Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59301) Nicotin


Nicotin
kezdő

Sziasztok most szeretnék áttérni chromebol firefoxra az lenne a kérdésem ssdn van a bönégszö mit érdemes átállitani hddre illetve milyen hasznos bövitményt ajánlotok ? Milyen személyes beállitásokat érdemes vagy állítotok be ?

(#59302) Cs1csó válasza Nicotin (#59301) üzenetére


Cs1csó
félisten

Semmit sem kell átállítani, az SSD arra van, hogy használd. A böngészőbe telepítsd az Ublock Origin-t.

(#59303) olasz61 válasza Krystal_s (#59299) üzenetére


olasz61
tag

Jól működik,használom.

(#59304) Kékes525 válasza Oliverda (#59294) üzenetére


Kékes525
félisten

"Azt pedig továbbra sem értem, hogy miért szinkronizálja a felhőbe az adatokat, ha onnan nem lehet egyszerűen visszaállítani őket? "

Ezt általában tudja. Nem tudom, hogy nálad mi lehetett a gond.

(#59295) kranazoli

A probléma megoldódott, újra kellett konfigurálnom.

(#59299) Krystal_s

Jó kérdés. A teljes profile mentésre valószínűleg jó, mivel a teljes mentés logikája nem változott. A többire lehet hogy nem, mert a profile belső szerkezete talán változhatott, ezt nem tudom.
Habár szerintem nem érdemes használni, mert egyszerűen automatizálható a teljes mentés. Abból pedig szükség szerint bármit ki lehet venni ennek a segítségével: Recovering important data from an old profile

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59305) Vakegérke válasza Kékes525 (#59304) üzenetére


Vakegérke
veterán

Dicsértem a Waterfoxot, most sincs okom szidni. Azonban van egy probléma, amit meg kéne oldani. Ha bezárom a Waterfoxot, a következő indulásnál újra be kell jelentkeznem a Logoutra, újra engedélyeznem kell a sütiket. A beállításokban minden erre vonatkozó tétel stimmel, mégis huncutkodik.
Mi lenne az üdvözítő megoldás?

Szerk: A portable verziónál ez a probléma nem jelentkezik.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59306) Sub-ZeRo válasza Vakegérke (#59305) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha rendszergazdaként futtatod úgy is ezt csinálja?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#59307) Vakegérke válasza Sub-ZeRo (#59306) üzenetére


Vakegérke
veterán

Na, ezt kipróbálom.

Szerk: sajnos igen.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59308) kranazoli válasza Kékes525 (#59304) üzenetére


kranazoli
senior tag

"(#59295) kranazoli

A probléma megoldódott, újra kellett konfigurálnom."

Félreértettél. Add-on nélkül.
Telón elkezdek nézni egy YT videót, majd Desktop-on is kb. onnan folytatja. Desktop-on pedig nem vettem észre, hogy ne onnan folytatná.

Nem is olyan rég bemásoltam az add-on-jaim.

Se nem lass
, és többek között idáig erről sem hallottam...

(de nyilván elhiszem Nálad nem jó)

PS:

Akinek nem inge, ne vegye magára!

Úgy érzem sokan, túl sokat foglalkoznak a Fox-al.
Pl. én ezt az ilyen-olyan veszélyelhárító add-on-ok, stb.. Nem tudom, lehet, hogy én ebben is egyedüli vagyok, de általában nem böngészgetek csak úgy, hogy megnézzem az összes net-es oldalt, ami az Internet-en elérhető. Bizonyos site-okat nézek, ennyi. Ez kb. 30 év alatt kiforrta magát.

Részben értem. Hobbi, stb..

Az esetek többségében vagy a Fox változik, vagy pl. egy platform (YouTube)
Ergó, kb. 3 havonta, vagy sűrűbben változnak a dolgok.

Lehetséges, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy csak szimplán mivel ez nekem csak hobbi, hanem szakma, talán más szemmel nézek dolgokat IT területen, mint aki max. otthon a gép, notija előtt. Nekem ezt kb. több mint 15 éve muszáj, hogy foglalkozzam vele, főképp vállalati oldalról.

Erdész helyett, Informatikusnak mentem. (Megbántam)

Akinek nem inge, ne vegye magára!

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#59309) Krystal_s válasza Kékes525 (#59304) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szerintem néha érdemes használni. :) Kényelmesebb, mint másolgatni az éppen aktuális fájlokat. Mostanában elég sokat variálnak mit hol tárol és nincs kedvem ezt figyelni. Még akkor sem, ha tudom miről van szó. (: Én nem teljes profil visszaállításra használtam, de arra is jó volt, hanem pl csak a jelszavak, vagy a kiegészítők beállításai miatt. Ritkán van rá szükség és jobb egy tiszta, új profil, de azért hasznos lehet egy ilyen kis program.

olasz61: Teljes profil visszaállításra használod csak, vagy próbáltad külön is pl jelszavak, könyvjelzők?

[ Szerkesztve ]

(#59310) Kékes525 válasza Vakegérke (#59305) üzenetére


Kékes525
félisten

Nincs valami addonod, ami törli a sütiket?

(#59309) Krystal_s

"Kényelmesebb, mint másolgatni az éppen aktuális fájlokat."

Önmagában igaz. Azonban én ezt sohasem csinálom, mert ha valami problémám van akkor nem keresem meg az éppen szükséges fájlt a profile mentésben, hanem az egész profilet lecserélem a mentésre. Így egyszerűbb és a legrosszabb esetben is csak maximum 1 napot veszíthetek, mert minden nap van mentésem. Csinálhatnék még több automata mentést naponta, mert nagyon gyors (kevesebb mint 10 másodperc) és nem használ sok erőforrást (a CPU 1-2%-át), de eddig nem találtam szükségesnek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59311) Vakegérke válasza Kékes525 (#59310) üzenetére


Vakegérke
veterán

Firefox esetén minden úgy működött, ahogy kell. Onnan másoltam be a profilmappát a Waterfox alá.
Egyébként vicces, hogy a portable Waterfox nem hülyéskedik, csak a telepített.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59312) Kékes525 válasza Vakegérke (#59311) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem tudom hogy mi lehet az oka, már nagyon régen nem használtam a Waterfoxot. Talán a Windows miatt lenne? A könyvtárak jogosultságára gondolok, mert a portable verzió más könyvtárakat használ. Habár próbáltad rendszergazdai jogosultsággal is indítani, de azért nézz szét ez irányban is.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59313) Vakegérke válasza Kékes525 (#59312) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm segítőkészséged. :)
Utána nézek ennek a könyvtár izének. Ha nem lesz változás, akkor Waterfox uninstal, Firefox vissza, de a portable Waterfox marad, mint elsődleges társ.

Szerk: Nem nyert.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59314) Vakegérke válasza Kékes525 (#59312) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs már gond. :N
Korábban a telepítőt egy magyar oldalról szedtem le. Élve a gyanúperrel most a hivatalos oldalról töltöttem le. Letaroltam a telepített programot, minden nyomát eltüntettem, majd a friss telepítőt indítottam. Felkúszott a Waterfox, a mentett profilmappát bemásoltam a helyére, és láss csodát, többszöri újraindítás után sem lép ki a Logoutról.
Tanulság: mindig a hivatalos oldalról kell letölteni a telepítő fájlokat.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59315) Kékes525 válasza Vakegérke (#59314) üzenetére


Kékes525
félisten

"Tanulság: mindig a hivatalos oldalról kell letölteni a telepítő fájlokat."

:K Sose lehet tudni, hogy mit tesznek másutt bele. Persze a hivatalos oldalt is feltörhetik, de az már más tészta.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59316) G@ben


G@ben
addikt

Youtube-ról szeretnék videókat letölteni eredeti minőségben, vagy néha csak a hangot, természetesen azt is eredetiben. Milyen kiegészítő ajánlott hozzá? Próbáltam többet is, de max 360p-t ajánlott fel HD videóknál is.
Illetve nagyobb felbontást, de hang nélkül.

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#59317) Szirtimorc válasza G@ben (#59316) üzenetére


Szirtimorc
aktív tag

Én ezt használom, egész jól működik. Viszont mikor konvertálni kell a videót az sokáig tart.

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/addon/video-downloadhelper/

(#59318) gojko.m válasza Szirtimorc (#59317) üzenetére


gojko.m
senior tag

Gyakran ajánlom én is ezt az addon-t, de nem letöltéshez. Videó url-ek kinyeréséhez nagyszerű, de letöltésnél többször voltak már problémáim vele. Pl. régebbi verzióknál lefagyott a firefox tőle, újabban vízjelek a letöltött videón, lassú letöltés ill. feldolgozási idő, ...stb.

(#59316) G@ben: Inkább külső programot használnék YT letöltéshez (pl.: Youtube-DLG, 4K Video Downloader).

[ Szerkesztve ]

(#59319) csako válasza G@ben (#59316) üzenetére


csako
veterán

Én is inkább külső programot használok, JDownloader, ezzel minden mást is lehet letölteni.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#59320) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Én meg internet download managert :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59321) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Hogyan kell a Mozilla Firefox-ot tisztán újra telepíteni,hogy ne lássa a program az újbóli telepítéskor,hogy egyszer már volt fenn a gépen?

Vagy ha újra telepítem,rendesen ki tudja takarítani az "elődjét"?

[ Szerkesztve ]

(#59322) Vakegérke válasza Kezdő vagyok (#59321) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szia!

Uninstal, aztán C:\Users\Te profilod\AppData. A Local és a Roaming könyvtárból töröld a Mozilla könyvtárakat.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59323) Kezdő vagyok válasza Vakegérke (#59322) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi!
Sikerült,viszont érdekes,hogy megint kiírta a "felfrissítés"szöveget.
Vagy még a kukát is ki kellene üríteni?

[ Szerkesztve ]

(#59324) DS39


DS39
nagyúr

androidos Firefoxban hogyan lehet betűméretet állítani? (nem találok olyan lehetőséget, mint Chrome esetén)

(#59325) Vakegérke válasza Kezdő vagyok (#59323) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak tippelek, újabb verzióra frissítette magát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59326) snakebait válasza G@ben (#59316) üzenetére


snakebait
senior tag

[link] Én így csinálom.

Poco F5-12/256 +Huawei Watch Gt2

(#59327) Kékes525 válasza snakebait (#59326) üzenetére


Kékes525
félisten

Van valamilyen korlátozása?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59328) G@ben


G@ben
addikt

Köszönöm mindenkinek a tippet, végül csako megoldása vált be nálam! :R

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#59329) Piloss


Piloss
senior tag

Aki esetleg memory-leak problémákkal küzd Win10 alatt, a legújabb Nightlyban javítva lett. [link]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#59330) Pityu. válasza Piloss (#59329) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ez melyik ,a béta verzió?Ha igen akkor még sem én képzelődtem mikor írtam,hogy zabál meg akadozik.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59331) Puma K


Puma K
veterán

Helló!

Erre van valakinek valami ötlete?

Van mikor linkből megnyitott YT videókat így hozza be és az F5 vagy a CTRL+F5 ismétlődő nyomkodása után egy idő múlva betölt rendesen ha olyanja van, de van mikor előbb megunom és hagyom a YT-t...

Sőt vannak olyan ritka helyzetek, amikor felül egy fehér sáv jelenik meg ami annyival letolja a videó képét, hogy az alábbi lenti sáv:

csak annyira látható, hogy a videó éppen hol tart és nincsenek ott az elindító-megállító gomb meg a többi.

Ezeket a kiegészítőket használom: [kép]

FF-ből a 67.0 64Bit-es van fent.

A fentebbi hibák talán 62-64-es verziószám környékén vagy után jelentek meg. Annyira nem vagyok nagy YT felhasználó, csak azért jó lenne ha normálisan működne minden ahogy kell :))

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#59332) Piloss válasza Pityu. (#59330) üzenetére


Piloss
senior tag

Nem, bétában még nincs benne, ezaz
Elvileg a Win 10 1903-nak is köze van hozzá

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#59333) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Üdv!

Találkoztatok már ezzel az esettel?

1. hirtelen nem tölti be az oldalt
2. új fül nyitásával sem
3. böngésző bezárása után ha újra megnyitom akkor azt mondja, hogy a böngésző fut
4. bezárja a futó alkalmazást és végre betölti az oldalt

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#59334) Vakegérke válasza ƵøŁĭ (#59333) üzenetére


Vakegérke
veterán

Buta kérdésem van. A portable Firefox/Waterfox is frissíti magát?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59335) Cs1csó válasza Vakegérke (#59334) üzenetére


Cs1csó
félisten

Érdekes kérdés, szerintem nem, hiszen a frissítéshez telepített verzió kell, a portable-nél csak ki kell cserélni a portable fájlt amit futtatsz egy frissebbre. (ha jól tudom a portable is tárolja a profil adatokat a gépen de azok alapvetően függetlenek a verziótól, tehát amit futtatsz .exe azt cseréld le egy frissebbre)

LiLxWaYnEx

Windows 10 1903 x64 és legfrissebb FF.

Nálam is van néha anomália, pl. hosszabb időre ott hagyom akkor befagy az oldal, legutóbb két ablakban tettem egymás mellé az FF-et és felpörgette a CPU-t. Ezzel az újabb verzióval vannak kisebb-nagyobb problémák sajnos nagyon függ a hardvertől mennyi jön ebből elő (régi-új, inte-amd, van vga nincs vga, új vga - régebbi vga , mennyi és milyen kiegészítők )

A kiegészítők egy részének letiltásával tesztelhetnéd - mondjuk a reklámblokkolód maradjon mert anélkül kb. használhatatlan az internet - és teszteld ha nem jön elő akkor kiegek visszakapcsolása során is teszteld.

[ Szerkesztve ]

(#59336) Vakegérke válasza Cs1csó (#59335) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59337) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#59333) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, ritkán akkor, ha sok tabot nyitottam meg. Mi a pontos oka, azt nem tudom. Lehet, hogy a cache törlése segít. ctr-shift-del: [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#59338) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#59337) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Az sem oldja meg. LastPass bővítmény van + Adguard asztali alkalmazás.

Újabb gond: Nem mindig reagál a linkre való kattintásra.

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#59339) Pityu. válasza Piloss (#59332) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem jó ideje béta vonal volt fent és az kezdett el szarakodni,most a 67 es van fent most nincs gondom.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59340) Piloss válasza Pityu. (#59339) üzenetére


Piloss
senior tag

Nálam 67-es egy ideig jó volt, 1903-as upgrade után jöttek a gondok, szóval lehet h nem (csak) a FF sara és a Win-ben csesztek el valamit.

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#59341) Pityu. válasza Piloss (#59340) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem 1903-mon ami tiszta telepítés volt fel raktam a bétát egy ideig jó volt vagy másfél hét után kezdett talán szarakodni.Ezután raktam fel a 67 est.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#59342) lovi27 válasza Cs1csó (#59335) üzenetére


lovi27
addikt

"hiszen a frissítéshez telepített verzió kell"

Nem, ez tévedés! Most frissült a portable verzióm v67.01-re.

(#59343) Vakegérke válasza lovi27 (#59342) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nocsak. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59344) lovi27 válasza Vakegérke (#59343) üzenetére


lovi27
addikt

Tudod, a puding próbája...
Bár te valamelyik Firefox fork-ot használod, de talán ebben nem tér el, ezért menj a névjegyekhez és nézd meg mit ír ki. Ha azt hogy naprakész, akkor azt jelenti keresi a frissítést. De az is lehet épp frissíteni akar. ;)

(#59345) Vakegérke válasza lovi27 (#59344) üzenetére


Vakegérke
veterán

Waterfox. Azt írja, hogy "Check for updates". Ha rákattintok, akkor írja ki, hogy "Waterfox is up to date". Ezek szerint frissítésre kész.
Köszönöm. :)

Szerk: Le volt tiltva a frissítés. Engedélyeztem, már csak a második mondatot írja.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#59346) mnnorbi válasza lovi27 (#59342) üzenetére


mnnorbi
tag

A 67.01-be is van ez a memory leak probléma?

(#59347) Cs1csó válasza lovi27 (#59342) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#59348) lovi27 válasza mnnorbi (#59346) üzenetére


lovi27
addikt

Én nem találkoztam vele, de mint már írtam nem is keresem. Nem ellenőrzöm, hogy a bezárása után hány mp múlva szabadítja fel a memóriát. Mivel el még nem fogyott, így előbb-utóbb megteszi. :D

(#59349) mnnorbi válasza lovi27 (#59348) üzenetére


mnnorbi
tag

Én alapvetően chrome-os vagyok de most mivel dícsérték a 67-es verziót hogy a sebessége már a chrome nyomába ér és nem is használ annyi memóriát. Így gondoltam kipróbálom tényleg érezhetően a leggyorsabb firefox eddig.

(#59350) laszlohu


laszlohu
addikt

Üdv

Én Ubuntu 18.04 - et használok , de a 67.0.1 -es firefoxra nem frissül a frissítéskezelő.

(jelenleg 67.0 ) a verziószám.

Mennyi idő múlva várható?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.