Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27101) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Most frissült a 14.0.1-gyes verzióra, és úgy érzem mintha gyorsult volna :U :))

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27102) zka67 válasza DS39 (#27100) üzenetére


zka67
őstag

mert nem a firefoxtól szar, hanem az adobe-tól

Ugyan azt a flash playert használja az összes böngésző, nem?

Akkor mivel magyarázod, hogy más böngészők alatt nem fagy le? Mivel magyarázod, hogy a 11-es alatt tök jól működik minden, egyszer nem fagy le, az összes utána következő verziónál meg igen?

Mert én csak arra tudok gondolni, hogy valamit nagyon elkúrtak a kapkodásban.

És nem csak lefagy a flash, hanem pl. játékokban néha úgy gondolja, hogy nem reagál a gombra. És csak a 12,13,14-es verziókban és csak a FF-ban.

@Fandango: Egy programot úgy kell megírni, hogy hülyebiztos legyen. Nincs gépkarbantartás, nincs ezttörlöm, azttörlöm, semmi. Ha nem működik egy program, akkor nem a felhasználó a hibás, hanem a program írója. Nem lehet elvárni az emberektől, hogy mindenkinek rendszergazda végzettsége legyen.

[ Szerkesztve ]

(#27103) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Végigolvastam az egész fórumot, a betűkkel kapcsolatban...Tudom 100x volt téma, de...! Mivel volt erre többféle megoldás is, ezért most szeretném megkérdezni, hogy jelenleg melyik beállítást érdemes használni az élesebb betűkhöz, hardveres gyorsítás mellett ?

1- gfx.direct2d.disabled állítás true -ra.
2- gfx.font_rendering.cleartype_params.force_gdi_classic_for_families változó '\' -re
3- gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode változót 2 -re.

FF7 óta, ha jól értelmezem, akkor a legutolsó az aktuális beállítás :F
Kipróbáltam mind, és ha "még" jól látom, akkor az 1 és 3 megoldás egyforma nálam.

(#27104) Steelmanus válasza zka67 (#27102) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Ugyan azt a flash playert használja az összes böngésző, nem?
Nem.
Akkor mivel magyarázod, hogy más böngészők alatt nem fagy le? Mivel magyarázod, hogy a 11-es alatt tök jól működik minden, egyszer nem fagy le, az összes utána következő verziónál meg igen?
Mert nem protekted modban fut pl az IE alatt. Kapcsold ki a protetected modot.
Mert én csak arra tudok gondolni, hogy valamit nagyon elkúrtak a kapkodásban.
Semmit nem rontottak el a kapkodasban, a Beta 1 ota hasznalom.
És nem csak lefagy a flash, hanem pl. játékokban néha úgy gondolja, hogy nem reagál a gombra. És csak a 12,13,14-es verziókban és csak a FF-ban.
A Adobe.Shockwave.Player-11.6.5.635 fel van telepitve, jatekhoz alap.
Egy programot úgy kell megírni, hogy hülyebiztos legyen.
Nem. Ez nem TV, hanem szamitogep ezt tanulni kell, hibatlan szoftver pedig nem letezik.

Mas:
A fontokert pedig tessek hibaztatni az MS-t es a WDM feluletet, es a nem szabvanyos fontokert, pl az Arial a mai naip nincs elfogadva es nem is lesz megis ezt hasznaljak az irodakban, igy van a Segoe fontal is direkt a felulethez igazitottak, nameg az IE-hez, amiben akkor meg nem volt pl HW gyorsitas.
A gombos dolog valoban nevetseges tema. En hogy lassam a mindket nyilat pipat teszek az Eszkoztar testreszabasa Kis ikonok hasznalata-ba.

(#27103) Krystal_s En mar egy ideje nem allitgatok semmit ilyen teren de valoban a 3. megoldas a regebbi megoldas, az 1.-et allitasd vissza mert masra is hatassal van es csak a 3. hasznald, ha Te azzal a beallitassa jobban latod a betuket, mas is hasznalja a regebbi grafikus megoldast mert azt szokta meg vagy mert azt jobban latja.
A masik megoldas a gfx.canvas.azure.enabled false

[ Szerkesztve ]

(#27105) Steelmanus válasza Krystal_s (#27103) üzenetére


Steelmanus
addikt

Amiert irtam hogy az 1-es megoldast allitsd vissza eredetire.
True beallitason:

Eredeti:

Es ez mar a videokaridtol fugg:

Masnak es nem Neked szól, nem is olyan hulye a FireFox.

(#27106) DS39 válasza zka67 (#27102) üzenetére


DS39
nagyúr

1. nem ugyanazt használják, és a verziószám ne tévesszen meg, a kompatibilitás nem ettől függ, az IE-hez külön playert fejlesztenek, a Chrome-hoz szintén, ezért ezeknek a kompatibilitása, stabilitása jobb. a Firefox meg megkapja az "egyéb böngészőknek szánt" verziót, melyet úgy fejlesztenek hogy minimum 3 böngészőhöz jó legyen, Firefox, Safari, Opera. ám ez mint látjuk sokszor nem sikerül, mivel így pl a Firefox gyors fejlesztési ütemét már nem tudják követni. és most erre lehetne mondani hogy a Mozilla hibája, de akkor újra csak említeném a Chrome-ot a fejlesztés üteme ugyanolyan gyors, csak ott meg van oldva hogy összedolgozik az Adobe és a Google a jobb kompatibilitás érdekében. ezt pedig Mozilla nem teheti meg, mivel egy non-profit szervezet.

2. az Adobe 11.2 óta nem tudta megoldani hogy full screen youtube videók ne legyenek szellemképesek hardveres gyorsítás használatánál. (és ez böngészőfüggetlen hiba) pedig egy nem túl régi nvidia kártyám van és legfrissebb driver hozzá. ezért is ragadtam le a 11.1-es szériánál, ami mindegyik böngészővel jól működik, nem fagy le, és nem eszi feleslegesen a CPU-t

[ Szerkesztve ]

(#27107) < CyberBob > válasza S-Attila (#27089) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Azért eddig kicsit más volt:

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#27108) S-Attila válasza < CyberBob > (#27107) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Igen, mert ti nagy ikonokat használtok az eszköztáron. Ha kis ikonok használata volt beállítva, akkor eddig sem volt kerete egyiknek sem. :)

(#27109) Braddock


Braddock
őstag

Chrome is összeomlott nekem 30 percenként.
Szerintem hardverfüggő is a dolog.

(#27110) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Biztos nem a FF hibája de megnéznétek, hogy nálatok is ez jön be a www.startlap.hu helyén?
Nálam lassan fél órája ez van.

Köszi.

(#27111) laszlohu válasza DS39 (#27106) üzenetére


laszlohu
addikt

+1

A mostani legfrissebb stabil Adobe is rohadtul eszi a CPU - t.

[ Szerkesztve ]

(#27112) hobizoli válasza Fandango (#27096) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hurra....erre tudnal vmit nyilatkozni? :U

http://prohardver.hu/tema/mozilla_firefox_2/hsz_27088-27088.html

több drón kell ;P

(#27113) DS39 válasza Mosanke (#27110) üzenetére


DS39
nagyúr

nálam most bejön. de ahogy a hibaüzenet is írja: belső szerver hiba. szóval nincs köze a böngészőhöz.

[ Szerkesztve ]

(#27114) S-Attila válasza hobizoli (#27112) üzenetére


S-Attila
aktív tag

A sütik nincsenek letiltva véletlenül?

(#27115) Mosanke válasza DS39 (#27113) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszi, most már közben megjavult. Túl hamar kiabáltam. :D

(#27116) hobizoli válasza S-Attila (#27114) üzenetére


hobizoli
nagyúr

csak az nem megy, ami a google-hoz kotheto
youtube beljelentekzes nelkul mukodik
de ez mar a 14.0.1 megjelenese elott is igy ment par nappal

több drón kell ;P

(#27117) S-Attila válasza hobizoli (#27116) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Sütik törlése, gyorsítótár törlése, kiegészítők nélküli megpróbálni. :F

(#27118) Fandango válasza hobizoli (#27112) üzenetére


Fandango
veterán

Nem tudom mi lehet a hiba, nalam gond nelkul bejelentkezik gmailra, youtubera a 14.0.1 Firefox alatt.

(#27119) FrezeR


FrezeR
senior tag

Van valakinek ötlete az mitől lehet, hogy böngészés közben egy idő után már egyetlen lapot sem nyit meg a Firefox hanem olyan mint ha nem is lenne net elérés "a lap nem jeleníthető meg" jön be csak. Bezárom és utána már minden oké lesz újra mennek a lapok megint egy ideig aztán kezdődik elölről az egész.

(#27120) zka67 válasza DS39 (#27106) üzenetére


zka67
őstag

Oké, lépjünk túl a flash-en. Azt mivel magyarázod, hogy a freemail-ben nem tudtam mellékletet csatolni a levélhez, sem a 13-as sem pedig a 14-es verzióban? A 11-ben simán megy a dolog. És nálam a Safari a kontroll böngésző, azon is megy simán minden.

Melléklet csatolása közben egyszerűen lefagyott a FF, annyira, hogy ki kellett lőnöm. Na a freemail nem használ flasht a melléklethez.

(#27121) Fandango válasza zka67 (#27120) üzenetére


Fandango
veterán

Nekem az is megy, most probaltam ki, a hiba nalad van.

(#27122) kispx válasza Fandango (#27121) üzenetére


kispx
addikt

Nekem is hibátlanul megy.

(#27123) DS39 válasza zka67 (#27120) üzenetére


DS39
nagyúr

nem tudom leellenőrizni freemailem nincs, de próbáltad kiegészítők nélkül? elképzelhető hogy vmi bekavar. régebbi kiegek összeakadhatnak az újabb foxokkal.

(#27124) zka67 válasza DS39 (#27123) üzenetére


zka67
őstag

Nem használok kiegészítőket.

(#27125) FrezeR


FrezeR
senior tag

Még egy érdekesség, mióta a legújabb verzióra frissítettem azóta bizonyos szövegekből, címekből, linkekből hiányzik a m betű :D na ez mitől?

(#27126) Mosanke válasza zka67 (#27120) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Gondolom a legújabb FF, a 14.0.1 van fent. Csak tippem van.
Hogyan frissítettél eddig az újabb verziókra? Úgy, hogy mindig csak a Súgó/ Firefox Névjegye? Vagy a FF magától húzta le a frissítéseket és úgy frissített mindig?

Ha így volt, akkor szedd le innen a legfrissebb telepítőt és futtasd le.

#27125 FrezeR

Próbáld meg Te is elindítani a telepítőt. Lehet, hogy csak javítani fog az FF és megoldódik a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#27127) DS39 válasza FrezeR (#27125) üzenetére


DS39
nagyúr

na ilyet még nem láttam, dobj már egy screenshotot :D

(#27128) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Nem futottam át a topikot, szóval lehet volt már:

FF alatt YouTube Flash nélkül miért megy, és mondjuk egy Flash játék miért nem? Van valami beépített Flash alapból YouTube-hoz? Ennek ellenére felugrik az ablak videónézés közbe, hogy kellene egy Flash neki.

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#27129) zka67 válasza Mosanke (#27126) üzenetére


zka67
őstag

Csak volt. Mérgembe visszatettem a 11-est.
Az FF néha kiírta, hogy telepíti a frissítéseket és úgy került fel a 14-es.

Nézd, most hibátlanul működik a 11-es, dehogy frissítek újabbra.
Majd a 20-ast esetleg megnézem milyen.

(#27130) DS39 válasza haromegesz14 (#27128) üzenetére


DS39
nagyúr

HTML5 technológia segítségével játssza le a youtube videókat, pont az az előnye hogy nem kell hozzá semmit telepíteni. Flash játék az más tészta, az csak azzal megy, azok nem konvertálhatók egyszerűen át HTML5-be, mint a videók. (ezeknél elég csak jó codecet használni hozzá)

(#27131) haromegesz14 válasza DS39 (#27130) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

Köszi! :R

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#27132) FrezeR válasza DS39 (#27127) üzenetére


FrezeR
senior tag

itt van két kép amin látszik a lényeg :)

(#27133) FrezeR válasza DS39 (#27127) üzenetére


FrezeR
senior tag

itt van két kép amin látszik a lényeg :)

Látható, hogy a szövegben és a címben is néhány helyen hiányzik az M betű :U

[ Szerkesztve ]

(#27134) DS39 válasza FrezeR (#27133) üzenetére


DS39
nagyúr

hát ez nagyon beteg. el nem tudom képzelni ilyet mi okozhat hogy a nagy M betű nem látszik :Y
cache törlést, vagy újratelepítést próbáltál?

(#27135) FrezeR válasza DS39 (#27134) üzenetére


FrezeR
senior tag

Még nem, gondoltam előbb megkérdezem itt hátha látott már valaki hasonlót :F

(#27136) Sátán44


Sátán44
addikt

Alternatív 64bites FF elég érdekes fordításban :D

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#27137) FrezeR válasza Mosanke (#27126) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ok megpróbálom úgy telepíteni ahogy javaslod. Aztán majd kiderül pár óra használat után, hogy segít e. A korábbi verziókkal nem volt ilyen gondom, hogy egy idő után már nem nyitottak meg lapokat.

(#27138) S-Attila válasza FrezeR (#27137) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Nem lehet, hogy esetleg az adott betűtípust tároló állománnyal van a baj?

(#27139) Mosanke válasza FrezeR (#27137) üzenetére


Mosanke
senior tag

Nem kell leszedned a FF-ot csak indítsd el a telepítőjét.
Nem biztos, hogy megjavul, ezt nem ígérhetem, de lehet hogy ez lesz a megoldás.
Csak abból is kiindulva, hogy - például nálam - a Norton Toolbarok mindig eltűntek/letiltódtak kompatibilitási problémák miatt, ha a FF frissítette magát. De volt hogy az IE Tab is letiltódott vagy éppen a Java Platform. Csak akkor voltak megint, ha a teljes FF telepítőt futtattam. Ilyenkor a FF kiírta, hogy javítást eszközöl csupán és utána mindig minden oké lett.
Ezért mertem javasolni Neked ezt a megoldást, hátha ...

Még valami eszembe jutott. Eszközök/Beállítások / Haladó / Hálózat fül> Gyorsítótár : itt nincs nagyon lekorlátozva a mérete? Állítsd 100 MB-ra próba képpen.

[ Szerkesztve ]

(#27140) radohu


radohu
tag

Sziasztok!
Firefox 14.01 nél hol lehet állítani a sütiket?
állandóan azt írja ki egykét oldal,hogy a sütik törlése miatt nem jegyzi meg a jelszót :(
Válaszotokat előre is köszi:)

maffiozo nick:mester13

(#27141) FrezeR válasza Mosanke (#27139) üzenetére


FrezeR
senior tag

Ok megpróbálom egyébként 450 MB van megadva ott most szóval az oké. A betűk közben helyre jöttek az újratelepítés hatására most már vannak M-ek mindenhol :) a másikat meglátjuk...

(#27142) S-Attila válasza radohu (#27140) üzenetére


S-Attila
aktív tag

Beállítások ⇒ Adatvédelem.

(#27143) Krystal_s válasza Steelmanus (#27105) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, eddig nálam is minden alapon volt, de mióta lcd tv-re kötve használom a notit Win7 alatt kicsit életlenebbnek láttam a betűket xp-hez képest. Lehet a képernyőnagyítás is befolyásolja, 125%-on van.
Jelenleg a 3. beállítást használom (gfx.font_rendering.cleartype_params.rendering_mode : 2) csak nem voltam benne biztos melyik a legjobb, mert időközben volt pár megoldás...

Nálam is ilyen -> GPU segítségével gyorsított ablakok1/1 Direct3D 10

"A masik megoldas a gfx.canvas.azure.enabled false"
Erről még nem is hallottam :)

gfx.direct3d.prefer_10_1 bejegyzést nem látok az about:configban ( Intel HD Graphics vga-m van )

Köszön válaszod ! ;)
Kriszti

(#27144) radohu válasza S-Attila (#27142) üzenetére


radohu
tag

köszönöm,próbálom de nem akar összejönni :(
ezt az üzenetet kapom:

Valószínűsíthető okok:

Néha törlöd a sütiket.
Úgy van beállítva a böngésződ, hogy bezáráskor automatikusan törölje a sütiket.
A böngésződet "Privát böngészés" vagy "Inkognitó" módban használod.

ezen kellene javítani valahogy :)
régen bezárás után visszaléptem és bejelentkezve maradt,most újra be kell lépnem :(

erre valami ötlet?

maffiozo nick:mester13

(#27145) S-Attila válasza radohu (#27144) üzenetére


S-Attila
aktív tag

"Sütik elfogadás webhelyekről" és "Harmadik féltől származó sütik elfogadás" legyen bepipálva, az "Előzmények törlése a Firefox bezárásakor" meg ne legyen bepipálva. Így?

(#27146) xrvman


xrvman
őstag

DTA az egyik oldalról beetetve nem bírja leszedni az adatokat, mert a következő fájl indulásánál html lesz. Csak akkor jó ha várok kicsit és újfent manuálisan adom hozzá.

(#27147) leviske


leviske
veterán

Azt már tudni, hogy a Metro UI-hoz melyik verzióban lesz benne a megfelelő felület? Csak mert egyelőre az Aurorában (a 15-ös) nincs benne. Vagy minimum nem túl nyilvánvaló helyen.

(#27148) DS39 válasza leviske (#27147) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem a Win 8 végleges kiadására lesz kész/elérhető.

(#27149) xrvman


xrvman
őstag

Most látom a kérdés lemaradt :D
DTA az egyik oldalról beetetve nem bírja leszedni az adatokat, mert a következő fájl indulásánál html lesz. Csak akkor jó ha várok kicsit és újfent manuálisan adom hozzá.
Tudtok valami jobb letöltéskezelőt? Esetleg valami olyan beállítást ezen a DownThemAll progin ami kicsit késleltetve indítja el a következőt?

(#27150) Wasp91 válasza Sátán44 (#27136) üzenetére


Wasp91
aktív tag

"Ha you are 64 bites verzióit futtató of Windows,"

xDD Malacis and the wolf.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.