Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-06-16 16:30:14

LOGOUT.hu

Mozilla Firefox

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) pethYeti


pethYeti
addikt

3-4 óra használat után, kb 7-8 kieggel, 2 tabbal mennyi az optimális memóriahasználat? Most nekem 430 körül mozog. Ez normális, vagy fel kéne szabadítania és kb 200-ra vissza kellene állnia?

(#27202) capafog23


capafog23
őstag

Mindig kifagy a firefox, mindig akkor ha van valami komolyabb flash tartalom az oldalon.
Lehet ezzel valamit csinálni?

(#27203) csako


csako
veterán

Ma frissített az új 16-os Aurorára és két problémám is lett
1. Megjelent az új Letöltések gomb. Hogy lehet eltüntetni? És hogy lehet kikapcsolni, hogy ne jelenjen meg, ha letöltök valamit? Eddig se használtam a beépítettet, Download Statusbar látja el ezt a feladatot. Ez az első fejlesztésük, ami csak bosszúságot okoz nekem.
2. Nem működnek a nyilak, illetve a Home/End és Page Up/Down gombok, csak az egérrel tudok görgetni. Ez a laptopon hatalmas probléma, itt az asztalin nem annyira.
Csökkentett módban működik, valószínű valamelyik kiegészítő lesz a ludas, vagy esetleg van erre valamilyen beállítási lehetőség az about:config-ban, amit a csökkentett mód kiiktat?
Készítettem egy képet az about:support-ról, hátha valaki meglát benne valamit.
Közben feltűnt, hogy, amikor azt hiszi, hogy először indítom el az Aurorát (fel jön az ablak a kiegészítők ellenőrzéséről), akkor működnek a gombok, de ha újraindítom a böngészőt, utána már nem.
Egyelőre feltettem a 15-ös bétát, mert a Windows 8-ig szeretném kihúzni, hogy ne kelljen újból felépíteni szinte a nulláról a Firefoxot, amit legutóbb a Windows 7 RC-nél tettem meg :D

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27204) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Ma végre ráértem, hogy a Firefoxot kipofozzam egy kicsit... Már 2 hete a chromot használom, mivel a FF youtube videókból egyet se játszik le, vagy ha igen akkor később összeomlik, lefagy. Természetesen legújabb FF és FlashPlayer, 64Bites OS. A Chrome is összeomlott néha, de az nem fagyott, így egy F5-tel orvosolni lehetett a problémát. Az Internet Explorer, meg vagy betölti, vagy nem, vagy simán zöld képernyővel tolja a hangot.

Uninstall FF, és FP(próbálkoztam kiegészítők letiltásával, hátha a REAL cuccok kavarnak be, de nem.)

Install mind 2.

Ééééés ugyan az mint elötte. :W

Guglizás után kaptam egy tippet, hogy a korábbi verzió tökéletesen működik, és érdemes azt visszarakni, majd nem engedni frissíteni.

Visszaraktam a 11.2-es FP-t és minden szépen megy. :C

Csak azt nem értem, hogy hogy lehet az, hogy ennyit kell **opni, ahhoz, hogy minden működjön? :W
A család többi gépén (32Bites OS) semmi probléma nincsen, csak a 64bitesek nem mennek? Miért nem javítják ki a hibákat, vagy csak nálam nem megy a dolog? :((

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#27205) Krystal_s válasza Steelmanus (#27192) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen olvastam :K ,köszönöm. Nálam a Whole pixel-es beállítás a jobb. Natural módnál nem vettem észre különbséget.
Mindenféle beállítást kipróbáltam a TV-n is, de nem lett jobb. Több, mint 3 éve használok LCD TV-t monitorként és tű éles kép volt mindig xp-s gépen. Ezt a homályosabb és pirosas betű jelenséget ennél a notebooknál látom Win7 rendszeren.

vlevi : XP alatt soha nem kapcsoltam be a ClearType-ot, mert nálam akkor lettek ronda és vastag betűk. W7 sajnos más betűtípust használ, CT nélkül borzalmas. Noti kijelző dőlésszögét állítva lesz kevésbé zavaró. A felbontás mindkét kijelzőn 1360x768 @60Hz

(#27206) DS39 válasza capafog23 (#27202) üzenetére


DS39
nagyúr

régebbi flash player használj (pl. 11.1-es), az lényegesen kevesebb erőforrást használ.

Mr.Peter: a 64 bitnek semmi köze hozzá, mert a Firefox és a Chrome is 32 bites program Windowson, így ami flash playert használ, az is 32 bites.

[ Szerkesztve ]

(#27207) vlevi válasza Krystal_s (#27205) üzenetére


vlevi
nagyúr

" W7 sajnos más betűtípust használ, "
Tahoma helyett segoe ui. De visszaállíthatod a tahoma betűtípust, és akkor kikapcsolhatod a CT-t is. Azonban azt vettem észre, hogy win7 alatt sokat javíttottak a CT-on, mert XP-n én sem bírtam, itt viszont egész elfogadható.
Egyedül akkor vagy gondban, ha office-t használsz, mert az office alap betűtípusa a segoe ui, ezt használja a menüben, és egyéb helyeken. CT nélkül tényleg rettenetesen néz ki.

(#27208) Wasp91


Wasp91
aktív tag

FF 15 final mikor érkezik? Tud róla valaki valamit? :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#27209) vlevi válasza Wasp91 (#27208) üzenetére


vlevi
nagyúr

A héten jött a 14-es, hova sietsz a 15-el? :DDD

(#27210) Wasp91 válasza vlevi (#27209) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Tényleg a héten a jött? :D Megkavarnak már a verziószámok. xD

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#27211) DS39 válasza Wasp91 (#27208) üzenetére


DS39
nagyúr

augusztus 28.

(#27212) DS39


DS39
nagyúr

ezt az addont lehet vhogy telepíteni?

a másik, favicon visszavarázslására (a címsorba) talált vki megoldást?

(#27213) Fandango válasza DS39 (#27212) üzenetére


Fandango
veterán

Add to Firefox / Install Anyway, igy nem telepul?

(#27214) Wasp91 válasza DS39 (#27211) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Köszi! :)

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#27215) DS39 válasza Fandango (#27213) üzenetére


DS39
nagyúr

rákattintok, letölti, majd kiírja hogy nem telepíthető mert nem kompatibilis :F

az addon verzióknál írják hogy 11-es verzióig kompatibilis, de nem hiszem hogy akkora változás történt hogy ne lenne jó most is, csak a verziószám a baja szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#27216) Wasp91 válasza DS39 (#27212) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Jól néz ki ez a skin. :K Jó lenne valahogy működésre bírni.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#27217) csako válasza csako (#27203) üzenetére


csako
veterán

Kettes számú problémát megoldottam, sikerült kiszűrni, hogy a "Mozilla F1" add-on volt a hibás! :)
Már csak a "Letöltések" menüvel kéne kezdeni valamit, nagyon zavaró, hogy felugrál, semmi szükség rá a Download Statusbar mellett.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27218) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Csak nálam van szétcsúszva az egész Flash Player a böngészővel és hal meg tőle az egész gép nagyjából negyedóránként? Kb. egy hónapja csinálja ezt, de egyik frissítés sem oldott meg a problémát. Lassan kezd belőle elegem lenni, lehet váltok Chrome-ra, pedig nagyon szerettem ezt a böngészőt amíg nem kezdtek el havonta új verziókat kiadni egyre több szrrl-fssl megtöltve. :(((

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27219) zka67 válasza Bjørgersson (#27218) üzenetére


zka67
őstag

Nálam Mosanke #27126 tippje bejött.

Nem tudom van-e jelentősége, de én a 14-s után először feltettem egy angol 11-est, aztán rájöttem, hogy nem azt akartam és feltettem a magyar 11-est (mert fel voltam dühödve én is), aztán másnap letöltöttem a 14-es telepítőjét, feltettem és azóta jó lett minden. Nem volt uninstall egyik esetben sem.

Próba-cseresznye...

(#27220) Mr.Peter válasza Bjørgersson (#27218) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Nálam is ugyan ez volt.
1.Flash Player Uninstall a vezérlőpultból>programok és szolgáltatások
2. töltsed le a 11.2-es Flash Playert és azt rakjad vissza. FONTOS, hogy ne engedd, hogy frissítse magát, mert csak a régivel működik jól.

Szerk: Flash Player 11.2.202.235 innen.

[ Szerkesztve ]

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#27221) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Köszönöm a tippet mindkettőtöknek! Gyorsan kipróbáltam telepítővel is frissíteni 14.0.1-re de csak lassabb lett az egész böngésző, most meg már nincs kedvem szenvedni velük, majd holnap szerencsétlenkedek.

További szép estét nektek! :R

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27222) DS39


DS39
nagyúr

csak azt érteném meg egyszer hogy a Firefox-ot miért fikázza mindenki, akinek vmi baja van, a 6 hetes verzióváltási ütem miatt? ezeknek az embereknek szeretném elmondani, ha nem tudnák: a GOOGLE CHROME IS ILYEN GYORS ÜTEMBEN VÁLT FŐVERZIÓT!!! és régebben kezdték a gyors ütemtervet mint a Mozilla, mégis a Fox kapja az ívet emiatt, fel nem fogom miért.

kovy29: ne a Fox-ot frissítsd, a flash player-ből tegyél fel régebbit.

[ Szerkesztve ]

(#27223) WonderCSabo válasza Nobuo (#27188) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nálam nem lassúbb, pláne nem akadozik és nem fagy.

(#27199) leviske: about:config-ban a gfx kezdetű kulcsokkal lehet kisérlezetni.

(#27201) pethYeti: Ha magára hagyod vmennyi időre akkor vissza kell állnia kb 200-ra.

(#27203) csako: Jobb gomb a böbgésző eszköztárra -> Testreszabás -> A gombot belehúzod a felugró ablakba -> Kész.
A gombok nálam műxenek Nightlyval, Aurorát nem néztem. Biztos volt fókusz a böngészőn? HA igen, első hsz -> diagnosztika.

(#27215) DS39: Első hsz -> Kiegészítők kompatibilitása

[ Szerkesztve ]

(#27224) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Firefox hírek:

David Mandelin, a JS motor vezető fejlesztője írt az Incremental GC-ről. Ha minden igaz, a cím félrevezető, mivel az IGC csak részben landolt egyelőre.

(#27225) csako válasza WonderCSabo (#27223) üzenetére


csako
veterán

Köszönöm :)
Gombok megjavítva a Mozilla F1 addon törlésével, a sarokból a "letöltések" cuccot viszont ezzel a módszerrel nem lehet eltüntetni, végül az előbb rájöttem, hogy akkor nincs ott, ha törlöm a letöltési előzményeket.
Egyetlen probléma, hogy minden letöltés után visszatér, illetve, hogy ott is mutatja, hogy épp hol tart a letöltés stb. Sajnos nem olyan kényelmes használni, mint a Download Statusbar-t, így szeretnék megválni tőle, erre van valamilyen módszer?

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27226) Ramius


Ramius
őstag

Az mitől/miért van, hogy ha új fülön háttérben megnyitom a facebookot, akkor ha kész a betöltés inaktívvá válik az egész FF ablak? Semelyik másik weboldalnál nem csinálja ezt.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27227) WonderCSabo válasza csako (#27225) üzenetére


WonderCSabo
félisten

about:config -ban a browser.download.manager.showAlertOnComplete és a browser.download.manager.showWhenStarting állítsd false -ra.

Ramius: Nekem nem csinálja. Első hsz -> diagnosztika.

(#27228) tototos


tototos
őstag

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék. A 13-as verzióban megjelent újítás hogy új lap nyitásakor megjeleníti a 3x3-as mátrixot ahol lehet választani az oldalak közül. Na én tegnap innnen kitöröltem minden oldalt és üres cellák lettek. Azóta nem rak bele oda egy oldalt sem, hol tudom ezt visszaállítani?

(#27229) WonderCSabo válasza tototos (#27228) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha kitörölsz egy oldalat, akkor elvileg a következő leggyakrabban látogatottat rakja be a helyére.

(#27230) Ramius válasza WonderCSabo (#27227) üzenetére


Ramius
őstag

A gyorsítótár törlés megoldotta. Köszi. :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#27231) tototos válasza WonderCSabo (#27229) üzenetére


tototos
őstag

Igen, de én az összeset kitöröltem, és azt hittem majd újra feltölti de semmi.

(#27232) csako válasza WonderCSabo (#27227) üzenetére


csako
veterán

Köszönöm megint :)

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#27233) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Na visszaraktam a 11.2-est Flash Playert, az már működik rendesen, de maga a böngésző még mindig mocskosul lassú, úgyhogy most jöhet a diagnosztika. Remélem javulni fog utána a helyzet. (Pedig egyet hete hogy újratelepítettem az egész rendszert mindennel együtt.)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#27234) DS39 válasza WonderCSabo (#27223) üzenetére


DS39
nagyúr

köszönöm. és ha elrontottam hogy lehet törölni? ill. hát nem rontottam el csak először beírtam a végére hogy 13.0.1, mert az a pontos verzió, viszont így nem volt jó, aztán csináltam egy 13.0-sat, azzal már jó lett. szóval a másik bejegyzést ki lehet szedni? (a visszaállítás opció nem oldotta meg)

(#27235) WonderCSabo: ismét köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#27235) WonderCSabo válasza DS39 (#27234) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A profil mappádban lévő prefs.js fájlból lehet törölni.

tototos: A könyvjelzők közül húzzad vissza az oldalakat a rácsra.

[ Szerkesztve ]

(#27236) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Tudnám vissza állítani, amikor új lapot nyitok meg, ne ezt a címet hozza be (http://www.searchnu.com), hanem egy üres lapot?

(#27237) DS39 válasza RaPiDsHaRe (#27236) üzenetére


DS39
nagyúr

about:config -> browser.newtab.url -> az értéket hagyd üresen vagy about:blank

(#27238) WonderCSabo válasza RaPiDsHaRe (#27236) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#27239) tototos válasza WonderCSabo (#27235) üzenetére


tototos
őstag

Köszi, így már ott vannak igaz már nem cserélgeti őket mint legelőször, pedig a rögzítést kikapcsoltam. Lehet ha kitörlöd utána már nem úgy működik.

(#27240) tototos válasza tototos (#27239) üzenetére


tototos
őstag

Firefox újraindítása után teljesen üres megint :F

(#27241) WonderCSabo válasza tototos (#27240) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Azt esetleg megcsinálhatod, hogy lemented a jelenlegi profilodat, és egy új profilt hozol létre. Így tuti megint jó lesz.

(#27242) WonderCSabo válasza tototos (#27239) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De egyébként már készül a patch, és majd lehet normálisan visszavonni a kitörlést, vagy visszaállítani az összeset.

(#27243) tototos válasza WonderCSabo (#27241) üzenetére


tototos
őstag

Megcsináltam meg kicsit legalább kitörölgettem a sok felesleges dolgot a profilomból.

(#27244) Steelmanus válasza WonderCSabo (#27242) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia WonderCSabo!

Nem lehetne az 1.hsz.-be a Diagnosztikaba beleirni a Flash problema ideiglenes megoldasakeppen a Protected mod tiltasat? Vagy nem er annyit, mert esetleg javitjak? Csakmert most is olvastam a fagyasokrol, es a fokusz elvonasrol.

[ Szerkesztve ]

(#27245) WonderCSabo válasza Steelmanus (#27244) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Dehogynem. Linkeled léci a hszt, ahol részletesen, szépen le van írva, asszem láttam ilyet.

(#27246) leviske válasza WonderCSabo (#27223) üzenetére


leviske
veterán

Annyira azért nem zavaró, hogy minden tudás nélkül betrappoljak az about:configba. Csak görgetés, meg írás közben váltogatnak a betűk a ronda és normál közt.

(#27247) RaPiDsHaRe válasza DS39 (#27237) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Megcsináltam amit írtál, és még mindig ugyanaz jön be.

(#27248) Steelmanus válasza WonderCSabo (#27245) üzenetére


Steelmanus
addikt

Itt irtam le, (#27154) kranazoli viszont belinkelte az Adobe Forum oldalat alul megtalahato, en csak annyit csinaltam hogy az angolul nem tudoknak megmutattam a mms.cfg utvonalat es szerkeszteset.
Ebbol kellen megfogalmaznod egy ertelmezheto irast Neked ez nagyon jol megy.

[ Szerkesztve ]

(#27249) ludla


ludla
őstag

Sziasztok! Azt mitől lehet hogy hiába szinkronizálom az adataimat nem állít vissza semmit? :((

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#27250) vlevi válasza WonderCSabo (#27168) üzenetére


vlevi
nagyúr

Visszatérve egy kicsit a betűk megjelenítésére.
Windows 8 RP alatt, a 17.0a1 (2012-07-22) teljesen rendben működik HW gyorsítással. A címsorban látok egy kis bizonytalanságot, de az még belefér. Viszont nyoma sincs annak a szálkásságnak, amit a Win7 alatt a 14.01 produkált bekapcsolt HW gyorsítással. Ami azért is furcsa, mert Win8 alatt pont az MS szoftverek (office, IE) nem képesek normálisan megjeleníteni a betűket. Ki érti ezt?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Firefox (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.