Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) DS39 válasza Krystal_s (#28600) üzenetére


DS39
nagyúr

tiltsd le a flasht, nézd meg úgy. ha az volt, mehet rá egy adblock plus.

(#28602) Krystal_s válasza DS39 (#28601) üzenetére


Krystal_s
addikt

Tiltottam és akkor is eszi a procit, tehát nem segítene a FlashBlock sem...
Adlock Plus volt fent korábban, de akkor sem volt jobb és inkább lecseréltem Simple Adblock-ra ez elvileg ua, csak automata a listája és állítólag kevesebbet fogyaszt, mint a plus.
Köztudott, hogy hülyén van megírva az oldal és elég sok gif képet látok a forrásban, lehet azok okozák. Ezért gondoltam, ha pontosan tudnám melyik része nem ok, akkor azt külön tilthatnám. Most nézem az én gépemen is 15-20% között ugrál a cpu használat az oldalon.

(#28603) Visormail válasza Krystal_s (#28602) üzenetére


Visormail
addikt

Van egy ilyen, talán segít [Chrome, Firefox, Opera] Find out why a website loads slowly with YSlow

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28604) Chabee válasza S-Attila (#28598) üzenetére


Chabee
tag

Szia és köszi!

Kicsit ettől féltem én is, hogy valami mélyen bedrótozott valami lesz. Sebaj, ettől még együtt lehet élni a dologgal.

Üdv!

Igazat mondani könnyű, csak elhitetni nehéz!

(#28605) S-Attila válasza Krystal_s (#28602) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Sokan nem szeretik, de tegyél még egy próbát a NoScript-tel. Nekem az adoecean.pl és pk3.hu tartományok engedélyezésénél terhelte jobban a processzort.

(#28606) L7wy válasza Krystal_s (#28600) üzenetére


L7wy
őstag

Nekem a flash gyanús;1. AdBlock plus nélkül 2. AdBlock plus-szal

Windows 10 x64 ----- Qihoo 360 TS

(#28607) HZoli87


HZoli87
veterán

Menetrend szerint megérkezett a Firefox új, stabil verziója (16.0).

Változások listája

(#28608) TigerCat válasza HZoli87 (#28607) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Szuper, de ezt miért csinálja?

Duplán jelenik meg Vezérlőpult\Programok és szolgáltatások menüben...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28609) HZoli87 válasza TigerCat (#28608) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem tudom, nálam csak a legújabb szerepel.

[ Szerkesztve ]

(#28610) Oliverda válasza HZoli87 (#28607) üzenetére


Oliverda
félisten

Már fent is van!

Úgy vettem észre, hogy gyorsult a scroll a fórumon. Pontosabban eddig Chrome alatt jobb volt, de az FF ezzel behozta a lemaradást. :K

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28611) DS39


DS39
nagyúr

érdekes hogy a webcímsávban ha elkezdek gépelni vagy lenyitom a nyíllal a megjelenő listában a találatok közti szeparátorok eltűntek. nálatok is?

más látható változást eddig nem tapasztaltam.

(#28612) Oliverda válasza DS39 (#28611) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha gépeled be a címet, vagy csak annak egy bármilyen részletét, akkor az világosszürkén highlighted lesz. Nekem ez tűnt fel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28613) DS39 válasza Oliverda (#28612) üzenetére


DS39
nagyúr

igen, az is, mondjuk ez tök jó, de az elválasztó vonalak engem nem zavartak, Mozilláékat úgy tűnik igen. :DDD

(#28614) CoolMan válasza TigerCat (#28608) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nálam is duplán jelenik meg, de miért?

(#28615) netpeti98 válasza TigerCat (#28608) üzenetére


netpeti98
addikt


Nálam is.

Üdv netpeti98

(#28616) Oliverda válasza netpeti98 (#28615) üzenetére


Oliverda
félisten

Nálam nem. :P

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28617) vlevi válasza HZoli87 (#28607) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi, hogy szóltál!
Már fel is települt.

u.i.: Nálam is csak egy van, nem maradt ott a 15.0.1-es.

[ Szerkesztve ]

(#28618) S-Attila


S-Attila
aktív tag

Hű, hát ez még gyorsabb lett. :D Így tovább, Mozilla. :)

(#28619) Nixon18


Nixon18
senior tag

Ugye nem csak nekem fogyaszt 50-60%-kal kevesebb memóriát az új mozilla?

(#28620) vlevi válasza Nixon18 (#28619) üzenetére


vlevi
nagyúr

Hát, nem tudom, lehet.
11db megnyitott PH-s fórumlap, adblock plussal lekapcsolva a reklámok, 180mega + kétszer 4-5 mega flas player plugin. Nem emlékszem a korábbira, de szerintem kevesebb. :C
Pár perc, és megnézem a firefox 15 portable-vel.

(#28621) vlevi


vlevi
nagyúr

Hát, nemtudom. Felraktam egy töküres Firefox 15.0.1-et, portable változatban. Adblockot mellé, semmi mást. Elindítottam 11 PH fórumlapot, 250 mega.
De az előbbi 180 is felkúszott 220-ra, mire leírtam, hogy hurrá, csak 180 :)
De lehet, hogy tényleg kevesebb.
Na, még kipróbálom a 16-oson a HW accelt, meg a smooth scrollt, aztán megyek aludni :D

Kipróbáltam. Hát a smooth scroll nem az igazi, kicsit érződik rajta a röcögés. pedig egy friss új 7770-es gyorsítaná hardveresen, ha sikerülne neki. BF3 megy 90-100FPS-el, de a görgetés nem? :DDD :O :F

[ Szerkesztve ]

(#28622) Nixon18 válasza vlevi (#28620) üzenetére


Nixon18
senior tag

Mondjuk nekem mostanában alapból gyengélkedett a 15... lehet, hogy csak azért ilyen drasztikus a különbség.

(#28623) vlevi


vlevi
nagyúr

Most találtam meg az about:configban a smooth scroll finomhangolását.
general.smoothScroll.mouseWheel sort false-re kell állítani, és akkor az egérgörgővel nem lesz smooth scroll, a többinél igen. Így már nekem okés a dolog, mert mindíg az volt a bajom vele, hogy a görgő 1-1 kattanásnyi görgetésére meg-megindult, és utána rögtön meg-megállt a görgetés, olyan volt, mintha szenvedne vele. De pl.a Micorosoft egyik egerével, amiben fokozatmentes volt a görgetés, ott jobban nézett ki a dolog, mert annál nem állt le 1-1 foknál. De az az egér meg más miatt vacak :)

(#28624) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Baromi ritkán szoktam honfoglalózni de tegnapelőtt épp kellett volna, akkor sem töltött be és most sem a véglegessel...15-el igen....akkor és most is...

(#28625) Visormail válasza Gézengúz (#28624) üzenetére


Visormail
addikt

Most frissítettem én is. Programok listájában nem jelent meg duplán, a honfoglaló is hibátlanul betöltődik.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28626) DS39 válasza Gézengúz (#28624) üzenetére


DS39
nagyúr

a honfoglaló flash-es azt nézd meg jól van-e telepítve / nincs-e tiltva

egyébként XP-n és 7-esen is frissítettem, egyiken sem jelent meg kétszer (pontosabb maradt meg a régi).

[ Szerkesztve ]

(#28627) Visormail válasza DS39 (#28626) üzenetére


Visormail
addikt

Ja igen flash, természetesen én továbbra is az utolsó 11.1es verziót használom, ezzel a hibák nagy része (vagy az összes?) eleve meg van szüntetve :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28628) Ablakos


Ablakos
őstag

Próbálkozom a Nightly-val. Nem értem miért akarja a böngésző az Aladdin etokenem master passwordjét? Ha kikapcsolom a SSL protokolt akkor meg:

[ Szerkesztve ]

(#28629) DS39 válasza Visormail (#28627) üzenetére


DS39
nagyúr

dettó :D

(#28630) Oliverda


Oliverda
félisten

Kár, hogy a GPU gyorsítást még mindig nem tudták tisztességesen megcsinálni.:( A fontok elb@szódnak, néha beszaggat, stb. Pedig nagyon nem lenne hátrány, ha jól működne.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28631) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

16-os egyelőre érezhetően gyorsabbnak tűnik az előzőnél, a response (tabváltásra, tabnyitás, görgetés stb.) sokkal jobb. a 15-ös, nálam legalábbis, addonokkal botrányosan rossz volt (értsd: akadozó, darabos, lassú).

(#28632) flash-


flash-
veterán

hi

érdekelne hogy vajon a firefoxnál lehet e valami olyan túrkát csinálni amivel jobban ki tudom használni az ssd-t?
amivel elő lehet csalni nagyobb teljesítményt?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28633) vlevi válasza flash- (#28632) üzenetére


vlevi
nagyúr

Mire gondolsz?
Mert ugye az első az szokott lenni az SSD-vel kapcsolatban, hogy a temp könyvtárat, IE vagy Firefox cache-t állítsuk át másik meghajtóra, hogy ne az SSD-t terhelje. Mert úgy nagyjából ezek az SSD "gyilkos" dolgok, amikor naponta többezer apró, néhány kilobájtos file jön megy, törlődik.

(#28634) mzx válasza TigerCat (#28608) üzenetére


mzx
senior tag

Linux alatt jártam így, amennyiben nem frissítettem, hanem mellé telepítettem az újabbat. Talán windows alatt is jellemző (?)

(#28635) Gézengúz válasza DS39 (#28626) üzenetére


Gézengúz
addikt

rendben van minden, egy-két about:config dolog van elállítva ami viszont a 15-ös verzióban nem okozott fennakadást (click to play; belső pdf nézegető, hasonlók)

(#28636) zoli62


zoli62
addikt

XP-s gépen frissült, Windows 7-esen nem. Miért?

(#28637) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Egy oldalon szeretném elmenteni a belépésnél szükséges felhasználó/jelszó párost.
Anno amikor kérdezte, akkor a SOHA opciót választottam, de most már el szeretném menteni.

Hol tudom ezt?

:R

(#28638) flash- válasza vlevi (#28633) üzenetére


flash-
veterán

Mire gondolsz?
Mert ugye az első az szokott lenni az SSD-vel kapcsolatban, hogy a temp könyvtárat, IE vagy Firefox cache-t állítsuk át másik meghajtóra, hogy ne az SSD-t terhelje. Mert úgy nagyjából ezek az SSD "gyilkos" dolgok, amikor naponta többezer apró, néhány kilobájtos file jön megy, törlődik.

értem és valaki elmondaná hogy a ramra hogy tudom áthelyezni a firefox cache-t?van az asrock szoftvere de nekem az nem tetszik mert ilyenkor minimum leválaszt 512 megát,és nekem sokszor nem elég a 6 giga ram sem,valami más mód ?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28639) TigerCat válasza mzx (#28634) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Frissítés volt, nem telepítő futtatás. Nem ez az első eset...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#28640) mazza


mazza
tag

(#28641) HZoli87 válasza mazza (#28640) üzenetére


HZoli87
veterán

Lehet visszaváltani a régi verzióra (15.0.1) ...

(#28642) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!

Firefox 16 véglegesből kiszedték a WEBGL-t?Miért? :)

Nexus 5

(#28643) myke01 válasza HZoli87 (#28641) üzenetére


myke01
senior tag

Inkább böngészőt váltok addig .... :)) .

(#28644) M3oH válasza mazza (#28640) üzenetére


M3oH
addikt

Ez ciki.

(#28645) flash-


flash-
veterán

nektek az xfast ram átteszi a firefox cache-t az ssdről az asr_RAM meghajtóra?nekem nincs ott semmi pedig beállitottam az xfast ram progiban.ötlet?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28646) HZoli87 válasza myke01 (#28643) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam csak IE9 van a Firefox mellett, így inkább megy vissza a régi. A többi böngésző hidegen hagy.

(#28647) mrszitya válasza Kunsztler (#28642) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem. Miért? A címsorban ezt nyisd meg: about:support
A grafika résznél írja, engedélyezve van e a webgl.

--------
Amúgy miért is kéne ennyire félni egy biztonsági hibától? Nyilván a többi "böngészőgyár" még sose követett el ilyen hibát... Azaz legfeljebb nem tudunk róla. A Microsoft például ilyen esetben biztos nem vonná vissza a letöltést, csak szép csöndben és jó lassan készítene egy utólagos patch-t hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#28648) DS39


DS39
nagyúr

túl van ez lihegve, az IE-ben a múlt hónapban javítottak egy nulladik napi hibát, ami kb másfél évig volt benne az IE-ben, és "senki" nem tudta, így nem zavarta az átlag embert.

a Mozilla meg most korrekt volt bejelentette, visszavonta és megy a sárdobálás az átlaguser felől hogy akkor Chrome, vagy IE inkább... szánalom. abból is látszik a hozzá nem értésük hogy akkor már Opera, mint alternatíva, az egy nagytudású böngésző, nem pedig Chrome ami feature-ként kémkedik, én pont a múlthéten uninstalláltam ;]
az IE-ből meg a 10-es lesz értékelhető, de biztonsági szempontból a lassú frissítések miatt az mindig kockázatos lesz.

egyébként már tegnap este éreztem hogy vmi gebasz van, mert nem jött be a mozilla.com, mindig le szoktam tölteni az aktuális telepítő exe-t szükség esetére, hát ezért nem sikerült :D

[ Szerkesztve ]

(#28649) Visormail válasza mrszitya (#28647) üzenetére


Visormail
addikt

Na igen kb a kinemszjale kategória, biztos visszateszem az előzőt persze.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28650) S-Attila válasza DS39 (#28648) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Én rögtön azután le szoktam tölteni az újat, hogy frissíti magát a program. :P

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.