Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35651) csako válasza headhunter (#35650) üzenetére


csako
veterán

Ugyan nem engem kérdeztél, de milyen beragadt kiegészítőkre gondolsz?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35652) kariad


kariad
senior tag

erre tudtok megoldást?

Bárhol szeretnék letölteni valamit (pl:letoltes.prim.hu/‎) kijön a fájl mentése rákattintok és eltünik az ablak és nem történik semmi!
InternetExp. viszont simán megy a dolog!

Miért lehet ez? :U Mi lehet a megoldás?

(#35653) TigerCat válasza headhunter (#35650) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit!
A kiegészítőknél van eltávolítás gomb. Az elég...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35654) TigerCat válasza TigerCat (#35633) üzenetére


TigerCat
nagyúr

CIB Bank Java problémára kaptam e-mail-ben a banktól.
Hátha kell még valakinek...

A Java segédprogram biztonságos működése érdekében a korábbi tájékoztatásunkban kért beállításokat mindenképpen módosítani szükséges.

A Java Control Panel

1.
Security fülön szereplő beállításnak 'High', vagy 'Very High' értéknek kell lennie. Amennyiben ennél alacsonyabb ('Medium'), kérjük, hogy állítsa magasabbra.

2.
Advanced fülön az Advanced Security Settings részben a Use SSL 2.0 compatible ClientHello format opció NE legyen bepipálva.

Annak érdekében, hogy a CIB Internet Bankot megfelelően tudja Windows operációs rendszert használó számítógépén futtatni, kérjük az alábbi linkeken található teendőket végezze el:

Link 1
Link 2

Kérdés esetén kérjük, hívja CIB24 Telefonos Ügyfélszolgálatunkat a 06-40-242-242 (+36-1-399-8877) telefonszámon.

Köszönettel:
CIB Bank Zrt.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35655) sinick válasza sinick (#32492) üzenetére


sinick
senior tag

Egy fél éves FF 22 (azóta 27) + IE11 + Flash 11.8.800 (azóta 12.0.0.70) problémára ma véltetlenül megtaláltam megoldást.

Előzmények itt: #32481, #32482 és #32492. Azóta kb. hetente egyszer végigtúrtam a fórumokat, hogy van-e valami újabb megoldási javaslat a szokásosokon kívül.

A gond az volt, hogy a BIOS-ban le volt tiltva a hang. :) Visszakapcsoltam és láss csodát flottul megy minden.:)

(Munkahelyi gép, se hangszóró, se füles én meg egy ködös pillanatomban valamikor letiltottam.)

[ Szerkesztve ]

(#35656) pakriksz


pakriksz
őstag

Hogy lehet rábírni ezt a jóképességű böngészőt hogy rendesen renderelje a karaktereket, mint az összes többi böngésző, és nem ilyen szemkifolyatós módon?

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#35657) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Az utóbbi frissítések valamelyikénél történt hogy megváltoztatták a keresési beállítások egyikét amit szeretnék visszaállítani.
Ha több lapot nyitok meg egymás mellett és keresek egy adott szót (F3) akkor jelenleg minden egyes laphoz külön be kell írnom az adott szót.Szeretném visszaállítani ahogy korábban is volt,tehát több lap megnyitása mellett függetlenül attól hogy melyik lapra ugrok át mindig ugyanazt a szót keresse a böngésző. :K
Tudja valaki a megoldást? ;)

(#35658) csako válasza creed33 (#35657) üzenetére


csako
veterán

Nem véletlen volt ismerős a kérdés, TigerCat nem rég válaszolt egy hasonlóra, neked is jó lesz :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35659) creed33 válasza csako (#35658) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Köszönöm segítőkészséged :R ,de ne haragudj nem erre gondoltam :B
Egyrészt ehhez a kiegészítőhöz mindig nyomni kell a ctrl+F -et (korábban és most is ha a keresek egy adott szót az adott lapon akkor egyből pötyöghetem a bill.-en) másrészt zavaró a megjelenő karika :B

biztos van valami más megoldás is a korábbi beállítás visszaállításához :K
Párszor még felteszem ezt a kérdést ha rövid időn belül nem jön a jó megoldás,talán idővel valaki fog tudni segíteni.

Azért mégegyszer köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#35660) csako válasza creed33 (#35659) üzenetére


csako
veterán

Annyit azért még mondanék, hogy a kiegészítő beállításaiban be lehet kapcsolni az egyből keresést, illetve ki lehet kapcsolni a karikát + egyéb testreszabási lehetőségek is vannak.
De én is remélem, hogy elő áll valaki egy neked jobb megoldással :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35661) creed33 válasza csako (#35660) üzenetére


creed33
aktív tag

Hoppá elnézést,kapkodtam :B
A beállítások lehetőségét nem is figyeltem,így már valószínű jó lesz,csak egy ideig eltart mire kisilabizálom az angol menüt,mi mire jó
Köszi! :C :R

(#35662) creed33 válasza creed33 (#35661) üzenetére


creed33
aktív tag

Valószínű én vagyok a hülye,de már vagy 15 beállítást próbáltam,de egyikkel sem tudtam rávenni hogy egy adott szót ha átugrok egy másik lapra ott is ugyanazt keresse :F

(#35663) csako válasza creed33 (#35662) üzenetére


csako
veterán

Kissé másképp működik, de a hatás ugyanaz. Elvileg a keresősáv végén van egy ilyen felirat, hogy "Find in all Tabs", erre kattintva szerintem már látod a dolgokat, szépen ki lehet választani, hogy melyik fülön keresnéd és a találatra kattintva oda is ugrik.
Mellesleg, ha valamire keresel az egyik fülön, a másikon pedig nyomkodod az F3-at, akkor ugyanazt keresi, csak nem ugrik elő a keresősáv. Nekem legalább is így csinálja (kipróbáltam), Aurora 29 van fent, a kiegészítő beállításaiban csak a téged is zavaró dolgokat állítottam át.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35664) creed33 válasza csako (#35663) üzenetére


creed33
aktív tag

Mind a 3 beállítást külön külön kipróbáltam,nálam nem működött (Find in all Tabs),tovább már nem idegesítem magam vele,témát lezárom,köszi ;)

(#35665) DS39 válasza creed33 (#35664) üzenetére


DS39
nagyúr

ajánlom a Firefox 24 ESR verzióját. a sok félresikerült feature még nem került bele, de biztonsági frissítéseket megkapod hozzá idén őszig.

(#35666) pethYeti válasza creed33 (#35664) üzenetére


pethYeti
addikt

Én is kipróbáltam, nekem tökéletesen működik.

(#35667) Rimuru


Rimuru
veterán

Vimperator "mindenre" jó. :K

Vigyázat, csalok!

(#35668) jilian


jilian
addikt

Látom van pár letöltés kezelő kiegészítő.
Ti melyiket favorizáljátok?

(#35669) csako válasza jilian (#35668) üzenetére


csako
veterán

Egyik gépen a gyárit turbóztam fel ezzel, másik gépen pedig a DownThemAll! került képbe.

Download Statusbarra vannak alternatívák, sajnos nem tudom melyik a legjobb :(
Remélem jár erre valaki, aki azt a fajtát használja továbbra is :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#35670) Steelmanus válasza jilian (#35668) üzenetére


Steelmanus
addikt

En ezt hasznalom, Downloads Window 0.4.5 .

(#35671) jilian


jilian
addikt

:R :R

(#35672) ceia


ceia
őstag

Olyan Firefox kiegészítő vagy program kéne, amivel letölthetem egy menetben az adott oldalon megjelenített thumbnailek teljes méretű képeit. (a thumbnailek mint linkek html-re mutatnak, nem képre) A DTA sajnos nem alkalmas erre, ugyanis embeddedként a thumnaileket szedi le, linkként a html fájlokat. Biztos van olyan megoldás, hogy ne kelljen egyenként rákattintanom minden thumbnailre hogy elmenthessem a teljes képet.. :F

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35673) vlevi válasza ceia (#35672) üzenetére


vlevi
nagyúr

Wget-et hasznalom erre a celra.

(#35674) cocus007


cocus007
tag

Tegnap futtatam a Cloud System Booster progit, hátha újra gyorsabb lesz a gépem. Talán segített,de helyette törlődött foxiból az összes könyvjelző és a mentett jelszavak. ezen kívül rendszer-visszaállító pontom sincs.

Van valami ötletetek hogyan kaphatnám vissza a dolgokat, főleg a jelszókat?
könyvjelzőmentésem csak 2012es van, tehát csak fél katasztrófa...
Chrome-ot használok inkább de azért itt is voltak fontos dolgok + nem egyeznek a könyvjelzők,hogy onnan átimportáljam.

(#35675) Fandango válasza cocus007 (#35674) üzenetére


Fandango
veterán

Ez a fantasztikus nevu csoda nem keszitett biztonsagi mentest mielott barmit is csinalt volna? Mert az, hogy altalaban ezek a programok kb. semmire nem jok, legalabb alap dolog lenne a backup keszites. :U
Ja de 1 dologra jok, ami nalad is sikerult, szetbarmoljak a rendszert. ;]

(#35676) TigerCat válasza cocus007 (#35674) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Appdata könyvtárban nézz körül manuálisan is. Hátha...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#35677) Penty válasza ceia (#35672) üzenetére


Penty
tag

Az ImageHost Grabber-t keresd a firefoxos kiegészítők között. Én is ezt használom erre a célra.

(#35678) cocus007 válasza Fandango (#35675) üzenetére


cocus007
tag

De felajánlotta, csak kiszedtem a pipát :B

Olvasgattam már én is, és ahol írták h kéne lennie az appdata-ba, ott nincs a jelszós rész :(

De pl ahol az engedélyek kezelését lehet intézni a böngiben, ott csomó oldalra emlékszik,csak a jelszót nem tudja

[ Szerkesztve ]

(#35679) ceia


ceia
őstag

(#35673) vlevi , (#35677) Penty
Mindkettőtöknek köszönöm a tippet! A Wget nagyon érdekes program, de valójában pont olyasmiben reménykedtem, mint az Imagehost Grabber. Ha beválik akkor maradok ennél, ha nem, még jól jöhet a parancssoros megoldás is :)

        it's more fun to compute

(#35680) Sabber


Sabber
aktív tag

sziasztok

egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy hol tudom beállítani azt, hogy ha görgővel kattintok egy linkre hogy új lapon nyíljon meg akkor ne ugorjon rögtön az új lapra hanem várja meg amíg én kattintok oda?

Köszi a választ

Üdv.

(#35681) Vakegérke válasza Sabber (#35680) üzenetére


Vakegérke
veterán

Eszközök, Beállítások, Lapok. Hivatkozás új lapon blablabla, szedd ki a pipát.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35682) Sabber válasza Vakegérke (#35681) üzenetére


Sabber
aktív tag

Köszi

(#35683) Vakegérke válasza Sabber (#35682) üzenetére


Vakegérke
veterán

Nincs mit. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35684) Fandango válasza cocus007 (#35678) üzenetére


Fandango
veterán

Remélem tanulságos lecke volt ez számodra.

(#35685) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem fejlesztők számára készít logot a FF egy összeomlásnál? Véletlenszerű az összeomlás, gyakran háttérben lévő FF ablak dobja el magát. (27.0.1 verzió)

(#35686) cocus007 válasza Fandango (#35684) üzenetére


cocus007
tag

a könyvjelzők rejtélyes módon visszakerültek :-o pedig nem csináltam semmit...
a jelszóvesztést meg túlélem

(#35689) jilian


jilian
addikt

Az beállítható, hogy a + gomb (új lap) megnyomásakor is a kezdőoldal (google) jöjjön be?

(#35690) Rimuru válasza jilian (#35689) üzenetére


Rimuru
veterán

about:config alatt browser.newtab.url értéke legyen ez about:home, vagy akármilyen érték is lehet.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#35691) kispx válasza jilian (#35689) üzenetére


kispx
addikt

címsorba írd be: about:config
majd a browser.newtab.url kulcs értékét változtasd nem a google url címére.

(#35692) jilian


jilian
addikt

A beállítások/ kezdőoldalnál google van, és ha a házikót nyomom akkor jó is, de a + gombra nyomva a Firefox kezdőoldala fogad.

Sikerült. :K

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#35693) kispx válasza jilian (#35692) üzenetére


kispx
addikt

ne az about:home értéket add meg, hanem a google.hu-t.

[ Szerkesztve ]

(#35694) kariad


kariad
senior tag

hy! teljesen kikészített ez!!! :W

beállítások/általános fül fájlok mentése: nem tudom a tallózásokat állítani,hogy máshová mentsen!
De ha a rákérdezés a fájlok mentési helyére teszem meg se nyílik az ablak!

Gondoltam kipróbálom a laptopomon is! Rajta szűz winxp van, arra tettem fel a Mozillát, de annál is ugyanez a hiba.
neten erről nem találtam semmit.Nem hiszem, hogy velem cseszett így ki a Mozilla pedig idáig szerettem!!!

(#35695) ceia válasza kariad (#35694) üzenetére


ceia
őstag

Próbáld meg te is az about:config-ban átírni a célmappát, hátha úgy sikerül. Mindkét beállítás értékének add meg azt a helyet, ahová szeretnéd, hogy mentse a letöltéseket. Ha így sem működik, csak azt ajánlhatom, hogy tegyél fel más verziót, pl. a 26.0-t.
browser.download.dir
browser.download.lastDir

        it's more fun to compute

(#35696) kariad válasza ceia (#35695) üzenetére


kariad
senior tag

browser.download.dir nincs

browser.download.lastDir ezt megváltoztattam , de semmi!

Amúgy így néz ki katt

Nemcsak a letöltés,de érdekes modon a képfeltöltés se ment Mozillából :(

[ Szerkesztve ]

(#35697) ceia válasza kariad (#35696) üzenetére


ceia
őstag

Állítsad be így:
browser.download.lastDir = D:
browser.download.folderList = 2
browser.download.useDownloadDir = true

Amelyik nincs, azt pedig hozzad létre, karakterlánc:
browser.download.dir = D:

Ha még így sem jó, tényleg csak azt javasolhatom, hogy váltsál korábbira, mert gondolom a 27-est használod amivel sajnos sokakanak problémája van. Nekem a 26.0 (portable) tökéletesen működik. De ha cserélsz, gondoskodj róla, hogy az előzőt teljesen radírozd le a gépről, nyoma sem maradjon. (CCleaner minimum)

A képfeltöltésre most hirtelen nincs ötletem.. browser.upload kezdetű bejegyzés nincs és nem tudom, akkor mit kéne keresni, ami erre mutat. Talán valami hálózati protokollra utaló szó lehet, sajnos én nem vagyok ebben otthon :B

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#35698) kariad válasza ceia (#35697) üzenetére


kariad
senior tag

beállítottam az első 3mat, de ezt nem értem:
"Amelyik nincs, azt pedig hozzad létre, karakterlánc:
browser.download.dir = D:"

Hogy hozzam létre?

(#35699) DS39 válasza kariad (#35698) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem hagyd, a 27-es verzióban ezt elbaszarintották.
addig használd az ESR-t: [link]
(így a biztonság miatt sem kell aggódj, ellentétben a 26 verzióval, ahol frissítened kell az újabbra, ha a biztonsági frissítéseket meg akarod kapni)

egyébként about:config-ban jobb klikk után új menü alatt hozhatsz létre új karakterláncot.

[ Szerkesztve ]

(#35700) Steelmanus válasza kariad (#35698) üzenetére


Steelmanus
addikt

Kattintsd jobbgombal egy ures teruleten akkor megkapod a kepen lathato menut, abban kivalasztod hogy Uj, es lesz benne 3 valaszthato menupont, Neked a Karakterlanc kell balklatty rajta es bemasolod browser.download.dir majd Enter, kapsz egy ujabb ablakot es abba pedig beirod erteknek pl D:\

Megeloztek :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.