Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:30:27

LOGOUT.hu

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Ezt a leírás azért hoztuk létre, hogy segítsünk eligazodni a tévék kusza és állandóan változó világában. Először következzenek a kérdések, amikre szeretnénk választ kapni:
1. Tévére szánt összeg, forintban?
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál?
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.)
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.)
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen?
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.)
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)?
Ajánlott modellek összehasonlító táblázata (haladóknak)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78201) gyépés válasza Bici (#78199) üzenetére


gyépés
aktív tag

Elvileg van ilyen, de hogy Kivi-nél... Mondjuk, ha jó drága modell, akkor talán?

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#78202) rainman72 válasza Bici (#78199) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Engedd el azt a márkát,írnak egy csomó badarságot.FALD tv-jük meg nincs szerintem :F
Még a nagyoknak se sok,ami meg van az többszöröse árban.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78203) meri


meri
aktív tag

TV-vadászat kellős közepén... kérdés: egy (nyilván használt) Sony KD65A mennyire állja a versenyt a mostani mezőnnyel (LG C1, C2, stb)?

uff

(#78204) tzimash válasza gyépés (#78200) üzenetére


tzimash
őstag

Újfent köszi, a lengyelem kicsit gyengus, de a google megoldja :)

(#78205) andris1602


andris1602
aktív tag

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni, TV vásáslás előtt állok és kicsit meg vagyok keveredve a sok új információtól.

A rászánt összeg 150-180e Ft.
Kizárólag filmezásre használnánk, este.
A lehető legnagyobb méret érdekel, amit értelmesen ki lehet hozni a keretből (régen sokat járunk moziba, mióta megszületett a kislányunk ez lecsökkkent nullára :U ).
2-3 méter lenne a távolság (még nem döntöttük el, hogy melyik szobába kerülne), szemből néznénk, ketten vagy többen.
Semmilyen extra szolgáltatás nem érdekel, a mostanira egy régi gép van rákötve lejátszónak, ezzel meg vagyunk elégedve.
Szinte biztosan falra szerelném.
Nincs más elvárásom vagy kedvenc márkám, inkább újat vennék mint használtat.

Köszönöm előre is az ajánlásokat :R

(#78206) Vhiktor válasza meri (#78203) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem elég jól.
C1-re nem cserélném le, c2-re inkább. Kicsit több lesz a fényerő és hajszalnyival nagyobb a színtér lefedettség.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78207) meri válasza Vhiktor (#78206) üzenetére


meri
aktív tag

Nagyon köszi.

uff

(#78208) Bici válasza rainman72 (#78202) üzenetére


Bici
félisten

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek!

Ha a kontraszt a lényeg és az, hogy viszonylag jó legyen a hang, akkor mit érdemes vennem 100k-ig?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#78209) rainman72 válasza Bici (#78208) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Annyiért csak ilyen vackot adnak :DDD
Hang a drága tv-ben is gagyi.
50e egy alap TCL soundbar.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78210) Bici válasza rainman72 (#78209) üzenetére


Bici
félisten

Értem. Kössz! :R

Ismerősömnek van egy LG TV-je, amin teljesen jó a hang.
147ezer volt egy éve, 4K-s, 50colos, igaz IPS-es, és borzalmas a feketéje, vagyis szürkéje. :DDD
A jó hang alatt annyit értek, hogy ne sokol rádiós legyen, mint a mostani Hitachi-nak. Szerintem 500hz alatt nem ad ki semmi hangot.
Plusz, hiába van papíron 4000-es kontrasztja, azért itt is látszik a háttérvilágítás, szóval valami 1:5000+ jó lenne - már, ami a valóságban is annyi.

A drágább Kivi-ről azt írják itt a PH tesztben, hogy 6700-as valós kontrasztot mértek, ez keltette fel a figyelmem a márka iránt. A hangra viszont rosszakat írtak.

Viszont, ha 100 alatt/körül nincs jobb, akkor marad a mostani TV a plusz hangszóróval és a Chromecast-tal.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#78211) rainman72 válasza Bici (#78210) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Nem tudom mi vonz ebben a Kivi márkában?
Valami ukrán cég meg bérbe gyártott tv,talán török Vestel :F
Jelenleg nagyon panellotó lett a tv vásárlás sajnos,bevilágítás homogénítás szempontból.
Egy alap Philips esetleg,ambilight-al?
[Philips 43PUS8007]
Tudtommal VA panel,kontraszt jó lesz.
A hang csak alap tv-s.
50"-nak VA-nak kell lennie az Lg-nél is,ez a méret fixen az.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78212) Clark78


Clark78
tag

Sziasztok!

Egy Samsung UE55MU8002 típusú készülék méltó utódját keresem, ebben kérném a segítséget, tanácsokat, tippeket.

Legutóbb az Euronicsban egy ilyennel szemzgettem, de nem tudom, hogy ez megfelelő váltás lenne-e?: Samsung QE65QN90BATXXH.
Neccesen, de beférne egy 65-ös méretű is. Illetve egy kicsit sokallom a 550 ezres árat, de ha ár-érték arányban jó választás, akkor meggondolom...

1. Tévére szánt összeg, forintban? 400-450 ezer
2. Mire használnád leginkább? filmnézés, tévénézés, PS4, hamarosan PS5
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? 55/65, enyhén oldalról 3 méter, szemből csaknem 5 méter
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este?: világos nappali, oldalról végig ablakok kb 3 méterre
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e?
igen, többen, enyhén oldalról 3 méter, szemből 5 méter
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) csak YouTube
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) legalább 4 hdmi, optikai
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? falra kerül
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) Samsung
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.) -
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? csak új, bolti, garival



Előre is köszi!

Üdv, Clark78

(#78213) Bici válasza rainman72 (#78211) üzenetére


Bici
félisten

Igazából csak a magasnak mondott (és tesztelt) kontraszt fogott meg.
Sajna, este kevés fénynél engem nagyon zavar a nem eléggé sötét fekete.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#78214) Vhiktor válasza Clark78 (#78212) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ég és föld lesz a különbség a qn90b javára. Vedd meg nyugodtan.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78215) meri


meri
aktív tag

A következő kör: miniLED típusok. Philips 65PML9506 - 999€, TCL 65C835: 1199, újak, tesztelhetőek, visszavihetőek. A Philips az Ambi miatt is érdekelne, elvileg a friss FW-ekkel az angol fórumokban jelzett hibák nagy része már javítva lett. A TCL-tesztet is láttam (köszi Vhiktor!), nagyon meggyőző. A Philips-re kéne lecsapni először...

uff

(#78216) rainman72 válasza meri (#78215) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Jó a sorrend :C :C
Blooming csökkent?

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78217) tzimash


tzimash
őstag

Voltunk ma megnézni élőben a 65Q80B-t, kicsit csalódás volt... Ok, hogy nagyáruházi környezet, M4 sport HD, de semmi extra, alsó polcon volt, szintbe guggoltam vele, így jobb lett egy fokkal, de elmaradt a várakozástól. Az eladó babrált a képbeállításokkal, de nem lett jobb. Igazából mintha még a Q60B is jobban nézett volna ki képileg.
Korábban rosszul írtam, LG oledből C21 van kitéve, nem pedig G2.
Az viszont kicsit túl van a rá szánt összegen, A2 nem volt kitéve, pedig már az lépett elő, mint lehetséges alany.

A2-es oled mennyivel jobb a Q80B-nél? Vagyis ha mondjuk egy 10-es skálán a Q80B az 1-es a C2 a 10-es, hová helyeznétek az A2-t?

Főleg a 60Hz miatt aggódom, de tudom, hogy talán a feketékbe nem köthetek bele, bevilágítás nem lesz. Hogy a fényerő gyengébb mint egy Qled-nél, nem gond. Úgy is sötétben szeretek filmet nézni, az hogy napközben a Bogyó és Babóca hogy néz ki a világos nappaliban, az legyen a gyerek gondja, de szerintem neki mindegy :D

(#78218) Vhiktor válasza tzimash (#78217) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ne csak a 60 Hz miatt hanem a q80bhez képest kisebb fényerő miatt is aggódj.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78219) andatti


andatti
senior tag

A régi samsung tv-nk döglődik, (anno még szemüveget is adtak hozzá, 102 cm okos, 150e volt)...
Helyette kinéztem egy thomsont, még decemberben a prioritások alapján, de mostanra 1 elfogyott, 2 ahol mégis kapható, ott már 108e helyett 163e...

A tervezett összeg 120-ig lett volna, de így, hogy drágább lett már bármi lehet, ami nem noname, és akkor megy majd részletre... Így viszont MM, és 200e a keret, vagy 3. verzióban másutt részletre, de az új (banki) eljárás... Itt esetleg lehet 300e is, de az már inkább bankfüggő.

Mire használnánk: mindigtv családi csomag van, mellette stream tv-zés, (app legyen benne, ittott tv, yettel, direct one)
Filmezés pendrive-ról, ritkán yt.
Ha már új tv lesz, a hbb tv-t lehessen használni. (2.0 bár a mall.hu-n ezt egyikhez sem írták, csak sima hbb volt jelölve, árukeresőn pedig nem találtam ezt, hogy bejelöljem, hogy csak ilyen tv-t keresek.
Méret 42-50 col között. (a régi 42-es) Fényerő nem hátrány, de roló van.
CI interfész, hevc kódolás alap, (úgy tudom 4k tévéknél ez alap) nem akarok dekódert, 2 távirányítót használni...
Jó lenne oldalról, enyhén oldalról is torzítatlan kép. Többen nézzük, eltérő szögekből. Ha van kép a képben, 2 tuner az már álom lenne... (árba nem fér bele valószínűleg) Amiket nézegettem csodálkoztam, hogy egy usb van, (a régin 2 volt) de egy is elég...
Nem kell a legújabb, best 2023-as, de 3-5 évnél ne legyen régebbi model. Csak új, boltból... Majd minden gyártó megkülönbözteti magát a többitől, hogy az ő tvje milyen különleges, színhű, stb. ezen nem tudok eligazodni... így nincs ilyen preferencia.

(#78220) FireLord


FireLord
aktív tag

Sziasztok,

1. Tévére szánt összeg, forintban? Legyen mondjuk 200k a teteje.
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) Filmnézés egy appletv lenne rákötve, néha Xbox.
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? Kb 3,5m 40-43”
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? Hálószoba, szinte csak este/kora reggel menne.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? Csak szemből, ágyból.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? (pl.HBO, Netflix, AirPlay, PIP stb.) nem érdekel semmilyen funkciója a tvnek, mindent az appletv-n van.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) Olyan márkát szeretnék amiről hallottam már korábban. Nekem a TCL, Hisense, nem igazán mondanak semmit.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? Néha rákötném az xbox series X-et és akkor jó lenne ha tudna 100+ hz-et a tv. Nem tudom hogy ez ebben a méretben és árkategóriában elérhető-e.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? Csak új.
11+1. Nem tudom fontos-e, de egy Samsung UE40D5500 helyére menne az új tv

köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#78221) Gömbike válasza FireLord (#78220) üzenetére


Gömbike
senior tag

Nagyobb méret nem fél el? A 40” nagyon karcsú a 3,5 méterre.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78222) Vhiktor válasza FireLord (#78220) üzenetére


Vhiktor
veterán

C735 55 colos. 55 col alatt általában butitott panelek vannak és a 120 hzet sem tudják ami játékok esetében viszont jó dolog.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78223) FireLord válasza Gömbike (#78221) üzenetére


FireLord
aktív tag

Nem nagyon :( 43 a max, de egyébként teljesen jól elvagyok a mostani 40” mérettel, csak jó lenne valami újabb, szebb, jobb.

(#78224) rainman72 válasza FireLord (#78223) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Kihalt az a méret már :DDD
100hz-be 43" is ritka mint a fehér holló.
Ami a legközelebb van a 200ezerhez az a Philips 43PUS8807.

[ Szerkesztve ]

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78225) djhir válasza andatti (#78219) üzenetére


djhir
tag

A PIP kiment a divatból, nem is tudom, létezik-e egyáltalán 2 tuneres tv.

(#78226) andatti válasza djhir (#78225) üzenetére


andatti
senior tag

Köszi. Akkor felejtős...

Amit Vhiktor írt, TCL 55C735 az akár nekem is jó lehet, bár az ára feszített a 2es verzióban, de az jobban zavar, hogy nem ismerem a márkát, megbízhatóságát, tartósságát... 10-15 évig nem tervezek másikat venni...

(#78227) rainman72 válasza andatti (#78226) üzenetére


rainman72
Topikgazda

10-15 év megmosolyogtató :D
Egyik márka se fog addig menni ez biztos.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78228) tzimash válasza Vhiktor (#78218) üzenetére


tzimash
őstag

Annyira gáz csak nem lehet. Nem tűző napon akarom nézni. Majd besötétítek ha úgy van :)
Vagy itt arra gondolsz amit tesztekben is láttam, hogy a sötétebb tartalmakon kevesebb részlet kivehető, mint egy led tv esetében?

(#78229) Vhiktor válasza tzimash (#78228) üzenetére


Vhiktor
veterán

Itt csak a fényerőre gondolok. Ha besötétítesz akkor nagyjából elfogadható lesz.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78230) Bogyi007 válasza Bogyi007 (#78064) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szűkül a kör és jöhet bárhonnan a készülék.

Samsungot továbbra sem szeretnék a korábbi tapasztalatok miatt, LG és Sony árban magasabb szint szokott lenni hasonló tudásban mint az alábbi márkák így sanszosan ők is kiesnek.

Philips, TLC és Hisense viszont jöhet.

Kaptam tippet Phillips 55PUS8507-ra, valamint tetszik a TCL 55C735 valamint a Hisense 55U7HQ is.

Persze ha tudtok ajánlani mást is azok is jöhetnek...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#78231) rainman72 válasza Bogyi007 (#78230) üzenetére


rainman72
Topikgazda

Én elhoznám 50el olcsóbban az 55PUS8807 ujracsomisan eMagról.

TCL TS-8132 Philips 65PUS8518 Samsung 85CU8002 Fire tv 4K MAX

(#78232) NagyBandi


NagyBandi
csendes tag

Sziasztok, a tanácsotokat szeretném kérni:

1. Tévére szánt összeg, forintban? 400-500 ezer
2. Mire használnád leginkább? (pl. filmnézés, tévénézés, játék, sport) Streaming, Kodi (jelenleg raspberryn, de ha a TV is tudja, az még jobb) és TV (T-Home infrás boxszal)
3. Milyen messziről nézed a tévét, és mekkora méretűre gondoltál? 3,5-4 méterről nézzük, 65 collosra gondoltam.
4. Világos vagy sötét szobában nézed-e a tévét, többnyire nappal vagy este? Vegyesen, és este is általában ég kicsit odébb egy kis lámpa.
5. Szemből vagy enyhén oldalról nézed-e a tévét, illetve általában többen nézitek-e? Szemből.
6. Milyen szolgáltatások/funkciók fontosak neked? Streaming (Netflix, Amazon, HBO Max), és ha Kodit vagy hasonlót tudna pluszban, az komoly előny lenne, mert kiváltaná a raspberrymet. Az viszont nagyon fontos, hogy a T-Home-os boxot is tudjam kezelni a TV távirányítójával, az már részletkérdés, hogy ez CEC-cel megy (ha a box tudja egyáltalán), vagy a távirányító infrás, és be lehet tanítani, mint a mostani samsungosat.
7. Milyen csatlakoztatási igényeid vannak? (pl. jack-csatlakozó, optikai stb.) Semmi különös: HDMI + LAN vagy Wifi (LAN preferált, de a mostani TV-vel a wifivel sem volt gond). Később lehet, hogy csatlakoztatnék hozzá valami közepes soundbart.
8. A tévé talpa középen vagy oldalt legyen? Mindegy.
9. Miket részesítesz előnyben? (pl. márka, operációs rendszer stb.) Eddig Samsungunk volt, szeretjük, de nem ragaszkodunk hozzá.
10. Milyen egyéb követelményeid vannak? (pl. Ambilight, légegeres távirányító stb.)
Ne kelljen a T-Home-os box távirányítóját is használni, a TV távirányítója (CEC-en vagy infrán) tudja kezelni azt is. Ambilight minimális előny lehet, de nem döntő tényező.
11. Csak új vagy használt tv is szóba jöhet (garanciával vagy anélkül)? Csak új.

A topicot olvasva a 65C835 és a 65QN90B között vacillálok. Azt nem értem, hogy az eddigi hsz-ek alapján nagyjából egy árban voltak, míg most a 65C835-öt alzán és euronicsen is 390-ért árulják, míg a 65QN90B-t 550-ért látom. Én nézek valamit félre, vagy az árfolyam stb. ingadozása okozza, és inkább csapjak le gyorsan a 65C835-re?

Köszi előre is!

(#78233) Vhiktor válasza NagyBandi (#78232) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ebben az esetben 835. A 90B nem ér tőle többet semmivel, főleg nem ennyivel.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78234) NagyBandi válasza Vhiktor (#78233) üzenetére


NagyBandi
csendes tag

Köszi! Igazából más készülékre is nyitott vagyok, csak az eddigi hsz-ek alapján ez a kettő tűnt jelenleg favoritnak a kategórián belül.

(#78235) Vhiktor válasza NagyBandi (#78234) üzenetére


Vhiktor
veterán

Mert ez a 2 van :) magamnak a c835t venném, tud dolby visiont is és sokkal jobb a dimming algorimtusa. A mostani qn90b és 95b amikkel találkoztam mindnel ingadozik fényerő egy zóna belül olyan mintha az algoritmus nem tudná mit csináljon, nyilván ez fw hiba.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78236) meri válasza rainman72 (#78216) üzenetére


meri
aktív tag

A Philips PML sajnos kihúzva... sikerült tegnap és ma usque 3 órát elcseszni a hazaszállítással, régi TV - új TV cserével, majd a visszadobozolással - és még vissza kell majd vinnem. Sajnos a panel törött volt... csak bekapcsolás után látszott, hogy mindössze 1-2 halvány folt és egy fényes pókháló, amit képes megjeleníteni; a kijelző ugyanis korábban kapott egy ütést elölről. Nem jellemző a cégre, ahonnan vettem, és vissza is fogják venni tutira, de majd kérek valamiféle kompenzációt, mert "B" kategóriásként volt megjelölve, ami full garit jelent és hogy valaki kipróbálta, és visszahozta. Nem ellenőrizték, na...
Viszont akkor jöhet a C835 (1199€). Sajnos a 935 vagy a QN95 még jóval drágább. Az ambilight-ot sajnálom, igazán kipróbáltam volna. A 65-ös C2 400 €-val drágább, az lene még egy további lehetőség, ha valamiért a TCL nem jönne be. használtan akad CX, C1, de a rövidebb gari miatt ezeket nem merem megvenni...

[ Szerkesztve ]

uff

(#78237) mrmft válasza Vhiktor (#78235) üzenetére


mrmft
senior tag

FALD-os Sony teszt varhato mostanaban?

(#78238) Vhiktor válasza mrmft (#78237) üzenetére


Vhiktor
veterán

Szerintem az elkövetkező 2 hónapban biztosan nem.
De melyik model érdekel? Lehet találkoztam már vele.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78239) Hídverő


Hídverő
újonc

Sziasztok!

65-ös TV-re vagyok rágerjedve, de az 55 és a 65 közötti árkülönbség rettentő.

400-450 környékén keresnék, világos nappaliba, tévé-netflix-játék vegyes használatra.

Eddig a tesztolvasgatások után Hisense 65 U8HQ volt a befutóm 460 kb mindenhol. 55-ös viszont 280... Majdnem 200.000 a 10 extra coll.
Ma egy MM-ben megpróbáltam megnézni a 65-t élőben is, de kb az az egy tévé nem volt bekapcsolta mert "zajlik az installáció".
Közben nem messze tőle a LG OLED55B23-n a gyári demo ment, 360.000 most az ára és nagyon szépnek is nézett ki.

Na most a dilemmám a következő:
PS4-n játszik a gyerek, szemkímélés szempontjából az OLED-t javasolta az eladó (vagy mert az akciós és azt kell pörgetni a Hisense-t meg be se kapcsolni...). A nagyon világos nappalink fordított engem keresgélés közben a miniLED irányába, de ha az a gyerek szemét jobban rongálja mint egy OLED, akkor nem kérdés, hogy OLED lesz belőle.
Viszont itt az elmúlt 1 hónapban még ember nem ajánlotta a B23-t, itt a C-s egyház misézik :). 360k-s B23 vs 450k C22 az drámai differencia minőségben a C javára? És amennyiben igen és a miniLED nem szemrontóbb mint az OLED, akkor 55c22 vs 65 U8HQ?
Aki tényleg fényárban úszó nappaliban tévézik: a sima tévézést is megöli az OLED kisebb fényereje vagy csak arról van szó a fényerőnél, hogy a látványorgia központú filmeknél lesz muszáj rendesen besötétíteni?
Előre is köszi!

(#78240) Vhiktor válasza Hídverő (#78239) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nagyon egyszerű, a keretből a legjobb vétel a 65 colos tcl c835.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78241) Hídverő válasza Vhiktor (#78240) üzenetére


Hídverő
újonc

Köszi, de azt tesztelte a prohardver és a feliratoknál a magyar ékezeteken megrogyott a masina. Ilyen bosszúságot nem csinálnék magamnak.

(#78242) Gömbike válasza Hídverő (#78241) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ezt nézd meg : [link]

Ezt a hozzád szóló Vhiktor készítette, hidd el, ő sokkal jobban tudja mit ajánl, mint a fórumok.A mondanivalójának szakmai háttere van hatalmas tapasztalattal.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#78243) Rick4 válasza Hídverő (#78239) üzenetére


Rick4
félisten

Biztos vagy abban, hogy bármiféle LED tv rongálja az ember szemét? Amennyiben a szaruhártya besugárzásra gondolsz, olyasmi már rég nincs, az egy pontra koncentrálás meg minden készüléknél meglesz kivétel nélkül. Ezeknek fényében azt kell megvenni, mai árban a legjobb, de hozza az elvárható funkciókat.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78244) Rick4 válasza Gömbike (#78242) üzenetére


Rick4
félisten

Megnézi egy LCD monitoron, és nem fog leesni az álla! :D Tovább megyek, azt se tudni, hogy a tesztelt készülék után fél évvel ugyanaz a panel, ugyanaz a szoftver van-e a tévékben, de a dobozon azonos cikszámmal kaphatóak, sem a minőségindadozásról, sem másról nem tudni, nem véletlenül óvatos az ember egy ilyen készülékkel!

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#78245) South Velen


South Velen
addikt

Sziasztok!

A Hisense OLED TV-kben is LG WOLED panel van?

(#78246) Hídverő válasza Rick4 (#78243) üzenetére


Hídverő
újonc

Nem vagyok, ezért is kérdeztem, hogy hallottatok-e ilyesmiről. MM eladója vetette fel ezt a szempontot, gondoltam rákérdezek, hogy ez valóban létező dolog vagy csak az eladó kapta meg mint "marketingszöveg", amit mondani kell.

(#78247) Vhiktor válasza Hídverő (#78241) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ha probléma adódna pár felirattal akkor lehet kodit telepíteni a tvre és probléma megoldva.

Ne a beépített lejátszó alapján válassz tvt, azt egy frissítés simán kinyirja. Tvt a kepminoseg alapján válasz, minden mas 10-ed rangú. A multimédiás képességeken egy olcsó külső medialejatszó is tud segíteni. De s képminőségen meg csak a drága tv scere.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78248) Hídverő válasza Gömbike (#78242) üzenetére


Hídverő
újonc

Biztosan összehasonlíthatatlanul jobban ért hozzá mint én, viszont nálam az szempont is játszik, hogy feliratokat tudja ügyesen kezelni és ne kelljen valamit hackerlni rajta, hogy a magyar felirat is megjelenjen. Örökké az az érzésem lenne vele, hogy félkész a termék...

(#78249) Vhiktor válasza Hídverő (#78239) üzenetére


Vhiktor
veterán

Nem fogja egyik tv sem jobban rongálni a szemet mint a másik. 120 hz-es tvt kell választani.

A bfi tudja bántani a szemet illetve sdr anyagoknál a helytelenül beállított magas fényerő.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#78250) Hídverő válasza Vhiktor (#78249) üzenetére


Hídverő
újonc

Köszönöm szépen!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Milyen TV-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.