Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) Jimmy8 válasza S-Attila (#27800) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Igazad volt. Örök hála :R
A "böngészési és letöltési előzmények megőrzése" nem volt kipipálva.

Pedig ehhez a menüponthoz nem nyúltam hozzá, és korábban meg működött.. A lényeg: Most már jó :C

Köszi mindkettőtöknek a segítséget.

(#27802) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van,hogy mikor a Youtube-n nézek videót akkor mindég kihoz egy ablakot amelyre ez van írva. " JavaScript-alkalmazás Errod: Div is null"

Elég idegesítő. Tudok erre valami megoldást?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27803) kranazoli válasza DS39 (#27799) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ez mit jelent pontosabban?! (ha lehet kérni) :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27804) DS39 válasza kranazoli (#27803) üzenetére


DS39
nagyúr

kicseréltem egy css-t meg feltettem egy kieget hogy úgy nézzen ki az eszköztár, meg legyen favicon a címsorban, mint a 13-asig.

(#27805) kranazoli válasza DS39 (#27804) üzenetére


kranazoli
senior tag

A címsor favicon Nekem is megvan. A másik kettő viszont nincs. Légyszíves! :R

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27806) DS39 válasza kranazoli (#27805) üzenetére


DS39
nagyúr

nincs másik kettő, csak másik egy (kicsit hülyén fogalmaztam meg azt a mondatot)

szóval a kieg ahhoz kell hogy legyen favicon, a css csere meg az eszköztárhoz.

ez utóbbi megoldása kicsit macerás, mert stylish scriptből nem sikerült megoldani hogy felülírjam azt, így maradt a csere.

szóval

Fox telepítési könyvtár, omni.ja fájlon belül (TC-rel meg tudod nyitni):
chrome\browser\skin\classic\aero\browser\ az itt lévő browser.css-t kell kicserélni a 13-aséra. (XP esetén ..\classic\browser -ben van ugyanez)

ennek a megoldásnak az a hátránya, hogy ha mondjuk frissül a 15-ösre, akkor megint ki kell majd cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#27807) kranazoli válasza DS39 (#27806) üzenetére


kranazoli
senior tag

Közben körbenéztem még tegnap és Én találtam egy ilyet. Ez add-on és Nekem tökéletesen megfelel:

1.)
Classic Toolbar Buttons 1.1.4

Ez szerintem következő fox-ok is jó lesz.

Ill. találtam még pár érdekeset, melyeket egyelőre próbálgatok (de ezek már más témák...):

2.)
Customize about:newtab 1.0.2

3.)
A Glass effektet pedig ezzel az addon-al:

GlassMyFox 1.2

4.)
Ill. még YT-hoz egy csicsásító addon-t:

Turn Off the Lights 2.0.0.100

(ja, és YTFix-el is kompatibilis - legalábbis HD mód, amire Én használom)

Egyelőre leakelést nem tapasztaltam. Összesen pedig ezen vannak fent:

1. Adblock Plus (v2.1.2) — A reklám a múlté!
2. Bookmark Favicon Changer (v1.65) — Jobb kattintás a könyvjelzőn a favicon cseréjéhez.
3. Classic Toolbar Buttons (v1.1.4) — Classic toolbar button style for Firefox, Thunderbird and Seamonkey toolbars and other tweaks and settings.
4. Customize about:newtab (v1.0.2) — Custimze the new about:newtab page.
5. Download Manager Tweak (v0.9.5) — Allows the download manager to also open in a tab or sidebar, and adds some optional display changes.
6. Download Statusbar (v0.9.10) — Tekintse meg és kezelje a letöltéseket egy takaros állapotsorból
7. Easy DragToGo+ (v1.1.7.b10) — Allows you to open a new tab using drag and drop gestures easier.
8. Element Hiding Helper az Adblock Plushoz (v1.2.3) — Elemek elrejtése szabályok alapján (Adblock Plus bővítmény).
9. FEBE (v7.0.3.5) — Backup your Firefox data
10. Favicon Restorer (v1.4) — Brings website favicons back into the addressbar in Firefox > 13
11. FireGestures (v1.6.16) — Különféle parancsokat hajt végre egérmozdulatok hatására.
12. Flagfox (v4.2.0) — A csatlakozott kiszolgáló elhelyezkedésétől függően jeleníti meg az adott ország zászlóját.
13. Forecastfox (v2.2.1) — Get international weather forecasts with this highly customizable extension
14. GlassMyFox (v1.2) — Glass your Firefox gui (only possible on Windows 7 and Vista when AeroGlass is enabled).
15. Greasemonkey (v0.9.22) — Felhasználói parancsfájl kezelő a Firefoxhoz
16. Navigational Sounds (v1.2.2) — A simple extension that plays the Windows Internet Explorer start and end navigation sounds, popup blocked and information bar sounds, feed and search provider discovered sounds, and download completed sound.
17. NoSquint (v2.1.5) — Manage site-specific zoom levels and color settings
18. SearchPreview (v5.9) — Webhelyek előnézeti képét illeszti be a Google és a Yahoo keresési eredményébe.
19. Status-4-Evar (v2012.07.08.17) — Állapot- és betöltésjelző elemek Firefox 4+ -hoz
20. Stay-Open Menu (v2.0) — Facilitates opening multiple items from the Bookmarks Menu and various other bookmark/history related dropdown menus.
21. Tab Scope (v1.1.7) — Previews and navigates tab contents through popup.
22. Turn Off the Lights (v2.0.0.100) — Az egész oldal elfog halványulni, sötétülni, így úgy nézheti videót mintha egy moziban volna.
23. Undo Closed Tabs Button (v3.7.1) — Eszköztárgomb a nemrég bezárt lapok újranyitásához
24. WebMail Notifier (v2.9.11) — Webes e-mailek érkezésekor figyelmeztet
25. YouTube Auto Replay (v2.75) — Adding an infinite replay loop functionality to YouTube

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27808) DS39 válasza kranazoli (#27807) üzenetére


DS39
nagyúr

ezek jó cuccok, majd én is kipróbálgatom őket.
a Turn off the lights-ot Chrome-on már használtam, hasznos. :)

(#27809) Directors válasza Directors (#27802) üzenetére


Directors
senior tag

UP!

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27810) DS39 válasza Directors (#27809) üzenetére


DS39
nagyúr

reklámblokkolót vagy script tiltót használsz? ha igen, próbáld meg ezeket letiltva is tesztelni.

(#27811) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

A tulajdonságoknál mióta nem szerepel az ikoncsere gomb? Vagy az ikoncserére már egyáltalán nincs is lehetőség?

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27812) S-Attila válasza Petyyyyy (#27811) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Melyik tulajdonságoknál?

(#27813) Directors válasza DS39 (#27810) üzenetére


Directors
senior tag

Minden bővítményt letiltottam most a Mozzilában de ugyan az. :(

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27814) S-Attila válasza Directors (#27813) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Flash Player reinstall?

(#27815) Petyyyyy válasza S-Attila (#27812) üzenetére


Petyyyyy
addikt

firefox.exe tulajdonságoknál. Legjobb tudomádom szerint ott lehet(ne) ikont cserélni.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27816) Ramius válasza Petyyyyy (#27815) üzenetére


Ramius
őstag

Lehet azt még most is.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27817) S-Attila válasza Petyyyyy (#27815) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nálam is lehet. Ikoncsere, és feljön a szokásos ablak.

Pontosabban, az asztali parancsikonra kattintva. A programmappában lévő exénél tényleg nincs ilyen opció.

[ Szerkesztve ]

(#27818) Petyyyyy válasza S-Attila (#27817) üzenetére


Petyyyyy
addikt

A parancsikonét sikerül megváltoztatni, de az exe ikonja lett volna a cél. Szeretném ha a tálcán (Win7) másik ikon jelenne meg mikor elindítom.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27819) Ramius válasza Petyyyyy (#27818) üzenetére


Ramius
őstag

Az is csak egy parancsikon. Ha a megváltoztatott ikonost lehúzod oda, menni fog. Szerintem :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27820) S-Attila válasza Petyyyyy (#27818) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Mi szólsz ehhez:

- feloldod az ikon tálcán való rögzítését
- készítesz egy másolatot az (egy) asztalon lévő (Firefoxot elindító) parancsikonról
- a másolatnak megváltoztatod az ikonját
- ezt a megváltoztatott ikonú parancsikont rögzíted a tálcán?

(#27821) DS39 válasza Petyyyyy (#27818) üzenetére


DS39
nagyúr

a parancsikonon kívül egyik fájl ikonját sem tudod lecserélni.

egyébként ha már ikonnál tartunk, xp alatt ha a html fájlokhoz az FF-et jelölöm ki elsődleges szoftvernek, akkor a html fájl ikonja egy üres lap ff logóval. 7-es alatt csak egy üres lap, logó nélkül. ez miért van?

(#27822) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

ez vajon FB vagy FireFox bug? (ha a lenyíló menü gombja fölé húzom az egérmutatót, anélkül, hogy megnyomnék bármit, az FF alul feldob egy szkrollozható webcímet, annak ellenére, hogy ez csak egy legördülő lista és nem link).. azért zavaró, mert ilyenkor az egész oldal ugrik egy sornyit felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#27823) S-Attila válasza DS39 (#27821) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nekem Windows 7 alatt is Firefox logós, ha lementek egy HTML fájt.

(#27824) S-Attila válasza Johnny Cage (#27822) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ez szerintem minden legördülő listánál így van. Pl. a PH-n is, ha ráhúzom a kurzort egy legördülő listára, kiírja a bal alsó sarokban a megfelelő webcímet.

(#27825) DS39 válasza S-Attila (#27823) üzenetére


DS39
nagyúr

hmm...

ja és azt hozzáteszem hogy ha pl total commanderrel nézek egy olyan mappát ahol html fájl van ott mutatja az ff logót mellette, ha simán intézőből nézem ugyanazt a mappát akkor nem.

64 bites a 7-esed? mert másra nem tudok gondolni, ugye a ff 32-es, a tc-m 32-es, a win meg 64-es.

(#27826) Johnny Cage válasza S-Attila (#27824) üzenetére


Johnny Cage
addikt

le lehet ezt valahogy tiltani? semmi szükség rá.

(#27827) Ramius válasza S-Attila (#27824) üzenetére


Ramius
őstag

Firefox bug lehet, nálam is csinálja. Chrome meg nem.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27828) S-Attila válasza DS39 (#27825) üzenetére


S-Attila
aktív tag

64 bites. :K

Esetleg még próbáld meg azt, hogy a Firefox-on belülről alapértelmezett böngészővé teszed a Firefoxot, hogy akkor mi a helyzet.

27826 Johnny Cage: erre sajnos nem tudok megoldást, viszont elvileg ha megjelenik ott a webcím, attól az oldalnak még nem szabadna ugrálnia.

(#27829) DS39 válasza S-Attila (#27828) üzenetére


DS39
nagyúr

az alapértelmezett, de még egyszer ráböktem azért.

viszont ugye ez attól függ hogy mihez társítod, na most IE-hez társítom van logó, Chrome-hoz van logó, Dreamweaverhöz van logó, FF-hez, nincs logó, csak üres lap :D
(na nem mintha ez ilyen kardinális probléma lenne csak fura)

(#27830) Ramius válasza Johnny Cage (#27826) üzenetére


Ramius
őstag

Ha a nézet/eszköztárak/kiegészítősáv-ot kikapcsolod, akkor nem csinálja.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27831) Johnny Cage válasza Ramius (#27830) üzenetére


Johnny Cage
addikt

az ki is volt kapcsolva. épp ez az, hogy anélkül is felugrál ez a címsor, elég idegesítő (főleg amikor az egész ablak elmozdul miatta)..

(#27832) S-Attila válasza Johnny Cage (#27831) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Kiegészítők nélkül is ez a helyzet?

(#27833) Ramius válasza Johnny Cage (#27831) üzenetére


Ramius
őstag

Én most próbaképp kikapcsoltam, és utána nem csinálta. Innentől kezdve nem tudom mi van :D

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27834) DS39 válasza Johnny Cage (#27831) üzenetére


DS39
nagyúr

de nem értem hogy mozdul el ettől a lap?
ez a link "lebeg" a weboldal tartalma felett. nálam nem mozdul el ettől semmi.

(#27835) Ramius válasza DS39 (#27834) üzenetére


Ramius
őstag

Fentebb ugrik egy sorral az egész weblap. Ha eltűnik a link, vissza.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27836) Johnny Cage válasza DS39 (#27834) üzenetére


Johnny Cage
addikt

próbálom pontosítani: FB-n a popup ablakok mozdulnak el, amelyikben a fotók vagy videók megjelennek. amint ráhúzod az egérkurzort a legördülő menüre, ahol beállítod, hogy kivel osztod meg a tartalmadat, felugrik alul a címsor és ugrik egyet az egész ablak. ha elhúzod onnan, visszaugrik a helyére.

[ Szerkesztve ]

(#27837) DS39 válasza Johnny Cage (#27836) üzenetére


DS39
nagyúr

sikerült produkálni a hibát, ez szerintem FB bug, mert ugye azért ugrik feljebb mert megjelenik az alsó scrollbar ilyenkor, holott maga a link nem olyan hosszú hogy ne férne ki.
és ha más oldalon próbálom rávinni így bármire csak szimplán ott lebeg az a link, a webtartalom nem mozdul. itt a kérdés hogy a scrollbar mitől jelenik meg miközben az oldal tartalmából semmi sem lóg ki oldalra.

(#27838) S-Attila válasza DS39 (#27837) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Há' hűlye vagyok, de nekem nem megy. Pontosan milyen megjelenítő pop-up ablak?

(#27839) DS39 válasza S-Attila (#27838) üzenetére


DS39
nagyúr

FB-n, az a lebegő képnézegető ablak, amikor a körülőtte lévő rész elsötétül.
ott ha bárkinek a képeinél ráviszed hogy kivel osztotta meg, megjelenik egy ilyen link alul, de FB-n is ezerszer megjelenik ez más hivatkozásnál, gombnál, viszont hibát csak itt okoz.

közben próbáltam googlezni hogy ez a funkció tiltható-e hogy ne jelenítse meg alul azt a linket, de nem találtam rá még semmit, pedig az ilyenek about:configba tuti kikapcsolhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#27840) S-Attila válasza DS39 (#27839) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Próbálkozom, de akármelyik linkre viszem a kurzort, semmilyen "ugrálást" sem tapasztalok. A link ugyanúgy lebegve jelenik meg, mint bárhol máshol. Lehet UFO vagyok? :D

(#27841) Johnny Cage válasza S-Attila (#27840) üzenetére


Johnny Cage
addikt

talán felbontásfüggő is. wide monitorod van? 16:9 esetleg? (ott lehet, hogy nem jelenik meg a scroll bar)

(#27842) Ramius válasza S-Attila (#27840) üzenetére


Ramius
őstag

Nem lehet, hogy te régebbi FF verziót használsz, és azért nem csinálja?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27843) DS39 válasza S-Attila (#27840) üzenetére


DS39
nagyúr

monitorod felbontása?
nálam 1366x768-on is vmi láthatatlan dolgot kitol a képből ami miatt beugrik a linkkel együtt az alsó scrollbar.

(#27844) S-Attila: akkor azért, full hd-ra ezek szerint kifér ez a vmi :D
na ezt kéne lájkolni hogy a FB képnézegetőt full hd-ra tervezték :DDD

[ Szerkesztve ]

(#27844) S-Attila válasza Ramius (#27842) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Firefox 14.0.1, 1920 * 1080 képernyőfelbontás.

#27843 DS39: próbálkoztam mindennel, most külön menüből bekapcsoltam a Kiegészítősávot is, de így sem történik semmi. Ráhúzom a kurzort, megjelenik lebegve a link az alján, de minden egyéb képpont - legalábbis szabad szemmel - teljesen mozdulatlan marad.

"na ezt kéne lájkolni hogy a FB képnézegetőt full hd-ra tervezték :DDD"

Irónia vagy tényleg? :))

[ Szerkesztve ]

(#27845) DS39 válasza S-Attila (#27844) üzenetére


DS39
nagyúr

irónia :)

(#27846) csako válasza DS39 (#27843) üzenetére


csako
veterán

Aurora 16.0, 1366*768 és csak nagyon nehezen tudtam reprodukálni a hibát, mert nem jelenik meg minden alkalommal (még ugyanannál a képnél se) az alsó scrollbar, de ha egyszer megjelent, akkor utána az oldal frissítéséig minden képnél megjelenik, ha odaviszem az egeret. Mellesleg szerintem nem zavaró, nagyon picit ugrik csak arrébb.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27847) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Egyik módszer sem műxik. :( Hiába készítek asztalra parancsikont és változtatom meg annak az ikonját. Kattintás után elindul a program és a régi ikon jelenik meg. :((( Valahogy így. A róka szerű ikonra akarom lecserélni ami mellette van.

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#27848) Directors válasza S-Attila (#27814) üzenetére


Directors
senior tag

Újratelepítettem de semmi. :(

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#27849) S-Attila válasza Directors (#27848) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Akkor utolsó ötletként még próbáld meg a diagnosztikát.

(#27850) Steelmanus válasza Johnny Cage (#27826) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen ki lehet, de kell hozza a Stylish 1.2.6 + egy script, Hide Connection Status Display Popup

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.