Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) #54715584 válasza bkercso (#36447) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam működik, nem kell 2x kattintani.

(#36452) bkercso válasza tdk.112 (#36450) üzenetére


bkercso
nagyúr

És ténleg, köszi mindkettőtöknek. De akkor bugot találhattam, mert ha sok fül van nyitva, akkor csak a középső gomb működik, kereszt nincs. Vagy ez eddig is így volt? :F

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36453) kispx válasza bkercso (#36452) üzenetére


kispx
addikt

Sok fülnél tényleg nem rakja ki a bezáró X-et. De az idáig is így volt.

[ Szerkesztve ]

(#36454) tdk.112 válasza bkercso (#36452) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Ez valószínűleg feature, nem bug. Több tab fér ki így egyszerre.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36455) #54715584 válasza kispx (#36453) üzenetére


#54715584
törölt tag

Valóban, nálam 10 fülnél tűnik el az X. Gondolom ez felbontás és képernyőméret függő :)

(#36456) bkercso válasza tdk.112 (#36454) üzenetére


bkercso
nagyúr

Jogos...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36457) #41133696 válasza Visormail (#36448) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez a FavIcon Reloder király! :)

(#36458) foxesh


foxesh
csendes tag

Nem tudja valaki hogy lehet beállítani hogy a NoScriptben a weboldalakat lentről felfele jelenítse meg? A 29 előtt így volt most meg folyton a névjegyre kattintok...

[ Szerkesztve ]

(#36459) tdk.112 válasza foxesh (#36458) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Ez nálam mindig is így nézett ki!

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36460) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Gondolom nincs esélyem visszanyitni a lapjaimat, hogyha "ujjé új firefox" és "újje új flash player" telepítés utáni az eddig minden gond nélkül, sok lappal működő firefoxon megnyitottam egy vimeo-s vidit, ami után 10 másodperccel zúgott a hngszóró, és elment a kép, majd kékhalált kaptam...., majd mikor újra elindítottam volna a firefoxot, akkor meg úgy omlott össze, hogy nem adott lehetőséget a visszaállításra...

Mindezt persze úgy, hogy a sync ikon folyamatosan ment...

Dejó ez a frissítősdi!

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#36461) Amazing789 válasza csako (#36025) üzenetére


Amazing789
tag

Ha telepíted a Mozillát a maintenance service el kell felejteni.
Ha kész a telepítés élből ki kell kapcsolni frissítés, állapot, összeomlást jelentő kütyüket.
Még így is fog vinyóra gyűjtögetni de az emelt processzor dolog megszűnhet. ha pedig mégis úgy marad akkor valami más kütyü kommunikál a háttérben.
Érdemes a soha nem használt és a Mozilla miatt feledésbe merülő Explorer böngészőt is lebutítani, bővítményeit kiiktatni. Habár speciel én a saját gépemen minden update szóval kezdődő dolgot írtok ha lehet.
(jut eszembe, ha van a gépen Acrobat reader.......ugye ki van kapcsolva benne a háttérben történő spekulatív célú adatforgalom engedélyezés)
+
ha van komoly tűzfalad amit komoly szinten is tudsz használni a komplett Win tűzfalat érdemes lekapcsolni az update szarjaival együtt

Mozillára pedig alapból fel kell rakni a No Skriptet, ha védett gépet szeretnénk, igaz van akinek a használata macerás, idegesítő de nélküle lehet halászgatni a zavarosban.
Nálam
Mozilla + NoScript + Adblock Plus + SpywerTerminator + Comodo kombó van full élesen használva.
Akinek nem beton stabil az idegrendszere az neki se kezdjen az fent irt párosításnak mert elmeosztály lesz a vége. Ha van türelem és idővel rutin akkor valóban mi leszünk a gépünk tulajai nem pedig fordítva.
Nálam 1 dll file sem mozdul úgy meg, hogy előbb nem kérjen tőlem engedély a ténykedéséhez így nincs is kallódó cpu használat a gépemen.

(#36462) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Megszokható az új felület, csak elsőre tűnik kicsit "ijesztőnek". Most nem biztos, hogy elég a sima frissít és használ, hanem akinek olyan beállításai voltak, leginkább egyes kiegészítők, ikonok miatt, azoknak picit állítani kell, mi, hol jelenjen meg.
Ami elsőre nekem zavaró, hogy a csillag (Kedvencekhez adás) csak együtt mozgatható a Könyvjelzőkkel és nekem jobban tetszett, kényelmesebb volt, amikor a csillag a link címe mellett helyezkedett el, a könyvjelzők menü pedig külön a lap jobb oldalán.

(#36463) Krystal_s válasza Krystal_s (#36462) üzenetére


Krystal_s
addikt

A saját témám azt hiszem eltűnt. :U Úgy emlékszem, az nem maradt meg, most másik gépről írok és mivel hirtelen olyan új volt minden fel sem figyeltem rá, de most rémlik, hogy túl kék volt az felület. :\

(#36464) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Üdv. Megkaptam én is az új FF-ot. Hááát ez a lekerekített tab nem nyerte el a tetszésemet, túl chrome-os már, csak a sebessége nem :(

(#36465) KAMI911 válasza #41133696 (#36440) üzenetére


KAMI911
Topikgazda

A keresőmező ikonjára kattibntva, minden egyes keresőszolgáltatáshoz rendelhetsz kulcsszót, amit bírva azon a szolgáltatáson keres. Pl.: w -> Wikipedia akkor „w Petőfi”

(#36466) #51736960 válasza kispx (#36435) üzenetére


#51736960
törölt tag

jó ez az ESR, kíváncsiságból kipróbáltam, és inkább megtartom a 29 helyett.
az egyetlen probléma, hogy csak idén őszig támogatott, utána már az új UI-ra épülő ESR jön, legalábbis az ütemtervből ez jön le nekem.

(#36467) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!
Frissítettem az ff29-re, sajna a Forecastfox 2.2.2 kiegészítő nem kompatibilis.
Erről a címről [link] frissítettem a Forecast-ot 2.2.4 is.
A gondom a következő. Nem tudom megjeleníteni a statusbar-t az ff29-ben. Ott kellene megjelennie az időjárás jelentésnek.

Hogyan lehet az ff29-ben megjeleníteni a statusbar-t?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#36468) pap.szabolcs válasza Atos23 (#36415) üzenetére


pap.szabolcs
újonc

szia zsir a 29 firefox nekem bejön xd :)) :) :D :DD :DDD :N

szabi pap

(#36469) DS39 válasza bkercso (#36447) üzenetére


DS39
nagyúr

már írtam neked, ezek szerint nem olvastad: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#36470) DS39 válasza #51736960 (#36466) üzenetére


DS39
nagyúr

lesz abból november is, a 17-es ESR a 17.0.11-esig ment, az ábrával ellentétben. (+ ha nem nyeri el a népek tetszését, kénytelenek is lesznek)
én addig fogom használni ezt, míg lehet, az újabb verziókban nem tetszett már az hogy érezhetően lassabban töltöttek be az oldalak (nem tudom hogy ez az SPDY miatt volt-e, de a 24-es pörgősebb ilyen szempontból), és ha rákattintok egy letöltés linkre, nem késik az OK gomb aktivizálódása. ezeket leszámítva nekem az Australis tulajdonképpen tetszik, jobb helyen van a jobb oldalon a Firefox gomb alatt található menü, viszont a szükségtelenül vastag TAB-okat nem értem, gondolom a fejlesztők is 16:9-es monitoron/kijelzőn nyomják, a magassági pixelek drága dolgok, ha még az ember könyvjelző eszköztárat is használna.

csferke: 29-estől nincs statusbar. a kiegészítők fejlesztői is át fogják írni azokat úgy hogy ne oda tegye az ikonját.

[ Szerkesztve ]

(#36471) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok, Mozilla Firefoxban hogyan vagy mivel lehet letiltani mindenféle reklámfelületet, felugrót és nem felugrót is? Előre is köszönöm a választ. : )

(#36472) csako válasza Amazing789 (#36461) üzenetére


csako
veterán

Már minden rendben van vele, de köszi

RedHarlow: AdBlock Plus + Element Hiding Helper + Pop up block + hufilter

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36473) M3oH válasza csferke (#36467) üzenetére


M3oH
addikt

Sehogy. Eltűnt a statusbar.

(#36474) need


need
addikt

Üdv mindenkinek ismét..

kezdem szeretni ezt az új böngészőt..de eddig még csak hánytam..és hánytam tőle..tegnap kezdődött azzal hogy felraktam az aktuálist..verzsönt.. na most rögtön let 3 olyan reklám xírom hogy kellett 2 óra na meg a ti segítségetek hogy le tudjam vakarni..de úgy látom mára is jut valami..! ma pl. nem hajlandó megnyitni egy alkalmazást a nasson egy file szolgáltatást azt sikerült kideríteni hogy java hiba na most én felraktam egy java-t de még mindig nem ok..! hogyan tovább...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#36475) VIPowER


VIPowER
senior tag

Ha a fenti nyitott fül melletti részre kétszer kattintok miért nem jön be új lap mint a réginél?
Visszaállítható?

(#36476) McLaca válasza huan (#36402) üzenetére


McLaca
őstag

Tegnap nálam is frissült a 29-esre ez a csoda, és az új felület baromira nem jön be. Nem azért, mert új, hanem, mert nagyon rossz a tabok tagolása, nem látom, hol ér véget az egyik és hol kezdődik a másik, és, hogy nem lehet - alapesetben - a tabokat alulra tenni. Érdekes, hogy a net azzal van tele, hogy mindenki oda akarja, nem értem a fejlesztőket, hogy miért jó nekik széllel szemben hugyozni...
2 perc google és némi olvasgatás után felraktam a Classic Theme Restorer-t, tököltem vele vagy 10 percet, mert kellett némi kísérletezés is, és azóta ugyanúgy néz ki a böngészőm, mint a 28-asban.
Menüsor, alatta címsor, alatta könyvjelzők eszköztár, legalul a tabok (és letojom, hogy sok hely kell neki, én így szeretem. :) ).
Frissítés és megszakítás (X) gomb a címsorból visszatéve a címsortól jobbra értelmes méretben, előző-következő gombokból mindig látszik mindkettő, és kicsik a vezérlőgombok. Egyik felsorolt megoldást se lehetett az új felületen a kiegészítő nélkül megcsinálni, ami gáz. Különben csak azért használtam eddig a FF-ot, mert lehet a tabokat görgetni (80-100 tab van folyton nyitva) és alul voltak a tabok, ezt a Chrome nem tudta (persze lehet, hogy kiegészítővel az is, de nem szántam rá időt).

Szó volt fentebb az azonnali keresésről a címsorba írt kifejezéseknél. Nálam ez a 29-esben is megy, beírok akármit a címsorba, ami nem webcím, és google találatokat kapok azonnal.
Apropó, gyors összehasonlítás alapján a chrome és a 29-es FF között, pillanatnyilag nekem az FF tűnik gyorsabbnak.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#36477) DS39 válasza VIPowER (#36475) üzenetére


DS39
nagyúr

eddig sem jött be új lap, csak ha a + jelű gombra nyomtál. ha én duplán kattintok az ESR-ben a fülek melletti üres területen, kisebb méretűre ugrik az ablak, és vissza. :)

(#36478) VIPowER válasza VIPowER (#36475) üzenetére


VIPowER
senior tag

Tedd fel a Classic Theme Restorer nevű kiegészítőt. Abban könnyen vissza lehet állítani.

(#36479) Bjørgersson válasza McLaca (#36476) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Még hamar reagáltak a 29.0-ra. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36480) VIPowER válasza VIPowER (#36478) üzenetére


VIPowER
senior tag

Köszönöm. Te vagy a legjobb fej ezen a fórumon. :D

(#36481) Bjørgersson válasza VIPowER (#36480) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem zavarunk? ;]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36482) VIPowER válasza Bjørgersson (#36481) üzenetére


VIPowER
senior tag

Jól vagyok. Köszönöm kérdésed. :)

(#36483) bkercso válasza McLaca (#36476) üzenetére


bkercso
nagyúr

Én több ablakot nyitok és témánként azokban osztom el a füleket. Azt még megcsinálhatnák, ha szükbe jut, hogy a füleket csoportosan ki lehessen jelölni az egérrel (vagy Ctrl+klikkel) és úgy másik ablakba húzni.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#36484) #51736960 válasza McLaca (#36476) üzenetére


#51736960
törölt tag

"80-100 tab van folyton nyitva" :Y

(#36485) Visormail válasza Visormail (#36448) üzenetére


Visormail
addikt

Hát én is a Classic Theme Restorer-t választottam, ez tényleg nagyon részletesen testreszabható.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36486) McLaca válasza #51736960 (#36484) üzenetére


McLaca
őstag

:DDD
Most épp 91db. Sokszor megnyitom, ami érdekel, de nincs feltétlen időm elolvasni/megnézni akkor, így nyitva marad későbbre.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#36487) csferke


csferke
senior tag

Egyenlőre, amíg a Forecastfox készítője nem adja ki az FF29-hez az új verziót, megoldottam a gondomat a The Addon Bar (restored) 3.1 kiegészítővel [link]

Most már van statusbar a FF29-nek is.

[ Szerkesztve ]

(#36488) tdk.112 válasza McLaca (#36486) üzenetére


tdk.112
aktív tag

91? Amatőr... :DDD Enyém.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36489) tdk.112 válasza csferke (#36487) üzenetére


tdk.112
aktív tag

egyenlőre != egyelőre

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36490) bubu1981


bubu1981
csendes tag

Sziasztok!

A Firefox-al lenne egy problémám amiben hátha ti tudnátok nekem segíteni. Néhány hónapja észrevettem, hogy a könyvjelző tulajdonságai ablak folyamatosan magától elkezdett szélesedni. Elég sokszor használom ezt az ablakot és már annyira megnőtt a szélessége, hogy kétszer olyan széles lett az ablak mint a monitorom felbontása, és ez nagyon zavaró. A neten utánanéztem a dolognak és annyit sikerült kiderítenem, hogy a profil mappában lévő localstore.rdf fájlban tárolja ezt a beállítást egész pontosan ebben a sorban:

RDF: Description RDF:about=”chrome://browser/content/places/bookmarkProperties.xul #bookmarkproperties” screenY=”112″ screenX=”13″ width=”1912″

Itt a width, vagyis szélesség érték folyamatosan önmagától növekszik. Próbáltam, hogy kitöröltem ezt a localstore.rdf fájlt és így minden méret visszaállt alapra, de kis idő elteltével újra elkezdett ez az ablak növekedni, és pár nap után szintén újra kilóg a monitoromból. Az lenne a kérdésem, hogy miként lehetne ezt úgy beállítani, hogy ez az érték állandó maradjon? Válaszaitokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#36491) DS39 válasza bubu1981 (#36490) üzenetére


DS39
nagyúr

nem egy általános hiba, lehet egy új profil létrehozása (Firefox alaphelyzetbe állításával) megoldja. [link]

[ Szerkesztve ]

(#36492) McLaca válasza tdk.112 (#36488) üzenetére


McLaca
őstag

Kérek engedélyt meghunyászkodni! :R :DD

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#36493) joy77


joy77
csendes tag

FF-ben a könyvjelzők kezelésével akadt gondom.

Amikor új lapot akarok elmenteni a könyvjelzők közé, folyton a "Nem rendezett könyvjelzők"-be akarja rakni. Jobb lenne, ha a "Könyvjelzők menü"-be tenné egyből a többiekhez.
Hogyan lehet ezt átállítani, hogy ne kelljen állandóan kézzel az utóbbit kiválasztani?

:DD :F

(#36494) tdk.112 válasza McLaca (#36492) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Én is ugyanúgy vagyok, mint te: "sokszor megnyitom, ami érdekel, de nincs feltétlen időm elolvasni/megnézni akkor, így nyitva marad későbbre." Csak én már 4-5 éve csinálom ezt... :D

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36495) Amazing789 válasza RedHarlow (#36471) üzenetére


Amazing789
tag

no skript és az adblock plus bővítményekkel
az adblock plus ban a nem tolakodó hirdetéseket is kapcsold le

(#36496) tdk.112 válasza Amazing789 (#36495) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Vagy script vagy szkript, de tutira nem skript.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36497) Amazing789 válasza tdk.112 (#36496) üzenetére


Amazing789
tag

de haa tuddod hoggy mirről íírok akkkor nemm minndegy?????????
:)

(#36498) Amazing789


Amazing789
tag

Na mivel írtátok a 29 jöttét én is beizzítottam.
K gyors. főleg yutubon html5 lejátszóval. a flash player töltési idejénél kb. 4x gyorsabb.

(#36499) tdk.112 válasza Amazing789 (#36497) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Nekem mindegy, csak így azt hiszem, hogy fogyatékos vagy.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36500) Vakegérke válasza Amazing789 (#36497) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mílyért duzógsz? Hejessen irní akór iss lehhet, haa móndanndo értthetö.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.