Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36251) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

meg lehet oldani valahogy h simább legyen az auto scroll? most próbáltam chrome-al és óriási a különbség.. annyival simább, folyékonyabb a firefox akadozó darabosságához képest, mint ha egy őskori meg egy újkori böngészőt hasonlítottam volna össze..

[ Szerkesztve ]

(#36252) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hmm, érdekes ez a java:

A frissítésre kattintva meg ezt dobja:

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#36253) csako válasza Winnie The P (#36252) üzenetére


csako
veterán

A 8-as java továbbra sincs kint a "főoldalon", de a képeden is látszik az oldalsávban egy link, ami leírja az okot, és újabb linket biztosít a letöltésre.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36254) DS39


DS39
nagyúr

btw miért nézegeti ezt a bővítmény ellenőrzőt mindenki? a Mozilla csak és kizárólag a verziószámot ellenőrzi, és ez alapján nevezi sebezhetőnek a bővítményeket, tényleges ellenőrzés úgysincs mögötte. pl. a Flash-ből is három verzió van amit az Adobe hónapról hónapra támogat biztonsági frissítésekkel, a Mozilla szerint csak a legnagyobb verziószámú az ami nem sebezhető. persze..

(#36255) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, tudnátok vmi jó és friss portable ff verziót ajánlani?
Esetleg olyan kéne, ha egyáltalán létezik, amibe már a legfrissebb flash is inkorporálva van.

Erősen lekorlátozott céges gép win 7-el (8gb ram mellett kapott egy szép 32bites rendszert :U ), alapértelmezett az internet explorer, letöltöttem mellé az új ff-et, de a rendszergazda jelszó hiányában erősen lekorlátozott, nem engedi frissíteni a flasht és állandóan károg emiatt+nem menti a jelszavakat.

Ezért most szeretnék egy portable csomagot összeállítani magamnak pár fontosabb programmal.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36256) Chili7


Chili7
őstag

Sziasztok!

Egy ideje a tab mix plus minden egyes indításnál le van tiltva, hiába engedélyezem újra és újra. Már frissítettem mindent. Mitől lehet ez?

köszi: CHL

(#36257) Winnie The P válasza DS39 (#36254) üzenetére


Winnie The P
őstag

Talán azért mert van. Egyébként meg hamarabb rájön az ember hogy valami nem naprakész, és akkor frissít. Mert a telepített kiegészítők "saját maguk" a frissítés kiadása után jóval később csinálják ugyanezt meg.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#36258) DS39 válasza Zirowe (#36255) üzenetére


DS39
nagyúr

így tudod berakni a flasht a portable firefox-ba: [link]

Winnie The P: szvsz ezen kár "aggódni", ha vmi nem azonnal naprakész. ha vmelyik nem frissül csak 3 nap múlva, vagy te magad csak 6-7 nap múlva teszed fel manuálisan, nem történik semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#36259) huan


huan
őstag

(#36260) csako válasza Zirowe (#36255) üzenetére


csako
veterán

Firefox
Flash

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#36261) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Köszönöm mind kettőtöknek, működik rendesen. :R:)

A másik kérdésem, hogy hogyan tudnám átvinni az otthoni pc-m profilját a portable-be?
Próbáltam a sync opciót, de a portable a pc kódjára azt írja, hogy hibás.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36262) Zirowe válasza Zirowe (#36261) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Elvileg most elfogadta az átmásolást.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#36263) Matthewus válasza huan (#36250) üzenetére


Matthewus
őstag

Üdv! Rosszul működő kiegészítők vannak csak erre a célra, ezeket nem ajánlom. Az előzményeket a Firefox is tudja automatikusan törölni, Ctrl+Shift+Del és ott be tudod állítani. Ha 1-2 oldalról van szó, akkor azokat nyisd meg privát ablakban vagy ezt a kiegészítőt telepítve, egy privát lapfülön.

(#36264) huan válasza Matthewus (#36263) üzenetére


huan
őstag

Köszönöm! :R

(#36265) VásRló


VásRló
tag

Hi

A Firefox egyszer csak gondolt egyet, és furán indult... vmi ablakot dobott fel, hogy helytelenül lett leállítva, meg ilyesmi, de nem tudom pontosan, mi volt. A lényeg, hogy törölt minden kiegészítőt. Beleértve a Scrapbookot amin volt egy csomó mentett weboldal, és aztán újra felraktam a Scrapbookot, de nem hoz be semmi mentést. Azt is törölte.. Lehet valamit tenni?

(#36266) Winnie The P válasza DS39 (#36258) üzenetére


Winnie The P
őstag

Nem aggódtam, csak szeretem a gépet biztonságba tudni, mivel nem csak én használom.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#36267) Chili7


Chili7
őstag

Hello!

Nem tudja senki, hogy miért kell minden firefox indítás után újra engedélyeznem a tab mx plus bővítményt?

(#36268) Kékes525 válasza huan (#36259) üzenetére


Kékes525
félisten

selectivecookiedelete

Ez nem teljesen az, de cookie-ra jó.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36269) medium84


medium84
aktív tag

Belehet azt állítani, hogy a Firefox a wifit, az Explorer meg a lant?

(#36270) Kékes525


Kékes525
félisten

Ezt az oldalt a Firefox 28-as letiltott kiegészítőkkel sem tudja normálisan megjeleníteni, nem tudom beírni az azonosítót, a megfelelő mezőbe. [link]

Mi lehet a gond?

Az Opera 20-as viszont igen.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36271) DS39 válasza Kékes525 (#36270) üzenetére


DS39
nagyúr

bár nem ezt a Firefox verziót használom, de nálam megy.
süti és gyorsítótár törlése volt?

(#36272) Kékes525 válasza DS39 (#36271) üzenetére


Kékes525
félisten

Most nem, de elég rendszeresen szoktam. Pár nappal ezelőtt volt.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36273) Kékes525 válasza DS39 (#36271) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, lejárt a szerkesztési időm. Töröltem a cookiekat, a cache-t és a továbbfejlesztett helyek adatbázisát. Változatlanul rosszul jeleníti meg az oldalt, a mezők elvannak tolva.

Hoppá, elfelejtettem, hogy a Windows DPI 150%-ra van állítva. Ez szokott ilyet csinálni. :W

Mérges vagyok a Microsoftra, mert még mindig nem tudja kezelni még a saját programjain belül sem rendesen a nagyobb DPI-t. :(( Ha 100%-ra állítom akkor nagyon sok programban mikró betűk vannak (24'' képernyőn) :W Ha nagyobbra, akkor a fentihez hasonló problémák léphetnek fel.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36274) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Hello!

Az ask.com módosította a Firefox alapértelmezett keresőt. vissza állítottam ez alapján. Újraindítás után, ugyan úgy az ask.com lesz az alapértelmezett kereső, és a gyors kereső is.
Mit kellene még állítanom?

(#36275) Kékes525 válasza RaPiDsHaRe (#36274) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem a Hitman Pro leszedte, a maradékot is leszedi. 30 napig ingyenes teljes tudással. Ha még az ask.com az alapértelmezett kereső, akkor a keresősor elején a kereső ikonra bal egérgomb klikk és kiválaszthatod az alapértelmezett keresőt. Ha ez sem használ akkor Add to Search Bar -ral bármilyen keresőt felvehetsz egy oldalról, vagy Search hozzáadhatsz egy keresőt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36276) TigerCat válasza RaPiDsHaRe (#36274) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Állítsd alaphelyzetbe a Firefoxot. Az sem segít?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36277) Kékes525 válasza TigerCat (#36276) üzenetére


Kékes525
félisten

Az biztosan segítene, de az túl drasztikus.

@RaPiDsHaRe: Ilyenek megelőzősére érdemes a FEBE -et használni. Az elmenti a teljes profilet. Én minden nap elmentettem vele és ha valamilyen probléma adódik amivel nem tudok mit kezdeni, akkor az utolsó jó működőre visszacserélem és minden OK.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36278) ceia


ceia
őstag

Nekem mostanában néha ezt próbálja meg a tűzróka. (27.01) Nem szoktam engedni. Az automatikus frissítés letiltva, akkor mi lehet?

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36279) Matthewus válasza ceia (#36278) üzenetére


Matthewus
őstag

Valami kínai IP. Én a Comodoban a beépített WebBrowser szabályt használom a böngészőkhöz, így nem dob fel rá semmit.

(#36280) ceia válasza Matthewus (#36279) üzenetére


ceia
őstag

Kínai :Y Ez meg hogy lehet? A 26.0 nem csinált ilyet. Hogy kell megnézni, hogy nekem milyen szabály szerint működik a Comodo tűzfal? Amit írtál megtaláltam, de még mások is vannak alatta.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36281) Matthewus válasza ceia (#36280) üzenetére


Matthewus
őstag

Application Rules fülön megkeresed a firefox.exe-t, arra dupla klikk, Use Ruleset mellett a legördülő menüből kiválasztod a Web Browsert. A Comodo topikjában biztos segítenek a Tűzfal beállításában.

(#36282) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem érzem ezt a firefoxot múltkor még panaszkodtam hogy 1gb is eszik a memóriából most meg nyitva van vagy 19 lap és csak 780 megát eszik :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36283) ceia válasza Matthewus (#36281) üzenetére


ceia
őstag

Köszönöm! Értem, hogy a Use a Predefined Policy-t kell választani, és ott választható a WEB. De így, ahogy most van, nem jó? Mert a rókát úgyis le akarom cserélni.

Nem értem, a PH az előző képet a beillesztés gombbal linkként tette be, a mostanit ugyanúgy csináltam, de ezt már nem.. :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36284) ceia


ceia
őstag

Ha megnézem jobbklikkes menüből copy image location-nel, az elsőnél odaírta a végéhez, hogy .thumb a másodikhoz meg nem.
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-04/18/121044_uarnhj0hwdbuofih_ceia-comodo-policy.thumb.png
http://prohardver.hu/dl/upc/2014-04/19/121044_gxxqor9o0wwjnlho_ceia-comodo-policy-fox.png
Csak azt nem értem, hogy ha mindent ugyanúgy csináltam, miért..? Magától dönt a kép mérete alapján? :F
Ez oké, ha kifér a kép ide, nem kell hogy link legyen. De ez láthatólag nem fért ki, mert össze van nyomva, csúnya a kép.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36285) mikk2000


mikk2000
őstag

Helló!

Tán már harmadjára csinálja az FF, úgyhogy mondom ez már kellemetlen.

Van a felső sáv, ahol található a weboldal cím és ahol bele is lehet írni, meg az ikonok (vissza/előre/letöltések stb). Na most ezek az ikonok már vagy harmadjára tűnnek el, és hát nem kellemes mindig újra odarakni őket, csak a noscriptnek van 3 ikonja amit használok és még van egy pár. Tapasztalt ilyet más is? Valamelyik új FF verzió óta lehet, mert ilyen gondom régebben nem volt.

(#36286) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Pár napja megszűntek működni az RSS feedjeim.
Frissíti őket, de nem kattinthatók a címek egyikben sem.
Mi okozza a dolgot?
Nightlym van.

(#36287) netpeti98 válasza FoxiestFox (#36286) üzenetére


netpeti98
addikt

A Nightly folyamatosan változik, az is lehet, hogy pár óra múlva frissül és megoldódik a probléma. Ha stabilabb teszt verziót akarsz, akkor inkább az Aurórát ajánlom.

(#36288) FoxiestFox válasza netpeti98 (#36287) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Pár reboot és cookie ürítés megoldotta végül.

(#36289) Gizmo94


Gizmo94
veterán

Sziasztok,

Egy ideje a gépemen a Firefox alatt minden webes szöveg így jelenik meg. Ha görgetek, egyes sorok megjavulnak, mások szétesnek, de éktelen szenvedés és idegesítő. Másik böngésző alatt nem jelentkezik a hiba, de nem szívesen mondanék le a róka használatáról. Sejtelmem sincs mi okozhatja a hibát és hogyan javíthatnám ki. Minden segítségért thx, mert már idegbajt kapok.. :)

(#36290) #81999360 válasza Gizmo94 (#36289) üzenetére


#81999360
törölt tag

CTRL+0?

(#36291) Gizmo94 válasza #81999360 (#36290) üzenetére


Gizmo94
veterán

Semmi hatása a jelenségre... :(

(#36292) mikk2000 válasza Gizmo94 (#36291) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez a tipikus betűszétesés, amivel mindig küzdünk, nem értem ha a többi böngésző tud normálisan működni, ez miért nem.

Újabb verziókkal ez használható megoldás: [link]

(#36293) #81999360 válasza Gizmo94 (#36291) üzenetére


#81999360
törölt tag

Akkor hardweres gyorsítást próbáld meg kikapcsolni, és/vagy VGA drivert frissíteni.

Szerk: Vagy #36292.

[ Szerkesztve ]

(#36294) DS39 válasza #81999360 (#36293) üzenetére


DS39
nagyúr

pontosan, ki kell kapcsolni a hardveres gyorsítást, akkor semmi ilyen nem lesz, egyik update után sem.
amúgy sincs sok haszna hw gyorsításnak a Firefox esetén, a CPU-t nem kíméli jobban, a GPU-t használja inkább de abból is igen finnyás fajta, a legtöbbnél vagy fagyást okoz vagy ilyen renderelési hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#36295) Gizmo94 válasza #81999360 (#36293) üzenetére


Gizmo94
veterán

Köszi mindkettőtöknek. :)

Közben sajnos kipróbáltam a Firefox alaphelyzetbe állítását, ami leszedett minden add-ont, kiegészítőt, ezáltal ugyan a szövegszétesést megjavította, cserébe viszont csinosan buktam vagy 300 könyvjelzőt, és az összes mentett jelszavamat, ami nem volt kevés. Örök hálám ennek a szarnak. Bár amikor közölte, hogy megpróbálja visszaállítani, ebből tudhattam volna, hogy ez eleve sikertelen lesz.. :/ Így is történt.. Természetesen a Windows 7 rendszervisszaállítás sem hozott vissza semmit, így ezt jól elintéztem... Szerencsére az asztali gépemen megvan minden, aktuális módon, így majd felülírom azzal és meglesz újra.. Utána majd tolom neki ezt a HW gyorsítás kikapcsolást, köszönöm még egyszer a segítséget mindenkinek. :)

DS39:Bakker, tényleg. :DDD Na, akkor visszapakolászom a dolgokat..

[ Szerkesztve ]

(#36296) DS39 válasza Gizmo94 (#36295) üzenetére


DS39
nagyúr

Alaphelyzetbe állításkor a Windows Asztalra kimenti régi profilt úgy ahogy volt, tehát meg kell legyen mindened ;)

[ Szerkesztve ]

(#36297) Predator2 válasza Kékes525 (#36277) üzenetére


Predator2
addikt

A FEBE-be valakinek működik az, hogy feltöltse a box-ra a mentett dolgokat?

Illetve menyire megbízható ez? Inkább az ember másolja manuálisan a profil mappát?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#36298) ceia


ceia
őstag

XP alatt, GT240 vga-val még sosem láttam ilyen betűszétesést, egyik Firefox-szal sem, bekapcsolt hardveres gyorsítással :C

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36299) DS39 válasza ceia (#36298) üzenetére


DS39
nagyúr

még jó, XP-n nincs ClearType :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36300) Vakegérke válasza DS39 (#36299) üzenetére


Vakegérke
veterán

Már hogyne lenne? Anno el is dugtam a progit, 2 mega nem foglal helyet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.