Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 07:36:22

LOGOUT.hu

Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) KillHates válasza hétalvó (#650) üzenetére


KillHates
nagyúr

Win7-et használok. Próbáltam ezt amit írtál, de nem ment. Csak a 9300-as számolta a 3D-t. Meg a H-SLI logó sem jelent meg a bal alsó sarokban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#652) HookR


HookR
addikt

Még hogy nem fér be a HD5870 az SG06-ba?! :DDD

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#653) toldy válasza HookR (#652) üzenetére


toldy
őstag

Elvetemült, de az sg05-be már nem tudod elrejteni. Tied?
Enyémbe csak egy 5850 lesz.

Jut eszembe mivel mindenről beszélünk ami az itx-hez köthető nem csak alaplapokról, így arra gondoltam hogy milenne ha felkeresnék egy moderátort hogy átrakja a topicot a NOTEBOOK,PC fórumba ?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#654) hétalvó válasza KillHates (#651) üzenetére


hétalvó
addikt

Szerintem csak Vista. Mintha valahol ezt olvastam volna, Microsoft W7-es ajandeka az NV-nek.
Pedig nagyon de nagyon praktikus ez a hibrid sli...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#655) nyunyu válasza toldy (#653) üzenetére


nyunyu
félisten

Jo helyen van ez itt.

Ha oda nyitottatok volna, akkor az eletben nem tevedek be :DDD

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#656) toldy válasza nyunyu (#655) üzenetére


toldy
őstag

:D

Akkor hogy on is legyek. Gondom van , ahányszor húzni akarom a procit kifagy 2,33 ról nem tudom csak 2,45re húzni következmények nélkül. ( tudom q8200 nem tuuningos de ennyire?). Valamint ezzel már régóta szenvedek ( mivel nincs normál vga) amikor játszok hajlamos kifagyni és csak restart segíthet a dolgon.

Az élet nem habostorta.

(#657) KillHates válasza nyunyu (#655) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem is maradjon. Én sem találtam volna meg a NB topicban.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#658) KillHates válasza toldy (#656) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nekem atom stabilan ment alapfeszen 3 GHz-en a Q8200-asom. Pedig valami gagyi szériából volt való, mert csak 22 ezerért vettem. Ami bosszantott, hogy folyamatosan 50-55 fokos volt és a PWM pont 55 fok körül adja rá a kakaót a ventire. Ezért állandóan "billegett" hőfok és pulzált a ventilátor. Az idegeimre ment és eladtam a quad-ot :( Most 4 GHz-en kocog az E8600-as 38-42 fokosan, terhelve megy 50 fokig, és egy idő után éri el az 55 fokot. Ott leforrázza a venti a rendszert és megint egy-két percig csend van.
Nexus LOW 7000-es hűtőt használok, egy Coolink 1201PWM ventivel.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#659) toldy válasza KillHates (#658) üzenetére


toldy
őstag

És most milyen beállításokat használsz?
Mégis maradok zotac lapnál meg januárba beszerzek egy 5770-t, nincs szükségem az i5+5850re. Inkább hangra és moddingra megyek rá. Januárba felkerül a Scythe Big Shuriken is.

Az élet nem habostorta.

(#660) Mercutio_ válasza hétalvó (#637) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha kiszeded az optikát hasznos lehet ami nekem felesleges :DDD

HookR: Pedig jó lenne kideríteni, mert asszonynak ideális lenni jáccós-dolgozós gépnek :K

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#661) KillHates válasza toldy (#659) üzenetére


KillHates
nagyúr

Most kap az MCP +0.15V-ot és így szépen elkocog 400MHz-es buszsebességgel. A procit úgy vettem, hogy kitétel volt, hogy alapfeszen menjen 4 GHz-et. így most 41 fokos IDLE. Érdekes ha bekapcsolom a C1E-t akkor 42 fokos lesz és 12W-al többet is fogyaszt a rendszer. :Y Ennyit az energiatakarékoskodó hókusz-pókuszokról! :(

Ha nem FULLHD-ben akarsz játszani, akkor egy 775-ös rendszer még évekig elég lesz. Igaz, hogy a TombRaider UV-öt 2048x1152-ben simán viszi a 9800GT ECO, tehát gagyibb játékokhoz még ez is elég.
Egy gagyi Codegen miniITX házam van, a lényeg a hordozhatóság volt, hogy LAN partyra ne kelljen egy hűtőszekrény méretű dobozt cipelnem. Persze mióta meg van a gép egyszer sem voltam LAN-ozni :B

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#662) HookR válasza toldy (#653) üzenetére


HookR
addikt

Nem az enyém.

Mercutio_ (#660): Szólok, ha sikerült kideríteni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#663) Solicidium


Solicidium
aktív tag

Na végre elkészült a gép, szívtam vele másfél napot a random fagyások és el nem indulások és hasonló nyalánkságok miatt. Már összerakáskor is adódtak gondok, pl. a belső memóriát nyomja elég csúnyán kifelé a shuriken egyik jobban kiálló heatpipeja, szóval az ott feszül rendesen, a vgá-t meg a meghajtókból kilépő kábelek hajlítják kifele :DDD . A teljesen bizonytalan működés hamar rájöttem a memórihaibára vezethető vissza, először azt hittem, hogy a ram sérült meg a shuriken feleröltetése közepette, hiába vigyáztam, meg raktam közéjük vastag papírlapot, hogy ne núzza le a chip szélét. De aztán a single ramos memestek is hibákat ontottak, mikor is felfedeztem a hiba okát. Nem figyeltem fel rá, hgy az 1.8 V-on futó ramok 1.92 V-ot kaptak auto-n (köszönjük j&w)... Szerencsére 0.05 V-tal lejebb lehet ezt venni (de többel nem, kész szerencse, hogy legalább ennyivel igen, ismét csak rossz pont j&w-nek), így is a gyárilag megadott helyett 1.872 V-on megy, de azóta stabil legalább és nem volt fagyás. Egyszer a hülye pwm-beállítás a procit majdnem megfőzte, 92fokosra felengedte... Azóta az is manual beállításon van. Az fsp 300-as tápja tényleg halk, bár inkább ez szerintem a kicsit alulszabályozott ventinek köszönhető, amit a táp huzamosabb terehlés esetén elég langyos légáramlattal "honorál". A procit a leszabályozott shuriken 50-55 foknál nem engedi feljebb, a vga meg 30%-on se megy 50-55 fok fölé. Az ház első ventije elé meg be lett rakva egy zalman ventis készletből kivett 7 V-ot eredményező ellenállás, tehát mondhatom, hgy a gép meglehetősen halkan teszi a dolgát.

(#664) toldy válasza Solicidium (#663) üzenetére


toldy
őstag

No,
Örülünk hogy kész, használd egésségel.
Egyébként milyen a lap minősége? Illetve milyen kártyát használsz benne?

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#665) zodo válasza Solicidium (#663) üzenetére


zodo
nagyúr

Csak elkészült és ez a lényeg, még akkor is .ha ilyen sokat kelett rá várnod!
Gratulálok! :C

Szerk:
Lásd az én példámat még mindig úgy áll ahogy hagytam kb. 1 hónapja csak prorsodik.
Mindig közbejön valami. :(((

[ Szerkesztve ]

(#666) Solicidium válasza toldy (#664) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Köszi. Idáig nagyn elégedett vagyok vele amúgy, mert halk és gyors (de azért nem alázza szét az eddigi opti165,2*1giga, dfi nf4ultra kombómat). Betöltés, leállás eléggé gyors. A lap amúgy szerintem teljesen minőségi benyomást kell, a csomagalosáa meg egyenesen elsőrangú. A c&q szépen működik. Azért pl. a cmos-reset elhelyezése (a vga és az előlai kivezetések tövében) elhibázott és a ramok is picit közel vannak a cpufoglalathoz. Amúgy aránylag hűvös, bios szokatlan volt kicsit dfi után, de funkcionalitásban nem nagyon marad el számomra, sőt a pwm-szabályozás egész kellemesen megoldott (manual módban mindenféleképpen :) ) A ház nagyon átgondolt, bár ugye szükségszerűen ki kell szerelni dolgokat, ha "mélyebben" lévő cuccokhoz szeretnénk hozzáférni Amúgy adatlapomon fent van, mik vannak benne..

#zodo: köszi Neked is és toldynak és mindenki másnak is, akinek a tapasztalatai segítettek. Szerintem sokáig maradok veletek mini-itx-es, nem lesz most új gép megint egy-két évig.

szerk.: A topic szülöttének tekintem a gépet :DDD.

[ Szerkesztve ]

(#667) adorjant válasza Solicidium (#666) üzenetére


adorjant
senior tag

képet-képet! ;]

905e-re irigy vagyok ám :B

(#668) zodo válasza Solicidium (#666) üzenetére


zodo
nagyúr

úúúúhh 666 ;] :D Bocs.

Használd egészséggel! Jó kis gép lett, ami kitart a kalkulált egy-két évig.
Ha végre lenne ídőm letesztelni azt a fárnya pci-e portot és hozna egy jó szintet az 5770-el karöltve akkor símán passzolnám a nagy gépemet, ami szinte megegyezik a Minix-el csak méretben nagyobb. :)
Viszont akkor buknám az eddigi fáradságos munkával elért "retro" átépítési projektemet a Compaq ház miatt.

[ Szerkesztve ]

(#669) Solicidium válasza adorjant (#667) üzenetére


Solicidium
aktív tag

Lesznek akkor képek :) , de kb. csak egy rakat kábel közé beékelt alkatrészt lehet látni. Ne legyél a 905e-re irigy, szívtam is a fogam rendesen, mikor ennyit kiadtam érte, főleg, hogy mikor megjött, másnap már megjelentek az *ponban az e-s athlonok (mondjuk 605e csak 8k-val lett volna olcsóbb).

#zodo: Hát igen, én is nehezen szántam el magam, hgy lecseréljem a régi gépemet, főleg, hogy már régóta használom és volt benne munkám, még úgyis, hogy moddolva csak ilyen gumiszigetelések szintjén voltak. Főleg, hogy ez az új nem is brutálisan gyorsabb pl. windowsban. Nyilván game alatt az lesz, meg win7 jó lett azért ebből látszik

[ Szerkesztve ]

(#670) toldy válasza KillHates (#661) üzenetére


toldy
őstag

Aaham
Nálad az FSB mennyire van állítva? Nálam ha a MCP-nek 1,25v adok akkor kész nem idul a gép ( még a biso sem jön be) ha helyben hagyom vagy 1,2v/1,25v akkor elindul. Egyszerűen nem tudok 2,45 ghz feljebb vinni. Ramoknál milyen beállítást használsz?

Solicidium, Én olyan 8-10 % minuszt tippelek x4 kontra x16 ügyben de kéne nézni teszteket és ki kell tapasztalni.

Én arra jutottam a lapot az biztosan cserélem az ujjabb verzióra valamint egy 5770 is beugrik majd. Helyette inkább a zajnak és a minimal moddingnak fekeszek neki.

Az élet nem habostorta.

(#671) HookR válasza Mercutio_ (#660) üzenetére


HookR
addikt

Egyelőre ennyit sikerült kideríteni (nem valami sok):

"Anyways, the brand is OEM so I can't really say much about it but the brand of the screen is LG (So its from Korea)...

... This DIY does not comes with an add in slot for vga so that is one major disadvantage."

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#672) Mercutio_ válasza HookR (#671) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tartottam valami ilyesmitől, azért kösz az infót:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#673) KillHates válasza toldy (#670) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!

Nekem megy és ami meglep, hogy nem is igazán melegszik. Elvan 40-44 fok körül.
A ramokat alapon hagytam 800 MHz-en. Proci szintúgy. Érdekes, ha leveszem 350 MHz-re akkor alap feszültségen is vígan elketyeg az MPC, így 3.8-on megy. 35 fokosan.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#674) toldy válasza KillHates (#673) üzenetére


toldy
őstag

Nekem is olyan 43-45 fok de alapon minden plusz fesz nélkül ( bár tegyük hozzá hogy az integrált vga-t használom). Kezdem azt hinni hogy hibás a chip. Kérhetek egy szívességet, menéznéd a húzást úg is hogy csak az alaplapi IGP-t használod? köszi :R

Az élet nem habostorta.

(#675) toldy


toldy
őstag

Úgy látszik gondok vannak. Készpénznek úgyan nem veszem a dolgot de hihető nagyon,sajna. Még azon gondolkodtam hogy DFI i5 ITX lapot veszek, ezek után már biztos nem :( .

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#676) hétalvó válasza toldy (#675) üzenetére


hétalvó
addikt

a gondot mar linkeltek, 4ghz-en szetfeszelve a procit, nem birta es szetegett a lap, kovetkezo biosban kijavitjak.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#677) toldy válasza hétalvó (#676) üzenetére


toldy
őstag

Megnézted a linket, csak mert röviden arról szól hogy a DFI feltehetőleg kivonul az alaplap piacról vagyis megszűnik a minket érdeklő része mint ahogy az Abit csinálta egy éve.
Egyébként a feszelős problémát ismerem, csak ez már nem fog érdekelni mert nem lesz.
Bár ne legyen igazam!

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#678) hétalvó válasza toldy (#677) üzenetére


hétalvó
addikt

Ja, vetettem :(
Mindegy, kezdek letenni megfelo ITX laprol. :(

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#679) toldy válasza hétalvó (#678) üzenetére


toldy
őstag

Elnézést, :R

Egyébként mik lennének az igényeid?

Az élet nem habostorta.

(#680) zodo


zodo
nagyúr

Nos úgy alakult, hogy lett egy kis ídőm játszani és kedvem is volt, hogy szétkapjam a gépeimet egy teszt erejéig.
Nem tudhatom mennyire elfogadott tesztprogi az Unigine Heaven DX11 Benchmark, de mivel nem vagyok tuning, sem tesztelő mágus ezért ezt használtam, hogy kicsit közelebbi képünk legyen a pci-e16x vs. 4x csatlakozás sebbeség kérdését illetően.

Tesztalanyok fő alkotó elemei:

Gigabyte GA-MA78GM-S2H,
AMD X2 240 @ 2.800Mhz, => Alap órajel
Geil Ultra ddr2 PC6400 800 MHz 2x1024Mb,
Samsung HD642JJ,
Sapphire HD5770 1Gb ddr5,
FSP Everest 400W 80+,
LG W2271TC

és

J&W MINIX 780G-SP128M,
Amd X2 4850E@2500mhz, => 200-ról 220-ra emeltem, 12.5x melett => 2.750Mhz
Kingston 2GB 800MHz DDR2 Sodimm,
Samsung HD642JJ,
Sapphire HD5770 1Gb ddr5,
FSP Everest 400W 80+,
LG W2271TC

Mind két tojás. :D
Minix - 50Mhz cpu órajel veszteség és nem tudom, hogy számíthat a dual memória használat a Gigabyte lapomnál.
Mindkét gépen a 9.12-es Ati csomag van fent a Win 7 / 32bit-es rendszeren.
Teszt progiban nem állítgattam semmit, minden teszt 1024x768 felbontáson és ugyanazon beállítások melett futtatam.

Végül az eredmények.
Képen bal oldalt a 16x-os Gigabyte és jobb oldalon a 4x-es Minix lapom eredményei.
Fentről lefelé, pedig DX9 ,10 és 11-es sorrendben.

Remélem sikerül valamit kihámoznotok az eredményekből, mert emiatt az egész délutánom odalett. ;)
Gondolom egy játék timedemo vagy benchmark jobb lett volna, de sajna nincs olyanom.

Szerk:
Jaa, ha ezek az értékek elfogadottak lennének akkor teljessen jó a kis Minix teljesítménye a "nagytesóhoz" képest. :DD :C

[ Szerkesztve ]

(#681) Mercutio_ válasza zodo (#680) üzenetére


Mercutio_
félisten

Úgy tudom az azonos freki ellenére az X2 240 erősebb, kb. egy 6000+-al van teljesítményben azonos szinten, a dualchannel pedig emlékeim szerint 5-10%-ot dob bizonyos alkalmazásokban.
Ettől függetlenül a teszt beszédes :K :C

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#682) zodo válasza Mercutio_ (#681) üzenetére


zodo
nagyúr

Úgy tudom az azonos freki ellenére az X2 240 erősebb, kb. egy 6000+-al van teljesítményben azonos szinten

Lehet, hogy igazad van proci ügyben.
Nem értek a témához, mindig csak veszek egy szimpatikus darabot és kész. :)
Köszönöm.

(#683) hétalvó válasza toldy (#679) üzenetére


hétalvó
addikt

DTS connect vagy Dolby Home Theater, optikai kimenet, Hybrid Power, AMD, ha minden kotel szakad lehet Intel is Hybrid nelkul, PCI-e 16 termeszetesen, passziv mukodes. :K
Sokat akarok szerintem...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#684) toldy válasza zodo (#680) üzenetére


toldy
őstag

Szépen igényesen össze állítottad, köszönjük a tesztet.
Számoltam kicsit és erre jutottam:
Dx9, X16: 100% - x4: 95,65%
Dx10, x16: 96,58% - x4: 86,16%
Dx11, x16: 57,69% - x4: 51,32%
( tudom hogy pl dx11 nem egyenlő dx9 el , de én most csak az fps-eket néztem, és azt is tudom hogy nincs teljesen egálba a 2 vas)

hétalvó, és Atira vagy Nvidiára építenél?
Mert Nv-nél ( tudom unalmas) a zotac lap egész jó , bár nem tudom hogy maradéktalanul megfelel-e.
Amd/Ati-nál viszont sajnos lehetetlen küldetés ,a J&W új 785G lapja nem lenne rossz bár azon is csak x4 van mint a 780g-n.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#685) adorjant válasza zodo (#680) üzenetére


adorjant
senior tag

nagyon szép eredmény,pláne úgy,hogy a régi x2 gyengébb,de nagyságrendileg majdnem akkora teljesítményre képes

(#686) zodo válasza toldy (#684) üzenetére


zodo
nagyúr

Igaz, hogy már hónapokkal ezelőtt megigértem a tesztet, de csak elkészült. :)
Szerintem az a pár százalék különbség nem egy nagy veszteség pláne, ha hozzávesszük a játékok közti optimalizálási eltéréseket is.
Ahhoz képest, hogy nem is játékra lettek megálmodva ezek a kis lapok, szép teljesítmény. :C

Össze kellene dobnom egy jó kis házat neki, talán egy htpc féleséget. :K

(#687) zodo válasza adorjant (#685) üzenetére


zodo
nagyúr

Húzhattam volna a régi procit, mert a 3Gb-ot feszemelés nélkül bírja csak nem tudtam, hogy az órajel nem minden.
Azt hittem, ha kb. egálba hozom az órajeleket úgy lesznek egyenértékűek, de tévedtem.
Ettől függetlenül legalább van mihez viszonyítani.

(#688) ZCoyote válasza zodo (#687) üzenetére


ZCoyote
őstag

Nem a 3 GHz-t bírja? ;)

Romani ite domum.

(#689) hétalvó válasza toldy (#684) üzenetére


hétalvó
addikt

nekem a hang a legfontosabb, Dolby Digital live, optika kimenet, esetleg DTS Connect.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#690) toldy


toldy
őstag

Mai nap felnéztem Zotac oldalára és 2! új itx lap van.
Az egyik az ahogy elnézem egy "felújított" lap. [link]
A második viszont egy teljesen új alaplap ( és szerintem ez töbmindenkit fog érdekelni): [link]

Az élet nem habostorta.

(#691) toldy válasza hétalvó (#689) üzenetére


toldy
őstag

A zotac lap hátulján ezek a csatik vannak. A dolbyról nem tudok nyilatkozni, szerintem nem kezeli, de ma/holnap előkeresem a manualt és megnézem.

Az élet nem habostorta.

(#692) zodo válasza ZCoyote (#688) üzenetére


zodo
nagyúr

Má, megint szívod a vérem! ;)
Igen, elírtam 3 Ghz-et is tud alapból.
Ellnézést a hibáért!

(#693) ZCoyote válasza zodo (#692) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ha én nem, megtette volna más. Egyébként meg igen :DDD

Romani ite domum.

(#694) Mercutio_ válasza toldy (#690) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mindkét linken sok-sok lap szerepel :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#695) toldy válasza Mercutio_ (#694) üzenetére


toldy
őstag

Hoppá, valóban pedig azon az oldalon voltam.
Szóval bal oldalt folyamatosan halad egy ksi ablakban az új termékek.
És van egy Lga775, nforce 610 chipsetes itx lap de a fontosabb van egy ITX lap ami Lga775, PCci-e x16 és intel g43 chipset ( integrált x4500 vga).
Sajna linkelni nem tudom mert eltűnik.

Így talán könnyebb megtalálni.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#696) hétalvó válasza toldy (#691) üzenetére


hétalvó
addikt

dolby-t ne a manualban nezd, az a hangkartya illeszprogramjaban szokott lathato lenni, ha van beallitasi lehetoseg akkor ok, sokszor meg a hangchip tipusa se eleg hozza, mert pl a realtek kulon adja el a dolbyt, pedig tudna csak eppen letiltjak.

Vista-ban az outputnal kell allitani, hogy 2ch 48khz... es aljan ott a dolby vagy a dts.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#697) toldy válasza hétalvó (#696) üzenetére


toldy
őstag

Ehhez a hangbeállítos dologhoz sosem értettem, bocsi.
Egyébként ezen a lapon Realtek ALC662 van , hogy ha ez segít.

Közbe megnéztem a Minix ( 785G) lapon pedig Realtek ALC 885 HD Audio Codec van integrálva.

Az élet nem habostorta.

(#698) toldy


toldy
őstag

Ez utón szeretnék mindenkinek Boldog Karácsonyt kívánni !

Az élet nem habostorta.

(#699) hétalvó válasza toldy (#697) üzenetére


hétalvó
addikt

igen eddig oke, de minix pci-e csak 4-es :)

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#700) HookR válasza zodo (#692) üzenetére


HookR
addikt

Csak hogy megtisztítsa a felhalmozódott méreganyagtól. Persze ő is csak fél munkát végzett, mert akkor már vagy 'GB-ot', vagy 'Gb-et' a helyes. :)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Mini-ITX (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.