Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36651) _DiEGO_ válasza McLaca (#36649) üzenetére


_DiEGO_
őstag

[link]

Pedig full HD megyen ... de ha valóban FHD ami fel van töltve ...

(#36652) DS39 válasza _DiEGO_ (#36651) üzenetére


DS39
nagyúr

ez biztos nem flash player? mert a html5-nél van egy sebesség opció is. + a flashnél van csak ennyi opció a felbontásokat illetően.

[ Szerkesztve ]

(#36653) #54715584 válasza _DiEGO_ (#36647) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezekhez mit kellene feltennem?

+ furcsaság, hogy ha belekattintok a sávba, és nem a csúszkával tekerek bele, akkor leáll a lejátszás, mintha magára videóra kattintottam volna.

[ Szerkesztve ]

(#36654) hackeeeee válasza _DiEGO_ (#36648) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Feldobtam a restartless notifier-t. Ez jónak tűnik. Funkciós. :)
Köszi! :R

Véleményem szubjektív...

(#36655) _DiEGO_ válasza DS39 (#36652) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ha jobb egérgombbal belekattolsz a képbe , máris látod mi a lejátszó ... de igen , én sem figyeltem rá :U

(#36656) _DiEGO_ válasza _DiEGO_ (#36655) üzenetére


_DiEGO_
őstag


Kicsusztam szerk idöböl ...

(#36657) DS39 válasza _DiEGO_ (#36655) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt a videót nem tudom megnézni, csak a képet néztem. (amúgy HD-t ír a 720p-re is, nálam sincs html5 alatt 1080p - mondjuk ez utóbbi kevésbé releváns infó, az ESR régebbi Fox-ra épül)

én maradok a flash playernél, a html5-ös néha akad, szétesik a kép, és jobban tekeri a procit, mint a flash, kikapcsolt protected móddal.

[ Szerkesztve ]

(#36658) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

(#36659) Troy. válasza Abrion (#36601) üzenetére


Troy.
addikt

Ez engem is érdekelne!

.

(#36660) DS39 válasza Troy. (#36659) üzenetére


DS39
nagyúr

az előtted lévő hsz-ben látszik hogy lehet. a kiegészítő keresőbe beírod: tabs on bottom :)

(#36661) Troy. válasza DS39 (#36660) üzenetére


Troy.
addikt

Eddig a browser.tabs.onTop -t kellett piszkálni, most már külön kiegészítő kell? :)

.

(#36662) DS39 válasza Troy. (#36661) üzenetére


DS39
nagyúr

yepp. butul. a 29-eshez már külön kieg kell. a 24-es ESR-ben még megy a config módosítás.

(#36663) Rickazoid válasza _DiEGO_ (#36647) üzenetére


Rickazoid
addikt

Az ott Chrome vagy Chromium, Firefox alá még nincs működő MSE. De ha lesz is, a Google mindig egy lépéssel a többi böngésző-fejlesztő előtt jár, hogy ne legyen teljesen kompatibilis más a YouTube lejátszókkal.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36664) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Üdv

bélyegképeket hogy tudom kisebbre venni?

PSN:BiZzare_0 ️

(#36665) r-chee


r-chee
őstag

Mitől lehet az, hogy a 29-es Firefox-ban a görgetés és az egérmutató be-beakad :F. 28-as Foxi nem csinálta ezt. Opera-ban flottul megyminden, és a gépen sem tapasztalható semmi rendellenesség.

Megint elk*rtak valamit Mozilláék? :U

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#36666) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Már több napja használom a FF ESR verzióját, és kimondottan jó, ajánlom azoknak akik lerakták a hajukat a 29-es verziótól.
Frissítések jönnek, viszont nincsenek kényelmetlen GUI változtatások.

Amíg ki nem forr a jelenlegi GUI-s változat, és hozzá a kiegészítők, addig tökéletes alternatíva az ESR.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36667) Impressa


Impressa
őstag

Sziasztok!

A egy kis helpet szeretnék kérni tőletek. A helyzet a következő az FF a legutóbbi 2-3 frissítés óta 10-15 GB/óra írást generált az SSD-n, aminek nem igazán örültem. Amire ezt észrevettem, már 2 TB írás keletkezett 1 hónap alatt - ez nem elírás a részemről - Korábban azt gondoltam (gondoltuk), h vmi trójai, vírus okozza a hibát, de nem. Rájöttem, h az FF-nél van vmi gubanc. Most Chrome-t kényszerülök használni helyette. :U

Azt mát tudom, h searchIndexer.exe szolgáltatást firkálja folyamatosan az FF, csak azt nem tudom, h miért.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36668) csako válasza Impressa (#36667) üzenetére


csako
veterán

Lehet ugyanaz vagy hasonló a hiba, mint nekem volt, mindenesetre egy alaphelyzetbe állítás segített rajta: about:support-ot írd be a címsorba (vagy Súgó/Hibakeresési információ) --> A Firefox alaphelyzetbe állítása

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36669) Impressa válasza csako (#36668) üzenetére


Impressa
őstag

Köszi az infót, ezt megpróbálom akkor. Gondolom ez nincs hatással a mentett jelszavakra, és a könyvjelzőkre, vagy igen?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36670) csako válasza Impressa (#36669) üzenetére


csako
veterán

Úgy emlékszem, ha rákattintasz, akkor kiírja, hogy mit tart meg, de másolatot is készít az Asztalra a régi profil mappából.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36671) Impressa válasza csako (#36670) üzenetére


Impressa
őstag

Rendben, köszönöm. :R Neki is állok. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36672) Johnny Cage válasza DS39 (#36657) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"én maradok a flash playernél, a html5-ös néha akad, szétesik a kép"

nekem html5 folyamatosan kékhalált dobál 27.0.1-es firefox-al, HD7xxx-es Radeon kártyával és 14.4-es (legújabb) Catalyst-al.. ha más is találkozott ilyesmivel, legyenszives jelezze.

(#36673) Krystal_s válasza #54715584 (#36653) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ez engem is érdekelne, de nem tudom miért nem kaptál választ te sem és McLaca sem.
Tehát a kérdés továbbra is, hogy a ITT mitől függ, hogy mind a 6 zöld és a többségnek miért piros az alsó 3? Eddig úgy tudtam, hogy Firefox nem támogatja az alsó hármat.
Firefox alatt nálam is piros az alsó 3, de más böngészőkkel mind a 6 zöld.

(#36674) #54715584 válasza Krystal_s (#36673) üzenetére


#54715584
törölt tag

Fura, megnéztem IE alatt ezt az oldalt, és ott meg a 2 jobb szélső piros :)

(#36675) kispx válasza Krystal_s (#36673) üzenetére


kispx
addikt

Egy darabig nem is lesz az FF által támogatva az MSE. 2014 Q3-ig vannak elosztva a feladatok. De még a Q1-nél sincs ott a done felirat. Ezért FF alatt piros az alsó 3.

[ Szerkesztve ]

(#36676) #51736960 válasza Apollyon (#36666) üzenetére


#51736960
törölt tag

ezt alá tudom támasztani, pár napja én is elégedetten használom az ESR-t. (a 29 helyett)

[ Szerkesztve ]

(#36677) Vakegérke válasza #51736960 (#36676) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csatlakozom az elégedettek táborához. Én a 22-esről váltottam. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36678) HZoli87 válasza kispx (#36675) üzenetére


HZoli87
veterán

Pár napja landolt Nightly verzióban. Link

-----

Én is ESR alól írok. :)

[ Szerkesztve ]

(#36679) kispx válasza HZoli87 (#36678) üzenetére


kispx
addikt

Ez esetben a youtubeozáshoz elég csak az MSE egy részét implementálni. :)

(#36680) Johnny Cage válasza Apollyon (#36666) üzenetére


Johnny Cage
addikt

ha jól értem ehhez csak security update-ek jönnek? melyik verzió felel meg ebből a 27.x.x-esnek?

(#36681) DS39 válasza Johnny Cage (#36680) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs minden verzióból, az ESR idén a 24-esre épül. [link]
( 7 főverziónként váltanak, 10->17->24->31 )

[ Szerkesztve ]

(#36682) Apollyon válasza Johnny Cage (#36680) üzenetére


Apollyon
Korrektor

[link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36683) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

29-es verzióban valahogy ki lehet venni a frissítés gombot a címsorból?

Véleményem szubjektív...

(#36684) Abrion


Abrion
senior tag

csak találtam egy újabb hibát vagy mit, youtubenál folyton be kell jelentkeznem :D
google jó, így csak klik a belépésre és már kész is, de még így is idegesítő.

(#36685) netpeti98 válasza Abrion (#36684) üzenetére


netpeti98
addikt

Jelentkezz ki az összes google szolgáltatásból és süti, gyorsítótár törlés.

(#36686) maxika2004 válasza DS39 (#36412) üzenetére


maxika2004
őstag

ISTEN VAGY KÖSZIII !!!!!! :C :C :C :R :R :R :R

A törött kezével nyúznám meg aki megszülte a 29-et! :W :W :W :W :W
Ha krómot akartam volna használni eddig is akkor azt használom, nem tom
miért kell a jó dolgokat mindíg elszarni ! ....
Meg ami 20 évig bal oldalon volt, azt jobb oldalra rakni... attó az jobbleszz ??? :Y :Y

(#36687) leximester


leximester
tag

Nekem a következő lenne a gondom, felraktam az FF-t kipróbálni. Tetszik az egész annyi a gondom vele, hogy nem szeretnék két külön mezőbe gépelni amikor mondjuk weblap címet írok, vagy ha keresni akarok valamit. A Google féle mezőt sikerült eltüntetni. Viszont ha másikba írom azt amit keresni akarok akkor az nagyon lassan hajlandó keresni. Mit csinálok rosszul?

(#36688) TigerCat válasza leximester (#36687) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez kell neked: InstantFox Quick Search
Sokat tud, nagyon hasznos cucc...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36689) Rickazoid válasza leximester (#36687) üzenetére


Rickazoid
addikt

Én nem érzek eltérést, de lehet az az oka, hogy az URL sávban lassú az algoritmus, ami eldönti, hogy címet írtál be vagy keresési kulcsszavakat.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36690) Abrion válasza netpeti98 (#36685) üzenetére


Abrion
senior tag

Attól tartok ez yt hiba lesz, most meg a videókat nem mutatja hogy láttam a feliratkozásban.

Amúgy az volt az első amit megtettem, YTn és googlen cookie törlés.

(#36691) Impressa válasza csako (#36670) üzenetére


Impressa
őstag

Ugyan másolatot készített, de a hozzáfűzött reményeket nem váltotta be. Sajnálatos dolog történt hibaüzenettel leáll. Szóval marad a reinstall, mert így továbbra is firkálja az SSD-t. :U

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36692) HZoli87 válasza Abrion (#36690) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam nincs semmi gond vele.

(#36693) Abrion válasza HZoli87 (#36692) üzenetére


Abrion
senior tag

most már nálam sem.

(#36694) leximester válasza TigerCat (#36688) üzenetére


leximester
tag

Köszi, egyből jó lett a dolog.

(#36695) TigerCat válasza leximester (#36694) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szívesen!
Még esetleg ez édekes lehet:
FindBar Tweak
Sokkal könyebb vele az oldalon belüli keresés CTRL+F billentyűkombináció leütésekor.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36696) Krystal_s válasza kispx (#36675) üzenetére


Krystal_s
addikt

Én is úgy tudom, hogy ezek a dolgok még alapból nincsenek támogatva Firefoxban, csak ez a hozzászólás megtévesztett. Páran kérdezték, hogy nála #36647 miért zöld minden és nem adott választ. Gondolom nála sem alapbeállításon ilyen, vagy nem Firefoxról készült a kép. :)

(#36697) Rickazoid válasza Krystal_s (#36696) üzenetére


Rickazoid
addikt

Még a 32.0a1-es Nightly tegnapi verziójában sincs támogatás MSE-hez, nemhogy a stabilban.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36698) Rickazoid válasza Krystal_s (#36696) üzenetére


Rickazoid
addikt

Szerkesztettem, erre második hsz lett belőle... remek...
Szóval Q1-re ígérték a támogatást. Ami már ugye elmúlt. De szerintem a Google hátráltatja őket, elvégre a legnagyobb riválisuk.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#36699) csako válasza Impressa (#36691) üzenetére


csako
veterán

:(
Két beállításról olvastam, amit máshol ajánlottak:
Címsorba: about:config
A lemez-cache kikapcsolása:
browser.cache.disk.enable --> false
A FF bizonyos időközönként biztonsági mentést készít a fülekről, és a két mentés közötti idő megnövelése:
browser.sessionstore.interval --> a szám átírása (ms a mértékegység)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36700) csiben1


csiben1
tag

Sziasztok!

Tegnap kezdtem el használni a Firefox-ot és problémába ütköztem a sinkronizáció területén.

Megcsináltam a Firefox accountot (itt jegyezném meg, hogy én nem emlékszem rá, hogy adott volna egy kódot, amit nekem fel kellett volna jegyezni). Beállítottam, hogy mit sinkronizáljon és kész. Eddig jónak is tűnt. Majd mikor a telómon is felraktam a Firefoxot és bejelentkeztem a fiókomba és írta is, hogy sinkronizáció hamarosan elindul, vagy valami hasonlót. De nem akarja sinkronizálni, legalábbi a könyvjelzők nem jönnek át a telóra.
Ekkor kezdtem el leírásokat keresni a sync beállításához, de valahogy köszönő viszonyba sincs azzal amit én látok, én meg tudok csinálna a saját felületeimen.
Laptopon Linux van, telefonon Android, Firefoxból a legfrissebbet töltöttem le.
2 Leírást olvastam, ami fedték is egymást, egyik itt a Logouton, másik a Firefox honlapján.

Bocsi, hogy hosszú voltam! Előre is köszi, ha valaki tud segíteni! :R :R

You can walk straight through hell with a smile

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.