Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) hito válasza Mercutio_ (#250) üzenetére


hito
nagyúr

Mit fogok vele csinálni? Szárítom a hajam ;] Kutyát, macskát nem érdekli, hagy izzadjon. Ha gáz van, megoldom...egyébként valószínűleg a problémás oldala a gépnek ki lesz vágva, be lesz plexizve és lesz rajta egy jó pár szellőzőlik :K
Addig meg nudiztatom a gépet ha necces a szitu.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#252) CHIPman válasza Mercutio_ (#250) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Örülj neki. Egy háromnegyed kilós alumíniumtömb van a kétmagos Intelemen egy ATX házban, ez is porszívó, és még a ház oldala is le van szedve. Örülök, ha a 60-at nem lépi túl játéknál. :DDD

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#253) Mercutio_ válasza hito (#251) üzenetére


Mercutio_
félisten

:DDD
Épp az jutott eszembe, hogy le kell venni az oldalfalat - bár így zajos lesz -, vagy vágni rá egy akkora lyukat, amire felrakható egy venti ami kifelé szívja a levegőt.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#254) wassermann válasza CHIPman (#248) üzenetére


wassermann
addikt

Ha teljesen passzív kis fogyasztású mini-ITX gépben gondolkodsz és nem kell PCI-kártyahely, szóba jöhet még a

- kétmagos Atom 330-assal szerelt D945GCLF2
- PCI-os ATI kártyával ( Sapphire Radeon 9250 128MB PCI)

Az egész gép fogyasztása kevesebb mint 54W, íme az ATI-kártya:

[ Szerkesztve ]

(#255) KillHates válasza totoka2 (#210) üzenetére


KillHates
nagyúr

AHHH!! Isten vagy! Köszönöm! :R :R :R
Ha megyek fel Pestre akkor megyek a Lehel útra is! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#256) CHIPman válasza wassermann (#254) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez nV vagy integrált ATi vonalon kb. mivel van egy szinten? Amúgy a CUDA nem jönne rosszul, ezért is nem néztem eddig sima Atomot. Ha már sima Atom, akkor inkább választanám az ASRockot a jó support miatt, pár 100 Ft nem számít.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#257) CHIPman válasza CHIPman (#256) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Na meg szerintem a 9400 teljesítményét teljesen kihasználnám, úgyse tudnám magam megfosztani a játékoktól. A PCI-os 8400GS-ben(DDR1 :((( ) van már CUDA-támogatás?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#258) ZCoyote válasza CHIPman (#236) üzenetére


ZCoyote
őstag

Még annyit tennék hozzá toldy leírásához mint egy Intel DG45FC lap tulaja hogy pl. ennek a lapnak a biosában semmilyen tuninglehetőség nincs, se lefelé sem fölfelé. Nem hinném hogy a többi Intel lapban több lehetőség lenne.

Romani ite domum.

(#259) Alvin_ti4200 válasza KillHates (#74) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Milyen zajszintet produkál az a 9800GT plusz a tápegység üresjáratban és terhelve? Hőfokok is érdekelnének:R

(#260) wassermann válasza CHIPman (#256) üzenetére


wassermann
addikt

Jobb, mivel saját memóriája van és nem a CPU-val kell osztoznia a rendszermemórián.
A legtöbb integrált VGA azzal fogja vissza a rendszert, hogy amíg a memóriát használja, addig a CPU-nak várnia kell.
Az integrált VGA-k közül csak a sideportos ATÍ-k kivételek mert nekik van saját memóriájuk is.

[ Szerkesztve ]

(#261) KillHates válasza Alvin_ti4200 (#259) üzenetére


KillHates
nagyúr

Elhanyagolható . Az asztalra letett külső 750 GB-os Samsung vinyóm hangja jobban zavart. Raktam is alá egy kis szivacsot, így már nem búg az asztallap. :D
Viszont a múltkor állítgattam a ZOTAC gyári szoftverével a venti fordulatszámát a TLRB alatt és valami baja lett a vezérlésnek; azóta 35%-on pörgeti folyamatosan és 3D alatt veszi csak le a fordulatot :W Magyarán "összekeveri"' a 3D és a 2D üzemmódot. :O Erre esetleg nem tudsz valami megoldást?

A proci: 45 fokos, a gpu magja: 40 fokos, a tápból olyan 25-30 fokos levegő jön ki. A táp és a CPU szinte hangtalan, a tápban olyan 800-al a CPU-n olyan 1000-el forog az egyébként is nagyon halk SWIF2-es.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#262) zodo válasza KillHates (#81) üzenetére


zodo
nagyúr

Szia!

Ma megvettem a ventid tesóját, ami már pwm-es. digitaltrend-nél 2.525.-
Tényleg halk. :K

(#263) KillHates válasza zodo (#262) üzenetére


KillHates
nagyúr

Közben nekem is megjött, 1.390,- Ft volt a CHS-ben.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#264) zodo válasza KillHates (#263) üzenetére


zodo
nagyúr

Az szép árrés. :((( Mondjuk nem kutattam, megvettem az első helyen. :)
Ezek szerint nálad már síri csend van. :C

(#265) KillHates válasza zodo (#264) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem, sajna. Beszart a VGA-mon a vezérlés. A Rivatuner, meg csak 25%-ig engedi levenni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#266) zodo válasza KillHates (#265) üzenetére


zodo
nagyúr

Úha, tud olyat egy vga vezérlés. Nem gondoltam volna.
25% alatt már olyan hangos.

Hát kiváncsi leszek az én gépemre, mekkora hangja lesz.
Mondjuk abba nem lesz diszkrét vga. :N

(#267) KillHates válasza zodo (#266) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mi lesz a gépedben?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#268) #90996736


#90996736
törölt tag

hm, ez volt már?

MINIX LX-01

komolyan eddig ez a legjobb ... árban is, táp teljesítményben is és még egy low profile karesz is belefér ... hirtelen összeállítottem egy kis méregzsákot (argep.hu-s árak, néhol kicsit kerekítve):

J&W MINIX LX-01 200W - 15000
J&W MINIX 780G-SP128M - 26000
Galaxy nVidia 9600GT 512Mb DDR3 Low Power Low Profile PCI-E videókártya - 18320
AMD Athlon II X2 235e - 18608

összesen 77928

mondjuk másnak még tuti rájön 2*XGB SO-DIMM RAM, nekem noteszemben van 2*2GB, azt raknám bele .... notiba meg menne valami olcsó 667MHz-es :-) akár használt is ...

még egy ingyenes Windows 7-es hozzá és .... elég nyálcsorgatós :-) (szvsz)

szerk.#1: helyesírás

szerk.#2: oké, kimaradt a CPU hűtő meg házventik (bár ehhez jár valami kicsi azt hiszem) ...

[ Szerkesztve ]

(#269) CHIPman válasza #90996736 (#268) üzenetére


CHIPman
nagyúr

A táp minőségéről, hűtéséről és márkájáról mit lehet tudni?
Ja, és egy ntezős letötős gépet meg lehetne oldani alulfeszelve, passzívan így:
Nem kell 9600GT, -18k
Nem kell 235e, elég a 215 alulfeszelve, -6k. Ez már elég barátságos.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#270) #90996736 válasza CHIPman (#269) üzenetére


#90996736
törölt tag

ráadásul a 9600GT-re (pl Galaxytól, ami LowPower LowProfile) 300Wos tápot javasolnak :D

mondjuk nekem ez nem htpc lenne ... hanem mini asztali gép. szóval tény hogy más szemszögből nézem mint itt az emberek legtöbbje.

konkrétan rá akartam keresni a tápra, hogy meg tudja-e adni a 12Von a 26A-t ami egy ilyen kártyához kéne, de csak az MX-sorozat tápjára találtam rá itt és csak annyit találtam, hogy az 5V és 3.3V-on együttesen max 60W-ot ad le. Az LX-ben 200Wos táp van ... de így sem hiszem hogy elbírná.

(#271) KillHates


KillHates
nagyúr

Sziasztok! Valakinek nem kell egy DELTA 275W-os mini ITX tápegység? 2.900,-Ft-ért vihető.

DELTA DPS-275JB B REV:01F

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#272) KillHates válasza #90996736 (#270) üzenetére


KillHates
nagyúr

Miért nem raksz bele egy ATI-t? Azok jóval kevesebbet "esznek" mint az nVIDIÁ-k.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#273) zodo válasza KillHates (#267) üzenetére


zodo
nagyúr

Valami ilyesmi.

Jetway Minix + 4850E procival, 2Gb Kingstone ram, Delta 300W, Samsung 640-es vinyó és a Coolink venti.
Persze nem ebbe a házba, mert ezt a Htpc szerű megoldást feladtam.
Egy régi, legendás kisgép házába probálom betuszkolni a cuccokat.
Szép lesz csak készüljön el. :DDD

(#274) hito


hito
nagyúr

Ma rakom bele a gyönyörűséget a kockába:

Tessék szurkolni, hogy bírja a tápom :C

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#275) Solicidium válasza #90996736 (#268) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Az a baj, hogy x2 235 v 240e beszerezhetetlen itthon, max 2-3 hetes átfutási idővel elérhetőek, én már végigjártam az utat egy hete, de ha tudsz valami helyet, ahol van raktáron, ne tartsd magadban :))

#271: KillHates: ha végre megjön a lap és sikerül beüzemelni az sg06-ban lévő 300as fsp tápot és hangosnak fogm találni, akkor lehet, hogy érdekel a tápod, max kap egy venticserét.

[ Szerkesztve ]

(#276) KillHates válasza zodo (#273) üzenetére


KillHates
nagyúr

Jól néz ki az az AMD-s deszka! :C
Ha van kép a házról feltétlenül rakd fel! :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#277) KillHates válasza hito (#274) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na, lesz meleg mint az állat a Spire-ben!
Szerintem bírni fogja, csak a szotty Raptor-t kell kivágnod a hóra! :D

CPU 65W
MBO 45W (max)
HDD 15W (Hitachi)
HDD 35W (Raptor) (odd kell helyette)
COOLEREK 15W
VGA.nak 125W marad a 300-ból

Nekem most ez van:
CPU 95W
MBO 45W
SSD 5W
NB ODD 10W
SATA HDD 20W
COOLEREK 15W
VGA 70W (szuper 9800GT 1GB ECO!!! )

Ha megterhelem a rendszert azért fújja a meleget az 500W-os Coolink tápom.
A 235W-os LFP tápnak elég fura hangja volt mikor ment valami 3D :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#278) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Akkor szerintetek egy integrált JW minix lap+ valami alulfeszelt AMD+1TB 5400 HDD beleférne a 65W-ba? Na meg lenne még 2x2GB noti DDR2.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#279) hito válasza KillHates (#277) üzenetére


hito
nagyúr

Raptor marad, vita lezárva :DDD :P Legkedvencebb komponensem a rendszerben :C

Várj...ha jól látom úgy számoltál, hogy pont 300W-ra jön ki ha 125W marad a VGA-nak. Ez nem azt jelenti, hogy a számításaid alapján 100%-os hatásfokúnak kell lennie a tápnak? Azt meg szerintem még nem sikerült feltalálni ezidáig :U

Vagy mondjuk a 80%-os hatásfokú 300W-os táp nem azt jelenti, hogy max. 240W-ot képes hasznosan leadni? Bocs ha oltári hülyeséget kérdeztem, a józan paraszti logikán kívül sajnos nincs mire támaszkodnom :D

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#280) KillHates válasza CHIPman (#278) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem a 65W inkább egy ATOM-os rendszer ellátásra optimális.
Nem tudom milyen procid lesz, de addig amíg alulfeszeled, addig is be kell indítanod normál feszültségen. Ha elszáll valami a rendszeredben, és alaphelyzetre áll vissza a BIOS akkor mindig ki kell venned valami komponenst, hogy bírja a táp? :U
Egy normál desktop alaplap olyan 30-40W-ot fogyaszt, sajna az ITX -ek is mert ott az integrált VGA ha megy megdobja a teljesítményt egy 10W-al. Szerencsére az északi híd az AMD esetében a prociban van, tehát itt lehet(ne) spórolni, de itt az integrált VGA miatt kikerül a fele az alaplapra. Ha 5400-as vinyót fogsz használni, akkor inkább egy 2.5"-ost vegyél. Csendesebb, hűvösebb. És a harmadát fogyasztja!!! Optikai meghajtód milyen lesz?
A ramok is zabálnak: 1W-1.2W / chip asztali esetében. A noti ramok, olyan 0.2-0.4W /chip fogyasztással bírnak szerencsére. A DDR2-es 2GB-os modulokon 16 chip van, ami 5-8W / memória modul fogyasztással bír lenni!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#281) CHIPman válasza hito (#279) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Múltkor elmagyarázták nekem, hogy a hatásfoknak semmi köze nincs a leadott teljesítményhez. Csupán a konnektorból felvett, és a leadott áram arányát szimbolizálja.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#282) KillHates válasza hito (#279) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ezek az elméleti maximális fogyasztási értékek, ennyit még a "szőrös fánk" és DVD -írás meg töredezettség-mentesítés és wlan meg fullon járatott ventik közben sem fog fogyasztani a géped. (mindezek egyszerre)
Mikor e sorokat írom az én gépem 65W-ot fogyaszt, ha megfingatom, akkor olyan 190W-ra emelkedik, pedig ha összeszámolom a maximum értékeket olyan 350-körül kellene bekapnia :D

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#283) vegyszer


vegyszer
addikt

Ha az AMD Athlon II X2 235e (2.7GHZ, kb 18e FT) és az AMD Athlon II X3 400e (2.2GHZ, kb 25,5 eFT) között kellene választani, melyiket választanátok?
Szerintem az orajelet könnyebb kihasználni, mint több, és páratlan magot.

2x 2GB ram társaságában keveredne egy zotac 8200, esetleg 8300 mATX -es lapba.
Főleg x264 nézésre, böngészésre kellene, ezért is tetszett meg a 45W-os TDP. Lappal 3,5" vinyóval, normál DVD-vel 80-90W környéke lehetne terheletlenúl... :R
Az ion nagyon tetszett, de a platformcserém kb csak a proci árával drágább, és azért jobban harap :D
A mITX-ben bizonytalan vagyok: nem láttam olyan deszkát, ami CUDA-s, ÉS PCI-E is van rajt.
Ház is nehéz ügy, amiben van félmagas hely, de sebaj, hátha mire összeszedem rá a pénzt, már lesz választási lehetőség is.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#284) KillHates válasza CHIPman (#281) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én is valami ilyesmit hallottam. Ezért vitte a 135W-os tápom a rendszerem. Igaz a fehér izzásig melegedett, de vitte! :C

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#285) CHIPman válasza KillHates (#280) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1TB-os 5400-as Samsung lenne benne 2 tányérral. Optikai meghajtó nem feltétlenül kell. Esetleg egy 96W-os táp, ami a Modecom feel 202-ben van, elvinné? Optikai meghajtó nem feltétlenül kell.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#286) toldy válasza CHIPman (#285) üzenetére


toldy
őstag

Ebbe néz bele. nem azt mondom hogy mindenre válaszol, de sokminent tisztáz szerintem.
[link]

Az élet nem habostorta.

(#287) Solicidium válasza vegyszer (#283) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Jó kérdés, már én is feltettem egyszer a topicban, de nem kaptam rá választ.
Nézegettem teszteket amd procikkal és arra jutottam, hogy a gyorsabb kétmagból többet lehet profitálni. Úgy tűnik nem sok alkalmazás van, ahol jobb a több mag. Tömörítés, néhány kódoló progi, egy-két játék, és a többmagot használók szerint kissé gördülékenyebb windows. Amiket írtál, szerintem arra bőven jó a két mag. Meg ezeket a 45w-os athlon procikat úgy tűnik csak több hetes rendeléssel lehet beszerezni egyelőre itthon. Még szóba jöhetne egy sima athlon II alulfeszelése (szinte ugyanaz az eredmény mint a gyári alulfesz), de kérdés, működne-e az aktuális lappal a c&q a feszállítgatás miatt. Én aktuálisan az athlon II x2-ket és esetleg a phenom II x3 705e-t tartom ilyen célra megfelelőnek. Talán ez utóbbi kicsit jövőtállóbb, alig fogyaszt többet és az ára sem vészes mint a 905e-jé.

(#288) vegyszer válasza #90996736 (#268) üzenetére


vegyszer
addikt

http://minix.hk/ MX-01-05, és LX-01
nem is rosszak az árak, mármint az itthoniak...
egem megfogott...

[ Szerkesztve ]

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#289) CHIPman válasza toldy (#286) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ehh. Ezek szerint a 96W még egy 65W-os AMD procival sem elég. A 235e hány W-os?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#290) toldy válasza Solicidium (#287) üzenetére


toldy
őstag

Se cáfolni se megerősíteni nem tudlak. A 2 mag nagyobb órajelen igenis sok mindenre elegndő ez tény, de pl sok alkalmazás futásánál vagy konvertálgatásoknál sokkal előnyösebb a több mag ( nekem is 4 mag van :U ), ha arról van szó akkkor viszont emelem az órajelet. Lényegében a játékok azok amik a legjobban meghálálják a magasabb órajelet de minden más kezd egyre több szálon futni.

CHIPman: tudomásom szerint 45w.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#291) zodo válasza KillHates (#276) üzenetére


zodo
nagyúr

Bizony jó, nem is kivánok jobatt magamnak. :N

Ház:
Egy legendás, retro mini pc-t probálok feléleszteni, a neve Compaq Ipaq. :DD

Kicsit szívok vele, mert hát ugye egyedi tervezés, stb.
Szóval a saját tápjára, már nem merem rábizni az új rendszert, ezért bekerül a Delta 300W-as, bár tudom, hogy ekkora meg hot felesleges, de ez van itthon.
Aki ismeri az tudja, hogy a gyári kiépítésben nem volt venti a procin csak borda és a táp szelőztette az egész házat. Belső felépítése sem egyszerű ennek a kis gépnek, pl. a hdd most pont elzárja a procihűtés útját. :(((
Az összes előlapi kivezetés másként van kábelezve, mint manapság, pedig jó lenne megmenteni ezeket. Nem szeretnék annyira modingolni, hogy egy teljesen új kinézetett kapjon. Inkább maradjon úgy ahogy az anno megálmodta valaki csak modernebb belsővel.

Most ott tartok, hogy a táp felfogatása készen van.
Alap távtartó lábai a szabvány miatt, pont jó helyen vannak a hátlapi kivezetések paneljával együtt. A gyári multibay beépítésére szolgáló eszközőket eltüntettem.
Sajna az előlapi kivezetések, szanét, nem jövök rá, hogy is kellene bekötnöm őket, pedig van rajzom, de valamiért mégsem müködnek. Hdd felfogatása is készen van a multibay-es oldalon.
Ma a 12 cm-es coolink hűtő felfogatása kerül kialakításra.

Szerk: Esetleg segíthetne valaki aki ért ezekhez az alaplapi dugókhoz.

[ Szerkesztve ]

(#292) zodo válasza zodo (#291) üzenetére


zodo
nagyúr

3 órával később...

Sikerült felvarázsolni a ventit, ahogy szerettem volna. :DD

[ Szerkesztve ]

(#293) adorjant válasza zodo (#291) üzenetére


adorjant
senior tag

nekem is van egy ilyen gépem,az lpt port miatt használom csak :)
nem is gondoltam volna,hogy valaki egy ilyet fog átépíteni :C

közben kezdem belakni a codegen házat,és a gyári tápot kiszerelve egy kis problémába ütköztem: a Corsair kábelkötege nem elég hajlékony,így ha ráteszem a ház palástját,akkor elöl bizony feszül egy kicsit,pár mm ki is hajlik...reménykedem,hogy enged majd egy picit...de jó kis gép lesz ebből,már látom :B

(#294) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Melyik az a venti, amiből 1db 8 centis és 1db 12 centis hangja egy 3,5-ös vinyóéval vetekszik? Coolink?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#295) zodo válasza adorjant (#293) üzenetére


zodo
nagyúr

Már régóta azerettem volna egy ilyen gépet, de közel 2 év kelett mire megszereztem.
Szerettem volna egy Mini-itx lapot is, mindenképp és így, hogy már az is megvan, jött az ötlet. :) Pláne, hogy sehol, nem láttam még, hogy valaki ilyenel dicsekedett volna. :N

Szerk:

CHIPman

Lehet, hogy a 8 cm-es is halk a coolink ventikből. Pwm-es is 7-19 dB közt zörög.
Az én 12 centisem, tuti az. :K

[ Szerkesztve ]

(#296) adorjant válasza zodo (#295) üzenetére


adorjant
senior tag

a tápcseréről azért megnéznék majd pár képet,kíváncsi vagyok hogy lehet oda valamit bepaszírozni :R

[ Szerkesztve ]

(#297) toldy válasza Solicidium (#287) üzenetére


toldy
őstag

Felmerült bennem egy kérdés. Ügyebár az SG06 előlapja és a ház váza között van bizonyos távolság, az mennyi? ( arra lennék kíváncsi ami az előlapi 12cm venti elött van hely).

Az élet nem habostorta.

(#298) zodo


zodo
nagyúr

Nagyjából össze is pakoltam a cuccost és úgy néz ki, elfér minden.

Az előlapi kivezetések kábeleit kellene összehoznom, kivágni a ház oldalán a szellőzőnyílást és lefesteni valami faja színre a házat.
Kész is lenne a modernizált, Compaq Ipaq. :)

Szerk:

(#296) adorjant

Két új csavarfelfogatási pontot kelett kialakítani a ház vázán ill. az tápnak a házán is.
Azért lóg a levegőben, mert még ez a táp is széles ebbe a házba, ha letettem volna a ház aljára akkor nem lehet beakasztani a külső müanyag borítást.

[ Szerkesztve ]

(#299) CHIPman válasza zodo (#298) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Nekem ASUS-Deltám van, de olyan hangos, hogy ITX-ben el sem tudnám képzelni. A tied nem?

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#300) Solicidium válasza toldy (#297) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Lemértem Neked. Olyan 1,7-1,8cm van a külső alulap és az lap között, amin a venti van

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.