Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) xedos válasza KillHates (#200) üzenetére


xedos
addikt

Nem. De nézd meg a 4.gépet is :-)

(#202) canniball válasza KillHates (#195) üzenetére


canniball
nagyúr

Bent a táp házában nem lehet kiforrasztani a kábeleket? Akkor nem kellene fém bigyulákkal vacakolnod.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#203) KillHates válasza canniball (#202) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is egyből erre gondoltam. De ólommentes forraszanyaggal van csinálva, és akkora bazi nagy gumókkal forrasztották be ezek az állatok a Coolink-nél, hogy vért izzadtam mire kibűvöltem azt a pár vinyó kábelt is, a 640W-os Leister-t a maxra kellett állítanom, hogy felpuhuljanak a forrasztások. Potyogott is pár kondi az ölembe :W Meg rettenetes kupleráj van a tápban...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#204) KillHates válasza xedos (#201) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az embertelen :R
és az 5-ik gép is nagyon patent! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#205) canniball válasza KillHates (#203) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor már csak egy bigyula kikerülő ötletem maradt: félúton metszed el a spárgákat, ott forrasztasz, majd szigszalag és mindent szépen eltakaró harisnya. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#206) KillHates válasza canniball (#205) üzenetére


KillHates
nagyúr

Erre én is gondoltam, de elriasztott az öklömnyi gümő gondolata ami lenne a kábelen. Talán ha eltolva vagdosnám el őket... :U

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#207) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Na, hát elszmorító a helyzet... Végighívtam már minden kiskert, ahol volt valaha és a disztibutort is (Mercury) a J&W 780g minix-szel kapcsolatban és úgy néz ki 2-3 hétnél nem lesz korábban...

(#208) zodo válasza Solicidium (#207) üzenetére


zodo
nagyúr

Itt, hamarabb hozzájutsz. Anno én is innen rendeltem, de akkor még volt raktárkészleten.

(#209) canniball válasza KillHates (#206) üzenetére


canniball
nagyúr

"Talán ha eltolva vagdosnám el őket..."
Bezony. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#210) totoka2 válasza KillHates (#195) üzenetére


totoka2
tag

Atx csatlakozóba való fém bigyulákat (a kollégáim csak pucukának nevezik ... ami gondolom hozzávatőlegesen annyira hivatalos megnevezés mint a tiéd :) ) pl a lomex-ben is kapsz ... és nem lepődnék meg rajta ha lenne kiszedő szerszámuk is hozzá ... pl nekem is van kiszedőm ... szóval ha nem akarsz venni kiszedőt, egyszer összehozhatjuk a barkácsolást. (nekem csak a szögletes verzióhoz van kiszedőm... mert csak azt használjuk a cégnél)

a fém bigyulák kb 2-3 Ft/db-ért kaphatók a lomexben (van mindkettő, a négyzetes, és a kör alakú is, tehát az alaplapi tápcsatiba, és a HDD,ODD táphoz is ) ...megnéztem a weblapjukon.
Kiszedőt nem találtam ... de lehet, hogy csak én nem leltem rá, és van náluk.

(#211) Solicidium válasza zodo (#208) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Már majd egy hete megrendeltem onnan, majd kiderül, mikkorra jön meg.

(#212) totoka2 válasza KillHates (#195) üzenetére


totoka2
tag

...amúgy ha tudod mit csinálsz nem annyira macerás a molex szerelése ... kb 1/2-1 óra alatt meg lehet az ATX csatlakozó...

(#213) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Milyen mini ITX-es cfg-t lehet kihozni 70k-ból, amire elég 65W FSP táp max terhelésen, és veri az iont N330-cal?
1db 2 tányéros 5400-as 3,5" 1TB HDD lenne benne biztosan, és jó lenne, ha passzív lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#214) wassermann válasza CHIPman (#213) üzenetére


wassermann
addikt

Occson, jót... HE-HE! : )

Ez az alaplap jó lesz és tuti veri az ION-os 330-at, de a teljes konfig ár, procival, memóriával stb. elég necces lessz:
[link]

JW MINIX 780G-128M

[ Szerkesztve ]

(#215) wassermann


wassermann
addikt

(Bocs ez előbb nem sikerült.)

[ Szerkesztve ]

(#216) adorjant válasza wassermann (#214) üzenetére


adorjant
senior tag

70ből simán ki lehet hozni,ha a táp már adott.
egymagos athlonok picsa áron vannak,de egy kis x2 se sokkal több,noti ddr2 mint a szemét,codegen ócsó... :)
a 65w talán picit necces alapesetben,de egy kis alulfesszel bele kell férnie...

(#217) wassermann


wassermann
addikt

Ja igen azt én is elfelejtettem, sajnos bármit teszel, a sokkal jobb teljesítménynek ára van: a JW + AMD fogyasztása kb. a duplája lesz az ION + 330-énak.

(#218) adorjant válasza wassermann (#217) üzenetére


adorjant
senior tag

na meg a teljesítménye is :)

(#219) CHIPman válasza wassermann (#215) üzenetére


CHIPman
nagyúr

És esetleg ez a mostani tuningos(tehát alulfeszelhető) E2160-ammal(65W)? És akkor még nem is noti DDR2-t kéne vennem. Légyszi mondj még ilyen mini-ITX-es lapokat, amikben nem integrált a proci, mert ahogy rákerestem a "mini-ITX" kifejezésre, ezt(amit te linkeltél) pl. nem adta ki.
szerk.: Vagy az Intel által gyártott lapokban nem lehet alulfeszelni?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#220) hito


hito
nagyúr

Én meg most erős single slot VGA-t keresek, minimum HD4850-es szintűt (de valószínű el a legerősebb). Sajnos PCI-e sín és oldallemez között van kemény 2,5cm hasznos területem.
Vicc az egészben az, hogy a másik oldalon minimum 4cm hely van :W
Akinek használható tippje van ezzel kapcsolatban, ne tartsa magában :N

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#221) CHIPman válasza hito (#220) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Van single-slot GTX260 is. ;)

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#222) hito válasza CHIPman (#221) üzenetére


hito
nagyúr

Bárcsak lenne már....Galaxy GTX260, tudom, de még csak a megjelenés időpontját sem tudni :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#223) CHIPman válasza hito (#220) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Vagy próbálj olyan vgat szerezni, amire a hűtő alulról van felfogatva, de a borda át van vezetve a másik oldalára.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#224) hito válasza CHIPman (#223) üzenetére


hito
nagyúr

Tisztelettel, hogyan....? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#225) CHIPman válasza hito (#224) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ha jól tudom, akkor a Sapphire HD4670 Ultimate olyan. Viszont a teljesítménye neked nem lenne elé, de egy példának jó.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#226) hito válasza CHIPman (#225) üzenetére


hito
nagyúr

Az tényleg egy kicsit karcsú...HD4850 lesz ebből. Miért nem tud már megjelenni a Galaxy GTX260?
Majd gondolják a karácsony utáni zsíroskenyérpénzből fogják mevenni az emberek? :W

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#227) CHIPman válasza hito (#226) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Viszont talán lehet szerezni az Ultimate-hez hasonló hűtőt, ami pár 12-es ventivel elég szépen teljesíthet.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#228) toldy válasza hito (#226) üzenetére


toldy
őstag

CHIPman valami ilyesmire gondolt.[link] ami így átöleli a videókarit. Egyébként amit találtam egyslottos vga-t az ez [link]

Az élet nem habostorta.

(#229) hito válasza toldy (#228) üzenetére


hito
nagyúr

Pontosan ezt néztem ki magamnak (Sapphire HD4850 1GB), csak gondoltam megkérdezem hátha van valami alternatív megoldás is (amiről nincs tudomásom) ebben a kategóriába, de nem jellemző. Szeretek válogatni. :DDD Szvsz a Galaxy GTX260 megérkezéséig nem is nagyon lesz versenytársa a S. HD4850-nek az 1 slot-os kártyák területén.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#230) toldy válasza hito (#229) üzenetére


toldy
őstag

Értem, ( hah nekem 2slottos a hely az sg05-ben ;] ) Egyébként találtam egy normális hűtőt ami így átfordul [link] itt az oldala [link] és a kompatibilitás [link].
Jutt eszembe mekkora táp van?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#231) CHIPman válasza toldy (#230) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Tápja.
Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#232) toldy válasza CHIPman (#231) üzenetére


toldy
őstag

A tápot tudom , időközben eszembe jutott és megnéztem. ( de le szeretné cserélni ).

Az élet nem habostorta.

(#233) hito válasza toldy (#230) üzenetére


hito
nagyúr

Hát nagyon köszönöm, de asszem maradok HD4850 projectnél. Ha még GTX-ekkel kompatibilis lenne akkor elgondolkoznék, de egy esetleges tápcserével járó procedúra nem éri meg a HD4850 és HD4870 közti különbséget (legalábbis nekem).

CHIPman: he-he, köszi, bizony az a tápom ;] Legjobb tudomásom szerint az Intel deszkák nem az OC lehetőségekről híresek és így szerintem alulfeszelni se nagyon tudod a procit benne (aztán lehet hogy rosszul gondolom).

toldy: ha HD4850 lesz belőle és rendesen eltekeri a táp akkor még maradhat egy picit ;]

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#234) canniball válasza hito (#226) üzenetére


canniball
nagyúr

Van egy rossz hírem: válság van, így idén elmarad a karácsony. ;] :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#235) hito válasza canniball (#234) üzenetére


hito
nagyúr

Szarügy...legalább nem kell karácsonyfára vadászni ;] Úgyis mindig a férfiak kiváltsága ez a remek szórakozás. Bár én már arra gondoltam, hogy azt is ph-n vagy a vaterán veszem meg :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#236) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Erre valaki mondjon valamit pls. Vagy legalább írják le a most aktívak, hogy nekik mi van a gépükben.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#237) hito válasza CHIPman (#236) üzenetére


hito
nagyúr

Én már írtam rá...nekem egyébként így néz ki a konfigom (egyelőre): Spire Powercube, Zotac 9300 wifi, E7200, 2GB Corsair Dominator, Hitachi 320GB, Raptor 74GB, Panasonic Blu-Ray rom.
Ezzel segítettem? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#238) CHIPman válasza hito (#237) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Akkor ez nem éppen csendes. ;] Én a csendre utaznék, ezért is néztem eddig az ionos gépeket.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#239) toldy válasza CHIPman (#231) üzenetére


toldy
őstag

Nos akkor hosszabban.

Intel alá ( lga-775)
Intel DG41MJ [link]
Intel DG45FC [link]
Intel DQ45EK [link]
Az intel lapok nem olyan vészesek, de procibann erősebb lesz mint az atom az kétségtelen de grafikailag viszont elég soványak. Valóban nem tuding bajnokok de hogy mikre van lehetőség a biosban sajna nem tudom.
Zotac GF9300-D-E [link]
Ez egy nagyon jó lap, nekem is ilyen van, megvagyok vele elégedve, grafikailag még az integrált is jó rajta de van teljes értékű pci-e 2.0 16x . Tuningolni jól lehet benne de alulfeszelésre nincs lehetőség ( jelenleg, pletykák szerint új bios változásokat hoz, remélem)

AMD alá ( am2/am2+)
EQS AB6S-RS690IKM [link]
Kicsit régebbi lap, nem ismerem.
J&W MINIX 780G-SP128M [link]
Amd oldalon ez a legjobb lap sokan dícsérik ám nem teljesértékú a VGA slot ( am3 proci ready, egy jó Athlon II e procival nagyon jó választás)
Zotac GF8200-C-E [link]
Ez még egy jó lap, kezeli az am3 procikat normális integrált vga , de sajna csak egy pci-e 1x van rajta.

Ezen kívül intel alá létezik még a Zotac 610i [link] valamint 630i [link] illetve ezek különböző variációi ( pl wifi-s) ezek jó lapok , elfogadható integrált vga-val és jó áron (10-20e Ft között) de egyik napról a másikra eltüntetk itthon körül kell nézni hátha van még valahol.

Ezeken kívül még biztosan vannak lapok , hirtelen ennyi. ( tuningolni szinte mindben lehet valamilyen szinten, alulfeszelést sajna nem tudom, utána kell nézni fórumokon).

Szerk. A konfigom rajta van az adatlapomon nézd meg.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#240) zodo válasza CHIPman (#236) üzenetére


zodo
nagyúr

Zotac GF8200-C-E
Zotac GF9300-D-E
Intel DG45FC
J&W MINIX 780G-SP128M Nekem ilyenem van egy 4850E procival.

Ezen az oldalon:
EQS AB6S-RS690IKM AM2 és Jetway J7F3E1750 ill. Jetway J9F2-EXTREME

Hirtelen, ennyit sikerült találnom neked. :)

(#241) CHIPman válasza toldy (#239) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi. Azért az kicsit túlzás, hogy egy 30k-s lapban nem lehet alulfeszelni. :DDD A 17k-s Abitomban még megértem, de a Zotac 2-szer annyiba kerül...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#242) toldy válasza CHIPman (#241) üzenetére


toldy
őstag

Tudom engem is rendkívül bosszant a dolog.

Az élet nem habostorta.

(#243) canniball válasza hito (#235) üzenetére


canniball
nagyúr

Hahh, 5 éve vettünk egy műfenyőt, 4 éve már az sincs díszítve... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#244) CHIPman válasza toldy (#242) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Mennyit eszik a géped?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#245) toldy válasza CHIPman (#244) üzenetére


toldy
őstag

Nagyon load kb 110w körül, max 120w ( de akarok szerezni egy mérőt, legalább kölcsönbe).

A ház/táp neked már megvan? Mire szeretnéd a gépet ( jol gondolom HTPC szerű lesz) ?Szerintem legjobban egy minix lap plusz egy Athlon II megfelelő fogyasztás/teljesítmény mellett.
H maradni akarsz Intel mellet azzal a procival akkor a zotac lap plusz minimum egy 97-120w körüli táp.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#246) CHIPman válasza toldy (#245) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nincs még semmi, ezért széles a választék(ION, ezek stb.). Viszont minél passzívabban szeretném használni, egy gyári AMD hűtő kicsit felhangosítaná. A 120W-os táp megoldható egy picoPSU-val, de az elég drága lenne. Ezért gondoltam, hogy veszek egy Giga T5140 házat 65W-os FSP-vel, és arra építek valamit.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#247) toldy válasza CHIPman (#246) üzenetére


toldy
őstag

Értem szerintem 2 járható út van.
1. A határt feljebb tolod 100e körülire és magadnak állítasz össze egyet ( de a legolcsóbb verzió is 80-82e Ft)
2. Meg elégszel az atom c330+ ion kombóval és veszel egy kész gépet pl, Point Of View MOBII MINI PC, Point Of View Mobii Mini PC vagy egy ASRock Nettop ION 330 és késöbb veszel egy nagyobb HDD-t

A végeredmény ugyan az 90-100 alat nem nagyon jösz ki. :(

Az élet nem habostorta.

(#248) CHIPman válasza toldy (#247) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A második ponton gondolkodtam eddig ugyanezekkel a gépekkel. Az ASRock kicsi, de 2db 6cm-es venti van benne, ami ha szállít, akkor hangja is van. A POV meg nagy, és még a tápja is süvít, viszont bővíthető PCI-expresszel.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#249) adorjant


adorjant
senior tag

bár szubjektív,de szerintem a j&w a legkompromisszummentesebb lap.
4 sata,ide,pcie 4x (ami azért köztudottan nem a világvége(,rengeteg usb,esata,optikai kimenet,dsub,dvi,hdmi,szóval egy igaz általános célú masinát lehet építeni belőle,árban sem vészes az ITX piachoz viszonyítva

amit viszont furcsállok,hogy amikor bejött,95w max procit írtak hozzá,amit mostanra módosítottak 65-re.

(#250) Mercutio_ válasza hito (#235) üzenetére


Mercutio_
félisten

A dekopírfűrész egészen szórakoztatóvá teszi a fenyőfa befaragást :DDD

Egy dolgot árulj el: Mit fogsz csinálni azzal a rengeteg hővel amit a 4850 játék alatt termel? :U
Nekem jelenleg egy Antec NSK1380-ban van egy mATX lap, X2 II 240 proci, HIS IceQ 4670 VGA ami kifelé fújja a kártya által termelt meleg tetemes részét és intenzív játék mellett még így is időnként elére az50 fokot a proci/vinyó :O , és persze ilyenkor a procihűtő (X4-es procikhoz adott heatpipe-os gyári cooler) és a tápventi is porszívózó hangot hallatt :W

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.