Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27051) Winner_hun válasza DS39 (#27050) üzenetére


Winner_hun
félisten

Color Toolbar Icons for WinXP

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#27052) DS39 válasza Winner_hun (#27051) üzenetére


DS39
nagyúr

köszi. :)

bár most ezt írja:

lehet a sok update miatt leterhelt a szerverük.

(#27053) egykori válasza DS39 (#27041) üzenetére


egykori
őstag

Nálam is csak 1 percig volt fenn a gépemen a 14.0.1, Köszönöm, majd máskor...

(#27054) scope2007 válasza =Mentor= (#27048) üzenetére


scope2007
addikt

én a Cool Blue-t használom mióta felfedeztem... előtte volt mintás stb.. de így sokkal jobban bejön már.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27055) medica


medica
senior tag

Nekem a 14.01-et mindig visszateszi 13.01.-re. Elsőre még megy a 14.01. aztán vissza alapértelmezett 13.01. Ezt hol tudom beállítani?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#27056) medica válasza medica (#27055) üzenetére


medica
senior tag

megjelenésnél alapértelmezett a 13.01. de ezt a kiegészítő kezelőben nem engedi megváltoztatni. Akkor hol lehet?

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#27057) Steelmanus válasza egykori (#27053) üzenetére


Steelmanus
addikt

Miert cserelted vissza a regebbi verziora, en a a beta statusztol hasznaltam a 14.x-et folyamatosan es semmi baja nem volt. Nem akarlak meggyozni, csak kerdezem.

(#27054) scope2007 Koszonom a tippet , linket, mar nekem is ez van. Amugy nem nagyon vagyok oda a Personas-ert de ez megtetszett.

(#27059) scope2007 válasza Steelmanus (#27057) üzenetére


scope2007
addikt

nincs mit, és helyes hogy tetszik :DD
szép szín, a szemet is kíméli --éjjel se égeti ki-- :D
minden ikon szépen látható még a fekete is

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27061) Steelmanus válasza scope2007 (#27059) üzenetére


Steelmanus
addikt

Igen klassz, azt nem tudod veletlenul hogy mikent lehetne letiltani a Hibajelentes opcio?
Hiaba veszem ki a pipat, ujrainditas utan visszakerul, kerestem az about:config-ban erre utalo bejegyzest, de nem talaltam. Ilyet kerestem Error, Error Reporting stb.
Nem zavar csak tudni szeretnem. a Betakban konnyu volt, de ott volt Testpilot.

[ Szerkesztve ]

(#27062) kranazoli válasza scope2007 (#27059) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nekem annyi a problémám a persona-kkal, hogy a fejléc aero effektje is elveszik persona használatával. Sok tabfülnél persze nem sok látszik az aero-ból, de kevésnél szebb az aero-s fejléc. Aero-s user script-eket meg már nem használok. Nekem speciel bejön az alap Fox UI. A 13.0.1 is jó volt és az új 14.0.1-el sincs semmi problémám. Különösebben úgysem azt nézegetem böngészés közben. :) Bár azt el kell ismerni, hogy ez a Cool Blue valóban nagyon szimpatikus persona. Talán lehetne egy fokkal világosabb árnyalat...

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27063) scope2007


scope2007
addikt

Azt én se tudtam kilőni:
mármint a Haladó/Általános/ "Hibajelentés küldését" visszapipálja magától. Passz.
WonderCsabo esetleg? Nyaral? Mostanában nem is írt

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27064) Sátán44


Sátán44
addikt

Nekem is megvolt az első flash összeomlásom 14.0.1 alatt. Nyomtam egy OK-t és ment tovább minden :F

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#27065) S-Attila válasza Sátán44 (#27064) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Ez így természetes.

(#27066) Steelmanus válasza scope2007 (#27063) üzenetére


Steelmanus
addikt

En mar kilottem, csak nem tudom pontosan hogyan :D Az Extension szot irtam be de egy uj, frisss tiszta telepites utan, mert ha feltelepitem a kiegeszitoket 3 x tobb bejegyzest lesz a talalati listaban, ezert tettem ujra, igy viszonlag keves a talalat.
Ez az oldal About:config entries napra kesz, mert jelenleg epp ott nezegetem a bejegyzesek jelenteseit.
Azert az Extension irtam be, mert a hibajelentes osszefuggesben van a kiegeszitok osszeomlasaval igy akar a flash-al is szoval ezert nem lehet egyszeruen kiszedni a pipat elole, mert a kovetkezo inditasnal visszateszi.

(#27064) Sátán44 A Flash protected modjat leallitottad?

[ Szerkesztve ]

(#27067) Sátán44 válasza Steelmanus (#27066) üzenetére


Sátán44
addikt

Megcsináltam, remélem mostmár nem jön elő.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#27068) Steelmanus válasza Sátán44 (#27067) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nalam is le van tiltva, es ugy is marad vagy 10 db Flash update-ig.

(#27069) kjani18


kjani18
őstag

Legyetek szívesek valami egyszerü videoletöltő progit írni!
A Real Player-t használtam, de a Firefox nem hajlandó már együttműködni vele...Letiltja a kiegészítőt azzal, hogy nem kompatibilis.
A DownloadHelper nem jött be.
Köszi

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#27070) S-Attila válasza kjani18 (#27069) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Valahogyan szerintem le lehet tiltani a kiegészítők kompatibilitásának ellenőrzését.

Addig próbáld ki a FlashGotot.

(#27071) scope2007 válasza kjani18 (#27069) üzenetére


scope2007
addikt

én is a FlashGotot tudom ajánlani [be is épül a firefoxba]
vagy a JDownloadert

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#27072) Steelmanus válasza kjani18 (#27069) üzenetére


Steelmanus
addikt

Milyen a verzioszama a FireFox-nak amit hasznalsz?
Ha a legfrissebb stabil 14.0.1, akkor ird be a cimsorba about:config
Elfogadod a figyelmeztetest majd egy ures helyen jobbklatty, Uj Logikai
extensions.checkCompatibility.14.0 erteknek false.
Ha 13.x-et hasznalsz akkor a 14.0 helyere 13.0-at irj.

[ Szerkesztve ]

(#27073) egykori válasza Steelmanus (#27057) üzenetére


egykori
őstag

Akkor elég kevés időm volt, és mivel néhány kieggel nem akart együtt működni, így gyorsan visszaálltam.
Most már jobban ráértem és megláttam a kompatibilisség ellenőrzésének kiiktatását, ahogy valaki másnak ajánlottad, ezért nekiugrottam ismét. Minden oké lett egy kieg kivételével, de az is rendben működik.
Köszi.

(#27074) Steelmanus válasza egykori (#27073) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szivesen!

(#27076) DS39 válasza brozy (#27075) üzenetére


DS39
nagyúr

windowson silverlight-tal jó, gondolom ez a helyettesítő player linuxra azért nem tökéletes. írj a készítőknek hátha javítanak a kompatibilitásán

(#27078) DS39 válasza brozy (#27077) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor nem. jobbat nem tudok, linuxom nincs. :)

(#27080) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Biztos a dizájnerek nyaralni mentek, mert ezek az új gombok valami hihetetlenül jellegtelenre sikeredtek.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27081) S-Attila válasza < CyberBob > (#27080) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem értem ezt a jellegtelenséget. Mitől voltak a régi gombok jellegzetesebbek?

(#27082) vlevi


vlevi
nagyúr

Nálam most frissített 13-ról 14-re.
Megőrülök bammeg.
Mi a retket bírnak csinálni, hogy lassan 10 éve időnként előkerül 1-1 olyan betűtípus, vagy valami, hardver accel, tökömtudja, hogy összeocsmányodik a betű.
Mi az ótvarhalálfa***ért nem lehet az kiírni ugyanúgy, hogy "könyvjelzők", mint az, hogy prohardver?
Gyári skin, még mielőtt valaki megkérdezné.

Oké, részemről ennyi, végeztem a hw gyorsítással. Kikapcsoltam, most sokkal jobb.

Asszem soha a büdös életben be nem kapcsolom. Fog a tököm azzal b***kodni, hogy minden pixelt egyesével konfigoljak, csak azért, hogy nézzen ki valahogy.

[ Szerkesztve ]

(#27083) < CyberBob > válasza S-Attila (#27081) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Lapos, csak akkor látszik a körvonal ha az egér felette van és kisebb is lett.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27084) Fandango válasza vlevi (#27082) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen pitianer, szir-szar aprosagokon tudjatok felhuzni magatok, hihetetlen. Lehet felvenni a kapcsolatot a Mozillaval es tanacsokat osztogatni, mit hogyan csinaljanak, nem kell az allando siras, hogy igy meg ugy szar a Firefox, a masik szebb, jobb, meg utalom, meg mittudom en mi bajotok van allandoan. Abba lehetne hagyni ezt, mert baromi idegesito allandoan ezt olvasni. :W

(#27085) DS39 válasza Fandango (#27084) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor ne olvasd :)
a probléma inkább az hogy tök felesleges dolgokhoz nyúl hozzá a Mozilla.

ami egyszer jó volt úgy kell hagyni, sztem.

btw a skint már vissza tudom rakni 13-asra egy css fájl cserével.
az ikon visszaállítás még várat magára.

[ Szerkesztve ]

(#27086) vlevi válasza Fandango (#27084) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most szakadt el a cérna, ez van. Eleget nézegettem a héten Win8 alatt az IE és az új office ragyás szar betűit, és most igencsak felbosszantott, hogy eddig volt egy böngésző, ami normálisan nézett ki, de mostmár az sem.
Miért, sírni nem lehet, mert ez itt egy Firefox istenítő topic?

(#27087) finest


finest
őstag

Szeretnék tanácsot kérni. Legújabb FF, legújabb Flash, tárolt fájlok törölve, progik újratelepítve, és mégis a yourtube videók egy része nem indul el automatikusan, hanem kirak egy piros gombot a lejátszáshoz, viszont, ha azzal indítom, hiba történt, próbáld később üzenetet kapok. Ugyan ezek a videók Chrom és IE alatt simán elindulnak, ha az Adobe Flash Addon-t tiltom, akkor a hibaüzi arra módosul, h ez a videó pillanatnyilag nem elérhető.
Mit kell tennem, h leszálljak a rollerről?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#27088) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Az oldal nem megfelelően van átirányítva
A Firefox azt észlelte, hogy a kiszolgáló olyan módon irányítja át a kérést, hogy az soha nem fog teljesülni.
Ez a probléma sokszor a letiltott vagy visszautasított sütik miatt jelentkezik
.

gmail-ra, youtube-ba... nem lehet bejelentkezni ez miatt FF14.0.1 alatt

afkorz IE alatt ezek múúkodnek

több drón kell ;P

(#27089) S-Attila válasza < CyberBob > (#27083) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Furcsa. Nekem eddig sem mutatta: [link].

(#27090) vlevi válasza S-Attila (#27089) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha a toolbaron bármiféle módosítást csinálsz, és a címsor és a < > gombok környékére kiteszel valamit, pl. a home gombot, akkor a ( < ) helyett a lapos nyilak jelennek meg.

(#27091) S-Attila válasza vlevi (#27090) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Amint látod, nekem a Home gomb is a nyilak "környékén" van.

(#27092) Fandango válasza vlevi (#27086) üzenetére


Fandango
veterán

Nem mondtam, hogy ez a topic a Firefox isteniteserol szol, de nagyon unalmas mar, hogy a verzio valtasoknal, allandoan jonnek a szarozo posztok, lehet mast hasznalni, vagy maradni ennel es elfogadni, hogy ez van, attol, hogy megy a siras, valtozik valami??

(#27093) vlevi válasza S-Attila (#27091) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, pont ez az. Gyarilag a home gombnak a cimsor jobb szelen a helye. De nem tudom miert, nekem is az az elso dolgom, hogy elorehuzom a cimsor elé. :-)

(#27094) S-Attila válasza vlevi (#27093) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nyilván, hogy egy helyen legyenek a gombok ⇒ kevesebb egérmozdulat. De én akárhogy rendeztem, régen sem volt keret.

(#27095) DS39 válasza Fandango (#27092) üzenetére


DS39
nagyúr

változik pl lehet megoldást találni a problémákra. (amik a verzióváltásokból adódnak)

[ Szerkesztve ]

(#27096) Fandango válasza DS39 (#27095) üzenetére


Fandango
veterán

Na de akkor azt olyan formaban kell eloadani, hogy problemam van ki tudna segiteni, nem jonni habzo szajjal, hogy a FIrefox szar, meg mindig elk*rnak valamit benne, mert eddig jo volt most meg nem es miert kellett valtoztani. Tehat a megnyilvanulasok formajaval van bajom, nem azzal, ha valakinek gondja van es normalis modon ker segitseget hozza. Le lehet irni, hogy mi nem tetszik, vagy mi nem jo, de hangsulyozom, megfelelo normalis hangnemben.

(#27097) DS39 válasza Fandango (#27096) üzenetére


DS39
nagyúr

persze, igaz, de azért érthetőek a kifakadások is, én is ki voltam akadva hogy az ember azt várja a verziófrissítéstől hogy javítsanak a szoftveren, jobban kezelje a webes szabványokat, biztonsági dolgokat javítson, de ne a felületet csesszék össze... persze lehet frissíteni a designon, bár jobb volna ha lenne két-három alap megjelenés ami közül lehetne választani. és most nem a personákra gondolok, mert az csak a felületnek ad egyedi színt, hanem a komplex megjelenésre lehetne több opció, ne pedig az ami most van hogy így néz ki mostantól fogadd el.

[ Szerkesztve ]

(#27098) zka67


zka67
őstag

Hát én visszatettem a 11-es FF-t, mert a 12-től használhatatlanok. Eddig vártam, hogy majd csak kijavítják az állandó "összeomlott a flash-t", de most már mellékletet se lehet csatolni egy freemail-es levélhez vele. És nem a freemail a szar, mert más böngészőkkel simán működik, ez a szar meg lefagy tőle.

Most mondhatnátok, hogy akkor miért nem használok más böngészőt? Mert ezt szoktam meg, azért.

Amelyik oldalon flash van, azon előbb vagy utóbb, de kiakadnak az újabb verziók.
A 14-es kinézete egy kicsit meglepett, de engem hidegen hagy, hogy hogyan néznek ki a gombok.

Ja és a frissítést is kikapcsoltam, azt hiszem a 20-as verzióig nem is nagyon fogok ránézni.

(#27099) Fandango válasza DS39 (#27097) üzenetére


Fandango
veterán

Tovabbra is tartom, attol, hogy itt a forumon kiakadnak az emberek, es csak a programot szidjak, mi fog valtozni? Barki az itt jelen levok kozul, hatassal tud lenni a Firefox fejlesztesere, nem hiszem, akkor nem kell allandoan beokadni a forumra, hogy szar a program, a design, stb.
Es igen, ahogy kinez fogadd el (mint ahogy elfogadod minden mas programnal, ahogy kinez), ha nem tetszik keress alternativ megoldast a megvaltoztatasara, ennyi.

A masik meg az allandoan flash problema, miert gondoljak sokan, hogy a flash a szar vagy a firefox mert osszeomlik alatta a flash, lehet, hogy teljesen mas a hatterben meghuzodo egyeb hiba okozza a problemat, mert erdekes modon sokaknal, koztuk nalam is, ez nem problema, nem fagy a Firefox, nem omlik ossze flash, akkor ezek szerint en csinalok valamit jol, vagy masok valamit szarul?
Nem akarok senkit kiokitani, de ha a szofverkornyezet rendesen karban van tartva akkor rengeteg ilyen hiba elkerulheto, el tudom kepzelni sokaknal milyen lehet a szoftver kornyezet, amik utan nem csodalom, ha allando problemakba utkoznek. Tudom nem lehet mindenki informatikai guru, de sok esetben nem a programban van a hiba, hanem a hatterben valami masban.

[ Szerkesztve ]

(#27100) DS39 válasza Fandango (#27099) üzenetére


DS39
nagyúr

kerestem, de azt is fórumon csak külföldin, ezen a fórumon ilyet miért nem lehet, fel nem fogom. régebben simán meg lehetett osztani stylish módosításokat, egyéb ötleteket hogy megváltoztasson az ember ezt azt a böngészőn....

de nem csak a kinézet a gond a 14-esnél, mert az szokható is lenne, csak épp bugos, pl a full screen gomb beragad.

mostanában csak arról szól a fórum hogy kinek hogy szar a flash player... nekem meg ez az unalmas. (ami aztán totál nem ide tartozik, mert nem a firefoxtól szar, hanem az adobe-tól)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.