Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) hito válasza KillHates (#498) üzenetére


hito
nagyúr

Azért valaki elárulná a gépmadár nevét, vagy esetleg egy link a forrásról :F

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#502) hito válasza hito (#501) üzenetére


hito
nagyúr

Közben megtaláltam...pfujj, nem tetszik :P És a gyártó minden ITX házára ráhányja ezt a csodálatos tükrös előlapot :F 40 ejurót se ér, de még a felét se ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#503) KillHates válasza hito (#502) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na igen aki SG05-ben meg SG06-ban gondolkodik...
Meg a jutalék listája is 12 oldalas :D
Az könnyen fikázza!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#504) hito válasza KillHates (#503) üzenetére


hito
nagyúr

Nem a pénzről szól minden :N Csak a dolgok 99%-a :DDD Egyébként annyira jó most nálam a helyzet, hogy kb. 2020-ra se lesz SG05 :O

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#505) KillHates válasza hito (#504) üzenetére


KillHates
nagyúr

Hát most nekem is marad egy darabig az E6300-as proci :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#506) hito válasza KillHates (#505) üzenetére


hito
nagyúr

Jól kinézünk mindketten kollega...majd megyünk hand in hand a moszkvára kódulni az új prociért, meg új házért :DDD Legalább nem elpiáljuk ;]

Rupótlan ITX-es banda :DDD

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#507) toldy válasza hito (#506) üzenetére


toldy
őstag

Igen, nekem is kéne már egy videókártya bele, csak sajna van annak jobb helye is. :DDD :(

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#508) hito válasza toldy (#507) üzenetére


hito
nagyúr

Ungariche körkép :C Van még egy kiadó hely a moszkván, Kill és mellettem szorítunk még egy helyet Neked is :DDD

Gyűjtés a leégett ph-sokért. Egy alapítványt is összehozhatnánk, hátha....

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#509) Mercutio_ válasza hito (#508) üzenetére


Mercutio_
félisten

Kiemelten közhasznút :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#510) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Egy kis nyálcsorgatnivaló :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#511) CséZé válasza Mercutio_ (#510) üzenetére


CséZé
őstag

ez nem is olyan off :)
nekem nem kéne (nem ilyet vennék)

[ Szerkesztve ]

(#512) KillHates válasza Mercutio_ (#510) üzenetére


KillHates
nagyúr

Fúbasszus! Nagyon komoly, de gondolom a ház annyiba kerül mint az egész cucc ami benne van (MBO, CPU, RAM, HDD, ODD, PSU)

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#513) CséZé válasza KillHates (#512) üzenetére


CséZé
őstag

(#514) KillHates válasza CséZé (#513) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ennek mi értelme? 277 ezer Forintért még az atom sznobok sem fogják megvenni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#515) hito válasza KillHates (#514) üzenetére


hito
nagyúr

Kis naív :B

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#516) KillHates válasza hito (#515) üzenetére


KillHates
nagyúr

Gondolom valakiknek ez aprópénz, de általában azok szoktak a legsz@rrágóbbak lenni...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#517) #90996736 válasza KillHates (#516) üzenetére


#90996736
törölt tag

láttatok már ilyet valahol beépítve? valahogy nem tudom elképzelni sehol sem ... egyébként meg olyan mikrohullámú sütő kinézete van messziről :) az ára elég vicces. dehát nem én vagyok a célközönség.

(#518) KillHates válasza #90996736 (#517) üzenetére


KillHates
nagyúr

"egyébként meg olyan mikrohullámú sütő kinézete van"

Ez nagyon jó duma volt!!! :R :D :DDD

Nekem van sima 7"-os TFT panelem, inverterrel együtt. Azt be lehet építeni 5.25-ös helyre. A régi videókártyákon volt LVDS kimenet is, onnét egyszerűen meghajtható.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#519) hito


hito
nagyúr

Na picit felkavarjuk az állóvizet. Én most így festek per pillanat:

Felül egy OCZ memóriahűtő csücsül, elől pedig egy multikártya-olvasó. Már csak egy jófajta ODD köllene, meg egy single slot Galaxy GTX260 Razor ;]

A SilenX táp remélem jövő hétre már landol ferihegyen :C

MOD: most látom, a kártyaolvasó madzagját illett volna eltűntetni :B

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#520) KillHates válasza hito (#519) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nagyon állat szép! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#521) hito válasza KillHates (#520) üzenetére


hito
nagyúr

Ooh...köszönöm. Ez az Ön szájából dupla elismerés nekem :C :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#522) hito


hito
nagyúr

Az álatttya :Y Szétvizezett Shuttle ITX konfig :C Mit meg nem művelnek ezek....

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#523) Mercutio_ válasza hito (#519) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nagyon jól néz ki :C
Ez most a látvány miatt, vagy burkolat nélkül használod egyébként is?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#524) hito válasza Mercutio_ (#523) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi :R A látvány miatt is, de egyébként is így szokott lenni szegénykém az esetek 99%-ában. Amennyit variálok rajta hülyeség lenne folyamatosan visszatenni.
Pedig csavarhúzómentes csavarjaim vannak, sikerült "lelopnom" egyik eladott házamról :DDD

Sajnos az OCZ hűtő ki fog kerülni belőle (az egészben az a legjobb), mert még a rövid ODD se fog elférni tőle, ráadásul az új tápom is 2cm-el hosszabb lesz. Viszont annyira feldobja egy ramhűtő az egészet, hogy egy HyperX fan-nel fogom pótolni :K

Ez a Luxa2 mini egyre jobban bejön. Bár hc ITX biztos nem építhető belőle sajnos, nem nyel el normál VGA-t :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#525) #90996736 válasza hito (#524) üzenetére


#90996736
törölt tag

ahová nézek vinyó (szörny) terem :)

látom jutott mindenhova :)

(#526) #90996736 válasza KillHates (#518) üzenetére


#90996736
törölt tag

mondjuk ez jó ötlet, csak nem válasz a kérdésemre :P egy dolog, hogy meghajtható, de mondjuk használnátok? vagy tudtok felhasználási területről? (mondjuk az előbb linkelt "mikró" esetében ahol FULL HD (wtf?!) felbontást raktak rá a gépre)

esetleg autóban tudnám elképzelni .... az ilyen kis képernyőt, meg esetleg konyhában, másodlagos TV/mozizó kijelzőnek (volt is logouton egy cikk egy ilyen mod-ról, nagyon igényes írás volt)

(#527) Mercutio_ válasza #90996736 (#526) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha a házimozi erősítőre kötöd rá, és csak zenét akarsz hallgatni nem kell a tvt/monitort bekapcsolni, hogy a számok között mászkálj :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#528) helkis válasza hito (#522) üzenetére


helkis
addikt

tényleg klassz lett, már az enyémhez is érkeznek a hiányzó h2o alkatrészek, a nehézséget az jelenti, hogy jó lenne 4cm-en belül maradnom.. :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#529) hito válasza helkis (#528) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi :B Ezt kifejtenéd? Bevizezed az ITX gépedet? Ha igen, megosztanád velem/velünk is a részleteket? Én is tervezek hasonlót...nem hagy nyugodni amit vr-zone fórumon láttam.

Lehet, hogy csak vissza kellene olvasni az előzményekhez :))

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#530) helkis válasza hito (#529) üzenetére


helkis
addikt

igen ez a terv, mert elég hangos szegényke, hiába van némi ventiszabályzás a biosban, nem elég hatékony, így meg azért alig lesz hangja, valamint némi kihívást jelent, hogy egy 1U magas rack-ben kell vizezni :D sajna az már most létszik, hogy nem fogok elférni, mert a radiátor szélessége 45mm, így lesz némi cső, + venti ami kilóg, ezt majd megpróbálom igényesen megoldani :B

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#531) hito válasza helkis (#530) üzenetére


hito
nagyúr

Esetleg Corsair H50 + ultrahalk slim venti? Én erre készülök :K Utána már csak egy halk VGA kell, vagy egy olyan vizesrendszer ami csak a VGA-t hűti...ha egyáltalán van ilyen (de miért ne lenne?).
Vagy így ez azért komolytalan? Nekem gőzöm nincs a vizezésről, el kéne olvasni némi szakirodalmat.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#532) helkis válasza hito (#531) üzenetére


helkis
addikt

nem, személy szerint óczkodom a kompakt gyári megoldásoktól, valami elromlik és lehet kidobni az egészet, illetve nem annyira jó a teljesítményük sem, nekem ez már a 4. h2o-s gépem lesz, válogatott anyagokból, blokkokból, cpu és chipset hűtéssel, később talán a HDD-ket is befogom.. egy dupla radival, tartályos pumpa, 2db chipsetblokk lesz a rendszerben, bőven túl van tervezve, lehet passzívan is el fog ketyegni.. majd kiderül jövő hét végére, utána hét elejére érnek ide a komponensek, utána nekilátok összerakni, természetesen beszámolok róla képekkel is. ;)

külön vga nálam nem lesz, elég az alaplapi, ez egy 24/7-ben működő router+torrent+nas funkciókkal ellátott gép lesz, itt inkább a fogyasztás és a halk működés a szempont.. :)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#533) Mercutio_ válasza hito (#522) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi van, ha egy cső eldurran, rögzítés elereszt? :Y

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#534) CHIPman válasza Mercutio_ (#533) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Baj. Volt már rá példa. Asztalinál nem olyan nagy gond, mert ráfolyik a vgara, és ha gyorsan lekapcsolod, akkor semmi baja nem lesz. Mini-ITX-nél kicsit más, mert ott kap minden.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#535) hito válasza Mercutio_ (#533) üzenetére


hito
nagyúr

Jájj fiúk...mi van ha pont a búrámon landol egy orosz kémműhód?

Így nem lehet gépet építeni :N Bátorság nélkül nincs győzelem.

Helkis: esetleg ha van kedved priviben adhatnál tippeket a komponensekre nézve (nagyon hálás lennék, mert sok közöm nincs a témához). Minél kisebb legyen és minőségibb :K H50 meg megállja a helyét hidd el...nézz meg róla teszteket (volt egy külföldeni teszt, nem találom, de a világ élvonalába tartozó léghűtéseket nem egyszerűen verte pofon). Engem meggyőzött.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#536) helkis válasza hito (#535) üzenetére


helkis
addikt

oks, estefelé írok majd valamit, te addig dobj egy konfig-ot püben, hogy mit is kellene hűteni pontosan.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#537) hito válasza helkis (#536) üzenetére


hito
nagyúr

:K :R

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#538) hito válasza CHIPman (#534) üzenetére


hito
nagyúr

Most látom csak: asztali nem egyenlő ITX? :Y Ezt kifejtenéd? ;]

Mercutio_: a TT kuckót elvitték?

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#539) CHIPman válasza hito (#538) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Igaz, rosszul írtam. Tehát az ATX és mATX-nél más a helyzet, mert ott több a hely, ha lecsurog, akkor csak a vga(maximum az nb borda) kap belőle. ITX-nél meg minden kap, ugyanis a legtöbbnél a lap fekszik tudtommal.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#540) helkis válasza CHIPman (#539) üzenetére


helkis
addikt

eloszlatnám a kétejeket, ha nem baj :K régebben mikor még nagyon gyerekcipőben járt a h2o a pc-ben, és házi blokkokkal operáltak az úttörők, akkor el tudom képzelni, hogy történtek balesetek, illetve vannak/voltak/lesznek mostanában szériahibás blokkok, de normális hozzávalókból épített rendszerrel nem lehet baj, főleg ha odafigyel az ember, és lepróbálja mielőtt ráindít élesben..
itt is vannak szabályok, ahogy pl: k7-re, hogy kell úgy coolert tenni, hogy ne sarkazd szét egyből :D vagy ugyanez él GPU-ra is..
akinek van egy kis technikai vénája annak gyerekjáték, akinek nincs, legjobb ha segítséget kér, vagy beleolvas a viztopicba :)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#541) hito


hito
nagyúr

Emberek, szolgálati közlemény:

Lehet szétkapkodni az ITX-es cuccaimat (lehet, hogy a moduláris 400W-os SilenX táp is eladó lesz, elvileg jövő héten jön meg), én kiszálltam. Túl sok a kompromisszum nekem, nyargalok vissza mATX-re :K Jó volt veletek, köszönöm mindenkinek a segítséget :R

Azért még majd be-benézek, itt legalább béke honol :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#542) toldy válasza hito (#519) üzenetére


toldy
őstag

Waov :DDD , kellemes kis szerkezet :C

hito #541 No hogy hogy, csak úgy? mi történt , mit értesz sok kompromisszum alatt? :Y :F :R

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#543) hito válasza toldy (#542) üzenetére


hito
nagyúr

Köszönöm, de csak volt sajnos...hiányozni fog :O :R

CséZé: nem erről van szó, csak sokmindent szeretnék amit az ITX vonalon nem lehet :(

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#544) CséZé válasza hito (#541) üzenetére


CséZé
őstag

gyorsan feladtad

(#545) hito válasza toldy (#542) üzenetére


hito
nagyúr

Nuku: SLI/CF, normál vízhűtés, sok vinyó (szellősen), Blu-ray, előlapi vezérlők (imon és tsa-i), normális hardverválaszték. Így hirtelen ennyi. Egyenként még csak-csak meg lehet ezeket valósítani egy ITX konfigon belül, de egyszerre... :(

mATX az én méretem, ITX a kedvencem :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#546) toldy válasza hito (#545) üzenetére


toldy
őstag

Hát igen, SLI/CF valóban felejtős. :( Egyébként létezik megoldás a többi gondodra csak nehéz beszerezni a házat hozzá ( de nem lehetetlen). Íme Mielött megkérdeznéd igen szándékosan fájdítom a szíved ;] :R

Az élet nem habostorta.

(#547) hito válasza toldy (#546) üzenetére


hito
nagyúr

Na várj...ez most mi és hogy? :Y Az uccsó pillanatban jöttél, mindjárt szedem is le a hírdetéseket :DDD

Ebay-en nem találtam. Hogy/hol lehetne egy ilyen "rusnyaságot" bészerezni?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#548) Mercutio_ válasza toldy (#546) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez a fazon vagy egy jólfizetett nyugdíjas, vagy ebből él, de brutális ami gépparkot összedobott :Y

hito: Nekem nagyon úgy tűnik, hogy egyedi építésű házak, amit a fazon gyárt(at?)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#549) hito válasza Mercutio_ (#548) üzenetére


hito
nagyúr

Most látom, mi sem egyszerűbb mint beszerezni egy ilyet:

:W :C Menjenek a anu*ikájukba.

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#550) toldy válasza hito (#549) üzenetére


toldy
őstag

Ohh hogy az a ... elnézést nem figyeltem. :U :W Egyébként nekem is tetszik, addig nem nyugszom míg...

Az élet nem habostorta.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.