Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) zodo válasza hito (#796) üzenetére


zodo
nagyúr

Usb-s billentyűzetet el ne felejtsd!
Persze csak akkor, ha nincs otthon olyan csatisod.

" adnak a laphoz slim-ODD átalakítót? " Nem adnak. :(

(#802) adorjant válasza hito (#800) üzenetére


adorjant
senior tag

igazság szerint azért,mert vastag volt a tápból kijövő köteg,nem lehetett rendesen rátenni a ház palástját jobb oldalt,csúnya volt. valamint olyan hosszú volt az atx és +12v kábel,hogy nem fértem :DDD plusz ugye be kellett dugnom egy köteget a perifériáknak,és hát azt se mini-itxbe tervezték :D
nagyon sajnálom egyébként... :(

jaa,most olvasom,hogy azt kérdezted,hogy a laphoz adnak-e átalakítót,én meg a házra értettem,mert az utóbbihoz adnak !

[ Szerkesztve ]

(#803) zodo válasza zodo (#801) üzenetére


zodo
nagyúr

Itt a teljes pack.

Adat Sata ill. Ide kábelt adnak és egy Spéci adaptert ( fehér + fekete középen) , de hogy az mire jó még nem jöttem rá. :U

(#804) .mf válasza #90996736 (#794) üzenetére


.mf
veterán

"Ami még hiányzik az egy jó csendes házventi, esetleg egy notebook vinyó a 3,5-ös helyére"

Bezzeg ha 7200 helyett 5400RPM-es 3.5"-es HDD-t raktál volna bele (Samu F2 EcoGreen, WD Green Power), nem lenne ilyen gondod; halkabb, kevésbé melegedő és alacsonyabb fogyasztású lenne... bár most már úgyis hiába mondom, legfeljebb legközelebb vagy másnak lesz hasznos :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#805) toldy válasza Geree (#790) üzenetére


toldy
őstag

Ha végül Intel lesz a vége akkor néz be e3200 topicba, szerintem aranyos kis proci és teljes konfigok fogyasztása nincs 150-160w felett. Bár tegyük hozzá hogy mondjuk az én q8200 sem nagyétvágyú proci , szóval a 45nm intelek kellemes fogyasztásúak.

mgzsolt uhh kellemes kis szösszenet lett :C

Az élet nem habostorta.

(#806) hito válasza zodo (#801) üzenetére


hito
nagyúr

USB-s billentyűzet? Minek? Ott van a lila port a lap seggén :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#807) zodo válasza hito (#806) üzenetére


zodo
nagyúr

Bocsánat, igazad van! :K
Nem tudom miért írtam az Egér helyett, Billentyűzetet.

(#808) hito válasza zodo (#807) üzenetére


hito
nagyúr

Azért egy pillanatra levert a víz :DDD Valószínüleg ez lett volna az utolsó csepp a J&W poharában.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#809) Geree válasza toldy (#805) üzenetére


Geree
senior tag

Akkor végülis AMD vagy Inteles platformot javasoltok egy alacsony fogyasztású "időtálló" hűvösfejű "erős" HTPC/NAS konfignak...(az erőset itt most inkább a multimédiás szolgáltatásokra értem) :)
a két platform képviselője egyelőre a J&W MINIX 780G és a ZOTAC Geforce 9300 jobbhíján
esetleg 3. versenyzőnek a MINIX 785G beszáll...

várom a szavazatokat :)

ja juteszembe irtam a mercurycomputernek h. mi a helyzet a 785g-vel, tudnak e róla lesz-e valamikor belátható időn belül.. majd ha írnak, megosztom a választ....

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#810) hito válasza Geree (#809) üzenetére


hito
nagyúr

Ha a 3. versenyző is pontenciális jelölt akkor nem lehet kérdés, hogy:

785G Minix

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#811) Solicidium válasza #90996736 (#794) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Gratulálunk hozzá és használd egészséggel. Nálam azóta egy fagyás sem volt, mióta ramot lejjebb vettem. Egyébként azt hittem, csak én szívok a shurikennel, hogy már kb recseg minden, az ujjam is és még így is csak barmi nehezen zár a retesz. Gondolom úgy milyen nehéz lehet, hogy a nagyobb borda miatt nehéz benyúlni alá.

# 796: Na én ugyanezeket a ramokat rendeltem meg iponról (a kép is ugyanez volt), meg is kaptam , 2*2 geil cl5, minden a leírás szerint, viszont nincs borda rajta (mondjuk utólag kiderült, jobb is). Szóval a bordának érdemes utánanézned, ha kell, hogy a tieden lesz-e.

(#812) hito válasza Solicidium (#811) üzenetére


hito
nagyúr

Hehhh...a borda miatt csinálom ezt a "felhajtást". Ha nem lenne bővel jó lenne innen ph-ről 2x2GB 800-as Samu 14k-ért :K Tehát ha nincs borda, nincs üzlet :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#813) KillHates válasza hito (#798) üzenetére


KillHates
nagyúr

Tudok kölcsön adni 2x1GB SO-DIMM-et, ha kell amíg összeharácsolod azt a sok pénzt :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#814) KillHates válasza zodo (#803) üzenetére


KillHates
nagyúr

Basszus! Ez olyan szép dobozban van, hogy vétek átrakni egy számítógépházba! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#815) #90996736 válasza .mf (#804) üzenetére


#90996736
törölt tag

én ezt az 500GB-osat 4000Ft +1 rossz 500GBos vinyóért cseréltem be pár hónapja, akkor nem gondoltam h rendszervinyó lesz belőle :) most meg mivel nem volt más, ez sokkal gyorsabbnak tűnt mint a másik Samu F1es 1 TB-s ami van

(#816) #90996736 válasza zodo (#803) üzenetére


#90996736
törölt tag

ha arra a csatlakozóra gondolsz ami a 3 zsebes nylon tasak közepén van, az plusz két SATA eszköznek nyújt tápot egy molex tápcsatlakozóra kötve.

(#817) #90996736 válasza KillHates (#814) üzenetére


#90996736
törölt tag

van egy ilyen eladó dobozom ;] jó áron megszámítom neked ;)

[ Szerkesztve ]

(#818) zodo válasza KillHates (#814) üzenetére


zodo
nagyúr

Elgondolkodtató! :))
Kicsit necces lenne az elrendezés, de nem lehetetlen.

(#816) mgzsolt

Lehet, hogy igazad van, de nekem nem rémlik a "molex" csati.
Mindegy, perpillanat azt sem tudom hova rakta ezt a kábelt.
Ha megtalálom, meglesem.

(#819) hito válasza KillHates (#813) üzenetére


hito
nagyúr

Hühh...hát lehet, hogy élnem kellene vele :B Attól félek, hogyha nem venném meg viszonylag gyorsan akkor:

1: felmenne mégjobban az ára (mert notikat is gondolom már egyre inkább DDR3-al szerelik)

2: beszerezhetetlenné válna.

De akkor már lehet, hogy táp is kéne egy kis időre (valami codegen szintű is megtenné). Tudok helyette adni kölcsön fasza kis HDD hűtőt :DDD Vagy esetleg őt ( ;] ):

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#820) KillHates válasza hito (#819) üzenetére


KillHates
nagyúr

A ramok ára most le fog menni.
A nagykerben 8.030,- + ÁFA a 2 GB-os CL5-ös BUFFALO

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#821) hito válasza KillHates (#820) üzenetére


hito
nagyúr

Ki tudja már ezt követni. Egyszer fenn egyszer lenn, mint én :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#822) toldy válasza Geree (#809) üzenetére


toldy
őstag

Amennyiben nem fontos a x16 akkor ha tudsz szerezni egy 785G egy X3 400e-vel ( szerintem).

Az élet nem habostorta.

(#823) toldy


toldy
őstag

Ismét egy újjabb Zotac lap ( tudom lehet kicsit preferálom ezt a márkát, de tény bővítik a kínálatot rendesen). Közben megleltem.

Egyébként amit nagyon várok az egy EVGA ITX lap, na annak nagyon örülnék. :K

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#824) CséZé válasza toldy (#823) üzenetére


CséZé
őstag

jó látni h a gyártók is észbekaptak és vmit csinálnak itx fronton is. csak mármeg nehogy az az érzés vegyen elő h márpedig nekem laptop kell :D

(#825) toldy válasza CséZé (#824) üzenetére


toldy
őstag

Időnként én begurulok és mindent le akarok cserélni egy 13,3 Macbookra :U

Az élet nem habostorta.

(#826) adorjant válasza toldy (#825) üzenetére


adorjant
senior tag

úgy látszik a mini-itx mánia noti mániával is párosul,mert ezek rám is jellemzők :D

van egy nc4400-es szubnotim,t7200-es procival,kameráról felvitt videókat azzal szoktam szerkeszteni,mert ugye 2*2mb cache,plusz intelre vannak optimalizálva ezek a programok... :DDD
bár a 240-es athlont még nem faggattam ilyen téren ;]
talán hétvégén lesz pár nyugodt órám,és megnézem tuningban mit bír a lap.

(#827) canniball válasza hito (#819) üzenetére


canniball
nagyúr

Nekem van egy elfekvő Mercury tápom, akár házhoz is viszem a blökiért cserébe? ;] De csak ha szuka...félreértések elkerülése végett: nem akarok háborút az udvaron. :DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#828) hito válasza canniball (#827) üzenetére


hito
nagyúr

Pasi, de ha ezen múlik átoperálom :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#829) KillHates válasza toldy (#823) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jesszus! MUSTHAVE!!!! :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#830) toldy válasza KillHates (#829) üzenetére


toldy
őstag

Sajnos ezt a lapot is elrontották :( , ráadásul ugyan úgy mint az intel , miért kellett a procit oda lecsúsztattni a vga slot mellé, így ezen is sok hűtő kilőve. :(((

Az élet nem habostorta.

(#831) Geree


Geree
senior tag

szerintetek elmegy egy 240e vagy egy 400e-s proci egy Spire powercube házban passzívan, úgy, hogy a ház oldalán van egy 12-es mondjuk coolink swif2-es venti?
ha igen milyen bordát ajánlotok rá?

jamegy ugye a házban alapból nincs messze a táp 8cm-es ventije sem, konkrétan a proci fölött majdnem..

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#832) KillHates válasza toldy (#830) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fúbasszus! Tényleg :Y
Akkor marad ez a befutó:

Jött a GALAXY disztribucióba 260GTX RAZOR

Ezek egész kényelmesen elférnének a házamba! :C
Utána meg bármi a pénztárcámba:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#833) KillHates válasza zodo (#807) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most nézem mekkora süni van a processzor VRM-jén. Kizártnak tartom, hogy ennek az alaplapnak gondja lenne egy 80W-os procival. A Zotac-om FET-jein semmi hűtés és vígan ellátják egy overclockolt Quad étvágyát. (olyan 100-110W körül zabálhat)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#834) tlac


tlac
nagyúr

ZOTAC H55-ITX WiFi
[link] [link]

(#835) Solicidium válasza KillHates (#832) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Azért annak a Galaxynak elég kemény hangja lehet. Még a vapor-x 5750-t is, ha koncentrálok, kihallom a házból 30%-ra leszabályzva, pedig a táp se túl halk szerintem. Mondjuk tényleg szép ez a gtx kártya és finom is.

(#836) toldy válasza KillHates (#832) üzenetére


toldy
őstag

És nézted az árát a Razornak? Mert én eddig 50 alatt nem találtam.

Az élet nem habostorta.

(#837) Geree


Geree
senior tag

Még mindig semmi info a 785g-s minixről... Japánban decemberben jelent meg 30k-s ár körül az amazonon. Mercurycomputertől sem nagyon válaszoltak még...

Valaki #831-re?
Esetleg akinek Spire powercube-ja vagy TT Element Q-ja van az elmondhatná hogyan rögzíthető a házban egy 12cm-es venti..

a friend in need is a friend indeed

(#838) toldy válasza Geree (#831) üzenetére


toldy
őstag

Nagyából mekkor magasság áll rendelkezésre?
Ha oldalről kap megfelelő levegőt és közvetlen róla el szívja atáp a használtat, valamint nem nagyon van tudingolva , úgy elképzelhetőnek tartom, bár valószínű pár fokkal melegebb lenne mint közvetlen aktív hűtéssel.

Az élet nem habostorta.

(#839) Geree válasza toldy (#838) üzenetére


Geree
senior tag

a procihűtőnek kb. 4-5 cm magasság fér bele asszem :) valahogy igy néz ki. (bár asszem a spire tápja pár centivel kisebb..)
A ház magassága meg belülről 12 cm asszem sszal a 12-es venti pont passzol csak sehol nem látok rögzítőpontokat hozzá...

ide a gyári amd cooler beférhet? :)

[ Szerkesztve ]

a friend in need is a friend indeed

(#840) .mf válasza KillHates (#833) üzenetére


.mf
veterán

Az még nem minden. Ld Anandtech teszt DFI P55 MI-T36-ról:
"All of the above issues have been reported back to DFI who are working on fixes as we speak. The new BIOS will also cap over-current protection to around 90 amps with a maximum VID of 1.40V (currently set to 110 amps). The reason is that onboard power delivery for CPU VCore does not respond kindly to being pushed under heavy loads. We've seen one reported case of a reviewer pushing the board over 3.8GHz with a HT enabled 4 core CPU running stress tests like OCCT and burning out a couple of FETs. Just a heads up to those who are thinking of pushing the MI-T36: it's not designed for it."

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#841) toldy válasza Geree (#839) üzenetére


toldy
őstag

Ezt a képet elnézve max 8cm a teljes táv a ház alja és a táp közt szóval úgy vélem akkár egy Scythe Big Shuriken is befér oda ( ventivel együtt 58mm anélkül pedig 48mm). Szerintem a gyári AMD is befér de ezt és ezt tudom még javasolni, bár ezek nem passzívak.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#842) .mf válasza Geree (#837) üzenetére


.mf
veterán

Utolsó kép (ugyanaz a ház, amiről ld még Ironskin másik írását);
utolsó előtti 3 kép; ugyan más ház, de ott is biztos lesz mihez kötegelni/kötni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#843) HookR válasza toldy (#841) üzenetére


HookR
addikt

(A kép alapján a táp alja kb. 1 centivel van lejjebb a 80-as venti tetejénél. A távtartó, nyák, foglalat, processzormag újabb másfél centi, ezért a Big Shuriken a ventivel együtt jó eséllyel nem, de anélkül talán aláfér.)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#844) KillHates válasza toldy (#836) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ja, 39 a disztributori ára. Szegény kondik kapnak a melegből rendesen a razor-on :K
Közben felejtős a történet, mert két 6pin-es csati kell a 260-asra, nekem meg csak egy van a tápomon.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#845) KillHates válasza .mf (#840) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ez nagy öröm lehet... Mondjuk a 2.8-as procit felhúzva 3.8-ra már jogos a FET-ek füstölése.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#846) KillHates válasza tlac (#834) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nézem: a ZOTAC 250-esen 8pin-es tápcsati van :Y :F Emmeg mi a fene? Ilyet sem láttam még.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#847) .mf válasza KillHates (#846) üzenetére


.mf
veterán

Ugyanaz, mint a 6-pines, csak eggyel több 12V és föld madzag van rajta, és nagyobb áramot szipkázhat ezen keresztül a kártya. Újabb, nagyobb tápokon már vannak ilyenek, de lehet átalakítót is kapni. Az mondjuk fura, hogy miért egy 250-esen, amikor abból olyan verziók is voltak, amelyeknek egyáltalán nem volt tápcsatijuk... néhány 8-pines csatlakozós kártya mondjuk elmegy 6-pinesről is, ha nem tuningolják; viszont olyanok is vannak, amik anélkül el se indulnak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#848) Geree válasza .mf (#842) üzenetére


Geree
senior tag

ezeket láttam, de köszi

a friend in need is a friend indeed

(#849) Mercutio_ válasza #90996736 (#741) üzenetére


Mercutio_
félisten

Igen, süllyesztett, de ahogy nézem szabványos 70x70x15-ös van benne, és cserélhető is, szóval ha valaki tud ilyen méretű hatékony, de csendes (az se baj, ha 4 pines PWM-es csatlakozóval szerelt) ventit ne fogja vissza magát!!!!

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#850) KillHates válasza Mercutio_ (#849) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem az AMD gyári coolere ekkora?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.