Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) Bjørgersson válasza DS39 (#28699) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Miért lenne kusza? Szerintem ugyanolyan lenne, mint a Windows XP tálcája a gyorsindító ikonokkal. :) Már csak valahogy a füleket kellene leszedni felülről, mert a 15.0 óta eltűnt az a menüpont. Kivették volna belőle vagy csak elrejtették?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28702) netpeti98 válasza Bjørgersson (#28701) üzenetére


netpeti98
addikt

Hasonló funkciója van a Firefoxnak az alkalmazáslapokkal:[link].

Üdv netpeti98

(#28703) Bjørgersson válasza netpeti98 (#28702) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ez a módszer annyira nem adja, de azért köszönöm. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28704) DS39 válasza Bjørgersson (#28701) üzenetére


DS39
nagyúr

about:config-ból lentre tehető.

ja, xp-n használok 3 ikont itt meg 20 könyvjelzőt...

(#28705) Bjørgersson válasza DS39 (#28704) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Én kilencet használok, úgy még szerintem tűrhető lenne.

Egyébként about:configból levettem alulra a füleket, vagyis csak akartam, mert egy sorral kerültek lentebb a Firefox gomb alá, nem pedig a keresősáv alá. Nem tudom minek kellett szétkúrni, ami eddig jó volt. Végre van egy stabil böngésző erre most a kezelőfelületet szarják szét.

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28706) vlevi válasza netpeti98 (#28702) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ez az alkalmazáslap mire jó? Csak annyi, hogy kicsi a füle? Mert állítja a videó, hogy nem lehet becsukni. Dehonnem. Középső egérrel rákattintok, ugyanúgy becsukja, mint a többit.

(#28707) netpeti98 válasza vlevi (#28706) üzenetére


netpeti98
addikt

Annyi az előnye, amellett hogy kicsi, a böngésző legközelebbi betöltésekor is ott marad és visszatölti az oldalt. Én például a Youtube-ot és még egy két oldalt használok alkalmazáslapként.

Üdv netpeti98

(#28708) vlevi válasza netpeti98 (#28707) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ja, értem, így már tényleg van valami értelme. Például gmail. Hírolvasó, vagy valami.
Meg még arra jöttem rá közben, hogy ha ezen a lapon állok, akkor egy könyvjelzőre kattintás nem erre a lapra töltődik, hanem új lapra.

Végülis nem rossz, utólag is köszi a tippet.

(#28709) Bjørgersson válasza DS39 (#28704) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Megoldottam, béna voltam és másik értéket állítottam át.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28710) Travelos


Travelos
őstag

Amikor egy oldalon be kell írni egy felhasználói nevet+jelszót, akkor a firefox megkérdezi, hogy megjegyezze, most nem, esetleg ezen az oldalon sohasem.
Az miért van, hogy néhány oldalnál ezt nem kérdezi meg?

Másik kérdésem, hogy hol lehet letiltani azt, hogy a letiltott kiterjesztések kompatibilitását minden indításkor ellenőrizze a firefox?

[ Szerkesztve ]

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#28711) mrszitya válasza Travelos (#28710) üzenetére


mrszitya
senior tag

Vagy szándékosan úgy írják meg az oldal kódját, hogy ne tudja a mezei jelszókezelő felismerni a felhasználónév és jelszó mezőket, vagy csak egyszerűen nem címezik meg őket normálisan - mondom ezt én, de majd valaki, programozásban jóval képzettebb emberke talán megerősít vagy pontosít. :)

Amúgy egy okosabb "külső" jelszókezelővel ez a probléma nagyrészt orvosolható.
LastPass kiegészítővel pl., ha automatikusan nem is ismeri fel egy oldal név/jelszó mezőit, kézileg rábírható erre (bevitt adatok mentése funkció révén.)

(#28712) Visormail válasza Travelos (#28710) üzenetére


Visormail
addikt

1.hsz-t olvasd át.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28713) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Help ! :) A 16.0.1-nél még nem találkoztam olyan lassulással, fagyással, mint amik a 16-osnál voltak, de rájöttem, hogy sajnos a Simple Adblock is nagyon fogja a böngészőt úgy, mint az Adblock Plus...talán még jobban.
Visszatettem az AdvertBan-t, amivel elégedett lennék, de sajnos vannak oldalak, ahol nem blokkolja a reklámokat és nem lehet a listához adni. Olyan oldalak, amiket gyakran megnézek, ezért nagyon zavar + a google keresőben sem tiltja a sárgán kiemelt hirdetéseket. :(((
Már nem tudom, mit használjak. Nincs valami jobb blokkoló kiegészítő, mint ezek ?

(#28714) Fandango válasza Krystal_s (#28713) üzenetére


Fandango
veterán

Probald ki ezt: Adblock Lite

(#28715) DS39 válasza Krystal_s (#28713) üzenetére


DS39
nagyúr

én Adblock Plus-t + Element Hiding Helper-t és Adblock Plus Pop-up addon hármasát használom, szigorúan saját szűrőlistákkal. nem érzem hogy megfogná a böngészőt.

(#28716) Krystal_s válasza Fandango (#28714) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszi, most nézem, de a leírások alapján ez ua, mint az Adblock Plus, csak a kezelőfelülete classic. :F

DS39: Lehet visszateszem a Plus-t, csak a listával kéne variálni, mert úgy tudom azok miatt lassíthat. Melyik lista a legjobb ? Én 3 félét használtam...fejből nem tudom mi a nevük. :)

(#28717) Krystal_s válasza Krystal_s (#28716) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nah visszatettem a Plus-t.
Alapból a hufiltert és az EasyList-et használja. Érdemes mást, vagy csak elég lenne pl az EasyList?

(#28718) Krystal_s válasza Krystal_s (#28717) üzenetére


Krystal_s
addikt

Közben olvasom a korábbi hsz-eket és úgy látom szinte mindenki más listát preferál. :)

(#28719) mrszitya válasza Krystal_s (#28718) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ha nagyrészt csak magyar oldalakat látogatsz, a hufilter is elég, és így talán nem fogsz észrevenni különösebb lassulást (a nemzetközi listák brutális mennyiségű bejegyzést tartalmaznak). Az egyéb, gyakran látogatott oldalra meg megadhatsz saját szabályokat, ahogy @DS39 kollega is javasolja.

[ Szerkesztve ]

(#28720) Krystal_s válasza mrszitya (#28719) üzenetére


Krystal_s
addikt

Próbáltam külön a hufiltert, de úgy nem tiltja a google kereső hülye kiemelt sárga hirdetéseit :\ és még nem jöttem rá, azt hogy lehetne a kivételekhez adni :)

(#28721) Krystal_s válasza Krystal_s (#28720) üzenetére


Krystal_s
addikt

Sok külföldi oldalt nézek főleg, amikor keresek valamit. Most néztem csak hufilterrel és nekem elég bonyolult lenne annyi szabályt létrehoznom még akkor is, ha csak ott szeretném, amit gyakrabban nézek. Képes reklámokat még könnyű lenne blokkolni, de ahol szöveges, felugró hirdetések is vannak az már nem egyszerű.

(#28722) barisj


barisj
aktív tag

Helló! amióta újra raktam a gépem baszakszik a facebook,meg néha a hotmail is. winxp 32bitem van fent,a legujabb firefoxxal. és mindig igy nyitja meg az odlalt:
és semmi frissités,meg firefox rr után sem lesz jó.. vkinek vmi tapasztalat?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#28723) Maladar válasza Faterkam (#23775) üzenetére


Maladar
tag

Elég rég kérdezted, de hátha még érdekel

Firefox 10 visszagomb - dokumentum lejárt probléma.. megoldás:

A böngésző címsorába beírod (mint ha weblap címét írnád):

about:config

majd kipipálod, hogy igen tudom mit csinálok,

megkeresni: browser.sessionstore.resume_from_crash
és erre duplán kattintani, hogy false legyen

(#28724) Johnny Cage válasza Maladar (#28723) üzenetére


Johnny Cage
addikt

te most trollkodsz?

vagy komolyan mondod, h éjjel 3 órakor jutott eszedbe egy közel 8 (!) hónappal ezelőtt feltett kérdésre, amelyik egy 6 verziószámmal ezelőtti böngészőhöz kapcsolódott, válaszolni, ráadásul, komplett hülyeséget? (a session restore-nak semmi köze ehhez)

(#28725) DS39 válasza Krystal_s (#28721) üzenetére


DS39
nagyúr

erre van az Element
Hiding Helper, komplett div-eket lehet vele kiszedni az oldalakból.

(#28726) Travelos


Travelos
őstag

Segítsetek már légyszi, mert nem tudom mi történt, de akármit változtatok a firefox beállításoknál, nem jegyzi meg.

Mi történhetett?

H97 / i5 / 16GB DDR3 / 3TB HDD / 120GB SSD / R9 280 / 24" IPS / 550W

(#28727) mrszitya válasza barisj (#28722) üzenetére


mrszitya
senior tag

@barisj
Töröld első körben az összes előzményt (CTRL+SHIFT+DEL - Minden).

@Krystal_s
Elmondom, hogy lehet kézileg eltüntetni. Ha fennt van az Element Hiding Helper, az megjelenik az Adblock ikonja alatti menüpontok között: Elrejtendő elem kiválasztása (vagy CTRL+Shift+F3.)

Vegyünk egy példát: google.hu, írd be mondjuk a szállás szót. Az eredmények felett megjelenik egy táblázat a reklámokkal. Adblock/Elrejtendő elemek kiválasztása, az egérrel menj a táblára, és mozgasd annak a szélére, míg az egész rózsaszín tábla ki nem jelölődik és ki nem írja azt, hogy div, id: tads,...
Ezután kattints, és megjelenik egy ablak, mely felül ezt írja: google.hu###tads (oldalt ki lesz pipálva ez: id: tads), katt az okéra. A felső hirdetések innentől kezdve eltűnnek a Google-ban.

@Travelos
1. Hsz / Diagnosztika, illetve profilod resetje volt?
(Esetleg nem Sandboxie vagy más virtualizáló szoftver alól futtatod a FF-ot? Pl. ezeknél biztosan előfordulhat konkrétan ilyen probléma.)

[ Szerkesztve ]

(#28728) barisj válasza mrszitya (#28727) üzenetére


barisj
aktív tag

töröltem minden előzményt,de igy se jó:/

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#28729) mrszitya válasza barisj (#28728) üzenetére


mrszitya
senior tag

Másik böngészővel mennek rendesen?

(#28730) barisj válasza mrszitya (#28729) üzenetére


barisj
aktív tag

se googlechrome,se ie.. probáltam már

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#28731) netpeti98 válasza barisj (#28730) üzenetére


netpeti98
addikt

Futtass vírusvizsgálatot és nézd meg a vírusirtó, tűzfal beállításaid. Próbának az is jó hogy lekapcsolod ideiglenesen a vírusirtót, tűzfalat és ha úgy bejön akkor ott van valami elállítva.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#28732) barisj válasza netpeti98 (#28731) üzenetére


barisj
aktív tag

tegnap raktam ujra a winxp32bitet,és még nincs virusirtom:D milyen virus irtót ajánlotok?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#28733) CoolMan válasza barisj (#28732) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ebben a topicban...ööö a firefox mellé a teljesség igénye nélkül, akár az Avast,Avira, Comodo. :)

(#28734) barisj válasza CoolMan (#28733) üzenetére


barisj
aktív tag

:D sry,és köszi:)

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#28735) DS39 válasza barisj (#28732) üzenetére


DS39
nagyúr

xp-n virusirto nélkül netezel ?
bátor ember.
ha eredeti a win akkor MSE.

(#28736) barisj válasza DS39 (#28735) üzenetére


barisj
aktív tag

na most letöltöttem az avast-ot és egy teljesn gépellenőrzési izét futtattam. semmi virus sincs a gépen,minden oké.. és még most se jó a face..

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#28737) netpeti98 válasza barisj (#28736) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez:[link]?

Üdv netpeti98

(#28738) myke01


myke01
senior tag

Meglehetősen 'öreg' vassal netezem :) , a napokban múlt 9 éves ,szóval nem mai technika .
XP SP3 32bit_1 GB rammal . A FF újabb verziói egyre nehézkesebben futnak rajta . Még a 3-as verzióval hasított (régi szép idők :D ) , de most a "10-es" verzió feletti "rókák" egyre gépigényesebbnek tűnnek . Alig van pár kiegészítőm ,ami visszafoghatná ( IDM CC,LastPass,OmniBar, Text Link) .

Valami tipp amivel gyorsabbá tehetném esetleg a rókát a "régi vason" ? :)

(#28739) Krystal_s válasza mrszitya (#28727) üzenetére


Krystal_s
addikt

Köszönöm szépen a leírást. ;)

DS39: okay, este kipróbálom. Neked is köszi.

(#28740) barisj válasza netpeti98 (#28737) üzenetére


barisj
aktív tag

nemjó:/ valami 5let?

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#28741) netpeti98 válasza barisj (#28740) üzenetére


netpeti98
addikt

Router beállítások? Esetleg az m.facebook.com?

Üdv netpeti98

(#28742) der_


der_
tag

üdv

Van valami trükk arra, hogy amikor új lapot nyitok meg ne az a 9 kis téglalap jelenjen meg a régebben látogatott oldalaimmal, hanem a mozzillás google (szal a kezdőlap)?

(#28743) xabolcs válasza der_ (#28742) üzenetére


xabolcs
őstag

az about:config oldalon a browser.newtab.url valtozo erteket ird at about:home-ra!

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#28744) der_ válasza xabolcs (#28743) üzenetére


der_
tag

meg is van
thx
:R

(#28745) Visormail válasza myke01 (#28738) üzenetére


Visormail
addikt

flash playerből melyik van fent? ;)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28746) myke01 válasza Visormail (#28745) üzenetére


myke01
senior tag

11.4.402.287-es flash player verzió

(#28747) r-chee


r-chee
őstag

Most már tényleg kivan a kukim ezzel a Firefox-szal.... :((( Akadozik a böngészés, összeomlik a Flash Player, pedig a 11.2... verziót tettem vissza, mókolgattam az itteni leírások alapján is, de igazából feleslegesen.
Keressek más böngészőt, vagy vége lesz a közeljövőben ennek a tébolynak :F
Vagy tökmindegy, az Adobe szétcsesz minden flash-sel kapcsolatosat manapság?

[ Szerkesztve ]

Origin (BF3, BF4) nick: r-chee *** BFBC2 game nick >> r-chee [HUN] --- Logout blog bejegyzéseimnél >> BFBC2 és Battlefield 4 PH! játékosnévsor és magyar szerverek listája

(#28748) barisj válasza netpeti98 (#28741) üzenetére


barisj
aktív tag

ezt irta ki mielőtt szar lett:
mi lehet ez??

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#28749) netpeti98 válasza barisj (#28748) üzenetére


netpeti98
addikt

Hát nem tudom, vagy valami az internet beállításoknál van elállítva, vagy valami rejtett károkozó van még mindig a rendszerben. Esetleg a Spybot és Malwarebítes lefuttatása ajánlott, ezek kiegészítővédelmek.
Más böngészők mit kezdenek az m.facebook.com-al?

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#28750) Visormail válasza myke01 (#28746) üzenetére


Visormail
addikt

Ott a baj szerintem nem a firefoxal :) Másról se beszélünk hónapok óta minthogy egyre szarabb, kb 11.1 az utolsó normális verzió. Annál újabbnál minimum a protected mode kikapcsolása a sok összeomlás és társai miatt, de úgy is nagyobb a gépigényük.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.