Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36901) DS39 válasza Krystal_s (#36892) üzenetére


DS39
nagyúr

ebben tudod mi a legnagyobb gáz? hogy eddig (és az ESR-nél úgy is használom) azt meg lehetett csinálni hogy a Firefox gomb menüjében csak rákattintott az ember a Könyvjelzőkre és meg is nyílt az a lap amit említesz. mivel a lista elején volt nem kellett megvárni hogy az oldalra megnyíljon az al-lista. Előzmények dettó.

(#36902) Rimuru válasza DS39 (#36901) üzenetére


Rimuru
veterán

Ha a(z új) menübe van rakva akkor nálam a legaljára gördíti a listát, de így is 3 kattintás mire megnyílik. Meg kell jeleníteni a menüsort, ott ugyan ott van mint régen. ;]

Vigyázat, csalok!

(#36903) Matthewus válasza Krystal_s (#36892) üzenetére


Matthewus
őstag

Ez javítva lesz, remélhetőleg már a 30-as verzióban.

(#36904) #54715584 válasza Matthewus (#36903) üzenetére


#54715584
törölt tag

A bétában még nincsen javítva. :N

(#36905) Matthewus válasza #54715584 (#36904) üzenetére


Matthewus
őstag

Tudom, de attól még bekerülhet a 30-as verzióba.

(#36906) huan válasza Bali27 (#36895) üzenetére


huan
őstag

Szia
Innen letöltöttem a magyar nyelvet,amit telepített,de hol lehet magyarra állítani?

[ Szerkesztve ]

(#36907) zoli62 válasza DS39 (#36886) üzenetére


zoli62
addikt

Érdekes, a hivatalos Firefox főrumon az FF29 kinézete, stabil működése miatt kialakult krutikák kapcsán az ESR-t mindennapos használatra nem igazán ajánlják. [link]

(#36908) Bali27 válasza Pityu. (#36900) üzenetére


Bali27
addikt

átalakított firefox..

(#36909) DS39 válasza zoli62 (#36907) üzenetére


DS39
nagyúr

nem biztonsági szempontból, hanem mert nem otthoni userek miatt tartják azt a régi verziót támogatva, hanem cégek miatt, ahogy neked is írták. ez bassza a csőrüket, mint az MS-éknek amikor kiderült hogy az új termék nem kell a kutyának se és csomóan XP-znek (vagy most már 7-eznek).. nyilván ha a Mozilla fejlesztői csapatához tartoznék, én is azt mondanám, használd az újat.
de mindenki azt a verziót használja ami tetszik, viszont az biztos hogy a 28-as, letiltott update-tel sokkal több kockázatot jelent 3 hónap múlva, mint ha valaki ezt a régebbi (24-esre épülő), de a biztonsági javításokkal ellátott verziót használja.

előbb-utóbb a fejlesztőknek le kell nyelniük a békát, ahogy MS-éknél, és visszacsempészni pár régi funkciót, különben lehúzhatják a rolót. sz.rt senki nem fog használni, akkor már inkább a Chrome. nem sokat tud, de azt stabilan, gyorsan. (vagy a Maxthon ami még intelligens is - bár itt felmerül az emberben mennyire bízunk egy tisztán kínai szoftverben)

[ Szerkesztve ]

(#36910) Kékes525 válasza Vardar (#36894) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem, mert akkor ugyanazt rakod vissza. Mintha nem csináltál volna semmit. A hiba előtti profile kellene, az mindent megoldana.

Minden olyat ami menthető el kell menteni (könyvjelző, egy kép a kiegészítőkről ha sok van stb.) A Firefox beállításai változhattak meg az áramkimaradás miatt, de azt végigböngészni hogy mi ahhoz idő és hozzáértés kell. Én a szűz újratelepítést csinálnám.

A Mozzila Sync kipróbálhatod, ha van egy olyan Firefox ami neked megfelelően működik, de még jobb, ha annak a profilját helyezed a tiéd (rossz) helyébe. Akkor egy az egyben a másik Firefoxot kapod.

Ezért kell egy állandó rendszeres mentés, ami a FEBE-vel FEBE automatizálható. Ha lenne egy régebbi, jól működő Firefoxról profile mentésed akkor most nem lennél gondban.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36911) zoli62 válasza DS39 (#36909) üzenetére


zoli62
addikt

Totally understanding. :)

(#36912) Krystal_s válasza Pityu. (#36899) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi az ötletet, most nem is jutott eszembe az END gombos megoldás. :)

DS39: Tudom én is mindig ott nyitottam meg, amikor importálni, exportálni, szerkeszteni szoktam a listát. :\

colomb2: Igen azt láttam, de mivel összevonták a kis csillag ikonnal a könyvjelzőket, csak együtt lehet mozgatni, ezért ha menübe teszem, akkor nem tudom a megszokott módon kedvencekhez adni az oldalakat.

Matthewus: Köszönöm, ez jó hír. :)

(#36913) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

Próbálok együtt élni a FF 30.-cal, több-kevesebb sikerrel. Mióta frissíttettem, azóta kikapcsolás után néha bennragad a memóriába, csak a feladatkezelőben tudom kilőni, mert addig nem indul újra. Másnál ilyen esetleg? Win7 x64 :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#36914) Pityu.


Pityu.
nagyúr

29 lap megnyitva most még nem is rossz

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36915) _DiEGO_ válasza huan (#36906) üzenetére


_DiEGO_
őstag

TCM-ben duplakatt rá , kicsomizza és már látod is hova kell másolni ! Csak írasd felül az ottlévőket és máris HUN... nem kell állígatni semmit :(

(#36916) tdk.112 válasza Faterkam (#36913) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Miért nem használsz stabil verziót?

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36917) HZoli87 válasza Faterkam (#36913) üzenetére


HZoli87
veterán

29-es verzió is ezt csinálja sajnos, meg kell várni míg javítják a fejlesztők. Nem fogják elkapkodni, mert körülbelül 6-8 hete jelen van a hiba, 29-es korai béta verziói óta.

(#36918) M3oH válasza Pityu. (#36914) üzenetére


M3oH
addikt

29 lapnál az nem rossz, de elég minimál oldalak lehetnek :)

(#36919) Pityu. válasza Krystal_s (#36912) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Szívesen :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36920) Faterkam válasza HZoli87 (#36917) üzenetére


Faterkam
addikt

Ja értem, nekem a 29.-es kimaradt, mert 2 perc után sírva raktam vissza a legutolsó 28.-as bétát. Most is azon agyalok :/

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#36921) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#36915) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Faterkam

Ennek a CyberFox -nak a verziószáma : 28.0.1

*****************************

[ Szerkesztve ]

(#36922) Pityu. válasza M3oH (#36918) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem mind :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36923) Pityu. válasza _DiEGO_ (#36915) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én is meg próbáltam a fordítást bent van a kiegészítőnél de hiába állítom át nem vált magyarra viszont semmit nem lehet kicsomagolni mert semmit le sem tölt a nyelvi fájlokból.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36924) _DiEGO_ válasza Pityu. (#36923) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ne FFox-al akarjátok letölteni :N Chrómmal mondjuk...

[ Szerkesztve ]

(#36925) Pityu. válasza huan (#36906) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Meg van a megfejtés magyar nyelvre :DD

Itt töltsd le a language managert [link] aztán mikor települt a menüben megtalálod az alkalmazást cyberfox language manager,rá kattintasz és megkeresed a magyar nyelvet és követed az utasításokat és lás csodát.

magyar

#36924 _DiEGO_

Nem kell semmit letölteni amit leírtam hipp hopp megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36926) Bali27 válasza Pityu. (#36925) üzenetére


Bali27
addikt

És vélemény róla? Szerintetek megéri inkább ezt használi, vagy van valami + varázs ebben mint a sima FF-ban?

(#36927) Pityu. válasza Bali27 (#36926) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Memóriát hasonlóan ette,de elvégre is nem rossz

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36928) tipuka


tipuka
addikt

srácok!

ha régebbi FF-t rakok vissza, akkor a lapjaim ugye nem záródnak be? mert vagy 30 meg van nyitva és 1nként a linkeket nincs kedvem kimásolni. :D ha ez így oké, akkor melyiket használjam? mert ettől az új verziótól amúgy is okádok, már elnézést a kifejezésért. (addig chrome-zok, de nem szeretem...)

(#36929) Rickazoid válasza Faterkam (#36920) üzenetére


Rickazoid
addikt

Mi baj a 29-essel (a linuxos - egyébként kikapcsolható a sebesség enyhe rovására - tárhelyzabáláson kívül)?

Szép ;) és stabil.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36930) djbelo


djbelo
senior tag

Most frissítettem a Firefoxot a 29.0.1. de a fülek felülre kerültek és nem tudom őket alulra rakni! Nincs valami ötletetek? a browser.tabs.onTop sem változtatja meg hiába állítom! :W

(#36931) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Hali!

Nagyon érik, hogy véglegesen kidobjam a tűzrókát!:((

Kezd marhára elegem lenni belőle!

Az utóbbi hetekben rendszeres összeomlást produkált, és e közben tegnap feldobta, hogy jött újabb verzió.
Természetesen frissítettem, mert már nagyon elegem volt, hogy összeomlik..
A 28 körüli verzióm volt, míg most a 29.01 lett belőle.

Erre milyen hülyeséggel basztat megint?
Hát azzal, hogy a szokása szerint a lapfüleket felrakja az alulról a második sorba, míg a címsort meg alulra...

Gondoltam, jó átállítjuk ahogy eddig (( about:config)) és ott ezt az értéket megkeresve (browser.tabs.onTop)
átállítom falsra.
Mit látok azon áll. ok hát akkor átállítottam trou ra.
Semmi sem változott...
Vissza a configba, és átállítottam újra falsra.

Szintén nem változott semmi!

Tudja valaki, hogy mi a fenét kell átállítani, hogy visszakapjam a megszokott kezelési soraimat???

Nagyon pipa vagyok, mert úgy érzem egyre szarabb verziókat adnak ki, és ezt mind úgy, hogy gyalázatosan szarabbakat:(

Az op rendszer W7 hu. karácsonyi telepítésű, és a firefox is akkor került rá (természetesen).

Szóval nem egy elbaszott régi cucc a szoft...

Segítség!!!

[ Szerkesztve ]

(#36932) Steelmanus válasza djbelo (#36930) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#36933) djbelo válasza Steelmanus (#36932) üzenetére


djbelo
senior tag

Köszönöm!!!! :R

(#36934) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Miért idegesít annyi embert, hogy a fülek az URL sáv felett vannak alapértelmezésként? Szerintem pont megtöri a GUI-t, ha alá kerülnek.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36935) Erzsébeti válasza Steelmanus (#36932) üzenetére


Erzsébeti
tag

Köszönöm! :)

Még egy kérdés.

Nekem a címsor mellett volt egy "frissítés" ikonom, amit balról a 3. vagy. a 4. helyen használtam.
Ez most eltűnt, és ahogy látom a címsor mellett balra találom rajta a címsoron.
Nekem ez elfér ott, de nagyon hiányzik egy "frissítés" ikon a régi helyéről.
Nem találom a testre szabás menüpont alatt, vagyis nincs ilyen ikon a kihelyezhetők közt.

Hogy lehet oda "varázsolni" egyet?
Biztos, van megoldás, de én nem tudom! :(

Köszönöm!

(#36936) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Van egy másik is.

Eddig használtam a TabMix plust.
Meg volt adva neki, hogy milyen színekkel kezelje a füleket.
Ezzel a frissítéssel eltűntek ezek a színek.

Eredetileg egy file-ban tárolja az összes beállítást amit el lehetett menteni, és nekem meg is vannak ezek az általam preferál beállítások.
Vissza lehet ezt valahogy tenni?
Vagy mazsolázzam újra az egészet?

(#36937) Steelmanus válasza Erzsébeti (#36936) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor ajanlom a Classic Theme Restorer (Customize Australis) 1.1.8-at.
Jelenleg igy nez ki az enyem:

(#36939) csako válasza kispx (#36938) üzenetére


csako
veterán

Bekapcsoltam, már van 1080p, csak éppenséggel tök fekete, mert kép meg nincs :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36940) kispx válasza csako (#36939) üzenetére


kispx
addikt

Oh, akkor ez nem csak engemet tisztelt meg :)

(#36941) Erzsébeti válasza Steelmanus (#36937) üzenetére


Erzsébeti
tag

Köszönöm!

Már csak arra kéne rájönnöm, hogy hogy tudom odavarázsolni az "előre-vissza " ikonokat is.

Ezeket nem találom!:((

(#36942) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Valami ilyesmit szeretnék, mint a második képen:

Minden más maradhat. Megoldható szerintetek?

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36943) raziel01 válasza TigerCat (#36942) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem is ilyen kéne. Kiidegel ez az új UI.

(#36944) kukinyo


kukinyo
addikt

Sziasztok
A keresősávot el lehet tüntetni az eszköztárból 29.0.1 esetén?

(#36945) #81999360 válasza kukinyo (#36944) üzenetére


#81999360
törölt tag

about:config -> browser.uiCustomization.state ->
{"placements":{"PanelUI-contents":["edit-controls","zoom-controls","new-window-button","privatebrowsing-button","save-page-button","print-button","history-panelmenu","fullscreen-button","find-button","add-ons-button","developer-button"],"addon-bar":["addonbar-closebutton","status-bar"],"PersonalToolbar":["personal-bookmarks"],"nav-bar":["urlbar-container","webrtc-status-button","bookmarks-menu-button","downloads-button","home-button","preferences-button","abp-toolbarbutton","social-share-button"],"TabsToolbar":["tabbrowser-tabs","new-tab-button","alltabs-button","tabs-closebutton"],"toolbar-menubar":["menubar-items"]},"seen":["abp-toolbarbutton"],"dirtyAreaCache":["PersonalToolbar","nav-bar","TabsToolbar","toolbar-menubar","PanelUI-contents","addon-bar"],"newElementCount":0}

Persze ez saját megoldás, biztos van rá valami addon vagy valami, én jobban szeretem magam megoldani ezeket :D

(#36946) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Még egy kérdés.

A privát ablak használata közben a privát jelzést (ez a szemmaszkos lila izé) bekerült ebben a verzióban
(29.0.1) a fülek mögé teljesen a jobb szélre.
Ez nagyon zavar engem mert nekem eddig ott egy füllezáró ikon volt ami az aktuális fület zárja le bárhol is van a fülek sorrendjében.
Automatikusan oda kattintok lezáráskor, erre meg ezt a lila maszkot nyomkodom csak, mivel az ikon a maszk elé került a maszktól balra:(
Hogy lehetne ezt a lila izét máshová tenni?

(#36947) Rickazoid válasza kispx (#36938) üzenetére


Rickazoid
addikt

Nekem ezzel továbbra is csak 720p a max., viszont így van az automatikus lejátszás (hiába blokkolja a Flashblock a HTML5 lejátszót, a lejátszás csak hanggal akkor is elindul) és nem, a media.autoplay.enabled;false sem segít. Bár ez működik, de nem oldja meg az 1080p hiányát.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36948) Rickazoid válasza kukinyo (#36944) üzenetére


Rickazoid
addikt

Keresősáv alatt az URL sáv melletti szövegmezőt érted? Mert akkor jobb klikk az adott eszköztár üres helyére majd Testreszabás a lenyíló menüben és szimplán le lehet húzni a keresősávot, mint bármely kiegészítő ikonját.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36949) #81999360 válasza Rickazoid (#36948) üzenetére


#81999360
törölt tag

Hmm igen, valamivel könnyebb, mint az én megoldásom :DDD

Nem volt teljesen egyértelmű, hogy azokat is lehet piszkálni...

(#36950) kukinyo válasza #81999360 (#36945) üzenetére


kukinyo
addikt

és (#36948) lordfreyr: Köszönöm a választ és a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.