) Jack Oneill válasza ledgeri (#59840) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Gyártó oldal mindig, máshonnan nem töltök. De írtam, hogy nem kattintok másra, ahol lehetne választani, mert az automata letöltés-telepítésnek az az értelme, hogy a rendszerhez megfelelőt szedi le. Ez így is működik az én gépemen, ismerősök gépén stb, de az említett példában egy-két gépen nem.

[ Szerkesztve ]

(#59842) csako válasza Jack Oneill (#59836) üzenetére


csako
veterán

Olyat el tudok képzelni, hogy 4GB RAM alatt akármilyen a rendszer, nem a 64 bitest szedi le.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59843) Jack Oneill válasza csako (#59842) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Pontosan, én is erre gondoltam, ugyanis az összes 2 gigás gépen 32bites, de érdekes módon, a többin, amiben 4 GB ram van, már 64 bites. Szerintem is ez lehet.

(#59844) ledgeri válasza Jack Oneill (#59841) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Szóval elvárod az automata telepítőtől, hogy szedje le azt, amit te szeretnél, egy olyan gépre, amire az nem optimálisabb semmivel, ahelyett, hogy te tennéd fel azt amit szeretnél, hogy azon a gépen legyen... OK

Egy kattintás, egy oldalbetöltés, és pár + next-next. Ennyit spóroltál, és most itt vagy,mert nem jó az eredmény.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59845) Jack Oneill válasza ledgeri (#59844) üzenetére


Jack Oneill
veterán

1. Sehol nincs leirva a kovetelmeny, pusztan felteteleztuk, hogy keves neki a ram.
2. Elvarom, mivel az automata telepito lenyege ez.
3. Van masik telepitesi lehetoseg, ezt tudom, de szeretnem tudni, hogy mit miert csinal az automatika, mert erdekel.
4. Kicsit bunko a stilusod, nem gondolod? Nem adtam semmi okot ra, hohy ilyen taho legyel. Pusztan feltettem egy kerdest, ami neked jelentektelen.

[ Szerkesztve ]

(#59846) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Felve kerdezek a bunko kollega miatt, de a mobilos firefoxban hol tudom torolni a letoltesi elozmenyeket? Ott sorakoznak, de nem talalok lehetoseget torlesre. Az elozmenyeket mar toroltem, nem tunt el.
Megtalaltam! A szemelyes adot torlese kellett.

[ Szerkesztve ]

(#59847) nubreed válasza Jack Oneill (#59845) üzenetére


nubreed
veterán

Nem bunkó a kolléga, csak azt próbálta megértetni, hogy ha nem célzottan a 64 bites telepítő csomagot használja az ember, akkor miért várja bárki is, hogy 64 bites FF menjen fel a gépére. 64 bitesből van külön webes és full installer. Csak akkor lesz 64 bites FF a gépeden ha ezt használod. Ilyen egyszerű.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#59848) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

Sziasztok!

Olyan gondom van, hogy a Firefox egyik naprol a masikra azt csinalja, hogy nehany perc bongeszes utan elveszti a kapcsolatot, mintha nem lenne halozat es nem nyit meg semmilyen oldalt, hibauzenetet dob, hogy nincs kapcsolat. IE es Chrome eseten nincs ilyen problema, tehat a gond biztosan a Firefox-szal van. Rakerestem mar a neten erre a gondra es paran irtak, hogy ezzel kuzdenek, de megoldast nem talaltak ok sem.

(#59849) Jack Oneill válasza nubreed (#59847) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Akkor nem erted te sem. Ez igy mukodik mindenhol, hogy automatan azt teszi fel, amilyen a rendszer. Nem kell celzottan valasztani, de lehet ettol fuggetlenul. Eddig igy raktam fel szamtalanszor,nem celzottan valasztottam ki. De most nem ment nehany gyengebb gepen. Mindegy, felejtsuk el...

[ Szerkesztve ]

(#59850) nubreed válasza Jack Oneill (#59849) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem sosem rakta fel a 64 bitest csak akkor ha direkt a 64 bites telepítőt használtam. Függetlenül attól, hogy mennyi ram volt a gépben.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.