Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) HookR válasza toldy (#695) üzenetére


HookR
addikt

A Geforce 6100-ITX és a GeForce 610i-ITX is annyiban új, hogy újabb revíziója, ráncfelvarrása a korábbi verzióknak. Hogy miben nyilvánul meg a változás, azt nem tudom.

Közvetlen link: <Zotac G43-ITX>

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#702) toldy válasza HookR (#701) üzenetére


toldy
őstag

Én is úgy írtam hogy az nv laopk csak ráncfelvarrás.

Én ahogy elnézem ezt az inteles lapot akkor kb olyan 26-28e Ft ra tippelem szerintem aki biztosan használ VGA-t és csak 2 magos procit akkor annak ez lesz az ideális lap.

Köszi a linket, nekem nem sikerült. :R

Az élet nem habostorta.

(#703) hétalvó válasza toldy (#702) üzenetére


hétalvó
addikt

de egyebkent ami linkeltem shuttle mindenben megfelelne csak a tapjaval allot hadilabon, 200w-os passziv van hozza kulon, de abba i fer bele max jatekkonfig?

ugy a konfig igy nezne amd x2 240, 4gb, 1hdd,1 dvd es ???xxx??? VGA?

A GTX-em tuti megolne, szoval valaki probalt mar 200w-os passziv tapot?

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#704) zodo válasza hétalvó (#699) üzenetére


zodo
nagyúr

,de 2.0-s, ami felér a 1.0-s típusnál 8x -al. :)
Jólmegaztmondtam. :DDD

Volt már erről szó, még a topiknyitást követő napokban. Pci-e16x vs. 4x
Bővebben: 18.hsz.

(#705) toldy válasza hétalvó (#703) üzenetére


toldy
őstag

Itt ez egy jó teszt szerintem. Én a helyedben a Minix 785G lapot venném, ahhoz az X2 240-t nézted és az 65w+ a lap, ez max 100w így kb 100w marad a videókártyának amibe belefér egy Ati 5750 , de ha tudnál kicsit többet szánni procira akkor helyedbe egy X2 235e-t vennék ami csak 45w és akkor egy 5770 is jól elférne benne.
( a ph-s teszt egy i7 konfiggal készült és így is belefért az 5770 a 200w alá ám szerintem nem árt egy egészséges tartalék)

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#706) toldy


toldy
őstag

A múltkori Sg05 kontra 5870 után íme a Lian Li PC-Q07 vs 5750.

Az élet nem habostorta.

(#707) Kukk3r


Kukk3r
csendes tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudnátok nekem ajánlani egy olyan tápot ami olcsó és kicsi?
Egy xbox 360 házba építettem bele egy mitx lapot és már csak a táp kéne.
Válaszotok előre is köszi.

(#708) zodo válasza Kukk3r (#707) üzenetére


zodo
nagyúr

Olyat, nem találsz. :(
Konkrétabban, mekkora helyed marad a tápegységnek ?

Szerk:
Mekkora teljesítmény igény?
Ez már nagy az xbox házhoz?
Esetleg egy ilyen ?

[ Szerkesztve ]

(#709) zodo válasza zodo (#708) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocs, nem figyeltem, hogy a vakerás link már nem él.
Itt a lényege: Pico Psu

(#710) Kukk3r válasza zodo (#708) üzenetére


Kukk3r
csendes tag

A chieftec elférne csak a magasságával vannak bajaim.
És a mini itx-es tápokkal az a bajom, hogy nagyon drágák pedig azok tökéletesek lennének. De 14k + tápegység nem éppen pénztárca barát :)

(#711) zodo válasza Kukk3r (#710) üzenetére


zodo
nagyúr

Sajna, ezek vannak. :)

(#712) toldy


toldy
őstag

Találtam egy érdekes lapot, egyenlőre ez tűnik a legjobb AMD-s lapnak, csak nem tudom hol beszerezhető.

Az élet nem habostorta.

(#713) zodo válasza toldy (#712) üzenetére


zodo
nagyúr

Volt már róla hír, itt a Ph-n.
Nem egy mai alaplap, de jó kis alternatíva lehetne, ha árulnák.

"Gigabyte GA-2AIEL1-RH és GA-2AIEL5-RH jelölésű alaplapok egyelőre csak az ipari szegmensben lesznek elérhetők valamikor a második negyedév folyamán. A szóvivő elmondása szerint a vállalat gondolkodik a kiskereskedelmi változatok forgalmazásán is."

(#714) toldy válasza zodo (#713) üzenetére


toldy
őstag

Valóban , én efelett anno átfutottam, mostmár mindegy. :U

Az élet nem habostorta.

(#715) zodo válasza toldy (#714) üzenetére


zodo
nagyúr

Nyugi csak a google-n keresztül találtam rá. Én sem olvasom el az összes Ph-s hírt. ;)

(#716) CséZé


CséZé
őstag

Silverstone SG07
Lian Li PC-Q08

ezt a Lian Li-t kisebbre vártam, majdnem akkora, mint egy V351

(#717) toldy válasza CséZé (#716) üzenetére


toldy
őstag

Ezt nem hiszem el, pont most fájdítod a szívem !! :O

Más, ERRŐL a házról lehet tudni valamit? Pontosabban nem is a ház hanem a benne lévő táp milyen?

Közeb találtam róla egy postot.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#718) CséZé válasza toldy (#717) üzenetére


CséZé
őstag

nekem ez a ház nagyon űrhajós :D
ez a Q08 meg csak nagy... :(

(#719) toldy válasza CséZé (#718) üzenetére


toldy
őstag

Nekem tetszik, keskenyebb és alacsonyabb mint az sg05 , de 1-2 centivel hosszabb. Csak a táp nem tudom milyen benne ( mármint megbízhatóság).

Kénytelen vagyok megválni szeretet házamtól, procimtól, ramomtól.
Helyette szeretném ezt:
- CFI ház
- Lapom marad
- Intel E3200
- 2gb geil
- Hdd marad
- 4670

Az élet nem habostorta.

(#720) toldy válasza toldy (#719) üzenetére


toldy
őstag

Nos, bátraké a szerencse. Ma megrendeltem a házat, elvileg jövőhéten meglesz.
Nyugtat a tudat hogy csak max fél év aztán újra normális konfigom lesz :DDD .

Egyébként az a sg07 nagyon hasonlit a q08-ra ( aminek van egy kis sg05 beütése ).
Most nézem a q08-ba egy kis moddolásal éppen befér egy 5970 ;]

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#721) Mercutio_ válasza toldy (#720) üzenetére


Mercutio_
félisten

Honnan, mennyiért? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#722) toldy válasza Mercutio_ (#721) üzenetére


toldy
őstag

eBolt-ból 13k, de végül lemondtam a rendelést mert sikerült megoldanom a dolgokat így minden marad a régiben ( de fejlesztés viszont nem lesz). :(

Az élet nem habostorta.

(#723) Solicidium válasza toldy (#722) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Örülünk, hogy megmenekült a konfigod. A Te géped inspirált a négy mag vs itx projektben.

(#724) adorjant


adorjant
senior tag

valakinek nincs eladó sata noti dvd írója? :)
mintha valaki írta volna,hogy slot-inest szeretne,csak a beszerzéskor nem volt...

(#725) toldy


toldy
őstag

Miért van olyan érzésem hogy Zotac-ék készülnek valamire? Természetesen én is szavaztam. :U

adorjant: én nem tudok róla.

Az élet nem habostorta.

(#726) adorjant válasza toldy (#725) üzenetére


adorjant
senior tag

közben nagy nehezen találtam az apróban.
ha megérkezik,akkor egy kis revízió lesz a gépem háza táján,összepakolom végleges formájára,még egy venticserén gondolkozok,de leginkább a kábelrengeteget akarom csökkenteni.

elkezdtem nézegetni az ssd-ket,a kingston olcsó 64 gigás meghajtójával szemezek,25-30 körül van újonnan,viszont csak 100/70-re képes,de gyanítom,hogy érezhetően gyorsabb lenne a masina.

(#727) toldy válasza adorjant (#726) üzenetére


toldy
őstag

Egy időben az egyik webárúházban volt egy Slot-in samsung dvd író satás 12e volt az ára.

Az Kingston valóban jó vételnek tűnik, egetverően gyorsabb szerintem nem lesz csak "kiegyensúlyozottabb" ( mindig egyenletesen fog írni, halkabb, hűvösebb lesz, gondolom).

Az élet nem habostorta.

(#728) #95904256


#95904256
törölt tag

Sziasztok!

EMKO EM-142-es mini-ITX házat szeretnék beszerezni.
Esetleg valaki tudja hol lehet még ilyet kapni?
( A google a web-bolt.eu -> wireless-bolt.hu -t dobja ki, de ott nincs. )

(#729) toldy válasza #95904256 (#728) üzenetére


toldy
őstag

Szia, sajna nem nagyon tudok.
A wireless boltban időnként látok valami hasonló házat ( azt nem tudom hogy ez a típus-e), azt tudom csak javasolni hogy írj nekik. Gondolom több féle Emko házat betudnak szerezni.

Az élet nem habostorta.

(#730) zez-zez válasza #95904256 (#728) üzenetére


zez-zez
tag

Hali!
Nekem van egy elfekvőben. Használva alig volt, viszont szanaszét hever :D
Esetleg összerakhatnám hogy megszabaduljak tőle.

(#731) #95904256 válasza zez-zez (#730) üzenetére


#95904256
törölt tag

Küldtem Privát üzenetet. :C

(#732) #90996736


#90996736
törölt tag

sziasztok,

nem tudja véletlenül valamelyik J&W MINIX 780G-SP128MB tulaj (vagy akárki más aki már látta a kettőt együtt), hogy a Scythe Shuriken rámegy-e a lapra? attól tartok a RAM-ok vagy a másik oldalon az alaplap lapkakészletének hűtőbordái esetleg beleakadhatnak.

köszi előre is

(#733) toldy válasza #90996736 (#732) üzenetére


toldy
őstag

Szia,
Erröl korábban már volt szó ( és itt is)hogy a hűtő az igen rámegy és a hűtő az elfér alatta de sajnos a belső slotban lévő modult valoban megnyomja kicsit ( ettől még működik).

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#734) #90996736 válasza toldy (#733) üzenetére


#90996736
törölt tag

huh, ez tök jó, köszi a gyors választ!

mondjuk a linkelt képeken nem sok mindent tudok kivenni ... utánaolvasok még itt is akkor ... próbáltam a hookr által linkelt Thermalright ARP-140 -t megnézni, de nálunk csak a TTS Kft-nél lehetne kapni, amiről eddig nem találtam infót, hogy hova tűnt ... pedig magasság alapján még pont jó lenne.

Néztem a Thermaltake MaxOrb Ex -et de nekem az úgy tűnik pont nem lenne jó (MX31-es házba a 95mm-ével nem férne be a keresztmerevítő alá ...)

valami lapos de nem túl széles hőcsöves hűtő kéne aminek a csövei és a borakiképzése semmiben sem akad el a lapon :)

(#735) #90996736 válasza Solicidium (#663) üzenetére


#90996736
törölt tag

jólvan, megvan az illetékes fórumtárs :D

mondd csak, az összes hőcső nekifeszül a RAM-oknak vagy csak tényleg 1, ami jobban kiáll? esetleg ha másik Shurikennél előfordulhat, hogy nem lesz ilyen probléma?

gondoltam még arra is, hogyha erről van szó, akkor esetleg megnyomorgatom kicsit a hőcsöveket majd ... :) hogy arrább menjenek ahogy én szeretném. De ha van ilyen sufnituning nélküli procihűtő ami felmegy megfelelő méretű stb akkor azért inkább azt választanám.

(#736) toldy válasza #90996736 (#734) üzenetére


toldy
őstag

Mekkora a max magasság ami még beférne oda? Egyébként kis segítség.
Egyébként kérdezd meg itt általában sokmindent betud szerezni a Engusz.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#737) #90996736 válasza toldy (#736) üzenetére


#90996736
törölt tag

köszi a linkeket, ma még feltétlenül átnézem őket.

Igen, sajnos van egy kereszt (bocs, hosszanti) merevítő, ami max 90mm-ben (talán még ennél is kicsivel kevesebben) behatárolja a felrakható hűtő+venti magasságát. Lemértem, szóval hacsak ki nem akarom vágni ... :)

amúgy is hajlok afelé hogy standard ventilátoros hűtő legyen fent, vagy legalábbis olyan amiben lehet cserélni (egyszerűen) a ventilátort (és meg is lehessen fordítani, ez az én rigolyám,....).

köszi mégegyszer
üdv

(#738) toldy válasza #90996736 (#737) üzenetére


toldy
őstag

Közben eszembe jutott hogy a Scythe Big Shurikennel ha jol emlékszem nincs ilyen gond és 58mm ventivel együtt ( és cserélhető 120mm venti van rajta).

Az élet nem habostorta.

(#739) Mercutio_ válasza #90996736 (#737) üzenetére


Mercutio_
félisten

Esetleg ha érdekel van egy heatpipe-os gyári AMD hűtőm :D

toldy: Kár, hogy csak fehérben van e-boltban az a ház :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#740) #90996736 válasza toldy (#738) üzenetére


#90996736
törölt tag

nnnooo, egy Avatar 3D moziélménnyel gazdagabban :D

ez esetleg tapasztalat vagy máshol olvastad h azzal nincs ilyen gond? Big Shurikent ahogy nézem, még szélességben épp befér ... lehet azt próbálom ki először.

(#741) #90996736 válasza Mercutio_ (#739) üzenetére


#90996736
törölt tag

rosszul tudom, hogy a heatpipeos AMD hűtőkben süllyesztve van a venti? mert nálam ez most még kizáró tényező lenne ;)

(#742) Solicidium válasza #90996736 (#735) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Szia! Hát úgy néz ki, hogy meg :DDD Nade, hogy a szakmára térjünk: csak a kiálló heatpipe feszül neki, az viszont eléggé. Szerintem még egy-két milliméter és valami nem várt (na jó, de, mert nagyon feszül ;] ) dolog történne a slottal és/vagy a memóriával. A hetapipe-pal véleménynem szerint nem tudsz mit kezdeni, max valami baromi erős dologgal jobban meghajlítod és visszaforrasztod vagy valahogy visszarögzíted a vele érintkező bordákra. Én egy fél névjegykártyát raktam a memória és a hetapipe közé, mert minden igyekezetem ellenére meglátszik, hogy be lett erőltetve egy aranyos kis az egyik memórialapkát érintő lesarkazásgyanús jelenség formájában. Így is az alaplapi hűtő felfogatás legszélére ki van tolva a borda, hogy nyerjek egy-két millit vele. Hát vehetsz ilyet, de én ha ezt tudtam volan, nem ezt vettem volna. Azt, hogy a topic elején felsorolt lowprofile hűtőkkel mi a helyzet ilyen téren, nem tudom. Ha esetleg kell kép, megoldható. De a toldy által linkelt kép magáért beszél, hogy emnnyire nem párhuzamos a két memómodul állása.

mod #735: rosszul tudod, úgy emlékszem, de holnapra megnézem, és ha nem lenne igazam (de asszem az lesz), akkor referálok.

[ Szerkesztve ]

(#743) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Őőő, bocs az előző hozzászólásomban a modos rész az amd hűtőkre (#741) vonatkozott.

(#744) #90996736 válasza Solicidium (#742) üzenetére


#90996736
törölt tag

a Toldy javasolta Scythe Big Shuriken jó tervnek tűnik, és van is olyan bolt, ahonnan vettem egy alkatrészt (notebook SATA - asztali SATA átalakító) amit megpróbálok levásárolni egy ilyenre - mert úgy tűnik van is nekik raktáron. Legrosszabb esetben majd keresek valami mást abból a boltból ...

[ Szerkesztve ]

(#745) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!

Rég gondolkodom valami kompakt, kis fogyasztású netezős-filmezős-fájlszerver gép összeállításában, régebben mATX lapom újrahasznosításával, újabban duál-Atomos-Ionos mITX kombinációval. Hamarosan meg fog jelenni az A330ION lap, ami jól néz ki a 4 SATA (+2 eSATA) és PCIe x16 portjával; a gondom inkább a táp és a ház

A.) Ház: a fájlszerver feladatkörhöz 2db 1-1.5TB-os HDD-re gondoltam RAID1-ben, a filmezős géphez pedig egy DVD-meghajtó alap. Evvel viszont az összes mITX ház kiesett, amit eddig láttam. Továbbá ne legyen zsúfolt, jól szellőzzön -- ez se gyakori ilyen házaknál. Van ilyen 8-10k alatt, vagy barkács lesz?

B.) Táp: jó lenne valami halk, hatékony, kis helyigényű táp legalább 3 SATA tápcsatlakozóval. A PicoPSU bár jó ötlet, de minimális alkatrészéhez képest aránytalanul drága, ahol pedig itthon kapni lehet, ott rátesznek még egy lapáttal az árára, pofátlanul drágán adják; és csak 1 SATA csatlakozója van. Idehaza az SFX és kisebb, valamint DC-DC PC tápok is ritkák (FSP-nek pl. lenne SFX GHS 80+ szériája 3 SATA csatlakozóval, de a terméknévre/kódra keresve nem találtam itthoni eladót). Valakinek van tippje? Legrosszabb esetben normál ATX tápot kap, csak vicces, hogy az majdnem akkora, mint az alaplap...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#746) zez-zez válasza .mf (#745) üzenetére


zez-zez
tag

Szia!
Keress rá a Morex Venus 668 vagy 669 típusú házakra. Abban sok minden elfér.

(#747) .mf


.mf
veterán

Kösz a választ, rákerestem, de úgy tűnik, hogy egy ideje már kifutott, nem kapni boltokban.

DTK-nál viszont találtam ezt a gépet, ami elvileg 2 3.5"-est fogad, és iponnál is kapható 13k-ért; viszont a CFI márkájú tápot nem tudom hova tenni minőségben, megbízhatóságban, halkságban; és egy másik gépet is, 3 3.5"-essel, amiből 2 hot-swap rackes, de ebben is egy nem-szabvány táp van (valószínűleg mindkettő CFI gyártmány...).

A ház mondjuk a kisebb gond, barkácsolástól nem riadok vissza, és akkor olyan is lesz, mint amilyen nekem kell; a táp viszont már inkább, sehol se látok FSP SFX-méretű tápokat.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#748) canniball válasza .mf (#747) üzenetére


canniball
nagyúr

Talán segít.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#749) .mf válasza canniball (#748) üzenetére


.mf
veterán

Kösz szépen :R
Szóval az Albacomppal lehet ezt megbeszélni... fene se érti, hogy miért nem lehet simán, egyszerűen eladni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#750) canniball válasza .mf (#749) üzenetére


canniball
nagyúr

Idéznék: "Jó tudni, hogy időközben már más is forgalmazza Spire PowerCube néven." ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.