Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) barisj válasza barisj (#28758) üzenetére


barisj
aktív tag

a probléma megoldodott! dátum időt kellett beállitani helyesen!:)

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#28802) Johnny Cage válasza Visormail (#28800) üzenetére


Johnny Cage
addikt

"'16.0.1-el csak 1466 pontot kapok 2. lefuttatásra is, HTML5 Capabilities 5/7"

én meg csak 1439-et. html5 cap. ugyanaz.

(#28803) potyi23


potyi23
senior tag

hi.nemindulnak a youtubon a zenek,filmek.mi kell hozza ?

(#28804) netpeti98 válasza potyi23 (#28803) üzenetére


netpeti98
addikt

Flash Player fent van?
Ha fent van akkor Flash Player reinstall.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#28805) potyi23 válasza netpeti98 (#28804) üzenetére


potyi23
senior tag

tenyleg unistall kellett neki .. :W :W ez besz....s koszi

[ Szerkesztve ]

(#28806) potyi23 válasza netpeti98 (#28804) üzenetére


potyi23
senior tag

fenebe kicsusztam ".
mostmar egykicsit akadosak lettek a weblapok.tegyek fel regebbi flasht ?

(#28807) DS39 válasza potyi23 (#28806) üzenetére


DS39
nagyúr

vagy az, vagy a protected mód kikapcsolása az újabbaknál.

(#28808) Panthera


Panthera
őstag

Hogyan lehet eltűntetni az ff-ből az Avg keresőt? A keresőmotorok közül már töröltem, az "about:config"-ban nyoma sincs. Ezzel keres alapértelmezetten: http://isearch.avg.com...

(#28809) myke01 válasza DS39 (#28807) üzenetére


myke01
senior tag

Lámának tűnő kérdés :D , de hol kell kikapcsolni a protected módot ?

(#28810) mrszitya válasza myke01 (#28809) üzenetére


mrszitya
senior tag

@myke01
Rossz helyen keresed, de ha beírod ezen fórumtopicnál a keresőbe a protected szót, meg fogod találni a választ...

@Kvardlipot
Ha a címsort használod keresésre, ezt nézd meg about:config-ban: keyword.url
Értéke, ha guglit akarsz: https://www.google.hu/search?q=
Ha az a baj, hogy a keresősávban jelenik meg, akkor ott, a keresőszolgáltatások kezelésénél tudod törölni.
Egyébként ha AVG még fenn van, de nem használod a toolbarját, tiltsd le a kiegészítőknél vagy indítsd el az AVG eltávolítóját, és a komponensek kiválasztásánál vedd ki a pipát melőle.

(#28811) siebener


siebener
aktív tag

Üdv mindenkinek.

Firefox frissítését valahogy vissza lehet vonni?
Úgy értem, a 12.0 volt fent, de most felfrissített a 16.0.1-re. Megoldható valahogy, hogy levegyem a frissítést, és maradjon a 12.0?

(#28812) Steelmanus válasza DS39 (#28799) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Miert, a 15.0.1-nel voltak gondok a fulek kezelesevel? Nalam rendben volt, vagy valamit nem tudok? A HTML5-ot mivel tesztelted?

(#28800) Visormail Igen azon az oldalon neztem a tesztet kivancsisagbol, mert olvastam hogy a 15-os gyorsabb azon a teszten, es mivel megharagudtam a 16-ra mert nem tudom kikapcsolni azt az opciot hogy kerdes nelkul zarja be a nem hasznalt fuleket gondoltam hogy kiprobalom ha mar visszateszem a 15-ot. En nem hasznalok RamDisk-et, helyette a Beallitasoknal tiltom a lemezcache-t azaz kinullazom, majd az about:config-ban is tiltom ezt a ket bejegyzest: browser.cache.disk.enable es browser.cache.offline.enable ezek false-ra vannak allitva, majd felveszek egy uj Egesz jegyzest: browser.cache.memory.capacity amelynek 524288 erteket adok ez 500 Mb memoriahasznalatot engedelyez.
Persze igy elveszlik az elonezet de azt nem hasznalom es meg tiltom is.
Ezek a tesztek nagyban fuggnek a processzor frekvenciajatol, vagyis hogy egy mag mennyi MHz-en fut, en Athlon X3 450 3,2 MHz-en neztem. Kulon Java-t nem hasznalok most, csak az FF sajatjat.
A hw gyorsitast a GreaseMonkey + YousableTubeFix parossal vegzem.

(#28813) DS39 válasza Steelmanus (#28812) üzenetére


DS39
nagyúr

semmi. a 14-esnél voltak még mikorakadások a tabváltásnál, de itt már nem.
csak azért említettem mert páran írták hogy lassabb a 16-os, szerintem nem, már pedig a tabváltások miatt volt lassú amikor az volt.

HTML5 Test: [link]

és itt egy összehasonlítás a verziók között [link].
(ezt tetszőlegesen variálható. érdekes hogy a FF 16 mobil verziója 388 pontot kapott, vagyis többet mint PC-s.)

az viszont ciki hogy e téren már csak a 4. legjobb a Fox: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28814) mrszitya válasza siebener (#28811) üzenetére


mrszitya
senior tag

Mozilla ftp-jén fenn vannak a régi telepítők, "ezer évig" visszamenően. Azaz akár a 0.1-es is letölthető. :)
Töltsd le a kívánt régebbi verziót, és tiltsd le az automatikus frissítést a beállításokban. Biztonság szempontjából azonban én nem igazán javaslom ezt, hiszen a régi verziókhoz nyilván biztonsági frissítést sem kapsz.

Viszont: készül már egy ideje az ún. ESR változat - ami ha jól rémlik, évente kerül kiadásra (a jelenleg a 10-esből készült), ez mindig megkapja közben a biztonsági javításokat. Csak jövő év elején frissül fel majd (talán a 18, 19-re.)

@Steelmanus, DS39

Apró javítás a proci dologgal kapcsolatban: nemcsak frekvencia függő a dolog, hanem a technológia, gyártástechnológia, architektúra változott nagyot mondjuk az elmúlt 5-10 évben.

HTML5-re nehéz optimalizálni (vagy inkább felesleges minden részét,) mert lehet, amit most megcsinál az egyik böngésző készre, sose terjed el vmiért, senki se fogja használni. A másik, hogy nincs kész szabvány rá, pontosabban nagyon-nagyon lassan készül. Többek között a lassúság miatt vita van az egyes gyártók, meg a szabványügyi testület között - meg persze MS mindig különutas.
http://pcworld.hu/ketteszakadt-a-html5-szabvanyositasa-20120722.html
http://pcworld.hu/2014-ben-veglegesedhet-a-html-50-20120921.html
A főbb pontokat egyébként meg úgyis tudja már most az összes szereplő.

(#28815) siebener válasza mrszitya (#28814) üzenetére


siebener
aktív tag

Közben megoldottam, köszönöm.
Nem a régi telepítővel volt a gond, abból milliószámra van fent a neten. A gondom az volt, hogy magát a frissítést nem tudtam visszavonni, új telepítést meg nem akartam.
De aztán a 16.x-re simán rátelepítettem a régi, 12.0-t, és minden olyan volt, amilyen frissítés előtt.
16-on sajnos nem ment egy-két kiegészítés, amire szükségem van.

De végül megoldódott, köszönöm.

(#28816) DS39 válasza mrszitya (#28814) üzenetére


DS39
nagyúr

17-es lesz a terv szerint a következő ESR én úgy tudom.

(#28817) mrszitya válasza DS39 (#28816) üzenetére


mrszitya
senior tag

Valószínű Te fogsz nyerni, ahogy most megnéztem kíváncsiságból... :)

(#28818) Tibitabi válasza Tibitabi (#28778) üzenetére


Tibitabi
tag

Akinek nem jelennének meg a képek nagy méretben például a "Vatera, Tesz-vesz" vagy más oldalakon, megtaláltam a megoldást, de lehet talán más hibára is jó. Most máshol még hamarabb is betöltődnek!
A Mozilla oldalán a 7. pontnál: [Reset Firefox]

[ Szerkesztve ]

(#28819) Panthera válasza mrszitya (#28810) üzenetére


Panthera
őstag

A keresőszolgáltatásoknál már töröltem, AVG nincs fenn egyáltalán. Az alapértelmezett ff kezdőlapon van egy keresés funkció és ott szokott így keresni. Tudom, át lehet állítani, de nálam a frissítések (?) bekavarnak és visszaállítják erre. Igazából az elv érdekelne, hogyan lehet megváltoztatni, mert nem tudok már mit kitalálni, nem annyira zavaró valójában a dolog.

(#28820) concret_hp


concret_hp
addikt

hol lehet beállítani az alapértelmezett keresőt?
valami hülye toolbar fos átállította vmi teljesen használhatatlanra :W

mármint ha a címsorba nem webhelyet írok, hanem mást, akkor arra ugye rákeres, de kérdés, hogy milyen keresővel.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28821) S-Attila válasza concret_hp (#28820) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ha a keresősávot nem tüntetted el az eszköztárról, akkor annak a bal szélére kattintva a listából elvileg ki tudod választani. Ha ez nem működik valamiért, akkor az about:config oldalon a browser.search.defaultenginename változóban lehet ezt elvileg megadni.

[ Szerkesztve ]

(#28822) Panthera válasza concret_hp (#28820) üzenetére


Panthera
őstag

Nekem is ez a kérdésem...
Ha az about:config -ban keresel a search-re, miket ad ki?

(#28823) concret_hp válasza Panthera (#28822) üzenetére


concret_hp
addikt

semmit :F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28824) S-Attila válasza concret_hp (#28823) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ha semmit sem ad ki, akkor az a kiegészítő totálisan összebarmolt valamit. Próbáld meg létrehozni a kulcsot.

(#28825) concret_hp válasza S-Attila (#28824) üzenetére


concret_hp
addikt

nah megvan a keyword.URL; bejegyzésbe férkőzött be ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28826) S-Attila válasza concret_hp (#28825) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Megoldás: tessék mindig megnézni, hogy mire nyomsz OK-t egy telepítőnél. :P

(#28827) Panthera válasza concret_hp (#28825) üzenetére


Panthera
őstag

Nálam az is jónak tűnik... :F

browser.search.defaultenginename: "Google"
keyword.URL: "http://google.com/"

(#28828) Braddock válasza concret_hp (#28820) üzenetére


Braddock
őstag

Nekem ilyen volt a Babylon kereső beépülése a böngészőkbe.
Csak a 'spybot search and destroy' program tudta eltávolítani.

(#28829) concret_hp válasza S-Attila (#28826) üzenetére


concret_hp
addikt

mit nem mondasz :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#28830) siebener


siebener
aktív tag

Üdvözlet. Mitől lehet az, hogy netes flash játékoknál össze-vissza "csúszik" az egér kurzor? Konkrétan használhatatlan.
Firefox 12 van fent, de újabbal is ugyanez volt a gond.

(#28831) Jorus


Jorus
nagyúr

Ehhez hasonló kiterjesztés van FF alá?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28832) csababarca


csababarca
őstag

Hello. Olyan problémám van,hogy frissítettem a legújabb Mozillára a böngészőt. Ezek után a beágyazott videók nem jelennek meg,csak nagy fehérség a videó helyén. Ellenőriztem a flasht,mindegyik naprakész,nincs letiltva semmi. Maga a youtube működik pl,de ha egy hírbe van beágyazva a videója akkor már nem jeleníti meg.
Az internet explorer és az Opera megjeleneíti,csak a Firefox nem,ami elég dühítő,mert ezt akarom használni,illetve használom már hosszú évek óta.
Valami ötlet?

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28833) csababarca válasza csababarca (#28832) üzenetére


csababarca
őstag

Sztornó a Reset Firefox megoldotta a bajokat.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#28834) Gercsa


Gercsa
senior tag

Sziasztok!

Azt be lehet állítani valahol, hogy a könyvjelzőket csak az új lap oldalon mutassa, és ha már behoztam egy oldalt akkor rejtse el, mert onnantól nincs rá szükség?

Nem én kiáltok, a gazdaság dübörög.

(#28835) DS39 válasza Jorus (#28831) üzenetére


DS39
nagyúr

én még sosem láttam reklámot youtube videó közben. adblock plus-t használok.

(#28836) Johnny Cage válasza Jorus (#28831) üzenetére


Johnny Cage
addikt

jól mondja a kolléga. adblockplus-t hogy-hogy nem ismeri valaki? (mod: hogyhogy nem használja zsigerből mindenki?)

[ Szerkesztve ]

(#28837) Jorus válasza Johnny Cage (#28836) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nőm használ FF-t, és az ABP fent is van neki, ami általánosságban jól is működik, de ettől még ott maradnak a Youtube reklámok (videók között felbukkanó, adott időn belül skipelhető reklámokra gondolok), szal ezek szerint vmi beállítási gond lehet. Ezért érdeklődtem, hogy van-e olyan kiegészítő FF-hez, mint a linkelt Opera alá való, amit felrak az ember, és nem kell semmit sem állítgatni a csajosnak, csak műxik. :) No, de akkor ha az ABP is tudja ezt, akkor megvizsgálom, mi lehet a szűrővel a gond.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28838) DS39 válasza Jorus (#28837) üzenetére


DS39
nagyúr

külön kieg-et erre nem találtam, az ABP nekem alapból tiltotta, nem rémlik hogy külön kellett volna trükközni vele.

(#28839) Johnny Cage válasza Jorus (#28837) üzenetére


Johnny Cage
addikt

én easylist + hufiltert használok, azzal soha nem láttam youtube-on reklámot. (viszont ahogy tiltom az ABP-t, azonnal megjelennek)

(#28840) Boci_83


Boci_83
őstag

Sziasztok!

Segítsetek kérlek! A böngészőm minden egyes sikertelen keresés után ezt dobja fel. És nem elég egy vissza gombot nyomni, állandóan ide dob vissza. Olyan szinten ideges vagyok tőle, hogy leborítanám a monitort a helyéről. Teljesen mindegy milyen keresőt használok, ha nincs keresési eredmény ide dob!! :W :O :W

**********

(#28841) S-Attila válasza Boci_83 (#28840) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Milyen kiegészítőid vannak?

(#28842) Boci_83 válasza S-Attila (#28841) üzenetére


Boci_83
őstag

Ha za alkalmazásokra gondolsz, akkor az ashampoo-t már töröltem.. A kiegészítők közül is..
Igaz azt sem tudom, mi az, szerintem öcsém telepítette..

[ Szerkesztve ]

**********

(#28843) S-Attila válasza Boci_83 (#28842) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem feltétlenül Ashampoo néven fut, amit keresned kell, és nem is feltétlenül a Firefox kiegészítők között, lehet, hogy a Programok telepítése és törlése alatt kell eltávolítani a bűnöst.

(#28844) DS39 válasza Boci_83 (#28840) üzenetére


DS39
nagyúr

AVG search, Ashampoo, ezeket irtsd ki a gépről, vagy a böngészőből tiltsd le. gyaníthatóan a telepítéseknél csak tovább tovább-okat nyomtál, így minden szar beépült a böngésződbe. a Firefox - Kiegészítők menü alatt nézelődj hogy mi az ami nem oda tartozik, nem kell azt tiltsd le.

(#28845) Boci_83 válasza S-Attila (#28841) üzenetére


Boci_83
őstag

Nah, mégiscsak megvolt még bújva valahol.. Már jó. Köszi

DS39: Ott volt... Köszi

[ Szerkesztve ]

**********

(#28846) Wind-Storm


Wind-Storm
őstag

Hi!

Mostanában rendszeresen fagy az egész firefox ha lejátszok egy flash videót, de ez még semmi, nem lényeges...
Az imént egy ilyen fagyáskor úgy letálcázódott, hogy újra felhozni sem tudtam és a folyamatoknál lőttem ki a firefox.exe-t.

Volt egy csomó megnyitott alkalmazáslapom és nem tudom őket visszahozni, mert az előzményeknél inaktív az előző munkamenet helyreállítása is és a nemrég bezárt lapok/ablakok is.
A fejét verném szét egy baltával annak aki ezt kitalálta... soha semelyik böngészőben nem fogom többet használni ezt a baromságot. Marad a könyvjelzőzés. :W

Előre is kösz, ha valakinek lenne ötlete, hogy hogyan hozzam ezeket még vissza!

[ Szerkesztve ]

(#28847) DS39 válasza Wind-Storm (#28846) üzenetére


DS39
nagyúr

az alkalmazás lap nem a könyvjelző alternatívája.
fagyáskor a lapfolyamatok elveszhetnek.

(#28848) Wind-Storm válasza DS39 (#28847) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Sajnos rászoktam erre, hogy rögzítettem alkalmazáslapoknak azokat, amiken minél gyorsabban át kellett volna rágnom magam.
Eddig még sikerült visszaállítanom, de most mit tehetnék még? Valami fájlban valami előző előtti állapot nem található még meg?

[ Szerkesztve ]

(#28849) Jorus válasza DS39 (#28838) üzenetére


Jorus
nagyúr

és Johnny Cage: köszönöm a válaszokat! A hiba ott volt, hogy valahogy bekerült whitepage-re néhány kivétel... :) A lány szende arccal nem tudja, hogyan. Leszedtem az ABP-t, majd visszaraktam, és így már valóban alapból tilt mindenféle alattomos reklámot. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#28850) rebugra


rebugra
aktív tag

Firefox 16.0.1 a mai nap már ötször omlott össze. Valami nem OK :(

═════════════ --==[ FinestMedia Werbetechniker ]==-- ═══════════

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.