Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) Met


Met
nagyúr

Horde webmailjét használja valaki?
Amikor belépek ezt írja A JavaScript vagy le van tiltva vagy a böngészője nem támogatja. A megjelenítés minimális nézetre lett korlátozva
Sütit töröltem.
Viszont ha nyitok egy privát böngészési ablakot akkor normálisan jelenik meg. :F
67.0.4 (64 bites) FF

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59552) ledgeri válasza csako (#59549) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Egy régről használt, frissített volt fent, mikor felraktam egy új telepítést, másik mappába, és mikor a másodikat indítom, az első profillistáját felkínálja!
Két friss telepítés kéne?
Ha az egyiknél rámegyek, hogy uninst, akkor a cuccaim maradnak? (Csak mert szerintem csak akkor tűnt el firefox gépemről, mikor windows is, így azt a részét nem ismerem ;] )

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59553) csako válasza ledgeri (#59552) üzenetére


csako
veterán

Nincs túl sok tapasztalatom a több profilos firefox használattal, elvben a frissebbik telepítés magától létrehoz egy új profilt a 67-es verziótól kezdve, nem bántva a régit. Bétákkal teszteltem ~2 hónapja, akkor automatikus volt a dolog, a "régi" mellé telepítettem még 2-t és indításkor mindegyik friss volt, és futottak is egymással párhuzamosan.
Azt írtad a profillistát kínálja fel, és ha az az, amire gondolok, vagyis a "Profile Manager", akkor azzal kiválaszthatod melyik profilt használja és akár létre is tudsz hozni egyet az újnak.
Biztonsági mentést a profilmappáról érdemes csinálni :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59554) ledgeri válasza csako (#59553) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Én azt akarnám elérni, hogy ha az egyik parancsikonjára kattintok, akkor egy pakk profilt lásson a manager, ha a másikéra, akkor az egy másik pakkot! Mert jelenlegi állásában létrejöhet az, hogy 2 firefox fut egymás mellett egy profilt használva, ami szerintem nem a legbiztonságosabb:pl egyiken egy másikon másik új lapot nyitok... bezárom mind kettőt munkamenet megőrzéssel... Melyik nyílik meg legközelebb?? Stb..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59555) Rimuru válasza ledgeri (#59554) üzenetére


Rimuru
veterán

Egyszeru, csinalsz 2 parancsikont (vagy amennyi kell), a lenyeg a --profile kapcsolo:
firefox --profile /egyik/profile/path
firefox --profile /masik/profile/path
stb

bonusz kapcsolok amik hasznosak lehetnek: --no-remote es --new-instance

Vigyázat, csalok!

(#59556) ledgeri válasza Rimuru (#59555) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mi fog történni ha ugyanarra az exe-re hivatkozó 2. parancsikont aktiválom?

Nekem jó az a +1 kattintás, ami a profilválasztás miatt kell, mert van, mikor alapértelmezett böngészőt akarnak nyit programok, akkor ezzel tudom még visszavonni a felesleges full betöltést... De akkor megint visszajutok oda, hogy elindulhat a második exe-n igyanaz a munkamenet...

A sync az az about:config bejegyzéseket is viszi egy az egyben, ugye? Manuális sync nélküli megoldáson túl lehetne-e arra mód, hogy ez egyik böngésző egyik mappában figyelje a profilokat, a másik egy másikban, de a beállításaik ezen felül sync-elve legyenek? vagy egyáltalán: hol rögzül az, hogy az exe honnan olvassa az elérhető profiljait? (olyanokra gondolok, hogy registry szinten, a mappában ahol az Exe van, stb)

A --new-instance kapcsoló üres, ideiglenes profilt nyit, alap beállításokkal (ha jól értem)?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59557) chungee


chungee
addikt

Estét!

Aki használja a könyvjelző eszköztárat a 67.0 verzióban. Meg tudná mondani hogy lehet már ott használni több sorban az ikonokat:F

(#59558) ledgeri válasza ledgeri (#59556) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hát a hivatalos community support sem hozott bíztató eredményt

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59559) Kékes525 válasza csako (#59553) üzenetére


Kékes525
félisten

" elvben a frissebbik telepítés magától létrehoz egy új profilt a 67-es verziótól kezdve,"

Nálam a régire telepítette. A Firefoxból történt a frissítés, gondolom azért.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59560) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Ez valtja az androidos Firefoxot
[link]

(#59561) Kékes525 válasza Jack Oneill (#59560) üzenetére


Kékes525
félisten

Jónak tűnik, de a puding próbája az... :)

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59562) Jack Oneill válasza Kékes525 (#59561) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Olvasgattam a hozzaszolasokat, tobbnyire dicserik a korai verziot. Kivancsi leszek ra.

(#59563) kidnou válasza Jack Oneill (#59560) üzenetére


kidnou
senior tag

Próbálgattam, egész gyors. Beállítások csak angol nyelven, engem nem zavar

(#59564) asanci


asanci
csendes tag

Üdv. mindenkinek!
67.04.64 bit - legfrissebb verzió - Windows 10 pro 64.(1903) Tudom, "perverz dolog" parlament élő közvetítést nézni (nejem a kíváncsi), de nem indul el a lejátszás és nem is üzen semmit. Másik gépen hibátlanul megy. Mindenféle blokkolást már kikapcsoltam, nem hat rá. Más lapokon minden videó megy (igaz, nem jelenik meg a lejátszás indítása kis háromszög jel.
Valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#59565) Kékes525 válasza asanci (#59564) üzenetére


Kékes525
félisten

Indítsd el letiltott kiegészítőkkel, hogy úgy milyen. [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59566) asanci válasza Kékes525 (#59565) üzenetére


asanci
csendes tag

Ugyan az, nem megy így sem

(#59567) Kékes525 válasza asanci (#59566) üzenetére


Kékes525
félisten

Tiszta telepítés?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59568) asanci válasza Kékes525 (#59567) üzenetére


asanci
csendes tag

Igen. Minden más (böngésző) oké.

(#59569) Cs1csó válasza asanci (#59564) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mint ha lett volna már erről szó az egyik szűrő okozza. Tesztelgetem és ha rájövök megírom.

Teszteltem: Simán elindul az élő közvetítés, konkrétan ezt indítottam ez megy most: [link]

Firefox x64-es stabil 67.0.4. Nano Adblocker és Nano Defender is aktív. (A Nano Adblocker egy Ublock Origin klón.)

Milyen kiegészítőid vannak telepítve valamelyik bezavar tiltsd le mindent indítsd újra a böngészőt és teszteld majd engedélyezd őket esetleg telepítsd újra a kiegészítőket. közben a böngésző legyen újraindítva.

MOst épp lézerlyani beszél.

[ Szerkesztve ]

(#59570) asanci válasza Cs1csó (#59569) üzenetére


asanci
csendes tag

Mivel Chrome alól írok, természetesen a link is megy. Ugyanezen az URL címen próbálom a Firefox-al is, ami nem megy. Semmi kiegészítőt nem telepítettem, böngésző sokszor újraindítva. Bejön a 3 karika, kicsit kisebb lesz a kép és a felirat és nem történik semmi.

(#59571) Cs1csó válasza asanci (#59570) üzenetére


Cs1csó
félisten

A címsorban van a zöld lakat kattints rá egérrel és nézd meg lehet le van valami tiltva.
Végső soron a böngésző újratelepítése is megoldhatja.

(#59572) asanci válasza Cs1csó (#59571) üzenetére


asanci
csendes tag

Tartalomblokkolás: Blokkolások bekapcsolása ezen a webhelyen (most kikapcsolva)
Engedélyek: nem adott speciális jogosultságokat ennek az oldalnak
A böngésző újratelepítése - ha máshogy nem megy - végül is megoldható.

(#59573) junior11


junior11
veterán

(#59574) zonusz


zonusz
tag

Mi lehet az oka, hogy nem tudok kilépni a Firefoxból. Látszólag kilép, de felugrik egy ablak, hogy már fut, az újhoz zárjam be a régit, na ezt viszont nem lehet. A Process Explorer sem tudja bezárni, csak a gép újraindítása segít. Egyébként azért akarom becsukni,mert különböző időnként nem nyitja, frissíti a lapokat, olyan mintha nem menne ki a hálóra, csak "dolgozik" eredmény nélkül. Privat bytes 298 192.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#59575) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Van rá mód, hogy az előzmények "ma, tegnap, utolsó 7 nap, június, stb" nézet helyett a tegnapelőtt 15 és 18 óra közötti böngészéseket tudjam megnézni?
Ha erre nincs mód akkor az előzmények listán dátum szerinti sorba-rendezésnél kijelezni a látogatás időpontját?

SZERK: Megtaláltam

üdv

[ Szerkesztve ]

(#59576) Faterkam válasza asanci (#59570) üzenetére


Faterkam
addikt

Nálam is ugyan ez! 3 pötty, kisebb lesz a kép, és ennyi!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#59577) asanci válasza Faterkam (#59576) üzenetére


asanci
csendes tag

Üdv. Ezek szerint nem csak nálam fordul elő ez a hiba.
Újrainstalláltam a Firefox-t, de amíg nincs parlamenti közvetítés, nem tudom kipróbálni.

(#59578) Faterkam válasza asanci (#59577) üzenetére


Faterkam
addikt

Mondjuk nálam Chrome alatt is ilyen!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#59579) Met válasza Met (#59551) üzenetére


Met
nagyúr

Erre senki?
Kipróbáltam most letiltott kiegészítőkkel de úgy is szét van esve az oldal.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59580) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Kepkuldes.com-on található képek betöltésénél másnak is lefagy a FF?
Pl https://kepkuldes.com/image/6Fm5NQ
FF ESR 60.7.2

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59581) Intruder2k5 válasza efi99 (#59580) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nem fagy le. Verzió ugyanaz.

(#59582) efi99 válasza Intruder2k5 (#59581) üzenetére


efi99
senior tag

Kösz, közben sikerült kiszűrnöm, hogy ez az addon okozza:
https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/s3download-statusbar/

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59583) JoeCockBill


JoeCockBill
senior tag

üdv. mostanában a firefoxom igen bosszantó dolgot művel, mégpedig hogy bezárogatja a megnyitott lapokat. mármint látszólag nem, csak ha átkattintok, újratölti. ezt akkor csinálja ha sok lap van megnyitva. eddig biztosan nem csinált ilyet, mert régi szokásom hogy félbehagyok youtube videókat, majd ha kedvem tartja visszakattintok és folytatom. így viszont elölről kezdi. a beállításokban a teljesítmény menüpont alatt található "Javasolt teljesítménybeállítások használata" mellől kivettem a pipát, de nem segített. a "Javasolt teljesítménybeállítások használata" is maximumon van. van valakinek ötlete a helyzet megoldására?
a ram biztos nem fogy el, van 16 giga és a firefoxon kívül nemigen fut más

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#59584) kranazoli válasza efi99 (#59582) üzenetére


kranazoli
senior tag

Érdekes. Nekem ez must have add-on, de az oldal ímit linke-ltél, no problem.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#59585) efi99 válasza kranazoli (#59584) üzenetére


efi99
senior tag

Akkor lehet, hogy csak a kiegészítő valamelyik beállítása zavarja, gondolom nem tökegyforma a kettőnké.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#59586) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Win 10-en használok 67.0..4, 64 bit-es rókát, ám a hócipőm tele van vele, hogy van amikor csak 3.-ra fogadja el a mesterjelszót, súgjatok már valamit, hogy lehet ezt kiiktatni?

A másik kínom pedig az, hogy szeretném, ha a róka tárolná a Facebook sütiket kivételként, mert így macerás a belépés. A 63-as verzióig működött az, hogy beállítottam a face sütiket beállítottam kivételként, de a 64-es óta már nem működik... :((

Samsem

(#59587) ledgeri


ledgeri
nagyúr

No a mai nappal a 24-es vegyjelű elemet tartalmazó böngészőktöl végleg búcsút vettem (amíg valami bankos cucc nem csak azokkal működik, vagy a FF dobja a gyíkot...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59588) junior11


junior11
veterán

17-Year-Old Weakness in Firefox Let HTML File Steal Other Files From Device

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59589) Kékes525 válasza junior11 (#59588) üzenetére


Kékes525
félisten

Remélem jön a patch hamarosan.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59590) Rimuru válasza SamSem58 (#59586) üzenetére


Rimuru
veterán

Kiveszed a mesterjelszo mellol a pipat, ott van about:preferences#privacy alatt. Bar nekem csak akkor ne mfogadja el ha rosszul irom be.

Nalam nagyon szepen mukodnek a suti bealltasok, 67-es verzioval is.

Vigyázat, csalok!

(#59591) SamSem58 válasza Rimuru (#59590) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Kösz, de én NEM a mesterjelszót akarom kikapcsolni!

Samsem

(#59592) junior11


junior11
veterán

Top web browsers 2019: Firefox flails as user share falls again

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59593) SamSem58 válasza Jenne (#59505) üzenetére


SamSem58
aktív tag

Erre egy működő őskövületet tudok neked ajánlani: https://www.google.com/search?client=firefox-b-d&q=Mozilla+Backup (a linken válogathatsz) Én több, mint 10 éve ezt használom és jól működik, a Mozilla Backup mindent ment (oda vissza használható!), vagy választhatsz is, hogy pl. csak a jelszavakat akarod menteni!

Samsem

(#59594) Met válasza Met (#59579) üzenetére


Met
nagyúr

A változatosság kedvéért most már a FB chat ablak sem nyílik meg kattintásra, csak ha privát ablakban nyitom meg facebook-ot.
Ez most mi :F

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59595) Met válasza Met (#59594) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy tűnik a 64 bites verzió okozta, felraktam a 32 bitest és azzal (még) működik rendesen...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59596) Fandango válasza Met (#59594) üzenetére


Fandango
veterán

Az nekem se működik a kis ablak nem jön fel, a messenger részt nyitja meg helyette. :F

(#59597) Met válasza Fandango (#59596) üzenetére


Met
nagyúr

Ma, most még működik 32 bites FF alatt rendesen.
Nem tudom mit történt a 64 bitessel, nem is frissített mostanában, vagy nem láttam.
Először pár napja a webmail, most meg a FB.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#59598) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Mobilos firefox alatt a linken nem jelenik meg video. Ha kikapcsolom az ublock origint, akkor sem. Felesegem chrome bongeszojen android alatt megjelenik.
Otlet? Mar tobb ilyen is elofordult androidos firefox alatt sajnos.
[link]

(#59599) csako válasza Jack Oneill (#59598) üzenetére


csako
veterán

A követésvédelmet kell kikapcsolni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59600) Rimuru válasza Jack Oneill (#59598) üzenetére


Rimuru
veterán

Content blocking (_leanykori_ neven Tracking Protection), Android alatt ugyan ugy lehet csak 1 oldalon allitani mint az asztalin (katt a pajzs iconra az address bar-on).

Vigyázat, csalok!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.