Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) WonderCSabo válasza kranazoli (#27300) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem csak a https oldalakat nem jeleníti meg, de ezt már leírtam.

(#27302) DS39 válasza drr (#27294) üzenetére


DS39
nagyúr

mindezt egy szaros fb kiskép miatt?
gratulálok.

(#27303) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#27301) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nyitottam egy hibajegyet, hogy legyen egy beállítás ami engedélyezi a kis képeket minden oldalra. De egyáltalán nem biztos, hogy meg akarják csinálni, és ha meg akarják, akkor meg fogják...

(#27304) pethYeti válasza WonderCSabo (#27301) üzenetére


pethYeti
addikt

Sz*r az egész ahogy megvan csinálva (már bocs). Etr https képe bezzeg meg jelenik, de ncore.cc meg nem. Semmi logika nincs mögötte... Egyetemi oldal nem tartalmaz privát dolgokat de egy torrent oldal igen?

(#27305) BullZeye


BullZeye
veterán

Download gombot mivel lehet beállítani, hogy mindig mutassa? Google-be mintha ez a kérdés sose szerepelt volna, pedig gondolom nem én vagyok az első, akinek az XPI fájlokat automatikusan telepíti, és ha nem telepíteni, hanem eltölteni akarom ráhúzom az ikonra, ami most nincs ott, mert 20 pixeles gombocska megint csak qrwa sok helyet foglal 1920as képernyőn.

Most komolyan, ennyire hülye emberek dolgoznak mozillánál? Vagy hobbiból nem gondolkoznak?

(#27306) DS39 válasza BullZeye (#27305) üzenetére


DS39
nagyúr

alapból szerintem sosem volt kint, de kirakhatod az eszköztárra.

[ Szerkesztve ]

(#27307) creed33


creed33
aktív tag

Sziasztok!
Flash player plugin 11 3 300 mindig benn marad a memóriámban hiába lépek ki az alkalmazásból.

Aki tudja mit és hol állítsak be hogy az alkalmazásból való kilépés után eltűnjön a memóriából ha nincs használva légyszíves írja meg.
Köszönöm!

(#27308) WonderCSabo válasza pethYeti (#27304) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem minden https oldalon megy az ssl titkosítás.

creed33: Sztem kapcsold ki a Flash Player protected modeot.

(#27309) pethYeti válasza WonderCSabo (#27308) üzenetére


pethYeti
addikt

Áhá, így már értem akkor miért viselkedik így. Viszont valamit kitalálhatnának, akár mint az opera hogy logot kiragad a környezetből vagy bármi, mert elég stílustalan hogy valaminek van képe valaminek nincs.

(#27310) WonderCSabo válasza pethYeti (#27309) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, télleg jelezni kéne, hogy direkt van kihagyva egy oldal, mert így a user simán bugnak nézi. Én már gondoltam is erre, majd lehet, hogy ehhez is nyitok egy bugot.

(#27311) Steelmanus válasza creed33 (#27307) üzenetére


Steelmanus
addikt

Nyisd meg a konfiguracios fajlt, cimsorba about:config
Majd keszits egy uj logikai valtozot, es allitsd true-re
A Plugin Container kilovese ha nincs ra szukseg:
A FireFox 13.0 verziotol valtozott:
dom.ipc.plugins.unloadASAP

Protected mod kikapcsolasa.

[ Szerkesztve ]

(#27312) BullZeye válasza DS39 (#27306) üzenetére


BullZeye
veterán

De úgy értem, hogy kiraktam, és ha nincs aktív letöltés, eltűnik, mivel lehet ezt visszállítani?

(#27313) DS39 válasza BullZeye (#27312) üzenetére


DS39
nagyúr

FF14? nálam FF13-ban az ott marad állandóan az eszköztáron letöltéstől függetlenül.

(#27314) kranazoli válasza WonderCSabo (#27301) üzenetére


kranazoli
senior tag

Áhámm, akkor ezen nem szándékosan de lehet átsiklottam. Ez esetben MEA CULPA és köszi a pontosítást Én azt hittem csak vmi bug. :R

Közben olvastam a többi kommentet is és köszi a kezdeményezésed is!

Egyetértek azzal, hogy ennek így ebben a formában nem sok értelme van és valóban zavaró is. Vmilyen alternatív megoldás sokkal jobb lenne, mint a nagy fehérség a preview képek helyett.

Magam részéről mondjuk eddig sem használtam Speed Dial féle addon-t, de ha már gyárilag patkoltak bele vmit, akkor lehetne jobb formában is tálalni.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27315) BullZeye válasza DS39 (#27313) üzenetére


BullZeye
veterán

FF17

Mérgemben felraktam már Chromeot is, hogy akkor most végleg váltok, 10 percig bírtam, aztán ott feladtam, hogy nem lehet változtatni a gombok helyzetét, így a könyvjelzőket se tudom az addressbar mellé rakni , úgyhogy töröltem azt is, legközelebbi kirohanásomnál már operát rakok fel :D

Kérdés még mindig aktív, nightlynál hogy lehet a letöltés gombot ott tartani mindenáron?

[ Szerkesztve ]

(#27316) WonderCSabo válasza BullZeye (#27315) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Odahúztad eszköztár testreszabással?

(#27317) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Nem tudjatok hogy valamit alakitottam mar megint a YT-on, nem tudok letolteni videokat, a NetVideoHunter Video Downloader 1.9.1 -t hasznalnam, de a YousableTubeFix Download opcioval is egy ures oldalt kapok.
A Hunter csak a cimet tolti le a videonak a tartalmat nem.

[ Szerkesztve ]

(#27318) Steelmanus válasza Steelmanus (#27317) üzenetére


Steelmanus
addikt

Bocsanat, a hiba nalam volt, letiltottam W7 alatt a Kapcsolat nelkuli fajlok panelen az Offline fajlokat. Ujraengedelyeztem, restart, most mar jo.

(#27319) creed33 válasza Steelmanus (#27311) üzenetére


creed33
aktív tag

Sziasztok!

Nem találom a protected mód kikapcsolásához a SysWOW64 mappát,pedig megnyitottam a rejtett fájlokat is.

ide mit írjak be?

(#27320) WonderCSabo válasza creed33 (#27319) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor 32 bites Windowsod van. System32 mappában keresed.

Azt írd be, hogy: dom.ipc.plugins.unloadASAP
Az értéke pedig legyen true

[ Szerkesztve ]

(#27321) BullZeye válasza WonderCSabo (#27316) üzenetére


BullZeye
veterán

Persze, de írtam is, Nightly-ba berakták, hogy csak akkor van ikon mikor van aktív letöltés / még nem látott letöltött anyag. Ha rákattolsz az ikonra és bezárod a panelt eltűnik. De nem szeretném, hogy eltűnjön

(#27322) creed33 válasza WonderCSabo (#27320) üzenetére


creed33
aktív tag

Szia!
Megtaláltam az mms.cfg fájlt de sajnos hiába írtam bele nem engedi a rendszer felülírni a fájlt :F
most ez van beleírva:
AutoUpdateDisable=0
SilentAutoUpdateEnable=1

Plugin Container kilövésével nem lesz fennakadás a flash online játékok játszásakor?

[ Szerkesztve ]

(#27323) sesz


sesz
csendes tag

Valaki bejelentené azt a hibát a Mozillának, hogy a "Kapcsolat nélküli munka..." beállítás a böngésző megnyitásakor újra visszaáll eredeti állapotra?

Vagy legalább magyarázzátok már el nekem, hogy hol tudnám ezt bejelenteni! Pls.

(#27324) WonderCSabo válasza creed33 (#27322) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az editoet rendszergazdai jogosultsággal kell indítanod. (jobb gomb -> futtatás rendszergazdaként)

Plugin Container kilövésével nem lesz fennakadás a flash online játékok játszásakor?

Az mms.cfg file szerkesztésével Te nem a Firefox plugin containerét, hanem a Flash saját sandboxát kapcsolod ki, nem lesz semmi gond. Ha Firefoxban be van kapcsolva az OOPP, és kilövöd a plugin-container.exét, akkor természetesen lelövöd a Flash tartalmat is.

sesz: Nem hiszem, hogy ez hiba lenne, ez direkt van így.

(#27325) creed33 válasza WonderCSabo (#27324) üzenetére


creed33
aktív tag

Hát ez már tényleg bosszantó mert ezzel én is tisztában voltam (jobb gomb -> futtatás rendszergazdaként),de valamiért ez a funkció eltűnt,pedig korábban jelen volt

(#27326) sesz válasza WonderCSabo (#27324) üzenetére


sesz
csendes tag

Eddig nem így volt. A Firefox 7 óta van ez a hiba.

A Firefox 3.6-ban a network.manage-offline-status false beállítással lehetett kijavítani.
A Firefox 4 óta ez alapértelmezett. A 7-es verzió óta meg semmit sem ér. Ezért használom máig is a Firefox 6.0.2 -t.

Amúgy is elég nagy hülyeség lenne szándékosan automatikusan visszaállítani. Nekem több száz lap van megnyitva, ezért indításkor kapcsolat nélküli (offline) módban kell maradnia!

Szóval hogy lehet ezt a hibát bejelenteni?

[ Szerkesztve ]

(#27327) WonderCSabo válasza creed33 (#27325) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen ez csak futtatható fájllal működik. A notepad vagy bmi más editort indítsd rengszergazdai módban, és azzal nyisd meg a konfigfájlt...

sesz: A Bugzillán. De utánanézek a dolognak.

(#27328) creed33 válasza WonderCSabo (#27327) üzenetére


creed33
aktív tag

Na végre! :C

Köszönöm a kitartó segítőkészségedet Firefox topik nagymestere! :R

(#27329) vlevi válasza BullZeye (#27289) üzenetére


vlevi
nagyúr

Most, hogy mondtad ezt a gmail oldalt, tényleg rettenet. Pedig napközben is a nightlyt használtam, és ott nem tűnt fel, de most jááááááj.

(#27330) BullZeye válasza vlevi (#27329) üzenetére


BullZeye
veterán

Tönkre tettem neked, hogy felhívtam rá a figyelmed, nincs mit máskor is :D

(#27331) vlevi válasza BullZeye (#27330) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én viszont megjavítottam :D
Abbahagytam a win8 és a nightly babrálását, visszatértem a bevált win7+FF14 pároshoz, hw gyorsítás nélkül...

(#27332) BullZeye válasza vlevi (#27331) üzenetére


BullZeye
veterán

jaja, én is HW kikapcs, így jók a fontok, és nem tekeri 100%on a VGA-t sem, cserében akad a scroll addons manager oldalon, és Brief kiegben egyaránt. Több mint röhejes ez a "böngésző".

(#27333) WonderCSabo válasza BullZeye (#27332) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mire fel ez a nagy ellenségeskedés? Tőled még nem láttam ilyesmit. Ezt a kieget még próbáld ki.

(#27334) sesz


sesz
csendes tag

Van valami kiegészítő, amivel ki lehet bővíteni a Javascriptek Haladó beállításait? (És most ne a Noscriptet írjátok, mert annak semmi köze ahhoz, amiről beszélek.)

Ugyanis a JavaScript Options kiegészítő ezt tette, de sajnos a Firefox 3.6 óta már nem működik.

Tehát van erre valamilyen alternatíva?

(#27335) BullZeye válasza WonderCSabo (#27333) üzenetére


BullZeye
veterán

Mert eddig nem is bosszantott fel ennyire.
Gondolhatod akkor mennyire mérges vagyok most FF-re. Meglett az új gép, gondoltam szuper, ettől végre gyors lesz FF is, nem lesz az a sok shuttering, akadás, késés. (nem)

Egyrészt az új Nightly-val megint eljátsszák ugyanazt amit FF4nél, hogy kötelező AA, amitől a szemem folyik ki, nem tudom megszokni, csúnyának csúnya, de legalább nem könnyezek tőle 1 óra után.

Tökéletesen működött FF3.5-ben a scrollozás minden téren, behozták a HW gyorsítást, és hirtelen anélkül már akad Addons Managernél, és Briefnél is (mire fel? 4,5Ghzes Ivy nem elég 1 scrollozáshoz).
Régi4890OC HW gyorsítással tökéletsen jól futott 150/200as órajelen, semmi akadás, 2-3db 1080p Youtube videótól kifagyott, de nem érdekelt, mert 160 helyett 100 wattot evett gép 2D-ben.

Megérkezett új gép, szuper, ATT fel, nem működik, mert nem jött még a frissítés hozzá. Sebaj, várunk, addig bízunk a mérnökökben, hogy átlagfelhasználóként majd jól bánnak velem. Nightly 14-et használtam eddig, mert 1-2 kieg nem működött pár nappal későbbi verzióban. Direkt felraktam legújabb AMD drivert, hiába szidják mint a bokrot.
Addons Managernél bekapcsol 3D, itt néztem nagyot, de biztos, hisz ŐK tudják mi a jó nekem, about:confignál dettó, PH hsz írásnál megintcsak, sőt itt a legjobb, mert ugrál 2D és 3D között, így a kép is ugrál.

Kérdem én, mégis minek kell alap FFnak a 2Dnél nagyobb VGA terhelés? És erre miért nem jön rá az a sok túl fizetett programozó? Se AMD, se Mozilla nem gondolkozik, hogy talán nem kéne azt a +30% fogyasztást elszenvedni, ha nem muszáj?

De arra volt idejük, hogy eltüntessék a Download gombot. Úgyhogy most megint kereshetem meg rég elfeledett addonnal, hogy mi a CSS kódja, és reménykedhetem, hogy elég lusták voltak, hogy csak CSS-t használnak az eltűntetéshez, és scriptet nem.

És rohadtul bosszant, hogy kényük kedvük szerint matatnak itt ott, de ahhoz lusták, hogy berakják a beállítást, hogy esetleg valaki megszokta a régit, és azt szeretné, mert jobb.

De javíts ki, ha tévedek, és gőzerővel fejlődik a böngésző, és csak az Én javamat szolgálja minden fejlesztés, amit eszközölnek, és nem vesznek el a qrwa részletekben állandóan, és csiga tempóval jönnek a dolgok? Lásd Letöltés vezérlő, kitalálták, Operában 2 hét múlva bejött. Itt kitalálták, 1 év múlva bekerül Nighly-ba, 1 hónappal később meg kalap kabát elrontják, mert valakinek elgurult a gyógyszere, és úgy gondolta, hogy hiányozni fog a vízszintes 50 pixel a címsorból.

(#27336) BullZeye válasza BullZeye (#27335) üzenetére


BullZeye
veterán

Amit linkeltél, némileg javított a helyzeten, a betűk jók lettek itt-ott, van ahol meg túlontúl vékonyak, szóval nem olyan mint az eredeti, de átmenetileg jó lesz.

Csak úgy megjegyzem mellékesen 60 Wattot eszik FF alapból, ha scrollozok felmegy 91-re. Hatalmas durva feladat lehet ez a scrollozás, hogy tényleg igényli a HD7850-t.

(#27337) Braddock


Braddock
őstag

Sziasztok!
A könyvjelzőket a felső sávból használom mappákba rendezve.
Ha lenyitom, akkor ott a legalsó sorban "Mindegyik megnyitása külön lapon" szöveg van. El lehet valahogy távolítani?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27338) DS39


DS39
nagyúr

Adom BullZeye kifakadását, hasonlóan érzek én is a Mozilla változtatásai miatt, korábban elképzelhetetlen volt hogy ne a legfrissebb Foxot használjam, most pedig kénytelen vagyok mert az újjal nem tudok megbarátkozni. de ez már nem most kezdődött, értelmetlen design váltások (szaggatott négyzetes új lap ikon, sötét háttér a képek mögött, most ez a chrome koppintó földgömb és lakat, és hogy nincs és nem is visszakapcsolható a címsor favicon, mind mind bosszantó, tetézve a beragadó eszköztári gombbal, speed dial bugokkal stb) és ez az "ez van fogadd el" hozzáállás nekem nem nyerő. pedig arra még most is ügyeltek hogy a 3.6-os kinézetet vissza lehessen lökni, ezekre miért nincs egyszerű opció, beállításokban, about:config-ba stb. mert hogy az omni.ja fájlban minden korábbi design elem megtalálható, és használatra bírható (kivéve a címsor favicont), akkor meg miért nem? ennyire le vannak szarva a törzs FF használók? nem kéne a droid Chrome használókat követni, (tisztelet a kivételnek!), akik többsége egyszerű mint a faék és megelégszenek azzal hogy gyors és passz.

[ Szerkesztve ]

(#27339) Steelmanus válasza DS39 (#27338) üzenetére


Steelmanus
addikt

Azert gondolj bele hogy ki adja a penzt a Mozillanak, nehogy mar ne szoljanak bele a fejlesztesbe, szerintem a fejlesztoknek meg van kotve a kezuk. Amikor kugliek kiadtak a bongeszujuket remelem nem hiszed hogy nem fejtettek vissza a konjurencia bongeszoit, fokent ma, amikor mindent lopunk amit csak tudunk vilagban, akar a mobil piacot / szofvert is hozhatnam peldanak, es hol tartanak, egyre rosszabb a Chrome is hiszen jol bevalt dogokat hagynak el, a memoria felhasznalasrol ne is beszeljunk, olvasom a Chrome topikot es latni hogy ott is eleg sok az elegedetlenkedo, nameg sokat olvasni hogy olyan funkciokat keresnek benne amit mas bongeszoben megszoktak.
Gondold at, ket vasat kell a tuzben tartani, penzelik a Mozillat ezzel innovaciot es kreativitast is vesznek es rajta tartjak a kezuket a konkurencian. Nemreg irta WonderCSabo hogy a FireFox-nal ujra gondoltak a sandboxot es thread-ben gondolkodnak. Ja, jo kis probapad az FF mert ha bejon akkor nem csodalnam ha at venne a chrome, ami viszont logikusan nem johet be, mert nehogy mar a fonokot alazza az, akit fizet. Viszont latni lehet az eredmenyt ugy hogy azt mas fejleszti.

(#27340) DS39 válasza Steelmanus (#27339) üzenetére


DS39
nagyúr

tehát akkor ennek az eredménye, két nem optimális böngésző, és ez kinek is jó? .... Microsoft, ők is szépen lassan ébrednek, és az IE9 már nem fos, a 10 pedig már tényleg jó is lesz. a Google akkor csinálná jól ha felvásárolná a Mozilla fejlesztő csapatát, és egyesítenék a két böngészőt egybe, ami igazán ütős lenne.
(egyébként ja, azon már 12-es Chrome óta röhögök -azóta használom- hogy nincs letöltés helyett csak megnyitás opció, és 20-asnál tartunk...)

(#27341) Steelmanus válasza DS39 (#27340) üzenetére


Steelmanus
addikt

Minek koltsenek penzt felvasarlasra, ha maskent is meglehet oldani a dolgot joval kevesebb penzert. Most mar van egy mesterseges konkurenciajuk, az IE-t nem hasznalom amiota letezik es nem is fogom, h nem lenne beledrotozva az op.rendszerbe sehol sem volna. A Chrome-ot a 15-os verzinal egyszer feltettem hogy ne lehessen mondani azt hogy nem probaltam meg, 3 honapig volt a gepemen, hetente neha raszantam magam hogy hasznaljam, de az nem volt benne semmi ami megfogott volna. Elotte meg a kezdeteknel tettem vele egy probat 2.x volt, es akkor meg hasznaltam az Operat is a FireFox mellett, ma mar mindketto a multe, olyannyira, hogy amikor kiprobaltam a 15-ost es nem tetszett nem leszedtem a Chrome-ot, hanem egy Chrome mentes ghost fajlt tettem vissza a C:\-re. Az Opera topikot pedig mar a konyvjelzokbol is toroltem, a Chrome topik meg marad egy ideig, de mar ketyeg az idozito amikor kitorlom.
A FireFox-nak is az lesz a sorsa, hogy addig teszem fel a stabil verziokat, amig nekem megfelel, es ott megallok. Sokszor merges vagyok amikor a 3.9-es foxot hozzak fel peldanak, akkor jo lenne a Windows 3.1 is a maga idejeben jonak szamitott, es ez akar allhat a tobbi OS-re is igy beleertve a bongeszoket is. Azert azt ne mondja senki hogy a 14-es stabil nem jo, aki pedig Nigtly-t hasznal az szamoljon vele hogy szembesul az uj elkepzelesekkel, ami pl nekem nem is tetszik. Akarcsak az Australis. Ha egyszer az lesz az alapertelmezett, tobbet nem frissitek.

(#27342) WonderCSabo válasza BullZeye (#27335) üzenetére


WonderCSabo
félisten

behozták a HW gyorsítást, és hirtelen anélkül már akad Addons Managernél, és Briefnél is

Sokkal jobb a scrollozás, mint HW gyorsítás nélkül. Most direkt próbáltam ki. Az Addons manager pedig ezerszer összetettebb, mint a 3.6x-es volt, nagyon nehezen számolható grafikai elemeket tartalmaz, ezért szaggatósabb a scrollozás, mint 3.6 alatt. Gondolom Brief-el is ez van. Egyébként télleg ultragáz, hogy a saját beépített böngészős feature szaggat, sztem is.

Addons Managernél bekapcsol 3D, itt néztem nagyot, de biztos, hisz ŐK tudják mi a jó nekem, about:confignál dettó

A Firefox a rétegek összerakásához Direct3D-t használ Windowson. Ahogy sztem az IE is. Direct3D-vel sokkal gyorsabban lehet ezt a feladatot végrehajtani, mint szoftveresen. Sajnos a GPU gyártók az ilyen fajta 3Ds feladatokra nincsenek felkészülve, és egyszerűen 3Ds használatra játékot, vagy vmi más számításigényes dolgot képzelnek, felkapcsolja a driver a feszt és az órajelet, és meglódul a fogyasztás. Ez sajna a driver hibája, de már sokszor leírtam.

De arra volt idejük, hogy eltüntessék a Download gombot.

Ezt mondjuk én sem értem. A letöltési listát is törli Fx bezárásakor. Feltételezem azért, mert a könyvjelzők ablakban ottmaradnak, részletes infókkal, de az még nagyon összehányt állapotban van. Ez egy félkész feature, a Nightly build csak tesztelésre van. :)

pnauser: Nem lehet alapból eltávolítani, de ezzel a userCSS-el igen.

DS39: Ugye azt nem gondolod komolyan, hogy a régi 3.6x-es témát is karbantartsák? Ehhez rengeteg erőforrás kéne. A Mozillának így is baromi kevés erőforrása van, és pont ez nagyon jellemző a UX engineering teamre. Lehetetlent kívánsz. A négyzetes meg hasonló dolgok ízlés kérdése, a favicon pedig teljesen redundáns volt, ott van a fülön a favicon.

[ Szerkesztve ]

(#27343) DS39 válasza WonderCSabo (#27342) üzenetére


DS39
nagyúr

pont ez az, hogy a 3.6os nezetre még vissza lehet állni, de a 13-asra csak trükkel. szóval vmit félre értettél. egyébként ha minden elem megvan omni.ja ban egy kapcsoló nem nagy eroforras.

(#27344) WonderCSabo válasza DS39 (#27343) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez nem egy kapcsoló. A CSS-ek totál megváltoznak, stb, stb, egy kapcsolóval nem lehet csak úgy visszaállni. Úgy lehetne csak, ha minden Fx verzió komplett témája karbantarva benne lenne a böngészőben.

(#27345) BullZeye válasza WonderCSabo (#27342) üzenetére


BullZeye
veterán

Direkt azért használom a Nightly-t mert ez legalább fejlődik. 14-es nightlyban már rég benne volt az új download manager, de a stabil FF14.01-ben még nincs.

Az viszont a Mozilla hibája, hogy kéri a 3D órajelet, nem a driveré. 2D órajel töredéke elég lenne azokhoz a feladatokhoz, amire igényli a 3D-t.

Most már kezdek megbékélni, és keresem a Download gombra megoldást, de megint 1 dolog ami szúrja a szememet még mindig. Ugye annó arról volt szó, hogy ilyen olyan dolgokkal el fogják érni, hogy az UI gördülékeny legyen. Na most van ez az "új tab feature" ahol kiírja a gyakran használt oldalakat.
A probléma itt kezdődik, alapból az új tab animációja szép, gördülékeny, ha viszont be van kapcsolva ez a feature, akkor beakad, mert neki azonnal be kell töltenie a képeket, és emiatt az új tab animáció is szaggatott lesz.

Ilyenkor azt hittem, hogy biztos vinyó miatt, vagy proci szaggatott, vagy amiért force2D-t használtam ATT-ben.

Na most SSD, 3570k, és 7850OC hozzányúlás nélkül...akkor ez FF hibája.

Van az a bizonyos UX build ahol a régen várt skin módosítások is jelen vannak, abból létezik magyar valahol elrejtve?

(#27346) WonderCSabo válasza BullZeye (#27345) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az viszont a Mozilla hibája, hogy kéri a 3D órajelet, nem a driveré. 2D órajel töredéke elég lenne azokhoz a feladatokhoz, amire igényli a 3D-t.

Nem... Nem kéri, semmilyen alkalmazás nem kéri... A Firefox, ahogy az IE9 is, Direct3D-t használ Windowson a rétegek összerakásához, és a Direct3D aktiválásakor a driver magától adja a magasabb órajelet.

Van az a bizonyos UX build ahol a régen várt skin módosítások is jelen vannak, abból létezik magyar valahol elrejtve?

Nincs. De lehet bele telepíteni sztem.

(#27347) DS39 válasza WonderCSabo (#27344) üzenetére


DS39
nagyúr

természetesen nem várnám el hogy minden verzió meglegyen, csak mikor egy nagyobb design módosítás történik, mint most 13 és 14 között, akkor egy vagy több kapcsolóval igen is megoldható lenne, míg az ember megszokja, 15-be meg már nem tennék bele.
hiszen ha én userstyle-os css-sel vissza tudom varázsolni azt a nézetet (kivéve a favicont, azt szerintem program scriptből tüntették el) - mert a képi elemek még most is a program részei -, akkor egy menüpont vagy checkbox kiválasztásával nem lenne lehetetlen feladat megadni hogy a browser.css helyett a browser_old.css-t használja, adott esetben, a képi tartalmak tárhelyének töredéke egy css fájl eltárolása.
(ha viszont ezzel nem törődnek, mert csak a jövő fele néznek, elég nagy felelőtlenség bennhagyni a régi elemeket az omni.ja fájlba melyet minden indításkor betölt a Fox. lényegesen kisebb méretű lenne ha csak mindig az aktuális Fox verzió elemeit tartalmazná.)

persze ez csak az egyéni nyomorom, nyilván nem nekem írja a Mozilla a böngészőjét.

[ Szerkesztve ]

(#27348) WonderCSabo válasza DS39 (#27347) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Természetesen meg lehetne oldani. Csak erőforrás nincs rá, meg sztem igény se.

(#27349) Braddock válasza WonderCSabo (#27342) üzenetére


Braddock
őstag

Köszönöm!

(#27350) xabolcs válasza DS39 (#27347) üzenetére


xabolcs
őstag

nem vagy egyedul, Jono Xia is leirta a tiedhez hasonlo velemenyet ezzel kapcsolatban (+1 kevesbe kapcsolodo follow-up):
szerinte is erdemes lenne levalasztani az UI-t erinto valtozasokat a tobbitol (pl: sebesseg, biztonsagi fejlesztesek).
reszleges megoldaskent az ESR kiadast ajanlja - nem csak cegeknek! :K

a bejegyzesei egesz hosszuak, de erdemes elolvasni oket! nekem nagyon tetszo allaspontokat, erveket irt.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.