Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59351) lovi27 válasza laszlohu (#59350) üzenetére


lovi27
addikt

Ó, akkor nálatok egész friss. A Debian 10 még csak a v60.6.3-nál tart. ;]
Mivel még nem stabil kiadás, így gondolom nem ez az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#59352) Matthewus válasza lovi27 (#59351) üzenetére


Matthewus
őstag

A 60-as verzió az ESR, legközelebb 68-asra fog frissülni.

(#59353) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#59338) üzenetére


Kékes525
félisten

Tiltsd le a bővítményeket és nézd meg, hogy úgy jó e. Ha igen, akkor egyenként kapcsold vissza őket és ellenőrizd. Én az Adguardra gyanakszom. Ha letiltott addonokkal sem megy, akkor Recovering important data from an old profile alapján mentsd el a fontosabb adatokat és csinálj tiszta telepítést.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59354) lovi27 válasza Matthewus (#59352) üzenetére


lovi27
addikt

Gyanús lett a nagy eltérés ezért utánaolvastam és nem azonos terméket hasonlítottam.
Jöttem korrigálni magam, de te már megtetted. :R

(#59355) yanna


yanna
őstag

Hali!
Sajnos nemrég friss FF kellett kerüljön a gépemre...
Youtub videókkal kapcsolatban merült fel egy kis problémám, szerintem FF lehet a ludas, mivel ugye ez változott.
Az új telepítésig a lejátszott videók alatt a kis piros csík ("folyamatjelző"?) megjelent, ill. addig ért ameddig néztem a videót. Így tudhattam, melyiket meddig néztem.
Nos, ez a "jelzés" az új FF-ben nem jelenik meg. Keresgéltem beállításokban, de nem mentem semmire.
Esetleg nem is a FF a hunyó?

(#59356) Cs1csó válasza yanna (#59355) üzenetére


Cs1csó
félisten

- letiltott kiegészítőkkel is próbáld meg
- szűz profillal is próbáld meg
- hardveres gyorsítás - ajánlott teljesítménybeállítások módosítása - kapcsold ki teszteld

(nekem olyan volt hogy teljes képernyőn alul fehér csík a fenti dolgok kombinációja megszüntette de azóta sem tudom mi volt.)

Egyáltalán nem mutatja?

[ Szerkesztve ]

(#59357) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Szevasztok!

A gondom: beírok egy ip címet, a böngésző hozzátesz /valami és ezzel egy másik oldalra jutok,ill. jutnék, ha azaz oldal úgy jönne be, hogyan lehet erről "lebeszélni"? (Privát módban is.)

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#59358) yanna válasza Cs1csó (#59356) üzenetére


yanna
őstag

Megtaláltam végre! Nem FF beállítás, hanem Youtube (úgy rémlik itt:beállítások/speciális/előzmények/megtekintési előzmények), de az biztos, hogy az új FF telepítése óta nem működött.

(#59359) Jack Oneill válasza mnnorbi (#59349) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Üdv!
Én szintén Chrome-os voltam évekig PC-n és mobilon is, de 2 dolog miatt most áttértem és nagyon kellemes a meglepetés. Az egyik ok, hogy a Chrome-ban hamarosan nem fognak működni a reklámszűrők, nyilván lesz valamiféle egyezség, de az akkor sem lesz már normális működés. A másik, hogy mobilon állandóan reklámok voltak böngészés közben, több is. Ugyanazon oldalak megnyitása Firefoxban reklámmentes. Ami meg maradt reklám mégis, azt a mobilra telepíthető Ublock Origin segítségével eltüntettem. Szóval eddig nekem mindegyik platformon kellemes meglepetés a Firefox.

(#59360) Cs1csó válasza Jack Oneill (#59359) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azért arra kíváncsi leszek mikor jön ki az a build Chrome-ból amiben már tiltva lesz az UBO és jönnek a reklámok. Egy böngésző Android-os és Windows-os verziója között sokszor van különbség, de tény Windows-on elég jó a Firefox.

(#59361) Jack Oneill válasza Cs1csó (#59360) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Tuti meglépik, de olyan formában szerintem, hogy saját reklámblokkolót fognak használni, ami üzleti érdekek szerint fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#59362) Cs1csó válasza Jack Oneill (#59361) üzenetére


Cs1csó
félisten

"a halott indián a jó indián" analógiára építve "csak az a jó reklám amit nem látok" tehát ha 1db-ot is látok akkor a böngészőjük KUKA. A világ nem fekete-fehér de szerencsére ebben a témában lehet ilyen elvágólagosan is gondolkodni.

(#59363) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Firefoxra van olyan bővítmény, mint Chrome-ra a Password checker,ami a jelszólopási botrányok miatt lett kifejlesztve és ellenőrzi a beütött jelszó-felhasználó párost, hogy nem lopták-e el?

(#59364) Kékes525 válasza Jack Oneill (#59359) üzenetére


Kékes525
félisten

+ (#59360) csicso82

Ahhoz, hogy a reklámokat tiltsák nem szükséges addon. A böngészőn kívül is lehet, mint ahogy az Adguard teszi. Azaz nem tudják kivédeni a reklámok tilthatóságát.

(#59363) Jack Oneill

Nem egészen ugyanaz, de hasznos: Nézze meg, hogy szerepel-e online adatsértésben. Én nem vagyok a listán. :D

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59365) Jack Oneill válasza Kékes525 (#59364) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Szuper, köszi :)
Ez látom, inkább úgy működik, hogy ahová az adott címen regeltél, azt az adott oldalt jelenti neked, ha ott valami adatsértés történt. Kicsit más, mint a felszanáló-jelszó ellenőrző, de ez is nagyon hasznos. Ettől még az adott email címed nincs veszélyben legalább.

[ Szerkesztve ]

(#59366) Kékes525 válasza Jack Oneill (#59365) üzenetére


Kékes525
félisten

Van egy leírás is róla: Firefox Monitor

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59367) laszlohu válasza laszlohu (#59350) üzenetére


laszlohu
addikt

Saját magamnak válaszolva, ma végre lefrissített, ezek szerint, 1-2 nap a késés

(#59368) csako


csako
veterán

Win10 1903 + FF 68.0b7 + Youtube -> extrém memória használat ahogy telik az idő (nálam is) :D a videomemóriát is szinte telerakta. Mikor bezártam 4.5 GB memóriát szabadított fel a sima ramból, hármat a videokariból. Két YT fül + egy fórum :))

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59369) Pityu. válasza csako (#59368) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én most vissza tértem a 67 esre azóta nincs gondom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59370) Kékes525 válasza csako (#59368) üzenetére


Kékes525
félisten

Van idő még javítani a hibát. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59371) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

Miota nem kell vegre flash player a firefoxhoz, mint regen? Latom vegre olyan, mint a chrome, hogy nem kell ezzel szarakodni,gondolom mas modon oldjak meg.

[ Szerkesztve ]

(#59372) dni


dni
őstag

Sziasztok,

emlékeim szerint, korábban volt a Firefoxban a tabok mellett egy gomb, ami lenyíló menüben lista nézetben jelenítette meg az ablakban lévő tabokat, csak ritkán használtam, de mostanában jól jönne és nem találom az aktuális 67-es verzióban. Meg tudnátok mondani, hogy van-e még ilyen funkció és ha igen miként tudnám elővarázsolni? A toolbar és az overflow menu gombjainak szerkesztő menüjében nem láttam ilyen opciót.

(#59373) DS39 válasza Jack Oneill (#59371) üzenetére


DS39
nagyúr

a weboldalak oldják meg másképp. nem nagyon van már flash tartalom a populáris oldalakon. html5/js/gif van használva, mint alternatíva.

(#59374) dni válasza dni (#59372) üzenetére


dni
őstag

Közben sikerült előhozni, full screen ablakon nem látszik. Ez vajon bug vagy feature?

(#59375) Jack Oneill


Jack Oneill
veterán

A frissítést ki, hogyan használja? Automatikus? Vagy frissítés keresése, de a telepítés jóváhagyással történik beállítás? Igazából azért kérdezem, mert mindenképp szeretnék értesülni arról, ha update van, így én inkább a másodikat választottam.

(#59376) Cs1csó válasza Jack Oneill (#59375) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem elég ha értesít arról, hogy van frissítés, vagy ha megvolt a frissítés és jön egy újraindítás akkor betölti azt az oldalt ahol leírja mi az újítás és ebből tudni fogom, hogy frissítés volt.

(#59377) Jack Oneill válasza Cs1csó (#59376) üzenetére


Jack Oneill
veterán

De ez hogy működik pl ,ha automata? Kapsz arról értesítést, ha frissített? Vagy rögtön jelez, hogy éppen települ? Vagy csak akkor tudod meg, amikor elindítod a böngészőt és jelzi, hogy frissítés települ?
Ezzel Szemben hogy működik,amikor én engedélyezem? Jelez, hogy van frissítés és csak rányomok, hogy mehet?
Bocs a sok idióta kérdésért, csak kb 10 év után tértem vissza ide.

A másik:
Kinek, mennyi a memóriahasználat? Úgy látom, elég magas(átlag 700mb-1 GB) de nyilván nem számít, azért van a ram, csak kíváncsi vagyok.
Viszont eddig jobban tetszik, mint a Chrome.

[ Szerkesztve ]

(#59378) junior11 válasza Jack Oneill (#59377) üzenetére


junior11
veterán

Nekem a jobb felső sarokban jelzi, ha van új verzió, hogy frissíthető. Igen, több memóriát kér, mint a Chrome.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#59379) Jack Oneill válasza junior11 (#59378) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszi :)

(#59380) Cs1csó válasza Jack Oneill (#59379) üzenetére


Cs1csó
félisten

A memória használt kb. pont ennyi indulónak 700MB. A frissítés mivel nálam automatikus ezért a háttérben történik tehát letölti amit kell majd frissít de én ezt csak a legközelebbi böngésző újraindításnál tudom meg mint írtam akkor jön be az újdonságokat leíró oldal és tájékoztat, hogy frissített.

Ha manuálisan csinálom - sugó - névjegy - akkor pedig 5-10MB-ot tölt le frissít majd kér egy újraindítást és kész. Ez szokott lenni gyakrabban mert jellemzően hamarabb olvasom itt az oldalon, hogy jött új frissítés ekkor egyből meg is nézem a névjegynél ott még mint írtam sokszor a régebbi van de ilyenkor frissít kér egy újraindítást és kész. Soha nem volt még vele gondom tehát nyugodtam hagyhatod alapértelmezetten. Arról mindenképpen kapsz tájékoztatást, hogy a frissítés megtörtént és ott el is olvashatod mi frissült.

(#59381) Jack Oneill válasza Cs1csó (#59380) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Köszi csicso neked is :)

(#59382) csako válasza Jack Oneill (#59377) üzenetére


csako
veterán

Én fejlesztői verziót használok, ha teljesen automata a frissítés és van új alverzió, akkor böngésző indításkor esetleg pár másodpercre felvillan egy kis frissítéses "telepítés" ablakocska, és ennyi. Főverzió változás esetén behoz egy firefoxos weboldalt is a frissítés tényéről.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59383) qdak


qdak
addikt

Megint király, semmi nem működik indítás óta...
A kis script vagy mi amit előzőnél kellett telepíteni sem segít, youtube szar lett...
Most valami megoldás ? (kezdem unni, hogy hetente 2 hetente, pazaroljak idő, hogy használhassam rendesen, holott semmi észrevehető új nincs!)

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#59384) Jenne válasza Jack Oneill (#59377) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Nekem a 'Feladatkezelő' szerint a FF-ESR és Chrome közötti különbség [kép] . Mindkettőben a Startlap volt csak megnyitva a jelen állapotban.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59385) Cs1csó válasza Jenne (#59384) üzenetére


Cs1csó
félisten

8-16GB RAM-mal szerelt gépek esetében lényegtelen. A Windows 10-nek kiváló a memóriakezelése - legalábbis jobb mint a korábbi Windows-oknak - és ha kell akkor tud lecsípni, vagy a böngészőt karcsúsítani, ha kell.

(#59386) Kékes525 válasza Jenne (#59384) üzenetére


Kékes525
félisten

A memória használat vizsgálatánál érdemesebb a relatív RAM használatot nézni. Azaz a rendelkezésre álló memóriához képest mennyit fogyaszt. Ez reálisabb képet ad. Másrészt általában csak a böngészőt szoktuk használni, amikor böngészünk. Ritkán dolgozunk párhuzamosan több programmal egyidejűleg. Ekkor lenne lényegesebb a RAM-al való takarékoskodás. A RAM, mint ahogy (#59377) Jack Oneill is írta azért van, hogy használják. A magas RAM használat általában jó dolog, mert gyorsítja a böngészőt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59387) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Olyan jelenséggel állok szemben, hogy random elkezd nem betölteni/frissíteni lapokat. Hiába kattintok rá, hogy frissítés, csak "dolgozik" a fül bal oldalán lévő állapot jelző. Hiába zárom be a lapot, újra kell indítani teljesen a firefox böngészőt. Ha elindítok egy másik böngészőt (chrome), ott gond nélkül van internet.

Valaki találkozott már ilyennel? Legutóbbi frissítés óta vacakol. 67.0.1

.

(#59388) Cs1csó válasza Troy. (#59387) üzenetére


Cs1csó
félisten

Tiltsd le a kiegészítőket indítsd újra a böngészőt teszteld engedélyezd a kiegészítőket - kezdésnek csak a reklám - tartalom - blokkolót engedélyezd teszteld így is.

(#59389) #89309696


#89309696
törölt tag

Hali.

Az mitől van, hogy ha két lap van megnyitva és a másodikról visszakattintok az elsőre akkor egy pillanatra fehér kép van töltőkarikával és csak utána adja be? Minek kell elraknia annyira mélyre az első oldalt, mikor tele van rammal a gép és csak két átlagos oldalt nyitottam meg nem pedig 20-at? Van erre valami beállítás?
Legfrissebb ESR van fent, nincsenek kiegészítők se.
52-es ESR-t frissítettem néhány hónappal ezelőtt és azóta van ez a probléma.
Ha a második lapon Google driveos fotókat nyitok meg pár darabot csak pár megásak, és úgy kattintok vissza az első lapra akkor van, hogy 10 sec is kell mire beadja az oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#59390) #89309696 válasza Jack Oneill (#59371) üzenetére


#89309696
törölt tag

Talán már két éve is van.

(#59391) Darkness


Darkness
aktív tag

üdv.

hogyan lehet beállítani, hogy ha valami oldalt szeretnék könyvjelzőzni a CTRL + D vel akkor ne a "Más Könyvjelzőkbe" tegye, hanem Könyvjelzőkbe?
amíg nem a újabb FF -t használtam, nem volt ez probléma...

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#59392) Syl válasza Darkness (#59391) üzenetére


Syl
nagyúr

Default Bookmark Folder

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59393) Darkness válasza Syl (#59392) üzenetére


Darkness
aktív tag

Köszönöm! :R

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#59394) Jenne válasza Kékes525 (#59386) üzenetére


Jenne
senior tag

" A magas RAM használat általában jó dolog, mert gyorsítja a böngészőt..."
Ezt értem, és köszi a válaszodat, de nálam a Chrome feleannyit sem fogyaszt mint FF és mégis gyorsabb. Nem csak úgy érzem, hanem a valóságban is.
Fordított arányosság...? :)

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#59395) Jack Oneill válasza Jenne (#59394) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Nalam egyertelmuen a firefox a gyorsabb. Es en 10 evig chromeot hasznaltam.

(#59396) Jack Oneill válasza Jack Oneill (#59395) üzenetére


Jack Oneill
veterán

Mobilon meg keveseb energiat fogyaszt szerintem, megerezni. Nem fut allandoan a hatterben, mint a chrome.

(#59397) Kékes525 válasza Jenne (#59394) üzenetére


Kékes525
félisten

A gyorsaságot nemcsak a nyers számok mutatják, hanem az, hogy a Firefoxot milyen beálltással használod, másrészt miben gyorsabb (script futtatás, lap betöltés, képmegjelenítés, lapgörgetés stb.), hánytabbal vizsgáltad, milyen kiegészítőid vannak, Firefox mellett milyen programokat, milyen beállításban használod (mi a programkörnyezeted), továbbá az operációs rendszered milyenségétől és beállításától, na persze a hardver környezettől is függ. Az is lehet, hogy egyik variációnál az egyik jobb, míg a másiknál a másik. Azaz így ez eldönthetetlen. Kizárólag nagy mintán végzett vizsgálatokkal lehetne ezt eldönteni, ami kiegyenlítené az egyéb különbségeket. Minden más tapasztalat, az vagy szubjektív, vagy csak az adott rendszeren, az adott körülmények között igaz.

Firefox és Chorme között sebesség különbséget egyéb módon csak akkor lehetne eldönteni, ha nagyon nagy különbségek lennének a kettő között. Ez azonban biztos, hogy nem áll fenn.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59398) Syl válasza Kékes525 (#59397) üzenetére


Syl
nagyúr

Részemről a FF kiegészitő dzsungele minden más tulajdonságot lenyom. Felőlem lehet a másik böngésző 100x gyorsabb 100x kevesebb memóriahasználat mellett, nem érdekel. Firefoxot használok már az 1.0 óta (sőt, előtte volt Netscape Communicator, azelőtt Netscape Navigator) és bár időnként más böngészőket is szoktam bökdösni (chrome, safari, vivaldi, brave stb.), mindig gyorsan visszakerülök a "kályhához" :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#59399) Kékes525 válasza Syl (#59398) üzenetére


Kékes525
félisten

Hajszál pontosan én is ezeket a köröket futottam be. :) A kényelem mindent megér. Ráadásul a sebességgel sincs gond. A memóriaára ott van a 16 GB RAM. Most 170 + 26 (ezt külön ablakban) tabot szoktam egyszerre reggelenként kinyitni. 1-2 perc alatt már használható a rendszer. Ezeken a programjaim esetleges újabb kiadásait és egyéb nekem fontos új információkat tartalmazzák, amik érdekelnek. Ja még a testre szabhatóságban is még mindig veri a Chrome-ot, annak ellenére, hogy ezen a Quantumban változtattak. Ez a felület nekem nagyon tetszik: [kép], [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59400) kranazoli válasza Syl (#59398) üzenetére


kranazoli
senior tag

Agreed!

De akkoriban nem is nagyon volt más alternatív böngésző. Én is fősulin (infó) használtuk azon ősrégi FF termékeket. Azóta van Freemail-es e-mail címem.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.