Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) razorka777 válasza jilian (#35799) üzenetére


razorka777
veterán

Igen.
A legegyszerűbb total commanderrel.
Engedélyezni kell a rejtett mappák megjelenítését, majd megkeresni az user/application data mappát és kimenteni a mozilla mappát.
Én mindig így csinálom, ha gépet újra kell telepítenem.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G&A72

(#35802) jilian válasza csako (#35800) üzenetére


jilian
addikt

Azt hol is találom? :B

(#35803) csako válasza jilian (#35802) üzenetére


csako
veterán

razorka777 lényegében le is írta, de ha nem akarod engedélyezni a rejtett fájlokat akkor ezt írd be az intéző címsorába: %appdata%/mozilla

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35804) DS39 válasza csako (#35803) üzenetére


DS39
nagyúr

b) verzióként, a címsorba beírni: about:support (enter), majd ott a Mappa megjelenítése gombra katt.

[ Szerkesztve ]

(#35805) jilian


jilian
addikt

:R :R

(#35806) lavorka


lavorka
aktív tag

Üdv!
Igen banális és hülye problémám van... vagyis a Firefoxnak. Kb. 1 hónapja jött elő h böngészés közben, ha megnyitok egy hivatkozást, vagy ha csak klikkelek a weboldalakon, a FF feldob egy ablakot, ami azonal a háttérbe kerül, és valamilyen nyereményes szarság, vagy online poker, vagy egyéb baromságot kezd el tölteni... és ezt randoom csinálja. A FF újratelepítése megoldja a gondot, de csak pár napra, vagy egy hétre, de aztán újra előjön. Olyan oldalakon is, ahol nincsenek reklámok... :W
Valaki adna egy tippet, h mit kezdjek vele? Mert már rohadtul idegesít...

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#35807) kispx válasza lavorka (#35806) üzenetére


kispx
addikt

Ad-aware program jelez valami kéretlen programot?

(#35808) Predator2


Predator2
addikt

csako, razorka777, DS39,

Azzal, hogy átmásoltam a profil mappát, egy esetleges windows halál esetén csak újratelepítem a mozillát bemásolom a profil mappát az eredeti helyére és teljesen olyan lesz mit előtte?
Gondolok itt a kiegészítőkre, jelszavakra stb... vagy ezen kívül kell még más is?
(szeretnék egy teljes biztonsági másolatot készíteni, elég sokat vacakoltam mostanában a mozilla testreszabásával)

Illetve:

Mozillában van olyan beállítás/kieg amivel meg lehet azt oldani mint operában, hogy volt egy kis kuka a jobb sarokban amire ha rákattintott az ember akkor megjelenítette a nemrégiben bezárt lapokat.
Egy ehhez hasonlót szeretnék szeretnék kirakni mozilla "főképernyőjére"

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35809) kispx válasza Predator2 (#35808) üzenetére


kispx
addikt

Aha. A profil mappában tárol mindent. Jelszavak, kiegészítők, ... stb.

Szerk.: A profiles.ini fájl "Path=" kezdetű sorában azért a helyes elérési útvonal legyen benne.

[ Szerkesztve ]

(#35810) lavorka válasza kispx (#35807) üzenetére


lavorka
aktív tag

Ad-aware? Nem ismerem...sosem hallottam még róla. Nod32-t használok, illetve teljes ESET Smart Security-t.
De most szedtem le, ilyet, felraktam, és nincs sehol sem... :W

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#35811) csako válasza Predator2 (#35808) üzenetére


csako
veterán

Úgy hiszem ezt keresed :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35812) ledgeri válasza csako (#35800) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Akkor elméletileg át is áll, és legközelebbi ff indításkor már úgy dolgozik, ugye? Na ez nálam a gyakorlatban nem működik...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#35813) csako válasza ledgeri (#35812) üzenetére


csako
veterán

Elméletileg igen, hogy gyakorlatilag miért nem, azt nem tudom :(
Milyen beállításokról van szó pontosan?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35814) Vakegérke válasza lavorka (#35810) üzenetére


Vakegérke
veterán

Parancsolj.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35815) lavorka válasza Vakegérke (#35814) üzenetére


lavorka
aktív tag

Köszi :)
Ez most működik, az előző nem tom miért nem volt jó...
Leszedtem, felraktam, indítottam, nem fér össze a nod-al... sebaj... :D Scan indít, talál is

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#35816) Vakegérke válasza lavorka (#35815) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nod leállít, gondnak vége. ;)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35817) lavorka válasza Vakegérke (#35816) üzenetére


lavorka
aktív tag

Nod-ot le is szedtem, de valami van a gépen, mert ezek a szarok még mindig jönnek... most pl. Prohardveren, a fórum gombra klikkeléskor ugrott fel egy "Anno Online" szarság... :W

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#35818) kispx válasza lavorka (#35817) üzenetére


kispx
addikt

Ha a kiterjesztéseket letiltod akkor is jönnek?

(#35819) Vakegérke válasza lavorka (#35817) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én ezt is futtatnám a helyedben.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35820) lavorka válasza kispx (#35818) üzenetére


lavorka
aktív tag

Na erre nem gondoltam... Volt ott egy valamilyen .TV nevű valami, azt eltávolítottam, most úgy néz ki h jó.

De az Ad-Aware scannel most is, és talál is

Hát értem én a beszédjit! Veder kell neki meg lavór... :D

(#35821) Beladon


Beladon
aktív tag

Sziasztok valamitől olyanok lettek a google találati betűim mintha félkövérek lennének. Biztosan volt róla szó, de nem írná le valakit mit kell átállítani, hogy minden a régi legyen? Egyáltalán mitől mászott el? Semmit nem babráltam. :(

(#35822) ledgeri válasza csako (#35813) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Korábban beállítottam, az itteni útmutató alapján, boldogság.
Most visszaállítanám, kikeresem a sort, amiben látom a választott elérési utat, rányomok, hogy alapértelmezett, és kész (lenne, mert újraindítom a FF-ot, a Gépet, és semmi) , átírva másra ugyanez..

Bár tény vannak megnyitva lapok, amiknek újranyitását várom el a böngészőtől, de egy kivágás-beillesztést elvárnék egy FF szintű progitól...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#35823) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Ha egy weboldalon beágyazott youtube videók vannak (pl logout, blogspot) akkor befagy az egész FF egy jó 15-20 mp-re, és megkérdezi hogy leállítja-e a nem válaszoló scriptet. Letiltott kiegészítőkkel is ez a helyzet, és csak beágyazott youtube videók esetén. Van erre megoldás?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35824) M0Dair


M0Dair
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem; problémám, hogy friss win-re, frissen felrakott FF 27.0.1.-ben hiába állítom be a letöltések helyének a D:\ meghajtót, mindig a C:\Letöltések-be menti a fájlokat. Persze ha rákérdezésre állítom akkor le tudom menteni a D-re, de magától cseszik rá. Anno egyszer már volt ilyen és akkor egy idő után megjavult (gondolom frissült az FF és akkor felülírta valahogy), de most idegesít, hogy mindig a rendszer SSD-re terheli a fájlokat, vagy kézzel kell nyugtáznom, hogy tegye a D-re.

Van valami ötlet, about:conf babrálás, hogy menjen? :)

Köszönöm!

(#35825) párduc 2014


párduc 2014
újonc

Mozilla nem tud kapcsolatba lépni a géppel nem tudom használni már újra letöltést csináltam.
beállításra nincs proxit is mit csináljak hogy fog müködni :((

(#35826) janati válasza DS39 (#26907) üzenetére


janati
őstag

szia!

ez a problémád megoldódott?

nálam a napokban jött elő...:(

kúrva idegesítő: állandó #502-es hiba, meg a melléklet csatolás is egy rémálom..."újra-újra-újra...."

más is segíthet! :K

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#35827) ceia válasza M0Dair (#35824) üzenetére


ceia
őstag

Olvass vissza itt (#35694) kariad Vagy várd ki, amíg javítják a 27-esben ezt a hibát..

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35828) Matthewus válasza M0Dair (#35824) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg úgy, hogy a D:\ meghajtón egy mappát állítasz be pl. D:\Letöltések.

(#35829) DS39 válasza janati (#35826) üzenetére


DS39
nagyúr

szia! nincs már ilyen hibám. elég régi hsz-em az, már én sem emlékszem mi volt, de tovább olvastam most attól a hsz-től, és nem kiegészítő miatt volt, szerintem az FF13 (de durva, másfél év alatt eljutottunk a 27-esig..) és a google akkori fejlesztései nem voltak összhangban. hányas verziót használsz?
a netkapcsolati beállításaimon azóta se változtattam, FF24 ESR-rel, és Chrome-mal sincs ilyen probléma jelenleg.

(#35825) párduc 2014: Te külföldi vagy és Google fordítóval hoztad ezt össze? komolyan érthetetlen amit írtál. :D

M0Dair: a 27-es verzió bugja. nem tudsz vele mit csinálni, csak kézire állítani.

Iscariah: ProtectedMode=0 (erre rákereshetsz a topikban) vagy másik flash playert próbálj ki.

[ Szerkesztve ]

(#35830) M0Dair válasza ceia (#35827) üzenetére


M0Dair
aktív tag

Köszönöm szépen. :)

(#35831) ceia válasza M0Dair (#35830) üzenetére


ceia
őstag

Szívesen, örülök, ha segítettem :)

        it's more fun to compute

(#35832) Apollyon válasza DS39 (#35829) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Kipróbáltam, sajnos nem megy. Flash playert nem fogom tudni lecserélni, mivel linux alatt vagyok, és oda már nem fejleszt az adobe egy ideje.

Nem lehet ezt inkább valahogy FF-on belül megoldani?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35833) Matthewus válasza Apollyon (#35832) üzenetére


Matthewus
őstag

Próbáld meg ezt: Kiegészítők\Bővítmények\Flash\Rákérdezés az aktiválásra

(#35834) Apollyon válasza Matthewus (#35833) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Végül letöröltem a flash playert, youtube-on kívül úgysem kellett másra, és hála a HTML5 támogatásnak, az összes videó ugyanúgy megy youtubeon, egyelőre marad így, thx btw.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35835) pohár


pohár
félisten

üdv emberek!

lenne egy weblap, ahol nem akar rendesen megjelenni a Facebook, Twitter, Search gomb a jobb felső sarokban (sem), hanem egy ilyen valami van a helyén

flash, böngésző, java a legfrissebb van fent, Chrome-mal működik, és nincs semmilyen adblocker felepítve

mi lenne a megoldás? :R

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#35836) DS39 válasza pohár (#35835) üzenetére


DS39
nagyúr

süti és gyorsítótár törlés volt?

(#35837) ceia


ceia
őstag

Érdekes dolog történt.. A Firefox 26.0, aminél kikapcsoltam a frissítést, a mai indításkor frissítette magát 27.0.1-re :Y

A keresőjéből eltűnt a Google.com, és most már letöltéskor a Documents/Downloads-ba ment, hiába van más megadva. Hozzáteszem, volt előzménye is ennek a dolognak: tegnap letöltöttem egy kis free játékot (virustotalon tiszta) és a telepítése után, majd az uninstallja után is elindította a Firefoxot, de az nem az én beállításaimmal jelent meg, hanem úgy, ahogy a feltelepítésekor nézett ki.. Gondoltam is hogy ez nem jelent semmi jót, de utána már nem indítottam el, csak ma. Ezek szerint az a játék okozta? Nem értem, ennek most mi értelme volt.. Szedhetem le, és tehetem vissza a 26.0-t, amivel különben nagyon elégedett voltam.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35838) pohár válasza DS39 (#35836) üzenetére


pohár
félisten

igen, plusz a sütikből az oldalra vonatkozókból is ki lett törölve mind :K

nekem megjelenik rendesen, de akinél probléma van, ott van Java is feltelepítve, az én bővítményeim közt nincsen, mégis jó :U (gondolom Java-s gombok lennének)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#35839) HZoli87 válasza pohár (#35838) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam van JAVA és a gombok is rendesen megjelennek az említett oldalon.

(#35840) pohár válasza HZoli87 (#35839) üzenetére


pohár
félisten

nekem nincs a bővítmények közt (bár úgy rémlik, hogy felraktam), de ettől függetlenül maradéktalanul, hibamentesen behozza az oldalt, csak annak nem, akinek kéne... és neki pedig ott figyel a bővítmények között a Java :U

az meg, hogy Chrome-ban jó, FF-ban meg nem, érdekes :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#35841) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!

Youtube centeren hol mit állítsak be hogy a video lefelé görgetésével eltűnjön a kereső mező?
Tudja valaki?
most ez a mező kitakarja a videók egy jelentős részét ha teljes feltöltött méretben szeretném látni,nem akarok minden videót teljes képernyőre kitenni.

[ Szerkesztve ]

(#35842) Matthewus válasza creed33 (#35841) üzenetére


Matthewus
őstag

Jelenleg nincs ilyen opció benne. Nálad gyanúsan nagy az a fehér sáv, nálam a YouTube logó felett nagyon kis hely van csak.

(#35843) DS39 válasza creed33 (#35841) üzenetére


DS39
nagyúr

ez a Google újabb remek design frissítésével jött. ezeket a "ragadós" fejléceket én sem szeretem.
perpill nem tudsz vele mit csinálni :(

[ Szerkesztve ]

(#35844) HZoli87 válasza creed33 (#35841) üzenetére


HZoli87
veterán

YouTube Center Beállítások \ Hibakeresés \ Kísérleti fejlesztések (legelsőt kiválasztod)

újratöltődik az oldal, majd ezután

YouTube Center Beállítások \ Általános \ Elrendezés \ Kísérleti fejléc statikus megjelenítése (bekapcsolod).

Nálam így működik, eltűnik a fejléc, ha lejjebb görgetek.

Szerk.: elég csak a második beállítást végrehajtani hozzá, úgy is működik.

[ Szerkesztve ]

(#35845) creed33 válasza HZoli87 (#35844) üzenetére


creed33
aktív tag

köszi mester! :R

(#35846) joergie


joergie
őstag

Üdvözlet. egy gyors kérdésem lenne, egyszerűen nem találom hol lehet beállítani. amikor új lapot nyitok,mindig valami delta search jön be, amit én nem akarok se látni, se használni. hol tudom ezt megváltoztatni? köszönet előre is :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#35847) Steelmanus válasza joergie (#35846) üzenetére


Steelmanus
addikt

A delta search egy malware program vagyis karos. Itt egy pelda a sok kozul mikent lehet altavolitani.
Delta Search - (malware) eltávolítása

(#35848) HZoli87 válasza joergie (#35846) üzenetére


HZoli87
veterán

Daemon Tools előszeretettel telepíti, ha a felhasználó engedi neki a telepítés során.

(#35849) joergie


joergie
őstag

a kérdésre válaszoljatok légyszives.(ccleaner alkalmazva volt rögtön amikor feltűnt a probléma)
amikor megjelent, eltávolítottam, de ez megmaradt. mostanában kezdek visszatérni chrome-ról firefoxra, és ez zavar. nem érdekel honnan van, azt mondjátok meg, hogyan lehet megváltoztatni. semmi egyéb pótlólagos infó nem érdekel. ha meg nem tudod a választ, a kérdés nem neked szólt.

[ Szerkesztve ]

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#35850) Vakegérke válasza joergie (#35849) üzenetére


Vakegérke
veterán

Steelmanus kellő információt adott. Nem elég?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.