Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Llew válasza mrszitya (#28300) üzenetére


Llew
senior tag

Igen, a régebbi profilt is felrakja, közben megcsináltam, de a gond megmarad. Bővítmény alatt a bővítményeket értem (flash, plugnek, stb), de azt nem teszi bele. XP-n ha újra telepítettem a firefoxot, akkor azok is bekerültek. Itt most külön rakott fel párat.
Egyetlen profil van, a mozbackup rá is kérdez, hogy ha felrakja, akkor az felül írja a meglévő fileokat.
Mozbackup beállításait nem szoktam piszkálni, amit alapból felajánl azt elmentetem vele (beállítások, kiegészítők, cookiek, stb.) Mindent ugyan úgy hagyta,m, de amint fent van a profil az oldal már el s csúszik. Megy rendben, de kicsit zavaró ez a hülyeség, főleg, hogy nem tudom miért csinálja.
Illetve kipróbáltam, hogy kiegészítők nélkül telepítette a profilt, de úgy is marad a helyzet. Egyesével, illetve kombinációkban meg nincs kedvem végig nézni, hogy melyik összetevő miatt alakul ki. Van pár elmentett régi profilom is megpróbálhatom, de azóta több lett a könyvjelző, szóval azokat meg nem akarom elveszteni.

Ja és ha már itt profil össze-vissza telepítgetés van, akkor a tuningolt profil után, hogy tudom a sima alap firefoxot vissza állítani, anélkül, hogy reinstalt nyomnék neki?

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#28302) S-Attila válasza Llew (#28301) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A blogos problémára csak egy kósza ötlet: esetleg nincs a nagyítási szint elállítva az adott oldalon? Ctrl + 0 -t próbáld meg megnyomni az adott oldalon.

(#28303) Llew válasza S-Attila (#28302) üzenetére


Llew
senior tag

Na baszki, jó hülye vagyok, ennyi volt a gond egyedül. :W Valamikor egy hajszállal kisebbre vettem.
Kösz. :C

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#28304) mrszitya válasza Llew (#28301) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nos akkor, ha gépet újraraktad, akkor normális ha a Flash, Java és a többi bővítmény eltűntek, mivel a MozBackup csak a FF profilmappa tartalmát menti, a bővítmények pedig nem ide települnek. (Azok install után csak regisztrálják magukat a böngészőbe.)

A reset régi módszere az hogy ez előbbi hsz.-omban említett mappa útvonalon a Profiles mappádat teljesen törlöd. Ez mindent alaphelyzetbe állít, könyvjelzőket, előzményeket, összes dolgot törli.

A másik, újabb módszer: címsorba írd ezt: about:SUPPORT és válaszd a Firefox alaphelyzetbe állítása gombot. Ez kíméletesebben dolgozik: "A reset egyébként úgy működik, hogy egy új felhasználói profilt hoz létre, amelybe átmenti a könyvjelzőket, a jelszavakat, a sütiket és az automatikus kitöltési információkat, míg az összes többi beállítást alapállapotba teszi. Magyarán: úgy áll vissza alapállapotba a böngésző, hogy a személyes beállítások jó részét megőrzi. Nem mentődnek át a kiterjesztések, a szinkronizációs beállítások, a megnyitott lapok és lapcsoportok."

(#28305) Llew


Llew
senior tag

Kösz.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#28306) #68216320


#68216320
törölt tag

A jelenlegi legfrissebb 15.0.1 verziót használom Windows 7 alatt. Azt szeretném megtudni, hogy van-e olyan funkciója a browsernek, amivel be lehet állítani azokat a webhelyeket, amelyeknél tiltani szeretném cookie-k tárolását. amolyan kivételkezelés kellene.

(#28307) Llew válasza #68216320 (#28306) üzenetére


Llew
senior tag

Beállítások->Adatvédelem fül: középtájon Sütik elfogadása webhelyekről mellette Kivételek és ott megadhatod, hogy mely weblapokon tiltsa, vagy engedélyezze a sütiket

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#28308) Bodor válasza WonderCSabo (#28293) üzenetére


Bodor
veterán

Sajnos nem megy azzal a módszerrel,amit linkeltél...

(#28309) ledgeri válasza ledgeri (#28278) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Bocsánat, de ki kellett emelnem, hogy még nem kaptam választ

[ Szerkesztve ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28310) mrszitya válasza ledgeri (#28309) üzenetére


mrszitya
senior tag

Próbálkozhatnál pl. egy teljes előzménytörléssel: CTRL+SHIFT+DEL, tartomány: minden, pipa az összes négyzethez. Ha nem segít: 1. hsz. => Diagnosztika, és megnézhetnéd mondjuk csökkentett módban mi a helyzet.

(#28311) #68216320 válasza Llew (#28307) üzenetére


#68216320
törölt tag

Nekem nincs olyan pont.

(#28312) S-Attila válasza #68216320 (#28311) üzenetére


S-Attila
aktív tag

De lesz majd, mihelyt a legördülő menüből a "Megjegyzi az előzményeket" helyett az "Egyéni beállításokat használ az előzményekhez" lehetőséget kiválasztod.

[ Szerkesztve ]

(#28313) ledgeri válasza mrszitya (#28310) üzenetére


ledgeri
nagyúr

AKAROM nem kitörölni az előzményeimet, a diagnosztikán végigmegyek!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28314) #68216320 válasza S-Attila (#28312) üzenetére


#68216320
törölt tag

Uhhh, ez szőke titkárnős volt tőlem. :B
Ezer köszönet. Annyi mindennel van tele a fejem, h fel sem tűnt, pedig logikus :DDD

(#28315) Lenry


Lenry
félisten

a ****** f***** n******n a Flasht, hogy akárhányszor frissítik, kénytelen vagyok uninstallálni, mert fagy tőle a Firefox.

versenyt bénázik egymással az Adobe meg a Mozilla, vagy mindenhonnan kirúgták az összes bétatesztert?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#28316) DS39 válasza Lenry (#28315) üzenetére


DS39
nagyúr

ne frissítsd, de komolyan :D

használj egy olyan verziót ami nálad tökéletesen működik és kapcsold ki az auto-update-jét. :)

a Firefox-szal ilyen szempontból nincs gond, hibás beépülő pluginek nélkül elképzelhetetlen hogy lefagyjon.

[ Szerkesztve ]

(#28317) S-Attila válasza Lenry (#28315) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem ne húzd fel magadat, a Flash Player sem teszi, és lásd milyen hosszú életű lett. :)

A Flash Player frissítése pedig kikapcsolható, nem? (legalábbis Windows alatt biztosan szerintem).

(#28318) Ringman


Ringman
nagyúr

másnál is van olyan probléma, hogy hiába nem az adobe reader a beállított pdf olvasó, mégis abban nyitja meg a pdf-eket új tabon, beágyazva?

[ Szerkesztve ]

(#28319) mrszitya válasza Lenry (#28315) üzenetére


mrszitya
senior tag

@Lenry

Igen, és vagy olyan verziót használj, amiben nincs még sandbox, vagy ha eddig nem próbáltad, kapcsold ki a sandboxot az újabbakban.

Én mondjuk "nagyüzemű" fagyást csak az első sandboxos verziónál tapasztaltam, már nincs nálam, ezért nem is kapcsolom ki, de kevésbé zavaró bugok vannak nálam is még sajna (pl. lapbezárás után nem kapcsol le azonnal a videók hangja, YT videók lejátszóablaka nem mindig akar nagyobb méretre állni, teljes képernyő ki/bekapcs nem mindig funkcionál)

[ Szerkesztve ]

(#28320) S-Attila válasza Ringman (#28318) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Beállítások ⇒ Alkalmazások alatt nézném meg először szerintem, hogy mi van beállítva a pdf-ekre.

Nem olvastam figyelmesen.

Szóval lehet, hogy a bővítménykezelőt is érdemes lenne megnézni, hogy van-e valami beépülő modulja a programnak.

[ Szerkesztve ]

(#28321) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A böngésző vagy a YouTube hibája, hogy minden videó megáll X idő után a töltésben és csak akkor tölti végig, ha közben nézem is?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28322) S-Attila válasza Bjørgersson (#28321) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem a sávszélesség-takarékossági okokból így van megoldva a dolog a YouTube-nál. Nekem a 25 Mb/s-es internettel sem tölti végig ilyen sebességgel az egész videót, hanem gyorsítótáraz egy bizonyos részt, és utána visszavesz a letöltési sebességből.

(#28323) Bjørgersson válasza S-Attila (#28322) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig jobb lenne, ha előbb végigtöltené, mert nézés közben nem tudja olyan gyorsan tölteni, hogy ne akadjon meg.. :(((

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28324) Giot


Giot
addikt

Sziasztok! Egy ideje hülyéskedik a Mozilla.
Ilyen üzeneteket kapok hogy:
A biztonságos kapcsolat sikertelen
Hiba történt a következőhöz való csatlakozáskor: www.vatera.hu.

Érvénytelen tanúsítványt kapott. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló adminisztrátorával vagy e-mailes kapcsolattartójával, és adja meg a következő információkat:

A tanúsítvány a hitelesítésszolgáltató egy másik tanúsítványával megegyező sorozatszámot tartalmaz. Szerezzen egy egyedi sorozatszámmal rendelkező új tanúsítványt.

Nem csak a vateránál hanem a google-nél, vagy a gmail-nél is, vagy akár a netbankom belépése közben is.
Mi lehet a gond?

(#28325) S-Attila válasza Bjørgersson (#28323) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ezt így hogy? Szerintem egy bizonyos időtartamot előre mindenképpen gyorsítótáraz.

De egyébként meg FlashGot, ha nem elég gyors az internetkapcsolatod. Működik a Firefox beépített letöltéskezelőjével is.

(#28326) Bjørgersson válasza S-Attila (#28325) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Jó kérdés. Nem lehet valahogy kikapcsolni ezt a "korlátozást"?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28327) Ringman válasza S-Attila (#28320) üzenetére


Ringman
nagyúr

felraktam a pdf-xchange viewert újból, úgy megjavult.

viszont, kilövöm akkor a pluginek közül is az adobe readert.

(#28328) S-Attila válasza Bjørgersson (#28326) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Tipp: A YouTube beállításainál, a Lejátszás résznél válaszd ki azt, hogy "Lassú internetkapcsolatom van. Soha ne játsszon le jobb minőségű videót". Ugyan így mindig át kell állítanod majd kézzel a videó minőségét, de remélhetőleg ez áthidalja a problémát.

(#28329) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Szeretném megkérdezni, hogy a Sync Helyreállítókulcs-formátuma mindig ugyanolyan-e?

Elfelejtettem, hogy a sync új eszközként ismerné fel a újratelepített böngészőt (clen-re...), így most, keresem a kulcsot, hogy hátha lementettem, azért kérdezem... van egyéb módja annak, hogy visszanyerjem a gépről törölt, de sync-ezett adataim? meddig tartja meg a nem frissülő fiókot a sync server?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28330) S-Attila válasza ledgeri (#28329) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Szerintem a helyreállító-kulcs nélkül esélytelen.

(#28331) ledgeri válasza S-Attila (#28330) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az a Mozilla mappáiban hol van egyébként? (ok, hogy a sync menüből elő lehet hozni.... de ha programon kívül szeretném keresni...)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28332) S-Attila válasza ledgeri (#28331) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ennyit találtam.

Én arra tippelek, hogy a Firefox nem biztos, hogy eltárolja a kulcsot olvasható formában.

(#28333) Bjørgersson válasza S-Attila (#28328) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Arra gondoltam, hogy a videó felbontásától függetlenül töltse be az egészet mielőtt megnézem. 360p-ben egyébként tölti rendesen, de úgy inkább nem nézek meg semmit, 720p-ben meg ugye már szaggat.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28334) ledgeri válasza S-Attila (#28332) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Arra gondolsz, hogy ha jelszót módosítok akkor az is módosul?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28335) S-Attila válasza Bjørgersson (#28333) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"...720p-ben meg ugye már szaggat."

:F

Kipróbáltam az általam leírt beállítást, és nekem még 1080p-ben is végigtölti úgy a videót, ha megállítom közben a lejátszást. Ha a piros állapotjelző utoléri nálad a fehéret, vagy legalábbis csökken a fehér előnye, amikor lejátszod a videót, akkor egyszerűen lassabb az internetkapcsolatod, mint amekkora sávszélességet az adott videó igényelne.

#28336: Akkor próbáld ki, amit leírtam.

[ Szerkesztve ]

(#28336) Bjørgersson válasza S-Attila (#28335) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Tuti hogy lassabb, 6Mbit már kevés a 720p-hez. Ezért akarom beállítani, hogy töltse végig a videót mielőtt elkezdem nézni. Na, csak leírom még vagy hatszor. :B

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#28337) S-Attila válasza ledgeri (#28334) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem, attól elvileg nem kéne, hogy módosuljon. De az 100 %, hogy a kiszolgálón lévő adatokat csak a kulccsal lehet visszafejteni, ha nincsen kulcs, nincsenek adatok. És ez úgy szokott lenni, hogy a programok helyben nem tárolják a kulcsot amolyan "human readable" formában.

De elképzelhető, hogy nincs így, Csabi tutira egyből megmondaná erre a választ. :)

[ Szerkesztve ]

(#28338) ledgeri válasza S-Attila (#28337) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha még nem is olvashatóan, legalább kimenthetően...(kimenrem a fájt egy adatvisszanyerővel, vagy valami....)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28339) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Aki SYNC-ezik, nézze már meg, legyen szíves, hogy milyen felosztású a kódja...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28340) CPT.Pirk válasza ledgeri (#28339) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1-5-5-5-5-5

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28341) ledgeri válasza CPT.Pirk (#28340) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Köszi!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28342) ledgeri


ledgeri
nagyúr

:((( Kálváriám összefoglalom:
Synket használtam, key lementése nélkül (úgy emlékeztem alapból hogy lementettem, de el is felejtettem, hogy létezik...)
Valami blokkolta a képek megjelenítését betöltésük és felvillanásuk után (pár napja már).
A Diagnosztika részben nem volt benne (utólag körbejárva sehol sincs [értsd: Web] így említve), hogy az új eszköz kategóriájába, amit ugye szinkronitálni szeretnénk, az új 0-ról felhúzott böngésző is beletartozik.
Feltelepítettem egy új böngészőt (clear install), a synk -kulcs híjján- nem működött. Azalap probléma még mindíg fennállt.
VIsszaállítottam a rendszert egy korábbi állapotra (procedúra kezdőnapja délelőtt), az alapprofil visszajött, de a böngésző kijelentkezve maradt Sync-ből. Az alapprobléma megoldódott :C ( :((( ) de milyen áron...

Csak ha valaki rákeresne, találjon rá!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28343) Giot


Giot
addikt

Reloaded:

Sziasztok! Egy ideje hülyéskedik a Mozilla.
Ilyen üzeneteket kapok hogy:
A biztonságos kapcsolat sikertelen
Hiba történt a következőhöz való csatlakozáskor: www.vatera.hu.

Érvénytelen tanúsítványt kapott. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló adminisztrátorával vagy e-mailes kapcsolattartójával, és adja meg a következő információkat:

A tanúsítvány a hitelesítésszolgáltató egy másik tanúsítványával megegyező sorozatszámot tartalmaz. Szerezzen egy egyedi sorozatszámmal rendelkező új tanúsítványt.

Nem csak a vateránál hanem a google-nél, vagy a gmail-nél is, vagy akár a netbankom belépése közben is.
Mi lehet a gond?

(#28344) hodostamas válasza Giot (#28343) üzenetére


hodostamas
addikt

Jól van beállítva az idő a gépen? Nekem múltkor nem volt és szintén ugyan így jártam.

(#28345) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Újratelepítettem a kis P4-esem. (3Ghz, HT, 1MB L2, 1GB DDR, Radeon 9600pro).
WIN7 32bit-et raktam fel kíváncsiságból. Minden szép és jó, csak éppen Firefox teljes képernyőn szaggatva viszi a Youtube-ot. IE-el jó. Asszem a legújabb FF van most fenn. Tapasztalat valaki ilyet?
XP SP3-al a 720p-t is szépen vitte Youtube-on. :K Most meg a 360p-t sem viszi, még 1fps-el sem.

[ Szerkesztve ]

(#28346) CPT.Pirk válasza tzsolesz (#28345) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

1Gb ramra Win7-et rakni elég kemény. Persze elfut vele mert ez a minimum neki, de nem úgy, ahogy kellene...

Arra a gépre rakj egy Linuxot és minden rendben lesz.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28347) tzsolesz válasza CPT.Pirk (#28346) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Igazából nagyon szépen megy rajta minden. Sőt ha azt mondom, hogy gyorsabb mint XP SP3-al, akkor sem hazudok. Csak ez a bug zavar amit a Ff csinál a Youtubbal. IE-el megy. Szerintem Google Crhome-al is menne. Csak a FF szarakodik.

(#28348) S-Attila válasza tzsolesz (#28347) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Esetleg a Flashben a hardveres gyorsítást megpróbálni ki-/bekapcsolni?

(#28349) tzsolesz válasza S-Attila (#28348) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Uff, igaz. A FF-ban ki be kapcsoltam, de semmi változás. Még a flash-t otthon megnézem. köszi a tippet, nem is tudom miért nem jutott ez eszembe, pedig már jól jött egyszer-kétszer. :R

(#28350) DS39 válasza tzsolesz (#28349) üzenetére


DS39
nagyúr

próbálj ki régebbi flash playert ehhez a hardverhez, mert a legfrissebb nagyon meggyötri még a több magos CPU-t is. (nagyon nincs optimalizálva, plusz ez a protected mode...) 11.1-est javaslom.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.