Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) kispx válasza DS39 (#36199) üzenetére


kispx
addikt

Useragenttel tud azonosítani, hogy milyen böngészőt használsz.

FF alatt az general.useragent.override kucslot kell létrehozni, és oda kell beírni, hogy milyen "böngészőt használsz".

Nekem FF 29.0 Win 8.1 alatt a következő az user agent:
Mozilla/5.0 (Windows NT 6.3; rv:29.0) Gecko/20100101 Firefox/29.0

[ Szerkesztve ]

(#36202) DS39 válasza netpeti98 (#36200) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi, mindkettőtöknek! ki fogom próbálni :R

(#36203) DS39 válasza kispx (#36201) üzenetére


DS39
nagyúr

a Te megoldásod nyert, netpeti98 által linkelt kieg már nem működik a jelenlegi Fox-okkal (20+ verzióknál ahogy a kommentekben is írják, telepíthető, de a menübe nem teszi be a dolgokat) így marad a manuális. teljes mértékben erre hagyatkoznak az oldalak simán elhitte hogy én is 8.1-ről és 29-esről vagyok pl a html5test.com. ill. 28-ast használva, beállítottam hogy 24.4-ről vagyok és egyből jött az üzi hogy frissítse a böngészőt :D

érdekesség hogy a tényleges új Fox-szal sincs meg az outlook.com-on az animálás a mappák között lépkedve, Chrome-on viszont megy. az ESR-ben egészen két nappal ezelőttig ez pl simán ment a megújítás előtti oldalukon. na nem mintha hiányozna, de azért látszik hogy MS-éknél mennyire törődnek a konkurens böngészőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#36204) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Cinemacity oldalon nem tudok lefoglalni jegyet. Hiába kattintok a foglalásra, nem történik semmi. Ha csökkentett módban indítom el a firefoxot, akkor működik. Próbáltam egyesével letiltani mindent, úgy sem működik. Valakinek esetleg van ötlete? (Csatolok két fotót, érdekes módon mikor nem működik, akkor az ablak másképp jelenik meg.)
[link]
[link]

üdv

.

(#36205) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

tudnátok olyan kódot mutatni, ami becsukja a firefox tab-ját, és ha az volt az utolsó, a böngészőt is?
letöltés automatizáláshoz kellene.
kösz előre is

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36206) potyi23


potyi23
senior tag

miert lettek ekkorak a youtube ablakok ?

(#36207) laszlohu


laszlohu
addikt

Sziasztok

Nálatok lejátsza az alábbi videót?

[link]

silverlight 5
adobe flash player 13

Köszi

(#36208) csako válasza laszlohu (#36207) üzenetére


csako
veterán

Nem, 0 másodpercesnek írja.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36209) DS39 válasza laszlohu (#36207) üzenetére


DS39
nagyúr

nem. IE-vel sem (silverlight-os). oldal hiba lesz.

potyi23: nem használsz vmi kiegészítőt a youtube-hoz? ha nem, lehet google feature, felbontáshoz mérten állítja az alap lejátszó méretét.

[ Szerkesztve ]

(#36210) laszlohu


laszlohu
addikt

Köszi a visszajelzést.

(#36211) HZoli87 válasza HZoli87 (#36197) üzenetére


HZoli87
veterán

Újra a 29-es béta verzió alól vagyok, YouTube Center volt az okozója a túlzott memóriahasználatnak és annak beragadásnak. Mióta töröltem nincs gond.

(#36212) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok.

Tegnap óta van egy kis gondom a FF-al. Nagyon lassan tölt be, többnyire 4-5 perc i kell neki. De mindig csak a számítógép (Win XP) bekapcsolását követő első indításakor! És csak tegnap délelőtt kezdte ezt, előtte semmi ilyen problémám nem volt vele. Ma aztán már ezt a két figyelmeztető ablakot dobta fel. Annyira lefogja ilyenkor a gépet, hogy szinte a fagyás közeli a helyzet mindig.
Valami ötlet, hogy újra rendesen induljon a FF?
Köszönöm előre is a segítséget.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#36213) Matthewus válasza HZoli87 (#36211) üzenetére


Matthewus
őstag

Itt találsz friss YoutubeCentert, elvileg javították a túlzott memóriahasználatot a kiegészítőben.

(#36214) HZoli87 válasza Matthewus (#36213) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, majd teszek vele egy próbát, ha frissül a nem dev verzó is. Most elégedett vagyok azzal a két kiegészítővel, amit helyette tettem fel.

(#36215) scope2007 válasza tipuka (#36157) üzenetére


scope2007
addikt

üdv!

ha nyomsz egy jobb egérgombot vmelyik tabon akkor ez neked nincsen ott?
én ezzel vagy a középső egérgomb megnyomásával hozom vissza a már bezárt lapokat.. csak kattintgatok és pakolja vissza a már bezártakat.

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#36216) tipuka válasza scope2007 (#36215) üzenetére


tipuka
addikt

szia!

nem tudok itt se rákattintani, "szürkén" jelöli, nem "feketén". :)

(#36217) potyi23 válasza DS39 (#36209) üzenetére


potyi23
senior tag

nemtettem fel semilyen uj kiegeszitot. :((

(#36218) DS39 válasza potyi23 (#36217) üzenetére


DS39
nagyúr

azért van egy pár hozzá, elsőnek tiltsd le őket, ha úgy is ilyen, akkor gyári youtube feature.

de ha nagy felbontású a monitorod, akkor ez miért is baj? :)

(#36219) #81562624 válasza potyi23 (#36206) üzenetére


#81562624
törölt tag

Azt hiszem a Chrome topikjában is felmerült ez a kérdés. Lehetséges, hogy Youtube-feature.

(#36220) DS39 válasza Jenne (#36212) üzenetére


DS39
nagyúr

az első indulás mindig lassabb, meg még a Win is tölthet a háttérben dolgokat ezek a folyamatokat nyugodtan állítsd le, pipáld be hogy ne kérdezze többet. egyébként az XP-t dobnod kéne, mert előbb utóbb zombi géped lesz. ha nincs lehetőséged legális újabb verzióra, akkor valamelyik Linux-ot próbáld ki, gyorsabb lesz a rendszered, és a vírusok miatt sem kell parázni. (ha van jó VGA a gépben Ubuntu, ha nincs Debian, vagy Linux Mint)

(#36221) Vudu3


Vudu3
csendes tag

Szevasztok!

Tudnátok segíteni abban, hogy a könyvjelzők oldalsáv ne az alapértelmezett bal oldalon, hanem a jobb oldalon ugorjon elő?

Andariel

(#36222) DS39 válasza Vudu3 (#36221) üzenetére


DS39
nagyúr

ezzel elvileg meglehet csinálni: [link] :)

(#36223) Vudu3 válasza DS39 (#36222) üzenetére


Vudu3
csendes tag

Köszi, de nem akarok semmi más plusz funkciót nyújtó kiegészítőt felrakni csak azt szeretném hogy a Nézet/Oldalsáv/Könyvjelzők (Ctrl+B) választása esetén a jobb oldalon jelenjenek meg a könyvjelzők.
Valamelyik rendszertuning programmal régebben ezt egy nájkival meg tudtam tenni és a program eltávolítása után is úgy maradt. Nem tudom mit és hol kapcsolt át a Firefoxban és sajnos a programra sem emlékszem.
Az about:config -ban nem találtam meg a változtatást.

Andariel

(#36224) Predator2 válasza Matthewus (#36213) üzenetére


Predator2
addikt

És ezt a javítást, hogyan kell telepíteni? vagy ez csak ilyen bemásolós cucc? és ha igen akkor hová?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#36225) DS39 válasza Vudu3 (#36223) üzenetére


DS39
nagyúr

én értem, de gyárilag nem lehet ezt megoldani. az hogy ad pár új funkciót hozzá, max nem használod.
ha te sem tudod mivel tuningoltad át ilyenre, akkor passz. de az biztos hogy az is vmit hozzáadott a böngészőhöz és az eltávolítása után nem törölte, mert about:config kulccsal ez nem megoldható sajnos.

(#36226) Matthewus válasza Predator2 (#36224) üzenetére


Matthewus
őstag

Ott vannak a linkek a telepítőkhöz az oldalon, nem kell semmit másolgatni. Ha a kiegészítőt szeretnéd használni akkor ezt telepítsd, ha Greasemonkeyt vagy Scriptisht használsz, akkor pedig ezt.

(#36227) Jenne válasza DS39 (#36220) üzenetére


Jenne
senior tag

Köszi a választ. Ha az XP-t csökkentett módban indítom (hálózattal), akkor az ilyenkor szokásos kicsivel minden lassúbbhoz képest a FF gond nélkül indul. Azt kellene kiderítenem, hogy melyik az a folyamat ami lefogja az XP-t annyira, hogy alig akar elindulni a FF. Ha már egyszer végre betöltött a FF és utána bármikor kilépek belőle (piros x) meg vissza, utána már minden esetben rendesen indul a gép kikapcsolásáig. ESS van fent, ez sem indul csökkentett módban de nem hinném, hogy ő lenne a bűnös.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#36228) potyi23 válasza DS39 (#36218) üzenetére


potyi23
senior tag

ok,koszi,bajnak nem baj,csak kicsit zavar.majd megszokom. :)

(#36229) Rimuru


Rimuru
veterán

Korábban nem kaptam választ, hátha, plusz bővíteném. Hogy lehet azt megcsinálni hogy ha új fület nyitok (mondjuk egy linkre kattintva) az ne az aktuális mögött hanem a legutolsó fül után nyíljon meg (háromnegyed év alatt nem sikerült megszokni ezt a hülyeséget működést).

Vigyázat, csalok!

(#36230) fradi81 válasza Rimuru (#36229) üzenetére


fradi81
veterán

tab mix plus nálam az új fül a legszélén nyílik meg.

moto g72, Ninebot d28e

(#36231) csako válasza Rimuru (#36229) üzenetére


csako
veterán

Elkéstem :((( :D
Tab Mix Plus, mindkettőt be lehet állítani vele.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36232) ceia válasza Matthewus (#36213) üzenetére


ceia
őstag

És ezt hogyan kell telepíteni? (.xpi)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36233) Steelmanus válasza Rimuru (#36229) üzenetére


Steelmanus
addikt

Hogy lehet azt megcsinálni hogy ha új fület nyitok (mondjuk egy linkre kattintva) az ne az aktuális mögött hanem a legutolsó fül után nyíljon meg (háromnegyed év alatt nem sikerült megszokni ezt a hülyeséget működést).

Csupan ehhez a modositashoz nem muszaj kiegeszitot telepiteni, ezt allitsd at.
browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent false

(#36234) HZoli87 válasza ceia (#36232) üzenetére


HZoli87
veterán

(#36235) ceia válasza HZoli87 (#36234) üzenetére


ceia
őstag

Köszi! Eddig nekem az a fogaskerék fel sem tűnt.. :B

        it's more fun to compute

(#36236) Rimuru válasza Steelmanus (#36233) üzenetére


Rimuru
veterán

Köszönöm mindenkinek, már keresetem korábban configban úgy tűnik nem voltam elég figyelmes. :R

Vigyázat, csalok!

(#36237) Visormail válasza Steelmanus (#36233) üzenetére


Visormail
addikt

Ezt raktam el könyvjelzőbe About:config entries, de pl ez a kulcs nincs benne. Van valami ennél hivatalosabb ahol tényleg mindegyik fel van sorolva, vagy találjuk ki alapon megy náluk?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36238) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Na most újból raktam a firefoxot mert volt hogy itt a prohardveren képre kattintottam és össze omlott.De mitől van az hogy a legfrissebb javat is elavultnak látja?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36239) HZoli87 válasza Pityu. (#36238) üzenetére


HZoli87
veterán

Van már nyolcas is, innen lehet letölteni. Mondjuk én is a hetes verziót használom, amíg itt nem frissítik, addig nem telepítem fel az újat.

(#36240) Steelmanus válasza Visormail (#36237) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az a leiras mar elegge elavult, nincs rendszeresen frisitve. Ezt a kulcsot es jelenteset regebben en is hasznaltam modositva, ez ezeket kimentem egy szovegfajlba ezert is tudtam most ajanlani.
En nem tudok frissebbet ajanlani ettol a linktol, sajnos marad a keresgeles manualisan hogy mi mit is jelent.

(#36241) Pityu. válasza HZoli87 (#36239) üzenetére


Pityu.
nagyúr

A francot se érdekel már jó ez a hetes verzió

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36242) Visormail válasza Steelmanus (#36240) üzenetére


Visormail
addikt

Érdekesen állnak hozzá, lehet módosítani, de nem dokumentáljuk.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#36243) Penty


Penty
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a jobb alsó sarokban, ahol a kiterjesztések ikonjai vannak az ikonok sorrendje nem marad meg abban a sorrendben, amit beállítottam, mikor újraindítom a programot?
Mikor nyomok egy jobb gombot és kiválasztom a "Testreszabás"-t, akkor abba a sorrendbe ugranak, amit beállítottam, de egy következő (újra)indulásnál ismét más sorrendben vannak.

Így néz ki induláskor:

Így pedig akkor, amikor rákattintok a "Testreszabás"-ra.

(#36244) ceia válasza Penty (#36243) üzenetére


ceia
őstag

Érdekes, ezt az XP is eljátssza a systrayen lévő kis ikonokkal. Nekem csak három van, és ezeknek csak egyetlen sorrendje amit nem kedvelek, de néha pont úgy jeleníti meg :P

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36245) r-chee


r-chee
őstag

Üdv az Uraknak!

Lenne egy kis megoldandó problémám. 28.0-ás Firefoxit használok, és pár napja az origo.hu oldalon megjelenő írásokat nem tudom elmenteni a könyvjelzők közé. Hiába húzom le bal oldalra a könyvjelzők közé, nem történik semmi.
Fogalmam sincs, hogy köze van-e hozzá, de van a címsorban egy Lego-építőelem szerű ikon a weboldal címe előtt, nem tudom, eddig ott volt-e. Rákattintva azt írja ki, engedélyezem-e a pluginok futtatását az origo.hu-n >> Adobe Flash és Silverlight (ezek amúgy naprakészek), de hiába nyomok allow and remember-t s OK-t, ugyanúgy ott marad.

Böngető újratelepítése után is fennáll a probléma.

Valami ötlet? :U

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#36246) DS39 válasza r-chee (#36245) üzenetére


DS39
nagyúr

a legó elem FF24 óta megvan, az nem hiba. nálam megy a behúzásos könyvjelzőzés (FF 24 ESR), de próbáld meg a csillagra kattintva elmenteni. ha nem oldódik meg a hiba, akkor elsőnek kiegészítők tiltása, ha úgy sem jó, Firefox alaphelyzetbe állítása. (címsor, about:support)

[ Szerkesztve ]

(#36247) D.Orion


D.Orion
veterán

Üdv!
Kérdésem lenne
Elolvastam az összefoglalót és a keresőt is használtam, a megoldás biztos ott van, de ezek szerint béna vagyok. :B

Na szóval, hogyan tudom kimenteni az elmentett oldalakat(könyvjelzők) a firefox-ból, úgy, hogy újratelepítés után vissza tudjam őket importálni. Mondjuk nekem az is elég ha a linkeket kiforgatja egy txt-be.

(#36248) kispx válasza D.Orion (#36247) üzenetére


kispx
addikt

1) a profil mappába a places.sqlite fájlt kimásolod, majd az új telepítésnél a profilmappába másolod.
2) könyvjelzők -> minden könyvjelző megjelenítése (ctrl + shift + b) -> exportálás
3) sync

(#36249) D.Orion válasza kispx (#36248) üzenetére


D.Orion
veterán

Köszönöm.

(#36250) huan


huan
őstag

Sziasztok!
Van olyan kiegészítő,ami automatikusan törli az előzményeket,esetleg amiben be lehet állítani bizonyos oldalakat,hogy csak azokat,illetve csak azokat ne törölje kilépéskor?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.