Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) CséZé válasza dabadab (#100) üzenetére


CséZé
őstag

egyik tesztben E2180-nal láttam
mert én majd egy elég erős konfigot akarok kiépíteni, a lehetőségekhez adottan

(#102) KillHates válasza CséZé (#95) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én most ezt hajtom 135W-al:
Q8200@2.6GHz
3GB ram@870 MHz
9800GT 1 GB
SSD, ODD, kártyaolvasó
3dd venti, WLAN

Viszont az Antec ISK-n azt nem értem, hogy minek ajtó az ODD elé, ha SLIM kell bele.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#103) Solicidium válasza KillHates (#102) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Huhh, gyors fejszámolással teljes terhelésen azért éppenhogy csak belefér a 135wattba kategóriának tűnik. :)

Más: úgy néz ki kezd összeállni a gép.
Ház: Találtam silverstone sugo sg06-t itthon, tehát ez lesz, olvastam teszteket és halgattam akkusztikai összehasonlítást a 05-tel és a 06 halkabb, de kicsit kevesebb levegőt kap belül, viszont nekem jobban tetszik.
Vgának hd5750-t gondoltam, bár a passzív 4670-em tökéletes lenne a célnak fogyasztása okán, de azt megpróbálom elpasszolni a mostani géppel együtt, és a hd5750 alig fogyaszt többet terhelten és idleben is és akkor részemről egy jó időre letudhatom a vgát. A gyári hűtőjérőlazt írják mindenütt,hogy nagyon halkra sikerült. Majd kiderül. Lap végülis j&w 780 minix lesz szerintem, végignéztem a pci-e 2.0 16* v 4* teszteket és talán nem lesz észerevehető a játékok több mint 90% esetében a különbség, az 5750 végülis nem egy izomkártya. (amennyit és amikkel játszom, bőven sok lesz ez is egy darabig...)
Proci: itt vagyok nagy dilemmában. Az biztos, hogy a 45w-os új e-s Athlon II valamelyike lesz. Legszaimpatikusabb a x2 240e lenne 20k körül a maga 2,8ghz-ével, ami egyébként tesztek alapján alapfeszen bőven 3giga fölé tornászható, gondolom a 45w-s tdp növekedésével. Szimpatikusnak tűnnek a 45w-s x3-asok (25-27k körül) és a 45w-os x4-esek is (bár ez utóbbi drága 35k-ért) viszont ezek csak 2,2-2,3ghz-t mennek. Nem tudom, hogy az olcsóbb, magasabb órajelű kétmagos vagy az alacsonyabb órajelű három, esetleg négymagosat válasszam, ezen esetleg kis tuninggal gondolom lehet segíteni, ha szükséges és benne maradunk még így is az alaplap max 65w-os tdp-jében. Igazából új játékokkal nem nagyon játszom (maffia 2-re várok egyedül), nem kódolgatok, tömörítgetek, viszont szeretem, ha a gép pattogósan működik, erre fog szolgálni az ssd is, ami beszerelésre vár.
Még szóba jöhetne egy Athlon II x4 620 alulfeszelve, csak nem tudni, hogy működne-e a feszállítás hatására a c&q.
Hűtő: egy sima shuriken lesz, nem a legolcsóbb, de a felépítése alapján úgy tűnik hűti a lapot is és nagyon halkra leszabályozható.

Bocs, ha nem teljesen ide tatozik a proci-ra kérdés, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre, főleg, hogy ltáom, hogy sokatok használ négymagos procit a m-itx kuckójában.

[ Szerkesztve ]

(#104) CséZé válasza KillHates (#102) üzenetére


CséZé
őstag

nekem int. VGA-val lenne a rendszer, én is SSD-t tervezek, az csak kevesebbet fogyaszt, mint egy HDD
nem akarom húzni a cuccokat

(#105) hito


hito
nagyúr

Holnap megyek a kuckómért :C Még azt se döntöttem el, hogy Intel vagy AMD kiépítés lesz-e.
Esetleg ITX rendszer ilyen aspektusból való vizsgálatatánál milyen érvek szólnak az egyik illetve másik ellen/mellett szerintetek? Fogyasztás, alaplap választék, teljesítmény, stb...

Buta kérdés tudom, szívem inkább Intel felé húz, eszem (szakmai tudásom) nincs hozzá sok, pénztárcám szintúgy :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#106) Thom! válasza KillHates (#102) üzenetére


Thom!
veterán

65W a tápja, és 135W fogyaszt a rendszer, hogy-hogy működik?

(#107) toldy válasza hito (#105) üzenetére


toldy
őstag

Szia,
Az amd mellett az szól hogy kisebb a fogyasztása valamint nagyobb a proci választék ( főleg ezekkel az új e-s Athlon II-el) de kevesebb az alaplap. Én 2 lap között döntenék , ha elegendő az integrált vga akkor szerintem jó választás lehet [link] amennyiben szeretnéd bővíteni akkor viszont [link] de itt is kompromisszumra kényszerül az ember mert tudomásom szerint nem teljesértékű x16 a vga slot.
Amennyiben kevésbé fontos a fogyasztás úgy intel és szerintem egyértelműen ez a lap [link] ( nekem is ilyen van és meg vagyok elégedve).
Ahogy néztem a ház választásod dönthetsz az intel felé mert az a 300w sokmindenre elég ha okosan válogat az ember. ( és annyira nem tartom lehetetlennek erősebb táp beszerzését a késöbbiekben)

Az élet nem habostorta.

(#108) hito válasza Thom! (#106) üzenetére


hito
nagyúr

Kill rendszere Codegen MX-31-esben van (300W-os táppal), arra írta hogy 135W az össz fogyasztás :K

toldy: köszönöm. Elég szimpi a PCIe-s J&W lap, viszont egy picit megijeszt hogy butítva van a slot (valószínűleg csak 4x-es, majd utánajárok). Hiába, semmi nem lehet tökéletes :(
AMD rendszert költséghatékonyabban lehet kiépíteni.
Egyértelmű Intel lenne, ha nem lenne minimum 20%-al drágább. Szinteén hülye kérdés, de ATI-nál nincs olyan lehetőség mint nVidia-nál hybrid-SLI? Mert akkor elég lenne egy gyengébb ATI is bele, még a butított PCI-e slot se érdekelne.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#109) hito válasza toldy (#107) üzenetére


hito
nagyúr

A nagyobb baj, hogy nincs integrált wlan és PCI-vel se lehet pótolni :O Egyébként mindenhol azt írják, hogy rendes x16-os a PCI-e :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#110) toldy válasza hito (#108) üzenetére


toldy
őstag

Itt azt írják csak 4x a vga [link], wlant pótolhatod usb-n is , nem?
Egyébként tudomásaom szerint létezik Hybrid Crossfire de hogy ez melyik lapon milyen kártyával azt nem tudom, jobban utána kéne nézni.

Az élet nem habostorta.

(#111) hito válasza toldy (#110) üzenetére


hito
nagyúr

Lehet, én specifikációkból indultam ki, ott mindenhol x16-ot írnak...sajnos nálam nem jöhet szóba kilógó, belerugós/leverős USB-device, ha már ITX-et építek :N Notin is mindig az volt a halálom ha rá kellett dugnom egy USB-t...nekem legyen minden integrálva :DDD

Egyre inkább látom, hogy alaplapból szinte biztos, hogy Zotac lesz. Az még majd eldől, hogy AMD-s vagy Intel-es. AMD-vel csak a lapon tudnék egy 8k-t fogni és ne csak áramot fogyasszon keveset, hanem lóvét is :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#112) toldy válasza hito (#111) üzenetére


toldy
őstag

Szerintem nem egy rossz lap ( de kicsit várj még hátha tud valaki mást is javasolni). Egyébként itthon nem hiszem de nagyon ritkán előfordul pci-e x1 vga.

Az élet nem habostorta.

(#113) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Én úgy tudom hogy a Hybrid Crossfire-hez Radeon 24xx/HD 34xx sorozatú kártyák kellenek az integrált vga mellé.

Üdv: Z

(#114) hito válasza z00li (#113) üzenetére


hito
nagyúr

Való igaz...nyargalok is át megfelelő topicba, kiderítem mit megy a kettő együtt.

4350, 4550, 4650 kártyákkal is megy a HCF :K

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#115) z00li válasza hito (#111) üzenetére


z00li
senior tag

USB-s wifi-t még úgy is megoldhatod, hogy szerzel hátlapi usb kivezetést és a házon belül rögzíted! Így oda tudnád rakni úgy a vevőt, hogy nem lógna ki a házból!

(#116) adorjant


adorjant
senior tag

úgy látom van mocorgás a mini-itx világában!

mondjuk végre emberi áron vannak a házak,lapok is...én is töröm a fejem,hogy kipróbálok egy ilyen rendszert.
a codegen háza tetszik,majdnem el is férnék benne (vinyóhelyek...),alaplapok közül a MINIX és a Zotax 8200 között gondolkodok,előbbinek a fullos felszereltség,a hosszú pci-e slot azért jót tesz,a zotac viszont olcsóbb,és nagyobb TDP-s procikat is fogad...fene tudja

(#117) hito válasza z00li (#115) üzenetére


hito
nagyúr

Látod ez nem is hülyeség :C

toldy...szerinted mennyire bizos az infó, hogy nem valós x16-os a foglalat? És ha 100% akkor szerinted ez mit jelent egy átlagos (gamer)user számára?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#118) z00li válasza hito (#117) üzenetére


z00li
senior tag

Köszi! Nem egy ilyen megoldást alkalmaztunk már melóhelyen! :D

Másik kérdésedre itt egy logout-os teszt: link

[ Szerkesztve ]

(#119) hito válasza z00li (#118) üzenetére


hito
nagyúr

Pfff...most lett felejtős a lap sajnos. Köszi a linket :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#120) adorjant válasza z00li (#118) üzenetére


adorjant
senior tag

azt azért érdemes figyelembe venni,hogy a p35 még nem tudja a pci-e 2.0-át!

(#121) Solicidium válasza hito (#119) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Azért ez a teszt pci-e 2.0-val teljesen más eredményeket kapnak itt. [link]
Én hd5750 alá fogom megvenni a j&w minix lapot.

Procis kérdésre vélemények? 2.8ghz kétmagos v 2.2ghz három/négymagos? Csak egy-két játék, tömörítgetés, kódolás semmi.

#123: itt a teszt

[ Szerkesztve ]

(#122) hito válasza adorjant (#120) üzenetére


hito
nagyúr

Tisztelette akkor most mi a válasz a kérdésemre %-ban kifejezve eme lap esetében? :U

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#123) z00li válasza adorjant (#120) üzenetére


z00li
senior tag

Igazad van! A 780G pedig már tudja! Köszi a kiigazítást! :R Akkor már csak ehhez kéne valami teszt!

szerk.: látom közben linkeltek tesztet is

[ Szerkesztve ]

(#124) zez-zez válasza z00li (#123) üzenetére


zez-zez
tag

Nesze neked egy teszt [link] :)
Egyébként meg ökölszabály hogy minél gagyibb a kártya, annál kevésbé lassítja a x4 pcie.

Egyébként örülök ennek a topiknak.

Itt találtok jó néhány tesztet: [link]

[ Szerkesztve ]

(#125) zodo válasza hito (#122) üzenetére


zodo
nagyúr

Nekem, minix-em van, de még nem teszteltem le az adott kérdést.

Addig is ajánlom olvasásra a HD4650/4670 topikból a köztem és Aggregátor tagtárs közt folyt hsz-ket. Anno, lap vásárlásom előtti ídőszakból (#7628) zodo => (#7634)-ig.

(#126) nyunyu válasza hito (#114) üzenetére


nyunyu
félisten

4350, 4550, 4650 kártyákkal is megy a HCF

Ezt honnan veszed?

Amd oldala azt irja, hogy MOBILITY Radeon 4650-nel megy, rendessel nem...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#127) hito válasza nyunyu (#126) üzenetére


hito
nagyúr

Na tessék...külfölni fórumon egy nagytudású bizonygatta :W Lehet, hogy Ő arra gondolt :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#128) KillHates


KillHates
nagyúr


Ilyen nem kell valakinek ITX moddinghoz?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#129) adorjant


adorjant
senior tag

KillHates,a vga mennyire melegszik a pici házban,egy normáls atx-hez képest?

(#130) KillHates válasza adorjant (#129) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hali! 43 fokos a GPU. És a ványadt gyári coolere van rajta.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#131) adorjant válasza KillHates (#130) üzenetére


adorjant
senior tag

az kellemes.
egyedül ettől félek..mert normál házban kivettem a másik hátlapot,és a single-slot 4850 ott szépen ki is tolta a meleg levegő nagy részét.
ilyen kis helyen meg ki tudja hova tolja :)

jól látom,hogy sata-s noti dvd-író üzemel a gépben? átalakítót külön vettél hozzá?

(#132) CséZé


CséZé
őstag

AOpen S110
ennél kisebb m-itx házat nemigen fogunk kapni! elég vonzó, csak árat nem tudok róla meg kb semmit! :D

(#133) zodo válasza CséZé (#132) üzenetére


zodo
nagyúr

Itt ennyi.
Akciós, kb.72k + szállítás :)

(#134) CséZé válasza zodo (#133) üzenetére


CséZé
őstag

ez egy teljes konfig, én csak a házra gondoltam

amúgy még nézegetem és a S100E is elég korrekt

(#135) zodo válasza CséZé (#134) üzenetére


zodo
nagyúr

Ja bocs, nem is figyeltem, mert a te linkeden is komplett gép szerepelt.
AOpen S110-et, pedig elírtad vagy a linked nem jó. :U

Lehetséges, hogy nem is árulják külön a házat.
Aopen, német nyelvű oldalán néztem és ott nincs S145-ös típusú ház ami a MP45-D konfig lakhelye.

(#136) CséZé válasza zodo (#135) üzenetére


CséZé
őstag

láttam egy ázsiai tesztet az S110-es háztól, ami alu és arany színű volt.
gondolom, akkor csak kapható magában is.

(#137) zodo válasza CséZé (#136) üzenetére


zodo
nagyúr

Persze, lehet kapni kb. 120 dolcsiért.
Akkor én nem értettem a linkedet. :B

(#138) CséZé válasza zodo (#137) üzenetére


CséZé
őstag

persze, mert rossz a link :(((
most nézem :D

(#139) zodo válasza CséZé (#138) üzenetére


zodo
nagyúr

Ezt a témát boncolgattam, kora hajnalban. :)

(#140) CséZé válasza zodo (#139) üzenetére


CséZé
őstag

este volt ;]

(#141) vegyszer


vegyszer
addikt

Egy kérdés: A ZOTAC GeForce 8200-ITX WiFi AM2+ alaplap a mostanában debütáló 45w-os új e-s Athlon II X2, X3, X4-es pocikat tudja fogadni?
(amik elvileg, bár leírva sehol nem láttam, de AM3+ tokozottak)
Bevallom, nekem ez az AM2, AM2+, AM3+ kérdéskör kicsit homályos.

Köszi.

más: ha a proci 45 W-ot megeszik, akkor mekkora táp kell egy ilyen mellé?
(mondjuk egy 3,5" SATA vinyó, + 5,25" DVD író 2-4 GB ram társaságában, a fent nevezett lapban, ha eszi ;] )
a 65W kevés? már 75W elég?

Köszi még egyszer!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#142) HookR


HookR
addikt

Figyelem! Szolgálati közlemény:

"I'm looking for installing 8GB RAM in my MINIX.
I saw there exists Kingston KVR800D2S6K2/8G (2x 4 GB DDR2 SO-DIMM, PC2-6400 CL6).
...
In meanwhile I installed 8GB RAM and it works!"

<J&W Forum>

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#143) hito válasza HookR (#142) üzenetére


hito
nagyúr

Előre is elnézést a negatív hozzászólásért, de kérdem én:

Mi a túrónak 8GB RAM egy személyi számítógépbe??? :F 3GB fölött már nincs az az oprendszer szerintem ami érezhetően gyorsulna :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#144) Alex91 válasza hito (#143) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy Moricka kepzeli... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#145) KillHates válasza hito (#143) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jaj, ne beszélj már hülyeségeket! :W nagyon is sokat számít 8GB, azt hiszem a 64 bit-es oprendszerek 64GB-ig kezelik a memóriát (de lehet, hogy tovább is)
Én is azon agyalok, hogy veszek 2x4 GB-ot és áttérek 64 bit-re.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#146) KillHates


KillHates
nagyúr

Gyerekek mi az a Fully Buffered ram? Egyáltalán mennek az olyanok normál asztali gépben?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#147) zodo válasza KillHates (#146) üzenetére


zodo
nagyúr

(#148) z00li válasza KillHates (#145) üzenetére


z00li
senior tag

Igen. igazad van. A 4GB-t is már csak a 64 bites oprendszer kezeli le megfelelően, és ha jól emlékszem valahol olvastam hogy meg fognak szűnni a 32 bites oprendszerek. Egyébként több helyen írták hogy a memória bizonyos részét beállítják ramdisknek (4GB vagy több esetén), ami még meg tudja dobni a rendszer teljesítményét!

(#149) KillHates válasza zodo (#147) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszönöm! :R
Húbasszus! Mint egy kínai használati utasítás. Tehát ami a lényeg, hogy csak a XEON-os rendszerek és a SKULLTRAIL fogadja csak az FB-DIMM-eket. Amik osztán dissipates jelentős hőt! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#150) hito válasza KillHates (#145) üzenetére


hito
nagyúr

Mielőtt máglyára lennék küldve, én egy átlag és nem egy hc júzerre gondoltam :(((

Azért még Moricka is tud annyit, hogy 32bites OS-ek nem kezelnek 3GB fölött. :((

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.