Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28501) Jazz válasza csako (#28500) üzenetére


Jazz
veterán

Már mint az ablak fület drag and drop-al? Az azért nem jó mert el is kell nevezni, amit ctrl-D-nél kapásból megtudok tenni.

free your mind

(#28502) csako válasza Jazz (#28501) üzenetére


csako
veterán

Igen úgy, csak az átnevezés fontosságáról nem tudtam.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#28503) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Valaki le tudja írni nekem, hogy mit is takar a Click To Play funkció? :)
Előre is köszi.

(#28504) mrszitya válasza EmptyParadox (#28503) üzenetére


mrszitya
senior tag

Mondjuk itt olvashatsz róla egy rövid cikket:
http://hoc.hu/Szoftver/Click-to-Play-funkciot-kaphat-a-Firefox.html

(#28505) EmptyParadox válasza mrszitya (#28504) üzenetére


EmptyParadox
senior tag

Én használok Flashblockot, akkor ezek szerint ő click-to-play. Köszi. :)

(#28506) sesz válasza S-Attila (#28499) üzenetére


sesz
csendes tag

"Nem igazán értem, hogy miért ne lenne értelme. Számomra teljesen logikus, hogy ha ideiglenesen engedélyezek egy bizonyos objektumot, akkor az az adott munkamenet végéig úgy is marad."

Nincs ebben logika, mert az, hogy egyszer megnyitok egy videót, ez még nem jelenti azt, hogy ezek után automatikusan el kéne indulnia. Szóval attól még nem fogom akarni, hogy mindig magától induljon el. Ha azt akarom, hogy mindig elinduljon, akkor nyilván fehérlistára teszem. (Így lenne logikája.) Úgy a jó, ha mindig blokkolja, és csak akkor indul el, ha akarom.

"Egyébként pedig a fentebb leírt about:permissions-beli beállítás megoldja, ha átállítod, minden alkalommal engedélyt fog kérni a tartalmak aktiválására."

Sajnos a Firefox Click To Play funkciója hibás. (Tegnap kipróbáltam a Firefox 16-on.) Néhány plugin nem működik miatta.

[ Szerkesztve ]

(#28507) nubreed válasza Visormail (#28485) üzenetére


nubreed
veterán

Köszi a választ, bocs, hogy csak ilyen későn de hétvégén aztán már nem voltam PH közelben. Szóval a 14-es verzióig, eddig mindig úgy volt, amit te is kérdezel, hogy figyelmeztetett és engedte hozzáadni a kivételekhez, de a 15-nél már egyből az a hibaüzenet fogad, amit beidéztem.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28508) Visormail válasza Jazz (#28498) üzenetére


Visormail
addikt

Organize your bookmarks with Foxtab

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28509) gaborba81


gaborba81
tag

[link]ez még mindig probléma,pedig már mindent megcsináltam amit válaszként írtatok. :(((

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#28510) mrszitya válasza gaborba81 (#28509) üzenetére


mrszitya
senior tag

Flash player védett mód kikapcsolás volt? Ha volt, és úgy sem jó, akkor próbáltad régebbi verzióval?

(#28511) mrszitya


mrszitya
senior tag

Hír: fejlesztők egy új, érdekes fícsörön dolgoznak, mely a Firefox Health Report (FHR) nevet kapta. Bővebben angolul itt.

Ez időszakosan különféle adatokat (összeomlások száma, munkamenetek hossza, hardverek, OS és Firefox verzió, addonok, profil kora, stb.) fog küldeni rólunk a Mozilla szervereire. A cél a jobb optimalizáltság, teljesítmény, hibák szűrése. Személyes, ill. azonosításra alkalmas infókat nyilván nem gyűjt majd, de persze az aggódók úgy is tilthatják. A debütálás még messze, stabil kiadásban talán a 19-ben, vagy 20-ban lesz.
Egy ideje egyébként már munkálkodik hasonló eszköz a FF-ban (Telemetry), az FHR azonban komplexebb dolog lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28512) Jazz válasza Visormail (#28508) üzenetére


Jazz
veterán

Remek progi, köszi :R

free your mind

(#28513) Jazz


Jazz
veterán

Használ valaki Firefox-ot Android alatt?

Nagyon gyors, desktop mód is van (Ad Block plus <3 ), azonban
- mobile módban még a tiny betűméretet kiválasztva is nekem túl nagy (960*540 screen, sokkal több is elférne rajta)
- desktop módban meg a PH! fórum hsz.-ek szövegeinek betűméretei általában picivel nagyobbak mint aminek lenni kéne. Egy-két off hsz. méretei arányosak jók, de nagyrészt picit nagyobb mint lenni kéne (ha majd tudok csinálni screenshoot-ot mutatok)

Nektek is ilyen, mint amit a második bekezdében írtam? Van erre valami megoldás?

---bocsi elnéztem a topicot, Android-ba akartam :)

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#28514) S-Attila válasza gaborba81 (#28509) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Esetleg a hardveres gyorsítás ki-/bekapcsolása?

(#28515) xabolcs válasza Apaxp (#28467) üzenetére


xabolcs
őstag

The only way to get off is to download a current build from
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/all-aurora.html,
and install that over your current broken one.
That should work fine, and not break your data.

azaz csak segitseggel fog megjavulni: toltsd le a legujabb aurorat!

reszletek:
Bug 793088 - Startup failure in localization builds since Aurora17.0a2 20120920042010
Bug 793379 - No updates available to 20120921 builds across platforms for mozilla-central and mozilla-aurora builds

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#28516) gaborba81 válasza mrszitya (#28510) üzenetére


gaborba81
tag

Ez volt már.

S-ATTILA
Az is.

" Buta ember az, aki a más butaságából nem tanul"

(#28517) S-Attila válasza gaborba81 (#28516) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Esetleg még első hsz. diagnosztika. :)

(#28518) Attix82


Attix82
őstag

Tud valaki trükköt, hogy lehetne beállítani, hogy a megadott oldal frissítődjön megadott időközönként?

(#28519) WonderCSabo válasza Attix82 (#28518) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#28520) xabolcs válasza Attix82 (#28518) üzenetére


xabolcs
őstag

vagy ha van TMP (tab mix plus) kiegeszitod, akkor: bele az oldalba jobbklikk es "ujratoltes engedelyezese"

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#28521) sesz


sesz
csendes tag

Sajnos (mint írtam,) a Firefox Click To Play funkciója hibás.

Itt egy példa:
http://old.eumet.hu/

A Windows Media Player plugint képtelen normálisan blokkolni. A hibás Click To Play miatt az oldal azt hiszi, hogy nincs feltelepítve a plugin.
Ki lehet ezt javítani valahogy?

(#28522) lck válasza sesz (#28521) üzenetére


lck
senior tag

Mit hisz - mért hisz ???
Elindítom, aztán ott középen alul megy a médialejátszás.
Mi nem jó itt ?

(#28523) S-Attila válasza lck (#28522) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem neki ezzel a beállítással nem megy. :)

Izé, vagyis úgy, hogy engedélykérősre van állítva.

[ Szerkesztve ]

(#28524) sesz válasza lck (#28522) üzenetére


sesz
csendes tag

Ha a Click To Play be van kapcsolva, akkor nem működik, nem lehet elindítani.

(#28525) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Használja innen valaki az AutoCopy kiterjesztést? 2-3 napja nem működik. Se a kiterjesztés, se a Firefox nem frissült, ez csak úgy gondolt hogy akkor nem működik tovább.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28526) drr válasza Winner_hun (#28525) üzenetére


drr
őstag

Én használom, az egyik alap amit felrakok és működik hibátlanul :)

(#28527) Kakumix


Kakumix
senior tag

Pár hete eszembe jutott, hogy szinkronizáljam az kiterjesztéseket is a beépített Firefox Sync-kel, de akkor és most sem sikerült ezt elérnem. Minden más szinkronizálódik, de az addon-ok nem, hibaüzenet sincs. Mi lehet a hiba?

Legyen szép napod!

(#28528) Winner_hun válasza drr (#28526) üzenetére


Winner_hun
félisten

15.0.1-es Firefoxod van? A kiterjesztés verziószáma mi? Nálam 1.0.2-es van fent meg tegnap néztem az AutoCopy 2 1.2.5-öt de az még rosszabb, a beállításait se tudom megnyitni, vagyis meg tudom de csak hibaüzenet van ott.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28529) drr válasza Winner_hun (#28528) üzenetére


drr
őstag

Igen és 1.0.2 a kiterjesztés, de nálam nincs gond...

[ Szerkesztve ]

(#28530) Winner_hun válasza drr (#28529) üzenetére


Winner_hun
félisten

Közben másik kiterjesztés is megmakacsolta magát szóval valami nagyobb gáz lesz itt. Majd utánajárok.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28531) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Firefox 16-ban lehet állítani (kieg nélkül) a görgetés sebességét, vagy csak windowsban?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28532) mrszitya válasza Apollyon (#28531) üzenetére


mrszitya
senior tag

(#28533) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Pár hete frissült a flash player és azóta még borzasztóbb a videólejátszás...Eddig se volt igazán jóm de most botrányos, hogy 10-ből 8 alkalommal lefagyasztja a böngészőt és néha a gépet is, ha átváltok HD felbontásra vagy full screenre...

Nem lehet ezt a flasht leváltani másra? A HTML5 sem mindig jó a youtube-on, de más videó oldalaknál még azt sem tudom használni...

Valami ötlet? (Azon kívül, hogy ne nézzek flash videókat? :D )

(#28534) Visormail válasza #54715584 (#28533) üzenetére


Visormail
addikt

Régebbire lehet leváltani jelenleg más alternatíva nincs. Protected mode-ot kikapcsoltad?
Ha nem keress vissza, erről a 2 dologról beszélünk állandóan jópár hónapja.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28535) #54715584 válasza Visormail (#28534) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nem tudom mi az a protected mode, de megnézem, köszönöm :K

(#28536) Apollyon válasza mrszitya (#28532) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Köszi szépen, de ez így elég gagyi, és akárhogy állítom, sosem lesz olyan finom mint a smoothwheel kieggel, úgyhogy inkább azt használom.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28537) Winner_hun válasza #54715584 (#28535) üzenetére


Winner_hun
félisten

Esetleg a hardveres gyorsítást is kapcsold ki, nekem sokszor az akasztotta meg / késleltette a lejátszást.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#28538) vlevi válasza #54715584 (#28533) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én a nagyobb videókat le szoktam tölteni, és úgy nézem meg.
Erre a Download Youtube Videos as MP4 nevű kiegészítőt használom, ami beépül a youtube oldalba.

(#28539) DS39 válasza #54715584 (#28533) üzenetére


DS39
nagyúr

tegyél fel régebbi flash-t. a processzorod meg fogja köszönni, mert nem prüszköli ki a lelkét egy full hd videónál. :)

(#28540) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok egy kérdésem lenne!,eddig rendesen működött ha bezártam a firefoxot indításnál azok a lapok jöjjenek be mindig amiket nyitva hagytam. Legutóbbi ablakok és lapok és megjelenítése,de most csak a kezdőlap jön be. Beállítások/ Lapok / A firefox indításakor˛ A Legutóbbi ablakok és lapok megjelenítése

[ Szerkesztve ]

(#28541) mozesapo


mozesapo
tag

1 kis help kéne.
Tegnap óta a Nightly összefosta magát, minden indításnál bejön, hogy reportolni akar, details nem mutat semmit, újratelepítés már megvolt. Hogyan tovább?
Talán annyi, hogy mikor a Tab Mix Plus ablaka bejönne, akkor omlik össze. Nem telepítettem fel semmit se, ment, bezártam, rá 1 órára már nem indult.

(#28542) vlevi válasza mozesapo (#28541) üzenetére


vlevi
nagyúr

Keresd meg a profil mappáját (appdata\roaming\mozilla...), jobbegér, tulajdonságok, előző verziók. És ott (hacsak nem kapcsoltad ki a rendszer visszaállítást), akkor van jónéhány mentés a profilodról. Nekem egyszerkétszer már jól jött, nem csak firefoxnál.

(#28543) #54715584 válasza DS39 (#28539) üzenetére


#54715584
törölt tag

Még ezt nem próbáltam. Köszi :)

A többi tippet megnéztem srácok, de nem voltak jók. :(

(#28544) Scooter86101


Scooter86101
tag

Sziasztok, valaki nem tudna nekem segíteni hogy miért nem akar normálisan betöltődni a deviantart weboldal ,nem jönnek be a képek, nem tudok keresni, már napok óta így kínlódik, vagy félig jön tölt be vagy sehogy .. :( ha törlöm az előzményeket a firefoxból, akkor is chrome is azt csinálja. miért van ez légyszi valaki valami tipp .. :(

ezt csinálja:

(#28545) DS39 válasza Scooter86101 (#28544) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam bejönnek a képek.

kiegészítők letiltásával próbáld meg, ha úgy megjelennek, akkor vmelyik okozza a hibát.

(#28546) nubreed válasza Scooter86101 (#28544) üzenetére


nubreed
veterán

Nincs valamilyen script blokkoló működésben? Nem csak a deviantart.com -ot kell engedélyezni hanem a deviantart.net -et illetve van még 1-2 másik domain, ami kell a deviantart rendes működéséhez.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28547) Scooter86101 válasza nubreed (#28546) üzenetére


Scooter86101
tag

Szia, sajnos nem tudom mi lehet, nem találok semmi olyan ami blokkolná de minden böngészőben ezt csinálja, ha beírom normálisan a weboldal címét bejön, de ha valamit keresek megkeresi az első oldal okés de a második oldalra lapozva nem tölti be a kisképeket :( :( csak forog-forog... és semmi :( :( már 1perc elteltével ilyen lesz :

valaki légyszi mi lehet nem tudjátok ? :( vírusirtót már tiltottam, akármelyik böngészővel nézem akkor is ilyen :( nem tudom mi van :(

(#28548) Visormail válasza Scooter86101 (#28547) üzenetére


Visormail
addikt

google dns-el is próbáld ki esetleg.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28549) szimcsi


szimcsi
senior tag

hello

Ha szeretnék letölteni, mindig ezt írja ki: c:\users\felhasználónév\appdata\local\temp nem menthető mert ismeretlen hiba történt. Próbálja máshova menteni.
De ez most mi? Be van állítva, hogy hova mentsen. Köszönöm

XP

(#28550) szimcsi válasza szimcsi (#28549) üzenetére


szimcsi
senior tag

OK, meglett, bocs, ki kellett törölni azt a vmilyen kiterjesztésű temp nevű file-t. csak még nehezen találok meg dolgokat ezen a win7 enterprise-on, ultimate n-t használtam eddig és itt kicsit máshogy vannak a dolgok:)

XP

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.