Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) Steelmanus válasza mazza (#27650) üzenetére


Steelmanus
addikt

A program indulasan semmit nem gyorsit, sem a ramdisket sem a memoriaban tarolt lapokat nem lehet "menteni", a ramdisk kikapcsolaskor veszti el az informaciokat, a memoriaban tarol lapokat pedig akkor amikor bezarod a bongeszot, il. ha megtelik.

kranazoli-nak SSD-je van Neki mar igy is gyors a rendszere, bezzeg ha vincsirol futna :D

[ Szerkesztve ]

(#27652) Johnny Cage válasza Steelmanus (#27638) üzenetére


Johnny Cage
addikt

2 giga ramhoz mennyit érdemes adni? mert előfordul hogy sok lapot tartok nyitva egyszerre, és már nem egyszer megjelent a kis sárga háromszög a jobb alsó sarokban (hogy kicsi a virtuális memória mérete vagy ilyesmi). én nem sajnálnám a ramot a böngészőtől.. most 1 gigát kap, ha minden igaz, de szerintem ez kevés..

[ Szerkesztve ]

(#27653) Visormail válasza Johnny Cage (#27652) üzenetére


Visormail
addikt

Mekkora a virtuális memóriád?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27654) Steelmanus válasza Johnny Cage (#27652) üzenetére


Steelmanus
addikt

A virtualismemoria a rendszer dolga, en 4 Gb RAM mellett 512 Mb fix lapozofajlt hasznalok es meg sosem lattam a sarga haromszoget. Alapbol a W7 annyit foglal amennyi fizikai RAM van a gepben, ezt akkor erdemes valtoztatni ha sok fizikai memoria van a rendszerben pl 8 vagy tobb Gb, mert akkor nagyos sok helyet vesz el a C particiobol, ha manualisan nem helyezed at esetleg egy masik particiora. Szoval nem a FireFox miatt latod a lapozofajl mennyisegere vonatkozo sarga haromszoget.
Tippkent azt javaslom hogy ne foglaltass le a foxal 1 Gb fizikai memoriat ha csak 2 Gb van a rendszerben hanem korlatozd le vagy 512 Mb-ra de inkabb 256 Mb-ra, A lapok nem foglalnak sok memoriat, persze ha sok flash van az oldalakon es nem tiltod a reklamokat akkor igen, amugy nem. Jelenleg atallitottam probabol 256 Mb-ra a fizikai RAM hasznalatat es harom videot 1080p inditottam a YT-on. Amugy rendesen megvan faragva a rendszerem, mert alapbol 670 Mb fizikai RAM hasznalat van ha nem dolgozik a gep.

(#27655) Johnny Cage válasza Visormail (#27653) üzenetére


Johnny Cage
addikt

512 MB.

(#27654) Steelmanus: na jó, de gondolom ezt nem arra érted, amikor CSAK ramba cache-el az FF? mire elég a 256MB? egy 720p-s youtube videó simán felzabálja. vagy rosszul gondolkozok?

(#27656) DS39 válasza Johnny Cage (#27655) üzenetére


DS39
nagyúr

az olyan 70-75 MB. én 200 MB-ra állítottam be magamnak a cache méretét, igaz nem ram-ba nyomom, hanem hdd-n. egyébként meg úgy is felülírja a régi adatot ha kevés a hely.

[ Szerkesztve ]

(#27657) Steelmanus válasza Johnny Cage (#27655) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az a 512Mb lapozofajl 2 Gb fizikai RAM mellett keves, amikor neg nekem is csak annyi volt 1024 Mb-ra allitottam fixen de akkor mef 32 bites W7-et hasznaltam. Amikor bekerult meg 2 Gb ram igy most 4 Gb van akkor vettem le 512-re. Amugy altalaban 1-2 Gb -ot allitok be csak nemreg egy jatek miatt (Dirt3) miatt vettem le 512-re mert azt allitottak hogy nem megy el annyival, de elmegy, es azota ugyhagytam. A jatekot pedig mar leszedtem mert csak a pelda kedveert tettem fel egy kamionost.
DS39 Tarsunk megadta a valaszt, en a helyedben a lapozofajlt emelnem 1 Gb-ra a bongeszotben a memoriahasznalatot 256-ra allitanam, es tennek egy probat azzal a szokassal ahogy hasznalod a gepedet, azonbelul a bongeszot, mondjuk 30 fullel.
Tenyleg mennyi fulet tartasz nyitva ugy altalaban?

(#27658) kranazoli válasza Steelmanus (#27649) üzenetére


kranazoli
senior tag

Most néztem, hogy félreolvastam. Először azt olvastam, hogy a Fox-ot tölti be gyorsabban, most nézem, hogy a lapokat. Ám, azt, hogy ez esetben újra be kell töltenie a lapot azt csak most tudtam meg. Köszi!

Ui.: Soha nem foglalkoztam ilyen dolgokkal akkor sem amikor HDD-m volt. Max. régebben a pipeline-ing funkciókat kapcsoltam csak be.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27659) Steelmanus válasza kranazoli (#27658) üzenetére


Steelmanus
addikt

A lapokat is csak akkor ha kilepsz a bongeszobol, vagy kidobja a memoriabol mert sok lap van megnyitva, bar ezt en sosem tapasztalom mert mindig ures lappal nyitom a bongeszot, es altalaban 10-18 lapnal tobbel nem foglalkozok annyi pedig siman belefer a reszere kijelolt memoria mennyisegbe. Nezd ha a fajlokat a vincsin tarolja a cache-ben, amikor megnyitod a bongeszot ugyis frissitenie kell, regebben az osszes megnyitott es eltarolt lap minden informaciojat frissitette, ma mar ott tartanak a fejlesztok hogy csak akkor frissitse az aktualis lapot amikor rakattintassz. Lenyegeben akkor mar nem mindegy hogy egybol a memoba toltse, addig ugyis ott marad amig pl be nem zarod az aktualis fulet a lappal amit neztel.
Volt ido amikor meg en is allitgattam pl a pipeline-t is de ma mar eleg gyors a Firefox hogy ne kelljen ilyenekkel foglalkozni, nameg a szervereket sem terheljuk feleslegesen.
A FireFox is eleg gyorsan indul mar, ha bekapcsolom a gepet es nem varom ki azt az 5-6 percet amig az W7 elotoltes lefut, igy is 5-6 mp alatt hidegen is elindul a FireFox, nekem ez is eleg, ha pedig az W7 elotoltes lefut, akkor pedig 1-2 mp alatt nyitva van termeszetsen ures lappal.
Most pedig hogy mar SSD-ed van Nalad ez sokkal gyorsabban lezajlik, azon pedig nem erdemes gondolkodni hogy most a rendszermemoriaba toltson vagy az SSD-re hiszen az sebessegben kevessel marad el a rendszermemoriatol azert nem erdemes atallitani hogy a RAM-ba toltse be a lapokat, mert a kulonbseget szerintem nem lehet eszrevenni, mert az SSD eleve nagyon gyors.

(#27660) kranazoli válasza Steelmanus (#27659) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nem is gondolkoztam rajta. :) Csak szimplán megköszöntem az infót. Pillanatok alatt indul a Fox, de ahogy írtam HDD-n sem foglakoztatott a téma. Első indításnál talán kicsit valóban lassú volt, de nem is indítom egy nap 100x a Fox-t. :) Utána meg ahogyan írod már gyorsan indult. Ezért is írtam az első kommentbe, hogy 2010-es a cikk ill. Én soha nem láttam értelmét ezeknek - kivétel a pipeline. :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27661) Johnny Cage válasza Steelmanus (#27657) üzenetére


Johnny Cage
addikt

szoktam figyelgetni a task manager-t, nem nagyon éri el a ram fizikai korlátait, nem használok memória-igényes programokat. (a sárga háromszög általában már akkor is kiabál, amikor csak megközeliti a memória korlátját.) egyébként, task manager szerint a 256mb-nak a dupláját vagy a tripláját használja az FF, 10-20 megnyitott tab mellett. ramra korlátozás plugin container-re is vonatkozik?

(#27662) jobbacsabba válasza Steelmanus (#27642) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Nem oldotta meg a másik profik törlése...
Mit lehet még tenni? :F

(#27663) Johnny Cage válasza Steelmanus (#27657) üzenetére


Johnny Cage
addikt

valami nem stimmel.. most vettem észre, hogy a streamelt youtube videók eszik meg a helyet a vinyómon (ahol a temp fájlokat tárolom). mégsem a ramba megy?

(#27664) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#27663) üzenetére


Johnny Cage
addikt

hát a streamelt videók nem ramba mennek, az most már biztos. pedig ez lett volna az érdekes

mod: hihetetlen. böngésző teljesen leszarja, hogy nincs elég hely a vinyón, másfél gigát simán felzabálja egy másfél órás videó a youtube-ról.

[ Szerkesztve ]

(#27665) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Véletlen kitöröltem a szinkronizálva is mentett előzményeket a gépemről... azóta újra is lett indítva.... visszahozhatóak? :F

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27666) BullZeye válasza BullZeye (#27646) üzenetére


BullZeye
veterán

up

(#27667) Steelmanus válasza Johnny Cage (#27661) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Akkor emelni kell a lapozofajl meretet, mert a sarga haromszog megjeleniteseert az OS felel.
ramra korlátozás plugin container-re is vonatkozik?
Nem az kulon taszkent a rendszermemoriban fut, annyit tehetsz, hogyha nem kell hasznalnia a bongeszonek, ki lehet loni a taszkok kozul:
Uj Logikai bejegyzes a konfig fajlban:
dom.ipc.plugins.unloadASAP True
Nem tudom mennyi kieget hasznalsz es hogy azok nem-e leakelnek mert en is sokaig hasznaltam 2 Gb memoriaval a gepemet de sosem volt sarga haromszog problemam.
Hasznalsz reklem blokkolot? Mert en igen, AdBlock+ es csak a Hufilter, az Easy filtert direkt torlom, mert nagyon lassitja a lapok betolteset, FlashBlock-ot nem hasznalok mert nagyon leakel. Majd nemsokarra megnyitok vagy 30 fulet es megnezem a memoriafoglalast, bar tudodm hogy altalaban 300 Mb fole nem szokott menni a Feladatkezelo szerint, de azt amugy is az about:memory beirasaval kell nezni hogy pontosabb ertekeket kapjunk.

[ Szerkesztve ]

(#27668) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Miért van az, hogy ha megnyitok egy linket új tabon középső egérgombbal, amin Flash videó is van, a Firefox háttérbe kerül? Újra kattintanom kell az egérrel, hogy a jelenlegi oldal legyen aktív.

Szerk:
A lapozófájl nálam 400-2048 MB-ra van állítva 8 giga RAM mellett és semmi gondom vele. Minden szoftver és a Windows is hibátlanul működik.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27669) Steelmanus válasza TigerCat (#27668) üzenetére


Steelmanus
addikt

Gondolom hogy a legfrissebb flashplayert hasznalod, kapcsold ki (tiltsd le) a Protected modot, mert ha engedelyezve van akkor teszi mindig a vidora a fokuszt, elveve a laprol.
Protected mod letiltasa.

(#27670) Steelmanus válasza jobbacsabba (#27662) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szerintem telepitsd ujra a FireFox-ot, es mielott a kiegeszitoket amiket hasznalsz feltelepitened ugy allitsd be a konfiguraciojat a bongeszonek, nem lenne szabad a lemezcache-nek latszodnia.

(#27671) Steelmanus válasza Johnny Cage (#27663) üzenetére


Steelmanus
addikt

Jelenleg a Home filmet nezem ami masfel oras HD video a merete 1,38 Gb persze hogy enm fer bele a memoriaba, de azt is tudni kell hogy filmeket mindig letolti a vincsire, ugyanis a videoknak van egy fejlecuk mint minden fajlnak amiben a videora jellemzo informaciok vannak tarolva, azt nem lehet kidobni mert akkor nem lehet lejatszani a vidofajlt.
Nekem is a temp mappa jelenleg kicsivel nagyobb mint a video merete de ez igy termeszetes. Valoszinuleg keves a C:\ particion es mar a rendszer fajlokat is kiteszi lapozofajlba hogy legyen helye a videonak, ebben az esetben novelni kellene a rendszerparticio meretet. Nekem 50 Gb a C:\, ebbol 34 Gb szabad.

(#27672) pethYeti


pethYeti
addikt

Nekem tegnap lett elegem a 11.3-as flashből. Szaggatnak alatta a youtube videók, bezzeg a 11.1-esl semmi ilyen gond nincs. 11.4 bétát próbálta valaki esetleg?

(#27673) Panthera válasza Steelmanus (#27667) üzenetére


Panthera
őstag

Szia!

Máskor itt javasolták nekem, ha lassú az ff betöltés, töröljem a gyorsítótárat. Most még pluszban ugyanúgy beállítottam 0-ra a méretét, mint ahogy visszább erről szó volt. A betöltés majd kiderül (a korábbi szimpla törlések nem hoztak eredményt). Viszont úgy érzem, lassabb is lett a gyakran látogatott oldalak betöltése.

[ Szerkesztve ]

(#27674) Steelmanus válasza Panthera (#27673) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha ugy erzed hogy lassabb akkor termeszetesen allitsd vissza a regi beallitasokra. Nalam gyorsulast hozott viszont erosebb is a konfigom lehet ezert, amiket irtam azt csak megosztottam kiprobalas celjabol.
En azert dontottem ugy hogy letiltom a lemezreirast, inkabb irjon a memoriacache-be hogy elkeruljem a lemezcache urites / frissitese miatti Ctrl+F5 hasznalatat.
Ezek a beallitasok nem az Fx betolteset hivatott gyorsitani, hanem a mar megnyitott bongeszoben a lapok memoriabol valo beolvasasat.
Amennyiben nem jar eredmennyel akkor termeszetesen nem kell hasznalni a modositasokat.

(#27675) Panthera válasza Steelmanus (#27674) üzenetére


Panthera
őstag

Magát a memóriakezelést azt nem módosítottam (browser.cache.memory.capacity kulcs nincs is jelenleg), egyelőre így akartam kipróbálni. Bár kételkedem abban, hogy úgy a jelenlegi állapothoz képest gyorsulna a dolog.

Nem vagyok képben, ennek a cache-nek csak akkor van jelentősége, ha rendszeresen hívott oldalról van szó? Ezeket az oldalakat tárolja a lefoglalt tárhelyen vagy működés szempontjából inkább az operációs rendszer lapozófájljával egyenértékű?

"En azert dontottem ugy hogy letiltom a lemezreirast, inkabb irjon a memoriacache-be hogy elkeruljem a lemezcache urites / frissitese miatti Ctrl+F5 hasznalatat."

Így automatikusan frissülne az oldal vagy csak a lemezművelet kevesebb?

[ Szerkesztve ]

(#27676) Panthera


Panthera
őstag

Egy hülye kérdés; hogy lehet rávenni az ff-et hogy töltse le a frissítést és telepítse? Egy gépen 6-os van de nem akarja letölteni sem, mert szerinte naprakész.

(#27677) TigerCat válasza Steelmanus (#27669) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, bár nem tudtam szerkeszteni a fájlt. Más módon nem megy?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27678) Johnny Cage válasza Steelmanus (#27667) üzenetére


Johnny Cage
addikt

flashblock hasznos, azt nem tudom elhagyni. (hacsak nincs egy jobb alternatívája.) használom az adblock-ot, easylist-et most lőttem ki, lapkezelőket használok még (session manager, tabmix, multiple tab handler) + ghostery-t a tracking cookie-k tiltására.

(#27679) TigerCat válasza TigerCat (#27677) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Közben megoldottam Notepad++-al, köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#27680) Johnny Cage válasza Johnny Cage (#27678) üzenetére


Johnny Cage
addikt

easylist mégiscsak kell.. az FB pl. oldalt felugró reklámokkal próbálkozik, amit a hulist önmagában nem távolit el.

(#27681) Steelmanus válasza Panthera (#27675) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ha nem irod be akkor dinamikusan foglal le annyit memoriat amennyit csak tud. Ezert kell megadni neki egy fix erteket. Nem, nem egyenlo a lapozofajlal, a lenyege az lenne hogy a lapokat a memoriaba irja, es addig ott tartja amig be nem zarod. ha ujbol megakarod nezni, ujbol betolti de nem a lemezrol hanem elolrol hiszen nincs mar a memoriaban sem, de a memoriaba toltes gyorsabb betolteni e memoriaba + kirni a lemezcache-be is. Viszont ha sok lapot rendszeresen latogatsz, akkor inkabb ne hasznald a memorias dolgot terjel vissza a megszokott beallitasodhoz.
Mivel a memoriaba ir termeszetesen kevesebb a lemezmuvelet.

(#27679) TigerCat Irtam hogy Rendszergazdai modban kell innditani a jegyzettombot.

(#27680) Johnny Cage A FlasBlock egy ido utan mar nagyon leakel az FB-vel nem elek, de nem lehet egyeni tiltast alkalmazni, vagy gondolom mindig cserelgeti a reklamot, tedd fel az Element Hiding Helper for Adblock Plus 1.2.3 hogy tudjal manualisan tiltolistat kesziteni.

(#27682) Steelmanus válasza pethYeti (#27672) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ujra tettem direkt a 14.0.1-et nem allitottam at semmit, es a Adobe.Flash.Player-11.1.102.63-at telepitettem de pl ez a video igy is szaggat rendesen fokent az elejen.
Planet Earth: Amazing nature scenery (1080p HD)

(#27683) kranazoli válasza Steelmanus (#27682) üzenetére


kranazoli
senior tag

Na, most épp notin vagyok. Nem erőművön. :) Megnéztem. Nálam is szaggat. Szerintem itt a forrás videó lesz a szar. Majd este megnézem asztali gépen is.

Ja, és ezen 15-ös béta van. (legfrissebb)

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27684) DS39 válasza Steelmanus (#27682) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam sem teljesen folyamatos, más youtube 1080p-s videó tök folyamatos, szerintem is maga a videó lehet ilyen.

(#27685) Steelmanus válasza kranazoli (#27683) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ne faradj vele. letoltottem es az MPC-HC alatt DXVA gyorsitassal is akad.
Igazad van, a forras video rossz.

(#27686) S-Attila válasza kranazoli (#27683) üzenetére


S-Attila
aktív tag

11.3.300.262

Semmiféle akadást nem tapasztalok vele.

[ Szerkesztve ]

(#27687) ledgeri válasza Steelmanus (#27682) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mekkora fokú a szaggatás? csak röccök, vagy bammok...? :B

Válasz? 1 évig gyűjtögettem... :U .

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27688) S-Attila válasza ledgeri (#27687) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Esetleg próbálj meg egy új profillal belépni a Syncbe, és azt a lehetőséget kiválasztani, hogy a helyben tárolt adatokat írja felül a Snyc kiszolgáló adataival. Bár ehhez sem sok reményt fűzök.

(#27689) ledgeri válasza S-Attila (#27688) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Új sync profillal, vagy firefox profillal?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27690) DS39 válasza ledgeri (#27689) üzenetére


DS39
nagyúr

ha fel voltak szinkronizálva a dolgok, akkor csak belépsz, és ahogy S-Attila írta felülíratod az ott található dolgokkal a gépeden lévőket. új ff profil nem feltétlen szükséges ehhez.

(#27691) S-Attila válasza DS39 (#27690) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Persze csak akkor, ha a Firefox nem volt annyira okos, hogy a helyben tárolt adatok törlésekor kitörölte a Sync fiókban lévő adatokat is. :))

(#27692) Steelmanus válasza S-Attila (#27686) üzenetére


Steelmanus
addikt

Mar ne haragudj, de ha letoltottem a teljes videot es az MPC-HC alatt is szaggat - nem mindenhol de akadozik foleg az elejen - es ott DXVA gyorsitas mellett pont ott akad ahol a Firefox alatt is akkor nar csak nem lehet jo maga a forras.

(#27687) ledgeri Nem folyamatosan de elg sok helyen akad olyan mintha frame-et dobna el. Meg a CCC. belul is probalgattam a beallitasok modositasaval de sehogy nem volt jo, mas videoknal nem jon elo
A szinkronnal kapcsolatban nem tudod segiteni, mert sosem hasznaltam es nem is fogom, masik vincsin szoktam tarolni jelszavakat konyvjelzoket stb. egyszerre csak nem romlik el mindketto, nameg van egy mentesem pendrive-on is.

(#27693) S-Attila válasza Steelmanus (#27692) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem tudok mit tenni, ha egyszer nekem nem sikerült ugyanazt a hibajelenséget tapasztalnom, mint neked. :) Hány perc hány másodpercnél tapasztalatod?

(#27694) Fandango válasza Steelmanus (#27692) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem se akad a video, teljesen jo.
FF 14.0.1
Flash 11.3.300.268 (protected mod nincs kikapcsolva)

(#27695) DS39 válasza S-Attila (#27691) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ha állandóan be van kapcsolva a Sync megtörténhetett, és elég ideig használta a böngészőt a törlés után.
én úgy szoktam szinkronizálni hogy bizonyos idő közönként fellövöm az aktuális cuccokat aztán kijelentkezek. (kvázi pont ilyen biztonsági másolatnak használom csak)

(#27696) Steelmanus válasza S-Attila (#27693) üzenetére


Steelmanus
addikt

En lehet hogy rosszul fogalmazok annyira nem vagyok jartas a HD videok teruleten de nem folyamatos a lejatszas talan ezt nevezik judder-nek? Az elejen amikor helikopaterbol mennek el egy magas szirtfok mellett, majd amikor egy jeghegyet kozelitenek meg a tenger felol, ez meg az elejen van. Csinaltam kepet az MPC-HC lejatszaoval. Tehat mar a vincsirol is igy megy.

(#27694) Fandango En is azzal a flash-el neztem most utolag.

[ Szerkesztve ]

(#27697) ledgeri válasza S-Attila (#27688) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Meglett! Köszönöm (1. felhős üdgyködésem!)
Köszönöm még (#27690) DS39!

(#27692) Steelmanus csak mert nekem sem volt folyamatos, de én alapból is mozis vagyok (24/25P), de ez több volt annál...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#27698) HZoli87 válasza Steelmanus (#27696) üzenetére


HZoli87
veterán

Ahogy a kolléga írta, én sem veszek észre szaggatást. Bár lehet, hogy a szemem rossz. :D

Nálam így néz ki a jéghegyes videónál: MPC-HC - KÉP

(#27699) kranazoli válasza Steelmanus (#27696) üzenetére


kranazoli
senior tag

Na, mivel látom még mindig téma most néztem meg asztali gépen. Sokkal folyamatosabb mint a notin volt integrált VGA-val de láthatóan és érezhetően szaggat. Aki nem vette észre, annak azt tudom mondani, hogy leginkább akkor észlelhető amikor nagy hegyek vannak az elején és halad mellettük (úsznak ki a képből vízszintesen, ...) a kamera. Szar a videó, ennyi.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27700) Fandango válasza kranazoli (#27699) üzenetére


Fandango
veterán

Az nem a video hibaja amikor a lassu oldalso mozgasnal latszik a nem folyamatos mozgas, az a video fps es monitor frissitese kozotti elteres miatt van (a ket ertek nem egesz szamu tobbszorose egymasnak) a jelenseg neve: judder.
Nincs semmi baj azzal a videoval!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.