Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) DS39 válasza DS39 (#28450) üzenetére


DS39
nagyúr

közben megnéztem az addon lapját, és másnak sem megy a legfrissebb verzióval, az eggyel régebbit kell telepíteni, vagy új FF profilt csinálni. hát gratulálok a készítőknek... :(((

(#28452) kranazoli válasza ledgeri (#28447) üzenetére


kranazoli
senior tag

Viszont van olyan, hogy ne induljon el automatikusan egy YT vidi. Gondolom addon is van ilyen, de a YousableTubefix-ben is van ilyen.

Azt meg, hogy hol nyíljon meg az új lap, tudja a TabMixPlus.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#28453) mzx válasza Visormail (#28442) üzenetére


mzx
senior tag

Teszteltem ma a DownThemAll plugin-t, de sajnos nem folytatja a megszakadt net után a letöltést. :( Pláne nem megváltozott ip után...

JAV: Bááár, tárhelyet teszeltem, lehet, h ezért....

[ Szerkesztve ]

(#28454) WonderCSabo válasza zileut (#28444) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez az a kérdés, amit Fx feature esetében mindig felesleges feltenni. :(

(#28455) mrszitya válasza mzx (#28453) üzenetére


mrszitya
senior tag

Külső letöltésvezérlővel jobban járhatsz (a JDownloader nevűt tudom ajánlani.)
"Sima" tárhelyekről, szoftverletöltő oldalakról elvileg DownThemAll is tud megszakított letöltést folytatni, viszont speciálisabb oldalakról, fájlcsere-tárhelyekről (pl. hotfile, data.hu) külsővel sem biztos a siker, ezt általában csak a prémiumcsomagokra előfizetőknek engedik.

A JDownloader azért jó, mert egy köteg fájlcsere-tárhelyet támogat - pár esetben egy-két kisebb korlátozásukat is kiiktathatja (pl. a várakozási időt), képes maga beírni a captcha-kódot, ha nem túl bonyolult, és valószínű tudni fogja folytatni a félbehagyott letötést a legtöbb esetben. Kötegelt letöltésnél hasznos, hogy a linkek működését is képes csekkolni. Java kell neki, magyarul is tud, Flashgot kieggel a FF-ba is beépülhet.

[ Szerkesztve ]

(#28456) mzx válasza mrszitya (#28455) üzenetére


mzx
senior tag

Nagyon szépen köszi! :) Ráadásul, amint látom, linuxra is van!! :)

(#28457) ledgeri válasza kranazoli (#28452) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mélyebben hol? nem találom...
Akár privátban is...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28458) szabjan


szabjan
tag

Sziasztok.

Jó termékenyek vagytok itt is. :D
Lenne egy kérdésem hozzátok. Úgy veszem észre, hogy egy ideje beakadnak egy pillanatra a youtube -os videók olyan 10 - 15 másodpercenként alacsony felbontáson is. Az én készülékemben van a hiba? Vagy másnál is van ilyen gond?

A gépem erős, WIN 7 x64 -el
A 15.0.1 verzió van fent
és a 11.4.402.265 flashplayer.
Köszi előre is. ;)

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#28459) S-Attila válasza szabjan (#28458) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Pl. melyik videó?

(#28460) mrszitya válasza szabjan (#28458) üzenetére


mrszitya
senior tag

Ennek több oka is lehet, próbáld meg pl. IE vagy más böngésző alatt mi a helyzet elsőre talán.

(#28461) #27441408


#27441408
törölt tag

plíííz Valaki linkeljen nekem olyan kieget Fx-hez ami kiemeli a weboldalakon a szöveget és ezáltal könnyebben olvasható. köszönöm.

(nem tudok angolul ezért kérek segedelmet, mert nem tudom mit keressek. )

(#28462) S-Attila válasza #27441408 (#28461) üzenetére


S-Attila
aktív tag

(#28463) Wasp91 válasza DS39 (#28450) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Nálam csak úgy hogy ha én nyomom meg az oldal sötétítése gombot, magától nem sötétít.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#28464) szabjan válasza mrszitya (#28460) üzenetére


szabjan
tag

..hát pont ez a gond.
IE alatt kipróbáltam egy 360 as youtube videót és ott folyamatos a lejátszás.
Firefox-ban pedig a megnyitás után kb 5 másodpercenként megakad egy pillanatra. Pár tized másodpercre. Ha hosszan nézem a videót van amikor megszűnik. Ha odébb húzom a csúszkát, akkor kezdődik előröl az egész.

a vizesember

(#28465) mrszitya válasza szabjan (#28464) üzenetére


mrszitya
senior tag

Akkor próbáld meg kikapcsolni az új protected módot a flashben. Sok problémát okoz ez mostanság, talán nálad is segít. Ebben a topicban le van írva/linkelve van, hogy kell. Ha ez megvan, de nem segít, rakj fel egy régebbi, még protected mód nélküli flasht, ezt is linkelték már úgy emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#28466) creed33


creed33
aktív tag

Szia WonderCSabo!
Mint a firefox böngésző tudorát (:DDD) kérdeznélek.

Könyvjelzők menű megnyomásával megjelenik ugye a lista,ennek legalján szerepel nálam a "Nem rendezett könyvjelzők" .
Miképp lehetne ezt tetszőlegesen elmozgatni a listában?
Csak egy apróságról van szó,problémát nem jelent,mégis jó lenne ha lehetne rajta változtatni. :B

(#28467) Apaxp


Apaxp
senior tag

Jó reggelt mindenkinek!
Segítséget kérnék. Este frissítettem az aurora böngészőt és az újra indítás után ez a kép fogadott Tudna valaki segíteni mert innen tovább nem indul az aurora.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#28468) mzx válasza mrszitya (#28465) üzenetére


mzx
senior tag

Hányas flashplayer-től tették be a protected módot? 11.3-tól? Vagy későbbtől, netán korább tól?

(#28469) mrszitya válasza mzx (#28468) üzenetére


mrszitya
senior tag

11.3-tól van benne.

(#28470) EmptyParadox


EmptyParadox
senior tag

Amikor elindítom a Firefoxot, ugye a beállítások miatt a rögzített tabok, és egy plusz tab jelenik meg, ahol a kezdőlap látható. Meg lehet azt csinálni, hogy csak a rögzített tabok jelenjenek meg, és a plusz home page tab ne?

(#28471) DS39 válasza Apaxp (#28467) üzenetére


DS39
nagyúr

az aurora egy teszt verzió, lehetnek benne hibák. várd meg a következő frissítést vagy tegyél fel egy stabil verziót.

[ Szerkesztve ]

(#28472) TigerCat válasza EmptyParadox (#28470) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Zárd be a tabot ami nem kell, de hagyd nyitva azokat amelyekre szükséged van. Lépj be a beállításokhoz, majd töröld az összes kezdőlapot és add hozzá azokat amik meg vannak nyitva. Így ezekkel indul majd...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28473) S-Attila válasza TigerCat (#28472) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ez így nem oldja meg a problémát, ha úgy zárom be a Firefoxot, hogy csak alkalmazáslapok vannak nyitva, akkor újbóli megnyitáskor nekem is felugrik egy nem alkalmazáslapként szereplő oldal, függetlenül attól, hogy mi van kezdőoldalként beállítva.

(#28474) TigerCat válasza S-Attila (#28473) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nekem ilyet nem csinál... Mondjuk a legutóbbi ablakok megnyitását használom.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28475) S-Attila válasza TigerCat (#28474) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Én is, de most direkt a kérdező miatt kipróbáltam, és ha csak alkalmazáslapok vannak nyitva bezáráskor, akkor is megnyit egy nem alkalmazáslapot megnyitáskor. Ez alapesetben a kezdőlap, de ha kitörlöm azt, akkor meg az about:home.

(#28476) w333 válasza S-Attila (#28475) üzenetére


w333
félisten

Valaki tudna nekem ajánlani egy olyan bővítményt ami a gmail leveleket figyeli mint pl. (gmail notifier) és a jobb felső sarokban helyezkedik el ???
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28477) Füleske válasza w333 (#28476) üzenetére


Füleske
addikt

Gmail checker ? Az ikonját oda rakod ahova akarod.

(#28478) w333 válasza Füleske (#28477) üzenetére


w333
félisten

Valami hasonló kéne ... :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28479) Füleske válasza w333 (#28478) üzenetére


Füleske
addikt

Nem igazán értelek. Amit írtam az miért nem ilyen ?

(#28480) Füleske válasza Füleske (#28479) üzenetére


Füleske
addikt

(#28481) w333 válasza Füleske (#28480) üzenetére


w333
félisten

Dobnál egy linket ? és hogy rakom fel a jobb sarokba ? mert próbáltam valami hasonlót és alul jelenik meg :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28482) sesz


sesz
csendes tag

Mikor fogják normálisan belerakni a Click To Play funkciót a Firefofxba?

Úgy tudom a 16-os verzió már normlisan tartalmazni fogja. Vagyis menüben beállítható, kivételeket lehet megadni, stb.

Kipróbáltam a 16-os Firefoxot, de a 14-es verzióhoz képest semmi változás a Click to Play funkciót illetően.

(#28483) Füleske válasza w333 (#28481) üzenetére


Füleske
addikt

[link]

Ha feltetted : beállítások / interface / hide statusbar icon - t pipáld ki.

Most nem emlékszem hogy automatikusan megjeleníti - e a felső ikonját is , de ha nem akkor jobb gomb az adott felső soron / testreszabás és ott keresd az ikont majd tedd oda ahova akarod.

(#28484) nubreed


nubreed
veterán

Rohadtul idegesítő hiba, ez a szemét firefox nem engedni, hogy a saját Linksys routerement konfigruáljam, ugyanis ezt a hibaüzenetet kapom, mikor kapcsolódni próbálok a routerre (https-t használva):

"An error occurred during a connection to [HOST].

You have received an invalid certificate. Please contact the server administrator or email correspondent and give them the following information:

Your certificate contains the same serial number as another certificate issued by the certificate authority. Please get a new certificate containing a unique serial number.

(Error code: sec_error_reused_issuer_and_serial)

The page you are trying to view cannot be shown because the authenticity of the received data could not be verified.
Please contact the website owners to inform them of this problem. Alternatively, use the command found in the help menu to report this broken site."

Ez mi, pontosabban értem, hogy mi van odaírva, tudok angolul csak nem értem miért szivat ezzel? Ezt csak a 15-ös verzió óta csinálja, előtte nem volt ilyen gondom.
Van valami megoldás erre, hogy ne szívasson?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#28485) Visormail válasza nubreed (#28484) üzenetére


Visormail
addikt

Nem kérdezte meg először hogy hozzá akarod e adni a kivételekhez? beállítások/speciális/titkosítás/tanúsítványkezelő/kiszolgálók itt ha kézzel hozzáadod nem javul meg?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28486) mrszitya válasza sesz (#28482) üzenetére


mrszitya
senior tag

Úgy rémlik, benne van már 14-től a Click To Play, de még 16 bétában is külön kell engedélyezni a címsorból az about:config oldalon (plugins.click_to_play). Utána szabályozható szájtonként is a dolog => oldal adatai/engedélyek

[ Szerkesztve ]

(#28487) sesz válasza mrszitya (#28486) üzenetére


sesz
csendes tag

Szóval a 16-ban már lehet szabályozni? Kipróbálom újra.

[ Szerkesztve ]

(#28488) S-Attila válasza sesz (#28487) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Erre a célra jobban megfelel jelenleg a NoScript. Tartományonként lehet beszabályozni, hogy honnan milyen tartalmat akarsz engedélyezni.

(#28489) sesz válasza S-Attila (#28488) üzenetére


sesz
csendes tag

Úgy tudom a Noscript használhatatlan erre a célra, mivel csak akkor lehet vele letiltani pluginokat, hogyha a javascripteket is letiltom. Tehát ugyanazt a fehérlistát használják.

Nem akarom a javascripteket letiltani, viszont a bővítményeket igen. Ezt sajnos nem lehet megtenni a Noscript-el.

[ Szerkesztve ]

(#28490) mrszitya válasza sesz (#28489) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem, a NoScript külön tudja JavaScript mellett a Silverlight, Flash és egyéb beágyazott dolgokat is blokkolni, tehát jó erre a célra is.

[ Szerkesztve ]

(#28491) S-Attila válasza sesz (#28489) üzenetére


S-Attila
aktív tag

(#28492) dJ Peer


dJ Peer
aktív tag

Valamit elrontottam :((

A lapcsoportokat piszkáltam és most mindig az utoljára megnyitott lapot nyitja meg.

Hogy csináljam vissza?

(#28493) Dr V


Dr V
őstag

Üdv!

A firefox elfelejtette az előző munkamenetet és vissza se tudom állítani az előzményekből. Van valami varázslatos megoldás, h vissza tudjam állítani? Ha jól emlékszem valahol a document and settings mappában van erre a megoldás, de most nem tudok rájönni.

(#28494) Steelmanus válasza mrszitya (#28486) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen. Es grafikus feluletrol is lehet allitani. Cimsorba: about:permissions es:

[ Szerkesztve ]

(#28495) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

Tudtok valami jó könyvjelző kezelő bővítményt?

Az a problémám hogy Ctrl-D mentéskor csak egy nagyon kicsi ablakban lehet navigálni, megkereseni a baromi hosszú könyvtárfa közül azt amelyikbe tenni szeretnéd, és elég körülményes, főleg ha nyitva is vannak. És az ablak méretét se lehet változtatni.

Egyébként ti is ütköztetek már ebbe a problémába?

Thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#28496) Fandango válasza Jazz (#28495) üzenetére


Fandango
veterán

Ctrl+D megnyomasa utan a Folder resznel a legordulo menubol a Chooset valasztod az nem eleg megoldas neked?

(#28497) sesz válasza mrszitya (#28490) üzenetére


sesz
csendes tag

és S-Attila #28491

Sajnos nem lehet megtenni. Miután egy videót megnyitottam, akkor azt már nem fogja blokkolni. (Csak ha mindig visszavonogatom az ideiglenes engedélyeket. Így viszont semmi értelme.)

Példa:
1. Javascriptek mindenhol engedélyezve.
2. Bővítmények a megbízható helyeken is tiltva.
3. Ha megnyitok egy videót, akkor azt hozzáadja az ideiglenes engedélyekhez. Ezért ha újra megnyitom azt a videót, akkor már nem fogja blokkolni. Tehát a NoScript nem jó erre a célra.

Állítólag a NoScript 3 már tartalmazni fog valódi Click To Play funkciót.

[ Szerkesztve ]

(#28498) Jazz válasza Fandango (#28496) üzenetére


Jazz
veterán

Nem értem mire gondolsz, vagy te nem érted én mire gondoltam. :)

Ctrl-D után: Név mappa könyvjelző. Ha a kis nyilat lenyitod a mappa mellett akkor csak az utolsó 5 használt könyvtárat jeleníti meg. Mellette a nyíl "minden könyvjelző mappa megjelenítése". Ott a teljes könyvjelző file-könyvtár struktúra 6 sorban! jelenik meg. Ez a probléma. Nekem nem 6 könyvtáram van hanem 60 és még több al-könyvtár....

Tehát az kéne hogy a "minden konyvjelző mappa megjelenítésekor" valami nagyobb képernyőben jelenjen már meg a könyvtár struktúra, hogy ne kelljen fél óráig keresni meg görgetni a 120x120as ablakban....

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#28499) S-Attila válasza sesz (#28497) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"Miután egy videót megnyitottam, akkor azt már nem fogja blokkolni. (Csak ha mindig visszavonogatom az ideiglenes engedélyeket. Így viszont semmi értelme.)"

Nem igazán értem, hogy miért ne lenne értelme. Számomra teljesen logikus, hogy ha ideiglenesen engedélyezek egy bizonyos objektumot, akkor az az adott munkamenet végéig úgy is marad.

Egyébként pedig a fentebb leírt about:permissions-beli beállítás megoldja, ha átállítod, minden alkalommal engedélyt fog kérni a tartalmak aktiválására.

[ Szerkesztve ]

(#28500) csako válasza Jazz (#28498) üzenetére


csako
veterán

Az nem lenne jó megoldás, ha egérrel megfognád a fület és belehúznád a kívánt könyvjelző-könyvtárba? Gondolom csak van könyvjelző oldalsávod vagy eszköztárad.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.