Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27151) Dragon27


Dragon27
senior tag

Firefox 14.0.1 ezt bírom :( Firefox nemképes saját videó lejátszót készíteni ? vagy én nem értem miért kell külső cég egy flash playert véget ? ami alapból szar ahogy van .
én nem értem hogy mire jó ez

Ha a feladatkezelőbe 1 letiltom mind 2 eltűnik és utána youtube videót indítok mindkét flash playert a FeladatK.... megjelenik de minek neki mindkettő ?

(#27152) S-Attila válasza Wasp91 (#27150) üzenetére


S-Attila
aktív tag

The little pig is csepereding up.

(#27153) sch_a válasza FrezeR (#27119) üzenetére


sch_a
addikt

Véletlenül nem proxy mögül netezel?

(#27154) kranazoli válasza Dragon27 (#27151) üzenetére


kranazoli
senior tag

Saját videó lejátszó?!?! Minek kellene Saját videó lejátszó? Flash van egyelőre, el kell fogadni ahhoz meg Flash Player kell, ennyi. (A Flash-t flash player-el tudod lejátszani mind IE, mind Chrome, mind Opera alatt is)

Azért van 2db Flash mert a 13-as verzió óta beépítettek egy Sandbox-os biztonsági "lépést". Ami sajnos sok problémát okozott, talán okoz még mindig. Ha zavar, vagy bug-os -> letiltása: To disable Protected Mode...

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27155) Dragon27 válasza kranazoli (#27154) üzenetére


Dragon27
senior tag

a másik hogy lefagyassza a Firefoxot a Flash Player :DDD
Flash van egyelőre : jó egyébként nekem mind1 mit használ a Firefox
csak ezek a hibák zavarnak ..

köszi az infót

(#27156) DS39 válasza Dragon27 (#27155) üzenetére


DS39
nagyúr

használj HTML5 módot youtube-on.

btw. a többi böngésző is flasht használ alapból, nem tudom milyen playert szeretnél.

(#27157) Visormail válasza Wasp91 (#27150) üzenetére


Visormail
addikt

omg de legalább "Waterfox is very gyors nagy teljesítményű internet-böngésző" na jó ezen szakadtam "so that it will Futtassa a more hatékonyan and gyorsabb than just Firefox"
"and it is erősen ajánlott that you a frissítés it as hamarosan as lehetséges!" :C :DD

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#27158) Dragon27 válasza DS39 (#27156) üzenetére


Dragon27
senior tag

teljesen mind1 hogy milyen Player csak működjön :) de egy professzionális program készítő cég ... ettől jobbat is tud ..... vagy a Adobe cégnél már csak a takarítók maradtak ? :DDD
Régebben Adobe jobb Player adott a Firefox mellé . Vagy a Firefox nem igazodik a Player-hez .

Mind1 :U

(#27159) DS39 válasza Dragon27 (#27158) üzenetére


DS39
nagyúr

inkább az előbbi. azt javaslom próbálj ki egy régebbi flash playert, én a 11.1-es szériát tolom, az nem fagy le, egyik böngészővel sem.

(#27160) Dragon27 válasza DS39 (#27159) üzenetére


Dragon27
senior tag

köszi

(#27161) egykori válasza xrvman (#27149) üzenetére


egykori
őstag

Én is DTA-t használok, és igen ritkán nekem is bejön ez a html dolog. Ilyenkor a Firefox saját letöltéskezelőjét használom - az szépen letölt mindent, csak lassabban.
Hogy mitől lehet ez a hiba a DTA-nál, azt sajna én sem tudom. Viszont emiatt nem válok meg tőle.

[ Szerkesztve ]

(#27162) Steelmanus válasza Krystal_s (#27143) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia Kriszti!

Elfelejtettem megkerdezni hogy milyen a gep, de irtad hogy laptop. Erdemes volna utanna nezni a gyarto honlapjan hogy az Intel HD Graphics chip hardveres tamogatja-e a DX10-et.
Ha igen akkor jo ugy a beallitasod ahogy hasznalod most, es hardverbol tamogatja a gyorsitast.
Lehet a képernyőnagyítás is befolyásolja, 125%-on van
Mindenfelekeppen.
"A masik megoldas a gfx.canvas.azure.enabled false"
Erről még nem is hallottam

Regebben voltak vele gondok, nalam nagyon vekonyak lettek a betuk, egy ideig ki is kapcsoltam, de ma mar nem. Hagyd Te is igy, nemsokba tart kikapcsolni, megnezni, ha nincs valtozas visszateszed alapra.

(#27163) mrszitya


mrszitya
senior tag

Újabb komoly fejlesztés a Firefox memória kezelésében: Firefox 15 plugs the add-on leaks

A memóriaszivárgást okozó kiegészítők a 15-ös verzióban, úgy tűnik végre alaposan meg lesznek regulázva.

(#27164) Ramius


Ramius
őstag

Biztos le lett már írva ezerszer, de mire jó ez az új 3D-s nézet? :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27165) WonderCSabo válasza Ramius (#27164) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Webfejlesztőknek, jobban át tudják látni a weblap struktúráját.

(#27166) Ramius válasza WonderCSabo (#27165) üzenetére


Ramius
őstag

Közben arra jöttem rá, hogy a laptopon nem is működik :D
Előbb pc-n néztem, ott ment. FF verzió ugyanaz.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27167) Wasp91 válasza mrszitya (#27163) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Ideje volt már. :K

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#27168) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A betűk megjelenítéséről Firefoxban:

Alapvetően két fajta renderelési módot tudunk megkülönböztetni:
- Whole pixel: nem a betűk formája a lényeg, hanem hogy a kirajzolt kép mindig illeszkedjen a pixelhálóra. Ezáltal éles képet kapunk, de drasztikusan torzulhat a betűk formája.
- Natural: a betűk formája a lényeg, nem a pixelhálóra illeszkedés. Sokkal hűbb képet kapunk a betűtípushoz, de a kép elmosódottabbnak, életlenebbnek tűnhet.

De mégis hogyan lehet nem a pixelhálóra illeszkedni? Pl. úgy, hogy szomszédos pixelek egyes subpixeleit használjuk csak (RGB), vagy a szomszédos pixelt szürke árnyalatban jelenítjük meg, stb. További infó erre található.

A Firefox 4-ben bevezették a hardveres gyorsítást, Windowson a kirajzolást ekkor a Direct2D végzi, mely a szövegekhez DirectWrite-ot használ. A DirectWrite alapértelmezetten Natural renderinget használ, de képes Whole pixel, és egyéb módokra is. A DW előtti GDI visztont csak a Whole pixelt ismeri, és az 4-es előtti Firefox verziókban emiatt csak Whole pixel renderelés volt. Emiatt a Firefox4+ verziókban az emberek folyamatosan panaszkodtak az elmosódott betűk miatt.

De amint említettem, DirectWrite is képes Whole pixel renderelésre. Firefox 6-ban be is vezették, hogy ezt lehessen állítani, a gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode változóval, melynek 2 -es értéke a Whole pixel renderelés.
Továbbá arra a döntésre jutottak, hogy a betűket ezentűl nem egységesen Natural módon renderelik, hanem:
- azokat a betűket, melyek alapértelmezetten 16 pixelnél kisebbek, és az alapértelmezett betűcsaládokba tartoznak (ezek: Arial,Consolas,Courier New,Microsoft Sans Serif,Segoe UI,Tahoma,Trebuchet MS,Verdana) Whole pixel módon renderelknek
- minden egyéb betűt továbbra is Natural módon renderelnek

Ha szeretnénk, ha az összes betű Whole pixel rendereléssel jelenjen meg, ahogy azt a GDI is tette, és ahogy az Fx4 előtt volt, tegyük a következőt:

about:config -ban a gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode állítsuk 2 -re.

Ha az összes betűt Natural módon rajzolja ki, tegyük a következőt:

about:config -ban a gfx.font_rendering.cleartype_params.force_gdi_classic_for_families változót állítsuk / -re.

[ Szerkesztve ]

(#27169) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Hali!

Nem igazán tudom, hogy hol kérdezzem meg, de talán ide is tartozik.
A facebook sokszor nagyon lassan töltődik be, vagy sokára lép be. Esetleg 15-20 perc használat után belefagyok. Ezt csinálja mozilla, chrome alatt is. De érdekes mód más oldalakkal semmi bibi.
Említették nekem a flash playert, hogy az is okozhatja. Próbáltam frissíteni, meg régebbivel de semmi. Mi lehet a gond?

HG

[ Szerkesztve ]

(#27170) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Egy két szó a miniatűr generálásról az Új fül oldalon (New Tab Page):

Több dologról van szó.

Tárolás: Először a Firefox a disk cacheben tárolta ezeket a képeket. Erről kiderült, hogy nem túl jó ötlet, hiszen vki gyakran, vagy mindig üríti a cachet, esetleg RAMdisket használ, stb. Ezért Fx 15 óta egy thumbnail_cache mappában tárolja a profil mappádon (első hsz) belül.

Weblap tiltja a mindenféle tárolást: lehetőség van a http fejlécben olyan üzenetet küldeni a böngészőnek, hogy ne tároljon semmit a cacheben (no-cache). Ezt bizony a miniatűr generálásnál is figyelembe kell venni, ezért az ilyen oldalakról nem készül miniatűr.

Érzékeny információk a lapon: előfordulhat az, hogy érzékeny személyes információk jelennek meg meg egy weboldalon. Pl. egy chat ablak, egy kitöltött űrlapmező, stb. Erről sem szerencsés, ha kép készül. Épp ezért a Firefox megpróbálja kiszűrni az ilyen oldalakat, és az első közelítésben a titkosítást használó https oldalakról nem készül miniatűr.

Sajnos ezeket a beállításokat egyelőre nem lehet megváltoztatni

[ Szerkesztve ]

(#27171) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

- már készül a Firefox telepítő új változata, mely egyszerűbb, kevesebb kattintást igényel, kisebb méretű (a netről tölti le a böngészőt). Itt elérhető a mockup, illetve a bug.
- landolt a Nightly buildben az alapvető megosztási (F1) funkció, amellyel egyszerűbben oszthatjuk meg majd az éppen látogatott tartalmakat szociális oldalakon. Bug és további infó. Másik bug és mockup.
- landolt továbbá a címsor találatokat megjelenítő lista megjelenítésének frissítése. Mockup és bug.
- A Firefox 15 leszámol a kiegészítők memóriafolyásával, erről ír részletesen Nicholas Nethercote, a MemShrink projekt vezetője.
- A webfejlesztő eszköztár már alapértelmezetten be van kapcsolva, ki lehet próbálni Nightlyban.
- Folyamatosan fejlesztik a Win8-ra szánt Metro UIt is. Részletes infó itt.

[ Szerkesztve ]

(#27172) DS39 válasza Ramius (#27166) üzenetére


DS39
nagyúr

kell hozzá a videokártya támogatása is.
én szívesen használnám általános böngészésre is így 3D-sítve, sokkal látványosabb lenne :))

hegegabi80: a facebook egy webtechnikai katyvasz, ill. lehet hogy túl sokan használják ezért lassul be bizonyos időszakokban.

[ Szerkesztve ]

(#27173) Ramius válasza DS39 (#27172) üzenetére


Ramius
őstag

Én elvagyok nélküle is. Egyébként jópofa dolog, de nekem itt ki is merült :D Kb mint az win7 aero felületének a task váltója.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27174) hegegabi80 válasza DS39 (#27172) üzenetére


hegegabi80
addikt

Lehet, de pl win 7 ultimate van az én gépemen is meg a sógoromén is. Ugyan abban az időpontban lépünk be, neki semmi gond én meg küszködök. Az öcsémnek xp-vel korábban sose volt gond, sőt nálam se.
Valami nem jól lenne telepítve nálam?

(#27175) S-Attila válasza WonderCSabo (#27171) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ugye azért megmarad az offline telepítő is?

(#27176) WonderCSabo válasza S-Attila (#27175) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Biztosan elérhető lesz.

(#27177) leviske


leviske
veterán

Remélem nem felesleges szemét a topikba: Hová lett a x64-es verzió? Már nem is emlékszem, asszem a Firefox 4 valamelyik bétájának már volt 64bit-es verziója, hogyhogy végül mégis maradtak a 32bit-nél?

(#27178) Bali27 válasza leviske (#27177) üzenetére


Bali27
addikt

Waterfox, Palemoon

(#27179) WonderCSabo válasza leviske (#27177) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem volt, csak a Nightlyból volt hivatalos 64 bites verzió Windowsra, de most már abból sincs. Nem hivatalos változatok Windowsra is vannak, lásd Bali hszét, a többi platformra pedig hivatalosan is elérhető a 64 bites verzió.

(#27180) DS39 válasza leviske (#27177) üzenetére


DS39
nagyúr

Linuxra van 64 bites, Windows-os projekt meg háttérbe szorult, mert a metro-ra gyúrnak.

(#27181) Krystal_s válasza Steelmanus (#27162) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, támogatja a DX10-et.
Graphics Media Accelerator (GMA) HD Graphics 12@500MHz
Codename GMA HD
Architecture Arrandale
Pipelines 12 - unified
Core Speed * 500 MHz
Shader Speed * 500 MHz
Shared Memory yes
DirectX DirectX 10, Shader 4.0

Még olyan gondom lenne, ami már lehet nem ide tartozik, de a Win7 fórumon pár napja egyik fórumtárs is kérdezte és ott a ClearType beállítást javasolták neki, amit én már sokszor próbáltam és nem lett jobb. Sok betűnél, ha jobban megnézem ilyen piros árnyék vagy mi látható. A legújabb Intel vga driver van fent. A régebbi verziókkal is ilyen volt, de a notebook kijelzőn nem volt zavaró. Nincs valami ötleted mi okozhatja ?
Mások segítségét is szívesen fogadom, köszönöm előre is !

[ Szerkesztve ]

(#27182) oszkarfincs


oszkarfincs
aktív tag

Üdv!
A Firefoxban eltárolt kedvenceimet szeretném a mobilomon viszontlátni. Olvastam erről a firefox syncről, ami tök jó lenne, viszont nekem symbianos nokiára kéne átlőni őket, amire sajnos nincs ff. Valamilyen bővítményre gondolnék elsősorban, ami a háttérben frissíti a kedvenceket, és egy online felületen, mobilról bejelentkezve, kilistázva megtekinthetném. Csak odafelé kellene szinkronizálnia értelemszerűen.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#27183) DS39 válasza oszkarfincs (#27182) üzenetére


DS39
nagyúr

én a helyedben Opera-val oldanám meg, Firefox könyvjelzők átmentve Opera-ba, azzal felszinkronizálni Opera Link-re, azzal meg könnyedén leszeded az Opera mobilos verziójára. (és van olyan webes felület is ahol látszik listában a sok könyvjelző, szerkeszthető, mappába rendezhető, stb)

[ Szerkesztve ]

(#27184) zka67 válasza Mosanke (#27126) üzenetére


zka67
őstag

Na mára lenyugodtam egy kicsit, és megfogadtam a tanácsodat, letöltöttem a telepítőt és azzal tettem fel a FF 14-et. És lőn, azóta egyenlőre nem fagy a flash és lehet mellékletet is csatolni a freemail-ben.

Akkor most mi van? A frissítés nem ugyanazt a programot tartalmazza mint a telepítő? Nem, nem uninstall az előző, csak simán rátettem az újat a 11-re, amit az előzőleg szar 14-re tettem fel ugyanígy.

Emberi ész ezt nem foghatja fel :)

Mindenesetre köszi a tippet, remélem így is marad a működése, mert én azért szeretem a FF-ot.

(#27185) oszkarfincs válasza DS39 (#27183) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Köszi ez jó ötlet, már csak azért is mert mobilon opera minit használok. Feltettem pcre az operát, magától áthúzott mindent a firefoxból, az opera link fel is szinkronizálta szépen. De ha a jövőben is szinkronizálni szeretnék, akkor hogyan tudom ezt a folyamatot automatizálni? Igazából pcn szeretnék megmaradni FF mellett.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#27186) DS39 válasza oszkarfincs (#27185) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom lehet-e, pc-n én sem használok operat. max heti 1szer átimportálod opera-ba kézzel és szink.

(#27187) oszkarfincs válasza DS39 (#27186) üzenetére


oszkarfincs
aktív tag

Köszi a tippet, valószínűleg így fogom megoldani. :)

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#27188) Nobuo


Nobuo
tag

Nektek is lassúbb a 14, mint a 13 és akadozik néhány oldalnál? Nekem pl. a gmail töltésénél valamikor megfagyott vagy fél percre... Áttértem chromera...

(#27189) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Nem tudom mi van velem.
Picit lassúnak érzetem a Firefoxot.
Gondoltam legyen Chrome. Pár héig oké, barátnőm továbbra is Firefoxot használt.
Olvasgatom a cikkeket. Jé a Maxthon 3 baromi gyors lett.
Jó legyen az.Kipróbálom. Pár nap eltelik.
Nem az igazi.Kicsit vissza a Chrome-ra.
És mi lett a vége?
2 hónap után megint Firefox. Tök felesleges volt szarakodnom a többivel. Be kell látnom, én ehhez szoktam és kész.

(15 beta)

[ Szerkesztve ]

(#27190) Nobuo válasza Hawk1979 (#27189) üzenetére


Nobuo
tag

Valahogy nekem is így van, visszatérek mindig a rókához, de most a chrome-al nagyon meg vagyok elégedve.

(#27191) Hawk1979 válasza Nobuo (#27190) üzenetére


Hawk1979
őstag

Nekem is ott figyel a tálcán a Chrome a Firefox ikon mellett.
Nehéz, nagyon nehéz döntés :)
Mondjuk a Subba oldalán pár jútyúb videjó scrollozás közben rokával szétesik, Chrome alatt meg nem.

(#27192) Steelmanus válasza Krystal_s (#27181) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia!

Gondolom olvastad WonderCSabo osszefoglalojat a betuk megelenitesi modjarol.
En egyszer probaltam a ClearType beallitasokat modositani, barhogy allitgattam az eredeti beallitasoknal - nalam - rosszabb lett. A piros szinnel kapcsolatban sok fugg attol hogy a kijelzon / LCD TV-n a fenyero es a tobbi opcio milyen beallitassal bir, ezt azert irom mert ha emelem a fenyerot a kijelzomon vagy valtogatok a sablonok kozott Sajat Normal Jatek Film Dinamikus kontraszt , A Mozi sablont valasztva lesz ilyen piros arnyek mint amilyet mutattal.
Remelem segitenek a tobbiek is.

(#27193) vlevi válasza Krystal_s (#27181) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ez a cleartype miatt van. Lehet probalkozni a cleartype tunerrel, de en mar feladtam. barmit allitok rajta, valami mas mindig elbarmolodik, olvashatatlan lesz. Nem a ff-ban, hanem ugy altalaban windows szinten. peldaul a .net-ben irt alkalmazasok kinezete tragedia.
Laptopon talan azert nem olyan feltuno, mert ott lehet, kisebbek a pixelek, vagy mas okbol nem latod annyira. mekkora, es milyen felbontasu monitorod van?

(#27194) laszlohu válasza Steelmanus (#27192) üzenetére


laszlohu
addikt

Ha TN paneles LCD monitorod van, és DSUB csatlakozással van a géphez kötve,
akkor az élességet(sharpness) maximumra kell húzni.

(#27195) vlevi válasza laszlohu (#27194) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nem csak a TN és VGA esetén. Nekem IPS van, DVI-on, és én is maxra húzom az élességet. Minek szivassam magam azzal, hogy homályos betűket olvassak? Filmre, képnézegetésre még talán jó lenne az alacsonyabb élesség, de egy monitort nem erre használ az ember.

(#27196) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

Nekem olyan gondom van, hogy a lapcsalád bármely oldalán "csak" a mobil nézetben tudok belépni. Ha a teljes nézetben próbálok, újra meg újra kitesz az elejére mintha be se próbáltam volna jelentkezni.

Ha bent vagyok a mobil nézetben (mint most) és innen váltok a teljes nézetre, akkor kirak újra és persze nem tudok bejelentkezni.

Süti törlés, böngésző reinstall, gép restart volt már de idáig semmi hatása.

Akinek van tippe vagy tud segíteni, annak hálás lennék.

Üdv,
J

(#27197) scope2007 válasza Hawk1979 (#27189) üzenetére


scope2007
addikt

szinte mindenben lehet találni hibát.. még a firefoxba is :D
de ennek ellenére is használjuk.. még jó hogy :)
[de nekem is figyel még két böngésző a firefox mellett, de azok csak akkor kerülnek bevetésre, ha az FF tényleg megfekszik valami miatt... comodo icedragon, opera

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27198) Steelmanus válasza laszlohu (#27194) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nem, nekem egy Samsung 1920W kijelzom van es DVI-vel csatlakozik a karihoz, es volt egy ajanlas az ipon teszten, annak megfeleloen allitottam be.

(#27199) leviske


leviske
veterán

WonderCSabo & DS39: Köszönöm a válaszaitokat.

Bali27: Külön köszi a javaslatokért.

Még az a kérdésem volna mára, hogy a Fx-on belül ki lehet-e kapcsolni a betűk finomítását, vagy sem? Csak mert W8-on a Catalyst kissé szétbarmolta a megjelenítést.

(#27200) laszlohu válasza Steelmanus (#27198) üzenetére


laszlohu
addikt

Nekem válaszoltál, vagy téves, a DVI - ről egy szót sem szóltam, én csak
a régi DSUB csatlakozóról beszéltem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.