Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35851) DS39 válasza joergie (#35849) üzenetére


DS39
nagyúr

címsorba: about:config (enter) -> ott rákeresel erre: browser.newtab.url -> értékét átírod tetszőlegesre. üres oldal esetén: about:blank

egyébként az hogy írták neked hogy kell eltávolítani egyáltalán nem mellékes, ugyanis ha nem törölöd a progit, az általam említett értéket újra át fogja írni a sajátjára.

[ Szerkesztve ]

(#35852) joergie válasza DS39 (#35851) üzenetére


joergie
őstag

erre gondoltam. egyszerű és nagyszerű. köszönöm.
igen, egyetértek, hogy nem mellékes, viszont nem ez volt a kérdés.

vakegérke: nem. őszintén szólva meg se néztem a linket, mert nem gondolom, hogy egy addont kell telepítsek egy ilyen jelentéktelen dolog megváltoztatásához. igazam lett.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#35853) Apollyon válasza Matthewus (#35833) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na végül mégis visszaraktam a flasht, mert kellett másra :D Kipróbáltam amit írtál, de sajnos ez sem segített, úgyhogy szerintem ez már rendszer szintű probléma lesz, nem pedig FF (bár más böngészővel nem próbáltam, nincs telepítve) Köszi azért.)

(#35852) joergie: Hű, azért ott van bőr... Ez egy fórum, ami ingyen van, ingyen segítenek az emberek egymásnak, és illik minden segítségre törekvést megköszönni (ez a minimum, legalább ennyit) és nem elküldeni a fenébe, ha segített a javaslat, ha nem. Aztán majd ne lepődj meg, ha egy ilyen hozzáállással amilyen a Tiéd, majd valaki egyszer bemutat neked és oldhatod meg magad a problémád.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#35854) DS39 válasza Apollyon (#35853) üzenetére


DS39
nagyúr

próbáld ki Chromium-mal is.

(#35855) Rivaul


Rivaul
addikt

Üdv.
Találtam egy maxthon nevű böngészőt s annak egy érdekes opcióját. A könyvjelző eszköztárat lehetőség van benne az asztalra helyezni, így a gyakran látogatott oldalak azonnal indulhatnak a böngésző előzőleges megnyitása nélkül. Ugyan ezt parancsikonokkal is megtehetném de így stílusosabb. Mivel maga a böngésző nem nyerte el a tetszésem így érdeklődnék hogy van-e valami hasonló kiegészítő Ffox-hoz is?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#35856) qdak


qdak
addikt

hello, le lehetne vhogy tiltani ezt a html5 szart ?
ha flash akkor szepen kiteszi full screen be, ennel a ... nal meg ott marad a start menu alul :W igy vaktaba kezelem a videot, kell az ujitas...

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#35857) kispx válasza qdak (#35856) üzenetére


kispx
addikt

Youtube center nevű kiterjesztésnél be lehet állítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett.

(#35858) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan kiegészítő Firefoxhoz, aminek a segítségével le tudom menteni jpg vagy png formátumban az adott olalt? (de nem csak azt amit látok a képernyőn, hanem ami esetleg lejjebb is van)

(#35859) HZoli87 válasza AndrewTdi (#35858) üzenetére


HZoli87
veterán

(#35860) AndrewTdi válasza HZoli87 (#35859) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Köszönöm :R

(#35861) Matthewus válasza AndrewTdi (#35858) üzenetére


Matthewus
őstag

Kiegészítő nélkül: Shift+F2 majd ezt bemásolni a megjelenő parancssorba: screenshot --fullpage

(#35862) qdak válasza kispx (#35857) üzenetére


qdak
addikt

köszi, végre jó lett :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#35863) Predator2 válasza Matthewus (#35861) üzenetére


Predator2
addikt

Nagyon jó a kieg amit linkeltek az előbb de gondoltam kipróbálom a tiédet is.
Nekem ez jött "be":

Mit rontottam el?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35864) Matthewus válasza Predator2 (#35863) üzenetére


Matthewus
őstag

Nekem is van, hogy ez jön fel, ilyenkor kitörlöm, bezárom a parancssort és újranyitom. Normál esetben csak entert kell nyomni a bemásolás után.

(#35865) Predator2 válasza Matthewus (#35864) üzenetére


Predator2
addikt

Megpróbáltam még1x:[link]

Ha jól működni akkor hová ment/mit ír ki stb...?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35866) Matthewus válasza Predator2 (#35865) üzenetére


Matthewus
őstag

Feljön a parancssor felett egy kis ablak a képpel + Mentve ide: elérési út szöveggel. Oda menti nekem, ami be van állítva a beállítások között. Még bugos ez a funkció, most először futottam bele ilyen hibába.

[ Szerkesztve ]

(#35867) Rimuru válasza Predator2 (#35865) üzenetére


Rimuru
veterán

Linuxon tökéletes. ;]

Amúgy ilyesmit kell látnod:

Vigyázat, csalok!

(#35868) DS39 válasza Rimuru (#35867) üzenetére


DS39
nagyúr

Win7-en is, az ESR (24.3.0) verzióval. :)

ez tök jó, köszi hogy említettétek, nem is tudtam hogy ilyet is tud gyárilag. :))

szerk: annyi bug(?) van benne, hogy miután kész, leikszelem ezt a parancssort, utána bármilyen linkre kattintok az adott oldalon, azt külön fülön nyitja meg. (de ha frissítek a lapon, minden link normálisan működik tovább)

[ Szerkesztve ]

(#35869) Predator2


Predator2
addikt

Sokadik próbálkozásra nekem is sikerült. Tényleg elég bugos még.

Azt hol tudom állítani, hogy alapértelmezettként hová mentsen?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#35870) ceia


ceia
őstag

Nekem 27.01-nél (XP) nincs ilyen Shift+F2 parancs. Helyette megtaláltam a menüben a Tools/Web Developer/Responsive Design View nevűt, és ezzel lehet tetszőleges méretű képet készíteni egy oldalról, aztán kimenti png-ben a letöltésnek is megadott mappába. De ez a Ctrl+Shift+M bill.-re van téve.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35871) Rimuru válasza Predator2 (#35869) üzenetére


Rimuru
veterán

Szerintem a helyét nem tudod változtatni (alapértelmezett letöltési mappa), a többi beállítását megnézheted a help screenshot paranccsal.

ceia: Az nem éppen arra van amire használod. :DDD Developer toolbaar néven keresd, XP-n is ott van.

Vigyázat, csalok!

(#35872) gorgo


gorgo
őstag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Kitöröltem egy jelszót a mentett jelszavak közül (emlékszem rá) azért hogy azt következő alkalommal újra megjegyezze azt, és egyben az oldalra navigáláskor be is írja azt előre (eddig valami miatt nem töltötte ki automatikusan, pedig adott webhelyen csak egy felhasználó+jelszót használok). A baj mindössze az, hogy fel sem kínálja a jelszó mentését, és a beállítások menüben ez a menüpont inaktív, azaz nem is tudom beállítani :(

Hol tudom engedélyezni, hogy mentsen jelszavakat a drága... ?

És még egy bosszantó szokása van: vállalati tűzfal mögül netezek, de más böngészővel nem csak a firefox-szal fordul elő, hogy ~5 percenként újra bekéri a proxi jelszót. Kibírnám nélküle. Minden tetves feedback stb. ki van kapcsolva! Komolyan lecserélném ezt a szart, de a többi ennyire sem jó.
THX!

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35873) csako válasza gorgo (#35872) üzenetére


csako
veterán

Eddig én olyat láttam, hogy ha a a böngésző "nem jegyzi meg az előzményeket"-re van állítva az Adatvédelem fülön, akkor nem lehet a jelszavakat sem megjegyeztetni vele. Nem állítódott el véletlenül?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35874) gorgo válasza csako (#35873) üzenetére


gorgo
őstag

Nyert! Köszönöm! :)

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#35875) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

(#35876) TigerCat válasza Misi 007 (#35875) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Lefrissült...
Nem látok változást, rendben működik.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35877) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

sziasztok. szeretném lementeni az összes kiterjesztésemet a beállításaikkal együtt (tehát nem a firefox beállításait, CSAK a kiterjesztésekét). lehetséges?

(#35878) Nkboy válasza Johnny Cage (#35877) üzenetére


Nkboy
senior tag

Lehet: Mozbackup

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#35879) Johnny Cage válasza Nkboy (#35878) üzenetére


Johnny Cage
addikt

ez volt az első amivel próbáltam, ezzel az a gond, hogy vagy lementi (és visszaállítja) a firefox összes beállítását (pont ez az amit nem akarok) vagy elfelejti az addonokét is..

(#35880) Nkboy válasza Johnny Cage (#35879) üzenetére


Nkboy
senior tag

Én úgy nézem, hogy azt is ki lehet választani, hogy mit mentsen le. Meg azt is, hogy mit állítson vissza .

Külön külön még nem próbáltam.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#35881) Johnny Cage válasza Nkboy (#35880) üzenetére


Johnny Cage
addikt

azt lehet külön kiválasztani, hogy lementse e az addonokat könyvtárostul, mindenestül. de ha jól tudom az addonok beállításait a firefox prefs fájljában tárolja.. tehát vagy visszaállítok mindent (pont ezt nem szeretném, mert már épp eléggé meg van zavarodva az FF attól hogy mozbackup-al folyton átpakolásztam a régiekből a konfig fájlokat, meg úgy az egész pereputtyot mindenestül) vagy csak simán átmásolja az addonokat, de a beállításokat elfelejtik. ami elég kellemetlen, lévén hogy van minimum egy tucat must-have addonom, amit elég sokáig állogattam mire megtaláltam a nekem megfelelő beállításokat.. (persze egyenként le tudnám kézzel menteni / eltárolni, mit hova állítottam, de az elég kellemetlen lenne.)

(#35882) Nkboy válasza Johnny Cage (#35881) üzenetére


Nkboy
senior tag

Így már értem!

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#35883) ceia


ceia
őstag

(#35871) colomb2 Nálam nincs Developer Toolbar, sem a View/Toolbars-nál, sem a Tools/Web Developer-nél, azaz sehol a menüben! Lehet hogy azért, mert nekem 26.0 volt fent, és az frissült 27.01-re. :U Mindegy, ahogy leírtam, úgy lehet teljes oldalról képet készíteni kiegészítő nélkül, még ha nem is (csak) arra való.

Különben a frissülés is furcsa volt, hiszen ki volt kapcsolva, de egy kipróbált játék telepítés után és leszedés után is elindította a Firefoxot, alap kinézettel (nem úgy, ahogy nekem be volt állítva) az már gyanús volt, és következő indításkor frissült - ami után még mindig ki volt kapcsolva a frissítés a menüjében! :Y

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35884) zoli62 válasza TigerCat (#35876) üzenetére


zoli62
addikt

Én sem látok lényeges változást, bár én nem szeretem automatikusan frissíteni manuálisra van beállítva.

[ Szerkesztve ]

(#35885) kispx válasza zoli62 (#35884) üzenetére


kispx
addikt

Nincs is sok változtatás benne.

(#35886) Visormail válasza kispx (#35885) üzenetére


Visormail
addikt

Annyi változás van, hogy újra előjött a széteső betűk hiba most már úgy is ha az azure ki van kapcsolva.

Akkor most jött el az ideje ennek [link] most jó.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35887) sanzi89


sanzi89
addikt

Elérhető legfrissebb (28.0) Firefox, az elérhető legfrissebb (12.0.0.77) Adobe Flash Playerrel a következő hibát produkálja a Youtube:

A hiba flash és firefox újratelepítés után, az összes videó esetén fennáll. A videóból bejön 1 képkocka, utána dobja a hibaüzenetet. A IE lejátssza a videókat. Mi lehet a gond?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35888) TigerCat válasza kispx (#35885) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Amikor nyomok egy privát böngészést, akkor nem aktív a címsor. Manuálisan kell belekattintani. Remélem javítják...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35889) kispx válasza TigerCat (#35888) üzenetére


kispx
addikt

Nekem aktív. Viszont nálam youtube html5-ös módjával vannak gondok. Olyan videókat nem akar lejátszani, amit tuti le kéne játszania. Csak a Youtube All HTML5 kiterjesztéssel működnek.

(#35890) sanzi89 válasza sanzi89 (#35887) üzenetére


sanzi89
addikt

Még annyi kiegészítésnek, hogy semmilyen kiegészítő nincs telepítve, hiába állítok felbontást nem megoldás.
Érdekesség, hogy a videó előtt található pár másodperces reklámot lejátssza hiba nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35891) HZoli87


HZoli87
veterán

29-es béta verzióban landolt az Australis felület és az új sync. Magyar verzióban elég sok a nem lefordított szöveg egyelőre, bízunk benne, hogy a végleges verzióig kikupálódik.

MÁS: beépített vírusellenőrzést ezentúl nem lehet kikapcsolni (browser.download.manager.scanWhenDone) és az AZURE renderelést (gfx.content.azure.enabled) sem.

(#35892) TigerCat válasza kispx (#35889) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Azt nem használom, a flash is tökéletes, de baromi idegesítő, ha egy jó funkciót sikerül elb...ni az újabb verziókban. Inkább ez utóbbi akaszt ki, de nem csak a Firefox-nál...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35893) sanzi89 válasza sanzi89 (#35890) üzenetére


sanzi89
addikt

Letöröltem a Flash-t, HTML5 videóként lejátssza a Youtube-ot. Akkor flash probléma lenne? :U

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35894) Visormail válasza sanzi89 (#35893) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor csinálta nálam amikor frissen telepítettem egy gépet és még nem volt beledugva semmilyen füles/hangfal ezért nem találta a hangeszközt. Ahogy bedugtam egy fülest megjavult.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#35895) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Mi lehet a gond?
Pár napja azt tapasztalom, hogy bármilyen oldalra kerülök, hol több kevesebb szó zöldre és kétszer aláhúzottra vált. Ha hozzáérek az egérrel, rögtön valami reklám ugrik fel

Ha a Firefoxot újratelepítem, rendbe jön, de ha a mozbackuppal visszaállítom a könyvjelzőket és a jelszavakat újra előjön. :W Kezdek begolyózni.
Nod32 fut
Hogy lehetne megszüntetni?

Üdv és köszi

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#35896) kispx válasza kőbaltazár (#35895) üzenetére


kispx
addikt

Kiterjesztések között nézz szét. Egy ad-aware programot futtass le. Adware gyanús.

(#35897) sanzi89 válasza Visormail (#35894) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi, ez megoldotta a dolgot!

De most komolyan, be kell, hogy legyen valami dugva a jack aljzatba, különben nem működik a flash alapú Youtube? Ki találta ki ezt a kreténséget?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#35898) embe


embe
nagyúr

Üdv!
Korábban a FF-ot használtam, de egy ideje a Chrome-ra tértem át. Mostanában egyre több hibát (??) vettem észre benne, így felmerült bennem, hogy visszatérek.
Kérdésem, hogy van-e benne olyan opció, hogy a Google fiókkal folyamatosan szinkronizáljon?
Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35899) fradi81 válasza embe (#35898) üzenetére


fradi81
veterán

hello
google fiókkal nem szinkronizál, de megoldható ahogy googlét nézem.

moto g72, Ninebot d28e

(#35900) embe válasza fradi81 (#35899) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.