Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) Benhill


Benhill
senior tag

Hali.

Végleg megnémult FF alatt, az összes youtube videóm. Sehol sincs hang. Létezik valami buherált javítás hozzá? (azon kívül hogy böngészőt váltok) Rendszerem win 8 x64

[ Szerkesztve ]

(#35302) Visormail válasza Benhill (#35301) üzenetére


Visormail
addikt

Amikor megy a video, tálcán az óra mellett a hangerőikonra jobbgomb hangerőkeverő megnyitása, a flash player csúszkáját ellenőrizd.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35303) netpeti98 válasza Benhill (#35301) üzenetére


netpeti98
addikt

A Mixerben mit látsz? (Hangerő ikon a tálcán->Mixer) A magyarra nem tudom, hogy fordították le.

Szerk.: hangerőkeverő

[ Szerkesztve ]

(#35304) #59070464 válasza kispx (#35298) üzenetére


#59070464
törölt tag

Elfelejtettem emliteni, hogy itt Linux-rol van szo. Remelem itt sosem kell reset. Most tertem at FF-ra, azert a sok buta kerdes. :)

(#35305) Benhill válasza Visormail (#35302) üzenetére


Benhill
senior tag

Rendben van a flash player hangereje, de meg sem mozdul a sáv! Firefox hangerejét is tudom módosítani, de úgy sem jó.
IE és chrome alatt van hang.

Egyébként feltettem szűztiszta firefoxot és úgy sincs hang.

[ Szerkesztve ]

(#35306) kispx válasza #59070464 (#35304) üzenetére


kispx
addikt

Általában megoldhatatlannak tűnő problémáknál szokás elővenni a resetet. Én Linux/Win alatt csak egyszer használtam, amikor a felesleges addonok bejegyzéseit kitakarítottam a pref.js-ből. Nem volt probléma vele, szóval elmehetett volna, de szerintem >30 addon után jobb volt tiszta lappal kezdeni. :)

Csak itt a fórumon szoktam ajánlgatni, főleg ha az illető semmit sem mond el a problémáról, vagy ha a google sem tud vele mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#35307) Satyricon válasza kispx (#35300) üzenetére


Satyricon
addikt

Értem.

Köszi az eddigi segítségeteket! :R

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35308) Ryder62 válasza Visormail (#35293) üzenetére


Ryder62
őstag

Le.

YT biztos nem fagyasztja mert minden indításkor azzal kezd a böngésző hogy lefagy pár másodpercre.

(#35309) DS39 válasza Ryder62 (#35308) üzenetére


DS39
nagyúr

az lehet valamilyen kiegészítőtől.

(#35310) Ryder62 válasza DS39 (#35309) üzenetére


Ryder62
őstag

Mindjárt letiltok párat.

(#35311) Criton


Criton
veterán

Sziasztok,

erre egy Firefox guru tud nekem infót adni, hogy miért? Chrome illetve IE alatt nincs ilyen probléma. Nem használok semmi addont Firefox alatt.

(#35312) miku84 válasza kispx (#35282) üzenetére


miku84
tag

Sajnos az Easylist- es privoxy lista teljesen blokkolta az olyan videót, amiben reklám volt, ezért inkább visszaálltam az eredeti listára.

(#35313) DS39 válasza Criton (#35311) üzenetére


DS39
nagyúr

a hardveres gyorsítást kapcsold ki, ill. flash protected mode-ot (ha flash-es oldalaknál akad)

(#35314) Criton válasza DS39 (#35313) üzenetére


Criton
veterán

a legjobban a dropbox-ba belépve akad mikor a képeket akarom megnézni, chrome alatt viszont ilyen nincs...
a felsoroltakat amiket írtál, pontosan merre kell kikapcsolni?

[ Szerkesztve ]

(#35315) #22237440


#22237440
törölt tag

:Y E' meg mi a búbánat? Csak arra lettem figyelmes, hogy nem tölti be a képeket a postafiókban, azután, meg felnéztem címsor elejére és ezt láttam. Tegnap tettem a Chrome helyett, mert jobbnak tűnt! Jól átvertem magam. :W

(#35316) Bjørgersson válasza #22237440 (#35315) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nálam semmi gond nincs vele.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#35317) genndy válasza #22237440 (#35315) üzenetére


genndy
addikt

Mi a gond? A cím valós, ez egy gmail postafiók.
A tanúsítványt nem tudom, nekem egy lakat van, "Ellenőrizte: Google Inc". Lehet hogy kell egy kis idő a böngészőnek amíg beszerzi a tanúsítványokat :F Vagy próbáld meg jobb gombbal rákattintva kézzel.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#35318) #22237440 válasza Bjørgersson (#35316) üzenetére


#22237440
törölt tag

Most már nálam is rendben van, de a Chromehoz képest nagyon zavartan működik a Tűzróka. Néha nem válaszol, akadozik a betöltés 450 kiló memóriát zabál négy, flöss és egyéb cukiság nélküli oldallal.

Közben meglestem az IE8-at és láss csodát 6 megát vesz el a memóriából. Azt hiszem tudom mivel böngészek ezentúl. :K

(#35319) DS39 válasza Criton (#35314) üzenetére


DS39
nagyúr

beállítások, speciális fül, majd azon belül az általános fülön van a Firefox hw gyorsítás beállítása.

a flash-t pedig így "hangolhatod": [Védett mód]

[ Szerkesztve ]

(#35320) marcee


marcee
addikt

Sziasztok,
Mi a teendő, ha egyetlen oldal szétesik a FF-ban? Formázások, hasábok, hátterek nélkül jelenik meg minden aloldal ezen a portálon. Töröltem már cookie-kat, előzményeket, helyben tárolt tartalmat, ctrl+f5. Ezek mind nem segítettek. Minden frissítve, win 7 x64, más oldalakkal nincs gond.
Előre is köszönöm a segítséget.

\m/

(#35321) DS39 válasza marcee (#35320) üzenetére


DS39
nagyúr

adblock-ot tiltsd le, lehet valamelyik szűrője blokkolja az adott domainről érkező tartalmat.

(#35322) marcee válasza DS39 (#35321) üzenetére


marcee
addikt

Köszönöm szépen! :R Bevált. Le azért nem tiltottam, csak kitöröltem a saját szűrőket. :)

\m/

(#35323) Visormail válasza marcee (#35322) üzenetére


Visormail
addikt

"egyetlen oldal szétesik" Azon az egy oldalon kell ilyenkor az ikonjára klikkelni és "szűrés tiltása itt: az oldal címe" az összes saját szűrőt se kell(ett volna) törölni.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35324) Braddock válasza #22237440 (#35318) üzenetére


Braddock
őstag

Azért a Chrome-nál érdemes megnézni az összes folyamatot, amit futtat. Tabokat, kiegészítők mind külön processek. A Task managerben állítsd sorba név szerint és láss csodát, több RAM-ot eszik, mint a róka. :K

[ Szerkesztve ]

(#35325) #22237440 válasza Braddock (#35324) üzenetére


#22237440
törölt tag

Igen, láttam. :DD Durva nagyon. Közben IE-re áltam át. Azthiszem kb. 15 évvel ezelőtt használtam utoljára, de kellemesen csalódtam. Mostanra már egy jó böngésző lett. Persze ez sem kíméli a memóriát (7 ablak=800 M), de érdekes mód, gördülékenyebben dolgozik és serényebb minden értelemben. :)

(#35326) kispx válasza Braddock (#35324) üzenetére


kispx
addikt

Azoknak az egy része shared memory, amit folyamatonként beleszámít. (így a tényleges memóriahasználatnál többet mutat) az about_memory-vel kell lemérni.

(#35318) pillowhead
Azért mutat 6 megát, mert a többit az oprendszernél töltötte be. Lásd shared memory.

[ Szerkesztve ]

(#35327) Braddock válasza kispx (#35326) üzenetére


Braddock
őstag

Ezt nem tudtam, köszi!

(#35328) Atos23


Atos23
senior tag

Sziasztok!

Lelkes FF user voltam több évig, de egy bug miatt áttértem Chromera. Ma elhatároztam, hogy visszatérek, mert kezd tele lenni a hócipőm a Google "újításaival".

A bug, amiben segítségetek kérem - hátha találkozott vele valaki - : Az FF cuccaimat folyamatosan mentettem MozBackuppal. Tavaly történt valami, ami miatt egyszer csak eltűntek a könyvjelző eszköztáram bejegyzései. Sebaj, gondoltam újra berakom a könyvjelző eszköztár elemeit, de minden FF újraindítás után újra eltűnnek. Ha üresen, MozBacup restore nélkül használom az FF-et, semmi baj nincsen, de amint visszarakok bármely mentésből az elemek egyikét (pl. csak a jelszavakat), rögtön meghullik az FF. Korábbi FF verziókkal is ugyanezt csinálja. Szvsz a Mozbackup restoreban lehet valami hibás bejegyzés, ami ledögleszti a FF-ot.

Találkozott valaki ezzel a hibával? :R

(#35329) kispx válasza Atos23 (#35328) üzenetére


kispx
addikt

Nem. De a következő tudom javasolni:
- mozbackuppal visszaállítod a könyvjelzőidet
- kiexportálod az könyvjelzők -> importálás és mentés -> mentés opcióval
- új profilt csinált és importálod a könyvjelzőket.

Ha menteni szeretnéd a profilodat, akkor elég csak profil mappában lévő fájlokat egy fájlkezelő/backup programmal mentened. Nem kell mozbackup.

(#35330) Vakegérke válasza kispx (#35329) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kíváncsivá tettél.
A profil útvonala: C:\Documents and Settings\User\Application Data\Mozilla?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35331) kispx válasza Vakegérke (#35330) üzenetére


kispx
addikt

C:\Documents and Settings\User\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\<profile folder>
XP esetén.

(#35332) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Mozillában megoldható valahogy hogy osztott képernyőn böngésszen az ember?

Operában így néz ki (valami ilyesmit szeretnék):

Két lap van egymás mellé megnyitva.

Illetve

A böngésző alap színét lehet módosítani valahogy? Jelenleg így néz ki

És szeretnék más színt adni neki.

THX

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35333) Vakegérke válasza kispx (#35331) üzenetére


Vakegérke
veterán

Köszönöm. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35334) kispx válasza Predator2 (#35332) üzenetére


kispx
addikt

Firefoxnál nincsenek MDI ablakok.

Másodikra:
Canvas theme creator

(#35335) Predator2 válasza kispx (#35334) üzenetére


Predator2
addikt

És valami kiegészítővel sem lehet megoldani?
Vagy ti hogyan oldjátok meg ha több lapot akartok egymás mellett megjeleníteni?

A színezésre valami ilyesmi egyszerűre gondoltam:

Nem szeretnék képet csak egy mezei egyszerű szürke alapszínt.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35336) kispx válasza Predator2 (#35335) üzenetére


kispx
addikt

Több ablakkal és aero snappal.

Szürke kép? :)
Vagy a témák között nézz szét, bár ott csicsás témák vannak és nem egyszerű szürkék.

(#35337) Predator2 válasza kispx (#35336) üzenetére


Predator2
addikt

És mit csinál az aero snap? (nem tudok angolul sajna)
Szomorúan tapasztalom, hogy a ff még mindig nagyon buta.

Pont ez a bajom a témákkal, hogy mind csicsás vacak, nem hiszem el, hogy ilyen alap beállítást nem lehet módosítani.

és végül:

ImagePreviewer-re esetleg valami megoldás? Sajna FF26-ban ez sem működik.
Nincs valami trükk, hogy engedélyezni tudjam? Vagy valami hasonló kieg?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35338) kispx válasza Predator2 (#35337) üzenetére


kispx
addikt

50-50%-ra átméretezi az ablakot. Két ablakod lesz egymás mellett fele-fele arányban.
Operából is kiszedték az mdi ablakokat a chromosodá közben. A 12-es volt az utolsó verzió amiben még benne volt. A többi böngésző meg eleve nem támogatja.

(#35339) Matthewus válasza Predator2 (#35332) üzenetére


Matthewus
őstag

Osztott képernyő:
Fox Splitter
Tile Tabs
Split Pannel

Színhez:
Colorlicious

(#35340) feka007


feka007
nagyúr

Ezt a retek Yahoo search-öt hogy tudom kiirtani a FF-omból? Hiába állítottam vissza jobbfelül FF-ben, hogy a google legyen az alap kereső, néha, ha vmit kijelölök, és jobb egérrel Google-keresem, akkor is a Yahoo retket adja be, szval ez ilyen agresszív vmi.

(#35341) Predator2


Predator2
addikt

Köszönöm a segítségeteket.

Matthewus

Nagyon jók meg is oldódott a két gondom már csak a ImagePreviewer-ra kellene nekem valami megoldás.
(Ha egy kis kép fölé megyek a kurzollal akkor enélkül, hogy megnyitnám megjeleníti nagyobb méretben)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35342) csako válasza Predator2 (#35341) üzenetére


csako
veterán

Thumbnail Zoom Plus

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35343) Predator2 válasza csako (#35342) üzenetére


Predator2
addikt

Nagyon szépen köszönöm :)

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35344) _DiEGO_ válasza Predator2 (#35335) üzenetére


_DiEGO_
őstag

https://addons.mozilla.org/hu/firefox/themes/solid

[link]

(#35345) Predator2 válasza _DiEGO_ (#35344) üzenetére


Predator2
addikt

Megoldódott.
Köszönöm.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35346) ceia válasza feka007 (#35340) üzenetére


ceia
őstag

Kipróbáltam párszor, nekem jobb menüs keresésre mindig azzal keres, ami ki van választva a keresősávban. De ha úgysem kedveled a Yahoo keresőt, miért nem törlöd a listából? (manage search engines) Hátha úgy már nem keres azzal :F

        it's more fun to compute

(#35347) ceia


ceia
őstag

Valaki tudja, hogy lehet beállítni azt, hogy a címsorba a teljes url-t írja ki?? Tehát http-től kezdje. Mert most sem http-t sem www-t nem ír ki. Gondolom az about:configban van, de milyen néven? Elég hosszú átnézni..
Az is zavar, hogy a letöltéseket megjegyzi (zöld az ikonja) amíg ki nem lépek a programból. Nem lehetne ezt valahogy kikapcsolni? Ha már letöltöttem valamit, semmi értelme, hogy ott virítson továbbra is. Még jó, hogy nem keretezi be és teszi ki a falra.. :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35348) Rimuru válasza ceia (#35347) üzenetére


Rimuru
veterán

Elsőre ez kell, hamis értékkel: browser.urlbar.trimURLs

Vigyázat, csalok!

(#35349) DS39 válasza ceia (#35347) üzenetére


DS39
nagyúr

az elsőre írták a választ. a másodikat pedig nem értem, pontosan mi a gond. a zöld jelzés azért van, mert ezzel jelzi hogy kész egy letöltés. ha rákattintasz, és megnézed, megnyitod a letöltött tartalmat már nem lesz zöld. a letöltési előzmények megőrzése már másik dolog. azt beállíthatod hogy törlődjön bezárás utána, futási időben meg logikus hogy jegyzi. (nem tudom miért lenne neked az jó ha nem jegyezné meg futási időben...)

[ Szerkesztve ]

(#35350) Steelmanus válasza ceia (#35347) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az is zavar, hogy a letöltéseket megjegyzi (zöld az ikonja) amíg ki nem lépek a programból. Nem lehetne ezt valahogy kikapcsolni?
browser.download.manager.retention 0
Vagy, Downloads Window 0.4.3

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.