Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Mercutio_ válasza Solicidium (#600) üzenetére


Mercutio_
félisten

Azt hiszem megvárom amíg kijön ennyiért 2 magos atom + ION alaplap HDMI és coax+optikai digi hangkimenettel, addig meg pihentetem az ITX témát :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#602) toldy


toldy
őstag

Lenne egy kérdésem azokhoz akinek rajtam kívül zotac lapja van.
Szokták-e a cpu-t húzni benne ,illetve ha igen akkor milyen procit?

Az élet nem habostorta.

(#603) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv ismét.
Melyik az a ház, amibe belemegy dualslotos VGA gány nélkül, és még levegőt is kap? Esetleg egy Codegen házról ha leveszem a "tetőt", akkor belefér?
Valamint melyek azok a lapok, amiken PCIE 2.0 x16 csati van(többi felszerelés nem érdekes, esetleg az alulfesz menjen benne)?
szerk.: Ebből milyen kisgépet lehetne varázsolni, ami bele is fér?

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#604) CHIPman válasza CHIPman (#603) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Esetleg tudja valaki, hogy ilyet: Zotac nforce 630 széria(nf630-D-E vagy F-E, esetleg NFORCE 630 ITX WIFI) hol lehet kapni normális forrásból? A PCIE x1 csati hátulját kivágva ~25% teljesítménycsökkenéssel egész jó lenne.
szerk.: Most nézem, a 8200-ITX-WIFI-n is van egy x1 csati. :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#605) toldy válasza CHIPman (#603) üzenetére


toldy
őstag

Szia, ilyen ház amibe belemegy ez a dual vga most csak a silvertsone sg05/sg06 páros ami eszembe jutt.
Lapból egyenlőre csak a zotac 9300 itx van ami pci-e x16 teljesértékű, de jövő év elején jön az Intel i5 és DFI i5 itx lapja.

Olyan lapot sajna én se találok sehol ( nekem is jó lett volna egy,hugomhoz). A zotac 8200-at azért nem ajánlom mert 2-3e Ft plusz a J&W minix lapja amin egy erősebb integrált vga van illetve a pci-e nem x1 hanem x4 ( 2.0).

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#606) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

én is zotac 9300-as lapra gondolok valami normálisabb ITX házra E7300-as proci, valami 2x1gb jobbacska RAM meg most nemtudom de elvileg a Galaxynak van GTS250 kártyája low profile-ba ! honnan lehetne olyat szerezni ?

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#607) CHIPman válasza toldy (#605) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ja, csak azt sehol nem lehet kapni. Amúgy ha lehet hinni a teszteknek, akkor egy HD5870 kb 5-10%-ot veszt a teljesítményéből x4 vs x16 slotban, tehát nem olyan érvágás, csak kéne tudni, hogy az a slot nyitott-e hátrafelé.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#608) toldy válasza CHIPman (#607) üzenetére


toldy
őstag

Dehogy nem kapható csak sokat kellet rá várni ( de most már állítólag az országba vannak a lapok).Egyébként rendesen lehet bele rakni a kártyát mert maga a csatlakozó az teljes hosszúságú csak x4 van "bedrótozva".

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#609) Solicidium válasza CHIPman (#607) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hétfőtől terítik az érkezett szállítmányt a kiskereknél a disztribútor infói alapján. Nem tudom, hogy csak az előre rendelt mennyiség érkezik-e vagy sem. Ha érdekel, akkor érdemes nézegetni a Számítástechnikai kft. honlapját holnaptól ez ügyben, akik a disztribútorral szemben vannak és az eladóhölgy szerint frissül az oldal, mihelyst kapnak belőle.

(#610) adorjant válasza Solicidium (#609) üzenetére


adorjant
senior tag

ráadásul feltűnt a minix 785g is :)
s710-el,még akár moddolni is lehet vele :D
[link]

(#611) Solicidium válasza adorjant (#610) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát úgy látom, az általad leírtakon kívül egy az egyben ugyanaz mint a minix 780g. Méghogy igazi 16*-os lesz a pci-e :D

(#612) adorjant válasza Solicidium (#611) üzenetére


adorjant
senior tag

szerintem teljesen rendben van az x4 is,bőven el lehet vele lenni,egyébként meg annyi mindent zsúfoltak a minixre,nem is csodálom,hogy meg kellett húzni a határt

(#613) toldy válasza adorjant (#612) üzenetére


toldy
őstag

Azt elsimerem hogy sokmindenre elegendő az x4 is de hogy kellet hátárt húzni? Nem tudom a zotac lapja is hasonló tudású ( hol több hol kevesebb) de azon mégis teljesértékű az x16. :U

Az élet nem habostorta.

(#614) adorjant válasza toldy (#613) üzenetére


adorjant
senior tag

kevesebb rajta a sata,nincs IDE csatlakozó sem...ezek sem csak úgy nőnek :D
a noti ram-desktop ram használata közötti különbség nem tudom mennyit számít tervezéskor..
szóval mindkettőnek van előnye és hátránya is,ezt mindenkinek mérlegelnie kell,mire van szüksége :K

JW azt mondta,hogy még több rétegű nyákra lett volna szükség,ami nagyon drágította volna a lapot

[ Szerkesztve ]

(#615) Solicidium válasza adorjant (#614) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Na jó, csak a zotacnak mégis sikerült emberi áron megcsinálnia. Intel oldalon csak gyűlnek a jobbnál-jobb lapok. Míg amd oldalon natív vgá-hoz csak a minix van kb. a zotac 1*-t ne keverjük ide szerintem.

(#616) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

A Chieftec is beszáll a mITX házak versenyébe: LINK

Z

(#617) CHIPman válasza z00li (#616) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Apró mini-ITX házikó 180W-os SFX-szel? Fincsi. ;]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#618) CséZé válasza z00li (#616) üzenetére


CséZé
őstag

csak a táp kéne

(#619) nyunyu válasza CséZé (#618) üzenetére


nyunyu
félisten

Kerdes, hogy mibe fajna kulon.

Chieftecnek alcazott 300-as SFX Delta az 7800+sarc, errol a szepsegrol viszont nem talaltam arat.

Egyaltalan ki gyartja?
Deltanak nincs ilyen teljesitmenyu tapja, meg a formaja sem ilyen, szinten regi Chieftec beszallito High Powernek sem igy neznek ki az SFX cuccai.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#620) nyunyu válasza nyunyu (#619) üzenetére


nyunyu
félisten

Ennyire bena lennek?

Rakerestem a tipusjelere, erre Google kidobta, hogy CWT :DD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#621) CséZé válasza nyunyu (#620) üzenetére


CséZé
őstag

akkor hanyagoljuk? :D

(#622) toldy


toldy
őstag

Találtam egy kis ízelítőt.

Az élet nem habostorta.

(#623) toldy válasza toldy (#622) üzenetére


toldy
őstag

És akit érdekel a dolog: [link]
Ez jelenleg kb 26e Ft :Y ami hazai árakat ismerke kb 35e ft körül lesz. Azt hiszem el van felejtve a q9550-es frissítés. Áttérek i5-re :))

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#624) CséZé válasza toldy (#623) üzenetére


CséZé
őstag

kell! :DDD

(#625) Alvin_ti4200 válasza toldy (#623) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Én nem ájultam el ettől a laptól. Szerintem egy i5-öt egy miniITX-es házban leghűteni csendben elég művészet, plusz a PWM-ek hosszútávon nem úgy néz ki, hogy bírják a strapát.

(#626) toldy válasza Alvin_ti4200 (#625) üzenetére


toldy
őstag

Úgy konkrétan nekem is vannak dolgok amik nem tetszenek rajta. De még normál i5 lapok közt is olcsó ( idehaza szerintem átlagos árú lesz). Tudom nem mindenkinak van sg05 de mivel nekem az van ezért a hűtés annyira nem foglakoztat ( vagy corsair h50 vagy scythe big shuriken). Egyébként a pwmk azért nem bírhatták mert a srác folyamatosan húzta a procit ( gondolom folyamatosan 4ghz felett meg még isten tudja meddig kergette) ráadásul i7-860-t amire sokan mondják hogy nem tuding bajnok procik mert jelenlegi revízióval sajna magas core vid kell neki ahhoz hogy 4ghz felett stabil legyen és még a ramot is húzta.

Bár in is egy i7-860 szeretnék de nem áll szándékomba tuning rekordokat dönteni. 3,6 ghz körül szerintem elegendő egy 5850 mellé.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#627) KillHates válasza toldy (#622) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az állatja:

Ahogy alvin írta tényleg a VRM-ek a gyenge pontjai . A PWM a ventit vezérli , de én is összekeverem a VRM-el folyton :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#628) KillHates válasza toldy (#626) üzenetére


KillHates
nagyúr

Még anno hito-val nyálzottunk egy Core i7-es 1366-os kis deszkára (persze most sehol sem találom a linket) na abban nagyobb fantáziát látok, mint az i5-ben. Mondjuk az i5-öt is szívesen beletaposnám a házikómba :D :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#629) toldy válasza KillHates (#628) üzenetére


toldy
őstag

Valóban ezt rendesen össze kevertem.

Hmm egy jó kis i7-980x egy itx deszkán egy HD5970-el ;]

Komolyra. Abban mostmár biztos vagyok hogy váltok i5-i7 re és maradok itx-ben. Mivel engem a tudning annyra nem vonz ( és ha már huzom akor se szeretem 3,6-(3,8) felet járatni, pláne nem tartósan). Majd januárba kiderül hogy állnak a dolgo és vagy i5-750 lesz egy 5770el vagy belecsapok a lecsóba és i7-860 egy 5850-el ám akkor majd tápot is kell cserélnem. Egyébként egy 350w táp ( 80+)-be még belefér nemde? ( tuning nélkül)

Az élet nem habostorta.

(#630) KillHates válasza toldy (#629) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát szerintem elég határeset a 350W a Core i7-hez. Úgy tudom azok a procik főleg ha HT-sek, akkor beverik a 100W körül a szuflát. Az 5770-es is mikor megy a 3D bekaphat annyit. Akkor marad szűken 100W-od a maradék dolgokra... :U
Szerintem a stabil tuning nem fog már beleférni. :( Nekem a C2D 4GHz-en a 9800GT-vel már eléggé megizzasztja az 500W-os Coolink tápomat.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#631) hétalvó


hétalvó
addikt

Akinek van egy SG05/06-a, meg tudnam nekem mondani, hogy lat-e lehetoseget ra hogy bele lehessen moddolni egy normal ATX tapot?

Vagy tud valaki esetleg ra megoldast, hogy picoPSU-val kivalthassam a tapot, de valahogy egy 9800GTX-et is be kellene oda rakni, lehet ahhoz kulon passziv tapot kapni? Mintha lattam volna valami hasonlot.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#632) toldy válasza hétalvó (#631) üzenetére


toldy
őstag

Valahol egyik fórumon már láttam hogy valaki berakot egy HX450-et, ÁMM akkor nagyon lapos proci hűtő kell illetve az ODD sem fér a gépbe és a bővítő kártyák felé is túl nyúlik a táp így kicsit necces de elvileg pont.A vga az gondolom megvan neked de ha nincs akkor miért nem gts 250? azt sokan raknak bele ( de ha nyitot vagy atira akkor az 5750 talán 5770 is belefér). Valahol már láttam 5,25" helyre beépíthető vga tápot.

KillHates: Arra jutottam hogy elég lesz nekem a sima i5-750 is bele. A PH!-s és a többi tesztbe ahogy elnézem elvileg bele kell hogy férjen a 350w-ba, a tuning az ha belefér megnézem de nem elvárásom.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#633) toldy válasza hétalvó (#631) üzenetére


toldy
őstag

Nos megtaláltam őket nehezen.
Ime a tápos dolog: [link]
A vga tápja: [link]

Én nem látom értelmét egy mini itx táp+ egy ilyen vga tápnak. Vagy egy erősebb SFX tápot kell beszerezni vagy pedig az ATX táp még járható út ( de nagyon buckás!)

Az élet nem habostorta.

(#634) dni válasza hito (#473) üzenetére


dni
őstag

A Spire ház tápjában mennyire lehet megbízni? Valamint fontos, h még halk legyen. Egy 9300 G-E Zotac lap lesz benne, E6300-al (45nm) vagy E8x-el, 5400-as HDD, 2*2 Traceremmel kiegészítve.

[ Szerkesztve ]

(#635) KillHates válasza hétalvó (#631) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem van X3 booster-em, de akkor ki kell venned az optikát :(
Az tökéletesen kihajtja a 9800GTX-edet!

ahogy toldy mester mondja! :K Én is ezért vettem az X3 booster-t de aztán másik házam lett és abba nem megy be.

Szerintem is szerencsésebb az i5. Hűvösebb, meg valahogy átgondoltabb mint az i7. Csak az i5 nem akkora előre lépés a 775 után...

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#636) canniball válasza dni (#634) üzenetére


canniball
nagyúr

Klatty!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#637) hétalvó válasza toldy (#633) üzenetére


hétalvó
addikt

Koszonom, az agyam mar el is kezdett kattogni... :) az a tapbeepites nagyon bejon, lehet belevagok, az fsp booster-ben a ventik nem tetszenek, ilyen kellene kulsoben.

Kene egy SG06 es egy Zotac lap. Az van vagy 65k. Na meg kitalalom meger-e nekem ennyit a dobbenet.

A VGA-m pedig igen meg van mar egy ideje, ugyanaz mint a GTS250.

Azert az i5 rendszer igen sarkallatos pontja a 40k-s processzor es az itthon nem kaphato alaplap.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#638) hétalvó


hétalvó
addikt

mini-itz-hez befer a shuttle is esetleg? :)

mit szoltok egy ilyenhez? : [link]

mert ehhez van ilyen: [link]

60k csak a doboz, viszont ez tamogatja a hybrid-sli-t amit nekem fontos lenne, itx-es lapok kozott nem talaltam 8200-ast amin lenne pci-e 16x.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#639) toldy válasza KillHates (#635) üzenetére


toldy
őstag

Azt még ennyira nem tudom , de ha i5 mellet döntök akkor késöbbiekben van esélyem csak a procit cserélni. Ma táltam egy érdékes dolgot de nem volt időm utána nézni ( most bepótolom).

hétalvó, Rosszat még nem nagyon hallottam Shuttle gépekről. Nem egészen az mint amit te néztél de van egy olyan sejtésem hogy amit te néztél abba is csak 1slottos vga fér, jobban utána kéne nézni.
A zotac 9300 itx is támogatja a Hybrid SLI-t csak az új kártyák nem , a 9800 nem ismerem, valahogy kimaradt az életemből.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#640) HookR


HookR
addikt

Na végre, úgy tűnik ezt is megérem! Monitorba épített ház, amibe tetszőleges alkatrészeket lehet helyezni. Kérdés, milyen típusú panellel szerelik...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#641) toldy válasza HookR (#640) üzenetére


toldy
őstag

Érdekes koncepció.Gyártót tudnál linkelni?

Az élet nem habostorta.

(#642) HookR válasza toldy (#641) üzenetére


HookR
addikt

Egyelőre csak ez a kép van, még nem sikerült beazonosítanom.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#643) KillHates válasza toldy (#639) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem 9300-as Zotac-om van 9800GT-vel (az is Zotac) de nem sikerült a HSLI-t felélesztenem :( Mondta valaki, hogy csak 9400-assal működik. Olyan kártyát meg még nem is láttam :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#644) toldy válasza KillHates (#643) üzenetére


toldy
őstag

Pedig elvileg mennie kellene ( legalábis a notebooknál ez működik) asztali kártyáknál meg nem tudom mert az NV eltüntetett minden ilyen beállítást az oldaláról. Ezt már át nézted? Milyen driverrel próbáltad? Javaslom nézd meg a kártyához adott régi driverrel és az alaplaphoz kapot driverrel ( tudom régi de kinézem belőlük hogy az új driverekből kifelejtik ezt a funkciót ).

Közérdek: Itt egy teszt az új feltupírozott 9300 itx-ről.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#645) hétalvó válasza KillHates (#643) üzenetére


hétalvó
addikt

mukodik a hybrid sli csak eppen intel mellett nem lehet kikapcsolni a vga-t, amd-nel teljesen ki lehet kapcsolni es mukodik is csak eppen Vista alatt.

Igen shuttle-ben is van mar dupla vga-nak hely csak nem mindegyikben...

ugy tunik vga csere lesz es onnantol armilyen pci-e-es alaplap jo lesz, de lehet maradok matx kuckonal ameddig nincs itx haz normal atx tappal. SG06 + modu425+ lenne a legjobb

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#646) KillHates válasza hétalvó (#645) üzenetére


KillHates
nagyúr

Aha, akkor Intel mellett mégsem megy a HSLI :D :F

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#647) toldy


toldy
őstag

Korábban linkeltem egy 450w SFX Silverstone tápot. Nos egy idő után kezdtem azt hinni hogy kacsa a dolog de találtam megint valamit ami kicsit megnyugtat. Bár sajnálatos módon a korábbi decemberi időpontot nem tartom valúszínüleg így minden bizonyal ez a jövő nyári megjelenést tartom hihetőnek.

Az élet nem habostorta.

(#648) HookR válasza toldy (#647) üzenetére


HookR
addikt

Nézd a dátumokat is! Másodjára egy szeptemberi bejegyzésre hivatkozol, abban írnak júniust.
Az SFFClub.com híre november 21.-ei, s ott sem kőbe vésett infóként 'hangzik el' a december közepe:
"...should be released sometime in mid-December although this is subject to change."
Továbbá utóbbi oldalon már a Thermaltake gúnyában (fekete) díszeleg a vélhetően FSP eredetű OEM táp, ami szintén a közelgő megjelenést valószínűsíti. Szerintem, ha a karácsonyt le is kési, legkésőbb január végén, február elején megjelenik. Just my 2 cents...

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#649) toldy válasza HookR (#648) üzenetére


toldy
őstag

A dátumokban igazad van.

Valaki tud bármit is az intel i5/i7 itx lapjáról, túl nagy a csend róla.

Az élet nem habostorta.

(#650) hétalvó válasza KillHates (#646) üzenetére


hétalvó
addikt

de,de megy csak masik hasznos funkcioja mukodik, osszeadod a 2 vga-t es az alaplapin megy ki minden es maris van fullos hdmi hangkimeneted komoly jatekteljesitmennyel.
192/24 7.1 jatekok alatt is.:P

a gond csak az szokott lenni, hogy nem megy mind a 2 digitalis kimenet. Azaz vagy hdmi vagy dvi plussz dsub

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.