Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35701) kariad válasza DS39 (#35699) üzenetére


kariad
senior tag

Igen bosszantóan elcseszték :((

Már feladtam és visszatettem a 26, de a (portable) verziót, amit ceia javasolt!
Amit te linkeltél az még csak a 24 ver. az milyen mitől jobb? előny hátrány?

(#35702) kariad válasza Steelmanus (#35700) üzenetére


kariad
senior tag

Köszi! Ha elkap az unalom és nyugalom újból megbrobálom! ;)

(#35703) DS39 válasza kariad (#35701) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, feature-ök szempontjából kevesebb van benne (ami jelen esetben előny, mert nincs benne a bug sem), de a 26-ossal szemben az előnye hogy a 26-os már nem kap biztonsági frissítést csak az új verzió telepítésével, ez pedig anélkül is, ezért is a neve a hosszan támogatott kiadás (esr).
(lényegében mint az IE-nél megszokott, nem verzióváltásonként kapod meg patcheket, hanem rendszeres időközönként adott verziójú szoftverhez)

(#35704) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok!
Lehet nem ide tartozik,de.megkérdem!
ff böngészöt használok és google a kezdőoldalam. Régen volt olyan a bal felső sarokban,hogy térkép,képek,videok,de már régóta eltünt!
Ezt valahogy vissza lehet varázsolni?
köszönöm a segítséget és.elnézést,ha.nem idevaló a.kérdésem

(#35705) DS39 válasza Daszkalosz19 (#35704) üzenetére


DS39
nagyúr

sehogy. a google megváltoztatta főoldalát. most a 9 kis négyzetre kattintva jönnek ezek a lehetőségek elő.

(#35706) Visormail válasza Daszkalosz19 (#35704) üzenetére


Visormail
addikt

Én még továbbra is a jó régi gyári firefox kezdőoldalt használom [link]

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35707) kariad válasza DS39 (#35703) üzenetére


kariad
senior tag

Értem, köszi :R

(#35708) TigerCat válasza Visormail (#35706) üzenetére


TigerCat
nagyúr

De rég láttam, köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35709) zoli62 válasza Visormail (#35706) üzenetére


zoli62
addikt

Szerintem nincs is azzal semmi baj. :)

(#35710) ceia


ceia
őstag

Nekem üres lap, de a háttérszínt a (fehér alatti) legvilágosabb szürkére állítottam. Szinte sosem kezdek kereséssel, ezért ne csúfoskodjon ott a gugli már induláskor. Persze nem a logója nem tetszik, de a megítélése sokat romlott a szememben az utóbbi időben - és nem a kereső miatt, mert annak most is a legjobb. Hát igen, a Youtube miatt főleg, mert behozták a pluszt, és azóta sem kommentelni, sem feltölteni nem tudok többé. (a plusz meg nem kell)
Más: Az új design, vagyis hogy a windows ablak felső része nem látszódik, és helyette van a menü gomb, csak win7-től működik? Vagy a 26-os még nem ilyen? Nekem XP-n megvan az ablak felső része.

        it's more fun to compute

(#35711) DS39 válasza ceia (#35710) üzenetére


DS39
nagyúr

ha a menüsort elrejted, és a füleket felülre helyezed akkor lesz firefox gomb, úgy foglal a képernyőből el a legkevesebb helyet a böngésző kezelőfelülete.

[ Szerkesztve ]

(#35712) ceia válasza DS39 (#35711) üzenetére


ceia
őstag

Kösz, kipróbáltam! A kék ablakfelső maradt, csak arra tette ki a FF gombot és a tabokat.. inkább marad ahogy volt :N

        it's more fun to compute

(#35713) DS39 válasza ceia (#35712) üzenetére


DS39
nagyúr

biztos teljes méretben volt az ablak? rég használtam már XP-t, de akkor a firefox pont úgy használható volt, hogy van a ff gomb és mellette sorakoztak a tabok. (ahogy most a win 7, és 8-nál is)

mondjuk mindegy, max 2 hónap és úgy is cserélheted le az XP-t ;]

[ Szerkesztve ]

(#35714) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Valami letöltésvezérlő plugin van, amivel le tudok tölteni egyszerre mappaszerkezeteket is? Amikor egy mappát listáz a szerver, és ott több fájl van, akkor kijelölöm mindet, és flashgottal le tudom tölteni, de ilyet szeretnék letölteni most:
mappa1/fájl1
mappa1/fájl2
mappa2/fájl1
mappa2/fájl2
fájl1
fájl2
fájl3

Ilyen szerkezetet szeretnék letölteni, hogy az almappákat ne kelljen külön-külön.

(#35715) Rimuru válasza ceia (#35712) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezt XP alatt is meg lehet csinálni, én Vimperatorral oldom meg de szerintem userChrome.css-el is megoldható.

utgyuru: DownThemAll! alatt még nem találkoztam ilyennel, de ha mindet megnyitod külön fülön akkor nagyon egyszerű vele (van benne olyan hogy az összes lapról tölthetsz).

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35716) hun005a


hun005a
tag

Nem hiszem el hogy nem lehet ezzel a szarral mit csinálni!
Megáll a böngészés,kiléptetem de benn ragad a memóriában.
Portable verzióval is ugyanaz a helyzet.
Újraindítom letiltott kiegészítőkkel akkor is ua.
Azt sem hiszem el hogy operációs rendszert újra kellene telepíteni egy ilyen köcsög böngésző miatt.

(#35717) ceia


ceia
őstag

(#35713) DS39 Persze, full screen volt, de úgy is volt, ahogy írtad - és én is így írtam. Azaz a felső ablakkeret elejére kitette a FF gombot, és mellé sorban a tabokat - csak két soros volt az egész és alatta a böngészőablak. Csak hát az egész a kék ablakkereten volt, a tabok mellett jobbra ugyanaz a kék ablakkeret folytatódott, ami van az XP-n és úgy hülyén néz ki.Az a gombos menü sem olyan jó, mint a rendes - meg nekem nem jó úgy, hogy a tabok a címsor felett vannak. Csak kiváncsi voltam, XP-n is tudja-e ezt a róka, illetve hogy oldották meg rá. Visszacsináltam arra, ahogy korábban linkeltem képet róla. Így is csak háromsoros az egész - nem olyan nagy baj, 5:4-es monitorom van :P
Az XP-t én nem cserélem le még sokáig, majd ha lesz jobb nála, vagy ha DX10-11-es játékokkal akarok játszani. Lesz még olyan is, de egyelőre sok a bepótolnivaló régi játék. :D
(#35715) colomb2 Hú, ez nagyon rideg.. én ennyire nem tudok, és hát enyire minimalon már nem is igazán tetszik. De köszi a tippet :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35718) DS39 válasza ceia (#35717) üzenetére


DS39
nagyúr

sokáig jó volt, de mára már elavult, minden tekintetben, és "rendes" 64 bites verziója sincs, ami miatt 4+ GB RAM kezelése nincs, a MS terméktámogatásának megszüntetésével a jövőben kiadott programok kompatibilitása is meg fog szűnni. több magos proci kezelésben is elmarad az újabbaktól.
arról nem is beszélve, hogy a biztonsági hibák foltozása nélkül nem igazán lesz ajánlott netezésre.
de persze a Te döntésed :)

abban mondjuk igazad van, hogy 5:4-es monitoron nem zavaró a felső menü, 16:9-en már "drága" az a plusz hely ;)

[ Szerkesztve ]

(#35719) ceia válasza DS39 (#35718) üzenetére


ceia
őstag

Ezekkel tisztában vagyok, de ha az utcára kimész, már nem vagy biztonságban, fejedre eshet valami egy házról, vagy egy ámokfutó a járdára hajthat.. Nem fogok pont az XP miatt aggódni :N
A széles monitoroknak még a látványa is taszít, remélem mindig lesz legalább 16:10-es (pl. 1680x1050). Nálam az a keskenység elviselhetőségének végső határa. Amúgy szerintem a 4:3 lenne az ideális (1600x1200) kár, hogy a HD mánia eltöröl minden értelmes felbontást.

        it's more fun to compute

(#35720) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!

Az erről az oldalról származó videókat nem játsza le a firefox. Mi lehet a baj? A legújabb flash van telepítve.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#35721) DS39 válasza ceia (#35719) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ebben igazad van, bármi megtörténhet. csak gondoltam leírom, de már tudtad :))

a 16:9 nekem bejön, csak azt utálom hogy a filmek, videoklipek manapság már ez alá mennek, és így is fekete csík a kép 2/3-ada :DDD

[ Szerkesztve ]

(#35722) Sátán44


Sátán44
addikt

Segítsetek pls!

Mp4 fájlt szeretnék lementeni, de a firefox az oldalon belül megnyitja automatikusan és elkezdi lejátszani. Hol tudom átállítani, hogy mentés másként jöjjön elő?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35723) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok! Ezt itt is meg kell kérdeznem, mert FF alatt történt a jelenség, hátha valaki tapasztalt már hasonlót a legfrissebb kiadással.

(#35724) Sátán44 válasza Sátán44 (#35722) üzenetére


Sátán44
addikt

Ami nálam a megoldást hozta:
media.windows-media-foundation.enabled False értékre állítottam.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#35725) Magany


Magany
tag

Sziasztok, tegnap telepitettem a 27.1 es verziot es ma reggel ez a latvany fogadott inditas utan... Minden eltunik, kezdolap. lonyvjelzok. letoltesek. Nem tudom mi lehet a gond, valakinek valami otlete?

(#35726) ubyegon2 válasza Magany (#35725) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Úgy láccik nem volt jó 5let oldalára állítani a monitort. :)

(#35727) Magany válasza ubyegon2 (#35726) üzenetére


Magany
tag

Hat nem, az egy mobiltelfon kepe. Csak igy tudtam megoldani hogy lathato legyen mirol is van szo.

(#35728) netpeti98 válasza Magany (#35727) üzenetére


netpeti98
addikt

Print screen ;)

[ Szerkesztve ]

(#35729) ceia


ceia
őstag

(#35720) alienpapa Nekem megy. (nem új flash és nem új fox) Ha van flashblokkolód, akkor kapcsold ki és úgy nyisd meg az oldalt.
(#35726) ubyegon2 Én meg azt hittem, hogy ajtó :D

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35730) DS39 válasza Magany (#35727) üzenetére


DS39
nagyúr

print screen + paint vagy képmetsző használata javallottabb ilyen esetekre :)

[ Szerkesztve ]

(#35731) csako válasza ubyegon2 (#35726) üzenetére


csako
veterán

:C

Magany: Valamiért kiürült a profilod vagy azt tudom elképzelni, hogy egy újat hozott létre mellé... itt nézd meg hány profil mappa van, illetve a böngészőn belül lecsekkolhatod azt is, hogy van-e a könyvjelzők visszaállítására lehetőség: Ctrl + Shift + B --> Importálás és mentés --> Visszaállítás és válassz egyet, ha van.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35732) TigerCat válasza csako (#35731) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nálam legalább 1,5 éve megy a Firefox Sync. Így nem kell vacakolnom könyvjelzőkkel, jelszavakkal, beállításokkal. Erősen javasolt a használata. Talán az ilyen esetekkor is egyszerűbb az élet. Törli a profilt, újra beállítja a Sync-et és mehet tovább a móka...
Bár inkább az az érdekes, mitől törlődik? Nem lehet, hogy valami rendszer karbantartó alkalmazás garázdálkodott olyan helyen, ahol neki nem lett volna szabad?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35733) Lapajbacsi


Lapajbacsi
aktív tag

Pár hónapja szinte használhatatlanná vált a Mozilla nálam. (természetesen, folyamatosan frissítem) 32 bites Xp-n használom. Sok éve telepítve, van a kiegészítők közt elég nagy a kupi, de szerintem nem ettől van a gondom, mert próbáltam pure-módban is (minden kieg letiltva) és akkor is marad a probléma. Ami a következő. Irtózatos sok memóriát zabál (független attól mennyi lap van megnyitva, hanem úgy néz ki ahogy az idő megy, minden egyes művelethez használt memóriát nem üríti hanem halmoz) és kb a 2 giga elérésekor, behal. Vagy eleve kifagy és ki kell lőni, vagy nem fagy ki csak éppen szétesik a kép, nem látszik már szinte semmi, ekkor is csak a kilövés a megoldás. Újraindítás után megint míg el nem ér másfél két giga ram használatot, addig jól működik.
Fórumokat böngészve találtam nagy nehezen erre valamit. Egy kieg, valami script, ami betett egy olyan menüpontot, hogy "clear cache", természetesen a világon semmi hatása...

(#35734) netpeti98 válasza Lapajbacsi (#35733) üzenetére


netpeti98
addikt

Hozz létre tiszta profilt.

(#35735) kariad


kariad
senior tag

Lehet, hogy bagatel kérdés, de, hogy tudom beállítani, hogy a lapok alul nyíljanak meg! Hiába húzogatom a szerkesztővel! így

(#35736) Nkboy válasza kariad (#35735) üzenetére


Nkboy
senior tag

Én erre a Tab mix plus kiegészítőt használom.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#35737) Magany válasza csako (#35731) üzenetére


Magany
tag

A lehetoseget felkinalja de nem allitja vissza a konyvjelzoket. A leiras szerint ha jo helyen jatram nincs olyan mapa ott

(#35738) Visormail válasza kariad (#35735) üzenetére


Visormail
addikt

A címsorba about:config majd a browser.tabs.onTop értéke legyen false.

Magany: mert nem kapcsoltad be a rejtett fájlok mutatását.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35739) Matthewus válasza Magany (#35737) üzenetére


Matthewus
őstag

Profilmappa egyszerű megtalálása: címsorba írd be ezt: about:support, majd a Profilmappa sornál kattints a Mappa megjelenítése gombra. A bookmarkbackups mappába vannak a könyvjelző mentések.

(#35740) Magany


Magany
tag

Sziasztok, ez is megvan.... es most hogyan allapithatom meg hogy mi a gond. Valaki venne a faratsagot hogy elmagyarazza nekem mint kezdonek mit kell megnezem mert nem szeretnek szaladgalni mas utan. En szeretnem megoldani a problemat. Most itt tartok

(#35741) Magany


Magany
tag

A problema tovabra is jelentkezik, ketszeri hazomszori megnyitas utan megnyilik rendesen az oldal.....

(#35742) DS39 válasza Magany (#35740) üzenetére


DS39
nagyúr

a bookmarkbackups mappába ha belenézel és van sok .json fájl, akkor nincs nagy gond, mert nagy valószínűséggel vissza tudod állítani a könyvjelzőidet. Ha vannak benne fájlok, ezt a mappát másold ki magadnak, mondjuk az Asztalra. a másik képen tapasztalt probléma miatt én csinálnék egy Firefox alaphelyzetbe állítását. a Hibakeresési lap jobb felén találod, ami épp takarva van. ezt követően ebből a mappából állítsd vissza a könyvjelzőkezelőben (ctrl+shift+b) a könyvjelzőidet. (a kimásolt mappára azért van szükség, mert nem tudom hogy alaphelyzetbe állításkor törli-e ezt a backup-ot vagy sem)

(#35743) kariad válasza Visormail (#35738) üzenetére


kariad
senior tag

És lám ott van , ahol kell! Kössszzii! :R

(#35744) Magany válasza DS39 (#35742) üzenetére


Magany
tag

Koszi szepen, ez volt a megoldas... Egyenlore tokeletesen mukodik es joval gyorsabb is lett.....Csinalt egy mappat a regi adatokrol, meghagyjam vagy azt torolhetem?

(#35745) DS39 válasza Magany (#35744) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs mit ;)
ha minden, amire neked szükséged van, megvan az új profilban és működik, akkor törölheted.

(#35746) Magany válasza DS39 (#35745) üzenetére


Magany
tag

Szia. megiscsak van problema. A letoltot fajlokat nem rakja be a total kommanderba a letoltesek mappaba.

(#35747) DS39 válasza Magany (#35746) üzenetére


DS39
nagyúr

hasonló hibát már többen jeleztek itt a fórumon, ez a 27-es verzió bugja. állítsd be hogy mindig kérdezzen rá, és akkor ki tudod választani a kívánt mappát. (valószínűleg a 28-asban már javítják)

[ Szerkesztve ]

(#35748) neooen


neooen
aktív tag

Sziasztok!

Idén többedjére rakom újra a rendszert, de folyamatosan visszatérő problémám (friss rendszeren is ugyan úgy), hogy a Youtube szaggat. Nem vészesen, de számomra zavaróan. Van-e valami "trükkje" a Flash player telepítésének illetve mit lehet ez ellen tenni?!

3 giga ram van a gépben, egy Radeon HD4850-es video kártya és egy Intel 2,4 GHz-es Core2Quad Q6600-as proci és nem SSD :).

Semleges értékelés oka: Az eladott vidokártyán a HDMI bemenet miniHDMI volt, amit én soha nem használtam és fel sem tűnt, hogy az nem a "hagyományos". Ezt nem jeleztem, ami a vevőnek kellemetlenséget okozott.

(#35749) atomjani


atomjani
csendes tag

Ha ez már nem működik, például nálam sem, akkor az about:configban kell beállítást eszközölni. Egy rövid, jól érthető leírás hozzá:
http://pc-kozosseg.com/1/fulek-firefoxban-a-konyvjelzok-ala

Nem minden logikus.

(#35750) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Pár napja telepítettem egy win7-re FF-t Adblock Plus kiegészítővel. A telepítés után megjelent egy nagy ablak, ahol 3 további funkciót is be lehetett kapcsolni az Adblock-ban (pl. webhelykövetés, a másik kettőre nem emlékszem, de akkor felkeltette az érdeklődésemet). Sehol nem láttam még ilyet, de azon a gépen sem sikerült előcsalogatni újra. Ti találkoztatok már vele?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.