Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59451) Snooker válasza Snooker (#59449) üzenetére


Snooker
senior tag

Most megint ugrott egy nagyobbat (kb 500 mega) a forgalom, de teljesen betöltött egy 35 perces FHD videót a YT, meg használtautón is nézelődtem. Nem tudom, hogy ez generálhat-e ekkora forgalmat.

(#59452) Jack Oneill válasza Snooker (#59451) üzenetére


Jack Oneill
veterán

35 perces full hd video 3x annyit kellene ennie adatforgalomban. Orulj neki, hogy olyan keves.

Mas:
Valaki hasznal firefox fiokot? Mi a velemeny rola? Kiorobalnam a konyvjelzoim miatt.

(#59453) mekker


mekker
őstag

Firefox Androidon lehet a pinned sites méretét növelni? about:configban nem találtam rá opciót

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#59454) Syl válasza Jack Oneill (#59452) üzenetére


Syl
nagyúr

Sok éve használom. Már akkor is, amikor valami kódokat kellett beirkálni az új eszközökön.
Könyvjelzők, előzmények oda-vissza gép-telefon-tablet között.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59455) Snooker válasza Jack Oneill (#59452) üzenetére


Snooker
senior tag

Jó, igazából beletekergettem, tehát akkor ezek szerint nem az egészet töltötte be.

(#59456) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Frissített a Firefox, legújabb 64bites, erre a több éve használt jelszavaim elszálltak, semmi bejelentkezési mentés, tök üres az ablak! :U Még jó, hogy volt egy februári mentésem! Senki másnál hasonló? :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#59457) Jack Oneill válasza Syl (#59454) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Ha en csak konyvjelzokre hasznalnam, hogy megmaradjon felhoben, akkor gondolom az automata szinkronra nincs nagy szuksegem igaz?

(#59458) Syl válasza Jack Oneill (#59457) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha nem akarsz automata sync-et, csak alkalmankénti cloud backupot, akkor célszerűbb FF-ből html fájlba exportálni a könyvjelzőket és azt feltölteni valahová. Mert a csak időnként bekapcsolt sync rendesen össze tudja kutyulni a könyvjelzőket (duplázás, kimaradás stb.)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59459) LamaCube válasza Faterkam (#59456) üzenetére


LamaCube
addikt

Szia! Ugyanígy jártam. Nem lehet valahonnan visszaállítani? Szétcsesz az ideg. :W :W :W :W

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#59460) Jack Oneill válasza Syl (#59458) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Teszek vele azert egy probat, koszi az infokat 🙂

(#59461) Jenne válasza Faterkam (#59456) üzenetére


Jenne
senior tag

Nálam is hasonló, pontosabban a szomszéd idős házaspár kopogtatott át nagy rémülten, hogy most mi legyen.
Más ötletem nem volt, mert én sem vagyok nagy hozzáértő, de láttam, hogy a Programfájloknál ott van minden ami FF-hoz tartozik, fogtam és letöltöttem FF-ot [link] majd elindítottam a telepítőt és rátelepítettem újra. Kiírta, hogy kis takarítás és utána jó lett minden. Csak tipp, de hátha beválik, és használható ez a megoldás.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59462) LamaCube válasza Jenne (#59461) üzenetére


LamaCube
addikt

Nálam nem dobta fel, hogy kis takarítás. feltelepült egy új FF. Azt annyi :(

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#59463) LamaCube


LamaCube
addikt

Az érdekes az, hogy a facebook, gmail jelszókat megjegyezte és amíg ki nem jelentkezem mindig be tudok jelentkezni, de a listában nincs se a jelszó se a webcím.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#59464) Rimuru válasza LamaCube (#59463) üzenetére


Rimuru
veterán

Sutik nem torlodtek, igy megmaradtak a sessionok.

Vigyázat, csalok!

(#59465) LamaCube válasza Rimuru (#59464) üzenetére


LamaCube
addikt

Értem. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#59466) Faterkam válasza LamaCube (#59459) üzenetére


Faterkam
addikt

Mozbackup mentésem volt, kb. fél éves, én onnan! Ami meg azóta lett, az ment a levesbe :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#59467) Faterkam válasza LamaCube (#59459) üzenetére


Faterkam
addikt

Megtaláltam a megoldást:
c:users\neved\Appdata\roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxx\logins.json.Corrupted

Ezt nevezd át: logins.json -re! Minden visszaállt rendesen ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#59468) LamaCube válasza Faterkam (#59467) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi!
Idáig megtaláltam, ahogyan írtad, de a többit nem :(

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#59469) LamaCube


LamaCube
addikt

A második mappádban találtam egy login.json corrupted fájlt, amit átneveztem arra, amit írtál, de nem változott semmi. Bár lehet én csesztem el valamit :D

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#59470) Faterkam válasza LamaCube (#59469) üzenetére


Faterkam
addikt

A frissítés ezt a logins.json fájlt cseszi el, de még a bejelentkezéshez ezen kívül kell egy key4.db fájl, ez ugyan ott van. Én csak a Corrupted végződést töröltem le, és minden pár napja mentett jelszava visszajött. Nem tudom nálad mi lehetett...

key4.db
logins.json

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#59471) Jack Oneill válasza Faterkam (#59470) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Mindenkinek elromlott ez a bejelentkezés dolog? Csak azért kérdezem, mert Apukámnak is lefrissült, de nála semmi probléma nincs, pedig akkor már hívott volna :D

(#59472) LamaCube válasza Faterkam (#59470) üzenetére


LamaCube
addikt

Mondom én, hogy én voltam a balfék :D A corruptedet kitöröltem és elneveztem json-nak :W
Köszi szépen minden visszajött! :C :R :R :R

Jack Oneill
A fiamnak se cseszett szét semmit. Úgy néz ki ez ilyen random jellegű volt.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#59473) Jack Oneill válasza Syl (#59458) üzenetére


Jack Oneill
veterán

A szinkronizalas telefonrol PC-re ment. De amiket PC-n felvettem konyvjelzoket, nem jelenik meg telefonon.

[ Szerkesztve ]

(#59474) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Na lehet, megis jo a szinkron. Megjelent a mobilon egy uj menupont, hogy asztali konyvjelzok. Ez lesz az.

(#59475) Syl válasza Jack Oneill (#59474) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen, elkülönítve tárolja a mobil és a desktop könyvjelzőket.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59476) Zoz válasza Jack Oneill (#59471) üzenetére


Zoz
őstag

Úgy tűnik mindenkinél. Nálam és az anyám gépén is ez történt :W
Még szerencse, hogy itt írtátok a megoldást! :C

(#59477) Matthewus


Matthewus
őstag

Úgy tűnik, hogy a jelszóvesztéseket az AVG/Avast okozza: [link]

(#59478) Cs1csó válasza Matthewus (#59477) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam semmi probléma: Windows 10 x64 Home 1903, Firefox x64 67.0.2 Avast Free, és csak ezen az eszközön és még egy másik Windows 10-es gépen használom ezt a profilt mobilon nem.

(#59479) LamaCube válasza Matthewus (#59477) üzenetére


LamaCube
addikt

Avg van az enyémen és a fiam gépén is. Csak az enyémet cseszte el. Ettől függetlenül lehet, hogy bekavart.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#59480) Jack Oneill válasza LamaCube (#59479) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Apukam gepen Avast, nincs gond.

(#59481) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Olyanra van lehetőség hogy beállított ablakméretet billentyűkombinációval be lehessen állítani?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#59482) Matthewus válasza Winner_hun (#59481) üzenetére


Matthewus
őstag

Elsőre ezt találtam, nem tudom mennyire jól működik.

(#59483) Winner_hun válasza Matthewus (#59482) üzenetére


Winner_hun
félisten

Kiváló, köszönöm:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#59484) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Tudtok olyan kiegészítőt, amivel egy weboldal tartalmat el lehet küldeni e-mailben?
Cikkeket szeretnék küldeni a könyolvasómra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59485) Rimuru válasza Polllen (#59484) üzenetére


Rimuru
veterán

Pocket?

Vigyázat, csalok!

(#59486) Polllen válasza Rimuru (#59485) üzenetére


Polllen
nagyúr

Az sajnos nem jó.

Van egy pocketbook olvasóm és ide e-mailben lehet küldeni olvasnivalót.

A cikkeket kétféle képen tudom küldeni:
- csatolmányban miután epub-t készítettem belőle (ez a fivefilters.org oldalon 1 kattintás, van firefox kiegészítő, de utána csatolni kell az e-mailbe)
- safari böngészőben olvasó mód, megosztás e-mailben (ez beágyazza a cikket) és elküld

A második megoldást szeretném, mert lényegesen egyszerűbb, de safari csak a mobilomon van...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59487) Syl válasza Polllen (#59486) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem lenne egyszerűbb telefonon is Firefoxot használni? Én is azt használom minden platformon.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59488) Jack Oneill válasza Syl (#59487) üzenetére


Jack Oneill
veterán

+1 Mióta kipróbáltam, már én is ezt tanácsolom,akinek tudom :) Firefox fiókkal sokkal egyszerűbb.

(#59489) Polllen válasza Syl (#59487) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amint a firefox-ban is meg tudom oldani ilyen egyszerűen a cikkek beágyazását e-mailbe, így lesz... Pont ezt szeretném.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59490) Rimuru válasza Polllen (#59486) üzenetére


Rimuru
veterán

Tudom hogy nem segit, de direkt ugy valasztottam konyvolvasot hogy ne legyen ilyen gondom (Kobo). Ismerosnek van pocketbook, o dropboxozik.

Syl: nem telefon hanem konyvolvaso.

Vigyázat, csalok!

(#59491) Polllen válasza Rimuru (#59490) üzenetére


Polllen
nagyúr

A vicc az, hogy mobilon ezzel nincs is gond. Tablet/pc-n a mecerásabb.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59492) Rimuru válasza Polllen (#59491) üzenetére


Rimuru
veterán

Talaltam egy ilyet, [link].

Vigyázat, csalok!

(#59493) Polllen válasza Rimuru (#59492) üzenetére


Polllen
nagyúr

:R

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#59494) kezdosql


kezdosql
tag

Osszefoglaloban nem talaltam, harom kerdesre kernek valaszt:

Linux alatt napi frissites tonkretette a firefoxot, ahogy webre csatlakozik azonnal merevre fagy a linux (ami allitolag nem letezik.;)

1. kerdes:
hogyan lehet linux alatt firefoxot safe modban futtatni, hogy visszaallitsa a korabbi allapotot

2. kerdes
hogyan lehet ff-et tesztelni linux alatt (diagnosztika?)

3. kerdes
hogyan lehet a szemet flash bovitmenyt letiltani firefox linux alatt?

Elore is koszonom a valaszokat. :R

(#59495) Rimuru válasza kezdosql (#59494) üzenetére


Rimuru
veterán

1: --safe-mode kapcsolo a baratod (meg a --help is).
2: pl terminalbol inditod, ott latod mit logol
3: milyen legacy cuccot hasznalsz ahol meg van flash? apropo, alapbol nem art alapbol leirni a kornyezetet sokat segithet, pl ubuntu 8.10

fagy a linux (ami allitolag nem letezik) - nem vartal eleget. ;] (amugy ha elfogy a memoria akkor irany a swap - ez lehet meghalas erzes -, ha meg mindig nincs eleg ram akkor elkezd processeket kiloni - ez is lehet meghalas erzes -, egyszer csak magahozter - bar lehet nem lesz GUI a vegen ;] de ez csak 1 eset, amig nincs kernel panic addig nem halt meg. :DDD)

Vigyázat, csalok!

(#59496) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Frissült a stabil FF: 67.0.3

(#59497) -FLY-> válasza Cs1csó (#59496) üzenetére


-FLY->
őstag

Kukázta is az összes kiegészítőmet. Ebből kiindulva, van még értelme az uBlock-nak?

(#59498) Jack Oneill válasza -FLY-> (#59497) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nalam semmit nem kukazott. Mobilon sem. Az egy korabbi hibas update volt, amit mar egy ideje javitottak. A Ublock Originnek van ertelme, meg szep, hiszen onmagaban a beepitett blokkolo egy lepkefing. Majd a Chromeban nem lesz ertelme, amikor korlatozni fogjak a mukodeset.

[ Szerkesztve ]

(#59499) -FLY-> válasza Jack Oneill (#59498) üzenetére


-FLY->
őstag

Oké, köszi, erre voltam kíváncsi.

(#59500) Cs1csó válasza -FLY-> (#59497) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nálam sem csinált semmi bajt.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.