Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28551) Scooter86101 válasza Visormail (#28548) üzenetére


Scooter86101
tag

Szia, beállítottam 8.8.8.8 __ 8.8.4.4 , úgy sem semmi .. hát ezt már nem hiszem el :( kezd idegesíteni . :( valami más tipp .. senki ? ? :(

(#28552) Visormail válasza Scooter86101 (#28551) üzenetére


Visormail
addikt

Parancssorba ipconfig /flushdns, esetleg netsh winsock reset Ellenőrizném még hogy nincs e beleírva valami a c:\Windows\System32\drivers\etc\hosts fájlba (alapesetbe csak #-al kezdődő sorok vannak), futtatnék egy ellenőrzést az mbam-al. Router hiba is lehet, ha van akkor próbáld ki anélkül direktbe kötve a gépet. Külön tűzfal ha van leállítása egy pillanatra és úgy is kipróbálni, több ötletem nem nagyon van.
Minden más honlap jó csak ez nem? Nem kapcsolta be valaki véletlenül a windows szülői felügyelet részét? Esetleg a net szolgáltatódnál valami hiba.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28553) Scooter86101 válasza Visormail (#28552) üzenetére


Scooter86101
tag

Szia, sajnos semmi , akármit csinálok, de semmi , :( nekem router modemem van, de eddig semmi gond nem volt vele, ipconfig /flushdns ezzel sincs semmi gond .. megpróbáltam :( teljesen újra raktam a böngészőket :( bővítmény kiegészítő , etc, .. :( semmi nem tudom mi a ... lehet :( :(

(#28554) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

Sziasztok.
Ne haragudjatok, de nincs időm visszaolvasni, lehet már volt, a gépemen x64-es Win7 Ultimate van, és azon eddig az x64-es Nightly remekül futott, de tegnap egyszerűen csak kilépett, és feldobta a bugreportos ablakot, azóta próbáltam reinstallálni, meg uninstall után újra felrakni, de indulás után rögtön feldobja a bugreportot. Hogyan tudnám orvosolni a gondot úgy, hogy lehetőleg ne nagyon vesszenek el az elmentett könyvjelzők meg jelszavak?
Ha valaki elküldené nekem a választ privátban, azt nagyon megköszönném.

(#28555) Mikiller válasza Scooter86101 (#28553) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Próbáld meg kitörölni Total commanderrel manuálisan a C:\Users\Neved\AppData\Local\Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\Content.IE5 mappát.Nekem is volt már ilyen és megjavult. Azért manuálisan,mert ha böngészőből törlöd, nem szed ki mindent és az ottmaradt "szemét" bekavar.
Ez Win7-re érvényes. :)

[ Szerkesztve ]

(#28556) Teaway


Teaway
veterán

Üdv!
Hogyan lehet menteni az about:config-ban?

Nincs itthon csokid??

(#28557) S-Attila válasza Teaway (#28556) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Menteni? Mit?

(#28558) DS39 válasza Teaway (#28556) üzenetére


DS39
nagyúr

menti az magától is amit beállítasz.

(#28559) Teaway válasza S-Attila (#28557) üzenetére


Teaway
veterán

Amit átírok benne. Nekem nem menti. Újrainduláskor ugyanaz van benne, ami előzőleg volt.

Nincs itthon csokid??

(#28560) mrszitya válasza Teaway (#28559) üzenetére


mrszitya
senior tag

Az about:config beállításjegyzék a Firefox profilmappa prefs.js fájljában tárolódik. (Notepaddal is szerkeszthető.)

(#28561) Teaway válasza mrszitya (#28560) üzenetére


Teaway
veterán

Köszi, megnézem.

Nincs itthon csokid??

(#28562) mozesapo válasza Cyberbeni (#28554) üzenetére


mozesapo
tag

Ugyanez nekem is, fogalmam sincs, mit kéne tenni.

(#28563) mrszitya válasza mozesapo (#28562) üzenetére


mrszitya
senior tag

@Cyberbeni
@mozesapo

Azt javaslom, MozBackup-pal mentsétek le a profilt, aztán töröljétek a teljes profilmappát (C:\Users\Felhasználó\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles) +uninstall, aztán újratelep, majd mehet a visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

(#28564) Cyberbeni válasza mozesapo (#28562) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Letöltöttem a legújabbat, és mostmár elindul. ( [link] )

(#28565) mozesapo válasza Cyberbeni (#28564) üzenetére


mozesapo
tag

Thx, akkor úgy látszik az előző totál kuka volt.

(#28566) default.


default.
őstag

sziasztok!

Online szótárnál van egy olyan, hogy kimondja a szót a hangszóró ikonra kattintva.
Na most nekem erre külön megnyit egy lapot és ott egy QuickTime "lejátszó"ban játssza le a hangot.
Ez mitől van ?

Azt szeretném, ha nem nyitna meg külön lapot, hanem egyszerűen csak megszólalna a hang és kész.

köszi előre is!

(#28567) Visormail


Visormail
addikt

YouTube Enhancer Plus

Features List:

Block ads displayed before and inside videos.
Download videos in various formats: 3GP, FLV, MP4, WebM, and more...
Watch the YouTube Top Music Videos of any country in the sidebar.
Save your favorite videos and playlists, and watch them in the sidebar.
Dim the lights around videos for a comfortable watching.
Use any custom style to change the way YouTube looks.
And more...

default.: nekem az új oldalon (ezzel nem tudsz csinálni semmit így van megírva) nem quicktime lejátszóban nyitja meg hanem az oldal sajátjában, ha ezt nem zárom be és visszamegyek a szótárra, utána már nem vált át rá csak lejátssza a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28568) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Régebben volt olyan problémám, hogy amikor új lapra kattintok, akkor nem mindig a leglátogatottabb oldalakat hozta be a böngésző.
Azóta túl vagyok egy rendszer újratelepítésen is.
Viszont most meg az oldalak kis képeit nem adja be rendesen...
Szóval kérdés 1: hogy lehet megoldani, hogy minden jelzett oldalnak megjelenjen a kis képe?
Kérdés 2: lehet növelni a megjelenítendő oldalak számát?
Kérdés 3: esetleg valami jó plugin, ahol megadhatok oldalakat, és kvázi "képes" könyvjelzőnek tudom használni az új lapot?

Válaszokat előre is köszi :)

(#28569) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Hét YouTube, egy Facebook és egy Prohardver füllel a FF olyan 250MB, a plugin konténer meg vagy 400MB memóriát használ. Ez mennyire számít jónak? :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28570) Gézengúz válasza Bjørgersson (#28569) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ez annyira relatív....HD filmek vagy nem, fogja őket flash block (vagy ehhez hasonló) vagy mind lejátszásban van....Mit foglalkozol vele, 4Gb ramot a gépbe aztán hadd zabáljon amennyit akar...

(#28571) Bjørgersson válasza Gézengúz (#28570) üzenetére


Bjørgersson
félisten

3 HD van köztük. Nem zavar, csak kíváncsiságból kérdeztem. Van miből zabálnia.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28572) mozesapo


mozesapo
tag

Most meg megint mi fosott be ezen a Nightly-n?

Olyan pici minden flashes cucc. Nevetséges, hogy nem tudnak már évek óta valamit normálisan megírni.

[ Szerkesztve ]

(#28573) mrszitya válasza mozesapo (#28572) üzenetére


mrszitya
senior tag

Kezdjük ott, hogy nightly-t használsz. Ugye tisztában vagy azzal, ez a szó mire akar utalni...

Ha esetleg nem: ez kb. olyan, mintha a Windows egy alpha verzióját futtatnád.

"... a fejlesztőknek szóló Nightly verziók – A mozilla-central tárolóból származó automatikusan készített napi változatok. A minőségbiztosítási csoport ezeket a verziókat nem vizsgálja."

[ Szerkesztve ]

(#28574) mozesapo válasza mrszitya (#28573) üzenetére


mozesapo
tag

Tudom, hogy mit használok. De eddig ment rendesen, most meg valami befosott a flash-el alatta. De, hogy mi arról fogalmam sincs.

(#28575) Fandango válasza mozesapo (#28574) üzenetére


Fandango
veterán

Tovabbra sem fogtad fel a lenyeget, egy fejlesztoi verziot hasznalsz, es meg csodalkozol, ha valami nem megy rendesen? :W

(#28576) DS39 válasza mozesapo (#28574) üzenetére


DS39
nagyúr

napi használatra a stabil verzió ajánlott, mert ugye nem gondolod hogy az adobe a naponta változó nightlyra optimalizált?

(#28577) Teaway válasza mozesapo (#28572) üzenetére


Teaway
veterán

Ilyenkor hibás szálra fut a vezérlés.
Veled is ez történt.
Használj végleges, tesztelt verziókat.

Nincs itthon csokid??

(#28578) mozesapo válasza Teaway (#28577) üzenetére


mozesapo
tag

Ha adsz linket 64 bites firefoxhoz, akkor használom azt.

(#28579) DS39 válasza mozesapo (#28578) üzenetére


DS39
nagyúr

miért fontos a 64bites? a 32 bites verzió is ugyanolyan gyors 64 bites OS-en.
egyébként van a teljesből készített 64 bites verzió, Waterfox, Palemoon.

(#28580) Ombi5


Ombi5
őstag

Mozilla 15-os verzional hogy a pikulaba tudom lementeni a konyvjelzoket?!

(#28581) CoolMan válasza Ombi5 (#28580) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

MozBackup progival is nagyon egyszerű, és ez még többet is tud.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28582) Adler válasza DS39 (#28579) üzenetére


Adler
aktív tag

A 64-bites Waterfox gyorsabb mint a Firefox 32-bitesen. Ezt tapasztalatból mondom, le is lett tesztelve. A tesztet a korábbi hozzászólásoknál meg lehet nézni.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#28583) Ombi5 válasza CoolMan (#28581) üzenetére


Ombi5
őstag

Koszi,addigra mar ratalaltam. :)

(#28584) Chabee


Chabee
tag

Tisztelt Firefox Guruk!

Következő problémában szeretnék segítséget kérni! A Firefox címsorába begépelt címeket megjegyzi. A címsor végén lévő nyíllal ha lenyitom a listát ott megtalálhatóak. Hasznosságát nem kell ecsetelni, ami nincs a kedvencekbe az innen két kattintással el lehet érni, a kívánt cím begépelése helyett. DE! Az IE-rel ellentétbe nem a begépelés sorrendjében jegyzi meg a címeket, hanem valamiféle relevancia szerint. És most a kérdés: hogy és hol lehet azt beállítani, hogy ne relevancia szerint tartsa nyilván a begépelt címeket, hanem abban a sorrendben amiben begépeltük, vagy épp használatba vettük. (szóval úgy mint a IE)

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#28585) Nixon18


Nixon18
senior tag

Hello!
Probléma: 2000 megát eszik a ramomból a firefox, 4 megnyitott lapnál (egyik sem flashgame, vagy ilyesmi nagyobb flash-tartalmú oldal). Persze jó lenne ennél több oldalt is megnyitni a könnyebb használhatóság érdekében, de az utóbbi pár napban ez lehetetlennek bizonyul, mert összeomlik a mozilla...
Kérdés: Ez miért van?

(#28586) Fandango válasza Nixon18 (#28585) üzenetére


Fandango
veterán

Ha hasznalsz addonokat, akkor elkepzelheto, hogy valamelyik eszi a ramod.

(#28587) Nixon18 válasza Fandango (#28586) üzenetére


Nixon18
senior tag

Csak egy tabmix plus van és egy adb... eddig is ezeket használtam és semmi probléma nem volt. Lehet, hogy fel kellene húzni egy új win7-et...

(#28588) Fandango válasza Nixon18 (#28587) üzenetére


Fandango
veterán

Hat ez nem sok, es en is hasznalom oket, passzolom mi lehet a baj.

(#28589) Visormail válasza Nixon18 (#28587) üzenetére


Visormail
addikt

Első körben talán inkább a firefoxot. Az 1. hozzászólásban nézted már a hibaelhárítást?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28590) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

A 15-ös Firefoxban a gyorsító tárat hogyan tudom a C:Felhasználok\\usernév\appdata\local\temp.......könyvtárból áthelyezni a D: meghajtóra
az about:config megoldás nem müxik..

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#28591) vlevi válasza Nick no.1 (#28590) üzenetére


vlevi
nagyúr

Milyen about:config nem működik?
A browser.cache.disk.parent_directory nevű bejegyzést kell átírni.
Én is ezt állítottam át, és már a d-n van a cache.

(#28592) Nick no.1


Nick no.1
aktív tag

én is átírtam a leírtak szerint,de nem rakja a d meghajtóra.. :(

1. Írjuk be a címsorba: about:config majd Enter.
2. Jobb gomb -> Új -> Karakterlánc. Neve legyen browser.cache.disk.parent_directory , értéke pedig a kívánt cache elérési címe (pl. d:\temp )
3. Indítsuk újra a Firefoxot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi MI 13 T Pro http://forums.watchuseek.com/f9/omega-seamaster-300m-eta-255-563-a-130103-post842164.html#poststop

(#28593) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
15.0.1-nél hogyan tudom a füleket a címsor alá tenni?
AZ első hsz-ben leírttal nem működik. :R

(#28594) Ablakos


Ablakos
őstag

Majdnem naponta frissít a 18.10a1 (dátum) Nightly. Igaz a verziószám nem változik, csak a dátum. Ilyenkor van változás? Merre lehet megnézni a change logot?

(#28595) Steelmanus válasza _stick_ (#28593) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Fulek alul:
Cimsorba ird be about:config es keresd meg a browser.tabs.onTop (Logikai) bejegyzest majd allitsd at False-ra.

(#28596) Chabee válasza Chabee (#28584) üzenetére


Chabee
tag

Esetleg erre tud valaki mondani valamit?

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#28597) _stick_ válasza Steelmanus (#28595) üzenetére


_stick_
őstag

Mingyárt más. Köszönöm!
Lehetne frissíteni az első hsz-t :U

(#28598) S-Attila válasza Chabee (#28596) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem a Firefoxnak erre van valami beépített egyedi logikája, amit nem biztos, hogy meg lehet benne változtatni.

(#28599) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
mivel lehetne megnézni, hogy a Startlap melyik része dolgoztatja folyamatosan a cpu-t ? A család egyik tagjának az a kezdőlapja és sokszor hagyja megnyitva úgy a böngészőt, miközben majdnem szétrobban szegény laptop annyira dolgozik a ventilátor. AdBan, AdblockPlus sem elég. Jelenleg Simple Adblock van fent.

(#28600) Krystal_s válasza Krystal_s (#28599) üzenetére


Krystal_s
addikt

Nem sok mozgó dolgot látok, jelenleg egy nyereményjátékos hirdetés van ott, de az csak pár napos dolog és előtte sem volt ok az oldal.
Lehet vissza kéne tennem a Flashblockot ? Nem tudom javították-e a korábbi leak-et... :F

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.