Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36301) DS39 válasza Vakegérke (#36300) üzenetére


DS39
nagyúr

jó van, de alapból nincs bekapcsolva, és őszintén szerintem annak idején senkinek nem hiányzott ez, hogy bekapcsolja és ilyen "színesek" legyenek a betűk. (ami CRT-n baromi olvashatatlan, LCD-n okés, de ott sem szép)

[ Szerkesztve ]

(#36302) ceia válasza DS39 (#36299) üzenetére


ceia
őstag

Ja, vagy úgy.. Akor majd ezt is ki kell kapcsolni, ha egyszer 7-em lesz.. :D
Nekem ilyen, nem színes.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36303) w.miki


w.miki
veterán

Nem megy a JAVA.
Hiába telepítettem fel (már 2.-ra) a jre7u55-t, amikor meg akarok nézni egy filmet (vidto.me) Click here to install Java üzenet fogad. :(
Ez mitől lehet szerintetek?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36304) DS39 válasza ceia (#36302) üzenetére


DS39
nagyúr

ez mondjuk egy kép (a wiki weboldalán is), ezt nem módosítja az oprendszer, viszont az olyan gépelt szöveg, mint ez a hsz az már oprendszer és böngésző renderelési kérdés. pl Win7-en kikapcsolt FF hw gyorsítással a Firefox nekem tökéletes, míg a Chrome gyengébb. Linuxon meg a Chromium betűit olvashatóbbnak tartom. :D

[ Szerkesztve ]

(#36305) ceia válasza DS39 (#36304) üzenetére


ceia
őstag

Meg tudnád mondani, te hová írtad be? Mekkora betűméret, milyen típus? Mert akkor én is kipróbálnám :R

(#36303) w.miki Ha jól néztem, nekem SE 7 U21 van, és azzal megy.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36306) DS39 válasza ceia (#36305) üzenetére


DS39
nagyúr

az a kép, a ClearType-ről szóló wikipédiás cikkből van, de ha Win7-et használ az ember, standard bekapcsolt ClearType-pal, akkor csak annyit kell tenni hogy a Nagyító-val (gyári program) ráközelítünk a különböző weboldalakon található szövegekre, és így látszik.
de ez kikapcsolható, ha vkinek nem tetszik, ill. registry-ben valamennyire paraméterezhető.

[ Szerkesztve ]

(#36307) DS39 válasza w.miki (#36303) üzenetére


DS39
nagyúr

máshol megy? ill. 32 bitest telepítettél? (Firefox-hoz, Chrome-hoz azt kell, még 64 bites rendszeren is)

(#36308) ceia válasza DS39 (#36306) üzenetére


ceia
őstag

Nekem is be van kapcsolva a betűsimitás, de az ilyet csinál, szintén nem színes. Wordpadba írtam be, és Painttel nagyítottam fel. A betű MS Sans Serif, 16-os méret. Akkor ez nem cleartype, ugye?

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36309) DS39 válasza ceia (#36308) üzenetére


DS39
nagyúr

na igen, ez volt a jó megoldást, aztán vmi okos kitalálta hogy legyen "színes" a betűk élsimítása :U

pl Win7-en kikapcsolt CT-vel, de élsimítással ilyen, mint anno XP-n:

[ Szerkesztve ]

(#36310) Kékes525 válasza Predator2 (#36297) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon megbízatható, ha jól konfigurálod, az pedig elég könnyű. Nagyon sokszor használtam már. :K A Box.net funkcióját viszont nem használtam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#36311) mikk2000


mikk2000
őstag

Win7 alatt a cleartype-ot egész szépen lehet finomhangolni szövegminták alapján, nekem az agyonvastagított karakter nem igazán jön be.

(#36312) -Nándesz-

A képen látható probléma szerintetek miért van? Gyakorlatilag betű nem jelennek megteljesen.
Ez csak firefox alatt jön elő. Ha kijelölöm a szöveget akkor rendben jön, de az oldal követező frissítésénél nem minden esetben, de legtöbbször megint ilyen (az oldalon megjelenő szövegek egy része csak, nem az egész ).

Bármilyen lapon előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#36313) Gizmo94 válasza DS39 (#36304) üzenetére


Gizmo94
veterán

Tökéletes lett a róka Win7 alatt a kikapcsolt hw gyorsítással, mégegyszer köszi a tanácsot. Szépen visszamásoltam a dolgaimat az asztali mentésből, és azóta minden a lehető legjobb. Igen időszerű volt, mert már rendesen szétrongyolta az idegeimet a szövegszétesés. :) Egyébként lehet, hogy placebo hatás, de mintha gyorsabb is lenne és kevesebb memóriát zabálna a Firefox.. Mindenesetre roppant elégedett vagyok vele thx again. :)

-Nándesz-: Pont, mint nekem volt, ugyanaz a jelenség. Olvass vissza pár posztot az én linkelt képemig, nekem is itt segítettek, lejjebb le is van írva a megoldás a hw gyorsítás kikapcsolása, még képet is linkeltek pirossal karikázva, hogy hol mit kapcsolj ki.:)

Görgess a #36292, #36293, #36294 kommentekre. Mikk2000, Sspot, és DS39 segítettek a bajon. :R

[ Szerkesztve ]

(#36314) -Nándesz- válasza Gizmo94 (#36313) üzenetére

Köszi. Lusta voltam visszaolvasni. :DDD
De akkor így már meg is oldódott.

(#36315) w.miki válasza ceia (#36305) üzenetére


w.miki
veterán

Nem lett jó sehogy :(
Chrome alatt elindul...
Nem lehet, hogy FF-ben valahol ki van kapcsolva a JAVA?
Ha igen, hol tudnám állandóra bekapcsolni?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#36316) Gizmo94 válasza w.miki (#36315) üzenetére


Gizmo94
veterán

De. Firefox tiltja a java-t, a sebezhetősége miatt. Eszközök, kiegészítők, bővítményeknél tudod engedélyezni.

(#36317) RexpecT


RexpecT
addikt

660MB és csak egy facebook oldal van nyitva(nem játék). Ennyire azért ne takarékoskodjunk a memóriával....

(#36318) tdk.112


tdk.112
aktív tag

Firefox after Australis: here is what may be next

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#36319) ceia válasza w.miki (#36315) üzenetére


ceia
őstag

Bocs, lehet hogy akkor nekem is ki van kapcsolva.. A bővítményeknél választható, hogy mindig aktiválva legyen, vagy kérdezzen rá, és nekem az utóbbin van, meg piros háromszögben felkiáltójel is van nála.
Na, eddig ez fel sem tűnt, nekem nem is megy most a Java..? Mert akkor nagyon nem kellhet, hiszen minden működik :U

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36320) schumy1


schumy1
aktív tag

Ide írom mert
végűl is ennél jelentkezett.

A következő a problémám. Egyik napról a másikra jelentkezett ez a
jelenség.
Xhamster honlapon nem látom a videók kicsinyített képét és megnyitni se
tudom mert azt jön be hogy a keresett oldal nem található.
Gondoltam flash baja van, de újtaraktam mind a flasht mind a Firefoxot,
IE-t, lefuttattam spybot, awast vírusírtót de semmi változás. Mobilon
tökéletesen megy az oldal, pc-n úgy is ha mobilnetet megosztom a géppel.
Nem tudom mi lehet. Digi netem van, de mondom ez egyik napról a másikra
jelentkezett, se robot se vírus sincs. IE böngészőn se megy. Ne
mondjátok hogy próbáljam ki a Chrome-ot mert ez nem megoldás. Diginet
wifin megosztva mobillal, és úgy is megy te hát nem az van hogy
korlátozott volna a Digi.
Találkoztatok már ilyennel?

(#36321) Gizmo94 válasza ceia (#36319) üzenetére


Gizmo94
veterán

Így van, neked most alapból nem megy a java, csak ha egy weblap alkalmazása igényelné, hogy fusson, akkor a beállításnak megfelelően rákérdezne, hogy engedélyezed-e a futását. Nem sok minden használja már weben, néhány régebbi chatnál választható pl. a java bővítmény, ezért nem látod, hogy alapból nem engedélyezett a runtime. :)

schumy1: Nekem nem volt ilyen gondom, de ha IE-n is fennáll a probléma, akkor nyilván nem a róka lesz a bűnös, hanem a net vagy valami egyéb.

[ Szerkesztve ]

(#36322) TigerCat válasza tdk.112 (#36318) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Egyelőre nem ítéljezem. Majd meglátjuk...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36323) TigerCat válasza tdk.112 (#36318) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem figyeltem, dupla lett, bocsánat!

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#36324) ceia válasza Gizmo94 (#36321) üzenetére


ceia
őstag

Oké, köszi. Akkor én le is szedem, úgysem kell, mert eddig sehol sem jött rá kérdés és minden ment mindenhol. Minek lógjon a rendszeren..

        it's more fun to compute

(#36325) Dorian


Dorian
félisten

Sziasztok!
Youtube letöltő ill. vlc által értelmezhető formátumra konvertáló bővítmények közül melyik az ajánlott?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#36326) medium84


medium84
aktív tag

Be lehet azt állítani, hogy a Firefox a wifi, az Explorer pedig a LAN internet kapcsolatát használja?

(#36327) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Mitől van az hogy a firefoxba nem tudok írni ,pár perce még minden rendesen működött,se szöveg mezőbe se sehova nem ír,de minden másban explolerben vagy bárhol máshol a gépen tudok írni.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36328) ceia válasza Pityu. (#36327) üzenetére


ceia
őstag

Azt hiszem, valami olyan program van megnyitva, ami bezavarja. Csukj be minden mást, akkor elvileg meg kell javulnia.. mintha már nekem is lett volna ilyen régen, még FF3-mal.

        it's more fun to compute

(#36329) Pityu. válasza ceia (#36328) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi meg oldottam ,ez a játék kavart be neki Red Orchestra 2 Heroes of Stalingrad.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36330) Vakegérke válasza Pityu. (#36329) üzenetére


Vakegérke
veterán

Döntsd el, hogy harcolsz, vagy böngészel. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#36331) ceia válasza Pityu. (#36329) üzenetére


ceia
őstag

Igen, már emlékszem, nekem is egy játék volt! :)

        it's more fun to compute

(#36332) Pityu. válasza Vakegérke (#36330) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Amúgy is elég fos játék,és még a firefoxot is ki akasztotta,nem csak engem :)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36333) Debilon válasza Pityu. (#36332) üzenetére


Debilon
addikt

mi köze a játéknak az FF-hez?

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#36334) Pityu. válasza Debilon (#36333) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Ezt ne tőlem kérdezd hanem a játéktól,mikor nyomtam az R gombot hogy újra töltse a fegyvert kidobott az asztalra és előhozta a futtatás ablakot :D

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36335) Bjørgersson válasza Pityu. (#36334) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Win gomb + R = futtatás, legközelebb ne nyomkodj mindent össze-vissza. :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36336) Pityu. válasza Bjørgersson (#36335) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nem nyomkodtam össze vissza :)

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#36337) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valahogy azt meg lehet oldani hogy ha nyílik egy új ablak, mondjuk egy pop up window, mint pl ha rákattintok itt a fórumban valaki nevére, akkor ahhoz az ablakhoz nyíljon egy lapfül is.

Operában találkoztam ilyennel. Az ablak maga nem új lapfülön nyíljon, hanem csak jelenjen meg egy lapfül is a főablakban.

Ha viszont meg lehet oldani, hogy az összes pop up nem új ablakban, hanem csak simán új lapfülön jelenjen meg az még királyabb lenne!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36338) Rimuru válasza Apollyon (#36337) üzenetére


Rimuru
veterán

Ilyenre gondolsz?
Preferences -> General -> Open new windows in a new tab instead

Vigyázat, csalok!

(#36339) Apollyon válasza Rimuru (#36338) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az be van pipálva, de az új ablakok új ablakban nyílnak meg, nem pedig új tabon. Én pedig azt szeretném, hogy az új ablakok is csak egy tabon jelenjenek meg.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36340) Rimuru válasza Apollyon (#36339) üzenetére


Rimuru
veterán

Hát akkor nem tudom mit módosítottam még hozzá mert nekem új fülön nyílnak meg. :F

Vigyázat, csalok!

(#36341) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ha megnyitok 3 oldalt a könyvjelző eszköztárról (fb, 9gag, prohardver) kb. 10-15 másodpercig tart. Ha közben kattintanék vagy mást csinálnék, akkor a böngésző megakad, not responding. Ráadásul ilyenkor még a netrádiók is megakadnak, nem csak a flash, hanem winamp alatt is.
Ez baromira idegesítő, amikor 120 megás netem van, nem értem miért ilyen lassú minden?
A gép egy hete lett újra telepítve, Win8.1 és FF28. Ugyanezt csinálta Win7-el is.

Ötletek?

[ Szerkesztve ]

(#36342) Apollyon válasza #54715584 (#36341) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Bár én nem windowst használok, a beágyazott youtube videóktól (ha több, mint 2 van egy oldalon) ugyanezt csinálja amit írtál, szétfagy az egész. Megoldást nem találtam rá, ez egy flash, vagy plugin container bug lesz. Ha a folyamatok közül kilövöm a plugin container-t, akkor magához tér a FF is.

(#36340) colomb2: Ha középső gombbal nyitom, akkor nekem is, én viszont a popup ablakokra gondolok. Pl. ha egy userre BAL egérgombbal kattintok, akkor ugye kis ablakban jelenik meg. Tehát az kéne, hogy ne nyíljon meg kis ablakban, hanem ez is új lapon, vagy ha nem lehet megoldani és mindenképpen megnyílik kis ablakban, akkor egy lapfül is nyíljon mellé.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36343) #54715584 válasza Apollyon (#36342) üzenetére


#54715584
törölt tag

Tényleg az akasztja meg. Most megnyitottam olyan oldalakat, ahol nincsenek youtube videók, és megy rendesen.

(#36344) Rimuru válasza Apollyon (#36342) üzenetére


Rimuru
veterán

Én se középsővel nyitom meg, viszont este fáradtan már nem jutott eszembe about:config alatt merre induljak, nálam ez így van. Igaz nem én állítottam át, a vimperator magától (okosan) megoldja.
browser.link.open_newwindow.restriction;0

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#36345) Apollyon válasza Rimuru (#36344) üzenetére


Apollyon
Korrektor

...és valóban ez a megoldás, most már nincs popup, minden új tabon nyílik! Köszi szépen!

(#36343) monstre: Azt még hozzátenném, hogy csak flash videók esetén van ez, HTML5-nél nem.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36346) #54715584 válasza Apollyon (#36345) üzenetére


#54715584
törölt tag

A youtube-os videók azok alapból flash-esek, nem? Nem igazán tiszta ez a flash-html5 dolog :)

[ Szerkesztve ]

(#36347) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Sorry, rossz topic.

[ Szerkesztve ]

(#36348) Apollyon válasza #54715584 (#36346) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Be lehet állítani hogy flash helyett a HTML5-öt használja. Van erre FF kieg. is, de ha én pl letörlöm a rendszerről a flasht, akkor alapból HTML5-ben mennek a videók, már ahol támogatott.

Nem is kell flash, mert a HTML5 van annyira jó youtubeon, hogy én nem vettem észre a különbséget. Persze mondjuk egy indavideónál már nem úszod meg flash nélkül.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36349) Rimuru válasza #54715584 (#36346) üzenetére


Rimuru
veterán

about:addons -> bal oldalt plugins -> beállítod a flash-re (vagy akár az összenél, nekem úgy van) hogy "ask to activate". Telepíted ezt a kiegészítőt és utána egy kattintásra el tudod indítani a kívánt bővítményt.

Vigyázat, csalok!

(#36350) #54715584


#54715584
törölt tag

Köszi mindkettőtöknek :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.