Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) csiben1 válasza csiben1 (#36700) üzenetére


csiben1
tag

Tehát hogy érthető legyen, én ilyet nem tudok csinálni, egyszerűen nincs ilyen lehetőség a telefonon... [link]

You can walk straight through hell with a smile

(#36702) kispx válasza csiben1 (#36700) üzenetére


kispx
addikt

A 29-esben megújult a sync. Nem kellett látnod a helyreállítókulcsot, mert kivették belőle. És a leírások egy része (=mind :) ) emiatt elavult. A többire. Igen, pár embernek bajos az újabb sync, bár magyarázatot sehol nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#36703) csiben1 válasza kispx (#36702) üzenetére


csiben1
tag

Köszönöm a gyors választ! :R

Megnyugodtam, mert akkor nem én vagyok a hülye, hogy a leírásokat nem tudom követni :DDD , illetve, hogy nem egyedi a problémám.
Azért ha van valakinek ötlete a problémámra, szívesen veszem. Vagy remélem egy késöbbi frissítéssel megoldódik ez :U

You can walk straight through hell with a smile

(#36704) lacy86


lacy86
addikt

Hello skacok!

Biztos jeleztek mar egy paran , de ilyen ( neha ) elmosodott szoveggel mit lehet kezdeni?!
[link]
( Mar volt driver frissites , hardver gyorsitas bekapcsolva. )

(#36705) #81999360 válasza lacy86 (#36704) üzenetére


#81999360
törölt tag

Épp az a baj, hogy be van kapcsolva ;]

Hardveres gyorsítást kapcsold ki.

(#36706) Impressa válasza csako (#36699) üzenetére


Impressa
őstag

Ez a módszer már hatékonyabbnak bizonyul, mivel a searchIdexer.exe, már nem firkálja a vinyót. :)
Az idő intervallumot is megnöveltem, aztán meglátjuk, mik lesznek vele a tapasztalatok.
Köszönöm az infókat. :R

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36707) McLaca válasza Impressa (#36667) üzenetére


McLaca
őstag

RAMdisk-re ki a cache mappa (akármennyit is ír bele). Én még csak el se mentem a gép leállításánál a disket, bekapcsoláskor mindig üres cache-sel indul. Diginetnél ez annyira nem is érdekes, viszont az SSD-re emiatt a FF egy bitet sem ír.
Egyébként a Chrome cache-se is a RAMdisken van nálam. :)

lordfreyr#36689: egy szó esetén. Ha kettőt írsz be, azonnal keres, mert ott már egyértelmű, hogy az nem lehet webcím. Legalábbis nálam így működik.

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#36708) _DiEGO_ válasza Rickazoid (#36697) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nah látom vannak akik utána is néznek dolgoknak , érdemes volt a kis megtévesztés :C utólag sorry , de hát ezt meg kellett lépnem :R kiv voltam reakciókra . Látszik kit is érdekel a dolog s ki az aki utána is néz tényeknek.
Természetesen Chrome -é volt, mint páran ráéreztetek :R

(#36709) lacy86 válasza #81999360 (#36705) üzenetére


lacy86
addikt

Nekem eddig azt mondtak hogy be kell kapcsolni! :DDD
Nah mindegy , ugy nez ki igy jo lesz!

Koszi! :K

(#36710) huan válasza lacy86 (#36704) üzenetére


huan
őstag

Szia!
Nekem ugyan ez a bajom.
Hol lehet ezt a hardveres gyorsítást kikapcsolni?

(#36711) #54715584 válasza _DiEGO_ (#36708) üzenetére


#54715584
törölt tag

:P Nálam ment a youtube a HTML5-el, amikor ccleanert is engedtem a rendszerre, akkor a flashhel sem volt gond :)

(#36712) #81999360 válasza huan (#36710) üzenetére


#81999360
törölt tag

(#36713) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Ujabb kérdésem lenne, meg lehet valahogy oldani, hogy ha linket új lapon nyitok meg, az az aktiv tab mellett nyiljon meg, ne a sor végén? A TabMixPlus van feltéve.

(#36714) huan válasza arnyekxxx (#36713) üzenetére


huan
őstag

(#36715) Impressa válasza McLaca (#36707) üzenetére


Impressa
őstag

Eddig úgy voltam vele nincs szükségem RAMdiskre, mivel az írásom nem volt több 6-10 GB-nál naponta, ami őszintén szólva nem sok. Semmilyen SSD kímélő funkciót nem használok, nem ezért vettem, de a mostani „hibajelenség”, azért elég gyorsan hazavágná a meghajtómat kb. 2,5 év alatt ha marad a 2 TB/hó. De ezek után lehet ezt is megfogom csinálni, azátn öröm bódottá. :D

Diginetnél ez annyira nem is érdekes ezt, hogy érted? nekem is digim van. :)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36716) McLaca válasza Impressa (#36715) üzenetére


McLaca
őstag

Felesleges cache-elni, mert gyorsabban lejön a netről, mint ahogy előtúrja a firefox a cache-ből.
Mondjuk ez inkább HDD-re igaz, de kipróbáltam bekapcsolt és kikapcsolt cache-sel is, nincs különbség. Ami viszont érdekes, hogy akár ki, akár be van kapcsolva, akár ő, akár én kezelem a méretét, a videómegosztók videóit akkor is a temp mappába menti, úgyhogy azt is át kellett tennem a ramdiskre.
3 év alatt 4,73TB-ot írt az SSD-m emiatt. 99%-on van, és csak tavaly szeptember óta csökkent 1%-nyit.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#36717) kispx válasza McLaca (#36716) üzenetére


kispx
addikt

Cachelés a lassú netnél érdemes meghagyni. A videókat valószínűleg a Flash rakja oda nem az FF.

(#36718) Impressa válasza McLaca (#36716) üzenetére


Impressa
őstag

Értem, köszönöm az infót.
Nem is sok az írás az SSD-n. Nekem tavaly augusztus eleje óta van meg, és 6,67 TB-nál járok, és eddig még 100% ír a HDS. Alapvetően abból indulok ki, hogy eddig nem volt vele probléma, csak mióta a frissítettem a böngészőt. Ha elindítottam, és csak a kezdőoldal volt megnyitva, már elkezdett írni az FF.
Bár mióta ezt:browser.cache.disk.enable --> false letiltottam látszólag csendélet van, azért lassabban de ír továbbra is.

Kérdés: ha újratelepítem az FF-et, akkor amit az asztalon létrehozott mappát, annak a tartalmát hova kell visszategyem, hogy a könyvjelzők, és jelszavak újra működjenek?

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36719) lufi7


lufi7
aktív tag

Engem idegesített az új felület.
Itt egy kiegészítő ami segít. :C

[link]

[ Szerkesztve ]

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#36720) tdk.112 válasza lufi7 (#36719) üzenetére


tdk.112
aktív tag

Köszönjük, még nem volt 15-ször belinkelve az elmúlt 1 hétben.

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36721) lufi7 válasza tdk.112 (#36720) üzenetére


lufi7
aktív tag

Bocsi!
Lemaradtam. :))

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#36722) Vakegérke válasza tdk.112 (#36720) üzenetére


Vakegérke
veterán

Csak segíteni akart...

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36723) Visormail válasza Impressa (#36718) üzenetére


Visormail
addikt

Az nem sok? Az enyém is azóta van meg, de csak 2TB írásnál tartok. Mondjuk én játékokat nem telepítek rá.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36724) Impressa válasza Visormail (#36723) üzenetére


Impressa
őstag

A tied lenne a „normális” véleményem szerint, bár ez erősen felhasználó függő is. Ameddig ez az anomália nem következett be, 4.30 TB írás volt már rajta így is. Hozzá teszem semmilyen SSD kímélő funkciót nem használok. Bocs, de mégis a page file 400/400 MB-re van állítva, ennyi. Napi 6-10 GB közötti írás, ami jellemző szokott lenni, persze ez erősen függ a felhasználói szokásoktól is. Nekem a böngésző megy folyamatosan 15-20 ablakkal megnyitva, ami azért ír rendesen az SSD-re. És nekem nem nulláról indult az írás, már volt benne 200-300 GB.

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36725) csako válasza Visormail (#36723) üzenetére


csako
veterán

Nekem 2012.11.10 óta 7.89 TB írás, és 95%-on van HDS szerint, sokáig csak a ram-ban volt a firefox gyorsítótára, de ma már semmiféle "kímélést" nem alkalmazok. :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36726) Visormail válasza Impressa (#36724) üzenetére


Visormail
addikt

Én ezeket használom firefox about:config-ba.

disk cache kiiktatása helyette ram cache:
browser.cache.disk.enable false-ra
browser.cache.offline.enable false-ra
új egész browser.cache.memory.capacity értéke 524288 (500MB)

további lemezre írás minimalizálás:
network.prefetch-next false
új logikai browser.pagethumbnails.capturing_disabled true

Ramdisk nincs, a Windows search meg mindig le van tiltva nálam.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36727) arnyekxxx válasza huan (#36714) üzenetére


arnyekxxx
veterán

és tényleg, hogy nem bökte ki a szemem, pedig itt keresgéltem. Köszi

(#36728) Impressa válasza Visormail (#36726) üzenetére


Impressa
őstag

Na, akkor ezeket is kipróbálom, csako fórumtárs már adott ilyen ötleteket, de akkor a tieddel kiegészítem az övét. :R

Ramdisk nálam sincs, de a Windows search nálam fut (ez az idexelő szolgáltatás, ha jól gondolom)

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36729) Impressa válasza Visormail (#36726) üzenetére


Impressa
őstag

A beállításokban ilyet nem találtam: browser.pagethumbnails.capturing_disabled :F

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36730) huan válasza Impressa (#36729) üzenetére


huan
őstag

"új logikai"

(#36731) Impressa válasza huan (#36730) üzenetére


Impressa
őstag

:R

@DS39 így már ok :R , nem értek én a lovakhoz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#36732) DS39 válasza Impressa (#36731) üzenetére


DS39
nagyúr

létre kell hozni. erre akartak célozni a srácok.

(#36733) cocka


cocka
veterán

Sziasztok!

Na akkor esetleg arra tudja valaki a választ, hogy a szimpla default skint használva (más skin fel sincs telepítve) hogy lehet, hogy a 28-ról 29-re update-eléskor egyszerűen a menüsort, ha 1-nél több tab van megnyitva átszínezi?

Konkrétan az van, hogy ha csak 1 tab van megnyitva (ami el van rejtve), akkor rendes szürke, ha több is akkor automatikusan átszínezi magát lilára. MIÉRT?! Ha átkattintok másik ablakra, tehát nem a firefox lesz az aktív ablak, akkor meg átszínezi sötétszürkére. (ez még úgy nagyjából oké lenne)

A customize firefox funkció is marha jó, csak azt mesélje már el nekem valaki, hogy miért van az, hogy ha adott helyre húzok bizonyos item-eket, akkor még a customize nézetben jó helyre kerülnek, aztán amikor a végleges verziót nézném, akkor eltünteti a szóban forgó item-eket és nem jelenik meg semmi ott, ahova húztam őket. MIÉRT?!

3. jópofaság: Ha pl. javascript nyit új ablakot, akkor ott kvázi önkényesen újrarendezi az előzőleg szépen elrendezett itemeket, ami rohadtul bosszantó. Másik, hogy tényleg eltüntették az addon bart, már önmagában is röhej, hogy muszáj egy másik addont felrakni ahhoz, hogy az addon bar újra megjelenjen, na de ez legyen a legkevesebb. Az addon bar nekem azért kell, mert bizonyos addonok mintegy status barként használják és oda kerülnek az ikonjaik. Na most felraktam a Classic Theme restorert, ezzel már majdnem olyanná lehet varázsolni a kinézetet, mint amilyen a 28-asnál volt, (csak ez a lila a menü probléma megmarad) csak mint kiderült ez is felrak egy másik addon bart így gyakorlatilag 2 addon bar lesz egyszerre. Ez még nem is volna nagy baj, hisz elrejtem az egyiket és ennyi.

Aztán ahogy azt én elképzeltem.. gyakorlatilag szinte minden böngésző újraindításnál összevissza rakosgatja az addonok ikonját a két addon bar közt, amit egyszerűen nem értek.
A másik.. a customize-ban lehet rakosgatni ezen ikonoknak is a helyét, de az azért elég vicces, hogy bizonyos ikonokat akár duplán különböző helyekre (pl. a 2 addon barra) is letehetek, míg másokat nem. MIÉRT?!

(#36734) #41133696


#41133696
törölt tag

A NoSquint-t még szükséges a 29-es Firefox alatt? Most éppen takarítom azokat a kiegeket amiket nem használok... Igazából ezt sem használtam már jó ideje, csak akkor volt rá szükségem, amikor véletlen elállítottam a méreteket, és a Firefox meg nem írta ki, hogy mikor vagy 100%-on. Egyébként most raktam fel a harmadik itthoni OS-re (Windows 7 HP) is a Firefoxot.

Kellemes, hogy már menüből elérhető az előnézeti kép:

A gyorsítótárat pedig csak Vistán nem állítottam át, mert az eleve HDD-n van, a két SSD-s rendszeren (Windows 7 és Windows 8.1) a korábbi saját leírásom alapján tettem meg ( Kingston SSDNow V100 64GB teszt - Böngészők gyorsítótárának áthelyezése III.

(#36735) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Miért csinálja azt a Firefox, hogy az egérmutatót állandóan váltogatja, ha valami fölé viszem? Pl. egérmutató-kijelölésjel, egérmutató-mutató kéz. Olyan, mintha töltődne valami, vagy nem tudom... :U
Az új foxxal jelentkezett a gond, a régi emlékeim szerint mostanában nem csinálta. Korábban már találkoztam ilyen a problémával, de nem emlékszem, mitől lett vége.

Nem minden vándorút céltalan...

(#36736) #51736960 válasza 3.Aragorn (#36735) üzenetére


#51736960
törölt tag

hát alapból nyíl a mutató, ha szöveg fölé viszed akkor vonal, ha link fölé akkor kéz.
de ez mindig is így volt emlékeim szerint. (bár lehet, hogy félreértem a problémádat)

(#36737) 3.Aragorn válasza #51736960 (#36736) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Félreérted.
Ahol vonalnak kellene lennie, ott vonal és nyíl között váltogat, ahol kéznek, ott stb...
Érted?

Nem minden vándorút céltalan...

(#36738) #51736960 válasza 3.Aragorn (#36737) üzenetére


#51736960
törölt tag

így már világos, de mindössze egy UP-al tudok segíteni :R

(#36739) 3.Aragorn válasza #51736960 (#36738) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Hát, köszi :D , akkor majd valami más.

Nem minden vándorút céltalan...

(#36740) netpeti98 válasza cocka (#36733) üzenetére


netpeti98
addikt

De ha van a Classic theme restorer-ben is egy Add-on bar, akkor miért használsz egy másik add-on bar kiegészítőt?

(#36741) scope2007


scope2007
addikt

valahogy még nem mertem én feltenni a 29es rókát :D
tesóm frissen telepített notebookjára az ment fel, de ő ugye nem igazán állítgatja stb..
yotube, facebook és kb ennyire használja a böngészőt..

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#36742) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem értem ezt a firefox dolgot most,2 napja raktam újra a windows 7 est eleinte panaszkodtam a régi rendszernél ,hogy sokat zabál a firefox akár 1 gigát is,aztán valahogy kezdett kevesebbet kajálni aztán felkerült a 29.0 már fel sem ment 1 gigáig tök jól működött.Aztán most újra raktam a rendszert erre most a 29.0 van fent igaz sok fül meg volt nyitva meg most is 16 van nyitva de úgy tudom hogy ha bezárok füleket visszább kéne menni a memória fogyasztásnak,de nem most brutális lett megint a képen lent látható.De most pár füllel is hozza az 1 gigát.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36743) zoli62


zoli62
addikt

Firefox melyik verziójától van about:support, és about:crash?

(#36744) HZoli87 válasza Pityu. (#36742) üzenetére


HZoli87
veterán

Valószínű az egyik kiegészítőd lesz a ludas, nálam múltkor a YouTube Center okozott hasonló hibát.

------------------

zoli62

Firefox 3.6

[ Szerkesztve ]

(#36745) netpeti98 válasza scope2007 (#36741) üzenetére


netpeti98
addikt

Szerintem nyugodtam felrakhatod. A felület szerintem nem rossz, legrosszabb esetben meg visszaállítható a régi felület is. :)

(#36746) Pityu. válasza HZoli87 (#36744) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem ezek vannak fent

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36747) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Üdv,frissítettem a Firefoxot (29) és van két dolog ami nem stimmel. 1, állandóan ellenőrzi, a kiegészítők kompatibilitását ezzel a verzióval 2, a Firefox bemutató kezdőlapja is bejön,a beállított lap mellett. Ezen problémákra mi a megoldás? Amit lehetett már kikapcsoltam,de ez nem akar megoldódni sehogy.

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#36748) #41133696


#41133696
törölt tag

ColorfulTabs:

Sajna nem igazán mutat jól, az Austrails felületén.

(#36749) HZoli87 válasza Pityu. (#36746) üzenetére


HZoli87
veterán

Adblock van nálam is, IDM is (de le van tiltva).

(#36750) Matthewus válasza Pityu. (#36746) üzenetére


Matthewus
őstag

A Flashblockot miért használod? A beépített click-to-play funkció nem elég?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.