Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35201) DS39 válasza mrszitya (#35199) üzenetére


DS39
nagyúr

inkább a böngésző eszköztár helyfoglalása a gáz (de ezt nem mindenki használja), az már a 26-osban vastagabbnak tűnik mint egy évvel ezelőtt.

a tabok csak 1-2 pixellel lehetnek magasabbak mint most. az nálam még "belefér".

gyorgytan: a hardveres gyorsítás kikapcsolását próbáltad?

[ Szerkesztve ]

(#35202) gyorgytan válasza DS39 (#35201) üzenetére


gyorgytan
csendes tag

Probaltam volna, de sajnos abba a 4-5 mp-be ez sajna nem fert bele :) meg a beallitasokig sem jutottam el.

(#35203) TigerCat válasza mrszitya (#35199) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Háááát, ez nem valami szép. Szerintem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35204) DS39 válasza gyorgytan (#35202) üzenetére


DS39
nagyúr

furcsa eset, nem tudom mi okozhatja hogy már induláskor behal. nincs olyan vírusirtód aminek van beépülő bővítménye a Firefoxba?

CCleaner-rel a böngésző futása nélkül is le tudod tiltani a bővítményt, ha van ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#35205) gyorgytan válasza DS39 (#35204) üzenetére


gyorgytan
csendes tag

Talan igen, a Bitdefender ilyen?

(#35206) mrszitya válasza DS39 (#35201) üzenetére


mrszitya
senior tag

Igen, van egy 5-6 pixelnyi felesleg, de például az említett kieggel ez eltüntethető szerencsére.

@TigerCat
Én most is használom a Stratiform nevű cuccost, ezzel elegáns módon átdizájnolható a Firefox. Gondolom a fejlesztő majd az Autralishoz is elkészíti, ha eljön az ideje.

[ Szerkesztve ]

(#35207) DS39 válasza gyorgytan (#35205) üzenetére


DS39
nagyúr

nem használtam, de érdemes megnézni a beállításaiban hogy van-e ilyen. ill. CCleaner-ben is meglehet nézni milyen kiegek és bővítmények vannak a Firefox alatt alapból engedélyezve induláskor. (más ötletem nincs mi okozhat ilyen gyorsan fagyást, egy frissen telepített böngészőnél)

[ Szerkesztve ]

(#35208) TigerCat válasza mrszitya (#35206) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem ennyi bőven elég:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35209) HZoli87 válasza gyorgytan (#35205) üzenetére


HZoli87
veterán

Igen, több beépülője is van.

(#35210) gyorgytan válasza DS39 (#35207) üzenetére


gyorgytan
csendes tag

MEG VAN A HIBA OKA!!!!!!! mindenre gondoltam, csak erre nem. Ebben a gepben 2 grafikus kartya dolgozik, illetve egyszerre csak egy, de ha a szoftver igenyli akkor kapcsolodik be a masik.

- AMD Mobil RadeOn HD7690
- Intel(R) HD Graphics 3000

Az AMD Catalist driver akadekoskodott. Miutan ujrahuztam az Intel drivert az osszeomlas megszunt, igy viszont a masodlagos grafikus kartya nem megy.

(#35211) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Lenne még kérdésem:

Újra kellett tennem a firefox-ot, mert be volt lassulva, és mindig összeomlott. Uninstalláltam, majd regcleanerrel leszedtem a maradék fájlokat. Újratettem 2 napja, de állandóan szórakozik valami miatt, pl: a sütiket nem engedélyeztem, vagyis a gmailbe emiatt nem tudtam belépni. Rákerestem a neten, hol lehet ezeket a sütiket engedélyezni a firefoxba, de nekem olyan menüpont nincs, mint amit leírtak! Nagy nehezen rájöttem hol van ilyen süti beállítási lehetőség, és elvileg engedélyezve vannak a sütik. Mégis ezt írja ki minden egyes gmail bejelentkezésnél:
Problémát észleltünk az Ön cookie-beállításaival. Engedélyezze a cookie-kat

Győződjön meg róla, hogy a cookie-k engedélyezve vannak... - végig nem írom le mit írnak. A lényeg, hogy a cookie-kat már töröltem is, de semmi változás. Inkognitóba állítottam a böngészőt, és úgy működik rendesen. Mi lehet a probléma?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35212) t420s


t420s
aktív tag

üdv!

az ff-nek van 64bites verziója?
vagy ez csak egy kamu?

http://www.firefox64bit.com/

(#35213) mrszitya válasza t420s (#35212) üzenetére


mrszitya
senior tag

Régóta létezik már 64 bites változat, de nem stabil, hanem csak fejlesztői kiadásban. Ellenben vannak forkok, amelyek pont ezért születtek. Ilyen a Waterfox és a Pale Moon. A többiek majd megmondják, melyik a jobb, de keress rá a topic keresőjével a jobb felső sarokban. :)

Valószínűleg nem a közeljövőben, de majd a hivatalos kiadásból is lesz valamikor stabil 64-es.

[ Szerkesztve ]

(#35214) brugo


brugo
aktív tag

Hogyan lehet megváltoztatni a háttérszint, mert így ahogy feltelepült nagyon világit (fehér) ?

(#35215) Immy válasza mrszitya (#35213) üzenetére


Immy
őstag

Teljesítményben gyorsabb mint a 32bites?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#35216) kispx válasza Immy (#35215) üzenetére


kispx
addikt

A benchmarkokban jobban teljesítenek valamivel. A kérdés már csak az, hogy ezekből mit tapasztal meg a felhasználó.

(#35217) Teaway válasza brugo (#35214) üzenetére


Teaway
veterán

Eszközök>Beállítások>Tartalom>Színek

Nincs itthon csokid??

(#35218) €uro


€uro
őstag

Üdv!

Olyan kiegészítőt keresek, amivel korlátozni tudom a Firefox böngésző egyes oldalain (lapjain) a feltöltési sebességet.

Konkrétan az a problémám, hogy ha a YouTube-ra töltök fel videót, akkor annyira meghal az egyébként 20/1 Mbps-os le-/feltöltésű VDLS Internet kapcsolatom, hogy nem tudok mellette sem szörfölni az oldalak között vagy bármilyen egyéb Internet kapcsolatot igénylő műveletet végezni. Szóval valahogy korlátoznom kellene a YouTube feltöltési sebességet.

Ha van ötletetek, akkor kérlek segítsetek!

Köszönöm!

Peace!

(#35219) Fandango válasza €uro (#35218) üzenetére


Fandango
veterán

cfosspeed kellene neked inkabb, eszmeletlenul hasznos es jo progi.

(#35220) €uro válasza Fandango (#35219) üzenetére


€uro
őstag

Megvettem, használom. Ezzel együtt hal meg a netem feltöltés közben.

Megjegyzem, hogy azóta van ez így, mióta a T-Home-tól VDSL technológiára tértem át és az általuk adott SpeedPort W 724V routert használom.

Szerk:

Vagy talán futtathatnék még egy kalibrálást a cFossSpeed-en... Na ezt még eljátszom...

[ Szerkesztve ]

(#35221) ceia válasza €uro (#35218) üzenetére


ceia
őstag

Nem gondoltam volna, hogy a 20mbit letöltéshez is adnak 1 mbit feltöltést.. :Y Fejlettebb országokban biztos nem fukarkodnak így vele. Nekem 15/1 upc van, de legalább csak 2900ft és nem is nagyon töltögetek fel :) A Youtubera éppen terveztem hogy teszek fel videókat, de a gugli+ feltétel miatt inkább lemondtam róla és a kommentelésekről is, de akkor sem erőltetik rám amíg nézni így is lehet.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35222) €uro válasza ceia (#35221) üzenetére


€uro
őstag

Miért, mit gondoltál, mi jár 20 Mbit letöltési sebesség mellé?

Nekem a YouTube egy ezidáig kifogástalan lehetőség arra, hogy több egy-két órás videót osszak meg másokkal HD minőségben. Ezzel kapcsolatban semmi probléma nem merült fel.

A gond az Internet kapcsolatommal van, amikor felfelé töltöm az anyagot.

[ Szerkesztve ]

(#35223) Immy válasza kispx (#35216) üzenetére


Immy
őstag

Igen, engem is az érdekel, hogy abból a sebesség növekedésből mekkorát fogunk érzékelni :))

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#35224) BullZeye válasza €uro (#35222) üzenetére


BullZeye
veterán

Digi pl 20mbit mellé 10mbitet ad. Ehhez képest az 1mbit fukarkodás.

(#35225) #59070464


#59070464
törölt tag

Chrome-ról tértem át Firefox-ra. Minden szép és jó, de a Google Keep nem működik webes felületről. Tudok létrehozni jegyzeteket, de azokat megnyitni, szerkeszteni már nem tudom. Létezik erre valami létező megoldás?

(#35226) csako válasza #59070464 (#35225) üzenetére


csako
veterán

Listanézetben működik, jobb felső sarokban tudsz váltani.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35227) Rimuru válasza #59070464 (#35225) üzenetére


Rimuru
veterán

Nekem ez fel sem tűnt, rácsnézetben a listák működnek a sima jegyzet tényleg nem. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#35228) M3oH válasza €uro (#35222) üzenetére


M3oH
addikt

Hát 20/1 elég érdekes, nem irigyelek. Paskolnám a feje búbját szívlapáttal, aki ilyen arányt kitalál.

(#35229) #59070464 válasza csako (#35226) üzenetére


#59070464
törölt tag

Uram. :R

(#35230) Eternitys


Eternitys
aktív tag

Sziasztok!

Lenne ez a Search Cloudlet for Google, Yahoo and Twitter addon ami szeretnék kipróbálni, de nálam egyáltalán nem jelenik meg a tag cloud a keresési eredmények oldalon. Van valakinek ötlete mit kéne tenni vele hogy menjen?

(#35231) Storms


Storms
őstag

sziasztok

Valaki segítsen legyen szíves, már a win-t is újra tettem, de ugyan úgy ha beállítom ,hogy a letöltéseket az E:-ra mentse, akkor is a C:/users/xxx/dokumentumok/downloads-ba rakja. 27.0b9 van fent. A 26.0-ba még ment rendesen. Mit lehet ezzel kezdeni? :F

[ Szerkesztve ]

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#35232) ceia válasza Storms (#35231) üzenetére


ceia
őstag

Nézd meg, hogy az about:config-ban ezek így vannak-e:
browser.download.dir = E:
browser.download.lastDir = E:
browser.download.manager.addToRecentDocs = false

Az utolsó nem tudom kell-e hozzá, de hátha. Ha nem, legfeljebb visszarakod true-ra. Ha így vannak és mégsem az E:-re ment, tedd vissza a 26.0-t sztem. :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35233) Visormail válasza M3oH (#35228) üzenetére


Visormail
addikt

A UPC csomagjai: 15 / 1 Mbit/s 30 / 3 Mbit/s 60 / 6 Mbit/s 120 / 10 Mbit/s 240 / 20 Mbit/s :)

A T-home csomagjai: 10 / 0,5 Mbit/s 20 / 1 Mbit/s 30 / 5 Mbit/s :)

Most volt itt 2 upc-s üzletkötő és próbáltak meggyőzni, hogy a 20/10es hűségidő nélküli diginetemet (2700Ft), cseréljem le a 15/1-es 1éves hűségidejű csomagjukra (2590Ft). Ilyen előnyöket tudtak felsorolni: mivel ők beraknak mindenkinek egy külön modemet az nekem milyen jó (ami még pluszba itt villog, elfoglal még egy konnektort, még egy hibalehetőség ha elromlik akkor itt méregetik), mert hogy azzal sokkal jobban tudják tartani a garantált sebességet mint a digi, aminél szétoszlik a sávszélesség az egész házban a lakók közt :DD Mondtam ne fárasszanak, jó pár éve vagyok náluk és mindig is az ígért (nem pedig a garantált) sebesség felett teljesített, a ködnek kéne már eloszlani a fejükben. Azt mondja, hát a feltöltési sebesség olyan fontos? Mondom akkor most végülis mi okom lenne a váltásra? Köszönik szépen, viszont látásra.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35234) #59070464 válasza Visormail (#35233) üzenetére


#59070464
törölt tag

LOL :DDD

(#35235) konci79


konci79
őstag

Sziasztok!
Az érdekelne,hogy az firefox hiba-e ha atw-s oldalt akarok megnyitni csak üres kép fogad,nem nyit meg semmit...

(#35236) DS39 válasza konci79 (#35235) üzenetére


DS39
nagyúr

nem, adblock plus "hiba". az egyik szűrőlistája tiltja a users.atw.hu domain alatti tartalmat.
(disable malware nevezetű külső szűrő az, ha jól emlékszem, ez azon 3 között van amit telepítés után ajánl bekapcsolásra)

[ Szerkesztve ]

(#35237) konci79 válasza DS39 (#35236) üzenetére


konci79
őstag

Ohh,köszi,valóban az volt.
Kitöröltem,remélem az nem kavar be...

(#35238) brugo válasza Teaway (#35217) üzenetére


brugo
aktív tag

Sajnos nem kapom az eszkozoket (Tools ) linux alatt nem letezik ?

(#35239) Rimuru válasza brugo (#35238) üzenetére


Rimuru
veterán

De van Tools is. Amúgy ő erre gondolt: Edit Preferences Content Colors

Vigyázat, csalok!

(#35240) mrszitya


mrszitya
senior tag

(#35241) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Az utóbbi időben ha valami szövegre kattintok akármelyik weboldalon, akkor ott elkezd villogni a kurzor, mint ami a Wordben is van. Ezt ki lehet valahogy kapcsolni?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#35242) dredbiro


dredbiro
senior tag

Üdv urak!
Hogyan lehet beállítani a könyvjelzők számát tetszőlegesre,mert amikor eléri a limitet,automatikusan dobja az utolsót ? Nincs erre valamilyen kiegészítő (ami megbízható) program?

[ Szerkesztve ]

Good hunting,STALKER !

(#35243) netpeti98 válasza Bjørgersson (#35241) üzenetére


netpeti98
addikt

F7

(#35244) kispx válasza Bjørgersson (#35241) üzenetére


kispx
addikt

Beállítások -> speciális -> általános -> Kurzorbillentyűk használata az oldalon belüli navigáláshoz legyen kikapcsolva.

Szerk.:
Rövidebben F7 :)

[ Szerkesztve ]

(#35245) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ez gyors volt, köszi mindkettőtöknek!

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#35246) #59070464


#59070464
törölt tag

Ebben a böngészőben megoldható valahogy, hogy a Hangouts-hoz ne kelljen megnyitni a Chrome-t, amit már nem használok? Nem túl jó élmény, hogy egy Google+ (vagy Gmail, ami helyett van Thunderbird) fülnek folyton nyitva kell lennie. Amúgy Linux Ubuntu az OS.

(#35247) M3oH válasza Visormail (#35233) üzenetére


M3oH
addikt

Mik vannak. UPC nincs felénk, T-Home pedig nem játszik, mert van Digi. Évek óta és nem hinném. hogy árban lesz jobb, ezért nem is nézegetem a kinálatot. Én egy Invitelest röhögtem arcon pár hónapja, én nem tudom az a cég, hogy van még talpon ilyen árakkal.

(#35248) #59070464


#59070464
törölt tag

Lehet túl késő van már, de FF-ba hogy tudok bejelentkezni? Le szeretném syncelni az eddigi dolgaim. Edit/Preferences/Set Up Firefox Sync/I Have an Account párosítani akar. (WTF) Ha I don't have the device with me (ami baromság, én csak be szeretnék jelentkezni), akkor feljön egy Sign In ablak, de eleve kér egy recovery key-t, ami nem tudom, hogy mi, ráadásul miért nincs egy egyszerű sign in gomb, ahova beírom a mail címet és jelszavat? Szóval akkor újra felteszem a kérdést, hogy tudok FF-ba bejelentkezni?

:W

(#35249) HZoli87 válasza #59070464 (#35248) üzenetére


HZoli87
veterán

Fent az összefoglalóban sok hasznos dolog van összegyűjtve.

A Firefox Sync használata

(#35250) #59070464 válasza HZoli87 (#35249) üzenetére


#59070464
törölt tag

Azt láttam, viszont Ubuntu alatt vagyok. Lehet itt valami máshogy lenne? Vagy kihagytam valamit? Ennyire noob nem lehetek. De tényleg. :U

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.