Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) BullZeye válasza Steelmanus (#27900) üzenetére


BullZeye
veterán

Igen, az új flash miatt, nekem is ez volt sokszor, csak FF restart segít (mert az bezárja plugin container-t). Régi Flashel viszont ez nem jött még elő soha.

Onnan tudom, hogy Flash miatt, mert ugyanazt az FFt használom hónapok óta, és csak Flash updatelődött, miután leszedtem, jó lett, előtte rendszeresen előfordult.

(#27902) Adler válasza BullZeye (#27886) üzenetére


Adler
aktív tag

Max Neked nem fontos! A mai világban a 64-bites működés és a többszálú procik kihasználása a lényeg a többi csak körítés!

Bár ez az Én véleményem.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27903) Steelmanus válasza BullZeye (#27901) üzenetére


Steelmanus
addikt

De en beirtam hogy
A Plugin Container kilovese ha nincs ra szukseg:
dom.ipc.plugins.unloadASAP Logikai True
Ennek ellenere sem zarta be, lehet mar masik opciot kell letiltani.
Kiprobaltam utanna az Aurorat is, ami nekem feltuno volt, hogy erezhetoen lasabban nyitjak a lapokat mint a 15.b6, de meg a stabil 14.0.1-tol is.
Pedig semmilyen kiegeszitot meg nem is telepitettem.
Mar ne haragudj de ha ilyet csinal a Nightly, azonnal torlom.
Nem erdekel hogy flash hiba, vagy sem, mert nem hiszem hogy a legujabb flash-re kellene fogni, a 14x 15x nem csinal ilyet, pedig mar a 10.4.x van fent.

(#27902) Adler A 64 bites ala kell a 64 bites Java is? Melyik 64 bites Fx-et telepitetted?
Es hogy all a kiegeszitokkel? Regebben olvastam, de mar nem talalom.

[ Szerkesztve ]

(#27904) Adler válasza Steelmanus (#27903) üzenetére


Adler
aktív tag

64 bites java van. Nekem is az a problémám, hogy nincs 64 bites Firefox, így Én is a32 biteset használom.

Régebben volt egy olyan terv, hogy a 13 verziónál megjelenik a 64 bites változat (ha jól emlékszem), de sajna törölték ezt a vonalat. Itt írta az egyik fórumtársunk, hogy most nem is tervezi ennek a bevezetését az Firefox.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27905) csako válasza Adler (#27904) üzenetére


csako
veterán

A 64 bites Firefox Waterfox néven létezik.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27906) Adler válasza csako (#27905) üzenetére


Adler
aktív tag

Ha jól tudom akkor ez nem hivatalos Firefox. csak annak a motorját használja.

Régebben már kérdeztem de sajna nem jött válasz, hogy milyen ez a waterfox (stabilitás, megbízhatóság, FF kiegészítők használata, stb ...). Persze aki használja attól!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27907) erikke17


erikke17
őstag

Üdv, hogy érdemes frissiteni Flash Playert? Mozillán keresztül, vagy letölteni adobe oldaláról és úgy? Előre is köszi :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#27908) S-Attila válasza erikke17 (#27907) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Legegyszerűbb, ha letöltöd innen az off-line telepítőt, és futtatod utána.

(#27909) DS39 válasza Steelmanus (#27899) üzenetére


DS39
nagyúr

- ellopják a konkurencia ötleteit azt teszik bele
- Mondanal egy parat? Mi az hogy ellopjak?

természetesen nem a kiegészítők gyártóinak meglopására gondoltam, hanem a tényleges konkurenciára.

- földgömb és zöld lakat favicon -> Chrome
- speed dial -> mondjuk Opera (talán náluk volt először) de itt jobban járt volna mindenki ha az egyik ff addont teszik bele, mert ez a mostani megoldás elég fapados. (bár én nem használom, ezért ez nem zavar)
- jövő egyik fejlesztése hogy FF gomb eltűnik és helyette lesz egy beállítások gomb az eszköztár jobb oldalán... -> hmm, ez is mintha ismerős lenne, ja persze Chrome

és persze nem állítottam hogy a Google nem nyúlt semmit sőt, ők a legtöbbet, de a firefox régen az egyedi megoldásairól volt híres, ami máshol nem volt, most meg a másnál bevált (?) feature-öket alkalmazza a sajátján, megy a divat után kvázi.

a hasonlat: hát ez azért erős, hogy 3.1 és 7-es...

inkább FF 3.6 az XP (elavult de használható mindkettő arra amire kitalálták, fejlesztés megszűnt de biztonsági frissítés van ill. volt ez igaz 2012 első negyedéig, aztán a 3.6-é megszűnt ugye)
a FF 14-15 a Win7-8 ilyen összehasonlításban.

[ Szerkesztve ]

(#27910) deminos válasza Adler (#27906) üzenetére


deminos
aktív tag

Kb. 1 hónapja fenn van nálam a "Viziróka" és eddig nagyon pöpec. Gyorsabb a "tüzes" társánál (hidegindításnál pláne) és az oldalak betöltésénél is mintha jobb lenne, de ez akár lehet placebó is, gyors a net, a gép is, így nem igazán van különbség a böngészők között ilyen téren. Add-on-t nem használunk hozzá semmit, nem is tudom, hogy ehhez van-e.
Memória fogyasztásban sem tudok nyilatkozni, mert nem szoktam figyelni, de ha akarod ránézek, ha hazaértem. Röviden ennyi, ha kihagytam volna valamit, ami számodra fontos, akkor kérdezz nyugodtan, próbálok válaszolni.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#27911) Adler válasza deminos (#27910) üzenetére


Adler
aktív tag

Az FF-ben használt könyvjelzőket átlehet rakni egy az egyben? Biztonsági szempontból ugyanaz mint az FF (Jelszó kezelés, private böngészés, stb ...)?

[ Szerkesztve ]

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27912) csako válasza Adler (#27911) üzenetére


csako
veterán

Ugyanazt a profil mappát használja, mint az FF, szóval nem kell áttenni semmit se, mindent (könyvjelzők, addonok, beállítások) egyből "visszakapsz" :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27913) Steelmanus válasza DS39 (#27909) üzenetére


Steelmanus
addikt

A tenyleges konkurencia megnevezes mar eleve santit, mert mi vagy ki volt elobb, Opera, IE, Safari, stb, es jott a Chrome, mint a Google "sajat" fejlesztese. Ha annyira hasogatnank a szorszalat, akkor az IE lopta a fules bongeszest, a Chromeval egyutt, mert vannak bevalt dolgok amiket a hasznaloi szeretnek igy ha valaki belep a bongeszo piacra nem lehet attol nagyon elterni.
földgömb és zöld lakat favicon -> Chrome
A lakatot mar az IE is hasznalta a foldgombot visszallithatod, talan a Chrome-ban igen?
Ne felejtsd mar el ha a kugli nem ad penzt, a Mozilla bajban lenne, es abban sem vagyok biztos hogy a foldgomb a Chrome sajatja, hiszen ralatasuk van a FireFox fejleszteseire.
Hanyszor olvasni hogy a Fx-ben bevalt ficsoroket hianyoljak a Chrome-ban?
Majd megjelenik egyszer Store-ban mint kieg. Ahhozkepest hogy mikor jelent meg a piacon a Chrome, semmivel sem jobb mint az FF, sot van amiben nagyon levan maradva pl a memoria hasznalatban. Miert nem jott ki egy nativ 64 bites bongeszovel, miert csak 32 biten akar vitezkedni, azert mert a konkurencia is ott jo, tehat tegyuk tonkre a konkurenciat es legyen mienk a piac.

(#27914) deminos válasza Adler (#27911) üzenetére


deminos
aktív tag

csako már meg is válaszolta helyettem.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#27915) mrszitya válasza Steelmanus (#27900) üzenetére


mrszitya
senior tag

@ Steelmanus

Nemcsak a Nightly-nál van ilyen flash probléma, amit írsz. Ahogy írták elég valószínű, hogy az új sandboxos flash miatt fordulhat elő. Legutóbb nekem a 15-ös bétánál volt pár napja pl. hogy a YT-os videó még 2-3 másodpercig szólt a tab zárása után.

(#27916) xabolcs válasza Steelmanus (#27900) üzenetére


xabolcs
őstag

vajon ebbe futsz bele?

ahogy az ottani forumban lathatod, eleg sok kapcsolodo hibajegy van, de talan a legerdekesebb mind kozul a 781482-es szamu.

ha jol olvasom a kommenteket, a napokban (akar ma?) kikerulo a nighltyban mar benne lesz.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#27917) DS39 válasza Steelmanus (#27913) üzenetére


DS39
nagyúr

kissé elbeszélünk egymás mellett úgy érzem, a lényeg hogy jelenleg a piacon van pár meghatározó böngésző, ezek mind konkurenciái egymásnak.
a "gyári" versenyzők Apple -> Safari, Microsoft -> Internet Explorer, Google -> Chrome
és emellett van a két "privát" versenyző Mozilla Firefox, Opera.

az amit írsz hogy a Google pénzén működik a Mozilla ez igaz, és ők ki is használják ezt rendesen, de nem gondolnám hogy egy évvel ezelőtt kiadott Chrome-ban lévő földgömb pl a Firefox fejlesztési terveiből lett volna lopva.

mindenesetre elkerülhetetlen hogy a privát versenyzők egy-két év múlva eltűnjenek a színről mert a multik felvásárolják őket.
a Google megújította ugyan a szerződését a Mozillával, de simán lehet a következő időszakra már nem lesz ez és akkor pénz nélkül fillérekért össze lesz olvasztva a két böngésző fejlesztő csapata. és hozzáteszem lehet ezzel járnánk a legjobban, mindkettőnek vannak előnyei melyek egyesítése világverő böngészőt eredményezne.
és akkor itt az Opera esete melyet a Facebook fog felvásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#27918) kranazoli


kranazoli
senior tag

Olvasván a problémákat; hibákat kinél-mi, stb... Rájöttem, hogy áldásos vagyok és összetehetem a két kezem, hogy semmi problémám nincs a Fox14-essel és 15-ös béta-val kikapcsolt flash player védett mód mellett. Személy szerint annyira nem követem már a többi böngészőt, hogy fogggalmam sincs most milyen a Chrome, milyen az Opera és remélem ez még így is marad jó ideig... 1ébként erről a lopás ettől-attól és egyik teljesen hasonlít a másikra az egy újszülöttnek minden vicc új jut erről eszembe. Egyedül IE-t muszáj használnom melóhely miatt, ugyanis ott csak ez lehet az egyik hálózaton. Szóval, aki csak az IE-t ismeri és qrva sokan vannak ilyenek, akiknek a net = faszbúk és YT azok meglátnak egy Fox-ot vagy épp egy Chrome-ot és fingjuk sincs arról, hogy ez most az 1ik, vagy a másik. És a többségnek bőven elegendő a net-es szokásaihoz az IE. Egy Chrome-ot; vagy Fox-ot esetleg azért próbálnak ki mert notijuk van és nem mind1 mennyire gyors; vagy épp lassú a böngésző aztán ennyi. Elvannak mindenféle addon nélkül, mer az már a "mélyvíz" lenne... Akkora változást ezek fényében, hogy gruppen közösségi oldalak + YT (ami már szinte kivétel nélkül az összes okos telefon-al is együtt érkezik (gondolom épp ezért, mert kb. erre van általánosságban igény, de még ezt is konyhakészen kapjuk(!) még FB-al és YT-al se kelljen pöcsölni, ezek után egyáltalán nem lepődök meg, hogy az egységesítés is szinre lépett. Nem kell nagyon messzire menni. Ott a Win8 példája, ami elég meghatározó lesz ebben. Teljesen másodlagos, hogy melyik paltformon melyik UI lenne a hatékonyabb mindenki megkapja a Metro-t, ha tetszik, ha nem. Legyen az okos telefon; vagy asztali gép; vagy MS tablet. Én úgy látom ez fog elterjedni egyéb szegmensekben is. Mivel már egy böngésző szintén okos telefontól-asztali PC felhasználókon keresztül minden létező platform-on jelen kell, hogy legyen elmennek ugyanígy az egységesítés felé - és ebben nagyon komoly szerepet az MS vállal a Win8-al. Azt is bármennyire találják egyesek skizofrén 5letnek, nem fognak tudni mit kezdeni vagy haladnak a "korral"; vagy nem használnak Win8-at - de szintén érvényesül, hogy egy újszülöttnek az lesz a sablon, ahhoz fog viszonyítani, hiszen Neki majd az lesz a standard. Ott is mi volt a lényeg, hogy mindenki ugyanazt a felületet és OS-t kapja. Ha kézbe veszi a Windows phone-ját; vagy leül otthon a PC-je elé. Ezzel a drasztikus lépéssel nem fog szembe menni egyetlen böngésző fejlesztő cég sem. Ugyanígy egyszerűsíteni és egységesíteni és minimalizálni fognak és nem csak design-ban. Ha más lenne a net-ezési szokás, másképp alakulna ez is. De a többség többet tartja kezében a telefonját és FB-ukozik rajta, mint a egyéb hasznosabb net-es tevékenységet folytasson. Tulajdonképp nagyon nem is tud mást csinálni pár colos kijelzőn. Aki meg nem, az szinte erőszakkal megy a faszbúkozás ellen és csakazértis távol tart Magától mindent ami "Amerika" és próbál tudatosan létezni a virtuális életben is. Lehet Én vagyok nagyon ideológista (ebben a nézetemben is) de ennyire tajgetosz-ra érettnek látom az emberiség nagy részét. :R Sorry a hosszú OFF-ért...

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27919) Adler válasza deminos (#27910) üzenetére


Adler
aktív tag

magyarosítottam a Waterfox-ot. Viszont újraindítás után nem Waterfox-ot írt ki, hanem Firefox-ot a bal felső fülre. Ezt vissza tudom írni az eredetire?

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27920) Steelmanus válasza mrszitya (#27915) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nekem nem fut sandboxban a flash. es sosem fog futni, amig tiltani lehet.

(#27916) xabolcs Mivel eleve tiltva van a sandbox, es a Nightly-t csak azert tettem fel hogy lassam mikent viselkedik, meg kiegek sem voltak telepitve, fokent nem a FlashBlock, mert azt mar alapbol nem teszem fel, csak mint furcsasagot irtam be, nagyjabol 1/2 orat volt a gepemen.

(#27917) DS39 Sokmindenben egyet kell hogy ertsek Veled, de hidd el, ha felvasarolnak a Mozilla/FireFox duot, be is fejezem az utolso olyan verzioval ami meg eredeti, es szamomra megfelel. Nem erdekelnek a trendek, divatok, sok ilyet megertem mar, es lattam hogy mive valtak, vagy semmisultek meg. Gondolod hogy a Chrome mindig fog szarnyalni, hiszen mar most lassult a novekedese, es egyszer ugymond telitodik a piac akkor mi lesz? Lesz harom, ill. csak ketto, mert ugy hallottam hogy a Safari-t mar nem fejlesztik Windows-ra, gondolod hogy csak ketpolusu lesz a bongeszok piaca? Nem elkepzelhetetlen. Legyen, de engem az mar nem fog erdekelni.

(#27918) kranazoli Roviden, rossz nezni azt a generaciot akit a gep ural es nem forditva. SMS szakitas a masikkal, utazok a buszon unatkozik az illeto, elo a kutyut dumal de nem mond semmit, konnyu mert a masik fel nem latja, szep jovo.

(#27921) deminos válasza Adler (#27919) üzenetére


deminos
aktív tag

Most, hogy mondod. :-) Nem is figyeltem. Majd utána nézek, hátha van infó róla a neten, de én jelenleg nem tudom a választ.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#27922) kranazoli


kranazoli
senior tag

Na, kíváncsiságból megnéztem mennyi RAM-ot eszik Nálam a Fox egy extrém helyzetben Nálam(!); mert a büdös életben nem tartok ennyi tab-ot nyitva.

És ennyi és ezeket az addon-okat használom:

Feldolgozott elemek: 26 összesen — Created in: E:\Telepítéshez\Internet\FEBE BackUp\FEBE 2012 08-23 20.14.39

*** 1 items skipped/ignored

1. avast! WebRep (v7.0.1466) — Web Reputation Plugin
2. Alapértelmezett (v14.0.1) — Az alapértelmezett téma

Feldolgozott kiegészítők: 25 összesen
1. Adblock Plus (v2.1.2) — A reklám a múlté!
2. Bookmark Favicon Changer (v1.65) — Jobb kattintás a könyvjelzőn a favicon cseréjéhez.
3. Classic Toolbar Buttons (v1.1.4) — Classic toolbar button style for Firefox, Thunderbird and Seamonkey toolbars and other tweaks and settings.
4. Customize about:newtab (v1.0.2) — Custimze the new about:newtab page.
5. Download Manager Tweak (v0.9.5) — Allows the download manager to also open in a tab or sidebar, and adds some optional display changes.
6. Download Statusbar (v0.9.10) — Tekintse meg és kezelje a letöltéseket egy takaros állapotsorból
7. Easy DragToGo+ (v1.1.7.b10) — Allows you to open a new tab using drag and drop gestures easier.
8. Element Hiding Helper az Adblock Plushoz (v1.2.3) — Elemek elrejtése szabályok alapján (Adblock Plus bővítmény).
9. FEBE (v7.0.3.5) — Backup your Firefox data
10. Favicon Restorer (v1.4) — Brings website favicons back into the addressbar in Firefox > 13
11. FireGestures (v1.6.16) — Különféle parancsokat hajt végre egérmozdulatok hatására.
12. Flagfox (v4.2.0) — A csatlakozott kiszolgáló elhelyezkedésétől függően jeleníti meg az adott ország zászlóját.
13. Forecastfox (v2.2.1) — Get international weather forecasts with this highly customizable extension
14. GlassMyFox (v1.2.1) — Glass your Firefox gui (only possible on Windows 7 and Vista when AeroGlass is enabled).
15. Greasemonkey (v0.9.22) — Felhasználói parancsfájl kezelő a Firefoxhoz
16. Navigational Sounds (v1.2.2) — A simple extension that plays the Windows Internet Explorer start and end navigation sounds, popup blocked and information bar sounds, feed and search provider discovered sounds, and download completed sound.
17. NoSquint (v2.1.5) — Manage site-specific zoom levels and color settings
18. SearchPreview (v5.9) — Webhelyek előnézeti képét illeszti be a Google és a Yahoo keresési eredményébe.
19. Status-4-Evar (v2012.07.08.17) — Állapot- és betöltésjelző elemek Firefox 4+ -hoz
20. Stay-Open Menu (v2.0) — Facilitates opening multiple items from the Bookmarks Menu and various other bookmark/history related dropdown menus.
21. Tab Scope (v1.1.7) — Previews and navigates tab contents through popup.
22. Turn Off the Lights (v2.0.0.100) — Az egész oldal elfog halványulni, sötétülni, így úgy nézheti videót mintha egy moziban volna.
23. Undo Closed Tabs Button (v3.7.1) — Eszköztárgomb a nemrég bezárt lapok újranyitásához
24. WebMail Notifier (v2.9.11) — Webes e-mailek érkezésekor figyelmeztet
25. YouTube Auto Replay (v2.75) — Adding an infinite replay loop functionality to YouTube

Már asszem a 8-as Fox óta atomstabil. Flash homokozó kukázva, ahogy az a RAM képen is látszik. Háttérzene általában vmi kedvenc YT szinte non-stop. Ergó, leak-elhetne kedvére az összes YT-hoz tartozó addon is... Ha a duplája lenne a RAM fogyasztás sem érdekelne 16GB RAM mellett. Ilyenek miatt ruháztam be 1x ennyi RAM-ba. 1x kell megvenni, aztán elvan enni nem kér viszont nem kell "izgulni" mikor fogy el és rezegni, de mint látható 4GB-al is bőven ellennék. Azonban így legalább belefér a virtuális gépezés is, végre és ott sem kell figyelni, hogy mennyit esznek. Kíváncsi vagyok, hogy Nálatok milyenek a szokások; megnyitott tabfülek száma szimultán (persze baromira nem mind1, hogyan is van összerakva egy oldal....) ill. add-onok száma és RAM fogyasztás.

Steel: Nekem van 2db hobbim melyekkel kapcsolatos infókat állandóan szívom Magamba elég sokszor hosszas olvasmányok mintájában (többek között ezért akartam egy normális méretű monitor-t is, hogy hátradőlve tudjak olvasni) és imádom, hogy az Internet korában élünk :) e mellett munka miatt SG-n sok topic olvasása már (régebben főleg SG-n elég sok komment, de mára csak pár db maradt melyekbe írok is) ill. itt PH-n kedvenc topic-ok olvasása párba komment melyek azért nem csak munka, mivel még a szgép a 3. hobbim. Aztán munka + magánélet; ... és qrvára nem hiányolom az életemből a lájkolásos faszbúkos net-ezést. Ingerem sincs rá, zéró.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27923) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Egy apró kérdésem lenne ,hogyan tudok a fülek közt billentyűzettel mozog . Ez régi probléma nálam.

(#27924) Viktor77 válasza BullKoxa (#27923) üzenetére


Viktor77
titán

CTRL+Tab.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27925) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!
Egy rövid kérdésem lenne:
WTF? :F

[ Szerkesztve ]

(#27926) BullKoxa válasza Viktor77 (#27924) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi Szépen!! Ez az! Így kicsit macerásabb a nyilakkal könnyebb volt.

Fandango : Igen már tudom,sajnálom a nyilas megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#27927) Fandango válasza BullKoxa (#27926) üzenetére


Fandango
veterán

A valasz akkor is Ctrl+Tab elore fele, Ctrl+Shift+Tab visszafele.

(#27928) Viktor77 válasza BullKoxa (#27926) üzenetére


Viktor77
titán

Keret már nincs. De ha én nyomogatom a fenti kombót, akkor szépen végigmegyek az összes megnyitott fülön.

Vagy hülye vagyok, és nem értelek. :)

MOD: Na, látom, közben szerkesztettél. :)

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27929) S-Attila válasza jobbacsabba (#27925) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ctrl + F5?

(#27930) DS39 válasza Fandango (#27927) üzenetére


DS39
nagyúr

most mobilról írok, de ha jól rémlik ctrl + page up/down is megoldja.

(#27931) kranazoli válasza DS39 (#27930) üzenetére


kranazoli
senior tag

Valóban! Az is. :)
Én is csak a CTRL+TAB-ot ismertem.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27932) Kékes525


Kékes525
félisten

Segítséget kérek!

Nem tudom mozgatni testreszabáskor az ikonokat! 14.01-es Firefoxom van.
Hiába húzom a kiegészítő sávra az ikonokat, nem történik semmi. :((

Esetleg töröljem a prefs.js file-t, vagy van egyszerűbb megoldás?

Előre s köszi a válaszokat!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27933) jobbacsabba válasza S-Attila (#27929) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Kipróbálom.
De miért fordul ilyen elő? Valamelyik nap a kedvenc témáknál az új hozzászólásokat jelölte egy avatarral... Valami beállítás lehet a ludas? :F

(#27934) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap óta használom a Waterfox-ot a 64bit miatt. Alatta tökéletesen működik a flash 11.4-es verziója. Amúgy tényleg gyorsabb az FF-nél. Néhány plugin nem biztos, hogy működik alatta. Nálam az IE Tab pl. nem akart működni.

Készítettem néhány tesztet a Peacekeeper segítségével: [link]

A felsorolás sorrendje tükrözi az elért eredményeket!

Waterfox 14.0.1 64bites:

Firefox 14.0.1 32bites:

Internet Explorer 9.0.9 32bites:

Internet Explorer 9.0.9 64bites:

Eddig megvagyok elégedve a WF-vel.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27935) DS39 válasza Adler (#27934) üzenetére


DS39
nagyúr

a http://html5test.com hány pontot ad rá?

az FF14-re 345 + 9 bónusz pontot ad.

az IE tabnál lehet hogy az van beállítva (ha előtte a FF14-gyel használtad) hogy a 32 bites IE motort töltse be, tallózd be a kieg beállításain belül a 64 bites IE exe-jét, szerintem akkor jó lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27936) S-Attila válasza jobbacsabba (#27933) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Erre sajnos nem tudom a választ, csak azt, hogy itt a topikban is előfordult jó néhány embernél.

(#27937) Adler válasza DS39 (#27935) üzenetére


Adler
aktív tag

Firefox-ra és aWaterfox-ra is egyaránt 345+9 bónus pontot adott. Ugyan ez a helyzet az IE oldalán is(teljesen mindegy volt, hogy 32 vagy 64 bites a böngésző), ott 138+5 bónus pontot adott.

Az IE meg betallóztam, de akkor is ezt a gyenge eredményt hozta.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27938) Ablakos


Ablakos
őstag

Bizonyos oldalakon nem sikrül kattintani elemeken. speedshop Amikor a kosárra szeretnék kattintani semmi. Telepítettem flasht,javat. Tök vagyok a webes dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#27939) S-Attila válasza Ablakos (#27938) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nekem sem megy, csak az oldal tetején lévő linkek működnek.

(#27940) pethYeti


pethYeti
addikt

Ez kemény a Mozilla-tól. Már jóval több mint fél éve még Windows 8 első publikus bétájánál jelentve lett, hogy bugos a hwa alatta. Eltelt mennyi idő és hozzá nem nyúltak... HWA nélkül meg darabos a görgetés... Váltani fogok mert ez megint hihetetlen, hogy ennyire szarnak bele.

(#27941) DS39 válasza Adler (#27937) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi.

amúgy az IE Tab-ot nem a mérés miatt írtam, hanem írtad hogy nem működik Waterfox-szal. (ezért gondoltam hogy 64 bites Foxhoz 64 bites IE motor kell, hogy a Tab le tudja kezelni.)

Ablakos: nálam rendesen működnek a dolgok a speedshop-on.

pethYeti: Win8-hoz lesz metro-s Firefox, a desktop nézetes win8-ra optimalizálás senkinek nem a célja, se a Mozillának, de legfőképp nem a Microsoftnak.

[ Szerkesztve ]

(#27942) Adler válasza DS39 (#27941) üzenetére


Adler
aktív tag

Bocsi Én is akkor félreértettelek.

Igen alapból a 32 bites elérése volt megadva, de miután átírtam, és újraindítottam a Waterfox-ot utána sem akart működni. :(

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#27943) pethYeti válasza DS39 (#27941) üzenetére


pethYeti
addikt

Miért ne lenne célja. Majd amikor az emberek felrakják a firefox-ot és elkezdenek táncolni a betűk, biztos hogy nem metros rókára váltanak hanem másik böngészőre. Vagy default kikapcsolásra kerül a hwa és elkezd még darabosabb lenni a gui. Ha ezt ennyiben hagyják hatalmas öngól lenne.

(#27944) DS39 válasza pethYeti (#27943) üzenetére


DS39
nagyúr

nem lesz öngól, felrakja "kis béla" win8-at, felmegy IE-vel a netre, mozilla.com és a metro-s Fox-ot fogja felajánlani neki letöltésre. ez a Microsoft célja is hogy azt használd ne a desktop részt.

ami a hardveres gyorsítást illeti én amióta van kikapcsolom, mert csak fagyásokhoz vezet, tab váltásoknál elveszi a fókuszt, megjelenik az ablak keret, (nem válaszol) nem egyszer volt ilyen. szoftveresen sokkal stabilabb a cucc.

(#27945) pethYeti válasza DS39 (#27944) üzenetére


pethYeti
addikt

Annyira tényleg nem vészes hwa nélkül, de akkor is bosszantó hogy ennyi idő után se kezdtek vele semmit. Ha ilyen tempóban dolgoznak talán a speed dial-ból is 1-2 év múlva lesz valami használható.

(#27946) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Ez furcsa. Nekem mióta elérhető, sohasem volt kikapcsolva a hardveres gyorsítás, de sohasem tapasztaltam vele semmilyen problémát.

#27947 pethYeti: ja bocs, ügyesen elkerülte a figyelmemet az, hogy Windows 8-ról van szó. :R De majd megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#27947) pethYeti válasza S-Attila (#27946) üzenetére


pethYeti
addikt

Win 7 esetén nekem se volt gondom vele, de 8-asnál elég érdekesen táncolnak a betűk ha pl szöveget írsz be.

(#27948) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Kérdésem az lenne,bizonyos oldalaknál ahol van pár flash tartalom űgy meg hülyül a flash meg a firefox hogy a böngészés írtózatosan belassúl szinte nyögve nyelős míg be nem áll az egész,a flash memória simán felszalad száz felé a firefox meg akár 500mb felé is felmászik ez mitől lehet nagyon fos így a böngészés.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#27949) vlevi válasza Pityu. (#27948) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyon fos így ez a flash.
Ma települt nekem a 11.4.402.265, de legszívesebben kib***nám az egészet a g...be. Így, ilyen finoman fogalmazva :W
Windows 8-on próbálom, Firefox 17 nightlyval, de szinte használhatatlan. Ahol flash van, ott vége, mint a botnak. Nemhogy szaggat (pl. indavideó), hanem diavetítés. És ez nem túlzás, tényleg 1-2 képkocka bír csak felvillanni.
Ezzel szemben az orrbaszájba lefikázott szutyok Internet Explorer 10-esben minden gond nélkül megy. Szóval, akkor mivel is lehet jobban netezni? Egy jó böngészővel, amihez nincs normális flash player, vagy egy olyannal, aminek böngészőként nincs túl jó híre, de a flasht viszi zökkenőmentesen?
:O

u.i.: Most olvastam a waterfoxról. Egy próbát megér...

[ Szerkesztve ]

(#27950) DS39 válasza vlevi (#27949) üzenetére


DS39
nagyúr

hát az IE10 pont hogy nem lett agyon fikázva, kb az első igazán használható böngésző a Microsoft-tól. azon meg hogy a Win8-on a saját böngészőjük minden gond nélkül megy, nem csoda, arra írták. a Firefoxok még nem Win8-ra lettek írva.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.