Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35051) netpeti98 válasza need (#35043) üzenetére


netpeti98
addikt

Ugyan nem engem kérdeztél, de első tippre Smart Shopperr.

(#35052) HZoli87 válasza Wasp91 (#35048) üzenetére


HZoli87
veterán

Akkor kapcsold ki a dinamikus pufferelést.

(#35053) Wasp91 válasza HZoli87 (#35052) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ki volt kapcsolva eddig. De írtam is, hogy ha kikapcsolom nem működik rendesen, betölt egy darabig a videó utána megáll és nem tölt tovább, csak ha beletekerek vagy frissítem az oldalt.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#35054) HZoli87 válasza Wasp91 (#35053) üzenetére


HZoli87
veterán

Akkor rakj fel egy régebbi Flash Playert vagy állítsd vissza alapra a beállításokat (YTC) és próbáld meg úgy. Nálam nem jelentkezik a hiba, legújabb Flash (12.x) és DASH kikapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#35055) need válasza netpeti98 (#35051) üzenetére


need
addikt

nyomok 1 próbát.. :R :R :R

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#35056) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

Mostanában a firefoxom megbolondult. Az indexen ha megnyitok egy cikket, a cikk a képernyő bal szélén nyílikmeg, az eddigi közép helyett. Az oszkar.comon nem tudok válaszolni az üzenetekre, mert hiába nyomok rá a válaszolok gombra, nem csinál semmit. Google képkeresénél detto. A ph hozzászólásnál sem működnek a smilek gomjbai. Újraindítás nem segített...
Tegnap sok lap volt megnyitva és a flash vidó szaggatott. Egy i5 és 8gb ram nehogy már kevés legyen
Mi lehet a gond? 26os verzó van fent.
Talán a 5ös verzió óta egyre szarabbakat adnak ki, egy ideje pl rendszeresen összeomlik a flash :((( Váltani nem szeretnék, több, mint 10 éve ezt használom és megszoktam a gombokat, a működését, ami nekem tökéletesen megfelel.

(#35057) zoli62


zoli62
addikt

A kiterjesztések ellenőrzése nem jelzi, hogy van frissebb Flash Player.Másnál sem?

(#35058) Steelmanus válasza Dr V (#35056) üzenetére


Steelmanus
addikt

Eloszor probal ki hogy kikapcsolod a Vedett modot. Mozilla blog: Flash Player-hibák a Firefoxban

(#35059) Dr V válasza Steelmanus (#35058) üzenetére


Dr V
őstag

Megvan. Majd kiderül, h jó lett e a flash.
Viszont a gombok még mindig rosszak.

(#35060) Ablakos


Ablakos
őstag

Frissült a java és annyira biztonságos, hogy semmilyem beállítással nem indulnak az appletek. Hiába engedélyezem, java konzolban minimumra leveszem a security beállítást, de ez fogad:

Mit lehet tenni?

(#35061) Rota


Rota
tag

Sziasztok.
Nálam sem a flasht sem a Javat nem kezeli. Adobe flash 12. van fenn , de nem kezeli. A Javat automatikusan tiltja le , ahogy eddig is most viszont nem indítja ha kell, pedig ----rá kérdezés az aktiválásra---- van beállítva... Tegnap kezdődött ez.....
Már újra raktam, szűz állapotban is ezt csinálta...

Explorer működik rendesen...

(#35062) kispx válasza Rota (#35061) üzenetére


kispx
addikt

Frissítsd a Javát. A Flash-t meg én sem értem.

[ Szerkesztve ]

(#35063) kispx válasza zoli62 (#35057) üzenetére


kispx
addikt

Nálam:

(#35064) BullZeye válasza HZoli87 (#35054) üzenetére


BullZeye
veterán

Youtube centernél ki van lőve nekem dinamikus pufferelés, vagyis nincs kipipálva, viszont minden második videónál jelen van, lehet máshol is kikapcsolni?

(#35065) HZoli87 válasza BullZeye (#35064) üzenetére


HZoli87
veterán

YTC beállítások között a Lejátszónál és a Külső Lejátszónál lehet beállítani, de ezzel szerintem nem mondtam újdonságot neked (böngésző, Flash és a YTC is stabil verzió). Nálam nincs vele gond, összes videót végigtölti. Olyan szokott lenni, ha néha előre vagy hátra ugrok, akkor onnan újra elkezdi letölteni a végéig (szerintem a cache memóriába irányítása miatt).

[ Szerkesztve ]

(#35066) Rota válasza kispx (#35062) üzenetére


Rota
tag

a java mellett továbbra i ott van figyelmeztetés.
Flash-: felraktam egy 11.9.... est de így sem jó ráadásul figyelmeztet, hogy lejárt. Ugyan akkor ha a firefoxon belülről indítom a flash frissítést akkor , ugyan azt akarja letölteni de az nincs az Adobe oldalon hiszen, ott már 12 -es érhető el.

Ha ez így megy tovább, akkor megszokom a crome- ot...és maradok, érezhetően gyorsabb, is csak van egy két funkció, ami hiányzik.

[ Szerkesztve ]

(#35067) TigerCat válasza Ablakos (#35060) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Java biztonság minimumra véve és ezt is jelöld be:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35068) netpeti98 válasza Dr V (#35056) üzenetére


netpeti98
addikt

Véletlenül nincs letiltva a JavaScript?

(#35069) DS39 válasza zoli62 (#35057) üzenetére


DS39
nagyúr

a flash bővítmény. nem kell hogy jelezze. a kiegészítőid frissességét ellenőrzi.

egyébként elég hülye megfogalmazás ez a kiterjesztés, mert kiegészítőkezelő amit megnyitsz, kiegészítők letöltése menüpont van, és amit telepítesz, azt kiegészítőnek hívják, még is kiterjesztések menüpont alá kerül.

[ Szerkesztve ]

(#35070) Ablakos válasza TigerCat (#35067) üzenetére


Ablakos
őstag

Óh :R

(#35071) DS39 válasza kispx (#35063) üzenetére


DS39
nagyúr

érdekes hogy ez a plugin check oldal a legfrissebb kivételével mindent sebezhetőnek ír, nálam a hosszan támogatott 11.7-es flash van fent, arra is. [link]

kipróbáltam a 12-est is, annál is megvan az a YT bug, hogy ha kicsiből full screenre váltok, a hang megakad egy pillanatra.

(#35072) Caldera


Caldera
aktív tag

Segítséget kérnék az alábbi kérdésben.
A megnyitott oldalak fülei eddig a címsor alatt voltak, és most fölé került (valószínűleg a gyerek ügyködött valamit). Egyszerűen nem találom, hogy hol vagy hogyan lehet vissza alá tenni? :F

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#35073) DS39 válasza Caldera (#35072) üzenetére


DS39
nagyúr

valószínűleg csak frissítette a böngészőt, ahol ez már alapértelmezett fent van.
címsorba beírod: about:config (enter-t nyomsz) -> majd rakeresel azon a lapon erre: browser.tabs.onTop -> és false-ra állítod.

[ Szerkesztve ]

(#35074) netpeti98 válasza Caldera (#35072) üzenetére


netpeti98
addikt

Valószínűleg nem volt frissítve a böngésző, és most frissített, ugyanis időközben elrejtették ezt az opciót. Van rá megoldás:[link] :)

(#35075) Caldera válasza netpeti98 (#35074) üzenetére


Caldera
aktív tag

Igen ez az. Mindkettőtöknek köszönöm a gyors segítséget. :R

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#35076) ceia válasza netpeti98 (#35074) üzenetére


ceia
őstag

Én is köszönöm, most már a tabok vannak a böngészőablak felet - na így az igazi FF :C

        it's more fun to compute

(#35077) Vakegérke válasza DS39 (#35073) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nekem egyáltalán nincs szükségem fülekre. El lehet tüntetni?

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35078) Rimuru válasza Vakegérke (#35077) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem kiegészítő nélkül nem. Én Vimperatorral oldom meg, de ez sokkal többet ad hozzá böngészőhöz mint egyszerű tab eltüntető. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#35079) Vakegérke válasza Rimuru (#35078) üzenetére


Vakegérke
veterán

Régebben nem voltak fülek, a fene megette. Legalább választhatnék, hogy kell, vagy nem. Na mindegy.
Köszönöm a választ. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35080) DS39 válasza Vakegérke (#35079) üzenetére


DS39
nagyúr

mindig voltak fülek, ha több lap volt nyitva, vagy alul vagy felül. :U

(#35081) #99546112


#99546112
törölt tag

Üdv!

Lehet áttérek chrome-ról FF-ra. A kérdésem az, hogy mivel minden jelszóm chrome-ban van szinkronizálva, ide hogyan tudom áthozni őket, tehát értem ezt úgy, hogy onnan lekéri az adatokat (jelszó felhasznév). Ha jól emlékszem lehet ilyet. De hogy? :)

Köszi!

(#35082) kispx válasza #99546112 (#35081) üzenetére


kispx
addikt

(#35083) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Megtudná valaki mondani pontosan mire jó ez a kiegészítő? ;)

[ Szerkesztve ]

(#35084) Dr V válasza netpeti98 (#35068) üzenetére


Dr V
őstag

Már néztem és frissítettem, de a java deployment toolkitre sebezhetőt ír ki, ill letiltás vagy a rákérdezés az aktiválásra a választható.
Most hogyan tovább?

(#35085) DS39 válasza Dr V (#35084) üzenetére


DS39
nagyúr

a JAVA és a JavaScript nem ugyanaz. átlag böngészéshez előbbire nincs szükség (nálam hónapok óta nincs telepítve), utóbbi viszont fontos hogy ne legyen NoScript vagy hasonló kiegészítőkkel tiltva, mert az befolyásolja a weboldalak működését.

amúgy amit telepítettél Java plugint, akkor van rá szükséged ha használsz olyan oldalt ami ezt igényli. ilyen lehet netbank, chat, webes játék, stb. - egyéb esetben törölhető

[ Szerkesztve ]

(#35086) #99546112


#99546112
törölt tag

Az miért lehet, hogy egy flash játékban recések a betűk?! :S Fel kellett telepítenem a flash-t is még legelőször, mert kiírta hogy nincs fent. (pedig azthittem ebbe is bevan építve, mint a chrome-ba, ott is volt ilyesmi probléma anno és ott a beállításokban (about:xy) ki kellett kapcsolni az alap flasht, mert ütközöt a kettő vagy mi volt, nemtudom, itt is van-e ilyen és azért ütközik?!) Szóval van tippteket miért lehet ez?!

(#35087) DS39 válasza #99546112 (#35086) üzenetére


DS39
nagyúr

a Firefoxban nincs alapból flash player, így ha telepítesz hozzá egyet az adobe oldaláról, nem fog ütközni semmivel. btw lehet a játékban a betűk alapból ilyenek. :)

(#35088) #99546112


#99546112
törölt tag

Nem, mert chrome alatt simák, jól néznek ki. :/

(#35089) Dr V


Dr V
őstag

A flash megint összeomlot... Ha majd hazaérek, csinálok egy tiszta telepítést.

(#35090) DS39 válasza #99546112 (#35088) üzenetére


DS39
nagyúr

a böngésző ill. a flash hardveres gyorsításának ki-be kapcsolgatásával próbálkozhatsz. valamint ha egy flash objektumra kattintasz jobb gombbal a menüben lehet quality-t állítani, tedd high-ra.

(#35091) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Firefoxra van valamilyen kiegészítő, ami a youtube megjegyzéseket (annotations) autómatán ki tudja kapcsolni?
Esetleg adblock vagy noscript képes lehet rá?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#35092) csako válasza Immy (#35091) üzenetére


csako
veterán

YouTube Center tud ilyet + még sok mást is.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35094) Eternitys válasza Immy (#35091) üzenetére


Eternitys
aktív tag

Van: Smartvideo-for-youtube
A beállításokban a "Hide annotations by default"- pipa be.

(#35095) TigerCat válasza Eternitys (#35093) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Bakker, ez kib...szott jó!
Köszi szépen!
:R

Ezek lettek:

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35096) Immy válasza TigerCat (#35095) üzenetére


Immy
őstag

Egy noscript meg ghostery még befért volna :)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#35097) TigerCat válasza Immy (#35096) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem elég az AdBlock?
Ez a kettő mehet mellé?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35098) DS39 válasza Immy (#35091) üzenetére


DS39
nagyúr

elég egy sort felvenni adblockban hozzá. ( ||youtube.com/annotations_ )

TigerCat: a noscript-et nem ajánlom, mert alapból mindent tilt és egy átlag user felrakja, majd jön sírni hogy nem megy ez meg az az oldal FF-szal, és hogy ez milyen szar böngésző.

[ Szerkesztve ]

(#35099) HZoli87


HZoli87
veterán

Asztali böngészőben mappákba rendezett könyvjelzők a telefonon is (Android) úgy fognak megjelenni Sync után?

(#35100) Syl válasza HZoli87 (#35099) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.