Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27701) HZoli87 válasza HZoli87 (#27698) üzenetére


HZoli87
veterán

Javítom magam, itt a sziklás résznél valóban észrevehető a szaggatás. Bár az MPC-HC nem mutat semmilyen ingadozást sem. KÉP

(#27702) kranazoli válasza Fandango (#27700) üzenetére


kranazoli
senior tag

Azonban ez az első olyan videó melynél ezt tapasztaltam és nem vagyok egyedül vele. Más videónál semmi hasonlót sem tapasztaltam eddig. Pedig a mikroakadásokra baromi érzékeny vagyok. Meglepődnék ha minden okés lenne ezzel a videóval.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27703) Fandango válasza kranazoli (#27702) üzenetére


Fandango
veterán

Nezd nalam semmi baja, ha bongeszoben nezem, ha MPC-HCval, na most akkor, hogy van ez?

(#27704) Steelmanus válasza Fandango (#27703) üzenetére


Steelmanus
addikt

Pedig a kijelzom 60 Hz-en megy, de szerintem ezek nem judder-ek.


Kranazoli-nak NV karija van nekem meg AMD, es mindket karin van szaggatas lehet Te szerencses vagy de Nalunk nem kerek ez a video.

(#27705) Fandango válasza Steelmanus (#27704) üzenetére


Fandango
veterán

Hat nem tudom mi lehet nalatok a baj, de hagyjuk a temat, mert ez a topic nem errol szol.

(#27706) Steelmanus válasza Fandango (#27705) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ez a topik arrol is szol hogy a Firefox-hoz kiadott Flashplayer hogyan jatsza le a videokat. En a flashel kapcsolaban kerdeztem, az hogy MPC-HC-kepek kerultek a topikba az azert volt, mert tobbunkel ellentetben allitod hogy Nalad rendesen lejatsza. Persze Te is kikapcsolt protected moddal hasznalod a flashplayert mert amugy rossz. Miert hol kerdeztem volna meg, a HD topikban hogy miert nem jo a lejatszas az Fx + Flash komboval?

(#27707) kranazoli válasza Steelmanus (#27706) üzenetére


kranazoli
senior tag

Én Fandango kollégának is hiszek, hiszen miért írná, hogy Nála okés? Mi lenne az értelme? Neki is AMD karija van.

Azonban nagyon egyetértek azzal, hogy a FlashPlayer és hozzá kapcsolódó témák is szorosan kapcsolódnak ehhez a topic-hoz. Teljes mértékben egyetértek Steelmanus álláspontjával (és nem "csak" azért, mert Én is azok közé tartozom akiknél van vmi bug ezzel a videóval), hanem mióta bejött a Protected mód azóta nem telik el úgy hét, hogy ne jönne fel ez a téma (és nem csak PH-n). Vissza kell olvasni, hogy az utóbbi hsz-ekben mennyi volt összefüggésben azzal, hogy ki milyen verziót és hogyan (protected mód) használja a FlashPlayer-t.

Most estig megint notin vagyok. Megnézem majd IE9-ben is.

Steel: Te nézted másik böngészőben is? Talán még Chrome lenne érdekes, mert annak Saját lejátszója van.

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27708) Panthera válasza Steelmanus (#27659) üzenetére


Panthera
őstag

Ha váltanék SSD-re (tervben van) akkor én megfontolnám a RAM-ba töltést, az SSD korlátozott írási műveletei miatt. Ha nincs sebbeségkülönbség akkor is. Szerintetek?

(#27709) kranazoli válasza Panthera (#27708) üzenetére


kranazoli
senior tag

Mire gondolsz egész pontosan? (lásd szignóm) Azért egy SSD nem babapopsi; vagy hímes tojás. ;)

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27710) Panthera válasza kranazoli (#27709) üzenetére


Panthera
őstag

:)
http://itcafe.hu/tema/flash_ssd/hsz_1-1.html

Minjárt az elején ott van...
"Élettartamot illetően azonban vannak előítéletek...."

[ Szerkesztve ]

(#27711) Steelmanus válasza kranazoli (#27707) üzenetére


Steelmanus
addikt

Felette irtam valahol hogy Neki szerencseje van hogy ezzel a problemaval nem kell szembesulnie. En csak azert valaszoltam offba, mert letezo problema es ide tartozik.
Chrome sosem fog mar a gepemre kerulni meg akkor sem ha fizetnek erte. A 15 stabilt tettem fel nem olyan regen, hasznaltam, majd egy Chrome nelkuli ghost fajlal bucsuztam tole. Olvasom a Chrome topikot, ott sem fenekik tejfel az elet, egyre tobben panaszkodnak ugy mint itt hogy kivesznek jo ficsoroket, problemas a sajat tulajdonaban allo YT videok a sajat fejlesztesu Flash-el lejatszani, fagyogat, es merhetetlenul zabalja a memoriat stb.
Amugy is a minimalista dizajn utalom, nem kell a csili-vili sem, de azert legyen mar valamilyen kinezete. Megtiltottak a kulso kiegek hasznalatat, persze hagytak kiskaput, vagyis megis fel lehet telepiteni csak kerulo uton.

(#27712) kranazoli válasza Panthera (#27710) üzenetére


kranazoli
senior tag

Ja, ezek az SSD esetén ajánlatos kikapcsolandó szolgáltatások, stb?!

Ezek közül amiket kikapcsolok Én is:

- Előtöltés
- Auto. defrag ill. defrag úgy általánnoságban

Más semmit. SSD-k árai eléggé zuhantak mostanában. Amikor vettem azért is vettem, hogy milyen is. Ha csalódok benne, akkor ennyi volt részemről az SSD. Ha tfh. a Fox cache-elése érezhetően rövidítené egy SSD élettartamát, akkor esetleg elgondolkodnék rajta. Szerintem mire ilyentől bármi problémája lesz az SSD-nek, addigra már le lehet cserélni egy újabb; gyorsabb; stabilabb és olcsóbb példányra is. Én ilyenekért nem foglalkozom ennyire az SSD babusgatásával. Használom!

Steel:

Chrome már Nekem is nagyon rég volt fenn. IE9 alatt is ugyanúgy szaggat.

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27713) jobbacsabba válasza Steelmanus (#27670) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Szia!
Ránéztem a kiegészítőkre és köztük volt a faster fox, na az volt úgy beállítva, hogy a teljesítményért minden beállítást bíráljon felül... :W
Nem is emlékszem mikor telepítettem...
Köszi a segítséget!
Csaba

(#27714) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
Erről mi a véleményetek?
Találkozott már valaki ilyennel?

(#27715) kispx válasza Bodor (#27714) üzenetére


kispx
addikt

Valahol hallottam, hogy a régi Java-kat letiltja az FF.
Innen a friss verziót leszedheted.

(#27716) csako válasza Bodor (#27714) üzenetére


csako
veterán

Szerk.: Affene, elkéstem :((( :D
Már régóta van 7-es verzió belőle, így ha kell a Java, akkor frissítsd! ;)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27717) Bodor


Bodor
veterán

Köszönöm.

(#27718) Steelmanus válasza kranazoli (#27712) üzenetére


Steelmanus
addikt

OK. Nekem a 8-as van de csak disznek. Nem neztem meg alatta mert gondoltam hogy szaggatni fog. Raadasul ma feltettem a legfrissebb flasht de az IE ala mar nem telepiettem.
Termeszetesen a protected mod kikapcsolva.

(#27713) jobbacsabba Sejtettem hogy valamilyen kieg bekavarhat, de ma mar nem kell a fasterfox anelkul is "gyors" a bongeszo, persze biztos lesz meg gyorsabb is.

(#27719) szabjan


szabjan
tag

Sziasztok.
Igazából nem is tudom ezt hol kérdezzem, kicsit hülyén hangzik lehet a gondom. :D
Lehet-e azt valahogy korlátozni, hogy a youtube videók ne töltsenek be végig előre. Vagy csak lassabban. Nem tudom, hogy ez flash player vagy firefox függő-e. Vagy egyáltalán lehet-e állítani valahol.
A gépen a 14.0.1 verzió fut.
Köszi előre is ha van ötletetek.

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#27720) Viktor77 válasza szabjan (#27719) üzenetére


Viktor77
titán

Yousable Tubefix addon.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27721) Nobuo válasza Viktor77 (#27720) üzenetére


Nobuo
tag

Dr. Sheldon Cooper Bazingája?:D

(#27722) szabjan válasza Viktor77 (#27720) üzenetére


szabjan
tag

Köszi.
Ránézek.

a vizesember

(#27723) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

FF 14.0.1-ben hol a bánatban lehet a könyvjelzőket ex/importálni?

THX előre is.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#27724) Viktor77 válasza D1L1ZS (#27723) üzenetére


Viktor77
titán

Könyvjelzők menü fent, Minden könyvjelző megjelenítése, és megint fent Import-Export.

Vagy Mozbackup progi.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27725) D1L1ZS válasza Viktor77 (#27724) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Köszi, meg lett! :R

SZERK: (#27726) DS39 : Köszi neked is!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#27726) DS39 válasza D1L1ZS (#27723) üzenetére


DS39
nagyúr

Firefox gombra kattintva szerintem elég egyértelműen elérhető a könyvjelzők menü, de konkrétabban:
ctrl + shift + b -> importálás és mentés

(#27727) drr


drr
őstag

Ennek a bugnak a javítására van esély a közeljövőben, vagy van már rá megoldás?

(#27728) pethYeti válasza drr (#27727) üzenetére


pethYeti
addikt

Ez nem bug, ez feature...(személyes adatok védelme) Egyébként mivel még Aurora-ban is ugyanígy van minden ezért jó darabig biztos nem nyúlnak hozzá, de majd rajzolnak szép kis concept-eket milyen lenne jó, és talán 1-2 év múlva meg is valósítják.

(#27729) drr válasza pethYeti (#27728) üzenetére


drr
őstag

Én bigott firefox-os vagyok, de esküszöm, kezd betelni a pohár... Személyes adatok védelme... Kitől? Tőlem? Más böngészőben bezzeg szépen látszik az előnézete a gyakran megnyitott lapoknak, a flash kezelés is normális... A hócipőm tele van a rókával!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#27730) DS39 válasza drr (#27729) üzenetére


DS39
nagyúr

ez utóbbi flash player hiba. tessék feltenni 11.1-es verziót és jó lesz.

a 15-ösben javítva lesz hogy ne a cache tárolja ezeket, de a https-es oldalak képe szem. adatvédelem miatt nem jelenik meg.

(#27731) BullKoxa válasza DS39 (#27730) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello! Leírnád hogyan tegyem fel az 11.1-t mert a legújabbat akarja magának.

(#27732) Steelmanus válasza drr (#27729) üzenetére


Steelmanus
addikt

A tobbi bongeszo alatt mit ertesz? Mert a Chrome sem fenyeskedik mindig a sajat fejlesztesevel, az Opera azt hasznalja amit a FireFox, az IE-hez pedig nem ugy fejlesztik a flash-t mint a FireFox-hoz, az alatt nem fut kulon taszkkent. Tiltsd le a protected modot, akkor jo lesz. Az elonezeti kepeket pedig alapbol letiltom mert szamomra tok folosleges foleg igy ahogy a FierFox szeretne megvalositani, ha szukseges a szamodra akkor tedd fel a Speed Dial 0.9.6.8 -at.
Tobbet tud mint amit a FireFox-ban elkezdtek fejleszteni.

(#27733) DS39 válasza BullKoxa (#27731) üzenetére


DS39
nagyúr

Flash Player 11.1.102.63 (174 MB)
ebben benne van a 32, 64 bites verzió és egyéb debugger cuccok (ezért ilyen nagy).

közérdekű közlemény:
mivel tegnaptól Google Play-ről lekerült az Adobe Flash player, már csak APK-ból lehet telepíteni androidos telefonra. íme egy archív verzió az adobe oldaláról:
Flash Player 11.1 for Android (11.1.102.59)

[ Szerkesztve ]

(#27734) Steelmanus válasza drr (#27729) üzenetére


Steelmanus
addikt

(#27735) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne.
A firefox lementi bizonyos részeit a honlapoknak autómatikusan, amit esetleg később offline vissza tudok nézni?
Van ilyenre lehetőség.Régen Explorerben tudtam ilyen, de itt nem megy.
Fontos lenne!

(#27736) S-Attila válasza ben11 (#27735) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Van gyorsítótár, ezen kívül csak azt menti el, amit kézzel a Mentés menüponttal mentesz el.

(#27737) Steelmanus válasza ben11 (#27735) üzenetére


Steelmanus
addikt

VideoCacheView 2.35
Csak abban az esetben hasznald ha nem memoriaba iranyitod a lapok nezetet.

(#27738) drr válasza Steelmanus (#27732) üzenetére


drr
őstag

A Speed Dial nekem nem bejövős...
A többit meg megoldottam, köszi :R

(#27739) xabolcs válasza Bodor (#27714) üzenetére


xabolcs
őstag

oracle javaslat alapjan tiltolista frissites volt.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#27740) BullKoxa válasza DS39 (#27733) üzenetére


BullKoxa
őstag

Köszi szépen már fel is tettem ,elteszem jó kis helyre ezt az egész FP-t,

(#27741) BullKoxa válasza DS39 (#27733) üzenetére


BullKoxa
őstag

Hello!Még sem ment fel fent volt valami 32 bites FP.Most hogy semmi Adobe Flash Player fent és fel akarom rakni a 64 bites 11.1-t ezt a hibát kapom.

(#27742) kranazoli válasza BullKoxa (#27741) üzenetére


kranazoli
senior tag

Szerintem próbáld meg ezt: Adobe Flash Player Uninstaller 11.3.300.271 (0.68MB)

"Leírás:
Segítségével eltávolítható az Adobe Flash Player összes verziója az összes böngészőből."

Esetleg egy gép restart, majd tedd fel innen a flash-t: Adobe Flash Player 11.3.300.271 (9.37 MB)

Szerk: Ja, most nézem jobban Neked korábbi verzió kell. Akkor utána azt próbáld meg...

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#27743) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Belépek a freemail fiókomba,a processzorhasználat felmegy 45-46 százalékra.
Ha kilépek,visszaesik.
Nálatok van-e ilyen jelenség?
Csak ma kezdte,valamit frissítettek a freemailon. :F

(#27744) Steelmanus válasza BullKoxa (#27741) üzenetére


Steelmanus
addikt

De miert akarod feltenni a 64 bitest, mikor a FireFox 32 bites tehat a flash-nek is a 32 bites verziojat kell feltenni ala. Flash telepiteskor ne legyen megnyitva a bongeszo.
Hallgass kranazolira tedd fel e legfrissebbet es kapcsold ki a protected modot.

(#27745) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Köszönöm nektek! így sikerült,a legújabb van fent és kikapcsoltam a protected módot.Ha így is b.sz.kszik felteszem a 11.1-s 32 bitest.

Én nem szoktam állítani a Mozillában semmit.Csak ez a Youtube már kiakasztott,szívem szerint adtam volna a tévének egy jó nagyot.

[ Szerkesztve ]

(#27746) DS39 válasza Steelmanus (#27744) üzenetére


DS39
nagyúr

ha 64 bites oprendszere van, akkor a 64 bitest nyugodtan felteheti, mert az felpakolja a 32 bitest is.
persze Firefox szempontból mindegy a dolog, de ha véletlen IE9 64 bitest használ, akkor is lesz működő flash playere :)

[ Szerkesztve ]

(#27747) Steelmanus válasza DS39 (#27746) üzenetére


Steelmanus
addikt

Es mi ertelme van az IE 9 64 bitesnek?
Csak a helyet foglalja, akarcsak az IE8 mert be van drotozva. Nalam is csak disznek van, mert eltavolitani nem lehet, mert a hianyaban telefirkalja a hibanaplot a W7.

[ Szerkesztve ]

(#27748) kispx válasza Kezdő vagyok (#27743) üzenetére


kispx
addikt

Nincs ilyen jelenség nálam. (Privoxy+Ghostery+Flashblock használatával)

[ Szerkesztve ]

(#27749) Kezdő vagyok válasza kispx (#27748) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Köszi,hogy megnézted! :R

(#27750) BullKoxa válasza Kezdő vagyok (#27743) üzenetére


BullKoxa
őstag

Nálam nincsen ez a dolog.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.