Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) #90996736


#90996736
törölt tag

nem tudom már melyikőtök kérdezte, hogy vajon beépített tápja van-e a MINIX LX-01-esnek ... végre találtam róla belső képeket. Szerintem ezek önmagukért beszélnek (klikk a gallery-t)

MINIX LX-01

nofene, valahogy nem megy a direkt linkelés ... sebaj, klikk Casings > MiniX LX01 Mini-ITX casing > gallery

és ott lesznek a képek.

[ Szerkesztve ]

(#352) Mercutio_ válasza #90996736 (#351) üzenetére


Mercutio_
félisten

Egy direkt link a tápra:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#353) zodo válasza #90996736 (#351) üzenetére


zodo
nagyúr

Az északi híd bordáján vajon, hogy maradhatott rajta a gyárilag beletűzőtt "ventilátor felszerelésére figyelmeztető matrica" ? :)) :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#354) #90996736 válasza zodo (#353) üzenetére


#90996736
törölt tag

nem tudom, ilyesmin már fenn sem akadok :) ha nálam lenne és én építeném össze esélytelennek találom h nálam föntmaradjon :P

szerk.: inkább az a durva, h ilyen low profile házba ekkora hűtő felkerülhetett a CPU-ra. és ráadásul hőcsöves. a MINIX gyárt ilyeneket vagy vki más is?

hajlanék egy olyan megoldásra amit egy nemrég nálam vendégeskedő Dell Optiplexben láttam ... szívta a levegőt a procihűtőről (egy Prescott magos Celeronról) és mivel szívta ezért mindenhol máshol is átáramoltatta a levegőt amik meg oldalról szivárogtak be. Valahogy nem tetszik az, hogy a procira fújja és egyből kintről szívja a levegőt a procihűtő ventije. Gondolok itt a porosodásra.

[ Szerkesztve ]

(#355) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Kár, hogy ezt csak utánvéttel hajlandó küldeni a hirdető, rákeresve (a vinyó árából számolva) kint kb. 4-5000 ft lehet :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#356) #90996736 válasza Mercutio_ (#355) üzenetére


#90996736
törölt tag

az LC-Power mATX házai hasonló méretben vannak itthon. Igaz, azt hiszem pont csak két fajtát forgalmazznak belőlük itthon:

LC2039MB
2039MB

(#357) #90996736 válasza zodo (#353) üzenetére


#90996736
törölt tag

meg tudnád nézni, a MINIX lapodban lehetséges alulfeszelni AMD procikat?

(#358) KillHates válasza Mercutio_ (#355) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mennyiért kínálja?

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#359) Solicidium válasza #90996736 (#357) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Ez engem is érdekelne + a cnq alulfeszelt procival működik-e. Annyiból fontos lenne, hogy akkor könnyebb lenne procit választanom bele és nem kéne két mag felett az e-sekhez ragaszkodnom.

(#360) #90996736 válasza Solicidium (#359) üzenetére


#90996736
törölt tag

... mert ugye fent kiemelték a többiek, hogy az ITX-es Intel alaplapok nem tuningbarátok (nem tudnak benne procit alulfeszelni), árkategóriától függetlenül. Itt azért remélem ez nem így van. Én mondjuk e-s Phenom/Athlon ellenére valószínűleg alulfeszelném.

(#361) Solicidium válasza #90996736 (#360) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát mivel az Athlon II x2 240e csak több hét alatt beszerzhető (és remélhetőleg már kedden meglesz a lap) én a phenom II x3 705e-n gondolkodom egyelőre. Ha lehetne alulfeszelni úgy hogy megy a c&q, nem lenne kérdés az athlon II x4 620 esetleg egy sima athlon II x2 3ghz-es (de szerintem lemonodok a kétmagosokról, mert egy ideig nem kívánok ezután procit cserélni).
Ezt az e-s ellenére alulfeszelnéd ezt hogy érted? Az e-st még megpróbálnád alulfeszelni hátha vagy e-s helyett inkább "sima" cpu-t feszelnél alul kvázi-e-ssé?

[ Szerkesztve ]

(#362) #90996736 válasza Solicidium (#361) üzenetére


#90996736
törölt tag

PH! teszt

Ez kissé hihetetlennek tűnt, ezért az Athlont kipróbáltuk "alulfeszelve", még 1,2 V-on sem tapasztaltunk instabilitást.

kb ugyenezt próbálnám ki e-s procival. remélem Zodo megerősít benne hogy meg lehet oldani ezt az ő MINIX lapjában.

szerk.: egyébként ebay-en nem gondolkodtál hogy beszerzel egyet? épp most alkudtam egy 235-e -re ... igaz USA-ból jönne, de ahogy most áll kb 10500Ft-omba kerül majd (postaköltséggel együtt) (hacsak vki följebb nem viszi). Ennyit szerintem már idén biztosan nem fog esni itthon az ára - még ha elérhető lesz is a 235e.

[ Szerkesztve ]

(#363) #90996736 válasza Solicidium (#361) üzenetére


#90996736
törölt tag

most nézem csak ... fLess tesztjében alulfeszelték az X2-eseket, és még úgyis ment a CnQ Asus M4A79T Deluxe alaplap (BIOS v0902)-ban. Mondjuk 1.2V-on konkrétan 6W-ot jelentett ez (112W <-> 118W) ... míg a normális feszültségen a CnQ/üresjárat között 12W-ot (133W <-> 145W) (teszt)

(#364) #90996736


#90996736
törölt tag

nah, nézzétek csak, egy AMD 240-es logoutos cikk :)

(#365) Solicidium válasza #90996736 (#362) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Hát az e-sek eleve annyira alul vannak feszelve, hogy nem hiszem, hogy nagyon lejjebb lehetne menni. Külföldi beszerzésen nem gondolkozom bizonyos személyes okok miatt.

(#366) Mercutio_ válasza KillHates (#358) üzenetére


Mercutio_
félisten

Passz.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#367) KillHates


KillHates
nagyúr

mellé :B

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#368) toldy


toldy
őstag

Gyerekek, a helyzet az hogy meguntam a mini-ITX et. TÚL NAGY !
Az új kiszelt szabvány a nano-ITX ( tudom hogy van pico-itx is de az csak via c7 procival). Ebböl van. Via C7 / AMD Geode / Intel Atom és Intel ULV procis lap.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#369) KillHates válasza toldy (#368) üzenetére


KillHates
nagyúr

Akkor nem értem mit vacakolsz: :D

Vagy akkor vegyük komolyan a kicsinyítést: :DDD :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#370) nyunyu válasza toldy (#368) üzenetére


nyunyu
félisten

tudom hogy van pico-itx is de az csak via c7 procival

Mintha mar linkeltetek volna valamelyik topikban: PicoITX-es Atom (vagy miert volt a bongeszo cache-emben?)

Esetleg PC/104-es is jo? :DDD

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#371) toldy válasza KillHates (#369) üzenetére


toldy
őstag

Nem rosszak :Y

nyunyu: a 2. az nem jön be de a pico lap az tetszik :DDD
Egyébként azért néztem a nano itx-t mert az még használható, egy intel ULV-s proci van lapra forrasztva és egy 4500hd felel a megjelenítésért ami azért szerintem jobban használhatóak mint egy Z atom+ gma 500, szerintem. ( illetve nem utolsó sorban tetszik az a silverstone ház :D )

Az élet nem habostorta.

(#372) toldy válasza nyunyu (#370) üzenetére


toldy
őstag

Esetleg ez szóbajöhet még.

Az élet nem habostorta.

(#373) KillHates válasza toldy (#372) üzenetére


KillHates
nagyúr



Hú ez az ION-os cucc nagyon komoly!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#374) toldy válasza KillHates (#373) üzenetére


toldy
őstag

Jaja, csak kár hogy nem forgalmazzák :(

Az élet nem habostorta.

(#375) hito válasza KillHates (#369) üzenetére


hito
nagyúr

Most ez ugye csak vicc? :Y Garzonba kötelező darab!

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#376) hito válasza toldy (#315) üzenetére


hito
nagyúr

Köszi a képeket, gyönyörűséges :C Ma jártamban-keltemben (hardverkerben) belebotlottam egy gyönyörűségbe:

És slot-in drive van benne gyárilag ami meg a végzetem :Y Nagyon igényes, de szerintem azzal a 40eFt körüli árral egy picit elszálltak, legalább egy 300W körüli táp elférhetett volna ennyiért benne :U

Nálam még mindig SG05 a befutó, de most ez a kis Nexus azért megingatott.

Mercutio: hidd el én lennék a legboldogabb ha lenne ilyenekre időm, de ha arra járok valamikor írok előtte és tesztelhetjük a zsugát a gépben :K

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#377) KillHates válasza hito (#376) üzenetére


KillHates
nagyúr

Na ebben gyújtana tüzet a desktop rendszered. Csak ION-os vagy low voltage-os rendszert raknék egy ilyen szardíniásdobozba...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#378) adorjant


adorjant
senior tag

végre megérkezett tegnap a minix,össze is dobtam a gépet gyorsan.
nem volt egyszerű,2 vinyó+optika,eléggé teltház van odabent...
egyelőre gyári hűtőt dobtam fel,minimális pasztával,úgyhogy most még kicsit melege van a procinak...mondjuk sztem amúgy is az lesz :D

ami meglepett,hogy a 800mhz cl6 notiramok egész gyorsak,rosszabbra számítottam.

amint tudok,rakok fel pár képet,illetve majd egy alaposabb tesztet is tervezek.

(#379) hito


hito
nagyúr

Közérdekű közlemény:

Cserélném ZOTAC 9300 wifi lapomat hasonló tudású AMD-s deszkára!!! Elvárásaim: alaplapi VGA (hCF, vagy hSLI támogatással), minimum x4-es 2.0-ás PCI-e, 4GB DDR2 ram-ot azért tudjon kezelni, alaplapi wifi nem ártana (de sztem ez csak zotac-éknál van), 1066MHz FSB, OC legyen!

Bármilyen ajánlatot szívesen veszek, legfejlebb nemet mondok. Ha jófajta AMD-s procid is van hozzá, akkor beszélhetünk az E7200-mről is :K

Előre is köszönöm, várom a hosszan kígyózó sorokat :C

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#380) adorjant


adorjant
senior tag

a tápnak mennyi egészséges,hogy kb 1-2 centi rés van a ventije és a fölötte levő vinyó között?
mert még soha nem éreztem langyos levegőt kifújni,de most egyfolytában... :B

(#381) IamMenyus


IamMenyus
tag

üdv!

véletlen futottam bele ebbe a témába,
nekem egy sg-05 kuckó figyel odahaza az íróasztalon, benne az alábbi konfiggal:

Zotac9300itxWifi (wifi modul a fiókban)
E8400
2x2GB Kingston HyperX
Sapphire HD5850 / 1GB
WD velociraptor
(DVD-re nekem nem nincs szükségem)
Asus Xonar U1 usb hangkártya

A gyári 300W-os FSP táptól eleinte én is fáztam egy kicsit, de utólag lemértem,
a fenti vassal a 230V oldalon eddig még sosem ment 191W fölé;
idle 54~70W, játék közben tipikusan 170W.
(Intenzívebb tesztekkel azért nem kísérletezem egyelőre)

menyus

(#382) hito válasza IamMenyus (#381) üzenetére


hito
nagyúr

Ez aztán a fincsi konfig :R Lehet, hogy a wifi modult már nem bírta volna a tápod :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#383) KillHates válasza hito (#382) üzenetére


KillHates
nagyúr

Dehogynem, bírná az. :K Nekem a 270W-os noname táp elvitte a Q9450-es/ZOTAC 9800GT 1GB-ot. És kismillió szirszart. A WLAN max 5W-ot fogyaszt, de inkább 3-at.

Megrendeltem a Q8200S-t :C :C :C !!!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#384) hito válasza KillHates (#383) üzenetére


hito
nagyúr

Te Kill...vicc vót :DDD Gondolod, hogy komolyan mondtam hogy a wifi oszt/szoroz? :Y

Az az igazi betyár proci...fogyiba jóval kevesebb a sima 8200-től, nem? De miért nem tartottad meg a 9450-et :F

Közbe meg a #379-et visszaszívtam, elnézést mindenkitől. Körbejártam a hSLI/hCF témát és azt kellett látnom, hogy hiába, nincs jobb megoldás a jelenleginél. J&W 780G-vel az a baj, hogy 3200-es ATI van rajta, ha azt párosítom egy HD3470-el akkor is max. 2500 kemény 3dmark06 pontom lesz.
8200-es Zotac megintcsak azért nem megoldás, mert azon meg x1-es a PCI-e. Tehát jelenleg hybrid témában (legalábbis ITX lapoknál) még mindig a harmatgyenge 9300+8500GT a legerősebb (már sikerült elérnem a 4000 pontot 3dmark06-ban :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#385) Mercutio_ válasza hito (#384) üzenetére


Mercutio_
félisten

ATI-nál csak a 34xx tudja a hCF-et, 36xx már nem?

Ezen a lapon az 5. sorban lévő ITX házikó mai formáját be tudja valaki azonosítani?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#386) hito válasza Mercutio_ (#385) üzenetére


hito
nagyúr

Ahogy olvastam a 780G-s lapokban csak HD34**-ig műkszik a hCF sajnos. Ennek viszont így nem sok értelmét látom :(

Akit érdekel vannak jó kis ITX-be való RAM-jaim okos áron (Corsair XMS2 Dominator 2*1GB, Kingston Hyper-X 2*2GB). ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#387) Mercutio_ válasza hito (#386) üzenetére


Mercutio_
félisten

Annyi van, hogy az alaplapi 3D teljesítményt egy passzív és kisfogyasztású kártyával megduplázhatod, így szélesebb választékú régebbi játékkal játszhatsz :DDD
Illetve ahol nincs dedikált memója az IGP-nek, ott így felszabadul a memóriából lenyúlt kapacitás és sávszél.
Erősebb kártya sebességénél már nem számottevő az integrált plusz kapacitása, sőt néhol visszafogja, mivel a diszkrét kártyának az integráltra kell várnia. :(((

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#388) hito válasza Mercutio_ (#387) üzenetére


hito
nagyúr

Foglaljuk akkor egy szóba össze ezt a hyrid csoda témát: parasztvakítás ;]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#389) #90996736 válasza adorjant (#380) üzenetére


#90996736
törölt tag

meg tudnád nekem (meg még párunknak) nézni. hogy tudsz e benne alulfeszelni processzort? pontosan milyen procid van a lapban? alulfeszelésnél mennyit tudsz és mennyire stabil a rendszer? órajelet vissza kell venned? CnQ is működik alulfeszeléskor? :)

egyelőre ennyi :D

előre is kösz a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#390) Solicidium válasza #90996736 (#389) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Privátban mi már tárgyaltunk erről adorjant kollégával és mondta, hgy megnézi majd nekünk. J&w topicban is feltettem már pár napja a kérdést, de semmi reakció egyelőre.

(#391) #90996736 válasza Solicidium (#390) üzenetére


#90996736
törölt tag

remek :)

már csak lapot kéne tudni valahol megvenni ... e-s procival (lecsúsztam az ebayes dologról)

(#392) KillHates válasza Mercutio_ (#385) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem találtam sehol info-t róla. Nagyon szép kuckó.

Viszont ezt találtam, amitől beindult a nyálképzésem:


[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#393) KillHates válasza hito (#388) üzenetére


KillHates
nagyúr

ott a pont! :R
ÁMEN.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#394) Mercutio_ válasza KillHates (#392) üzenetére


Mercutio_
félisten

Luxa2 :C biztos mocsok drága lesz :K izé már van ahol kapható ha jól látom :Y

Ez a mATX verzió se gyenge :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#395) hito válasza KillHates (#392) üzenetére


hito
nagyúr

Gusztusos kis dög...igazából a bevezetődből egy 14éves kisfiú mesztelen popsijára számítottam :DDD

Nekem ez a TT Luxa mondjuk picit giccsparádé már, de izlések és pofontok...én a minimálért jobban rajongok! Még mindig SG05 rulez!!! Nagy leszek olyanom lesz :K

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#396) KillHates válasza Mercutio_ (#394) üzenetére


KillHates
nagyúr

Az alsó hangon is 50 ezer, mire itthon egy kereskedőhöz ér. :O
Az LCD paneles árába, bele sem merek gondolni.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#397) KillHates válasza hito (#395) üzenetére


KillHates
nagyúr

Rossz az aki rosszra gondol ;] :P

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#398) Solicidium válasza #90996736 (#391) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Az enyémet extremedigitalból pont két hete rendeltem, de még két hét minimum, mire megjön és másutt se jön meg hamarabb. :((( Egyébként ha alulfesz mellett megy a c&q akkor szerintem én egy athlon II x4 620-at rakok bele.

(#399) adorjant válasza #90996736 (#389) üzenetére


adorjant
senior tag

alulfeszelni,sőt feszt emelni is lehet szépen.
perpil egy x2 4200 van benne,erről azt tudom elmondani,hogy sajnos alulfesz esetén nem működik a cnq...legalábbis csak a szorzót veszi vissza. (rmclockal gondolom menne,azt még nem próbáltam)
azért én még reménykedek,mert más desktop lapnál se ment k8-al csak k10el ilyen esetben.
a biosban van CPU VID és CPU fesz állítási lehetőség is,mindkettőt próbáltam.

egyébként dübörög a cucc,az ipon tesztben olvasható FET-melegedést nem tapasztaltam még,éppcsak langyos a cucc.az északi-déli híd sem túl forró,kézmeleg,ami szerinten nagyrészt az AthlonII gyári hűtőnek köszönhető,ami minden irányban ad egy kis légmozgást

fogyasztás elég barátságos,22-es monitorral üresben 96w,everest cpu-fpu-ram-hdd tesztnél 130-140w között kéri a betevő falatját

(#400) Solicidium válasza adorjant (#399) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Köszi az infót. Akkor míg megjöna lap, addig megpróbálom kinyomozni k10 esetén a c&q működését. Rmclock jó progi, én is perpill azt használom, csak állítólag nem igazán működik az új amd-kel (se a crystal cpuid).

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.