Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) gabesszg válasza Teaway (#28945) üzenetére


gabesszg
aktív tag

Szia!Az összes videónál csinálja hogy átugorja a végét 1080p-nél.

(#28952) DS39 válasza ledgeri (#28946) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem youtube bug volt, nálam is csinálta, de már nem.

(#28953) Visormail válasza neooen (#28949) üzenetére


Visormail
addikt

Pl a kódolásra gondolt a böngészőben, firefox gomb/webfejlesztő/karakterkódolás. Nálam unicode utf-8 van ott amikor a ph-n vagyok, automatikus felismerésen belül kikapcsolva, egyéb kódolásokon belül semmi nincs kiválasztva.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#28954) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

van valami módja annak h lássam mit változtattam az about:config-ban alapértelmezettől eltérőre és/vagy milyen kulcsokat hoztam létre? oprendszert telepítek újra és szeretném átmenteni a beállításokat. (az nyilván nem opció, hogy végignézem az összes kulcsot..)

[ Szerkesztve ]

(#28955) kolaps


kolaps
csendes tag

Kérnék segitséget, ha valaki tud. A Firefoxban nem tudom meginditani a Magyar Radio (Kossuth, etc.) korábbi musorait, amelyet az oldal megenged, sőt, korábban én is meg tudtam tenni. Legujabb Firefoxom van, Adobe bongeszovel. Mi lehet a probléma...fontos, mert nappal nem tudom lehallgatni a műsorokat. Esetleg hiányzik valamilyen plugin, vagy...előre is köszönöm

(#28956) mrszitya válasza Johnny Cage (#28954) üzenetére


mrszitya
senior tag

about:config-ban félkövéren van kiemelve az a bejegyzés, ami új vagy megváltozott. Viszont sokkal egyszerűbb, ha a profilmappád prefs.js fájlját másolod ki, ott rejtőznek valójában az új és módosított beállítások. (Sima jegyzettömbbel megnyitható, szerkeszthető is.)

@kolaps
Töröld ki először az összes előzményt (ctrl+shift+del). Ha nem segít, csinálj egy reset-et szerintem, vagy telepítsd újra a rókát. (Reset menete le van írva a topicban.)

(#28957) dokee78


dokee78
félisten

Mit tegyek ha firefoxal így jön be egy fájlmegosztó oldal?

Operával normálisan:

Adobe flash player unistallálva lett és még sem jó.

(#28958) DS39 válasza dokee78 (#28957) üzenetére


DS39
nagyúr

CTRL + F5 - valószínűleg csak a css fájlt kell újratölteni.

ha így sem lenne jó, a teljes gyorsítótár törlése. ez az oldal látszólag sima php-s megszokott torrent oldal, a flash playernek max a reklámokra lehet hatása.

(#28959) dokee78 válasza DS39 (#28958) üzenetére


dokee78
félisten

Egyik sem segített sajnos.
Marad a Reinstall. :W

(#28960) DS39 válasza kolaps (#28955) üzenetére


DS39
nagyúr

Adobe böngésző nincsen.

Adobe Flash player kell hozzá hogy hallgathasd, nálam 11.1-es playerrel tökéletesen szól a rádió.

dokee78: érdekes, pedig ez azért néz ki így mert az oldal tartalmát a CSS nélkül tölti be. nincs vmi script tiltó kiegészítőd, esetleg reklámblokkoló ami ezen az oldalon tilt vmit és amiatt ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#28961) S-Attila válasza dokee78 (#28959) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem használsz valamilyen script-blokkolót?

(#28962) dokee78 válasza DS39 (#28960) üzenetére


dokee78
félisten

Igen az Adblock Plust,ha letiltom akkor jó minden. :R

[ Szerkesztve ]

(#28963) myke01 válasza myke01 (#28943) üzenetére


myke01
senior tag

Teljesen "újra-telepíttette" (természetesen velem :) )magát a róka a "fenti" jelenség miatt. Először user profil törlés nélkül próbálkoztam megoldani a problémát , de ugyanúgy futtatta a "kiegészítők kompatibilitásának ellenőrzését" minden FF indításkor. User-profil törléssel megoldódott (teljes uninstall) ,most már nem futtatja kieg. komp. ellenőrzést.

Viszont : FF sync-el állítottam vissza minden beállítást ,könyvjelzőt ,kiegészítőket . Megdöbbenve tapasztaltam a szinkronizálás végén ,hogy eltűnt minden könyvjelző favicon-ja ,egy "üres fehér négyzet" 'figyel' minden könyvjelző előtt .
Orvosolható a favicon helyreállítás (mármint anélkül,hogy mind a kb. 250-re rákattintanék :D ) ,vagy ennyire gyerekcipőben jár a FF sync ezen része.

[ Szerkesztve ]

(#28964) DS39 válasza dokee78 (#28962) üzenetére


DS39
nagyúr

remek, akkor a kiválasztott oldalon a kiegészítősávban rákattintva az adblock ikonjára tilthatod csak azon az oldalon és akkor nem kell teljesen letiltani a kiegészítőt.

myke01: csak rákattintva fogja betölteni az ikonokat, ez alól egy kivétel van/lenne, ha html-fájlból állítottad volna vissza a könyvjelzőket, mert az eltárolja az ikonokat. a .json fájl viszont amit a sync is használ nem.

[ Szerkesztve ]

(#28965) dokee78 válasza DS39 (#28964) üzenetére


dokee78
félisten

Újraraktam az Adblockot.
Azon a fájlmegosztón van reklám,ha nem megy az Adblock.
Eddig semmi gond nem volt,pár napja csinálta,csak.

(#28966) ledgeri válasza dokee78 (#28965) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Nálam hasonló volt Ghpstery-vel, de tobben is visszajeleztek egy topikban ott, és kiadtak egy frissítést csak emiatt....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28967) myke01 válasza DS39 (#28964) üzenetére


myke01
senior tag

Kösz az infot ! :R Így már érthető ,hogy nem a sync "hibájának" tudható be .

(#28968) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Hogyan tudom visszahozni azt az "elveszett lapot", amin be volt állítva pár fül aalkalmazáslapként, de véletlenül sok ablakból korábban zártam be, mint szerettem volna?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#28969) kolaps válasza DS39 (#28960) üzenetére


kolaps
csendes tag

Kösz a választ, a probléma az, hogy Adobe Flash böngészőm van, és mégsem működik...és a rádió is működik, de a korábbi műsorok hozzáférhetetlenek holott korábban ezt tudtam minden további nélkül

(#28970) kolaps válasza mrszitya (#28956) üzenetére


kolaps
csendes tag

Kösz. sajna nem sikerült amit ajánlottál...légszi magyarázd meg mit jelent, hogy a rókát ujra kell telepiteni...nem ertek hozzá

(#28971) Steelmanus válasza myke01 (#28967) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Van egy hasznos kiegeszito, amivel helyre lehet allitani a favicon-kat.
Favicon Restorer 1.4

(#28972) netpeti98 válasza Steelmanus (#28971) üzenetére


netpeti98
addikt

Ez nem csak a böngésző címsorába rakja vissza a faviconokat, mint a Firefox 14 előtt? :F

Üdv netpeti98

(#28973) HZoli87 válasza myke01 (#28967) üzenetére


HZoli87
veterán

Én a Bookmark Favicon Changer kiegészítőt ajánlom, jó ideje használom, remek. Ha így beállítod ahogy a képen van, és kiexportálod a könyvjelzőidet (JSON), akkor megmaradnak a faviconok. Újratelepítésnél / importálásnál csak arra kell figyelned, hogy fel legyen telepítve a kiegészítő.

[ Szerkesztve ]

(#28974) DS39 válasza kolaps (#28969) üzenetére


DS39
nagyúr

hidd el nekem, nincs olyan hogy Adobe Flash böngésző :)

Firefox böngésző, és Adobe Flash player van. Valószínűleg automatikusan frissül a flashed, és a protected mód bezavar. vagy azt kapcsold ki (a már ezerszer ebben a topikban leírt módon) vagy régebbi playerrel próbáld meg. 11.1-essel tökéletesen szól a rádió.

ja egyébként az élő adások azért szólhatnak, mert az külső programmal játszódik le (winamp, media player, real player) ill. bármi olyannal, ami kezeli a .m3u fájlokat, akár egy beépülő quick time plugin, vagy az itunes.

[ Szerkesztve ]

(#28975) #99546112


#99546112
törölt tag

Hali!

Chrome-ot használok, de erősen filózok rajta, hogy visszatérek egy darabig FF-ra. Ez ügyben szeretnék 1-2 dolgot kérdezni.
Először is, mi a véleményetek erről a "visszatérésről"! :D
Azért is szeretném használni, mert a Mteros FF-ot szeretném használni, sokkal jobb mint a chrome-os verzió, sőt a chrome-os kb ugyanaz mint az asztali, nagyon gáz az egész. Ezzel kapcsolatosan lenne a kérdésem, érdemes-e használni a metros verziót? Van olyan biztonságos, mint az asztali verzió ill. ugyanúgy lehet hozzá pluginokat telepíteni? Továbbá eszi-e még mindig a memóriát, vagy változott-e már ez a dolog valamilyen irányba?!
Egyelőre ennyi, előre is köszönöm a véleményeket és a segítséget! :)

(#28976) DS39 válasza #99546112 (#28975) üzenetére


DS39
nagyúr

a memóriakezelés sokat fejlődött az utóbbi időben, a chrome-nál kevesebbet eszik.
nem tudtam róla hogy már van teljes verziós metro-s ff (szerintem csak 17-estől esélyes), de ha igen, bizonyosan ugyanazt tudja mint a sima, miért is tudna mást? csak a design idomul a win8-hoz.

[ Szerkesztve ]

(#28977) #99546112


#99546112
törölt tag

Köszi, már letöltöttem, kipróbálom, de azért ez elég gáz, hogy egyik böngésző sem készített a startra metros böngészőt, ami már végleges islenne. -.-

(#28978) DS39 válasza #99546112 (#28977) üzenetére


DS39
nagyúr

azon fanatikusok akik már most win8-at használnak, bizonyosan megelégszenek az IE10-zel :D

ha én lennék a Mozilla, szarnék bele a metro-ban, akkora bukás lesz PC-n az a felület.

(#28979) vlevi válasza #99546112 (#28977) üzenetére


vlevi
nagyúr

"hogy egyik böngésző sem készített a startra metros böngészőt, ami már végleges islenne. -.-"
Az új felület nem csak egy grafikai elem, a legutolsó bitet is beleértve új alkalmazást kell írni ahhoz, hogy ott fusson. Ezért nincs még kész rendes böngésző.

(#28980) Teaway válasza kolaps (#28969) üzenetére


Teaway
veterán

"de a korábbi műsorok hozzáférhetetlenek"

Hol nézed??
Ezt nyisd meg >link< majd jobb oldalon a Naptár fület, majd a kívánt napot, majd katt a kívánt műsorra, vagy mellette az időpontra!

Nincs itthon csokid??

(#28981) PuMbA


PuMbA
titán

Megy a letöltés és a gépet engedi lemenni alvó módba. Többi böngésző nem csinál ilyet. Mit kell állítanom, hogy alapértelmezetten ne csináljon ilyet ez a fos program?

(#28982) S-Attila válasza PuMbA (#28981) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Talán letiltani az alvó módba kapcsolást. :)

(#28983) pethYeti


pethYeti
addikt

Privát módban nem lehet bizonyos kiegészítőket pl norton jelszókezelőjét letiltani?

(#28984) mrszitya válasza PuMbA (#28981) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nyugodtan használj másik böngészőt, ha ennyire utálod...

Amúgy van a problémára egy ismeretlen kiegészítő (No Sleep Download), vagy lehet külső letöltésvezérlőt is indítani a FF-ból a Flashgot-tal.

(#28985) DS39 válasza PuMbA (#28981) üzenetére


DS39
nagyúr

a böngésző nem hosszú távú letöltésre való, ahhoz használj letöltés menedzsert.

(#28986) Ranger^41


Ranger^41
aktív tag

Sziasztok!
Ma reggel óta ha megnyitom a facebookot firefoxban, akkor teljesen megfagy a firefox, illetve használhatatlanra lassul (nem lehet görgetni max 10 msáodpercenként 1-2 másodpercig, a tabot is alig tudom bezárni), ha van nyitott facebook, akkor az összes többi odlal is használhatatlan, egyéb esetben semmi baja. m.facebook.com is jó. Minden kiegészítő le van tiltva, de így is szar... Ez mitől van?

(#28987) DS39 válasza Ranger^41 (#28986) üzenetére


DS39
nagyúr

webtechnikailag egy kalap szar a facebook :DDD

(#28988) Ranger^41 válasza DS39 (#28987) üzenetére


Ranger^41
aktív tag

azt már tapasztaltam de ezt reggel óta csinálja...

[ Szerkesztve ]

(#28989) S-Attila válasza Ranger^41 (#28988) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Reggel óta még nagyobb lett a kalap. :))

[ Szerkesztve ]

(#28990) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

váhááá. nekem is ma reggeltől van gondom, de nem a facebookall.
Youtube gondom van.
Tulajdonképpen annyi, hogy a videók 40%-át lejátsza, a maradéknál marad feketén a kép (mindenféle statusz vagy töltésjel sincs).
Először visszábbolvasgattam, leszedtem a flashplayert, feltettem a 11.1-et. Azzal is ugyanez. AZtán a Protectedet is módosítottam, az sem segített.

Ezért gondoltam, hogy írok, hogy mi jöhet még szóba.

(#28991) mrszitya válasza AndrewTdi (#28990) üzenetére


mrszitya
senior tag

Talán egy profil reset segít rajta. http://itcafe.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_28692-28692.html

(#28992) AndrewTdi válasza mrszitya (#28991) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ettől még az addonok és a smart bookmark dolgaim megmaradnak?

(#28993) mrszitya válasza AndrewTdi (#28992) üzenetére


mrszitya
senior tag

Nem a beállítások és a addonok törlődnének, addonokat le kell menteni külön.

Egy másik mód:

A FF-t csökkentett módban indítsd el, ami tilt ideiglenesen mindent, kivéve többek között a Flash Playert, így látni fogod a YT-nál, hogy a profilodban vmivel van-e a gond.
Firefox parancsikon / Tulajdonságok / Cél => egészítsd ki a cél helyét az idézőjel után ezzel: -safe-mode (idézőjel után egy space kell)

A teszt után csak töröld a kiegészítést.

[ Szerkesztve ]

(#28994) AndrewTdi válasza mrszitya (#28993) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nos. megcsináltam ezt a profil resetet, de sajnos nem segített.
ezt a hülyeséget csinálja

megpróbálkozom a másik módszerrel is amit írtál.

(#28995) AndrewTdi válasza AndrewTdi (#28994) üzenetére


AndrewTdi
addikt

na fasza. A videót amit feltöltöttem a problémáról, azt sem tudom megnézni :D
De pl bogyó és babócát igen :D

szerk: második módszer sem használt.

De pl ezt le tudom játszani.

ki érti ezt?! :)

[ Szerkesztve ]

(#28996) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Azoknál a videóknál amiket lejátszik, jobbklikkre a menüsorban megjelenik alul, hogy about flash player. Amiket nem játszik le, azoknál jobb klikkre nem jelenik meg.

ez most flash player hiba vagy ff hiba?

hoppá!

Facebookon keresztül lejátsza.

[ Szerkesztve ]

(#28997) DS39 válasza AndrewTdi (#28996) üzenetére


DS39
nagyúr

gyorsítótár, és sütik törlése ajánlott.

(#28998) AndrewTdi válasza DS39 (#28997) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, közben pont ezt megcsináltam és jó lett! :U

Köszi neked is

(#28999) vlevi válasza Ranger^41 (#28988) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nemtudom, szerintem megy, mert ha a legapróbb hiba is lenne a működésével, akkor a család már itt állna sírva, hogy nem tudnak belépni :O
Ami engem marhára hidegen hagyna, mert nekem nincs arckönyves izém :DDD

(#29000) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Csak nekem fagy le a 16.0.2 szinte mindig ha valami mást is csinálok mellette? A 16.0.1-el nem volt ilyen gondom, ez meg ha esetleg telepítek valamit és közben letöltök egy fájlt, tuti megfagy. :F

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.