Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) ANT válasza ltoth (#20849) üzenetére


ANT
őstag

Semminek nem adtam semmilyen tápot. :N
Ezt biztos nekem írtad?

Szerk:klambi: és mit javítottak abban az új fw-ben?

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#20852) klambi válasza Gabóka (#20850) üzenetére


klambi
addikt

tudnál 1 kicsit jobban pontosítani a konfigokkal kapcsolatban, illetve melyik 2 gép lenne az..?

a válasz gombot csak akkor használd, ha valakinek válaszolsz!

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#20853) klambi válasza ANT (#20851) üzenetére


klambi
addikt

nemtudom, az a gond sehol nem látom mi van a dvd-n, kipróbálom a vinyót majd fattal meg kisebb részekre bontással.

kössz a segítséget!! :R

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#20854) Gabóka válasza klambi (#20852) üzenetére


Gabóka
tag

Nem tudom miért kattintottam előbb a válaszra bocs :)

A két gép:
Asus 1
Asus 2

[ Szerkesztve ]

(#20855) klambi válasza Gabóka (#20854) üzenetére


klambi
addikt

K52JR ha ebből a 2ből szeretnél választani
szinte ugyan az a 2 laptop, de ár érték arányban ez jobban megéri, meg nem tudom mennyire használod a telefonon a "kékfogad",de nekem kínos lenne ha nem lenne benne....! :Y

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#20856) Gabóka válasza klambi (#20855) üzenetére


Gabóka
tag

Mindkettőben van Bluetooth! Nekem is szimpatikusabb, de nem tudom kihasználnám-e a többletteljesítményt. Nehéz dönteni, az a baj nagy a kínálat. Na mindegy köszi a segítséget, azóta már utána olvastam mindkét vinyónak, és lehet jobban járok 5400-assal melegedés és élettartam szempontjából, mert azt olvastam 7200-as jobban melegszik és gyorsabban 'kopik' és ugyebár főleg egy notebooknál számít a hő :)

[ Szerkesztve ]

(#20857) Sk8erPeter válasza Dzsekó (#20694) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hali! Köszi a választ! Bocsi, hogy csak most reagálok, nem nagyon volt időm fórumozni. :(
Az a baj, hogy 2.5"-es vinyóm nincs, most venni nem szeretnék (akkor már inkább 3.5-öset vennék), ezért a jelenlegivel kellene megoldanom, mert valahova nem szeretném elvinni az egész asztali gépemet, csak egy laptop lesz, és azzal kellene összekötnöm a vinyót - így maradt az USB-s külső ház. Nálam az asztali gépben nem nagyon tud melegedni, mert alulról fújja egy 12 centis venti, így átlagban 35 fok körül mozog a hőmérséklete, nem nagyon tudom, mennyire szokott egyébként melegedni. Mondjuk attól félnék, hogy melegebb napon felmenne esetleg 50 fok fölé, ha azt mondod, hogy eléggé melegszik.

"Nekem ilyen van"
Mármint konkrétan melyik? :)

Sk8erPeter

(#20858) klambi válasza Gabóka (#20856) üzenetére


klambi
addikt

tapasztalatom szerint azért ez nagyban függ a márkától is, de ha nem kell a nagy gép akkor megfelel, plusz az aksi is kicsit jobban bírja, ha nincs olyan nagy teljesítményű vinyó benne.

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#20859) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Mennyire megoldható egy Wd velocit (alapból 2,5-es) notiba tenni? megoldható? Nagyon melegedne? Noti sata tápja elvinné azt a vinyót is?

(#20860) McLaca válasza Gabóka (#20854) üzenetére


McLaca
őstag

Ezekből egyik sem.
Tessék rendes notebookot keresni! (HP, az 'S' szériák kivételével, Dell (4 év gar., akár 'next bussiness day is) és Lenovo, különösen T széria.)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#20861) Berguson


Berguson
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni,hogy a wd winchesterei valójában miben különböznek egymástól? Gondolok itt pl arra,hogy vegyünk alapul 1terás winyókat,de létezik ebből zöld,kék,fekete azaz green,blue,és black. A három szín,mit takar pontosan a wd-nél?
A zöld annyit takar hogy "takarékos" gondolom... S a fekete annyival jobb is a kékné,mint amennyivel drágább?
S melyiket érdemesebb venni ezek közül? Op rendszer is ezen futna,így valami gyosrabb kellene.

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#20862) fatal` válasza Berguson (#20861) üzenetére


fatal`
titán

Azt hiszem a zöld 5400rpm-es, a fekete pedig a leggyorsabb, talán kevesebb a tányér :F

(#20863) Dzsekó válasza Berguson (#20861) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ha op. rendszer is lesz rajta, akkor blue-t vegyed.

(#20864) Gabóka válasza McLaca (#20860) üzenetére


Gabóka
tag

Azért dönöttem Asus mellett, mert több ismerősöm is nagyon meg van elégedve vele. Ár/érték arányban is jók viszonylag.

(#20865) Sk8erPeter válasza McLaca (#20860) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi bajod az Asus-okkal? :) Lehet, hogy olykor süpped a billentyűzete, de ettől függetlenül sztem elég stabilak, nem zajosak (melegszik, de nem vészes), nővéremnek is Asus laptopja van, használtam is, nem igazán volt még gond vele (kivéve amikor valahogy étolaj került rá, így alaplapcsere bejátszott :DD).
Tény, hogy vannak jóval drágább, jobban összerakott, atomstabil, de némileg gyengébbnek mondható konfiggal rendelkező HP, Lenovo és egyéb laptopok, de ha valaki kevesebb pénzért szeretne viszonylag jó konfigot, akkor megfelelő az Asus is.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#20866) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Szerintetek melyik a jobb és megbízhatóbb?

http://www.ipon.hu/webshop/product/wd_my_book_essential_1500gb_wdbaaf0015hbk/140814

vs.

http://www.ipon.hu/webshop/product/wd_1500gb_elements_desktop_wdbaau0015hbk/135809

Nem igazán látom, hogy mi a különbség a kettő között. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#20867) Dzsekó válasza Sk8erPeter (#20857) üzenetére


Dzsekó
addikt

A 4. :) Ahol minden tartozék ki van pakolva a képen.

(#20868) NagyBandi


NagyBandi
csendes tag

Sziasztok!

Két beszerzésen gondolkozom, és kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki hozzáértőnek jobb ötlete, esetleg elsiklottam-e valami fölött.

Egy: asszonynak otthoni archiválásra külső vinyó, hogy a laptopról lementse a Linux ISO-kat. Erre egy külső racket plusz a WD15EARS-ot szemeltem ki, a cél az, hogy tartós legyen és megbízható, gyorsnak nem kell lennie. Van egy 300-as mobil vinyója, így nem cél az sem, hogy az újat magával tudja hordozni.

Kettő: DNS-323-as hálózati meghajtóba keresek vinyót. Mivel menne róla torrent és némi minimális webszerver, ezért inkább az a cél, hogy a folyamatos működést megbízhatóan hozza. Sebesség terén itt sincs komoly elvárás. Ehhez vagy két darab
1TB Hitachi Deskstar 7K1000.C (HDS721010CLA332)
vagy egy darab
2TB Hitachi Deskstar 7K2000 (HDS722020ALA330) - 24/7
vinyóra gondoltam. Azt mondjuk még nem ellenőriztem, hogy a hálózati meghajtóval ezek mennyire kompatibilisek.

Amúgy át akarok állni arra, hogy a filmeket stb. vinyóra archiválom, felrakom a polcra, és ha kell, bevágom a külső rackbe. Mennyire megbízható ez a módszer? Mennyire "romlanak" meg a bitek a polcon állva? Nincs kedvem DVD-re kiírni őket, plusz azok aztán végképp hamar megrohadnak.

Kösz előre is,
Bandi

(#20869) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

hali, ma vettem egy WD WD10EARS hdd-t. 19,5 volt, szerintem jó vétel. viszont van vele egy kis problémám, amit valószínűleg nem itt kellene megkérdezni, de nem találtam neki megfelelő topikot. A gond az, hogy az alaplapomon van 4 sata csati. az 1es jól működik, a 2est sajnos letörtem véletlenül. viszont ha az új hddt a 3asba, vagy a 4esbe rakom, a bios nem látja, viszont windowsban látszik (erősen wtf)

Az alaplap Abit IC7-G (őskövület, de letöltőgépnek jó) próbáltam több sata módot is (enchanted, combined, sata-only, auto)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#20870) Dzsekó válasza MCGaiwer (#20869) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ez azért van, mert az első két sata port vezérlője a déli hídban van (ICH5), ez egy jó kis Intel chip és viszi az 1TB-ot, még ha régen nem is vitte, akkor is lehet bios frissítéssel tuningolni. Viszont a másik két sata port vezérlését egy öregecske Silicon Image Chip látja el, ami örülsz ha 500GB-ot felismeri, nem hogy 1TB-ot. Továbbá érzékeny a Sata2-re, már a 320GB-os vinyót is csak sata1 "üzemmódban" eszi meg. WD-knél jumperelni kell, egy próbát megér, hogy sata1-re jumpereled. (Itt a rajzon a 4. állapot.) ICH5 is sata1-es, egyik porton sem lesz gyorsabb a vinyó.

(#20871) Dzsekó válasza NagyBandi (#20868) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó vinyókat választottál, én is ezeket ajánlottam volna.

A floppy-ból kiindulva (Doom2 rar-ozva 6 db floppy-n 1994-ben és még olvasható) több 10 évig olvasható, tehát jó módszer a polcról leszedett vinyó, DVD nálam 1,5 év alatt beadta a kulcsot (TDK), Verbatimok jók még valamennyire, többi márkával mind volt gondom.

(#20872) TeeJay válasza Dzsekó (#20871) üzenetére


TeeJay
félisten

Dzsekó 500gigás 1tányérosban melyiket ajánlanád rendszer alá?
netán ha már kapható 640gigás 1tányéros is beneveznék rá
múlthéten villám elintézte a komplett gépemet (szerencsére a két Seagate vinyóm megmenekült) aztán most a biztosító fizet szóval összedobok egy új gépet és kellene bele 1tányéros gyors halk HDD legalább 500GB-os méretben :B

WD Blue 500GB 1tányér az jó vásár?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#20873) Dzsekó válasza TeeJay (#20872) üzenetére


Dzsekó
addikt

Hitachi 7K1000.C 500GB
WD5000AAKS Blue (pontos tipusok az 1. hsz-ben)
Samu F3 500GB

Ha WD párti vagy, akkor veheted azt is nyugodtan.
640-es még egyelőre nincs, de hamarosan előrukkolnak vele Samuék sztem.
WD Green-ben már létezik 2TB-os 3 tányéros darab, de Mo.-n még nem elérhető.
Samunak is kijött az F4-es szériája, de az is csak "fél" tányéros 320GB-os méretű.

(#20874) nova001


nova001
senior tag

500GB WD Caviar Blue WD5000AAKS 7200rpm SATAII 16MB cache winchester

mi a véleményetek erröl a vinyorol ??

(#20875) Geller72


Geller72
veterán

Hali. Vettem egy 103UJ-t. Seven menne rá. X64. Particionálni a következőképpen szeretném:
100 giga+a maradék. A 100 giga lenne az OS-nek a másik közös lenne elérés szempontjából egy XP-vel. A backup oda menne mindkét rendszerről. Kérdés: Alapértelmezett foglalási egység mennyi legyen? 32K, vagy hagyjam alapértelmezetten, esetleg 512bájton az XP miatt?
:R

(#20876) NagyBandi válasza Dzsekó (#20871) üzenetére


NagyBandi
csendes tag

Köszi szépen!

(#20877) gg72


gg72
veterán

Végre beüzemeltem az új Samsung F4 HD322GJ vinyót, Win7 64bit rendszer fut rajta szépen, gyorsan és halkan. :) Egy kis összehasonlítás az F3 HD502HJ-vel:

F3 HD502HJ

F4 HD322GJ

Ha nem is sokkal, de gyorsabb az F4, pedig az F3 sem volt már lassú... Ezután már egy SSD fog jönni! :K

(#20878) Geller72 válasza Geller72 (#20875) üzenetére


Geller72
veterán

Hagyjuk, kösz.

(#20879) C64


C64
őstag

Sziasztok! 4db vinyót akarok venni raid5-höz. Kérdésem pedig a következő: 16, 32 vagy 64mb cache? :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#20880) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

HTPC-t építek és abba kellene egy 1,5TB-os HDD. Egy Antec micro fusion házban lesz, ezért csak egy HDD fér el. A 2,5" nem jó, mert sajnos még a 1,5TB is szűkösen lesz elég (2TB-re most nincs keret).
7/24 fog futni, mert ha nem filmezés, akkor torrent fut majd rajta (40Mbit/sec DigiLan). Lesz benne HDTV tuner is, HDTV felvevésre is használom. És persze a Win7 + MediaPortal is ezen a HDD-n fog futni.
Tartok tőle, hogy az 5400rpm HDD-k nem lennének jók, túl lassúak lesznek mindehhez. A 7200-asok közül meg félek, hogy túl hangos:) Ugye a szempont az, hogy minél gyorsabb, de halkabb legyen, mivel HTPC.
Eddig a WD 1,5TB 7200rpm-re gondoltam, esetleg WD Blue, de várom a hozzáértők segítségét, amit előre is köszönök!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#20881) LordDarkness


LordDarkness
aktív tag

Üdv mindenkinek Most Samsung Spinpoint F1 750Gb 32Mb használok és nemtom menyire megbizhatók ezek a winyók valakinek tapasztalata? Esetleg mire érdemes váltani a csendesség és a gyorsaság a szempont ssdre nem telik :N

Rock Katona

(#20882) McLaca válasza Sk8erPeter (#20865) üzenetére


McLaca
őstag

De a kockázat is nagyobb. Összerakás minősége például elég sok kívánnivalót hagy maga után, az anyaghasználat vicc, a szerviz meg egyenesen horror. Az egy dolog, hogy futár viszi (másik országba), de hogy az oda-visszaszállítás alatt semmi garancia nincs a gépre, az azért meglehetősen riasztó. Elmegy egy alaplapcserére és visszajön egy betört kijelzővel és buktad...Az alaplapcsere meg szinte kötelezően összejön az Asusoknál.

nova001: használunk itthon egyet. Nagy összehasonlítási alapom nincs, de egyelőre jól teljesít. Kellőképpen gyors, hogy ne fogja vissza a gépet, jó házban nem hangos a seekelés, igaz, az AAM gyárilag a leghalkabbra van állítva. Legnagyobb teljesítményre állítva már hallható, kb. 3-4ms csökkenést jelent az elérésben, de érezhető gyorsulást nem okoz, szóval maradt a leghalkabb beállításon. Melegedésre átlagos, jól szellőző házban (nálunk egy mini ITX házban van, amit nehéz jól szellőztetni) nem megy 40 fok fölé (a jelenlegi hűvösben még 36 fölé se nagyon, bár 30 fokos szobában azért elérte a 40-et).

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#20883) tibi72 válasza gg72 (#20877) üzenetére


tibi72
aktív tag

Köszönöm,köszönyük a tesztet!!! :R :R
Nagyon vártam már!
Én nekem is meg jött már a vinyó (,Samsung F4 HD322GJ )hamarosan össze áll az új gép..

Köszi a segitséget!!

(#20884) ghostmat


ghostmat
tag

Sziasztok!

Kérdésem, mi a különbség a 2 vinyó között ? a 10k-n kívűl??

Western Digital 500GB 16MB SATA2 WD5002ABYS [link]

Western Digital 500GB 16MB SATA2 WD5000AAKS [link]

ugyanúgy 16MB Cache 500 GB 7200rpm

és ezeket megéri venni?
jelenleg Samu van 320GB de már vagy 5 éves... nagyon kerreg már szegényke

thx

(#20885) pokroc


pokroc
tag

Üdv.
Gyors kérdésem lenne.
Láttam ezeket a raptor vinyókat, és azt szeretném megkérdezni hogy:
Megéri-e a pénzét?
Esetleg a gép gyorsabb lesz tőle?(adatmásolásnál, betöltéseknél)
Otthoni használatra, pl játékokra, zenehallgatásra butaság megvennem?
Nagy cuppanós annak aki válaszol :R

:)

(#20886) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Sajnos tanácstalan vagyok, hogy melyiket vegyem HTPC-be, segítségeteket kérném. Persze szempont, hogy csendes legyen, de mivel torrentre, HDTV rögzítésre és HD lejátszásra is használnám, ezért 7200rpm-ben keresgélek.

A WD Blue állítólag jó választás, de csak 1TB méretben van. 1,5TB-ot szerettem volna. Persze ha a Blue jó választás, akkor megveszem az 1TB-os változatot, ezt: WD10EALS

A Green 1,5TB jó lenne, és van ahol azt olvasom, hogy ez 7200rpm-es, de a WD oldalán sajna nem szerepel, csak az, hogy IntelliPower. A WD15EADS az valóban 7200rpm és jó választás lenne, vagy a Blue jobb? A WD15EARS pedig 5200rpm?

Esetleg valamelyik Samsung vagy Hitachi?

Köszönöm előre is!

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#20887) RootRulez válasza pokroc (#20885) üzenetére


RootRulez
félisten

A cuppról lemondok, de azért leírom a véleményem róla...

Ilyen vinyót leginkább Rendszervinyónak szokás befogni... Pár mp-el gyorsabban tölt be a rendszer, és ennyi. :U Nem lesz több fps-ed és nem másolod a dvd-ről hamarabb a gépre a cuccokat. :N

Szóval veszel egy 74GB-os raprtot, azon lesz a rendszer programok talán pár játék. és ennyi. ezek se fognak gyorsabban futni, talán kicsit gyorsabban betölteni, ehelyett meg inkább vegyél még + pár giga ramot a gépbe és tiltsd le a virtuális memóriát. :K

═════════════════════════════════════════

(#20888) Dzsekó válasza gurabli (#20886) üzenetére


Dzsekó
addikt

1,5TB-os vinyó csak Green-ben van. Mindegyik Green és EcoGreen (Samu) 5400RPM-en megy a tévhittel ellentétben. Legyenszó akár EADS-ről, vagy Akár EARS-ről. A Blue jó választás, de jó választás az EARS-is, mert nem melegszik annyira. Amiket írtál, azok simán elmennek a Green vinyókon is. EADS-t annyira nem ajánlom a 1,5TB-os méretben, mert jobban melegszik, mint az EARS, volt/van több EADS változatom. EARS-nél vigyázni kell a particionálásnál, ajánlott Vista SP1 vagy Win7-el particionálni.

[ Szerkesztve ]

(#20889) Dzsekó válasza ghostmat (#20884) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az első raidbe kötve ajánlott, a második meg gyorsabb, úgyhogy sztem utóbbit vedd.
Nem fog kerregni a WD5000AAKS.
Ajánlott még a Hitachi 7K1000.C 500GB és Samsung F3 500GB. Esetleg ha nem kell több hely, akkor a leggyorsabb Samsung F4 320GB.

(#20890) gurabli válasza Dzsekó (#20888) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm a gyors választ!
Tehát ne is 7200-ban gondolkodjak? Nem lesz nagyon lassú a rendszer, ha 1080p filmet nézek és közben háttérben fut a torrent?

Most nézem pl. a Samsung EcoGreen F2 1,5TB (HD154UI), nagyon jó árban van. Erről mi a vélemény, sokkal rosszabb, mint a WD Green?
Vagy esetleg Samsung EcoGreen F3EG 1,5TB (HD153WI)?

Az, hogy a Win7+MediPortal is erről a HDD-ről menne, az nem lesz gond, vagy nagyon lassú?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#20891) C64 válasza Dzsekó (#20889) üzenetére


C64
őstag

És ez a vinyó mennyire halk és melegedős: WD6400AAKS ?
Vagy inkább ebből 4-et: WD6400AACS ?
Esetleg a balck editionból valamelyiket RAID5-höz?

Előre is köszönöm a választ!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#20892) Pitu


Pitu
aktív tag

sziasztok!

melyiket ajánljátok inkább: SILICON POWER Armor A10 500GB 2.5" USB vs.
TRANSCEND StoreJet 500GB 2.5" SATA ALU
Fontos szempontok: strapabíróság, megbízhatóság, kevés hőtermelés.

(#20893) pokroc válasza RootRulez (#20887) üzenetére


pokroc
tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat :R
Ha nem kell, hát nem kell... :P
Akkor valószínűleg Sata 3Gb lesz belőle.
A virtuális memória letiltása?
Hogyan kell?
Haszna?
Esetleg hátránya?
Üdv.

:)

(#20894) RootRulez válasza pokroc (#20893) üzenetére


RootRulez
félisten

Haszna az, hogy nem irkál a vinyóra, hanem a ramban tárol, így nem kerreg a vinyó és ez a művelet gyorsabb is, mint a merevlemezre írás/olvasás. De ehhez nem 1-2 GB ram kell, hanem vagy 4GB, ahhoz meg már 64bites oprendszer, hogy ki is használd...

═════════════════════════════════════════

(#20895) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Segítséget szeretnék kérni!
Most veszek új gépet, és arra lennék kíváncsi, hogy megéri-e új, SATA600-as HDD-be fektetni a lóvémat? Az alábbi két merevlemezt néztem ki magamnak:

640GB Western Digital Caviar Black (WD6401AALS)

640GB Western Digital Caviar Black (WD6402AAEX) - 64MB cache, 6Gbps SATA

Szóval nem igazán tudom, hogy érezhető-e jelentősebb sebességnövkedés az új esetében (persze megfelelő alaplappal - AMD 880G)...
Ti mit gondoltok? :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#20896) ghostmat válasza Dzsekó (#20889) üzenetére


ghostmat
tag

Köszönöm a választ!

Akkor lehet maradok Samsungnál, és akkor F4 lesz :K

WD-ből csak azért írtam ,mert itt olvatam,h 500GB-ból 1 tányérost érdemes venni.

vag yaz, még filózok kicsit :))

(#20897) Sea Edge válasza AxBattler (#20895) üzenetére


Sea Edge
tag

Teljesen felesleges a SATA3-as disk, meg a SATA2 sebessegkorlat kozelebe se jarnak a merevlemezek.

(#20898) Dzsekó válasza gurabli (#20890) üzenetére


Dzsekó
addikt

EARS vagy F3EG közül válassz, nem lesz lassú, egy 3 éves 7200-as vinyót lealáznak ezek a mai 5400-asok sebességben.

(#20899) Dzsekó válasza C64 (#20891) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD6400AAKS lassabb a WD5000AAKS-nél és 2 tányéros, emiatt 1-2 fokkal lehet, hogy melegebb, de nem vészes sztem.
Green-ből hülyeség raid tömböt építeni, mert az elérési ideje nem lesz jó, akkor már inkább érdemes egy SSD-t venni és egy nagy 5400RPM-es vinyót adattárnak. Nálam is így van.

(#20900) gurabli válasza Dzsekó (#20898) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!

Véletlenül sem akarok unalmas lenni, csak nem lesz nagyon lassú Win7 ha Green-en lesz a rendszer? Igaz, csak HTPC miatt fut majd a Win7+MediaPortal, de félek egy kicsit nehogy ez lassítsa nagyon a gépet.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.