Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28251) Steelmanus válasza HZoli87 (#28241) üzenetére


Steelmanus
addikt

Akkor nalam volt a hiba, gondolom az lehetett hogy meg a 15.0 volt fent, amikor leszedtem a Java-t majd ujratelepitettem, es utanna leszedtem a LibreOffice, es azt is ujra telepitettem mert jott ki frissebb, am a Libre megjegyzi hogy melyik az alapertelmezett bongeszo, es amikor a Libre-t telepitettem akkor meg a 15.0 volt az alapertelmezett.
Epp egy uj gepet raktam ossze masnak, es amikor feltettem az op.rendszer + a FireFox 15.0-at tesztelgetes kozben megneztem az Usite oldalat es lattam hogy van frissebb FireFox.
Azon a gepen nem probaltam frissiteni mert OS nelkul vittek el a gepet gondoltam minek ha ugyis legyalulom a vincsit. Mivel egy kijelzom van csak egy gepet tudok egyszerre hasznalni, es amikor mar az en gepem ment egyszeruen a Sugon keresztul frissitettem. Nalam is fut a Maintenance Service, csak a FireFox-ban tiltom az automatikus frissitest csak azt engedem hogy jelezzen ha van frissebb. Szerintem a Libre okozhatta a gondot, de mar tiszta telepitessel ujra telepitettem a 15.0.1-et igy helyesen lathato mar az Uninstall kozott.
Koszonom a visszajelzeseket.

(#28252) S-Attila válasza dredbiro (#28250) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A weboldalakat jellemzően 1 024 vagy 1 280 képpont szélességre optimalizálják. Ha a képernyőd ennél szélesebb, akkor a nyilván a weboldal nem tölti ki teljes egészében. Csak úgy tudod kitölteni az egészet, ha a weboldalakat kinagyítod, Ctrl és +, vagy Ctrl és egérgörgő módszerrel. Vagy alternatív megoldásként létezik még a NoSquint nevű kiegészítő, ezzel az összes weboldal nagyítási szintjét egyszerre be tudod állítani.

(#28253) Nobuo válasza Steelmanus (#28251) üzenetére


Nobuo
tag

Én is újrateszem akkor, de nálam nem okozhatott olyan gondot, mint nálad. Én nem frissítettem semmit, mégis két ff van a programok között...

(#28254) Nobuo válasza Nobuo (#28253) üzenetére


Nobuo
tag

Megvolt, de ahogy leszedtem a sima 15-öst a másik is lejött... Szóval valójában szerintem mindenkinek, akinek kettőt jelez ugyan így csak egy van és maga az a hiba, hogy kettőt jelez egy helyett.

(#28255) vlevi válasza dredbiro (#28232) üzenetére


vlevi
nagyúr

Weboldala válogatja.
PH például sosem lesz teljesen széles, mert 1024-re van tervezve.
De a zindex, origó sem. Azonban az index fóruma már teljes szélességre széthúzódik, szóval teljes mértékben a weboldal készítőjétől függ. Hozzáteszem, hogy FullHD-ban nem is jó, ha kihasználja a teljes képernyőszélességet. Kicsit off, de ezért nem szeretem a krómot, mert ott nincs kedvencek oldalsáv, és én azt a könyvjelzőkön kívül arra is használom, hogy kicsit keskenyebbek legyenek az oldalak.

(#28256) S-Attila válasza vlevi (#28255) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Miért nem jó?

(#28257) dredbiro válasza S-Attila (#28252) üzenetére


dredbiro
senior tag

Ó,ez tetszik,működik,nagyon köszönöm :K :R

Good hunting,STALKER !

(#28258) dredbiro válasza vlevi (#28255) üzenetére


dredbiro
senior tag

Köszönöm neked is a válaszod,így már világos :K

Good hunting,STALKER !

(#28259) Tulujus


Tulujus
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis help-re lenne szükségem! A Firefox hol, vagy milyen file-ban tárolja a "személyes beállításokat"? Pl. könyvjelzők, mentett jelszavak, gyorsindító ikonok, stb.... reinstall előtt állok, és nem szeretném, ha ezek az adatok elvesznének. Szóval a kérdésem csak annyi, hogy van-e olyan file, ahol a firefox ezeket tárolja, és az újratelepítés után "visszaírva" a telepítés előtti állapotot tükrözné??

THX!

''Az erőszak a gyengék végső menedéke.'' Salvor Hardin (Isaac Asimov)

(#28260) CPT.Pirk válasza Tulujus (#28259) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Használd a sync-et a firefoxban. Többek közt erre van.

Egyébként az appdatában megtalálod a mozilla könyvtárat, az pár száz mega, az úgy kompletten a böngésző.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28261) scope2007 válasza Tulujus (#28259) üzenetére


scope2007
addikt

hali!

használd ezt a profil mentésre
mozbackup

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28262) myke01 válasza scope2007 (#28261) üzenetére


myke01
senior tag

Vagy ezt .

(#28263) w333


w333
félisten

Firefox-ra van olyan bővítmény hogy google levélfigyelő ? ami a címsor után jelenik meg a jobb felső sarokban ? :D köszi

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28264) scope2007 válasza w333 (#28263) üzenetére


scope2007
addikt

ilyen?
gmaileket figyel.. de tud hotmailt is stb.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28265) w333 válasza scope2007 (#28264) üzenetére


w333
félisten

Igen valami hasonlóra gondoltam lényeg hogy valahol jobb felül helyezkedjen el :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28266) scope2007 válasza w333 (#28265) üzenetére


scope2007
addikt

WebMail Notifier

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28267) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

hol lehet visszaállítani azt, hogy indítás után minden tabot be legyen töltve, ne csak az ami éppen aktív.

talán a 12.-nél volt ez újítás, de engem nagyon bosszant.

köszi a választ. :R

(#28268) w333 válasza scope2007 (#28266) üzenetére


w333
félisten

Köszi :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#28269) Ringman válasza Tulujus (#28259) üzenetére


Ringman
nagyúr

vagy használj hordozható verziót.

(#28270) S-Attila válasza Ringman (#28267) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Beállítások ⇒ Lapok ⇒ Csak kijelöléskor töltse be a lapot, pipa kivesz, elvileg.

(#28271) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Facebook link az AMD-s játékhoz

Pl a link mögött lévő kép sem, és a Youtube feliratkozás-értesítő üzeneteim képe sem marad meg fél másodpercnél tovább, helyettük üres fehér látható.... Mi lehet a probléma?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28272) Ringman válasza S-Attila (#28270) üzenetére


Ringman
nagyúr

köszi, kipróbálom.

Don't load tabs until selected - ha valaki angol nyelven használná a firefoxot

(#28273) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Firefox 14.0.1 Hogyan lehet valóban alapértelmezetté tenni a magyar nyelvet a helyesírás ellenőrzésben? Vagy törölni az angolt?

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28274) DS39 válasza leslieke (#28273) üzenetére


DS39
nagyúr

ha magyar nyelvű Firefoxot telepítesz, abban csak magyar helyesírás-ellenőrző lesz.

(#28275) leslieke válasza DS39 (#28274) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az van fent, mégis van angol szótár is.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28276) DS39 válasza leslieke (#28275) üzenetére


DS39
nagyúr

pedig nincs benne alapból.

két módon kerülhetett bele:
- régebben volt angol Fox a gépeden
- a szótár hozzáadásánál hozzáadtad.

nem tudom hol tárolja ezeket a fájlokat, legegyszerűbb egy szűz install lenne, a régi Mozilla mappák törlésével. (fontos adatokat azért mentsd ki előtte)

(#28277) leslieke válasza DS39 (#28276) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ok, reinstall lesz belőle. Köszi! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#28278) ledgeri válasza ledgeri (#28271) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az aktuális ph-tv cikkben lévő ustream ablak sem jelent meg...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28279) pumatom


pumatom
aktív tag

Sziasztok!

A Firefoxban "jelszó megjegyzés" nélkül belépett gmail-es account jelszava elmentődik egy cookie-ban, vagy valamilyen formában? Vagy azt már nem lehet megtalálni sehol?

(#28280) S-Attila válasza pumatom (#28279) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A jelszó biztosan nem mentődik el szerintem, a GMail ugyan sütiből tudja, hogy egy adott helyről valaki aktívan be van jelentkezve, de magában a sütiben szerintem csak valamiféle session ID tárolódik, a jelszó nem.

(#28281) scope2007


scope2007
addikt

aki dataram ramdisket használ firefoxhoz megjelent ennek is az új "nem RC" változata
RAMDisk 4.0.0

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28282) mrszitya


mrszitya
senior tag

Jelentősen gyorsul a javascript-feldolgozás teljesítménye az új IonMonkey motorral: link

"Firefox 18 performed roughly 26% better on the Kraken benchmark than Firefox 17. On Google’s V8 benchmark, it was 7% faster than Firefox 17, and 20% faster than Firefox 15."

[ Szerkesztve ]

(#28283) HZoli87 válasza mrszitya (#28282) üzenetére


HZoli87
veterán

Stabil ágon csak jövőre fog landolni, az egész messze van még.

(#28284) lck válasza mrszitya (#28282) üzenetére


lck
senior tag

Itt mindig minden csak gyorsul, gyorsul !!!
Belépek a foxba, aztán már ki is dob. - Ja nem bug, csak már végeztem is a böngészéssel ! :DDD

(#28285) mrszitya válasza HZoli87 (#28283) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem baj, hadd tudjon róla más is, hogy a háttérben azért mindig ügyködnek valamit.

Ami viszont még inkább érezhető lesz (a power-usereknek is) remélhetőleg, az az Incremental GC hatása. Ez már a 16 bétájában működik is - egyelőre olyan "fél vagy harmadgőzzel". :) Pár hozzászólással korábban említettem már.

(#28286) scope2007 válasza lck (#28284) üzenetére


scope2007
addikt

ez jó volt :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28287) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok! Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan, vagy milyen programmal kell a lapok füleit a címsor alá tenni? Eszköztárak testreszabásával természetesen nem működik...

(#28288) WonderCSabo válasza Bodor (#28287) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Címsorba írd be: about:config majd nyomj entert. Keress rá a browser.tabs.onTop változóra, és duplakattal rá állítsd false -ra.

(#28289) Bodor válasza WonderCSabo (#28288) üzenetére


Bodor
veterán

Na ezért szeretem ezt a fórumot. Szinte mindenre van segítség, és segítőkész ember. Nagyon szépen köszönöm! :Y Sikerült is! :C

Ha már itt vagyok, akkor van vajon arra megoldás, hogy a nem kompatibilis témát ( pontosan erre gondolok) , valahogy mégis alkalmazzuk?

[ Szerkesztve ]

(#28290) S-Attila válasza WonderCSabo (#28288) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Esetleg ezt első hsz-be betenni? :))

[ Szerkesztve ]

(#28291) BenJoe80


BenJoe80
senior tag

Sziasztok!

Mozilla Firefox-t hasznalok es egy ideje a Google keresoben hulye kinai hieroglifak, meg ovodai jelek jelennek meg alkalmankent, ha keresek valamit. Hogy a sunyiba lehet ezt eltuntetni?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#28292) Visormail válasza S-Attila (#28290) üzenetére


Visormail
addikt

Szerintem elég nagy öngól hogy kivették a menüből! Többek között az ilyen testreszabhatóságok miatt szeretjük sokkal jobban, mint sok gagyi böngészőt ami olyan amilyen aztán vagy tetszik vagy nem. Na persze az about:config még mindig ott van mint hatalmas előny, csak ugye azt már a felhasználók nagy része nem használja mert nem is tud róla, bonyolult, fél tőle, stb.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28293) WonderCSabo válasza Visormail (#28292) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Feltételezem, később már nem kívánják karbantartani a tabs on bottom módot, pl. semmilyen Australis mockupot nem láttam róla, ezért vezetik ki lassan. De kieggel/témával biztos elérhető lesz.

S-Attila: Már én is gondoltam rá, jó ötlet.

Bodor: Első hsz -> Kiegészítők kompatibilitása.

BenJoe80: Firefox gomb -> Webfejlesztő -> Karakterkódolás -> Automatikus -> Univerzálisra van állítva?

(#28294) scope2007 válasza S-Attila (#28290) üzenetére


scope2007
addikt

lol miért tiszta telepítéssel nem is engedi majd állítani?
mert nekem 14ről frissült, és ott maradt.. gondolom pont azért mert about:configba módosította még a 14es verzió.

akkor ezt el is mentem, ha így van mert én is alul szeretem a könyvjelzők alatt.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#28295) S-Attila válasza scope2007 (#28294) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Tiszta telepítésnél legfelül vannak már a tabok a legújabban, ezt a fentebb leírt módszerrel tudod megváltoztatni. :K

(#28296) mrszitya válasza Visormail (#28292) üzenetére


mrszitya
senior tag

A userek 99%-át az például biztosan nem (sokáig) fogja zavarni, hogy fenn vannak a tabok. Megszokják, könnyen. Így egy sorral kevesebb helyet vesznek el az eszköztárak teljes nézetben, ezért vezetik ki. Amikor először láttam ezt a Chrome-ban, személy szerint alig vártam, hogy Mozilla is megcsinálja végre. Egy ideig még úgyis biztosan visszarakható about:config-gal.

(#28297) BenJoe80 válasza WonderCSabo (#28293) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Ooo... kisse elvagyok veszve, mert nekem angol Firefoxom van. Ilyet talaltam, hogy: "View\Character Encoding\Auto-Detect ahol az "Off" van kijelolve. Allitsam at "Universal"-ra?

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#28298) Llew


Llew
senior tag

Olyan gondom van, hogy pár hete egy blog úgy jelenik meg, hogy az oldalsávja el van csúszva és a főszövegrész után, kvázi az oldal végén kezdődik. Vagyis így az egész oldal kb. másfélszer olyan hosszú, mint normálisan. A vicces az az, hogy egyik napról a másikra kezdte, nem telepítettem semmi új kiegészítőt vagy hasonlót. Ráadásul egy másik gépen nagyjából ugyan ezzel a profillal fut szintén a FF és ott rendben bejön a kérdéses oldal.
Más
Rendszer újratelepítés után (nem a FF miatt kezdtem bele) felraktam a 15-öst, majd rádobtam a mozbackuppal elmentett 14-es profilt és eltűntek a bővítmények. Ez normális? A profil csak azonos verzión belül működik?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#28299) BenJoe80 válasza BenJoe80 (#28297) üzenetére


BenJoe80
senior tag

Azt hiszem ez volt a megoldas... ujrainditottam a bongeszot es most normalis. Koszonom!

Megisznak egy deci pálinkát. Miért? "Olyan savam vót, meg köllet innom egy deci pálinkát, aszittem megbolondulok." Aztán megisznak négy liter bort. Miért? "Há' semmi savam nem volt má'!"

(#28300) mrszitya válasza Llew (#28298) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem, működnie kell az újabb verzióval is. Próbáld meg újból. Nézd meg, esetleg nem készítettél véletlen új profilt: C:\Users\_Felhasználónév_\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\
Lehet azt nyitja automatán a FF, te meg lehet a régire raktad vissza a mentést.

Vagy: mentésből véletlen nem vetted ki a kiegeket? (Bővítmények alatt gondolom a kiegeket érted ugye, nem a flash, silverlight, egyebet?) Ha csinálod MozBackup-pal a visszaállítást, művelet előtt mutatni fogja, miket tartalmaz. Ha nem felejtetted ki őket, megpróbálhatod manuálisan visszarakni a profilod mappájába a backup-fájlod tartalmát, mivel simán nyitható és kibontható egy tömörítővel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.