Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) HZoli87 válasza #59070464 (#35250) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem használok Ubuntut, így linuxos Firefoxot sem. De nem hinném, hogy különbözne.

(#35252) Andris837


Andris837
senior tag

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de a beépített jelszókezelő mennyire biztonságos otthoni környezetben? Tehát kb. rajtam és az asszonyon kívül nem tud hozzáférni senki.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#35253) HF77


HF77
senior tag

heló
Böngészésnél ezt írja ki, és sok oldalra nem enged fel (nem olyanokra..) :
The requested Web page has been blocked by your system administrator.
Please contact your system administrator for further information.

mi lehet a gond..??
köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#35254) kispx válasza Andris837 (#35252) üzenetére


kispx
addikt

Állítsd be egy mesterjelszót (beállítások -> biztonság)

NewmanHD (#35250)
Semmivel sem különbözik.

(#35255) csako válasza HF77 (#35253) üzenetére


csako
veterán

Hol böngészel? Mert a szöveg szerint a rendszergazda blokkolta azokat az oldalakat...
Ha otthon: Beállítások --> Speciális --> Hálózat --> Firefox kapcsolatának megadása --> Beállítások --> És ha nincs proxy, akkor a Nincs proxy-nál legyen a pötty. Ha itt így volt eddig is, akkor tűzfal beállítások, vírusirtó beállítások között lehet a hiba.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35256) HF77 válasza csako (#35255) üzenetére


HF77
senior tag

meló..!!
akkor azért..?
pl a freemail-re enged fellépni, a citromail-ra nem!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#35257) csako válasza HF77 (#35256) üzenetére


csako
veterán

Akkor azért :D

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35258) Braddock válasza #59070464 (#35248) üzenetére


Braddock
őstag

Linuxon (Xubuntu, Ubuntu Gnome) és XP-n használom. Mindenhol így lehet szinkronizálni. Nem olyan egyszerű, mint Chrome-ban. Mind a 3 mezőt ki kell töltened.

(#35259) dredbiro


dredbiro
senior tag

Erre valaki ?

Good hunting,STALKER !

(#35260) adamssss


adamssss
veterán

Agyam eldobom már ettől az ff-től. Mi a rákért van, hogy elkezdek nézni egy hosszabb videót (pl mobilarena tv adást), és 4 percet betölt és mikor eléri a betöltött időt nem hajlandó tovább tölteni, hanem csak az f5 segít... Valami tipp?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#35261) HZoli87 válasza adamssss (#35260) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez a YouTube-féle dinamikus pufferelés. Néha jó, néha nem. YouTube Center kiegészítőt javaslom, abban kitudod kapcsolni ezt, és rendesen végigtölti a videókat.

(#35262) #59070464


#59070464
törölt tag

Ha a desktop gépen fent van az AdBlock Plus és a telefonnal syncelem a böngészőt, akkor az normális, hogy az addons-okat nem szinkronizálja? Amennyien nem és telefonra is töltök le addonst, akkor az Android újrahúzása után le fogja syncelni az addonsokat, ahogy a desktop böngésző is megteszi?

[ Szerkesztve ]

(#35263) Rimuru válasza #59070464 (#35262) üzenetére


Rimuru
veterán

Normális, nem is érhető el az összes kiegészítő telefonra. Egyébként úgy vettem észre hogy eléggé be tudják lassítani (legalábbis telefonon jobban érezhető mint gépen).

Vigyázat, csalok!

(#35264) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Kaphatnék én is választ erre?

Újra kellett tennem a firefox-ot, mert be volt lassulva, és mindig összeomlott. Uninstalláltam, majd regcleanerrel leszedtem a maradék fájlokat. Újratettem kb 5 napja, de állandóan szórakozik valami miatt, pl: a sütiket nem engedélyeztem, vagyis a gmailbe emiatt nem tudtam belépni. Rákerestem a neten, hol lehet ezeket a sütiket engedélyezni a firefoxba, de nekem olyan menüpont nincs, mint amit leírtak! Nagy nehezen rájöttem hol van ilyen süti beállítási lehetőség, és elvileg engedélyezve vannak a sütik. Mégis ezt írja ki minden egyes gmail bejelentkezésnél:
Problémát észleltünk az Ön cookie-beállításaival. Engedélyezze a cookie-kat

Győződjön meg róla, hogy a cookie-k engedélyezve vannak... - végig nem írom le mit írnak. A lényeg, hogy a cookie-kat már töröltem is, de semmi változás. Inkognitóba állítottam a böngészőt, és úgy működik rendesen. Mi lehet a probléma?

A youtube-os videoknak is ha rájön az öt perc, nincs hang, csak megy a video. Aztán újraindítom a gépet, és a hiba megszűnik.

Remélem tudtok segíteni

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35265) adamssss válasza HZoli87 (#35261) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi egyelőre egy cache törléssel megoldódott. Amúgy a jövőben terveznek valami normális szinkronizációt az ff-het mert ez a sync nem a legtutibb, mondjuk egy chrome-hoz viszonyítva...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#35266) kispx válasza Satyricon (#35264) üzenetére


kispx
addikt

A súgó -> hibakeresési információknál lévő "Fontos, módosított beállítások" részről egy képernyőmentést tudnál mutatni?

(#35267) HZoli87 válasza adamssss (#35265) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem tudok róla. Jelszavakat és a könyvjelzőket szoktam szinkronizálni vele, erre tökéletes. Beállítások módosítását szeretem magam megcsinálni.

(#35269) DS39 válasza adamssss (#35265) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem felesleges. az FF profilt kimásolja az ember, az bármilyen desktop platformra használható lesz. csak bemásolod friss os és ff telepítés után, és mint a régin, megy tovább minden.

bár azt megoldhatnák hogy csak a kiválasztott könyvjelző mappát szinkronizálja, akkor még használnám is.

[ Szerkesztve ]

(#35270) adamssss válasza kispx (#35268) üzenetére


adamssss
veterán

Nem hangzik rosszul. Amúgy nekem is csak a jelszavak, meg a könyvjelzők, illetve a bővítmények kellenek. Mást én sem szeretnék szinkronizálni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#35271) Rimuru válasza DS39 (#35269) üzenetére


Rimuru
veterán

De telefonra, tabletre nem jó.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35272) miku84


miku84
tag

Egész jó ez a privoxy az adblock plus helyett.
Viszont jó lenne, ha pl. a hufilter -t le tudnám fordítani privoxy- s formátumban.
Vannak erre scriptek, de sajnos nem sikerült. (http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1974461)
Nincs meg vkinek véletlenül a hufilter, v. az ajnász privoxy kompatibilisen?

köszi!

(#35273) kispx válasza miku84 (#35272) üzenetére


kispx
addikt

Easylist nem jó? Nem sok reklám jelenik meg vele. Még a magyar oldalakon sem.

(#35274) DS39 válasza Rimuru (#35271) üzenetére


DS39
nagyúr

nyilván nem. desktop "méretű" weblapokkal, és csak pc-n használható kiegészítőket úgysem tudnék mit kezdeni. a sok m.-os weblapot meg max másik mobil eszközzel szinkronizálom le (pl. opera mini), pc-vel semmiképp. a Firefox amúgy is a lista végén kullog a mobil böngészők piacán. a saját OS-ük is jelenleg elég nagy bukta, nem fejlődik semmit, piaci részesedésük a hibahatár alatt van, készülékek se nagyon vannak.

[ Szerkesztve ]

(#35275) Satyricon válasza kispx (#35266) üzenetére


Satyricon
addikt

Hello

Már jó pár fórumra írtam a problémámmal kapcsolatban, többek közt ide is pár napja, de még senki nem írt vissza. Végre van valaki, aki próbál segíteni! :U :R

Szóval itt vannak a képek:

01
02
03
04

Köszi előre is :U

Szerk.: Javítom a linkeket, pill

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35276) kispx válasza Satyricon (#35275) üzenetére


kispx
addikt

Van egy jó pár noname kulcsod, amihez nem találok dokumentációt. Tiltsd le a kiegészítőket. Nézd meg utána, hogy működik-e ha nem akkor egyesével állítsd a kucsokat az about:configban és ellenőrizd:

security.disable_button.opencertmanager
security. default_personal_cert legyen Ask Every Time

Proxyt használsz a net eléréséhez?

(#35277) Satyricon válasza kispx (#35276) üzenetére


Satyricon
addikt

Na letiltottam a kiegészítőket, újraindítottam a ff-t, és ugyanaz a hiba, mint volt. Ezt az about configot hol találom? Ott lehetne beállítani ezeket a dolgokat? :F

Nem értek hozzá, de szerintem nem használok proxy-t. Alap 5megabites T-s netem van, amihez nem szoktam nyúlni, szóval minden alap beállításon van. :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35278) kispx válasza Satyricon (#35277) üzenetére


kispx
addikt

címsorba beírva about:config és egy enter.

Kicsit többet googliztam, nem valószínű, hogy az a kettő db kulcs okozza.

(#35279) Satyricon válasza kispx (#35278) üzenetére


Satyricon
addikt

Ok, azért módosítom hátha. Sok veszteni valóm nincs! Viszont nagyon érdekes, hogy a firefox újratelepítéskor nem a megszokott beállításokat alkalmazza :F

Am mire érdemes állítani ezt a két kulcsot? Szóval mit írjak be melléjük?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35280) miku84 válasza kispx (#35273) üzenetére


miku84
tag

De, jó. Bár enélkül is elég sok minden reklámot blokkol, de épp azért szerettem volna a hufiltert, mert az épp a magyar oldalakat tudja, viszont az easylist meg nagyrészt olyanokból áll, amit sose fogok megnézni és emiatt fölöslegesen van a blokkolási listában és lassítja a böngészést.

Különben a privoxy- val az Adblock Plus - os 5 msp helyett kb. 1 msp alatt indul és alapértelmezett szűrővel is sokmindent blokkol:)

(#35281) Satyricon válasza kispx (#35278) üzenetére


Satyricon
addikt

Lejárt a szerkesztési idő

Nem szóltam, sikerült módosítani. Fél-1 órán belül írok, sikerült-e elhárítani a hibát. :U

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35282) kispx válasza miku84 (#35280) üzenetére


kispx
addikt

Emellett megvan a privoxynak az az előnye, hogy nem egy memleakes addon. Pár nappal ezelőtt próbáltam ki újra az Adblockot és 300 MB alá sose ment a memóriahasználat (kiv. indulás) és elég gyakran elérte az 500 MB memóriahasználatot, ami azért volt érdekes mert szaggatott mellette FF és mindenre lassan reagált.

> "emiatt fölöslegesen van a blokkolási listában és lassítja a böngészést."
Emiatt ne félj, nem lassítja.

[ Szerkesztve ]

(#35283) Ryder62


Ryder62
őstag

Na jó, most lett elegem ebből a szarból.

Állandóan lefagy másodpercekre random, összeomlik, soha nem úgy működik ahogy kéne.

Minden verziószámmal jön egy újabb hiba de ez betette a kaput hogy nem lehet már normálisan netezni sem mert fagy (nem válaszol kb fél óránként egyszer eljátssza. yt videók leállnak, hang leáll, minden ko.)
Megyek áttérek chrome-ra. 2008 óta használom a tűzrókát de ez amit művelnek az utóbbi időben, ez a szerencsétlenkedés már az utolsó idegszálamat tépkedi.

Hazajövök fáradtan és egy nyomorult videót nem tudok megnézni yt-n mert leáll a ff vakarni a tökeit.

(#35284) TigerCat válasza Ryder62 (#35283) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem hiba nélkül müxik, pedig kiegészítők is vannak telepítve...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35285) genndy válasza Ryder62 (#35283) üzenetére


genndy
addikt

YouTube szarakodás sokkal inkább flash probléma, mint FF...
Én kb. 4-5 éves profilomat viszem folyamatosan, kiegészítőkkel, és jó, stabil.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#35286) Satyricon válasza kispx (#35278) üzenetére


Satyricon
addikt

Sajna nem sikerült elhárítani a hibát :(

Szerinted ha újra uninstallálom, majd regcleanerrel leszedem a maradék fájlokat, plusz a program filesből kiszedem az ott maradt fájlokat(ha maradtak), majd újra felteszem a legújabb verziót, mekkora az esély, hogy rendesen fog működni a böngésző? Vagy van még valami, amivel lehetne próbálkozni?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35287) DS39 válasza Satyricon (#35286) üzenetére


DS39
nagyúr

a profilt töröld. ha azt nem törlöd semmi értelme az újratelepítésnek.
de előtte nyomhatsz egy alaphelyzetbe állítást is. (01-es számú képeden látszik ez az opció)

[ Szerkesztve ]

(#35288) Ryder62 válasza genndy (#35285) üzenetére


Ryder62
őstag

Akkor fagy le yt mikor a firefox is behal.

Tehát a kettő összefügg.

Am meg van egy laptop és jéé ott is nem válaszolgat random. :U

[ Szerkesztve ]

(#35289) Steelmanus válasza Ryder62 (#35288) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem lehet hogy akkor fagy le a Firefox amikor a YT fagy le a flash miatt?
Nem tudom milyen W X oprendszert hasznalsz, Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Műveletközpont\Megbízhatóságfigyelő mit mutat?

(#35290) Satyricon válasza DS39 (#35287) üzenetére


Satyricon
addikt

Khmmm a profilt hogy lehet törölni? :DDD Én a firefoxhoz csak annyira értek, hogy download helper, meg böngészés, azt kész. Semmi beállításhoz vagy ilyesmihez nem értek :N

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35291) kispx válasza Satyricon (#35290) üzenetére


kispx
addikt

súgó -> Hibakeresési információ -> A Firefox alaphelyzetbe állítása
Ekkor a régi profilodat az asztalra menti.

vagy
Elmész a FF profil mappájában és egy a fájlokat törlöd.

[ Szerkesztve ]

(#35292) DS39 válasza Satyricon (#35290) üzenetére


DS39
nagyúr

amit feltöltöttél, 01-es számú kép (korábbi hsz-ed), oda megint elmész a Firefoxban, és mindent megtalálsz. :)

vagy amit kispx írt. :))

[ Szerkesztve ]

(#35293) Visormail válasza Ryder62 (#35288) üzenetére


Visormail
addikt

A flash player protected mode-ját letiltottad már?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35294) Satyricon válasza DS39 (#35292) üzenetére


Satyricon
addikt

Srácok. Azt elfelejtettem írni, hogy a firefox-ot alaphelyzetbe állítottam, és úgy se volt jó. Van 1 olyan érzésem, hogy b...va vagyok, és ezzel így kell élnem, míg újra nem teszem a win7-et. :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35295) kispx válasza Satyricon (#35294) üzenetére


kispx
addikt

Pale Moon portable alatt is jelentkezik a hiba?

(#35296) #59070464 válasza DS39 (#35287) üzenetére


#59070464
törölt tag

Az komolyan elofordulo hiba megoldas FF-nal, hogy a profilomat (konyvjelzo, jelszavak, stb.) nullazzam? Ez igen kenyelmetlen lenne egy jol belakott akar csak fel eves profil-nal.

(#35297) DS39 válasza #59070464 (#35296) üzenetére


DS39
nagyúr

a könyvjelzők meg még pár dolog megmaradnak az alaphelyzetbe állítás során.

(#35298) kispx válasza #59070464 (#35296) üzenetére


kispx
addikt

Nem. A profil reset amiket felsoroltál menti. A kiegek/sync/beállításokat viszont törli. (Amiből baj lehet). Könyvjelzők/jelszavakból nincs baj.

A profil mappa "tartalmával" szokott a baj lenni. A program filesban lévő firefox mappa tartalma csak verziónként szokott változni, így azt babrálni nincs értelme. Továbbá a registryt sem érdemes FF hiba esetén babrálni, mivel nem sok köze van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#35299) Satyricon válasza kispx (#35295) üzenetére


Satyricon
addikt

Ezzel tökéletesen működik a gmail :K

Am ez mi lenne? Egy külön böngésző lenne a firefoxtól? :F

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#35300) kispx válasza Satyricon (#35299) üzenetére


kispx
addikt

Valójában (majdnem) ugyanaz. Kicsit régebbi, dobták a régebbi processzorok támogatását és még egy pár dolog.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.