Hirdetés

2024. július 6., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) xedos válasza KillHates (#200) üzenetére


xedos
addikt

Nem. De nézd meg a 4.gépet is :-)

(#202) canniball válasza KillHates (#195) üzenetére


canniball
nagyúr

Bent a táp házában nem lehet kiforrasztani a kábeleket? Akkor nem kellene fém bigyulákkal vacakolnod.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#203) KillHates válasza canniball (#202) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is egyből erre gondoltam. De ólommentes forraszanyaggal van csinálva, és akkora bazi nagy gumókkal forrasztották be ezek az állatok a Coolink-nél, hogy vért izzadtam mire kibűvöltem azt a pár vinyó kábelt is, a 640W-os Leister-t a maxra kellett állítanom, hogy felpuhuljanak a forrasztások. Potyogott is pár kondi az ölembe :W Meg rettenetes kupleráj van a tápban...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#204) KillHates válasza xedos (#201) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az embertelen :R
és az 5-ik gép is nagyon patent! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#205) canniball válasza KillHates (#203) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor már csak egy bigyula kikerülő ötletem maradt: félúton metszed el a spárgákat, ott forrasztasz, majd szigszalag és mindent szépen eltakaró harisnya. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#206) KillHates válasza canniball (#205) üzenetére


KillHates
nagyúr

Erre én is gondoltam, de elriasztott az öklömnyi gümő gondolata ami lenne a kábelen. Talán ha eltolva vagdosnám el őket... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#207) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Na, hát elszmorító a helyzet... Végighívtam már minden kiskert, ahol volt valaha és a disztibutort is (Mercury) a J&W 780g minix-szel kapcsolatban és úgy néz ki 2-3 hétnél nem lesz korábban...

(#208) zodo válasza Solicidium (#207) üzenetére


zodo
nagyúr

Itt, hamarabb hozzájutsz. Anno én is innen rendeltem, de akkor még volt raktárkészleten.

(#209) canniball válasza KillHates (#206) üzenetére


canniball
nagyúr

"Talán ha eltolva vagdosnám el őket..."
Bezony. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#210) totoka2 válasza KillHates (#195) üzenetére


totoka2
tag

Atx csatlakozóba való fém bigyulákat (a kollégáim csak pucukának nevezik ... ami gondolom hozzávatőlegesen annyira hivatalos megnevezés mint a tiéd :) ) pl a lomex-ben is kapsz ... és nem lepődnék meg rajta ha lenne kiszedő szerszámuk is hozzá ... pl nekem is van kiszedőm ... szóval ha nem akarsz venni kiszedőt, egyszer összehozhatjuk a barkácsolást. (nekem csak a szögletes verzióhoz van kiszedőm... mert csak azt használjuk a cégnél)

a fém bigyulák kb 2-3 Ft/db-ért kaphatók a lomexben (van mindkettő, a négyzetes, és a kör alakú is, tehát az alaplapi tápcsatiba, és a HDD,ODD táphoz is ) ...megnéztem a weblapjukon.
Kiszedőt nem találtam ... de lehet, hogy csak én nem leltem rá, és van náluk.

(#211) Solicidium válasza zodo (#208) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Már majd egy hete megrendeltem onnan, majd kiderül, mikkorra jön meg.

(#212) totoka2 válasza KillHates (#195) üzenetére


totoka2
tag

...amúgy ha tudod mit csinálsz nem annyira macerás a molex szerelése ... kb 1/2-1 óra alatt meg lehet az ATX csatlakozó...

(#213) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Milyen mini ITX-es cfg-t lehet kihozni 70k-ból, amire elég 65W FSP táp max terhelésen, és veri az iont N330-cal?
1db 2 tányéros 5400-as 3,5" 1TB HDD lenne benne biztosan, és jó lenne, ha passzív lenne.

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#214) wassermann válasza CHIPman (#213) üzenetére


wassermann
addikt

Occson, jót... HE-HE! : )

Ez az alaplap jó lesz és tuti veri az ION-os 330-at, de a teljes konfig ár, procival, memóriával stb. elég necces lessz:
[link]

JW MINIX 780G-128M

[ Szerkesztve ]

(#215) wassermann


wassermann
addikt

(Bocs ez előbb nem sikerült.)

[ Szerkesztve ]

(#216) adorjant válasza wassermann (#214) üzenetére


adorjant
senior tag

70ből simán ki lehet hozni,ha a táp már adott.
egymagos athlonok picsa áron vannak,de egy kis x2 se sokkal több,noti ddr2 mint a szemét,codegen ócsó... :)
a 65w talán picit necces alapesetben,de egy kis alulfesszel bele kell férnie...

(#217) wassermann


wassermann
addikt

Ja igen azt én is elfelejtettem, sajnos bármit teszel, a sokkal jobb teljesítménynek ára van: a JW + AMD fogyasztása kb. a duplája lesz az ION + 330-énak.

(#218) adorjant válasza wassermann (#217) üzenetére


adorjant
senior tag

na meg a teljesítménye is :)

(#219) CHIPman válasza wassermann (#215) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És esetleg ez a mostani tuningos(tehát alulfeszelhető) E2160-ammal(65W)? És akkor még nem is noti DDR2-t kéne vennem. Légyszi mondj még ilyen mini-ITX-es lapokat, amikben nem integrált a proci, mert ahogy rákerestem a "mini-ITX" kifejezésre, ezt(amit te linkeltél) pl. nem adta ki.
szerk.: Vagy az Intel által gyártott lapokban nem lehet alulfeszelni?

[ Szerkesztve ]

hardverapro.hu/tag/chipman

(#220) hito


hito
nagyúr

Én meg most erős single slot VGA-t keresek, minimum HD4850-es szintűt (de valószínű el a legerősebb). Sajnos PCI-e sín és oldallemez között van kemény 2,5cm hasznos területem.
Vicc az egészben az, hogy a másik oldalon minimum 4cm hely van :W
Akinek használható tippje van ezzel kapcsolatban, ne tartsa magában :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.